Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dołącz do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
2020.01.17
Dołącz do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie województwa kujawsko – pomorskiego i we wschodniej części województwa pomorskiego. Jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji. Jej zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości, poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju małych, średnich i dużych firm. Dołącz do PSSE i skorzystaj z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego (PIT lub CIT) oraz kompleksowej obsługi inwestycyjnej.

Promocja książki o Ciepłem w czwartek, 16 stycznia
2020.01.16
Ciepłe. Elitarna nekropola wczesnośredniowieczna na Pomorzu Wschodnim - konferencja naukowa i promocja publikacji

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku zaprasza na konferencję naukową i promocję publikacji pt. "Ciepłe. Elitarna nekropola wczesnośredniowieczna na Pomorzu Wschodnim". Spotkanie, któremu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy czasowej, odbędzie się w czwartek, 16 stycznia o godz. 10.00 w Domu Przyrodników w Gdańsku. Publikacja traktuje o cmentarzysku w Ciepłem, które dla archeologów należy do najważniejszych stanowisk sepulkralnych z okresu wczesnego średniowiecza na ziemiach polskich.

Praca w Bajecznej Krainie
2020.01.16
Praca w Bajecznej Krainie

Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego w gniewskiej placówce. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesłanie wymaganych dokumentów na adres mejlowy: bajecznakraina@onet.pl do 17 stycznia. Szczegóły w załączniku.

Prosimy o przekazywanie danych o czynszach najmu lokali gminnych
2020.01.16
Prosimy o przekazywanie danych o czynszach najmu lokali gminnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz.U. z dnia 31 grudnia 2007 r., Nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków
2020.01.16
Dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków oraz budowę indywidualnych ujęć wody (studni). Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym do wyczerpania środków z budżetu gminy przeznaczonych na ten cel. Ze względu na ograniczone środki finansowe o przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność wpływu wniosków. Zachęcamy do aplikowania o środki!

Pomorska Nagroda Artystyczna
2020.01.15
Pomorska Nagroda Artystyczna

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2019. Jej laureatami zostają przedstawiciele środowiska artystycznego naszego regionu, którzy w minionym roku byli autorami wybitnego dokonania artystycznego lub przyczynili się do powstania wyjątkowego wydarzenia kulturalnego.

Oferty pracy
2020.01.15
Oferty pracy

Firma AN-ELEC w związku z dynamicznym rozwojem, poszukuje pracowników na stanowiska: Elektromonter Polska, Pomocnik Elektryka Polska, Monter wyposażenia ślusarskiego / Ślusarz Polska, Pomocnik Ślusarza Polska. Szczegóły w załącznikach.

Czysty komin, czysta gmina
2020.01.15
Czysty komin, czysta gmina

W trosce o jakość powietrza organizowana jest ogólnopolska kampania edukacyjna "Czysty komin – czysta gmina". Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego nasila się problem smogu. Niestety, główną jego przyczyną jesteśmy my sami – jesienią i zimą gospodarstwa domowe emitują do atmosfery ogromne ilości szkodliwych związków przez swoje kominy. Jedynym sposobem na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia jest świadome i ekologiczne ogrzewanie domostw – a więc także edukacja mieszkańców wsi i miast w tym zakresie. Zachęcamy zatem do zapoznania się z materiałami kampanii, dostępnymi TUTAJ. Dbajmy o jakość powietrza na terenie naszej gminy!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa
2020.01.15
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Ferie 2020 w Gminie Gniew
2020.01.15
Ferie 2020 w Gminie Gniew

Z okazji zbliżających się ferii przygotowaliśmy zestawienie zajęć, które przygotowali dla Państwa dzieci pracownicy Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie oraz Domu Kultury w Opaleniu. Życzymy atrakcyjnej i bezpiecznej zabawy!

