Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewinkowy konkurs!
2021.06.21
Gniewinkowy konkurs!

Z okazji Gniewinki 2021 Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, wspólnie ze spółką Inwest-Kom oraz Gminą Gniew przygotowało wakacyjną zabawę, w której będzie można wygrać rower oraz inne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Aby wziąć udział w zabawie, należy wykonać kilka zadań. Zgłoszenia trwają do do czwartku, 24 czerwca do godz. 23:59. Serdecznie zapraszamy!

Od 1 lipca zmiany w Dobrym Starcie (300+)
2021.06.21
Od 1 lipca zmiany w Dobrym Starcie (300+)

15 czerwca Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który zmienia zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022. Składanie wniosków będzie odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej. Obsługą procesu od dnia 1 lipca zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmian nie odczują te osoby, które do tej pory składały wnioski o świadczenie poprzez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz system Empatia. Z ich perspektywy składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie. Wnioski należy składać od 1 lipca do 30 listopada br.

Narodowy Spis Powszechny
2021.06.21
Narodowy Spis Powszechny

Informujemy, że od 23 czerwca rachmistrzowie spisowi mogą spisywać mieszkańców w terenie. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na stronie internetowej urzędu statystycznego lub w urzędzie gminy. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Ptasia grypa odwołana
2021.06.21
Ptasia grypa odwołana

Wojewoda Pomorski 11 czerwca wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 5 maja 2021 r. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego. W myśl nowego rozporządzenia uchylone zostają obostrzenia w sprawie ptasiej grypy.

Dziś pierwszy dzień astronomicznego lata
2021.06.21
Dziś pierwszy dzień astronomicznego lata

Dziś 21 czerwca zaczyna się długo wyczekiwane astronomiczne lato,  podczas przesilenia letniego. Na północnej części półkuli początek lata astronomicznego przypada w terminie od 20 a 22 czerwca w zależności od ilości dni w roku. W bieżącym roku lato astronomiczne zaczyna się dzień wcześniej niż lato kalendarzowe czyli 21 czerwca. Jest to zarazem najdłuższy dzień w roku. 

Przywrócenie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej
2021.06.21
Przywrócenie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

Od 1 lipca wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tczewskiego. Sposób umawiania i zapisy na porady nie ulegają zmianie i odbywają się telefonicznie pod nr tel.58 77 34 912 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie), mejlowo na adres e-mail: punkt@powiat.tczew.pl lub za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Terminarz posiedzeń komisji w czerwcu
2021.06.21
Terminarz posiedzeń komisji w czerwcu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek 24 czerwca spotkają się wspólnie członkowie Komisji Gospodarki, Finansów i Społecznej, a w piątek, 25 czerwca odbędzie się posiedzenie członków Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Mobilny Punkt Szczepień w Gniewie 26 czerwca
2021.06.18
Mobilny Punkt Szczepień w Gniewie 26 czerwca

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID-19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień, który zorganizowany zostanie w siedzibie Stowarzyszenia CAG, w sobotę, 26 czerwca w godz. od 9.00 do 17.00. Szczepienia wykonywane będą jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przez zespół Medical w Gniewie.

Mobilny punkt spisowy w Gniewie!
2021.06.18
Mobilny punkt spisowy w Gniewie!

Już za tydzień, w sobotę, 26 czerwca, podczas Gniewinek, na rynku w Gniewie staną stoisko spisowe, w którym dokonać będzie można samospisu internetowego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań do spisania się. Punkt czynny będzie w godz. od 16.00 do 20.00. Pomocy w spisie udzielą przedstawiciele Głównego UrzęduStatystycznego i Gminnego Biura Spisowego. Szczegóły na plakacie.

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Piasecznie już za nami!
2021.06.18
Otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Piasecznie już za nami!

Powstanie Podwórka Talentów Nivea w samym centrum Piaseczna to efekt wspólnego zaangażowania lokalnej społeczności, kolejna grupa dzieci z gminy Gniew może spędzać czas na wspaniałej zabawie! To dzięki Państwu dzieci będą mogły wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje talenty. W czwartek 17 czerwca nastąpiło długo oczekiwane otwarcie placu zabaw. Na dzieci czekało sporo atrakcji. Ponadto każdy mógł spróbować waty cukrowej, oraz zjeść kiełbaskę przygotowaną przez samego burmistrza.

