Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Turniej Badmintona - Rodzinne Rakiety Gdańsk 2022
2022.10.24
Turniej Badmintona - Rodzinne Rakiety Gdańsk 2022

W sobotę, 22 października gniewscy badmintoniści udali się na Turniej Badmintona do Gdańska. Impreza została zorganizowana przez UKS Bursztyn Gdańsk. W turnieju wzięło udział 96 zawodników i zawodniczek. Rywalizacja prowadzona była w 8 kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze, pięciokrotnie stając na podium. Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

III Kociewski Bieg Niepodległości w Świeciu
2022.10.24
III Kociewski Bieg Niepodległości w Świeciu

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich na III Kociewski Bieg Niepodległości, wchodzący w skład V Biegowego Grand Prix Kociewia 2022, który odbędzie się 11 listopada 2022r. w Świeciu. Już dziś zachęcamy do zapisów, liczba uczestników ograniczona. 

Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju
2022.10.20
Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju

W środę, 19 października  w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. W  zawodach udział wzięła rekordowa liczba 6 szkół: SPSK Gogolewo, SPSK Tymawa,  ZS Opalenie, SP Piaseczno, SP Gronowo oraz gospodarz imprezy SP 1 Gniew. Szczegóły oraz wyniki znajdą Państwo w załączeniu.

Realizacja projektu Innowacyjny przedszkolak
2022.10.20
Realizacja projektu Innowacyjny przedszkolak

W ramach realizacji projektu pn. „Innowacyjny przedszkolak” w okresie wakacyjnym budynek Przedszkola w Gniewie został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki zamontowanemu podnośnikowi oraz specjalnych barierek.

Sesja Rady Miejskiej
2022.10.20
Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że LIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się w środę, 26 października o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Tematem głównym obrad będą sprawy organizacyjne oraz sprawozdanie z gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach. Gmina sprzedaje nieruchomości - weź udział w przetargu 14 listopada
2022.10.20
Gmina sprzedaje nieruchomości - weź udział w przetargu 14 listopada

W poniedziałek, 14 listopada o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż kompleksu działek, przeznaczonych pod zabudowę produkcyjną, usługową, składy i magazyny. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu o przetargu.

Kominiarz czy Strażak? Wybór należy do Ciebie?
2022.10.20
Kominiarz czy Strażak? Wybór należy do Ciebie?
Przypominamy, że w obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, istnieje PRAWNY OBOWIĄZEK nałożony na właścicieli lub zarządców obiektów związany z profilaktycznym usuwaniem zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych w następujących okresach:
Droga gminna w Widlicach przejdzie modernizację
2022.10.19
Droga gminna w Widlicach przejdzie modernizację

W ramach wsparcia Lasów Państwowych administracji publicznej, Gmina Gniew i Nadleśnictwo Starogard wspólnie podejmą się remontu fragmentów drogi gminnej nr 228039G, prowadzącej przez lasy w Widlicach do Dąbrówki. Koszt realizacji inwestycji wynosi 99 984,24 zł i w całości finansowany jest przez starogardzkie nadleśnictwo.

W Gogolewie odnaleziono dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej
2022.10.19
W Gogolewie odnaleziono dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej

W poniedziałek, 17 października gniewscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnionych na polu dwóch niewybuchach. Pociski znalezione zostały przez jednego z mieszkańców Gogolewa. Odkryte pociski pochodzą z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu grupy minersko-pirotechnicznej.

Nie żyje Zbigniew Wronowski - były wiceburmistrz Gniewu
2022.10.19
-

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Wronowskiego, Wiceburmistrza Miasta i Gminy Gniew IV i V kadencji gniewskiego samorządu, w latach 2002-2008. Włodarze Gminy Gniew łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie Rodziną i Bliskimi Zmarłego.

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż gminnej nieruchomości
2022.10.19
Wyciąg z ogłoszenia - informacja o przetargu na sprzedaż gminnej nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w piątek, 2 grudnia o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku."Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci w GOSiR
2022.10.19
"Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci w GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wszystkie dzieci wieku 7 - 11 lat zachęca do aktywnego spędzania czasu i zaprasza na bezpłatne zajęcia poprawiające koordynację ruchową, połączone z kreatywnym myśleniem czyli „Kreatywnie w Ruchu”. Zajęcia zaczynają się we wtorek, 8 listopada o godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona.

„Ciepłe Mieszkanie”- ruszył nowy program WFOŚiGW
2022.10.19
„Ciepłe Mieszkanie”- ruszył nowy program WFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Jest on skierowany do właścicieli lokali, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach. Budżet na realizację programu wynosi 1,4 mld zł.

Dzień Seniora w Wesołej Jesieni
2022.10.18
Dzień Seniora w Wesołej Jesieni

W sobotę, 15 października w Klubie Seniora Wesoła Jesień w Gniewie odbyło się uroczyste spotkanie towarzyskie z okazji Dnia Seniora. Razem z seniorami świętowali także burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska oraz dyrektor gniewskiego centrum kultury Anna Czyżewska.

Ogłoszenie Burmistrza
2022.10.18
Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2022r., poz. 559 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 14 października 2022r, Zarządzeniem Nr 149/22  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości lokalowych  przeznaczonych do  sprzedaży  w trybie  bezprzetargowym stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

Sebastian Szymański Mistrzem Polski Nauczycieli w Krakowie
2022.10.18
Sebastian Szymański Mistrzem Polski Nauczycieli w Krakowie

Brawo! Gniewski wuefista Sebastian Szymański zajął pierwsze miejsce wśród nauczycieli w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim, jaki odbył się w niedzielę, 16 października w Krakowie. Mistrz Polski Nauczycieli Półmaratonu, który zaprezentował wspaniałą formę na biegu, dumnie stanął z gniewską flagą na podium. Serdecznie gratulujemy!