Wywóz odpadów – zgłoś nieprawidłowości
2020.01.15
Wywóz odpadów – zgłoś nieprawidłowości

Od tego roku usługi z zakresu wywozu nieczystości z terenu gminy Gniew realizuje dla nas nowa spółka, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM z Grudziądza. Poznanie terenu naszej gminy wymaga czasu, prosimy zatem mieszkańców o cierpliwość, jeśli pojawiają się błędy w wykonaniu usługi. Wszelkie uwagi i niejasności prosimy również rozwiązywać bezpośrednio u odbiorcy odpadów pod numerami telefonów: 695 259 000, 697 838 000. Za utrudnienia przepraszamy!

Przekaż nam swój kalendarz imprez
2020.01.15
Przekaż nam swój kalendarz imprez

Na potrzebę wydania kalendarza gminnych imprez, wydarzeń rekreacyjnych, sportowych, edukacyjnych na 2020 rok, zachęcamy wszystkie podmioty, organizacje, grupy, które planują podjęcie inicjatyw na terenie gminy Gniew do przekazywania nam takiego harmonogramu wydarzeń, przesyłając go na adres info@gniew.pl, wpisując w tytule wiadomości „Kalendarz na 2020 rok” do 10 lutego. Proszę skorzystać z przygotowanego w tym celu formularzu dostępnego poniżej. Dziękujemy! Dołóżmy starań, aby wspólnie stworzyć ciekawą ofertę kulturalną dla mieszkańców i turystów, odwiedzających naszą gminę!

Alarmtech wybuduje nowy zakład w Gniewie
2020.01.15
Alarmtech wybuduje nowy zakład w Gniewie

We wtorek, 14 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał w Tczewie akt notarialny, na mocy którego Gmina Gniew sprzedała 3 działki inwestycyjne na terenie byłego POM-u, w okolicy ulicy Krasickiego. Nabywcą terenu jest spółka Alarmtech, która zamierza wybudować na nim nowy zakład przemysłowy.

Regulamin pracy Komisji konkursowej oceniającej oferty z zakresu ustawy o sporcie
2020.01.14
Regulamin pracy Komisji konkursowej oceniającej oferty z zakresu ustawy o sporcie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew 14 stycznia 2020 r. wydał zarządzenie w sprawie ustalenia Regulaminu pracy Komisji konkursowej oceniającej oferty z zakresu ustawy o sporcie. Szczegóły w załączniku.

Przerwa w dostawie wody
2020.01.14
-

Informujemy, iż z powodu płukania sieci wodociągowej i zbiornika retencyjnego na SUW Cierzpice, 16 stycznia w godzinach od 10.00 do 13.00 wystąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Cierzpic i Szprudowa. Za utrudnienia przepraszamy!

Kociewski festiwal wzornictwa w Skórczu 9 lutego
2020.01.14
Kociewski festiwal wzornictwa w Skórczu 9 lutego

Po sukcesie pierwszej edycji wydarzenia Kociewie Design Festiwal, który odbył się 10 lutego 2019 roku w Światowy Dzień Kociewia, organizatorzy podjęli wyzwanie zorganizowania kolejnej odsłony tego wydarzenia. Tegoroczny festiwal odbędzie się ponownie w Skórczu, w niedzielę, 9 lutego. Serdecznie zapraszamy!

Wyciąg z ogłoszenia - informacja o przetargu na sprzedaż gminnych neruchomości gruntowych
2020.01.14
Wyciąg z ogłoszenia - informacja o przetargu na sprzedaż gminnych neruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w poniedziałek, 24 lutego o godz. 10.00, w pokoju 109 odbędzie pierwszy ustny ograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych. Szczegóły w załączniku.

Gniew zagrał z orkiestrą – zebrano prawie 30 tys. złotych
2020.01.14
Gniew zagrał z orkiestrą – zebrano prawie 30 tys. złotych

Niedziela, 12 stycznia w Gniewie minęła pod znakiem dobrych uczynków i wsparcia dziecięcej medycyny zabiegowej. Miasto i Gmina Gniew po raz kolejny zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, organizując 28 finał tego charytatywnego wydarzenia. Dzięki ogromnym sercom naszych mieszkańców i ludzi dobrej woli Gminie Gniew udało się zebrać około 30 tysięcy złotych!

