Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zakończenie Roku Szkolnego ZSZ i pożegnanie absolwentów
2019.06.24
Zakończenie Roku Szkolnego ZSZ i pożegnanie absolwentów

Środa, 19 czerwca 2019 r. - to upragniony przez uczniów i nauczycieli dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. To również dzień pożegnania absolwentów szkoły zasadniczej i wkroczenia przez nich w wymagające odpowiedzialności dorosłe życie zawodowe.

Gniew doczeka się Podwórka Talentów NIVEA
2019.06.21
-

Na oficjalnej stronie konkursu Podwórka Talentów NIVEA pojawiła się lista rankingowa zwycięskich miejscowości, w których powstaną nowe place zabaw. Miło nam poinformować, że nasza gmina zajęła w konkursie 5 miejsce w kategorii miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców i tym samym doczeka się nowego obiektu do zabawy na ul. Sidorowicz. Dziękujemy za oddane głosy!

Gniewski Budżet Obywatelski - głosowanie zakończone
2019.06.21
Gniewski Budżet Obywatelski - głosowanie zakończone

Do niedzieli, 16 czerwca głosowaliśmy na obywatelskie projekty złożone w ramach tegorocznej edycji Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród 11 projektów, mieszkańcy przegłosowali trzy, które doczekają się realizacji. Są to: duży projekt dot. zakupu równiarki oraz dwa małe pomysły dot. zakupu dwóch lamp na drogę Bielica – Małe Wyręby i zagospodarowania stawu w Kursztynie. Serdecznie gratulujemy! Szczegóły dot. wyników głosowania znajdą Państwo w załączonym protokole.

Piątek na Skarpie Nadwiślańskiej
2019.06.21
Piątek na Skarpie Nadwiślańskiej

Weekend w Gniewie rozpocznie się imprezą na Nadwiślańskiej Skarpie. Stacja Mikrostyk w piątek po raz drugi zaprasza na wakacyjne spotkanie przy muzyce. Stacja otwarta będzie w piątek, od godziny 17.00.  Wszystkich, którzy cenią sobie dobry klimat, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a do tego coś przegryźć, w imieniu organizatorów zapraszamy.

Progonoza pogody: 21 - 23 czerwca
2019.06.21
Progonoza pogody: 21 - 23 czerwca

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania prognozę pogody na okres  21.06. - 23.06.2019r. i orientacyjną prognozę wiatru na Bałtyk południowy i południowo-wschodni  dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Kociewie promowało się w mieście Kopernika
2019.06.21
Kociewie promowało się w mieście Kopernika

16 czerwca w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu odbył się festyn rodzinny "Kociewskie Uciechy", podczas którego na odwiedzających obiekt czekało sporo atrakcji związanych z kulturą naszego regionu.

Bezpłatne szkolenie
2019.06.21
Bezpłatne szkolenie

Inspektorat ZUS w Tczewie zaprasza wszystkie osoby ubezpieczone na bezpłatne szkolenie dla poświęcone Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego, czyli IOSKU. Szkolenie odbędzie się  26 czerwca 2019 r. IOSKU to dokładny opis stanu konta emerytalnego na 31 grudnia 2018 r. Otrzymują Ci na których konto trafiła przynajmniej jedna składka. Informacja zawiera sumę wszystkich zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego, a także składki zgromadzone na subkoncie w ZUS.

Zakończenie Roku Szkolnego w Polskim Gronowie
2019.06.21
Zakończenie Roku Szkolnego w Polskim Gronowie

Skończył się kolejny rok szkolny, a wraz nim rozpoczęły się na wakacje, na które wszyscy czekamy. Ósma klasa pożegnała się ze szkołą Podstawową w Polskim Gronowie – panią dyrektor, wychowawcą, nauczycielami i młodszymi koleżankami i kolegami. Z tej okazji uczniowie przygotowali pełną humoru część artystyczną. Po jej zakończeniu swoje świadectwa odebrali wszyscy uczniowie, a wyróżnieni również nagrody. Wakacje czas zacząć! 

Dzień wędkarza
2019.06.21
Dzień wędkarza

Zarząd Koła PZW w Gniewie  organizuje w dniach 22- 23 czerwca gruntowe zawody wędkarskie " Nocne Łowy", które odbędą się na wodach rzeki Wisły ( Kotło - Międzyłęż). Zbiórka uczestników o godzinie 18.00. Zapisy przyjmuje prezes koła. Druki zgłoszeniowe dostępne są w sklepach wędkarskich na terenie Gniewu, oraz w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy. 