Mecze piłki nożnej
2022.10.18
Mecze piłki nożnej

Przedstawiamy Państwu terminy meczów piłki nożnej na najbliższy weekend, które będą rozgrywane na boisku piłkarskim przy Hali GOSiR w Gniewie. Spotkanie gniewskiej drużyny odbędzie się już w sobotę, 22 października o godz. 12:00, następny mecz o godz. 17 00. Zapraszamy do kibicowania naszym drużynom.

OSP Gniew z dofinansowaniem
2022.10.18
OSP Gniew z dofinansowaniem

Miło nam poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie uzyskała darowiznę w kwocie 1.000 zł od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup ubrania specjalnego. OSP Gniew nieustannie prowadzi działania, by pozyskać środki zewnętrzne na doposażenie i rozwój gniewskiej jednostki. Serdecznie gratulujemy!

Badania ankietowe GUS
2022.10.17
Badania ankietowe GUS

Urząd Statyczny w Gdańsku na terenie naszej gminy, wśród losowo wybranych mieszkańców, będzie wkrótce realizować badania ankietowe GUS. Mając na względzie sytuację epidemiologiczną w kraju, badania ankietowe będą realizowane telefonicznie. Szczegóły znajdą Państwo w załączonej ulotce lub na stronie www.stat.gov.pl.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
2022.10.17
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

We wtorek, 25 października swoje odpady wielkogabarytowe wystawić będą mogli mieszkańcy Miasta Gniew i Brodów Pomorskich. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 20 października. Natomiast w piątek, 28 października zorganizowane zostaną wystawki dla Sołectwa Jaźwiska, Opalenie, Pieniążkowo, Kolonia Ostrowicka, Półwieś, Widlice oraz budynki wielorodzinne: Kursztyn, Ciepłe, Nicponia - zgłaszać należy do 24 października. Szczegóły znajdą Państwo na załączonych plakatach.

 

Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już za nami!
2022.10.17
Turniej Badmintona Dzieci i Młodzieży już za nami!

W sobotę, 15 października w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Badmintona dla Dzieci i Młodzieży. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie, Pani Beata Czaja – Osiak.  W turnieju wzięło 73 zawodniczek i zawodników z: Nebrowa Wielkiego,  Gniewa,  Nicponi, Tymawy, Wielkich Walichnów, Małych Walichnów, Międzyłęża, Gręblina, Rudna, Lignów i Opalenia.

 

Droga w Gogolewie przejdzie modernizację
2022.10.14
Droga w Gogolewie przejdzie modernizację

W tym tygodniu wiceburmistrz Joanna Kamińska podpisała umowę z wykonawcą na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Gogolewie. Na realizację zadania gniewski samorząd otrzymał dotację ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego w wysokości 106 205 złotych. Inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku.

Dzień Edukacji Narodowej
2022.10.14
Dzień Edukacji Narodowej

Dziś Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oświaty oraz społecznościom szkolnym najserdeczniejsze życzenia.

Sąsiedzka Moc Netto
2022.10.13
Sąsiedzka Moc Netto

26 września Netto uruchomiło program Sąsiedzka Moc. W ramach akcji sieć przeznaczy łącznie 600 tys. zł na realizację 50 lokalnych projektów. Inicjatywy mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje. Wpływ na ich wybór będą mieli klienci – głosując w sklepach Netto. Celem projektu jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta.

Na Kociewiu rok cały… - zapomniane obrzędy kociewskiej wsi
2022.10.13
Na Kociewiu rok cały… - zapomniane obrzędy kociewskiej wsi

Kociewska wieś to miejsce, gdzie przez wiele lat kultywowano tradycje, które nierozłącznie łączą się z rokiem obrzędowym. Niestety przez lata zwyczaje te zostały zapomniane. Aby przypomnieć je, a także zapoznać z nimi młode pokolenie Kociewiaków, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE realizuje projekt „Na Kociewiu rok cały…- zapomniane obrzędy kociewskiej wsi”. Inicjatywa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ETNO Polska.

Prawie 3 miliony złotych dla Gminy Gniew
2022.10.13
Prawie 3 miliony złotych dla Gminy Gniew

Obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna i trwający kryzys energetyczny dotyka polskie samorządy i ich mieszkańców. Pomocną dłoń w kierunku gmin, powiatów i województw wyciąga rząd, który wspiera finansowo jednostki w realizacji ich zadań. Taką pomoc otrzymała także Gmina Gniew, której kasa zasilona zostanie prawie trzema milionami złotych.

Dodatek dla podmiotów wrażliwych
2022.10.13
Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Zgodnie z ustawą z dnia 20 września 2022 r. „o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw” (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967), podmioty wrażliwe wykorzystujące niektóre źródła ciepła, mogą złożyć wniosek o wypłatę dodatku. Więcej informacji w powyższej sprawie można uzyskać w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska pod nr tel.: 58 530 79 70.

Pies szuka właściciela
2022.10.12
Pies szuka właściciela
Dzisiaj funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w Tymawie. Zwierzę jest bardzo przyjazne i łagodne. Osoby, które znają jego właścicieli, bądź są chętne, by przygarnąć czworonoga proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.