Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Motocyklowy Rajd Piaśnicki
2021.08.20
Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Motocyklowym Rajdzie Piaśnickim, który wyjedzie w niedzielę 5 września o godz. 14 00 z Pl. Jakuba Wejhera (rynek) w Wejherowie w kierunku kaplicy w Lesie Piaśnickim, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta. Rejestracja pod numerem tel. 510 114 114 lub mrp.wejherowo@wp.pl. Miasto i Gmina Gniew jest partnerem wydarzenia. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Ogłoszenie burmistrza
2021.08.20
Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 1990 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 19 sierpnia 2021r.  Zarządzeniem nr 107/21 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Seniorzy opanowali Gniew - Senioralia 2021
2021.08.20
Seniorzy opanowali Gniew - Senioralia 2021

W czwartek 19 sierpnia gniewscy seniorzy opanowali serce miasta aby wziąć udział w Senioraliach. Uczestnicy zabawy swoją pozytywną energią, uśmiechem i radością zarażali całe miasto. Seniorów serdecznie powitały władze gniewskiego samorządu, uroczyście przekazując na ręce prezes Uniwersytetu III Wieku klucz do bram miasta, jako symbol oddania Gniewa na czas trwania imprezy.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2021.08.19
Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 25 sierpnia o godz. 11 00 odbędzie się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem spotkania będzie oświata, omówione zostanie sprawozdanie z roku szkolnego 2020/2021, plany w zakresie zarządzania oświatą, problemy placówek szkolnych oraz przedszkolnych, potrzeby inwestycyjne. Szczegółowy plan obrad znajdą Państwo w załączniku.

 

Spotkanie z dyrektorami szkół
2021.08.19
Spotkanie z dyrektorami szkół

W środę, 18 sierpnia włodarze gminy Gniew spotkali się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych, w celu omówienia przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego. Burmistrz Maciej Czarnecki oraz sekretarz Karolina Liebrecht w gronie dyrektorów powitali również Agatę Guz, która od 1 września przez najbliższy rok będzie kierowała szkołą podstawową w Polskim Gronowie.

Kolejne sukcesy gniewskich baśkarzy
2021.08.19
Kolejne sukcesy gniewskich baśkarzy

W ostatnim czasie miłośnicy gry karcianej baśki z Gniewa pokonali ponad 40 drużyn, zajmując I miejsce drużynowo na III Turnieju Jana, który odbył się 25 lipca w Więcborku. W parach bezkonkurencyjni byli bracia Dąbrowscy, również z Gniewa którzy pokonali drugą parę gniewską. 
Kolejnym sukcesem gniewskich baśkarzy było osiągnięcie II miejsca drużynowo na Turnieju Kaszubskiej Baśki, który rozegrał się 8 sierpnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody. 
Jesteśmy dumni z naszych gniewskich graczy, serdecznie gratulujemy. 

Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów
2021.08.18
Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów

W piątek 20 sierpnia o godz. 14 00 serdecznie zapraszamy na Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów Holiki, które obędzie się przy hali sportowej GOSiR. Zabawę dzieciom umili spotkanie z Kicią Kocią. Czeka wiele atrakcji oraz świetna zabawa!

 

Wycieczka na Hel
2021.08.18
Wycieczka na Hel

Zapraszamy na wycieczkę na Hel, która obędzie się 5 września 2021r. Zapisy do 28 sierpnia u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Spotkanie - Publiczna Policealna Szkoła Edu-Scholaris
2021.08.18
Spotkanie - Publiczna Policealna Szkoła Edu-Scholaris

Edu-Consulting we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zaprasza na prezentację nowej publicznej, policealnej szkoły dla dorosłych Edu-Scholaris w Kwidzynie, które odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16 00 w sali kameralnej przy Placu Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie. Szczegóły spotkania znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego
2021.08.18
Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Wojewoda Pomorski wydał obwieszczenie dot. wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pn.: „Budowa sieci wodociągowej wraz z pompownią strefową dla miejscowości Widlica gm. Gniew, w tym odcinka sieci wodociągowej o średnicy 125 mm wraz z uzbrojeniem (2 hydranty p.poż. z przyłączami) oraz przyłącza wodociągowego do nieruchomości na działce nr 495” na terenie działki nr 125, obręb Opalenie gmina Gniew (teren zamknięty).

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego
2021.08.18
Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

W środę, 18 sierpnia tczewscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Tego dnia przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem.

Trwa budowa stacji podnoszenia ciśnienia w Rakowcu
2021.08.17
Trwa budowa stacji podnoszenia ciśnienia w Rakowcu

W maju rozpoczęły się prace ziemne polegające na przygotowaniu terenu pod inwestycję budowy stacji podnoszenia ciśnienia w Rakowcu PS5. Zadanie realizuje spółka Inwest-Kom. Obecnie trwa montaż zbiornika retencyjnego wody.

Gniewskie Senioralia
2021.08.17
Gniewskie Senioralia

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza na Gniewskie Senioralia, które odbędą się w dniach 18-20 sierpnia. W tym czasie nie zabraknie wielu ciekawych spotkań i atrakcji. Główna część uroczystości zaplanowana jest na czwartek, 19 sierpnia. Podczas tegorocznego święta seniorów wybrani zostaną Miss i Mister Senioraliów. Musicie to zobaczyć! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Remont szkoły w Opaleniu
2021.08.17
Remont szkoły w Opaleniu

Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu pełną parą przygotowuje się już na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W ostatnim czasie odnowiona została elewacja części obiektu, dzięki czemu w placówce będzie jeszcze piękniej i cieplej. Zadanie zrealizowane zostało z budżetu Gminy Gniew. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dziękuje za profesjonalne i terminowe wykonanie zadania lokalnej firmie Usługi Ogólnobudowlane Adam Koszczyński z Piaseczna.

