Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Oddaj krew!
2021.09.10
Oddaj krew!

W piątek, 10 września na placu Grunwaldzkim w Gniewie, w godzinach od 9.00 do 13.00, stanie krwiobus. Jeśli jesteś zdrowy, ukończyłeś 18 lat i nie przekroczyłeś 65 roku życia, ważysz co najmniej 50 kg? Zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL, znajdź wolną chwilę i oddaj krew! To bezcenny dar życia dla potrzebujących. Zapraszamy!

Hotel na Wzgórzu poszukuje kelnera
2021.09.10
Hotel na Wzgórzu poszukuje kelnera

Hotel na Wzgórzu zatrudni osobę na stanowisko kelnera. Kandydat powinien posiadać prawo jazdy, charakteryzować się miłą aparycją, umiejętnością pracy w zespole i wykazać minimalne doświadczenie w zawodzie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 58 535 24 45 lub adresem e-mail: hotel_nawzgorzu@wp.pl.

Wspomnienia wakacji w Opaleniu
2021.09.09
Wspomnienia wakacji w Opaleniu

Choć mija już drugi tydzień roku szkolnego, letnia aura za oknem wciąż napawa nas miłymi wspomnieniami wakacji. W świetlicy wiejskiej w Opaleniu, w lipcu i sierpniu, młodzież brała udział w wielu warsztatach, spotkaniach i ciekawych wycieczkach. Wszystkie działania dofinansowano ze środków Gminy Gniew w ramach konkursu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Pomorska drogówka prowadzi działania „PRĘDKOŚĆ”
2021.09.09
Pomorska drogówka prowadzi działania „PRĘDKOŚĆ”

Nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości na drodze, a pieszym przypominają o tym, że odblaski, w szczególności w okresie kiedy szybciej zapada zmrok, ratują niejednokrotnie ludzkie życie. Zmienne warunki pogodowe wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć nie tylko swoje, ale także bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Nowe mieszkania w Gniewie
2021.09.09
Nowe mieszkania w Gniewie

Spółka Inwest-Kom buduje kolejne mieszkania na osiedlu Tarasy Wierzycy przy ul. Leśnej w Gniewie. Po oddaniu w lipcu do użytku 18 nowych mieszkań, w sierpniu rozpoczęto już prace związane z budową kolejnego budynku mieszkalnego w tej części miasta. Na placu budowy, po niezbędnej niwelacji i wymianie gruntu oraz wykonaniu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, trwają już prace związane z przygotowaniem terenu pod ławy fundamentowe.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy gazociągu Gardeja-Kolnik
2021.09.09
Konsultacje społeczne dotyczące budowy gazociągu Gardeja-Kolnik

Operator Gazociągów Przemysłowych Gaz-System S.A. zaprasza na konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja-Kolnik. Punkt konsultacyjny dla gmin Gniew i Pelplin czynny będzie w środę, 6 października w godz. od 9.00 do 17.00 w siedzibbie Stowarzyszenia CAG (plac Grunwaldzki 45, Gniew). Celem działalności punktu będzie przekazanie zainteresowanym mieszkańcom informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gardeja – Kolnik oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Złoty Jubileusz
2021.09.09
Złoty Jubileusz

Państwo Urszula i Bernard Bruchwald z Gniewu obchodzili niedawno Złoty Jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki.

Inwestycja w rezerwatach Duże i Małe Wiosło walczy o miano modernizacji roku. Głosowanie trwa!
2021.09.09
Inwestycja w rezerwatach Duże i Małe Wiosło walczy o miano modernizacji roku. Głosowanie trwa!

Rezerwaty przyrody Wiosło Małe i Wiosło Duże w gminie Gniew biorą udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", organizowanym przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Do 22 września można wziąć udział w internetowym głosowaniu na wybrany obiekt. Zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie i oddania swojego głosu właśnie na inwestycję w gminie Gniew!

Stan wody w Wiśle
2021.09.09
Stan wody w Wiśle

Woda w Wiśle wzrasta. Stan wody na wodomierzu w Korzeniewie o godz. 7.00 wskazał dziś 515 m. Stan ostrzegawczy na Wiśle wynosi 610 m, a stan alarmowy 720 m. Fala kulminacyjna dla naszej gminy przewidywana jest na piątek, 10 września.

Ogłoszenie Burmistrza
2021.09.08
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 8 września 2021 r., Zarządzeniem nr 119/21 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia” oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia”.

Ostrzeżenie hydrologiczne
2021.09.08
Ostrzeżenie hydrologiczne

Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych Biura Prognoz Hydrologicznych w Gdyni wydało drugiego stopnia ostrzeżenie hydrologiczne w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych Wisły dla obszaru Dolnej Wisły i ujścia Wisły w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. W związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na dolnym odcinku Wisły i w jej ujściu, przewiduje się wzrosty stanów wody do górnej granicy strefy stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"
2021.09.08
"Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj.” jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz „Zaproś kominiarza”.                                                                                                       

Już jest! Wybieg dla psów w miejskim parku!
2021.09.08
Już jest! Wybieg dla psów w miejskim parku!

W gniewskim parku powstał profesjonalny wybieg dla psów. Pomysłodawczynią projektu jest gniewianka Żaneta Jurga, która pozyskała na ten cel środki z budżetu gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej.

