Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

VIVAT VASA 2022
2022.08.01
VIVAT VASA 2022
Już niedługo odbędzie się XXI edycja Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie! W weekend 5 - 7 sierpnia spodziewać się należy brawurowych szarż husarii, intensywnego ostrzału muszkietów i artylerii a także jarmarcznego zgiełku, kramów ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością. To wszystko podczas Festiwalu Historycznego VIVAT VASA!, którego punktem kulminacyjnym będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.
Burmistrz osobiście dziękował Policjantom
2022.08.01
Burmistrz osobiście dziękował Policjantom

Z okazji tegorocznych obchodów Święta Policji, burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z mundurowymi z Komisariatu Policji w Gniewie, by osobiście złożyć życzenia z okazji Ich święta. Na ręce komendanta Grzegorza Peka dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników gniewskiego komisariatu, włodarz podziękowania za rzetelność, ofiarność oraz wysiłek wkładany w realizację codziennych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Ogłoszenie Burmistrza
2022.08.01
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 29 lipca 2022 r., Zarządzeniem nr 116/22 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym, stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2022.08.01
78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00, w tzw. godzinie „W”. Powstańczy zryw miał doprowadzić do wyzwolenia stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Operacja trwająca 63 dni była częścią akcji „Burza”, wymierzonej w wojska niemieckie. Dziś, w rocznicę wydarzeń tamtych dni, zgodnie z wieloletnią już tradycją, o godz. 17.00 usłyszymy dźwięki syren alarmowych, na znak pamięci i uczczenia bitwy o Polskę, jaka miała miejsce 78 lat temu. Pamiętamy!

Ogłoszenie Burmistrza
2022.07.29
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 29 lipca 2022 r., Zarządzeniem nr 113/22 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.”

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert
2022.07.28
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew. Szczegóły znajdują się w wydanym w tej sprawie zarządzeniu.

Inicjatywa lokalna zrealizowana
2022.07.28
Inicjatywa lokalna zrealizowana

Już jest! Przy osiedlu Tarasy Wierzycy powstało boisko do gry w piłkę nożną. Działka, która wcześniej tylko imitowała przestrzeń do piłkarskich zabaw młodych mieszkańców tej części miasta, stała się teraz prawdziwym boiskiem, wyposażonym w bramki i piłkochwyty.

Dodatek węglowy - Sejm wciąż pracuje nad ustawą
2022.07.28
Dodatek węglowy - Sejm wciąż pracuje nad ustawą

W Sejmie od 19 lipca trwają prace i dyskusje nad projektem ustawy o dodatku węglowym. Zgodnie z założeniami dokumentu gospodarstwa domowe, które do ogrzewania wykorzystują węgiel, będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 3 000 złotych. Ponieważ procedowanie projektu ustawy nie zostało jeszcze zakończone, nie można na razie składać stosownych wniosków o dodatek. O dalszych czynnościach w sprawie oraz uruchomieniu możliwości ubiegania się o pomoc, informować będziemy Państwa na bieżąco.

Obejrzyj film Telewizji Polskiej o Gniewie z lat 70. i 80.
2022.07.27
Obejrzyj film Telewizji Polskiej o Gniewie z lat 70. i 80.
Serdecznie zachęcamy Was do obejrzenia archiwalnego reportażu Telewizji Polskiej o Gniewie z lat 70/80-tych! Reportaż z cyklu Wielka historia małych miast. Historia miasta Gniew pokazana na przełomie dziejów od XIII wieku, czyli od nadania praw miejskich, poprzez wojny szwedzkie i rozbiory. Zniszczenia wojenne w czasie I i II wojny światowej i współczesne miasto. Życzymy miłego odbioru podczas podróży po Gniewie z dawnych lat!
Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!
2022.07.27
Kociewiacy mają swoje święto podczas Jarmarku św. Dominika!

Jarmark św. Dominika to jedna z największych imprez handlowo-wystawienniczych, która swoją tradycją sięga 1260 roku. Tegoroczna edycja, podobnie jak te w ubiegłych latach, przyciąga turystów z Polski i Europy. Już 5 sierpnia właśnie na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku Kociewiacy zaprezentują swój Region podczas Święta KOCIEWIA. Nie zabraknie na nim także Gminy Gniew, której walory turystyczno-kulturalne prezentować będzie 56-osobowa grupa lokalnych działaczy.

