Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przed Państwem Nicpońskie Śpiewaki!
2020.12.17
Przed Państwem Nicpońskie Śpiewaki!

Od 1 września w Nicponi, dzięki dofinansowaniu z projektu Działaj Lokalnie oraz wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie organizowane były warsztaty wokalne połączone z nauką gwary kociewskiej. Prowadzącą warsztatów była Pani Jadwiga Mielke. Dzięki realizacji projektu powstał zespół "Nicpońskie Śpiewaki"!

Zdolni z gniewskiej jedynki
2020.12.17
Konferencja Naukowa „Zdolni z Pomorza” w gniewskiej jedynce

We wtorek, 15 grudnia Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się ze zdolnymi uczniami gniewskiej jedynki, którzy wzięli udział w IV Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Za ich zaangażowanie oraz naukowe osiągnięcia włodarz wręczył nagrody.

Darmowe szczepienia na grypę dla seniorów 75+
2020.12.16
Darmowe szczepienia na grypę dla seniorów 75+
Zakład Opieki Zdrowotnej Medical na swoim profilu poinformował o darmowych szczepieniach na grypę dla osób starszych, powyżej 75 roku życia. Szczepienia są bezpłatne i całkowicie bezpieczne. W naszej gminie zaszczepić można się w przychidni Medical. Szczegóły uzyskać można pod numerem telefonu 58 535 22 38.
Sołecka choinka – świąteczna radość w Kolonii Ostrowickiej
2020.12.16
Sołecka choinka – świąteczna radość w Kolonii Ostrowickiej

W Kolonii Ostrowickiej narodziła się nowa tradycja związana z Bożym Narodzeniem. W piątkowe popołudnie mieszkańcy sołectwa zebrali się przy choince, by wspólnie udekorować świąteczne drzewko. To była prawdziwie rodzinna zabawa!

Lustro przy parkingu na ul. Wąskiej
2020.12.15
Lustro przy parkingu na ul. Wąskiej

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Na skrzyżowaniu dróg ul. Wąskiej z ul. Zamkową, tuż przy parkingu zamontowane zostało lustro drogowe. Lustro zwiększy widoczność uczestników ruchu drogowego, poruszających się w rejonie starego miasta w Gniewie. Mamy nadzieję, że komunikacja samochodowa będzie teraz znacznie łatwiejsza.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych
2020.12.15
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Publikujemy dla Państwa harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew w przyszłym roku. Zachęcamy do zapoznania się terminami wywozu Państwa nieczystości.

Przerwa w dostawie wody
2020.12.14
-

We wtorek, 15 grudnia w godz. od 8.00 do 10.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Kościuszki (strona zachodnia, od Policji w dół) i w okolicach byłego dworca PKP. Za utrudnienia przepraszamy.

Remont drogi w Jaźwiskach
2020.12.11
Remont drogi w Jaźwiskach

Zakończył się remont 109-metrowego odcinka drogi w miejscowości Jaźwiska. Droga została wyłożona betonowymi płytami, których zakup sfinansowany został w ramach Funduszu Sołeckiego. Prace wykonała miejscowa firma Rolmag. Całość inwestycji wyniosła 30 966,69 złotych. 9 966,69 złotych pochodzi ze środków Funduszu Sołeckiego, 21 000,00 złotych z budżetu gminy.

Umowa z wykonawcą przebudowy ul. Kapinosa w Gniewie podpisana
2020.12.10
Umowa z wykonawcą przebudowy ul. Kampinosa w Gniewie podpisana

Dzisiaj, 10 grudnia Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawarł umowę z wykonawcą przebudowy ul. Kapinosa w Gniewie. Wartość umowy podpisanej z wykonawcą, firmą PUH Feniks E.Salczyński H. Tupalski z Grudziądza, wynosi 2 373 690,55 . Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu pt. „Przebudowa gminnej drogi - ul. Kapinosa w Gniewie”, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 935 305 w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

Ogłoszenie
2020.12.10
Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r., poz. 1990 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 grudnia 2020r., Zarządzeniem Nr 182/20 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 3 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 4 do w/w Zarządzenia.

Monitoring Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023. Aktualizacja
2020.12.09
Monitoring Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023. Aktualizacja

Od kilku lat nasze miasto przechodzi kompleksową przemianę. Przestrzeń Gniewa zmienia się i zachwyca niejednego mieszkańca i gościa. Zmiany te związane są z tzw. Rewitalizacją. Na podstawie ustawy o samorządzie gminnym opracowano a następnie podjęto Uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie dokument pn. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Gniew na lata 2016-2023 „Aktualizacja”, który następnie uzyskał ocenę pozytywną i otrzymał Wpis do Wykazu programów rewitalizacji gmin województwa pomorskiego.

Szkolenie online dla rolników
2020.12.09
Szkolenie online dla rolników

Ostatnie miejsca na szkolenia dla właścicieli gospodarstw rolnych w województwie pomorskim. Rusza druga edycja internetowych spotkań „e-seciowanie” po tym, jak pierwsza zakończyła się absolutnym sukcesem! Posiadasz gospodarstwo rolne lub spożywcze i szukasz możliwości rozwoju? Chcesz wykorzystać ogromny potencjał Polskiego Rolnictwa? Innowacyjność jest kluczem. Zyskaj nawet do 5 500 000 złotych dofinansowania!

Awaria oświetlenia ulicznego. Gdzie ją zgłosić?
2020.12.09
Awaria oświetlenia ulicznego. Gdzie ją zgłosić?

Informujemy, że konserwatorem oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Gniew jest firma Energa Oświetlenie. Zgłoszenia o występujących awariach można zgłaszać: pod nr telefonu 801 800 103 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: awarie.oswietlenie@energa.pl. Latarnie w twojej okolicy nie świecą, reaguj, zgłoś awarię!

