Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Młodzi karatecy wspominają wakacje
2019.10.28
Młodzi karatecy wspominają wakacje

To już kolejny rok, w którym dzieci i młodzież z Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie  wyjechały na zasłużone wakacje, tym razem do Sztutowa. Po całorocznych ciężkich, owocnych i czasochłonnych treningach wakacyjne wyjazdy stały się nieodzownym elementem ich wspólnej przygody z karate. Wyjazdy te służą nie tylko integracji, wypoczynkowi ale przede wszystkim uczą wytrwałości oraz dyscypliny.

Zimowy czas
2019.10.25
-

Zmiana czasu z letniego na zimowy w Polsce będzie miała miejsce w nocy z soboty 26 na niedzielę 27 października 2019. Oznacza to, że przestawiamy zegarki z godzinę do tyłu z 3:00 na 2:00, a to oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej.

Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej za nami
2019.10.25
Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej za nami

Była to już 21 edycja tego muzycznego przeglądu, organizowanego przez gniewską bibliotekę. Konkurs odbył się w środę, 23 października na zamku w Gniewie. Jury w składzie Zbyszko Kamiński, Mirosława Górna, Bogdan Halmann oceniali uczestników w 4 kategoriach: zespołów w wieku od 6 do 11 lat i od 11 lat wzwyż oraz solistów, w tych samych dwóch kategoriach wiekowych. Talenty dzieci i młodzieży podziwiali burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska.

Obwieszczenie Marszałka Województwa Pomorskiego
2019.10.25
Obwieszczenie Marszałka Województwa Pomorskiego

Marszałek Województwa Pomorskiego podaje do publicznej wiadomości informację o sporządzeniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego dot. podziału województwa pomorskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodów łowieckich do kategorii. Szczegóły w załączniku.

Rozgrywki piłkarskie młodzieży
2019.10.25
Rozgrywki piłkarskie młodzieży

W rozgrywkach juniorskich coraz większa cisza. Przerwa zimowa nastała już dla drużyn występujących w lidze Junior B, gdzie Gniew ma aż dwóch reprezentantów – Mewę i Sobieskiego. Lepiej wiedzie się tym drugim, którzy na półmetku rozgrywek plasują się na pozycji wicelidera i do Mistrza Jesieni – Pomezanii Malbork tracą tylko 1 punkt. Mewa rundę jesienną zamknęła z dorobkiem 1 „oczka”, a ten wynik pozwolił drużynie Andrzeja Pyrkowskiego na zajęcie miejsca na końcu ligowej stawki.

Mycie pojemników na odpady
2019.10.24
-

Informujemy, że z powodu problemów technicznych mycie i dezynfekcja pojemników na odpady odbędzie się nie w październiku jak planowano, a w listopadzie.

Sprawdź jak wysoko sięgały powodzie
2019.10.24
Sprawdź jak wysoko sięgały powodzie

W kruchcie kościoła w Wielkich Walichnowach zainstalowano nową, granitową tablicę informującą o poziomie wód powodziowych w świątyni. Poziomy fal powodziowych ustalono na podstawie dramatycznych opisów powodzi sporządzonych w wiekach XVIII i XIX przez ks. Waleriana Pernarewskiego, ks. Ignacego Mężyńskiego i ks Jana Guzińskiego. Opisy zamieszczono  w księgach chrztów walichnowskiej parafii. Ponadto wiedzę zaczerpnięto z opisów niemieckich osadników. Tablicę ufundowali członkowie Stowarzyszenia Nizina Walichnowska. 

Konsultacje społeczne – pierwsze spotkanie 31 października
2019.10.24
Konsultacje społeczne – pierwsze spotkanie 31 października

W maju tego roku radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca oraz Jaźwisk, w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych. Rozszerzone konsultacje opracowań potrwają od października br. do końca stycznia 2020 r. Pierwsze spotkanie odbędzie się 31 października o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest
2019.10.24
Dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w 2019 roku ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy Gminy Gniew, którzy chcieli skorzystać z dofinansowania na realizacje ww. zadania mieli możliwość złożenia wniosków w terminie 1-30 kwietnia 2019 r.

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem
2019.10.24
Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/Morski w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem. 

