Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Mamy Mistrzynię Polski w Karate Tradycyjnym!

2023.06.02
Mamy Mistrzynię Polski w Karate Tradycyjnym!

W niedzielę, 21 maja, w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Fudokan. Podopieczni Sensei Kazimierza Maruta byli starannie przygotowani, więc młodzi zawodnicy jak zwykle stanęli na wysokości zadania godnie nas reprezentując i zdobywając wiele medali.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

2023.06.02
Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. "Prowadzenie w 2023 roku Klubu Seniora w Opaleniu". Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne w załączniku.

Zakaz parkowania na Placu Grunwaldzkim

2023.06.02
Zakaz parkowania na Placu Grunwaldzkim

Informujemy, że w związku z organizowanym w niedzielę, 4 czerwca, Gniewskim Dniem Dziecka Plac Grunwaldzki zostanie wyłączony z ruchu. Poruszanie się, wjazd oraz wyjazd z terenu będzie niemożliwy. Prosimy nie parkować w tej części miasta. W związku z przygotowaniami organizacyjnymi prosimy o usunięcie samochodów już w sobotę 3 czerwca.
Za utrudnienia przepraszamy.

Dofinansowanie na ubrania specjalne dla OSP Gniew

2023.06.02
Nowe ubrania specjalne OSP Gniew

Informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie otrzymała od Fundacji Energa darowiznę w wysokości 4000 zł. Dofinansowanie przeznaczono na zakup ubrania specjalnego dla członków jednostki.

Wyjątkowe popołudnie gniewskiego przedszkola

2023.06.01
Wyjątkowe popołudnie gniewskiego przedszkola

Już jutro, 2 czerwca, o godzinie 16:00 rozpocznie się  na terenie przedszkola w Gniewie festyn rodzinny. Na uczestników czekać będą występy przedszkolaków, letnia kawiarenka, rozmaite konkursy oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka

2023.06.01
Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia, wielu powodów do uśmiechu i radości. Spełnienia wszystkich marzeń, rozwoju pasji i talentów. Samych słonecznych dni, niech ten Dzień Dziecka będzie dla Was szczęśliwy, beztroski i bezpieczny. Niech każdy kolejny dzień będzie niesamowity i wyjątkowy. 

Kalendarium Imprez Sportowych

2023.06.01
Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc Czerwiec 2023. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta.

Wyjątkowa niedziela w Gniewie

2023.06.01
Wyjątkowa niedziela w Gniewie

Niedziela, 4 czerwca będzie obfitować w wiele niespodzianek! Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na gniewski rynek, który zamieni się w magiczny świat baśni i magii. Specjalnie dla małych mieszkańców miasta i gminy Gniew tego dnia będą czekać wyjątkowe i niezapomniane atrakcje.

Szlakiem Pomorskich Zamków Gotyckich

2023.05.31
Szlakiem Pomorskich Zamków Gotyckich

Niedawno nasze miasto odwiedzili przedstawiciele bloga PolskieSzlaki.pl. W ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Pomorską i Warmińsko-Mazurską Organizację Turystyczną nagrano ciekawy film o średniowiecznych budowlach naszego województwa.

Kociewski Festiwal Zupy

2023.05.31
Kociewski Festiwal Zupy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kociewskim Festiwalu Zupy, który odbędzie się 29 lipca w Czarnej Wodzie. Na drużyny biorące udział czekają tytuł „Mistrza Kociewskiej Zupy 2023”, Nagroda Główna oraz Nagroda Publiczności.

 

Oferta pracy w firmie Kongsberg

2023.05.31
Oferta pracy w firmie Kongsberg

Firma Kongsberg prowadzi rekrutację na stanowisko inżyniera produkcji. Zainteresowanych podjęciem zatrudnienia zachęcamy do składania aplikacji. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Oprysk koron drzew na alei dębowej Cierzpice – Kursztyn

2023.05.31
Oprysk koron drzew na alei dębowej Cierzpice – Kursztyn

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że dzisiaj, 31 maja, na alei dębowej na odcinku Cierzpice – Kursztyn Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku będzie prowadził zabiegi ochronne polegające na oprysku koron drzew preparatem przeznaczonym do zwalczania brudnicy nieparki. Produkt jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt domowych i gospodarskich, lecz u niektórych osób może powodować objawy alergenne. W trakcie prowadzonych działań mogą występować utrudnienia w ruchu. Przejezdność drogi zostanie zachowana. Prosimy o ostrożność.

Oglądaj obrady radnych na żywo

2023.05.31
Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LXIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym posiedzenia radnych będzie kształtowanie polityki społecznej w Gminie Gniew i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Uwaga na oszustów podszywających się pod urzędników!

2023.05.30
-

Drodzy Mieszkańcy, dochodzą do nas niepokojące informacje o podszywających się pod miejskich urzędników oszustów, którzy rzekomo sprawdzić chcą metraż naszych mieszkań. Prosimy Państwa o szczególną ostrożność! Urząd Miasta i Gminy w Gniewie nie wysyła pracowników w teren, w celu weryfikacji powierzchni naszych domów. Nie otwierajmy drzwi, nie wpuszczajmy oszustów do środka.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

2023.05.30
Gminne zawody sportowo-pożarnicze

W sobotę, 27 maja boisko miejskie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 5 jednostek OSP z terenu gminy Gniew.