Są środki na przebudowę mostku na Wierzycy
2022.07.26
Są środki na przebudowę mostku na Wierzycy

Problemy związane ze złym stanem technicznym mostku na Wierzycy, z którymi od wielu lat boryka się gniewski samorząd, niedługo przejdą do historii. Wielokrotnie remontowany obiekt doczeka się kompleksowej odbudowy. W poniedziałek, 25 lipca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim na dofinansowanie przebudowy mostku w wysokości 228 400 złotych.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
2022.07.26
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Podczas wakacji tczewscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podejmują działania mające zwiększyć bezpieczny wypoczynek. Na kąpieliskach zlokalizowany na terenie naszego powiatu apelują o rozwagę, przypominają o ogólnych zasadach bezpieczeństwa i kąpielach po wypiciu alkoholu, który jest główną przyczyną utonięć. Funkcjonariusze podczas patroli prowadzą cykliczne kontrole kąpielisk i przekazują przez megafony specjalnie przygotowany w tym celu komunikat.

Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych
2022.07.25
Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych

W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne.

Święto Policji
2022.07.24
Święto Policji

Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku. Data 24 lipca upamiętnia rocznicę powołania w 1919 roku Policji Państwowej. Na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego powstała organizacja, która zunifikowała wcześniej istniejące formacje policyjne: Milicję Ludową i Policję Komunalną. Dziś, w dniu święta mundurowych, wyrażamy uznanie dla policjantów za ich pracę służącą społeczeństwu i utrzymaniu porządku publicznego.

Dzień Włóczykija w Gniewie – spotkaj się z lokalnymi podróżnikami
2022.07.21
Dzień Włóczykija w Gniewie – spotkaj się z lokalnymi podróżnikami

23 lipca obchodzić będziemy Dzień Włóczykija. To święto tych, którzy nie lubią zbyt długo przebywać w jednym miejscu, kochają wędrować i włóczyć się w poszukiwaniu przygód. Znajdziemy ich nie tylko w Muminkach. Również w naszym środowisku żyją prawdziwi podróżnicy. Spotkaj się z nimi w najbliższą sobotę, 23 lipca w Gniewie!

Ogłoszenie Burmistrza
2022.07.20
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 lipca 2022 r., Zarządzeniem Nr 107/22  zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.”

37-letni mieszkaniec Gniewu zatrzymany za rozbój
2022.07.20
37-letni mieszkaniec Gniewu zatrzymany za rozbój

14 lipca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta, który na terenie parkingu uderzył kulą ortopedycznej w przednią szybę samochodu i ją rozbił. Podczas interwencji okazało się, że wobec zatrzymanego mężczyzny, sąd wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do aresztu śledczego, celem odbycia kary 8 dni pozbawienia wolności. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Rodzinnie w Brodach Pomorskich
2022.07.19
Rodzinnie w Brodach Pomorskich

W minioną sobotę, 16 lipca w sercu Brodów Pomorskich zorganizowano festyn rodzinny dla dorosłych i dzieci. Wesołą zabawę rozpoczęto od przecięcia wstęgi na nowym placu zabaw, który powstał we wsi. Wstęgę uroczyście przecięli burmistrz Maciej Czarnecki, wykonawca inwestycji Dariusz Karzyński z firmy Karli One Four, Sołtys Sołectwa Brody Pomorskie Bożena Klein oraz lokalna społeczność.

Nadchodzą upały
2022.07.19
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego, dotyczącego upałów. Od godz. 12.00 19 lipca do godz. 20:00 21 lipca temperatura maksymalna w dzień wynieść może od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna osiągnie w nocy od 15°C do 18°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18°C do 21°C. Prosimy o ostrożność.

Kolejne miliony dla naszej gminy
2022.07.18
Kolejne miliony dla naszej gminy

Znane są już wyniki trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Dofinansowanie przyznano dla 1599 jednostek samorządu terytorialnego, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 2 450 000 złotych otrzyma także Gmina Gniew. Dzięki środkom gniewski samorząd zrealizuje kolejne inwestycje w Jeleniu i w Piasecznie.