Kolejna impreza biegowa w powiecie
2019.10.24
Kolejna impreza biegowa w powiecie

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu na „VIII Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Maraton/Półmaraton”. Wydarzenie obywać się będzie w niedzielę, 27 października na drogach powiatu tczewskiego. W związku z powyższym w tym dniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Dzień Seniora w Jeleniu
2019.10.24
Dzień Seniora w Jeleniu

19 października odbył się w Jeleniu Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie umiliły występy Zespołu "Piaseckie Gzuby" z Piaseczna oraz Zespołu "Błękitna wstęga" z Gniewu.

Keramzyt już nie zagra…
2019.10.23
Keramzyt już nie zagra…

Złe wieści dotarły do nas w piątkowe popołudnie. Zarząd Keramzytu Szprudowo podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek Klasy Okręgowej. Głównym powodem decyzji był fakt, iż drużyna od dłuższego czasu borykała się ze sporymi kłopotami kadrowymi. Po blisko 15 latach pierwszy zespół drużyny ze Szprudowa przestaje istnieć. Klub jednak nie zawiesza swojej działalności i w dalszym ciągu będzie prowadził szkolenie dzieci i młodzieży. W seniorskich rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pozostaje zatem Mewa Gniew (Klasa A) i Sobieski Gniew (Klasa B).

Trzcinowisko w Ciepłem nie jest już użytkiem ekologicznym
2019.10.23
Trzcinowisko w Ciepłem nie jest już użytkiem ekologicznym

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 14 sierpnia 2019 r. o sygnaturze: Sygn. Akt II SA/Gd 239/19 został uchylony punkt 1 Załącznika nr 1 do uchwały nr XLIII/233/2001 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 31 lipca 2001 r., co oznacza że użytek ekologiczny pod nazwą „Trzcinowisko” w Ciepłem nie stanowi formy ochrony przyrody.

Wesoła zabawa z okazji Dnia Seniora
2019.10.23
Wesoła zabawa z okazji Dnia Seniora

Spotkanie z okazji Dnia Seniora odbyło się w tym roku w Gniewie 18 października w Restauracji „Zamkowa”. Atmosfera wśród uczestników imprezy była bardzo przyjazna, a przy taktach wesołej muzyki seniorzy trenowali tężyznę fizyczną. Zarząd klubu „Wesoła jesień”  dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie, a seniorom za przybycie, wspaniały humor i dużo uśmiechów.

Aktywna jesień w Opaleniu
2019.10.22
Aktywna jesień w Opaleniu

Od połowy września w opaleńskiej świetlicy realizowane są kolejne działania w ramach projektu  ,,Klucz do szczęścia i zdrowia”. Tym razem są to zajęcia taneczne dla 30 dzieci  z hip-hopu oraz zajęcia pilates dla dorosłych. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów z Kwidzyna i cieszą się ogromnym powodzeniem.

Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych rozbudowy sieci wodociągowej
2019.10.22
Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych rozbudowy sieci wodociągowej

W poniedziałek, 21 października miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych rozbudowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami na trzech odcinkach: ul. Gniewskie Młyny, Brodzkie Młyny oraz Gogolewo.

Sukcesy naszych hodowców
2019.10.22
Sukcesy naszych gołębiarzy

W sobotę, 19 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelpinie odbyło się wręczenie nagród Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych sekcji Pelplin. Prezes sekcji, Łukasz Grochocki, podziękował hodowcom za pomoc i wsparcie w ciągu minionego roku. Oddział 074 Kociewie PZHGP liczy 153 członków, z czego 19 hodowców jest mieszkańcami gminy Gniew. W tym roku młodym hodowcom, Ewie i Tomaszowi Majewskim, udało się zdobyć Mistrza lll Ligii oraz nagrodę pierwszego gołębia z Lotu Strasburg 21 /07/2019 na 1087 gołębi.

Znasz tego psa?
2019.10.21
Znasz tego psa?

W weekend w Gniewie funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.  

Gniew miastem kwiatów
2019.10.21
Gniew miastem kwiatów

Pelargonie udekorowały w tym roku Gniew. Dzięki inicjatywie burmistrza Macieja Czarneckiego, do mieszkańców starówki trafiło ponad 400 doniczek z kwiatami. Akcja ma być kontynuowana także w przyszłym roku. Nie wyrzucajmy więc doniczek, tylko schowajmy je na zimę, a wiosną miasto znowu będzie bardziej kolorowe.

Sportowcy z Polskiego Gronowa znowu z pucharami
2019.10.21
Sportowcy z Polskiego Gronowa znowu z pucharami

W piątek, 18 października zostały rozegrane Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju. W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowały reprezentacje czterech szkół. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy z Gronowa wywalczyli tytuł Mistrza Gminy i awansowali do rozgrywek na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Tczewie - 22 października dla dziewcząt oraz 23 października dla chłopców.