Nowa wiata przystankowa

2023.05.30
Nowa wiata przystankowa

W czwartek, 25 maja w Nicponi, przy drodze krajowej 91, stanęła nowa wiata przystankowa. Dziękujemy firmie Ślizex za wykonanie i postawienie kolejnego przystanku w gminie Gniew, dzięki któremu czas oczekiwania podróżnych na nadjeżdżające autobusy będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Utrudnienia ruchu w Opaleniu

2023.05.30
Utrudnienia ruchu w Opaleniu

Fundacja DASZRADE im. Barbary Karaczyńskiej w Opaleniu informuje, iż w niedzielę 4 czerwca, w godzinach od 8:00 do 14:00 w związku z organizowanymi przez fundację X Maratonem i Półmaratonem wystąpią utrudnienia w ruchu ulicznym.

Modernizacja drogi w Nicponi zakończona

2023.05.30
Modernizacja drogi w Nicponi zakończona

W ostatnim czasie zakończona została kolejna inwestycja w naszej gminie. Tym razem była to modernizacja fragmentu drogi gminnej w Nicponi przy świetlicy wiejskiej. Przypomnijmy, że remont polegał na uzupełnieniu ubytków masą bitumiczną.

Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

2023.05.30
Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2023 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja br.

Obwieszczenie

2023.05.30
Obwieszczenie

Zachęcamy do zapoznania się z treścią obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczącą inwestycji "Budowa gazociągu DN 1000, MOP 8,4 MPA Gustorzyn – Wicko, część 2 odc. Gardeja – Kolnik". Obwieszczenie znajdą Państwo w załączniku.

4 czerwca czekają nas utrudnienia w ruchu

2023.05.30
4 czerwca czekają nas utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją imprezy VEOLIA RUN – 5 km po Gniewie oraz Dziecięcego Mini VEOLIA RUN, w niedzielę, 4 czerwca w godzinach od 14:30 do 17:00, ruch w obrębie tzw. starego miasta w Gniewie będzie ograniczony. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia.

Ogłoszenie o przetargu

2023.05.30
Ogłoszenie o przetargu

Jesteś zainteresowany dzierżawą nieruchomości? Stań do przetargu! W czwartek, 30 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę nieruchomości w Jaźwiskach. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Dzień Działacza Kultury

2023.05.29
Dzień Działacza Kultury

Z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Działacza Kultury dziękujemy wszystkim pracownikom instytucji kulturalnych, twórcom i animatorom życia kulturalnego. Wasza praca i zaangażowanie w rozwój kultury w Gminie Gniew są nieocenione. Życzymy satysfakcji, pomyślności, kreatywności i nieustającej pasji w ożywianiu naszej kultury. Dziękujemy za Wasz niezastąpiony wkład!

Dzień Dziecka po wędkarsku

2023.05.29
Dzień Dziecka po wędkarsku

Z okazji zbliżającego się święta najmłodszych mieszkańców naszej gminy Zarząd Koła PZW w Gniewie zorganizował rodzinny piknik wędkarski połączony z zawodami. Impreza odbyła się w sobotę, 27 maja na wodach jeziora w Pieniążkowie.

Powiatowa licealiada w piłce plażowej dziewcząt

2023.05.29
POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

W czwartek 25 maja na terenie basenów odkrytych TCSiR w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn Powiatu Tczewskiego. Zawody rozegrano w trzech grupach do 2 wygranych setów, 15 pkt z 2 punktową przewagą, tie-break do 11 pkt. Dziewczęta z ZSP w Gniewie wygrały swoją grupę, pokonując ZSBiO Tczew i CKZ Nauka (2:0). W finale spotkały się z II LO Tczew oraz ZSP Pelplin. Po zaciętych i wyrównanych meczach nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek, ostatecznie zajmując III miejsce w turnieju. Skład zespołu ZSP Gniew:
Aleksandra Obarska, Marcelina Gardzińska, Wanesa Świdlińska.

Dzień Samorządu Terytorialnego

2023.05.27
Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce po II wojnie światowej, przypada Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku mija 33 rocznica wydarzeń z 1990 roku.

POMORZE SPRINT CUP 2023

2023.05.26
POMORZE SPRINT CUP 2023

Już w najbliższą niedzielę 28 maja 2023 roku zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas POMORZE SPRINT CUP 2023!

Międzynarodowe zawody w sprinterskim biegu na orientację rozpoczną się już dzisiaj w Pelplinie.27 maja Zawodnicy rywalizować będą w Tczewie.
Etap IV, czyli FINAŁ odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 roku w naszym pięknym Miasteczku.

Zachęcamy do obserwacji zmagań Zawodników, którzy przybyli z różnych krajów oraz wspólnego kibicowania.

26 maja - niezwykły dzień

2023.05.26
26 maja - niezwykły dzień

Z okazji Dnia Matki chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia wszystkim wspaniałym Mamom! Wasza siła, miłość i poświęcenie są nieocenione. Niech ten wyjątkowy dzień przyniesie Wam wiele uśmiechu, radości oraz niezapomnianych chwil z najbliższymi.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Półwsi odwołany

2023.05.26
Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Półwsi odwołany

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew działając na podstawie art. 38 ust.4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2023r. poz. 344), odwołuje wyznaczony na dzień 5 czerwca 2023 r. (poniedziałek) na godz. 10.00 trzeci ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej w części dot. działki nr 269 o pow. 0.0200 ha, obręb Półwieś zapisanej w księdze wieczystej nr KW GD1T/00033980/8.

Fontanna miejska uroczyście uruchomiona

2023.05.25
Fontanna miejska uroczyście uruchomiona

Dzisiaj burmistrz Maciej Czarnecki i jego zastępca Joanna Kamińska w towarzystwie uroczych przedszkolaków uroczyście uruchomili fontannę miejską, rozpoczynając tym samym sezon letni w mieście. W podziękowaniu dzieci zaproszono na lody, które z pewnością były miłą odskocznią dla małych mieszkańców gminy Gniew. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.