Ogłoszenie Burmistrza
2019.06.19
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r., poz. 2204 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 19 czerwca 2019 r., Zarządzeniem Nr 75/19 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

 

Fajerwerki na zamku w Gniewie
2019.06.19
Fajerwerki na zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że w sobotę, 22 czerwca ok godz. 22.45 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Weekend w Gniewie
2019.06.19
Weekend w Gniewie

Zapowiada się kolejny gorący weekend w gminie Gniew. W piątek, 21 czerwca, do wspólnej zabawy zaprasza Stacja Mikrostyk w Gniewie i Rada Sołecka z Ciepłego. W sobotę, 22 czerwca, bawić się natomiast będzie można w Jeleniu i Nicponi.

 

Zmiana godziny posiedzenia Komisji rewizyjnej
2019.06.19
Zmiana godziny posiedzenia Komisji rewizyjnej

Informujemy, że Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zmienił godzinę posiedzenia komisji w dniu 24 czerwca 2019 r. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 8:00 w Biurze Rady Miejskiej w Gniewie. W załączeniu dostępny jest poprawiony terminarz posiedzeń komisji.

Niepewna wygrana - Ostatnie dni głosowania na podwórko Nivea
2019.06.19
Niepewna wygrana - Ostatnie dni głosowania na podwórko Nivea

Jutro, 20 czerwca zakończy się konkurs Podwórko Nivea 2019. Jeszcze dzisiaj możemy zagłosować! Aktywne głosowanie mieszkańców usytuowało lokalizację naszego miasta na 1 miejscu, jednak przez ostatnie tygodnie liczba głosów zmalała w stosunku do rosnącej liczby głosów na miasta kategorii, w której mieści się nasze miasto. Zgłoszona lokalizacja placu zbaw przy ul. Sidorowicz zajmuje aktualnie 5 miejsce. Jest to ostatni szczebel podium, który  zapewni wygarną jaką jest budowa i montaż placu zabaw. Głosować można na stronie:  https://podworko.nivea.pl/ . 

 

Nowe mieszkania na sprzedaż
2019.06.19
Nowe mieszkania na sprzedaż

Spółka Inwest - Kom informuje o prowadzonej sprzedaży mieszkań na osiedlu Nowe Tarasy Wierzycy. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Biurem Sprzedaży, które znajduje się w placówce Inwest - Kom w Gniewie, ul Wiślana 6 osobiście, lub pod numerem telefonu: 510 274 628, lub drogą elektroniczną: mieszkania@tarasywierzycy.pl 

Przerwy w dostawie wody dla ul. Gdańskiej
2019.06.19
Przerwy w dostawie wody dla ul. Gdańskiej

W środę, 19 czerwca doszło do awarii sieci wodociągowej. W  związku z powyższym mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla ul. Gdańskiej w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, że postara się usunąć usterki jak najszybciej.

Veolia Run – pierwszy bieg ulicami Gniewu
2019.06.18
Veolia Run – pierwszy bieg ulicami Gniewu

Ponad 200 zawodników wzięło udział w Veolia Run, czyli biegu ulicami Gniewu. Zwycięzcami pierwszej, historycznej edycji wydarzenia zostali Andrzej Rogiewicz i Alicja Misiak. Wśród startujących znalazł się również burmistrz Maciej Czarnecki. Był to jego pierwszy udział w imprezie biegowej jako zawodnika. 

Szkoła Podstawowa nr 2 pożegnała "gimnazjum"
2019.06.18
Szkoła Podstawowa nr 2 pożegnała "gimnazjum"

17 i 18 czerwca odbyło się pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali wolontariusze, aktywni uczniowie i Ci, którzy w roku szkolnym 2018/19 reprezentowali szkołę podczas konkursów i na olimpiadach. Wśród słów pożegnania padły wskazówki, rady i wspomnienia. Uczniowie już dziś cieszą się dniami wolnymi i wkrótce wybiorą nową, dojrzałą ścieżkę swojego życia. W wydarzeniach uczestniczyli włodarze miasta i przedstawiciele samorządu.

Zaproszenie do gry miejskiej
2019.06.18
Zaproszenie do gry miejskiej

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do udziału w grze miejskiej, która polega na odkrywaniu zagadek podczas wędrówki po zakątkach Gniewu. Udział w grze można wziąć pobierając Kartę gry w sklepie Fashion By Ann pod arkadami przy placu Grunwaldzkim. W imieniu organizatorów zachęcamy do gry. 

Wieści z boiska - podsumowanie Juniorów
2019.06.18
Wieści z boiska - podsumowanie Juniorów

Miniony weekend zakończył sezon 2018/2019 w ligach juniorskich. W sobotę ostatni mecz rozegrali zawodnicy Junior D2 Keramzytu Szprudowo, którzy rywalizowali na wyjeździe z Wisłą Tczew. Tydzień temu swoje rozgrywki kończyły zespoły z ligi Junior B1, gdzie występuje Sobieski Gniew. Oba zespoły jeszcze miały szansę na zajęcie miejsca na podium, co byłoby niewątpliwym sukcesem. Jak przebiegły ostatnie kolejki obu drużynom? Czy udało się zakończyć rozgrywki na miejscu „medalowym”? Śpieszymy z informacjami!