Biuletyn LOT Kociewie
2021.09.07
Biuletyn LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.
2021.09.07
Rowerowy Rajd Gwiaździsty upamiętnił wojewodę Stefana Łaszewskiego.

W niedzielę, 5 września odbył się 21. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy współpracy z Powiatem Tczewskim. W tym roku wspomniane wydarzenie nie tylko promowało sport i zdrowy tryb życia wśród dorosłych i młodzieży, ale też przybliżył grupie postać pierwszego wojewody pomorskiego Stefana Łaszewskiego.

Oferta Kulturalna 2021/2022
2021.09.07
Oferta Kulturalna 2021/2022

Z wielką radością przedstawiamy Państwu nową ofertę kulturalną na 2021 i 2022 rok! Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej  oferuje wiele zajęć dodatkowych zarówno płatnych jak i bezpłatnych, dostępnych dla każdego! Z myślą o najmłodszych przygotowana została bogata oferta łącząca kulturę z nauką, a to wszystko w akompaniamencie wspaniałych ludzi i dobrej zabawy! Poniżej zamieszczamy ankietę do zapisów dla chętnych! Zapisy prowadzimy do 10 września br. Warsztaty zostaną uruchomione po utworzeniu dziesięcioosobowej grupy. Serdecznie zapraszamy!

Nowy zakład produkcyjny w Gniewie
2021.09.07
Nowy zakład produkcyjny w Gniewie

Firma Kronos-Polymer zainwestuje ok 21 mln zł w budowę nowego zakładu recyklingu w Gniewie. Przedsiębiorstwo otrzymało od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu
2021.09.07
XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza na VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich - Wystawa Specjalistyczna, który odbędzie się 11-12 września podczas Jesiennych Targów Ogrodniczych na terenie oddziału Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonych plakatach.

Kondolencje
2021.09.06
Kondolencje

Z powodu śmierci męża Pani Marii Kamrowskiej wieloletniej działaczki związanej z działalnością kół gospodyń wiejskich. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew  Maciej Czarnecki wraz z całą kadrą gniewskiego magistratu składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku Rodziną i Bliskimi Zmarłego.

"Piknik nad Wierzycą" w Grodzisku Owidz już za nami
2021.09.06
"Piknik nad Wierzycą" w Grodzisko Owidz już za nami

Piątkowy „Piknik nad Wierzycą” w Grodzisku Owidz oficjalnie zakończył wspólną realizację projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia”. Przystanie, przenoski powstały na rzece Wierzycy aby rozwijać turystykę kajakową. Dzięki wspólnym działaniom: Gmina Starogard Gdański, Starogard Gdański, Miasto i Gmina Pelplin oraz Miasto i Gmina Gniew, infrastruktura już od miesięcy służy turystom wodnym. Projekt został zrealizowany w ramach partnerskiego przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Praca w firmie Alarmtech
2021.09.06
Praca w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko magazynier. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.Informacja o przedłużonym naborze na wolne stanowisko urzędnicze
2021.09.06
Informacja o przedłużonym naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o przedłużeniu terminu składania dokumentów aplikacyjnych w otwartym i konkurencyjnym naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Referacie Inwestycji i Infrastruktury w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

Kajakowy Piknik nad Wierzycą
2021.09.03
Kajakowy Piknik nad Wierzycą

Zapraszamy na Kajakowy Piknik nad Wierzycą, który odbędzie się 3 września o godz. 16 00 na Przystani Grodzisko Owidz. W programie konkursy kajakowe z atrakcyjnymi nagrodami, zumba oraz koncert szantowy "Zrefowani". Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci. Miasto i Gmina Gniew jest partnerem wydarzenia. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Kalendarium Imprez Sportowych
2021.09.02
Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc wrzesień, które odbędą się na terenie miasta Gniew. Już 4 września o godz. 11 00 na stadionie przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają drużyny Keramzyt Szprudowo D2 z Unią Tczew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter LGD "Wstęga Kociewia"
2021.09.02
Newsletter LGD "Wstęga Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym przeczytać można o działaniach fundacji w lipcu oraz sierpniu. Informacje szczegółowe znajdą Państwo w załączniku.

List do Mieszkańców Gminy Gniew
2021.09.02
List do Mieszkańców Gminy Gniew

Drodzy Mieszkańcy Gminy Gniew

Został ostatni miesiąc na wypełnienie Naszego ustawowego obowiązku i dokonanie spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 r. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy do tej pory się spisali. Obecnie spis w Gminie Gniew jest na poziomie 70% spisanych mieszkań. Jednak jest jeszcze sporo osób, które nie podjęły działań w tym zakresie. Apeluję więc do tych osób, aby jak najszybciej dokonali spisu.

Ogłoszenie o konsultacjach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na 2022 rok
2021.09.02
Ogłoszenie o konsultacjach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na 2022 rok

Z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew.

Spotkanie z sołtysami
2021.09.02
Spotkanie z sołtysami

31 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z przedstawicielami sołectw. Włodarz gminy przekazał informacje o realizowanych inwestycjach, pozyskanych środkach oraz planowanych zadaniach. Omawiano również problemy i potrzeby w poszczególnych sołectwach.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.