Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Oktawa Odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium
2021.09.15
Oktawa Odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium

Przypominamy, że obecnie trawa Oktawa Odpustu Narodzenia NMP w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Dzisiaj, 15 września przypada Diecezjalny Dzień Chorych, od godz. 9 00 odbędą się msze św. oraz udzielenie chorym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców gminy Gniew od 16 września!
2021.09.15
Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 16 do 23 września 2021 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2002 roku z terenu miasta i gminy Gniew. Obowiązkowi stawienia się podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy do tej pory nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Pamiętaj, by zabrać ze sobą aktualną fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy!

Sprzedajesz alkohol? Opłać III ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń!
2021.09.14
Sprzedajesz alkohol? Opłać III ratę opłaty za korzystanie z zezwoleń!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.

Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes już za nami
2021.09.14
Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes już za nami

Etap 6 Północnej Ligi MTB XC zagościł u nas w Gniewie. W niedzielę, 12 września zobaczyliśmy zmagania w formie olimpijskiej czyli Cross-country. Zwanej przez uczestników godzin w piekle. Nie każdy decyduje się na udział w tej formie rywalizacji dlatego doceniamy każdego uczestnika imprezy. Ogromne brawa dla zwycięzców poszczególnych kategorii. 

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu dla OSP w Opaleniu
2021.09.14
Informacja o uzyskanym dofinansowaniu dla OSP w Opaleniu

INFORMACJA O UZYSKANYM DOFINANSOWANIU Z NFOŚiGW pn. “Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Ochotnicza Straż Pożarna w Opaleniu informuje, że ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie umowy dotacji nr WFOŚiGW/D/297A/5142/2021/FLOREK z dnia 24.08.2021 r. uzyskała dofinansowanie zadania pn. Zakup hełmów strażackich.

Wielki Odpust Narodzenia NMP
2021.09.14
Wielki Odpust Narodzenia NMP

W miniony weekend tłumy wiernych przybyły do Piaseczna, aby wziąć udział w Wielkim Odpuście Narodzenia NMP. To najstarsze miejsce objawień Matki Boskiej na Pomorzu, miejsce cudów. W związku z uroczystościami beatyfikacji prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny wyjątkowo odprawiona została w sobotę, 11 września o godz. 12.00 przy Studzience. Uroczystości odpustowe zakończą się 19 września dożynkami gminnymi.

Utrudnienia na starym mieście
2021.09.13
Utrudnienia na starym mieście

Firma Budimex w najbliższych dniach prowadzić będzie drobne prace remontowe w nawierzchni ulic na starym mieście w Gniewie. W związku z tym w części ulicy Piłsudskiego oraz w południowej pierzei placu Grunwaldzkiego wystąpić mogą utrudnienia w ruchu pieszych, pojazdów i w strefach parkowania. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Święto kolorów w Gniewie
2021.09.13
Święto kolorów w Gniewie

Serdecznie zapraszamy na Holi Święto Kolorów, które odbędzie się w Gniewie na boisku GOSiR w sobotę, 18 września. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby uczestnicy wydarzenia nawet na moment nie przestali się bawić! W programie nie zabraknie także konkursów z nagrodami oraz pokazów tanecznych! Chcesz porzucać się kolorowym proszkiem ze znajomymi lub rodziną? Przyjdź i daj się ponieść kolorowemu szaleństwu! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Szczepienia w przychodni Medical w Gniewie
2021.09.13
Szczepienia w przychodni Medical w Gniewie

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w przychodni Medical w Gniewie. 15 i 16 września szczepienia będą wykonywane szczepionką Pfizer, a 17 września jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Odpust Narodzenia NMP w Piasecznie 11-19 września
2021.09.10
Odpust Narodzenia NMP w Piasecznie 11-19 września

Już w najbliższy weekend w Piasecznie rozpocznie się Wielki Odpust Narodzenia NMP. Z racji beatyfikacji sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny celebrowana będzie w sobotę, 11 września o godz. 12.00 przy Studzience. Oktawę odpustu zakończy Dożynkowa msza święta w niedzielę, 19 września. Wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy!

