Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

ZSP w Gniewie zakończył rok szkolny
2022.06.29
ZSP w Gniewie zakończył rok szkolny

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie odbyło się 24 czerwca. Dzień wcześniej społeczność szkolna pożegnała swoich absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2022.06.29
Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 29 czerwca o godz. 9 00 odbędzie się L sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem spotkania będzie omówienie raportu o stanie gminy Gniew za 2021 rok. Radni pochylą się także nad sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Gniew za 2021 rok oraz sprawozdaniem finansowym gminy Gniew za rok 2021. Samorządowcy podejmą także uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok poprzedni. 

 

Oglądaj obrady radnych na żywo 
2022.06.29
-

Dziś, o godz. 9.00 w Sali Kameralnej odbędzie L sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Głównym tematem spotkania będzie omówienie raportu o stanie gminy Gniew za 2021 rok. Samorządowcy podejmą także uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok poprzedni. Obrady oglądać można na kanale gniewskiego urzędu na portalu YouTube.

Forum Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku
2022.06.28
Forum Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku

Na Dziedzińcu Fahrenheita Politechniki Gdańskiej od czwartku 30 czerwca do soboty 2 lipca odbędą się łącznie trzy Fora Wolontariatu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać wyjątkowych debat oraz wziąć udział w ciekawych i rozwijających warsztatach. Wydarzenie ma na celu pokazanie, że tematyka wolontariatu jest ważna w każdym wieku. Wiele osób uważa, że będąc seniorem, nie można zostać wolontariuszem. A to jest błędne myślenie – dlatego chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na tematykę wolontariatu senioralnego. Serdecznie zapraszamy!

Zgłoś źródło ciepła domu lub mieszkania - ostatnie dni na złożenie deklaracji!
2022.06.27
Zgłoś źródło ciepła domu lub mieszkania - ostatnie dni na złożenie deklaracji!

Przypominamy, że do 30 czerwca należy złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), wskazując w niej źródło ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić!

GNIEWINKI 2022 już za nami
2022.06.27
GNIEWINKI 2022 już za nami

W sobotę, 25 czerwca odbyły się GNIEWINKI 2022. W tym roku na gniewskiej scenie wystąpili: Patrycja Markowska, Czadoman, Cristo Dance oraz Danos. Koncertom towarzyszyła cudowna, niezapomniana atmosfera oraz masa atrakcji. Po raz pierwszy w Gniewie zagościł też Festiwal Smaków Food Trucków!

Nasze seniorki docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego
2022.06.27
Nasze seniorki docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego

Podczas sobotnich wydarzeń, 25 czerwca uroczyście wręczono nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego, przyznane w ramach tegorocznej edycji konkursu Pomorskie dla Seniora. Miło nam poinformować, że dwie mieszkanki naszej gminy zostały docenione przez kapitułę konkursu, za działalność i aktywną postawę, jaką wykazują w lokalnym środowisku seniorskim. Serdecznie gratulujemy!

Gniewinki 2022 & Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie!
2022.06.24
Już niedługo Gniewinki 2022 & Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie!

Wielkimi krokami zbliża się do nas imprezowy weekend 25-26 czerwca! Właśnie w tym czasie rynek w Gniewie przeistoczy się w prawdziwą arenę koncertów. Serce miasta opanują wykonawcy muzyki rozrywkowej, z którymi będziemy mogli powitać rozpoczynające się wakacje. Letnią, imprezową atmosferę zapewnią także stoiska gastronomiczne. Miłośników kuchni zapraszamy do kulinarnych podróży na I Festiwalu Smaków Food Trucków w Gniewie. Bądźcie z nami!

Festiwal Smaków Food Trucków
2022.06.24
Festiwal Smaków Food Trucków

To będzie pyszny weekend! Festiwal Smaków Food Trucków zagości po raz pierwszy zagości w Gniewie w ramach tegorocznych Gniewinek. Już w najbliższy weekend 25 i 26 czerwca po raz pierwszy w Gniewie zagoszczą restauracje na kółkach i zabiorą mieszkańców miasta w kulinarną podróż dookoła świata. Dania rodem z Meksyku, Gruzji i Hiszpanii będą rozpieszczać podniebienia fanów street foodu. Oprócz doznań smakowych zaplanowano atrakcje dodatkowe!

Rozpoczynamy wakacje!
2022.06.24
Rozpoczynamy wakacje!

Dziś uczniowie wszystkich szkół rozpoczynają upragnione wakacje. Miesiące pilnej nauki zakończyły ostatnie dzwonki, ktore rozbrzmiały na szkolnych akademiach. Od dziś plecaki i książki na całe dwa miesiące schowane zostaną do szaf, by móc oddać się tylko wakacyjnym przyjemnościom. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i młodzieży ukończenia kolejnych etapów edukacji. Na najbliższy czas letniego szaleństwa życzymy natomiast samych beztroskich chwil spędzonych na wesołej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawie. Udanych wakacji!

Gniewska tradycja Janowe muzykowanie
2022.06.24
Gniewska tradycja Janowe muzykowanie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim Janom składa najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności. Serdeczne podziękowania dla Orkiestry Dętej kierowanej przez Panią Jadwigę Mielke za kultywowanie tak pięknego zwyczaju jakim jest Janowe muzykowanie.

Zmiany w podatkach - weź udział w spotkaniu informacyjnym
2022.06.23
Zmiany w podatkach - weź udział w spotkaniu informacyjnym

Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapraszają na cykl bezpłatnych, stacjonarnych spotkań informacyjnych,  dotyczących zmian w systemie podatkowym, wprowadzonych ustawą z 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.