Królewska Niedziela
2021.08.16
Królewska Niedziela

15 sierpnia w gniewskim kościele obok święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy również imieniny Królowej Marysieńki. Od lat parafianie w naszym mieście bardzo uroczyście celebrują ten dzień. Podczas mszy świętej o godz. 11.00 spotkać można było księżniczki w bardzo dostojnych strojach. Wspólna modlitwa zakończyła się procesją, na czele której niesiony był obraz Najświętszej Maryi Panny, która prowadziła orszak księżniczek do Ogrodu Historii. Tam proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski wraz z burmistrzem Maciejem Czarneckim na ręce księżniczek przekazali wyjątkowe upominki. To była prawdziwie królewska niedziela!

Zalecany objazd w Rakowcu 17 sierpnia
2021.08.16
-

Spółka Inwest-Kom informuje, że we wtorek, 17 sierpnia w godz. od 9.00 do 13.00 nastąpi zamknięcie drogi gminnej w Rakowcu na odcinku od drogi krajowej 91 do budynku Rakowiec 23 (tzw. stara szosa). Przyczyną zamknięcia jest prowadzony transport ponadgabarytowy. Zaleca się w tym czasie objazd od drogi krajowej nr 90 (odc. Jeleń-Kwidzyn). Za utrudnienia przzepraszamy!

Burze z gradem
2021.08.16
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dotyczące mogących wystąpić dziś burz. Prognozowane są wyładowania atmosferyczne, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może pojawić się także grad.

Szczepienia Medical Gniew
2021.08.16
Szczepienia Medical Gniew

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w czwartek, 19 sierpnia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Kolejne szczepienia odbędą się 26 sierpnia (czwartek) szczepionką Pfizer. Szczepienia wykonywane będą w Przychodni Medical w Gniewie. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Świąteczna niedziela
2021.08.15
Świąteczna niedziela

Dzisiaj, 15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. święto Matki Bożej Zielnej. 

Oferta Pracy
2021.08.13
Oferta Pracy

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: malarza oraz spawacza elektrycznego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września
2021.08.13
Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września

W sobotę, 18 września 2021 roku, w Pelplinie odbędą się Dożynki Województwa Pomorskiego połączone z pierwszym dniem Jarmarku Cysterskiego. Święto plonów to piękna, polska tradycja świadcząca o naszej tożsamości kulturowej. To czas dziękczynienia za plony i ciężką pracę rolników.

Mecze piłki nożnej
2021.08.13
Mecze piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższe mecze piłki nożnej, które odbędą się na boiskach przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu terminy rozgrywek gniewskich drużyn. Kibicujemy naszym zawodnikom.

Terminarz posiedzeń komisji w sierpniu
2021.08.12
Terminarz posiedzeń komisji w sierpniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek 19 sierpnia spotkają się członkowie Komisji Społecznej, w piątek 20 sierpnia obędzie się zebranie członków Komisji Gospodarki, a w poniedziałek 23 sierpnia spotka się Komisja Finansów. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Kociewski Festiwal Kulinarny
2021.08.12
Kociewski Festiwal Kulinarny

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Kociewski Festiwal Kulinarny „Pełna grapa seler w kuchni kociewskiej”, który odbędzie się 21 sierpnia 2021r. w Subkowach. Podczas festiwalu czeka na Państwa wiele atrakcji: występ zespołu Pieśni i Tańca Kociewie Retro, konkurs plastyczny, pokazy kulinarne, konkursy, warsztaty oraz koncert zespołu „Zdążyć przed Północą” . Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Vivat Vasa 2021 za nami !
2021.08.11
Vivat Vasa 2021 za nami !

Wciąż żyjemy wspomnieniami minionego weekendu w Gniewie, podczas którego wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu Historycznym Vivat–Vasa. Atrakcji nie było końca!

Zaszczytne tytuły nadane
2021.08.11
Zaszczytne tytuły nadane

Podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, w sobotę, 7 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nadał tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew Björnowi Gysell oraz tytuł Przyjaciela Gniewu Cezaremu Zawadzińskiemu, którzy od lat wspierają gniewskie wydarzenie.

Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik
2021.08.11
Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik

Firma Gaz System realizuje inwestycję budowy gazociągu relacji Gardeja-Kolnik. Inwestycja jest bezpośrednio związana z realizacją Programu FSRU (ang. realizacją Programu FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit), w ramach którego planowane jest posadowienie w rejonie Gdańska pływającego terminalu LNG, służącego do odbioru dostarczanego drogą morską skroplonego gazu ziemnego. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dot. przebiegu inwestycji i planowaną trasą gazociągu na terenie gminy Gniew. Szczegóły na temat inwestycji znajdą Państwo w załącznikach.

Wycieczka do Krynicy Morskiej
2021.08.11
Wycieczka do Krynicy Morskiej

Zapraszamy na wycieczkę do Krynicy Morskiej, która obędzie się 22 sierpnia 2021r. Zapisy do 14 sierpnia u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.