Gniewski hejnał rozbrzmiał na cztery strony świata
2022.07.16
Gniewski hejnał rozbrzmiał na cztery strony świata

Dwuletniej tradycji obchodów Dnia Hejnału Ziemi Gniewskiej stało się zadość! W samo południe, na gniewskim rynku, z balkonu ratusza odegrany został hejnał, który rozbrzmiał na wszystkie strony świata. Gniewski, muzyczny symbol osobiście zagrała jego autorka Jadwiga Mielke.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż gminnych nieruchomości
2022.07.15
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż gminnych nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że 24 sierpnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew o godz. 10.00 odbędą się ustne nieograniczone i ograniczone przetargi na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie
2022.07.15
Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021r., poz. 1899 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 14 lipca 2022r, Zarządzeniem Nr 105/22 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Zgłoś jubileusz pożycia małżeńskiego
2022.07.15
Zgłoś jubileusz pożycia małżeńskiego

Chcesz, aby członkowie Twojej rodziny wzięli udział w uroczystości obchodów jubileuszu pożycia małżeńskiego w urzędzie? Zgłoś ten fakt do Urzędu Stanu Cywilnego! Złożenie deklaracji uczestnictwa jest podstawą do wystąpienia do Wojewody Pomorskiego z pismem o odznaczenie medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanego Jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zgłoszenia obejmują Jubilatów obchodzących w 2022 roku jubileusz co najmniej 50-lecia pożycia małżeńskiego.

16 lipca – Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej
2022.07.14
16 lipca – Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

W najbliższą sobotę, 16 lipca obchodzić będziemy, uchwalony w 2020 roku przez Radę Miejską w Gniewie, Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej. Aby go upamiętnić, o godz. 12.00 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew na cztery strony świata odegrany zostanie hejnał gniewski.

Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie
2022.07.14
Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie

Informujemy, że w sobotę, 16 lipca około godz. 23.00 na Zamku w Gniewie odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za zakłócanie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Jeleń - jedno jezioro, wiele możliwości i jeszcze więcej atrakcji
2022.07.14
Jeleń - jedno jezioro, wiele możliwości i jeszcze więcej atrakcji

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ciekawym artykułem o kąpielisku w Jeleniu, które ze zwykłego jeziora stało się atrakcyjnym Resortem&Spa. Nie tylko duże sale konferencyjne, bogata baza noclegowa, nowoczesna kręgielnia oraz restauracja, ale także czysta woda, piękna plaża, łowisko z pomostami i urokliwy teren wokół, które zachęcają do wypoczynku nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także turystów z całej Polski. Kto jeszcze nie był, musi koniecznie zobaczyć! Zapraszamy!

V Beach Volleyball Gniew 2022
2022.07.13
V Beach Volleyball Gniew 2022

Zachęcamy do udziału w turnieju "V Beach Volleyball Gniew 2022 z Hotelem na Wzgórzu". Pierwszy turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 lipca. Zgłoszenia do turnieju odbywają się przez stronę www.elektronicznezapisy.pl. Gra rozpoczyna się o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Spłyń kajakiem do Malborka
2022.07.13
Spłyń kajakiem do Malborka

Eko Centrum Heliantus oraz Tczewskie Wodne Pogotowie Ratunkowe zapraszają na spływ kajakowy Wisłą i Nogatem do Malborka. W sobotę, 23 lipca będzie można spłynąć szlakiem zamków krzyżackich, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie. Ilość miejsc jest ograniczona! Zapisów dokonywać można od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 pod nr tel. 692 429 196 lub adresem e-mail: biuro@heliantus.org. Szczegóły na plakacie!

Dwóch 17-latków zatrzymanych za sklepową kradzież
2022.07.13
Dwóch 17-latków zatrzymanych za sklepową kradzież

W sobotę, 9 lipca dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali informację o ujęciu dwóch 17-latków w związku kradzieżą towarów w jednym z miejscowych marketów o wartości prawie 600 zł. Gdy policjanci przyjechali, na miejsce okazało się, że nieletni zostali ujęci przez ochronę sklepu i zaprowadzeni na zaplecze, gdzie jeden z nich zachowywał się agresywnie i rzucał ukradzionymi wcześniej butelkami z alkoholem.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.