Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Urząd pracy na wyciągnięcie ręki
2022.04.19
Urząd pracy na wyciągnięcie ręki
W piątek, 22 kwietnia w godz. od 9.00 do 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45) do dyspozycji mieszkańców dostępny będzie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. Z konsultacji z pracownikiem urzędu skorzystać mogą mieszkańcy gminy Gniew oraz pracodawcy i przedsiębiorcy. Serdecznie zapraszamy!
Wesołego Alleluja!
2022.04.15
Wesołego Alleluja!

Z okazji nadchodzących świąt Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt składają Państwu najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni nas w świętości, napełni nasze serca miłością, nadzieją i pokojem. W ten świąteczny czas szczególnie dzielmy się dobrocią i pamiętajmy o tym, co wartościowe i trwałe. Wesołych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

101 urodziny
2022.04.15
101 urodziny

Najstarsza mieszkanka Gminy Gniew pani Maria Małkowska z Jelenicy obchodzi dziś 101 urodziny. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki złożył wizytę w domu Jubilatki składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Uroczystości wielkanocne w gniewskim kościele
2022.04.15
Uroczystości wielkanocne w gniewskim kościele

Przed nami Święta Wielkiej Nocy, to czas gorliwej modlitwy, czas zadumy związanej z męką i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach w Kościele św. Mikołaja w Gniewie. Poniżej przedstawiamy harmonogram uroczystości.

Obywatele Ukrainy uczą się języka polskiego
2022.04.15
Obywatele Ukrainy uczą się języka polskiego

Wraz z początkiem kwietnia w gminie Gniew ruszyły lekcje języka polskiego dla obywateli Ukrainy, przebywających na naszym terenie. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Opaleniu oraz w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew dwa razy w tygodniu. Dwugodzinne lekcje pobierane przez uchodźców mają zmniejszyć barierę językową i ułatwić codzienne funkcjonowanie zagranicznych sąsiadów w Polsce. Zainteresowane nauką osoby zachęcamy do dokonywania zgłoszeń w gniewskim urzędzie.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2022.04.15
Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, które odbędą się w kwietniu. W czwartek, 21 kwietnia spotkają się członkowie Komisji Gospodarki, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Społecznej Następnie w poniedziałek, 25 kwietnia odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej i Komisji Finansów. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym terminarzu spotkań. 

Skrócony czas pracy urzędu
2022.04.15
-

Informujemy, że w piątek, 15 kwietnia, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie czynny jest do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy!

Wielki Czwartek w gniewskim kościele
2022.04.14
Wielki Czwartek w gniewskim kościele

Dziś Wielki Czwartek. Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie zaprasza do modlitwy podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej, która odbędzie się o godz. 18.00. Po eucharystii, do wieczora, będzie można adorować Jezusa w "ciemnicy". O godz. 21.00 odbędzie się wspólna modlitwa na zakończenie dnia.

Bogini w kwidzyńskim teatrze
2022.04.14
Bogini w kwidzyńskim teatrze

Bogini to spektakl w reżyserii Sergiusza Mizery, na motywach dramatu Gra snów Augusta Strindberga. Jest piątym projektem grupy teatralnej „Sotie”, przygotowywane we współpracy z Kwidzyńskim Centrum Kultury. Sztuke obejrzec będzie można 30 kwietnia, o godz. 16.00 w kwidzyńskim teatrze. Serdecznie zapraszamy!

100 uczestników konkursu zgłębiało historię Gniewu
2022.04.14
100 uczestników konkursu zgłębiało historię Gniewu
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, do zamku w Gniewie ponownie przyjechali reprezentanci szkół podstawowych z  terenu gminy Gniew oraz uczniowie szkół z Kwidzyna i Rudna, aby wziąć udział w konkursie „Gniew, gród nad Wisłą i Wierzycą”. Łącznie stu uczestników rywalizowało w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa oraz dorośli. Główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez sponsorów. Miłośników historii z ramienia Gminy Gniew przywitała wiceburmitrz Joanna Kamińska.
Oglądaj obrady radnych na żywo
2022.04.13
Oglądaj obrady radnych na żywo

Dziś, o godz. 15.00 w Sali Kameralnej odbędzie nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

XI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu
2022.04.13
XI Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Z myślą o tym, po raz jedenasty Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu koło Malborka. Targi odbędą się 23 i 24 kwietnia w godz. od 10.00 do 17.00.

Spotkania online dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną
2022.04.13
Spotkania online dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w “Pomorskich spotkaniach on-line dla mieszkańców goszczących osoby uciekające przed wojną”. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu, w czwartki na platformie zoom. Mają pomóc w budowaniu jak najlepszych relacji między nowymi mieszkańcami naszego regionu i goszczącymi ich Pomorzanami. Pierwsze spotkanie już w czwartek, 14 kwietnia o godz. 18:00. Spotkania poprowadzi doświadczona psycholożka Hanna Hakiel, która od wielu lat pracuje w Niemczech z uchodźcami.

Młodzież Zapobiega Pożarom
2022.04.13
Młodzież Zapobiega Pożarom

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. We wtorek, 12 kwietnia w OSP w Gniewie odbyły się eliminacje miejsko-gminne do konkursu. W turnieju udział wzięły dzieci i młodzież z terenu gminy Gniew.

