Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W dniach 10-16 lipca w Warszawie odbyła się 28 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Uczestniczyli w niej przedstawiciele parafii z Gminy Gniew. Cechą charakterystyczną parafiadowych zmagań jest rywalizacja młodzieży w w trzech filarach: stadion, teatr i świątynia. Nasza młodzież osiągnęła w Warszawie znaczące wyniki.

Marcel Sedlewski zdobył złote medale w biegu przełajowym na 500 m i w biegu na 300, oraz wspólnie z kolegami srebrny medal w piłce nożnej. Patryk Kwiatkowski wywalczył również 3 medale: złoty w tenisie stołowym, srebrny w piłce nożnej. Srebrny medal przywiozą z Parafiady również pozostali piłkarze: Maksymilian Pek, Igor Moczulski i Maciej Głowiński. Dwa złote medale - w szachach i warcabach przypadły Markowi Hejnowskiemu. Marcin Grągowski w warcabach był II a w szachach III. Miejsca przy podium zajął Bartosz Drągowski,w szachach był 4 a w warcabach 5. Duże uznanie należy się młodemu Jakubowi Puczyńskiemu, zdobywcy 2 srebrnych medali: badminton i piłka nożna. Parafiadowy wyjazd 9 zawodników mógł dojść do skutku dzięki wsparciu Prezesa Stowarzyszenia Piaseczno Folklor Festiwal - Pana Krzysztofa Luchowskiego i zainteresowanych rodziców. Łącznie w wyjeździe zorganizowanym przez UKS Gminy Pelplin "Tenisista" Rudno uczestniczyło 47 osób. Organizator dziękuje sponsorowi i rodzicom oraz nauczycielom i trenerom, których zawodnicy zaprezentowali ich dorobek.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym osobom!

Data publikacji: 2016-08-22 13:23