Z dziećmi i młodzieżą o zdrowym stylu życia bez alkoholu
2022.06.23
Z dziećmi i młodzieżą o zdrowym stylu życia bez alkoholu

Pod takim tytułem w okresie od 5 maja do 15 czerwca tego roku firma CejerSKI&SUN przeprowadziła 26 prelekcji w naszej gminie. Goście odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe w gminie Gniew, kilka przedszkoli oraz Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie.

Kup lub wydzierżaw gminną nieruchomość
2022.06.23
Kup lub wydzierżaw gminną nieruchomość

Zainteresowanych kupnem nieruchomości gruntowych lub dzierżawą ziemi zapraszamy do udziału w przetargach. 1 sierpnia w gniewskim urzędzie odbędą się przetargi na sprzedaż nieruchomości gruntowej w Półwsi oraz na dzierżawę nieruchomości pod uprawy rolne. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Dzień Ojca
2022.06.23
Dzień Ojca

Dziś 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca! Z okazji tego wyjątkowego dnia, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim ojcom składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu sukcesów zawodowych. Życzę Wam wielu powodów do dumy, samych pięknych dni przepełnionych miłością i radością. Niech każdy dzień z waszymi dziećmi będzie wyjątkowy, a ich uśmiech daje Wam siłę i wytrwałość każdego dnia.

Ważna informacja dla składających deklarację CEE dot. źródeł ciepła
2022.06.23
-

Inwest - Kom w Gniewie Sp. z o. o. jako zarządca Wspólnot Mieszkaniowych i Gminnego Zasobu Nieruchomości informuje, że deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków składa tylko w tych wypadkach, gdy cały budynek ma jedno źródło ciepła tzn. jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ma wspólną kotłownię zasilającą wszystkie lokale w budynku. W przypadku, gdy każdy lokator ma własne źródło ciepła np. piec gazowy, musi złożyć deklarację indywidualnie - Zarządca nie składa deklaracji w ich mieniu.

Gala Absolwentów
2022.06.23
Gala Absolwentów

W środę, 22 czerwca w restauracji Piaskowa przy Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów w roku szkolnym 2021/2022.

Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie
2022.06.22
-

Informujemy, że w najbliższą sobotę, 25 czerwca o godz. 23.00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Aktywne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie
2022.06.22
Aktywne wakacje z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie

Jak co roku w okresie letnim, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie organizuje szereg zajęć, warsztatów i wycieczek. Bogatej oferty wakacyjnej nie zabrakło również teraz, dlatego też wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali na wypoczynek z Gniewu, bądź zamierzają spędzić w naszej gminie całe wakacje, zachęcamy do zapoznania się z rozkładem letnich zajęć. Życzymy udanego wypoczynku!

Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej 2022
2022.06.22
Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej 2022

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę, 3 lipca o godz. 10:00 na boisku do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 9:30. Regulamin turnieju oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na profilu organizatora.

Wycieczka do Krynicy Morskiej. Zapraszamy!
2022.06.21
Wycieczka do Krynicy Morskiej. Zapraszamy!

Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej. Wyjazd zaplanowano na niedzielę, 24 lipca. Zainteresowanych wycieczką zachęcamy do dokonywania zapisów u sołtys Małgorzaty Gajewskiej pod nr tel. 661 837 018. Zapraszamy!

Półfinał wojewódzki w siatkówce plażowej
2022.06.21
Półfinał wojewódzki w siatkówce plażowej

W czerwcu, na gdyńskiej plaży rozegrane zostały półfinały wojewódzkie w piłce plażowej. Dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zmierzyły się z rywalkami z Trójmiasta, zajmując III miejsce w turnieju. Były to ostatnie zawody absolwentek placówki. Gratulujemy sukcesu! Szkołę reprezentowały: Paula Gonsiorowska, Julia Mokwa, Patrycja Krzyżanowska.

Wycieczka do Torunia i Ciechocinka
2022.06.21
Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka, która obędzie się 3 lipca 2022r. Zapisy do 22 czerwca u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Dzień Przedsiębiorcy
2022.06.21
Dzień Przedsiębiorcy

Dziś swoje święto obchodzą wszyscy Przedsiębiorcy. To ważny dzień dla tych, którzy realnie wpływają na rozwój lokalnej i krajowej gospodarki, społeczności oraz miejsca, w którym prowadzą swoje działalności. Z tej okazji życzymy wszystkim Przedsiębiorcom, szczególnie tym, którzy lokują swój biznes w naszym mieście i gminie, niegasnącej energii do pracy i nieustannego doskonalenia siebie, swoich możliwości i zainteresowań.

Wystawa „Miecze Europy” w Domu Bramnym już otwarta
2022.06.21
Wystawa „Miecze Europy” w Domu Bramnym już otwarta

W środę, 15 czerwca w gniewskim oddziale Muzeum Archeologicznym w Gdańsku otwarta została wystawa „Miecze Europy”. Zwiedzający na ekspozycji mogą zobaczyć około 60 replik mieczy z różnych krajów Europy.

Światowy Dzień Uchodźcy
2022.06.20
Światowy Dzień Uchodźcy

Dziś Światowy Dzień Uchodźcy. Uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku każdego roku upamiętnia tych, którzy opuszczają swoje ojczyzny, by szukać schronienia w innych częściach świata. Szczególnie dziś warto ciepło pomyśleć o uchodźcach dotkniętych działaniami wojennymi, którzy w ostatnim czasie znaleźli schronienie w naszym kraju i w naszym mieście.

Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie
2022.06.20
Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie

W piątek, 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbył się Festyn Rodzinny. Tradycyjnie zaczął się on od części artystycznej zaprezentowanej przed licznie zgromadzoną na sali publicznością. Na festynie nie zabrakło sportowych konkurencji, muzyki na żywo oraz dobrego jedzenia.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.