 

Uchwały antysmogowe dla województwa pomorskiego
2022.04.12
Uchwały antysmogowe dla województwa pomorskiego

W czternastu województwach w Polsce przyjęto tzw. uchwały antysmogowe. Nakazują one wymianę starych kotłów, pieców i kominków na nowoczesne systemy grzewcze, a niekiedy wprowadzają całkowity lub częściowy zakaz palenia węglem i/lub drewnem. Sprawdź ważne terminy, które wynikają z podjętych uchwał.

Kondolencje
2022.04.12
-

Z powodu śmierci śp. Mieczysława Grabana, naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolewie, Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje Rodzinie i Bliskim Zmarłego oraz strażackiej braci, której przez lata był częścią.

Przymrozki
2022.04.12
Przymrozki

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W województwie pomorskim prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -2, przy gruncie do - stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23.00 12 kwietnia do godz. 08.00 13 kwietnia.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już w maju
2022.04.12
XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już w maju

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie serdecznie zaprasza na XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który odbędzie się 8-15 maja. W programie warsztaty nt. Twórczości Marii Konopnickiej, spotkania autorskie dla dzieci z M. Kowalczykiem, terenowe gry mobilne dla młodzieży, warsztaty z tworzenia komiksów oraz zakładek, spektakle dla dzieci „Ważne numery” Teatr Magmowcy, spotkanie z Bogdanem Badziongiem. Serdecznie zapraszamy.

 

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
2022.04.12
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Wyniki konkursu Granty na Kulturę 2022
2022.04.11
Wyniki konkursu Granty na Kulturę 2022

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie ogłasza wyniki konkursu Granty na Kulturę 2022 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Komisja oceniająca wnioski przyznała 42 dofinansowania na stałe formy działalności kulturalnej w wysokości 54 800,00 zł oraz 20 dofinansowań na inicjatywy kulturalne na łączną kwotę w wysokości 13 620,00 zł. Gratulujemy!

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2022.04.11
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 13 kwietnia o godz. 15 00 odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w Sali Kameralnej w Gniewie. Ogłoszenie oraz porządek obrad znajdą Państwo w załączniku.Konkurs historyczny na Zamku w Gniewie
2022.04.11
Konkurs historyczny na Zamku w Gniewie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zaprasza osoby dorosłe do udziału w konkursie historycznym "Gniew- gród nad Wisłą i Wierzycą" , który odbędzie się  we wtorek 12 kwietnia o godz. 9:00 na dziedzińcu Zamku Gniewskiego. 

XIX Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – 2022
2022.04.11
XIX Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Gdańsku po raz kolejny organizuje XIX Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat zasad zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Rolnicy mogą zgłaszać się do Placówek Terenowych KRUS, w których otrzymają niezbędne informacje o konkursie. Termin zgłoszeń upływa 22 kwietnia.

Uwaga - przymrozki!
2022.04.11
Uwaga - przymrozki!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W województwie pomorskim prognozuje się spadek temperatury powietrza od -3 do -1, przy gruncie do -5 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23.00 11 kwietnia do godz. 08.00 12 kwietnia. Apelujemy, szczególnie kierowców, o ostrożną jazdę i zachowanie ostrożności.

Przetarg na sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych
2022.04.11
Przetarg na sprzedaż gminnych nieruchomości gruntowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w środę, 18 maja, o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Gniew. Zainteresowanych zakupem działek zachęcamy do zapoznania się z załączonym ogłoszeniem.

Terminarz meczy piłki nożnej
2022.04.11
Terminarz meczy piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższe mecze piłki nożnej, które odbędą się na boiskach przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu terminarz rozgrywek gniewskich drużyn. Kibicujemy naszym zawodnikom.

Konkurs ekologiczny UE - prześlij zgłoszenie już teraz!
2022.04.11
Konkurs ekologiczny UE - prześlij zgłoszenie już teraz!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Nagrody ekologiczne UE: wyróżnienie dla najlepszych inicjatyw ekologicznych w UE! Złóż wniosek online do 8 czerwca 2022 r. Celem konkursu jest wyróżnienie różnych podmiotów z całego ekologicznego łańcucha wartości, podmiotów które opracowały doskonały, innowacyjny, zrównoważony i inspirujący projekt przynoszący rzeczywistą wartość dodaną w dziedzinie produkcji i konsumpcji ekologicznej.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i szkoły w Gogolewie
2022.04.08
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola i szkoły w Gogolewie

Informujemy, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej oraz zapisy do klas II-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie. Szkoła kształcąc wychowuje dzieci i młodzież w duchu zasad katolickich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Nagrody w konkursie "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" wręczone w gniewskim magistracie
2022.04.07
Nagrody w konkursie "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna" wręczone w gniewskim magistracie
Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna". Placówki otrzymały nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego oraz dyrektor CKiBP Anny Czyżewskiej. Zwycięskie prace zdobią gabinet burmistrza i gniewski magistrat. Wyjątkowe prace konkursowe możecie Państwo podziwiać także w gniewskiej bibliotece. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.