Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności

Dzień bez śmiecenia

2023.05.11
Dzień bez śmiecenia

Dzisiaj, 11 maja przypada Dzień bez Śmiecenia. Święto to ma na celu uświadamianie ludzi na temat prawidłowej segregacji śmieci. Dbajmy, uczmy nasze dzieci, bądźmy przykładem ekologicznej postawy. Pokażmy, że dbając o wspólną przestrzeń, dbamy również o przyszłe życie dla następnych pokoleń.

Łucznicy z KS Strzała Opalenie na podium

2023.05.11
Łucznicy z KS Strzała Opalenie na podium

W dniach od 28 kwietnia do 1 maja odbyły się międzynarodowe zawody w Łucznictwie Konnym "12th International Mounted Archery Games Grunwald 2023". Klub KS Strzała Opalenie, który jest jednym z większych w Polsce, reprezentowali juniorzy Nikola Puncewicz na koniu Iron oraz Sebastian Prokop na koniu Arkadasz, a w kategorii senior Krystian Mróz na koniu Karunia.

Ogłoszenie

2023.05.11
Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023r, poz.344) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 maja  2023r, Zarządzeniem  Nr 78/23  zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew do sprzedaży w trybie przetargowym stanowiący załączniki nr 1  do w/w Zarządzenia”.

Zaproszenie na webinaria

2023.05.11
Zaproszenie na webinaria

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów na webinaria (seminaria online) organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

Kolumna wojskowa w Gminie Gniew

2023.05.10
Kolumna wojskowa w Gminie Gniew

Informujemy, że w terminie 11/12 maja bieżącego roku, w godzinach nocnych i wczesnoporannych na terenie gminy Gniew w celach szkoleniowych będzie przemieszczała się i organizowała postój kolumna wojskowa 12 Brygady Zmechanizowanej. Postój będzie odbywał się przy drodze pomiędzy miejscowościami Rakówko i Opalenie. W czasie przemieszczania się kolumny możliwe trudności występujące na drodze. Prosimy o rozwagę.

Mecze piłki nożnej

2023.05.10
Mecze piłki nożnej

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już dzisiaj na mecz drużyny Keramzyt D1 z drużyną MKS GRYF II TCZEW  o godz. 18:00 który odbędzie się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy na kolejne dni. 

Praca w firmie Alarmtech

2023.05.10
Praca w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko magazynier. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Sołtyska, kobieta do zadań specjalnych

2023.05.10
Sołtyska, kobieta do zadań specjalnych

Grupa Sołtyski oraz Fundacja ROLL-NA zapraszają sołtyski na bezpłatne spotkanie regionalne pn. Sołtyska, kobieta do zadań specjalnych. Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2023 r. o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

 

Pożegnanie absolwentów

2023.05.09
Pożegnanie absolwentów

W ostatnim czasie obyło się uroczyste pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego oraz technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie, w którym uczestniczyła zastępca burmistrza Joanna Kamińska. Absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie uroczyście pożegnała natomiast sekretarz Karolina Liebrecht.

Kandydaci na Ambasadorów Kociewia i Perełki Kociewia poszukiwani

2023.05.09
Kandydaci na Ambasadorów Kociewia i Perełki Kociewia poszukiwani

W czasach globalizacji, wszelkiej unifikacji, dążenia do ujednolicania ważne jest, aby znaleźć swoje miejsce na Ziemi, swoją Itakę, do której będzie się chciało wracać, aby tam szukać tych wartości, tradycji i wspomnień, które tworzą człowieka i pokazują mu drogę życia. Człowiek musi – tak jak roślina – zakorzenić się, aby jego życie dawało owoce. A tym korzeniami, tymi Itakami, tymi miejscami na Ziemi są małe Ojczyzny. Ks. Janusz St. Pasierb pisał: „Małe ojczyzny wzbogacają ojczyznę wielką i wzbogacają też olbrzymią symfonię świata. Bylibyśmy w nim zagubieni, gdyby nie ten klucz, który zabieramy z domu”.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

