Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Warsztaty wymiany kulturowej
2022.08.17
Warsztaty wymiany kulturowej

Dzienny Dom Senior + w Gniewie zaprasza mieszkańców i osoby przybyłe z Ukrainy, przebywające w naszej gminie na warsztaty wymiany kulturowej. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń o tradycjach kulinarnych oraz informacj na temat kultur obydwu krajów, w kontekście tradycyjnych wzorów ludowych, wykorzystywanych na warsztatach manualnych przy pomocy różnych technik.

Wypełnij ankietę i pomóż w pracach nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju
2022.08.17
Wypełnij ankietę i pomóż w pracach nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” rozpoczęła pracę nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Subkowy i Tczew na lata 2023-2029. To niezwykle ważny dokument, który wyznaczy formy i kierunki działania organizacji na kolejnych 7 lat.

Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!
2022.08.17
Konkurs na flagę Kociewia rozstrzygnięty!
W ubiegłym tygodniu Komisja Konkursowa zebrana w Pelplinie dokonała ona rozstrzygnięcia konkursu na flagę Kociewia. Komisja reprezentowała wszystkie podmioty i samorządy, które są zainteresowane istnieniem symboliki wizualnej naszego regionu. Składała się z przedstawicieli rozmaitych kociewskich i – szerzej – pomorskich organizacji społeczno-kulturalnych, lokalnych grup działania i samorządów z trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Każda zainteresowana instytucja i organizacja mogła zgłosić swojego delegata.
 
Seniorze nie daj się nabrać!
2022.08.16
Seniorze nie daj się nabrać!

W ostatnim czasie w Dziennym Domu Seniora w Gniewie odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat uniknięcia oszustw skierowanych przeciwko seniorom takich jak ,, na wnuczka” czy ,, policjanta”.

Wolne miejsca w gniewskim przedszkolu
2022.08.16
-

Uwaga! Przedszkole w Gniewie dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla dzieci na rok szkolny 2022/2023. Zapraszamy zainteresowanych rodziców o kontakt z biurem przedszkola pod numerem telefonu 58 535 22 00. Serdecznie zapraszamy!

Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie
2022.08.16
-

Informujemy, że w najbliższą sobotę, 20 sierpnia na terenie Wzgórza Zamkowego, pomiędzy godz. 22.00 a 22.30 odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za zakłocanie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Plachandrujim do Gruczna, bo... w Grucznie będzie hucznie!
2022.08.16
Plachandrujim do Gruczna, bo... w Grucznie będzie hucznie!

3. Walne Plachandry Kociewskie będą miały miejsce w sobotę 20 sierpnia w Grucznie podczas tradycyjnego Festiwalu Smaków. Wszystko rozpocznie tradycyjnie msza święta w parafialnym kościele w Grucznie o godzinie 9:30.

Poznajesz te psy ? Pomóż nam znaleźć ich dom!
2022.08.16
Poznajesz te psy ? Pomóż nam znaleźć ich dom!

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania odłowili dwa psy z przyciętymi ogonkami, które błąkały się na ul. Sidorowicz w Gniewie. Osoby, które znają właścicieli zwierząt, bądź są chętne, by je przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Świąteczny poniedziałek
2022.08.15
Świąteczny poniedziałek

Dzisiaj, 15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. święto Matki Bożej Zielnej.

Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów w Gniewie
2022.08.12
Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów w Gniewie

W sobotę, 20 sierpnia o godz. 14 00 serdecznie zapraszamy na Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów Holiki, które obędzie się na terenie zielonym przy hali widowiskowo - sportowej GOSiR. Zabawę dzieciom umili spotkanie z Kicią Kocią. Czeka wiele atrakcji oraz świetna zabawa!

Weź udział w Konkursie "EtnoSwołowo 2022 - Przegląd Kultury Ludowej Pomorza"
2022.08.11
Weź udział w Konkursie "EtnoSwołowo 2022 - Przegląd Kultury Ludowej Pomorza"

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza do udziału w Przeglądzie Kultury Ludowej Pomorza - Konkursie Kapel i Zespołów Ludowych realizowanym w ramach projektu pod nazwą „EtnoSwołowo 2022 – Przegląd Kultury Ludowej Pomorza”. Dzięki pozyskanej dotacji ministerialnej, już 10 września organizatorzy mogą zaprosić najlepsze pomorskie zespoły i kapele ludowe do Swołowa.

Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym 2022 w Gniewie
2022.08.11
Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym 2022 w Gniewie

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników jeździectwa jak i łucznictwa, już w najbliższych dniach na Zamku w Gniewie odbędą się Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym 2022. Od 12 do 14 sierpnia łucznicy konni z całej Polski będą walczyć o tytuł Mistrza lub Mistrzyni Polski w 2022 roku w kategoriach junior młodszy, junior i senior. Szczegółowe informacje, harmonogram oraz regulamin znajdą Państwo na stronie. Serdecznie zapraszamy.

 

Weekend z wojskiem w Tczewie
2022.08.10
Weekend z wojskiem w Tczewie

Weekend z wojskiem, pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 

Konkurs Rodzinny na najładniejszy latawiec
2022.08.10
Konkurs Rodzinny na najładniejszy latawiec

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie ogłasza Konkurs Rodzinny na najładniejszy i samodzielnie wykonany latawiec. Do wygrania Vouchery do wykorzystania w Studio A w Gniewie na dowolną usługę. Latawiec należy dostarczyć Organizatorom w dniu 20 sierpnia 2022r. o godz. 14:00 na teren zielony przy hali widowiskowo-sportowej.

Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku
2022.08.09
Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku

W miniony piątek, 5 sierpnia Gniew promował się w Gdańsku, biorąc udział w Święcie Kociewia na Jarmarku Dominikańskim. W wydarzeniu udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki, który w prawdziwie kociewskim stroju reprezentował nasze miasto i gminę.

Kondolencje
2022.08.09
-

Z powodu śmierci męża, Helenie Modzelewskiej Sołtys Sołectwa Tymawa, Samorząd Gminy Gniew składa szczere kondolencje i wyrazy współczucia. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku Rodziną i Bliskimi Zmarłego.

Witamy w Gminie Gniew
2022.08.09
Witamy w Gminie Gniew

Kontynuując zainicjowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego zwyczaj, w poniedziałek, 8 sierpnia odbyło się spotkanie włodarza z rodzicami i ich małymi pociechami. Włodarz z radością powitał nowych mieszkańców, którzy są przyszłością naszej gminy.

Pracuj w spółce INWEST-KOM
2022.08.09
Pracuj w spółce INWEST-KOM

W związku z rozwojem firmy INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o.o. poszukiwani są pracownicy na stanowiska Kierownika Zakładu Remontowo - Budowlanego oraz Kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Szczegóły znajdują się w załącznikach.

XXI Festiwal Historyczny VIVAT VASA! już za nami
2022.08.08
XXI Festiwal Historyczny VIVAT VASA! już za nami
To był niezapomniany weekend z masą atrakcji. Mieszkańcy i turyści przebywający w Gniewie w dniach 5 – 7 sierpnia byli świadkami brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii, zaciętych starć piechoty oraz jarmarcznego zgiełku. Tłumy miłośników historycznych wrażeń wzięły udział w wyjątkowym widowisku historyczno-batalistycznym „Bitwa pod Gniewem 1626”.
 
VIVAT VASA 2022!
2022.08.04
VIVAT VASA 2022!

Już w ten weekend odbędzie się XXI edycja Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie! W dniach 5 - 7 sierpnia spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością. To wszystko podczas Festiwalu Historycznego VIVAT VASA!, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

Rzekomi kontrolerzy podszywający się pod gniewskich urzędników
2022.08.03
Rzekomi kontrolerzy podszywający się pod gniewskich urzędników

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców miasta i gminy Gniew dotyczącymi przeprowadzanych kontroli przez pracowników tutejszego Urzędu celem weryfikacji zainstalowanego źródła ciepła informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Gniew nie przeprowadza kontroli związanych ze złożonymi deklaracjami CEEB. Prosimy o ostrożność!

Stypendia Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie trafią do najlepszych matematyków
2022.08.03
Stypendia Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie trafią do najlepszych uczniów

Znamy już wyniki konkursu w ramach programu stypendialnego „Wiedza Start” dla szkół podstawowych, realizowanego ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie. Na podstawie przesłanych przez dyrekcję szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Gniew list kandydatów zostały przyznane stypendia w wysokości 500 zł. Nagrody trafią do 6 uczniów, którzy zdobyli najlepsze wyniki z matematyki na teście ósmoklasisty. Wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu serdecznie gratulujemy!

Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie - polsko-ukraińska integracja
2022.08.03
Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie - polsko-ukraińska integracja

Dzienny Dom Senior+ w Gniewie zaprasza lokalną społeczność oraz mieszkańców narodowości ukraińskiej do wspólnej zabawy podczas festynu "Skocznie i radośnie z GOSiR w Gniewie”. W programie zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt opieki medycznej, stoisko z poczęstunkiem, dmuchane zjeżdżalnie, tor przeszkód oraz mnóstwo innych atrakcji. Poznajmy się i pobawmy wspólnie! Zabierzcie ze sobą rodzinę, sąsiadów i przyjdźcie na stadion GOSiR w Gniewie 27 sierpnia 2022 r. Start o godz. 15.00.

Harmonogram odpadów - zmiana daty odbioru odpadów zmieszanych
2022.08.03
-

Z uwagi na błąd w harmonogramie, informujemy mieszkańców sołectw Piaseczno, Jeleń i Rakowiec, że odbiór odpadów zmieszanych odbędzie się w dniach 10 i 24 sierpnia. Przepraszamy!

Właściciele psów pilnie poszukiwani!
2022.08.01
-

Od kilku dni po Półwsi błąkają się psy. Właścicieli prosimy o zabezpieczenie zwierząt! Przypominamy ze zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

Sygnał alarmowy "syrena" w godzinę "W"
2022.08.01
-

Informujemy, że w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy "syrena".

Kulturalny początek sierpnia w Kwidzynie
2022.08.01
Kulturalny początek sierpnia w Kwidzynie

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia organizowane przeaz Kwidzyńskie Centrum Kultury. W piatek, 5 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu letnie granie, podczas którego wystąpi Czarek Kuczyński z zespołem Brylanty i Bażanty. We wtorek, 9 sierpnia będzie można natomiast zobaczyć klasyczną wersję bajki braci Grimm Jaś i Małgosia w wykonaniu Centrum Kultury Teatr z Grudziądza.

Sobotnie targowisko przeniesione
2022.08.01
-

Informujemy, iż w związku z organizacją festiwalu historycznego Vivat Vasa na rynku w Gniewie, w najbliższą sobotę, 6 sierpnia targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2). Zapraszamy na zakupy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.