Puchar Polski w czarną baśkę należy do drużyny ATOMY Gniew

W Przodkowie, 3 lipca w ramach Pikniku Rodzinnego, zorganizowany został turniej karcianej Baśki o Puchar Polski w czarną baśkę. W turnieju wystartowało 57 zawodników zgłoszonych w 14 drużynach, którzy rozegrali trzy rundy gier po 40 rozdań, według zasad czarnej baśki z asem jako najsilniejszym trumfem.

Najlepsi zawodnicy i drużyny zostali nagrodzeni pucharami przez Wójta Gminy Andrzeja Wyszkowskiego. Wyróżnionych zostało trzech najlepszych zawodników i jedna zawodniczka oraz trzy najlepsze czteroosobowe drużyny. Przyznano również puchar specjalny dla najlepszego zawodnika z Gminy Przodkowo.

Puchar Polski za sezon 2016 zdobył Henryk Klohs z drużyny ATOMY - Gniew, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Jana Miłek z drużyny Luzino oraz Kazimerza Sochę  z drużyny Radunia Borucino. Bezkonkurencyjna wśród pań była Teresa Grudzień, która osiągnęła drugi najlepszy wynik w klasyfikacji końcowej.

Drużynowy Puchar Polski zdobyła drużyna Kościerzyna II. Drugie miejsce zajęła drużyna Szpica Szemud, najniższe miejsce na podium zdobyli zawodnicy z drużyny Luzino.

W podsumowaniu turnieju przyznano również nagrodę dodatkowe, dla najstarszego zawodnika z Gminy Przodkowo którą otrzymał Marian Hirsz.