Kampania profilaktyczna Tajemniczy klient Gniew „21”
2021.06.18
Kampania profilaktyczna Tajemniczy klient Gniew „21”

Kampania Tajemniczy klient Gniew „21” została zrealizowana na terenie gminy Gniew z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) w Gniewie w okresie od marca do kwietnia br. Akcja miała na celu sprawdzenie czy sprzedawcy przestrzegają przepisów dotyczących sprzedawania alkoholu nieletnim. Badaniu zostały poddane wszystkie sklepy (32) ze sprzedażą alkoholu, które znajdują się na terenie miasta i gminy Gniew.

Mecz piłki nożnej już w sobotę
2021.06.18
Mecz piłki nożnej już w sobotę

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Sobieski Gniew z Supra Kwidzyn, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11 00 przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę. 

 

Działaj Lokalnie - nabór przedłużony do 20 czerwca!
2021.06.18
Działaj Lokalnie - nabór przedłużony do 20 czerwca!

Informujemy, że nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Programu „Działaj Lokalnie” został przedłużony o 3 dni. Do 20 czerwca można składać wnioski w ramach konkursu. Przypominamy, że aplikacje składa się wyłącznie on-line poprzez generator na stronie organizatora.Szczegóły oraz Regulamin znajdują Państwo TUTAJ. Zachęcamy do składania wniosków!

Bezpłatne badanie wzroku w Gniewie
2021.06.17
Bezpłatne badanie wzroku w Gniewie

Już 17 czerwca (czwartek) mieszkańcy gminy Gniew będą mogli skorzystać z bezpłatnego, komputerowego badania wzroku. Badania przeprowadzane będą w specjalnym busie, który został przystosowany na potrzeby mobilnego gabinetu optycznego. OPTO-BUS będzie stacjonował przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Gniew 17 czerwca w godz. od 16.30 do 18.00. Zapisy pod numerem telefonu 690 070 902.

Dzień Dziecka w Szprudowie
2021.06.17
Dzień Dziecka w Szprudowie

W Szprudowie 12 czerwca został zorganizowany Dzień Dziecka. Pomimo, że pogoda tylko częściowo sprzyjała to frekwencja nie zawiodła organizatorów. Podczas imprezy zostały przeprowadzone różnego rodzaju konkursy, w których rozdano liczne nagrody dla uczestników. Oprócz nich odbył się również mecz piłki nożnej. Dodatkową atrakcją była biesiada przy ognisku z kiełbaskami. Sołtys wraz z nieformalną grupą "Aktywni Szprudowianie" bardzo dziękują wszystkim mieszkańcom za udział i Pani Hannie Smoczyńskiej, piekarnii-ciastkarnii "Meler" Pelplin oraz Radnym Miasta i Gminy Gniew za wsparcie tego wydarzenia. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. 

Upalne dni przed nami
2021.06.17
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Na najbliższe dni synoptycy prognozują wystąpienie drugiego stopnia upałów, które utrzymywać się będą od 18 do 21 czerwca. Temperatura maksymalna w dzień wynieść może od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy osiągać będzie od 16°C do 20°C. Apelujemy o ostrożność.

Oferta pracy
2021.06.17
Oferta pracy

Spółka Fama w Gniewie obecnie prowadzi rekrutację pracowników na stanowisko: monter konstrukcji stalowych, ślusarz oraz spawacz. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach. 

Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim”
2021.06.17
Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim”

Z przyjemnością informujemy o drugiej edycji konkursu dla mieszkańców woj. pomorskiego pt. „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. pomorskim”, który startuje 22 czerwca 2021r. Celem inicjatywy jest zachęcenie do aktywności sportowej oraz rozpowszechnienie turystyki rowerowej w regionie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie
2021.06.17
Pokaz fajerwerków na zamku w Gniewie

Spółka Zamek Gniew informuje, że w sobotę, 19 czerwca w godz. 23.00-23.30 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Gniewscy karatecy na zawodach w Warszawie
2021.06.17
Gniewscy karatecy na zawodach w Warszawie

Miło nam poinformować, iż niedzielę 13 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie, odbył się XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karateków z 51 klubów karate tradycyjnego z całej Polski. W zawodach również uczestniczyli reprezentanci Klubu Karate z Gniewa pod bacznym okiem senseja Kazimierza Maruta. Włodarze gminy osobiście złożyli gratulacje oraz przekazali dyplomy wraz z upominkami gniewskim karatekom.