2023.05.09
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o wzorach dokumentów przemieszczenia dla świń w rozumieniu art. 110 ust. 1 lit. c rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniającego i uchylającego niektóre akty w dziedzinie zdrowia oraz w dziedzinie zdrowia zwierząt („Prawo o zdrowiu zwierząt” Dz. Urz. UE L 84 z 31.03.2016, str. 1, z późn. zm.). W związku z powyższym, obecne przesyłki świń muszą być zaopatrywane jednocześnie w dokument dotyczący przemieszczenia, podpisany przez posiadacza zwierząt, który służy do identyfikacji i śledzenia zwierząt oraz dokument urzędowy w postaci świadectwa zdrowia, który potwierdza spełnienie wymogów zdrowotnych tych zwierząt.

 

Rusza nabór wniosków do konkursu "Działaj Lokalnie" edycja 2023

2023.05.09
Rusza nabór wniosków do konkursu "Działaj Lokalnie" edycja 2023

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu "Działaj Lokalnie" 2023. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000zł.

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora placówki oświatowej

2023.05.08
Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora placówki oświatowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora placówki oświatowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, ul. Gdańska 16 w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym dokumencie. 

Oferta pracy w gniewskim przedszkolu

2023.05.08
Oferta pracy w gniewskim przedszkolu

Przedszkole w Gniewie zatrudni na stanowisko urzędnicze Główny Księgowy. Osoby zainteresowane proszone są o złożenie wymaganych dokumentów do 19 maja 2023 r. do godz. 14:00 osobiście lub drogą pocztową w sekretariacie Przedszkola w Gniewie ul. Stroma 1, 83 – 140 Gniew, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko: główny księgowy”. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami pracodawcy zamieszczonymi w ogłoszeniu.

Dzień Biblioteki i Bibliotekarza

2023.05.08
Dzień Biblioteki i Bibliotekarza

8 maja w Polsce obchodzimy Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, dlatego dziś szczególnie zachęcamy do odwiedzin lokalnych czytelni, by wypożyczyć dobrą książkę. Z okazji przypadającego święta wszystkim Bibliotekarzom z terenu naszej gminy składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nasze książnice mają coraz więcej czytelników, a Państwu życzymy, aby każda przeczytana książka dostarczała niezapomnianych emocji i wprowadzała w dobry nastrój.

Europejska Noc Muzeów w Gniewie

2023.05.05
Europejska Noc Muzeów w Gniewie

13 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – oddział w Gniewie, Muzeum  Kapsla, Hotel Zamek Gniew oraz StudioA. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia"

2023.05.05
Działalność LGD "Wstęga Kociewia"

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano marzec i kwiecień 2023, dostępny jest w załączniku. Życzymy miłej lektury. 

Oferta pracy w spółce Kongsberg

2023.05.05
Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o ogłasza rekrutację na stanowisko Technik Produkcji. Kandydatowi oferowane są: zatrudnienie na umowę o pracę, możliwość podnoszenia kwalifikacji, pracę w międzynarodowej firmie, pracę w zespole, udział w ciekawych konkursach indywidualnych i zespołowych. Zainteresowanych podjęciem pracy zachęcamy do zapoznania się z obowiązkami oraz wymaganiami potencjalnych pracowników. Myślisz o zmianie pracy? Koniecznie zapoznaj się z ogłoszeniem.

Mewa Gniew zagra w najbliższy weekend

2023.05.05
Mewa Gniew zagra w najbliższy weekend

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny MEWA GNIEW z drużyną LISOVIA LISEWO.  Zawodnicy obu drużyn z pewnością dostarczą Państwu sportowych emocji. Mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 maja na boisku przy Hali Sportowo- Widowiskowej w Gniewie. Start godz. 15:00. Wspólnie kibicujmy, niech wygra najlepszy!  

Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

2023.05.05
Gminne Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół w Opaleniu odbyły się gminne zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców. W Igrzyskach Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i biegu długim dziewczęta 600m, chłopcy 1000m. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew oraz gospodarz ZS Opalenie. Poniżej przedstawiamy Państwu wyniki Gminnych Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. 

Kolejna wystawa malarska za nami!

2023.05.04
Kolejna wystawa malarska za nami!

27 kwietnia, w ramach obchodów 125 rocznicy powstania Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie, odbyła się wystawa malarska prac uczestników Gniewskiej Grupy Malarskiej oraz Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy z Tczewa.

60 lat szkoły w Małych Walichnowach

2023.05.04
60 lat szkoły w Małych Walichnowach

W piątek, 28 kwietnia świętowano Jubileusz 60 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą  byłego dyrektora szkoły oraz Honorowego Obywatela Gniewa  – śp. Mariusza Śledzia. Wraz z uczniami, całym gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, świętowali również zaproszeni goście. Gminę Gniew na uroczystości reprezentował burmistrz Maciej Czarnecki.   

Matura 2023

2023.05.04
Matura 2023

Dzisiaj młodzież przystąpiła do jednego z ważniejszych w swoim życiu sprawdzianów – matury. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna się językiem polskim. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy jak najlepszych wyników oraz symbolicznego złamania pióra. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających!

Strażackie święto

2023.05.04
Strażackie święto

4 maja, w dzień imienin św. Floriana przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to jest doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność i szacunek za niebezpieczną i ciężką pracę mundurowych, dzięki której ratują zdrowie i życie ludzi. Dziś, w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji strażackiej braci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Obchody Święta 3 Maja w gniewskim kościele

2023.05.04
Obchody Święta 3 Maja w gniewskim kościele

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, będącym jednocześnie świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w środę 3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona została uroczysta msza święta intencji Polski i Polaków. W obchodach uroczystości udział wzięli poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz władze miasta.  

Majowe święta przed nami

2023.05.03
Majowe święta przed nami

Rozpoczynamy długi, majowy weekend. Przed nami czas, który pozwoli nam odetchnąć od codziennych obowiązków, złapać chwile wytchnienia i skorzystać z wiosennej aury. W tych dniach nie zapomnijmy także o ważnych, narodowych świętach. Niech skłonią nas one do zadumy i refleksji nad naszą Ojczyzną i naszą patriotyczną postawą.

Dni otwarte w OSP w Gniewie

2023.04.28
Dni otwarte w OSP w Gniewie

Chcesz się dowiedzieć jak wygląda służba w OSP? Zobaczyć jakim sprzętem dysponuje i jak go używa podczas akcji ratowniczo-gaśniczych? Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Gniew na dni otwarte od 8 do 12 maja do remizy strażackiej w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Trwa modernizacja drogi w Nicponi

2023.04.28
Trwa modernizacja drogi w Nicponi

Trwa modernizacja fragmentu drogi gminnej w Nicponi przy świetlicy wiejskiej. Remont drogi polega na uzupełnieniu ubytków masą bitumiczną. Dzięki realizacji tego zadania poprawi się jakość użytkowania drogi przez lokalną społeczność oraz osób przejeżdzających przez tę okolicę.

 

Maluch plus – ponad 600 000 złotych dla Gminy Gniew na nowe miejsca w żłobku

2023.04.28
Maluch plus – ponad 600 000 złotych dla Gminy Gniew na nowe miejsca w żłobku

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru w programie „Maluch plus”. Wniosek złożony przez gniewski samorząd został pozytywnie rozpatrzony przez ministerstwo, które przyznało nam dofinansowanie w wysokości 664 653,90 złotych. Dzięki pozyskanym środkom w żłobku w Gniewie utworzonych zostanie 15 nowych miejsc opieki.

Działania burmistrza docenione w Ministerstwie

2023.04.28
Działania burmistrza docenione w Ministerstwie

W czwartek, 27 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się w Warszawie z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem oraz Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karolem Rabendą.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.