Wieści z boiska - to już prawie koniec
2019.06.18
Wieści z boiska - to już prawie koniec

Miniony weekend był terminem ostatnich serii gier w rozgrywkach Klasy A i Klasy B. Zarówno Mewa, jak i Sobieski nie będą zbyt dobrze wspominać rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Pozytywem jest fakt, iż Mewa, dzięki punktom zdobytym jesienią, zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei, w serca działaczy Sobieskiego nutkę nadziei wlewa fakt, iż cenne doświadczenia zbierali młodzi zawodnicy, którzy w wielu przypadkach nie ukończyli jeszcze wieku juniorskiego. Występujący w Klasie Okręgowej Keramzyt także nie zaliczy tej rundy do najlepszych. Niezwykle istotna okazała się ubiegłotygodniowa wygrana z Gwiazdą Karsin, która ze spokojem pozwala przygotowywać się do ostatniego pojedynku w tym sezonie z Borowiakiem Czersk.

Lato Festiwal w Jeleniu
2019.06.18
Festyno-Koncert w Jeleniu

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się Festyno- Koncert w Jeleniu. Organizatorzy oferują między innymi gastronomię, oraz zabawy i atrakcje dla dzieci. Na scenie, oprócz lokalnych artystów takich jak Piaseckie Gzuby, Chałturka i  Czelo pojawi się znany na scenie polskiego popu zespół Verba. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 14.00. Więcej informacji na załączonym plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Wszystko dla ich uśmiechów
2019.06.17
Wszystko dla ich uśmiechów

Takich tłumów na rynku nie widzieliśmy od 1997 roku – można było usłyszeć głosy mieszkańców 15 czerwca, po obchodach Pierwszego Gminnego Dnia Dziecka. Przez całe popołudnie i wieczór starówka tętniła wesołą muzyką, kolorami i tańcem.

X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej
2019.06.17
X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 15.00, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew odbędzie się X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym jest wniosek o opinię Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie zwiększenia wynagrodzenia dla wykonawcy firmy PPHU Resteks sp. z o.o. Tczew, w związku z realizacją inwestycji dotyczącej rozbudowy budynku szkolnego w Gniewie przy ul. Gdańskiej 16. Szczegóły w załączniku.

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego
2019.06.17
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego

W dniu 17 czerwca 2019 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2018/2019”. Wśród wyróżnionych osiągnięć znalazły się też osiągnięcia sportowców z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 2 w tym roku zdobyła miejsce na podium w Igrzyskach Sportowych Dzieci i Młodzieży, a ZS w Gniewie reprezentowało powiat podczas Wojewódzkiej Licealiady.  Gratulujemy wszystkim tegorocznych osiągnięć.

Badanie Ankietowe GUS
2019.06.17
Badanie Ankietowe GUS

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie wszystkich gmin województwa pomorskiego w wybranych losowo gospodarstwach rolnych będą realizowane w dniach od 1 czerwca do 10 lipca br. badania ankietowe z zakresu rolnictwa: Czerwcowe badanie rolnicze (sprawozdanie R-CzBR) Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (sprawozdanie R-ZW-B) Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (sprawozdanie R-ZW-S).

Spis wyborców dla wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej
2019.06.17
Spsi wyborców dla wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że został sporządzony spis uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rad Powiatowych Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 28 lipca 2019 roku.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej
2019.06.17
Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej

Publikujemy terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII Kadencji. Spotkania radnych odbywać będą się w Biurze Obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, pl. Grunwaldzki 16/17.

Festyno-Koncert w parku miejskim
2019.06.17
Festyno-Koncert w parku miejskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Inwest-Kom Sp. z. o. o. oraz Centrum Muzyczne Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca w parku miejskim w Gniewie. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, ciepła zupa, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz napoje chłodzące. Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy.
 

Zagraj w filmie -"Szpęgawsk 1939" poszukuje statystów
2019.06.17
Zagraj w filmie -"Szpęgawsk 1939" poszukuje statystów

W piątek o godz. 12.00 rozpocznie się kolejny plan do filmu "Szpęgawsk 1939". Tym razem czekamy na statystów-panów w wieku 18-70 w Opaleniu ( gmina Gniew). Zbiórka 21 czerwca ( piątek) o godz.12.00 koło nieczynnego zboru ewangelickiego. Zapraszamy. Prosimy o zgłoszenia na email uth1@wp.pl lub tel. 793993981 ( imię, nazwisko, wiek, nr tel oraz dopisek OPALENIE) Praca na filmie ma charakter społeczny.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • nivea
 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.