IV Gniewskie Igrzyska Dzieci
2021.06.17
IV Gniewskie Igrzyska Dzieci

Miło nam poinformować, iż 14 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody dla szkół podstawowych pod nazwą GNIEWSKIE IGRZYSKA DZIECI. To już czwarta edycja imprezy. W tym roku w imprezie udział wzięło 5 szkół z terenu miasta i gminy Gniew: SP Nr 1 GNIEW, SP Nr 2 GNIEW oraz ZS OPALENIE. Reprezentacje szkół składały się z 16 osób (po 1 dziewczynce i 1 chłopcu z klas I – VIII plus rezerwowi). Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie – Pani Beaty Czaja - Osiak. imprezę zaś podsumowała oraz pogratulowała uczestnikom Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew - Pani Joanna Kamińska. 

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2021.06.16
Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 30 czerwca o godz. 11 00 odbędzie się XXXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem spotkania będzie omówienie raportu o stanie gminy Gniew za 2020 rok. Radni pochylą się także sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Gniew za 2020 rok oraz sprawozdaniem finansowym gminy Gniew za rok 2020. Samorządowcy podejmą także uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok poprzedni.

Raport o stanie gminy za 2020
2021.06.16
Raport o stanie gminy za 2020

Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji czerwcowej (zgodnie z planem sesji jest to 30 czerwca br.) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Ogłoszenie Burmistrza
2021.06.16
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze  zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 16 czerwca 2021 r., Zarządzeniem Nr 82/21  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Sołeckie inwestycje
2021.06.16
Inwestycje w sołectwach

Wostatnim czasie, w Jeleniu, w ramach Funduszu Sołeckiego zakończono prace remontowe ciągu pieszego w kierunku miejscowego jeziora. Prace wykonała spółka Inwest-Kom.

Zgłoś swoją posesję do konkursu "Piękne miasto Gniew 2021"
2021.06.16
Zgłoś swoją posesję do konkursu "Piękne miasto Gniew 2021"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Informuje o rozpoczęciu dziewiątej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2021” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Nr 81/21 z dnia 15 czerwca 2021 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Szczepienia przeciwko COVID-19 - statystyka
2021.06.16
Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 - statystyka

Szczepienia przeciwko CIVID-19 trwają. Od 1 czerwca ruszyły już szczepienia dzieci od 12 roku życia. W gminie Gniew przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 4845 osób. W pełni zaszczepionych jest 2870 mieszkańców. W grupie wiekowej 0-11 lat zaszczepiono 1 osobę, w grupie 12-19 lat 95 osób, w grupie 20-39 lat 881 osób, w grupie 40-59 lat 1568 osób, w grupie 60-69 lat 1219 osób, w grupie 70+ 1081.

Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w badmintonie!
2021.06.16
Złoto i srebro dla  ZSP w Gniewie  w finale wojewódzkim w badmintonie!

Miło nam poinformować, iż dnia 15 czerwca 2021r. w hali sportowej klubu badmintona „Garnizon” w Gdańsku - Wrzeszczu odbyła się XXI Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie, w której nasza gniewska młodzież z ZSP zdobyła złoto i srebro. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wspomnienia Pana Zdzisława Gehrke pierwszego dyrektora ZSZ w Gniewie
2021.06.16
Wspomnienia Pana Zdzisława Gehrke pierwszego dyrektora ZSZ w Gniewie

Zachęcamy Państwa do przeczytania wspomnień o Panu Zdzisławie Gehrke, pierwszym dyrektorze Zespołu Szkół Zawodowych w Gniewie. Był nie tylko dyrektorem i jednym z najbardziej zaangażowanych twórców placówki oświatowej w Gniewie. Był przede wszystkim znakomitym nauczycielem matematyki, którego dziś wspomina gniewska społeczność. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.