QUARK Bikes Gniew Maraton Rowerowy
2021.09.10
QUARK Bikes Gniew Maraton Rowerowy

Już 12 września na terenie leśnictwa Brody Pomorskie odbędzie się Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes. W niedzielę, 250 uczestników rajdu zmierzy się z niełatwą trasą, przygotowaną przez lokalnych pasjonatów kolarstwa górskiego, która z pewnością przysporzy rowerzystom zarówno atrakcji, jak i sportowej adrenaliny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Więcej informacji szczegółowych znajdą Państwo na stronie organizatora.

VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw
2021.09.10
VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw

VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw odbędzie się w sobotę, 25 września na terenie Miasta i Gminy Gniew podczas uroczystości obchodów urodzin miasta. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 13:30 z rynku miejskiego (Plac Grunwaldzki) w Gniewie. Trasa liczy 10 km. Imprezą współtowarzyszącą jest VI Dziecięcy Bieg Gniewski, który rozpocznie się o godzinie 11:30. Medal dla każdego uczestnika, a po oficjalnym zakończeniu biegu będą czekały liczne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
2021.09.10
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

W sobotę, 4 września Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował na jeziorze w Pieniążkowie zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Zawody rozegrano w dyscyplinie spławikowej i była to już siódma edycja zawodów o puchar włodarza naszego miasta. Do udziału w wędkarskiej rywalizacji przystąpiło 20 zawodników, którzy walczyli w dwóch sektorach i po blisko czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji zawodów.

Najwyższe odznaczenie pszczelarskie trafiło do Pólka
2021.09.10
Najwyższe odznaczenie pszczelarskie trafiło do Pólka

Walny Zjazd Delegatów Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku odbył się 28 sierpnia w Przywidzu. Podczas obrad, delegat Rejonowego Koła Pszczelarzy w Gniewie, kol. Ryszard Kociorski został uhonorowany „Statuetką ks. Dr Jana Dzierżona” za zasługi dla pszczelarstwa polskiego. Wręczenia nagrody laureatowi dokonał prezes WZP w Gdańsku, który jednocześnie pełni obowiązki skarbnika PZP w Warszawie, kol. Ryszard Voss.

Oddaj krew!
2021.09.10
Oddaj krew!

W piątek, 10 września na placu Grunwaldzkim w Gniewie, w godzinach od 9.00 do 13.00, stanie krwiobus. Jeśli jesteś zdrowy, ukończyłeś 18 lat i nie przekroczyłeś 65 roku życia, ważysz co najmniej 50 kg? Zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL, znajdź wolną chwilę i oddaj krew! To bezcenny dar życia dla potrzebujących. Zapraszamy!

Hotel na Wzgórzu poszukuje kelnera
2021.09.10
Hotel na Wzgórzu poszukuje kelnera

Hotel na Wzgórzu zatrudni osobę na stanowisko kelnera. Kandydat powinien posiadać prawo jazdy, charakteryzować się miłą aparycją, umiejętnością pracy w zespole i wykazać minimalne doświadczenie w zawodzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 58 535 24 45 lub adresem e-mail: hotel_nawzgorzu@wp.pl.

Wspomnienia wakacji w Opaleniu
2021.09.09
Wspomnienia wakacji w Opaleniu

Choć mija już drugi tydzień roku szkolnego, letnia aura za oknem wciąż napawa nas miłymi wspomnieniami wakacji. W świetlicy wiejskiej w Opaleniu, w lipcu i sierpniu, młodzież brała udział w wielu warsztatach, spotkaniach i ciekawych wycieczkach. Wszystkie działania dofinansowano ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Pomorska drogówka prowadzi działania „PRĘDKOŚĆ”
2021.09.09
Pomorska drogówka prowadzi działania „PRĘDKOŚĆ”

Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości na drodze, a pieszym przypominają o tym, że odblaski, w szczególności w okresie kiedy szybciej zapada zmrok, ratują niejednokrotnie ludzkie życie. Zmienne warunki pogodowe wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć nie tylko swoje, ale także bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Nowe mieszkania w Gniewie
2021.09.09
Nowe mieszkania w Gniewie

Spółka Inwest-Kom buduje kolejne mieszkania na osiedlu Tarasy Wierzycy przy ul. Leśnej w Gniewie. Po oddaniu w lipcu do użytku 18 nowych mieszkań, w sierpniu rozpoczęto już prace związane z budową kolejnego budynku mieszkalnego w tej części miasta. Na placu budowy, po niezbędnej niwelacji i wymianie gruntu oraz wykonaniu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, trwają już prace związane z przygotowaniem terenu pod ławy fundamentowe.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy gazociągu Gardeja-Kolnik
2021.09.09
Konsultacje społeczne dotyczące budowy gazociągu Gardeja-Kolnik

Operator Gazociągów Przemysłowych Gaz-System S.A. zaprasza na konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja-Kolnik. Punkt konsultacyjny dla gmin Gniew i Pelplin czynny będzie w środę, 6 października w godz. od 9.00 do 17.00 w siedzibbie Stowarzyszenia CAG (plac Grunwaldzki 45, Gniew). Celem działalności punktu będzie przekazanie zainteresowanym mieszkańcom informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gardeja – Kolnik oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Złoty Jubileusz
2021.09.09
Złoty Jubileusz

Państwo Urszula i Bernard Bruchwald z Gniewu obchodzili niedawno Złoty Jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Inwestycja w rezerwatach Duże i Małe Wiosło walczy o miano modernizacji roku. Głosowanie trwa!
2021.09.09
Inwestycja w rezerwatach Duże i Małe Wiosło walczy o miano modernizacji roku. Głosowanie trwa!

Rezerwaty przyrody Wiosło Małe i Wiosło Duże w gminie Gniew biorą udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Do 22 września można wziąć udział w internetowym głosowaniu na wybrany obiekt. Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie i oddania swojego głosu właśnie na inwestycję w gminie Gniew!

Stan wody w Wiśle
2021.09.09
Stan wody w Wiśle

Woda w Wiśle wzrasta. Stan wody na wodomierzu w Korzeniewie o godz. 7.00 wskazał dziś 515 m. Stan ostrzegawczy na Wiśle wynosi 610 m, a stan alarmowy 720 m. Fala kulminacyjna dla naszej gminy przewidywana jest na piątek, 10 września.

Ogłoszenie Burmistrza
2021.09.08
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 8 września 2021 r., Zarządzeniem nr 119/21 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia” oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia”.

Ostrzeżenie hydrologiczne
2021.09.08
Ostrzeżenie hydrologiczne

Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych Biura Prognoz Hydrologicznych w Gdyni wydało drugiego stopnia ostrzeżenie hydrologiczne w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Wisły dla obszaru Dolnej Wisły i ujścia Wisły w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na dolnym odcinku Wisły i w jej ujściu, przewiduje się wzrosty stanów wody do górnej granicy strefy stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"
2021.09.08
"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”.                                                                                                       

Już jest! Wybieg dla psów w miejskim parku!
2021.09.08
Już jest! Wybieg dla psów w miejskim parku!

W gniewskim parku powstał profesjonalny wybieg dla psów. Pomysłodawczynią projektu jest gniewianka Żaneta Jurga, która pozyskała na ten cel środki z budżetu gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej.

Biuletyn LOT Kociewie
2021.09.07
Biuletyn LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.
2021.09.07
Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.

W niedzielę, 5 września odbył się 21. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim. W tym roku wspomniane wydarzenie nie tylko promowało sport i zdrowy tryb życia wśród dorosłych i młodzieży, ale też przybliżył grupie postać pierwszego wojewody pomorskiego Stefana Łaszewskiego.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.