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2020.01.14
Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie w styczniu. 20 stycznia spotkają się radni Komisji Rewizyjnej, 22 stycznia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a 23 stycznia swoje posiedzenie odbędą rajcy z Komisji Gospodarki, Komisji Społecznej i Komisji Finansów. Zachęcamy do zapoznania się z planem spotkań, a chętnych mieszkańców do uczestnictwa w nich. Szczegóły w załączniku.

Zmiany w gospodarce odpadami na terenie miasta i gminy Gniew
2020.01.13
Zmiany w gospodarce odpadami na terenie miasta i gminy Gniew

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych świadczyć będzie, wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM z siedzibą przy ul. Cegielnianej 4 w Grudziądzu. Od nowego roku wprowadzona zostaje także zbiórka dodatkowych frakcji odpadów: papieru oraz bioodpadów. W jaki sposób wyrzucać odpady? Szczegóły poniżej.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2020 roku
2020.01.13
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2020 roku

Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Gniew w nowym 2020 roku. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Basen w Hotel Zamek Gniew otwarty dla wszystkich mieszkańców Gminy Gniew
2020.01.13
Basen w Hotel Zamek Gniew otwarty dla wszystkich mieszkańców Gminy Gniew

Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Gniew, mamy dla was wspaniałą wiadomość. Dzięki staraniom Burmistrza Macieja Czarneckiego mieszkańcy miasta i gminy Gniew będą mogli korzystać z basenu w Hotel Zamek Gniew.

28. Finał WOŚP w Gniewie
2020.01.12
28. Finał WOŚP w Gniewie

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. w Gniewie odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieramy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Poszukujemy informacji o żołnierzach 1 Polskiej Dywizji Pancernej gminy Gniew
2020.01.10
Poszukujemy informacji o żołnierzach 1 Polskiej Dywizji Pancernej gminy Gniew!

Napisał do nas pan Maciej Kowalski - historyk i regionalista, który tworzy stronę o żołnierzach 1 Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka poległych podczas II wojny światowej. Szukamy informacji o poległych żołnierzach.

Obowiązek składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2019.
2020.01.10
Obowiązek składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2019.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2019.

I. Wrak Race WOŚP GNIEW
2020.01.09
I. Wrak Race WOŚP GNIEW

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, od godz. 9:00 będziecie mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. Sef-Team Wrak Race wraz z Hotel Zamek Gniew organizują Wrak Race w Gniewie.

Firma Inwest-Kom uruchamia przewozy z biletami miesięcznymi
2020.01.09
Firma Inwest-Kom uruchamia przewozy z biletami miesięcznymi

Jak informuje firma Inwest-Kom ruszyły przewozy szkolne na nowych zasadach. Bilety miesięczne na regularne przewozy autobusowe na terenie gmin Gniew i Morzeszczyn można nabywać w siedzibie Inwest-Kom mieszczącej się przy ul. Wiślana 6.

Nieodpłatne punkty pomocy prawnej w powiecie tczewskim w 2020 r.
2020.01.08
Nieodpłatne punkty pomocy prawnej w powiecie tczewskim w 2020 r.

Informujemy, iż na terenie powiatu tczewskiego w 2020 roku będzie funkcjonować 5 punktów pomocy, w tym 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz 2 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

XVI Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym
2020.01.07
XVI Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym

Zapraszamy na XVI Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym, które odbędą się w niedzielę, 19.01.2020 r. o godz. 10:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10.

 

Zmiana terminu wywozu odpadów
2020.01.03
Zmiana terminu wywozu odpadów

Informujemy, że jeśli firma odbierająca odpady komunalne z terenu naszej gminy nie odbierze ich dzisiaj, śmieci z Państwa posesji zostaną wywiezione w sobotę, 4 stycznia.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • nivea
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.