Gra młodzież…
2019.10.21
Gra młodzież…

Do końca zbliżają się rozgrywki juniorskie, w których uczestniczą drużyny z naszej gminy. W weekend 12-13 października  ostatnie spotkania rozegrali zawodnicy drużyn Junior B Mewy i Sobieskiego. Oba kluby spotkały się w derbach, w których górą byli młodzi piłkarze Sobieskiego, wygrywając 7:1. Rundę jesienną obie drużyny zakończyły w odmiennych nastrojach. Mewa zamyka tabelę, natomiast Sobieski plasuje się na 2. miejscu, tuż za malborską Pomezanią. O podium walczą także zawodnicy Keramzytu, którzy w lidze Junior D1 swój mecz rozgrywali już w środę (10.10) i pokonali w nim rówieśników z Wierzycy Pelplin 4:3. Do końca rundy w tej lidze pozostały dwie kolejki.

Wieści z SP 2
2019.10.21
Wieści z SP 2

Pomału kończy się drugi miesiąc nowego roku szkolnego. W gminnych placówkach czas ten przebiegał bardzo aktywnie. Dzisiaj przed Państwem informacje z życia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. J. Hallera w Gniewie.

Informacja dot. opłat z tytułu czynszu
2019.10.21
Informacja dot. opłat z tytułu czynszu

Inwest – Kom w Gniewie Sp. z o. o. jako Zarządca Mieszkaniowego Zasobu Gminy Gniew informuje, iż od 1 listopada 2019 r. opłaty z tytułu czynszu nie będą przyjmowane w kasie w siedzibie firmy przy ul. Wiślanej 6 w Gniewie. Opłaty prosimy regulować na rachunek bankowy Spółki tj.: 12 8346 0005 0016 5132 2000 0001. Za wszelkie trudności przepraszamy. Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 58 535 23 31 wew. 44, 35 lub 40.

Wieści z Tymawy
2019.10.21
Wieści z Tymawy

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Tymawie. Uczniowie tej placówki rozwijają się sportowo, kulturalnie i społecznie.

Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"
2019.10.21
Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

W niedzielę, 20 października w zamku w Gniewie odbyła się premierowa projekcja filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”. Kolejne seanse, odbędą się 22.10 oraz 04.11 o 18:00, również w zamku w Gniew. Wstęp wolny.

Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"
2019.10.18
Gniewska premiera filmu "Szpęgawsk 1939 - Zbrodnia Pomorska"

W imieniu organizatorów – Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Zamku w Gniewie, Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie oraz Parafialnego Klubu Filmowego zapraszamy na gniewska premierę filmu „Szpęgawsk 1939 – Zbrodnia Pomorska”. Projekcja odbędzie się w niedzielę, 20 października na Zamku w Gniewie o 16:30. Bilety na film dostępnę będą w gniewskiej parafii.

Turniej "Badminton Naszą Pasją"
2019.10.18
Turniej "Badminton Naszą Pasją"

W imieniu organizatorów – GOSiR Gniew oraz Pomorskiej Federacji Badmintona w Gdańsku serdecznie zapraszamy na turniej „Badminton Naszą Pasją”. Turniej odbędzie się 20.10.2019 r. o godzinie 9:30. Rozgrywki będą prowadzone w kilku kategoriach wiekowych. Szczegóły na plakacie.

 

Warsztaty krawieckie
2019.10.18
Warsztaty krawieckie

Osoby od 14 roku życia zapraszamy do nauki podstaw umiejętności krawieckich, szycia ręcznego, przyszywanie guzików i dodatków, szycia na maszynie i innych krawieckich prac! Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie. Pierwszy warsztat już 22 października. Zapisy pod numerem telefonu: 503 706 294. Ilość miejsc ograniczona!

Seniorze zaszczep się przeciw pneumokokom
2019.10.18
Seniorze zaszczep się przeciw pneumokokom

Pomorscy seniorzy, już po raz drugi, skorzystają z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom. Łącznie zostanie zaszczepionych ponad 2,2 tys. mieszkańców powyżej 65 roku życia. Samorząd województwa pomorskiego oraz pomorskie powiaty przekazały na ten cel ponad 730 tysięcy złotych. Realizatorem zadania na terenie powiatu tczewskiego jest  ZOZ Medical.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • nivea
 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.