Spotkanie konsultacyjne dot. Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew na lata 2021 – 2025
2020.12.08
Spotkanie konsultacyjne dot. Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew na lata 2021 – 2025

Do 14 grudnia trwają konsultacje społeczne projektu Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na lata 2021 – 2025. Do tego czasu można przesyłać swoje uwagi i opinie nt. programu. W poniedziałek, 14 grudnia o godz. 15.00 będzie można wziąć także udział w spotkaniu online, podczas którego będzie można podzielić się również swoimi uwagami nt. dokumentu. Spotkanie zorganizowane zostanie przy użyciu aplikacji Teams.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej
2020.12.08
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W środę, 9 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się XXIX nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady zorganizowane zostaną online za pomocą aplikacji Teams. Podczas spotkania radni głosować będą nad uchwałą w sprawie zmiany Uchwały nr XVIII/134/19 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2019 r. w sprawie budżetu gminy Gniew na rok 2020.

Otwarty konkurs ofert
2020.12.08
Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2021 r. i popularyzację idei wolontariatu poprzez organizacje imprez i promocję. Oferty składać można do 29 grudnia 2020 r. Szczegóły w załączniku.

Kondolencje
2020.12.08
Kondolencje

Łącząc się w bólu i żałobie z Panią Krystyną Tamowicz kierownik zespołu "Błękitna Wstęga" oraz najbliższą rodziną Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci Męża śp. Janusza Tamowicz.

Wymiana oświetlenia ulicznego w całej gminie Gniew
2020.12.08
Wymiana oświetlenia ulicznego w całej Gminie Gniew

Wraz z końcem listopada Gmina Gniew zawarła na kolejne cztery lata umowę o świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia na terenie miasta i gminy Gniew ze spółką Energa Oświetlenie. W ramach umowy dotychczasowe oświetlenie uliczne na terenie miasta i gminnych miejscowości zostanie wymienione na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED. Na naszych ulicach będzie jaśniej, taniej i przyjaźnie dla środowiska. Prace modernizacyjne ruszą wiosną przyszłego roku.

Aktywni Obywatele – rusza kolejny konkurs dotacyjny dla organizacji społecznych 
2020.12.08
Aktywni Obywatele – rusza kolejny konkurs dotacyjny dla organizacji społecznych 

Prawie 10,5 mln EUR czeka na organizacje społeczne w II konkursie na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. O dotacje mogą się starać m.in. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, koła gospodyń wiejskich. Wnioski wstępne można składać do 11 stycznia.

Trwa nabór wniosków w ramach "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"
2020.12.08
Trwa nabór wniosków w ramach "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

Ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Na złożenie dokumentów rolnicy mają czas do 24 grudnia 2020 r.

Zdewastowano toaletę publiczną. Sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku
2020.12.07
Zdewastowano toaletę publiczną. Sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku

W ostatnich dniach po raz kolejny zdewastowana została publiczna toaleta usytuowana przy Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Nieletni sprawcy zniszczeń zostali ujęci na gorącym uczynku i, w ramach kary, naprawili wyrządzone szkody. Przypominamy, że teren starego miasta jest monitorowany i wszelkie rejestrowane akty wandalizmu są przekazywane policji.

Otwarty konkurs ofert
2020.12.07
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2021 roku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na na realizację w 2021 roku zadania publicznego pn. „Prowadzenie Dziennego Domu Senior + w Gniewie”. Oferty składać można do 29 grudnia 2020 r. Szczegóły w załączniku.

 

 

Laureaci konkursu na kartkę świąteczną nagrodzeni
2020.12.07
Laureaci konkursu na kartkę świąteczną nagrodzeni

W piątek, 4 grudnia w Sali Kameralnej odbyło się odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu bożonarodzeniowego na tegoroczną kartkę świąteczną. Nagrodzonych zostało 10 najpiękniejszych prac. W świątecznej atmosferze nagrodzeni uczestnicy odebrali nagrody rzeczowe z rąk Macieja Czarneckiego Burmistrza Miasta i Gminy Gniew oraz wiceburmistrz Joanny Kamińskiej. 

Konsultacje Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na lata 2021 – 2025
2020.12.05
Konsultacje Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na lata 2021 – 2025

Dziś rozpoczynają się konsultacje projektu „Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2021-2025”. Konsultacje potrwają do 14 grudnia 2020 r. Szczegóły w załącznikach.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
2020.12.05
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada święto idei wolontariatu i wszystkich, którzy się wokół niej skupiają. Warto w tym dniu zastanowić się nad tą bezcenną pracą, wykonywaną za darmo, z potrzeby serca. Korzystając z tej okazji, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wyraża wielkie uznanie dla trudu wolontariuszy i dziękuje wszystkim osobom i organizacjom z terenu gminy Gniew zaangażowanym w bezinteresowną pomoc, szczególnie na rzecz naszych mieszkańców. Jesteście wielcy!

HO! HO! HO!
2020.12.04
HO! HO! HO!

Z okazji zbliżających się Mikołajek, 4 grudnia gminne przedszkola odwiedził nietypowy gość. Mikołaj w towarzystwie dwóch pomocników – burmistrza Macieja Czarneckiego oraz uroczej pani elf przekazał najmłodszym świąteczne życzenia oraz worek pełen prezentów. 

Montaż lamp solarnych
2020.12.04
Montaż lamp solarnych

W gminie Gniew trwa montaż 19 autonomicznych, zasilanych energią słoneczną. Część lamp jest realizowana w ramach projektów dofinansowanych z Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, część ze środków gminy, a część sfinansowana została ze środków firmy Akuo Energy, budującej farmę wiatrową.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.