Gniew opanowany przez biegaczy

W sobotę, 24 września, po raz trzeci, wystartował Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Na starcie stanęło aż 350 dorosłych biegaczy i 200 dzieci, które wzięły udział w II Dziecięcym Biegu Gniewskim. - Trasa biegu była bardzo wymagająca. Najgorszy był podbieg, ale atmosfera tu panująca jest tak wspaniała, i mimo że jestem tu pierwszy raz, na pewno wrócę za rok po lepszy czas – mówiły zmęczone, ale zadowolone panie Małgorzata i Marta z Klubu „Kwidzyn Biega”.

W godzinach porannych do biegu stanęło blisko 200 dzieci, które pobiegły w trzech kategoriach wiekowych.  III miejsce w swojej kategorii zajął Paweł Świątek, uczeń gimnazjum w Gniewie. - Biegłem nie tyle po zwycięstwo, co przede wszystkim dla przyjemności - mówił na mecie młody biegacz.

Oficjalnego otwarcia biegu dokonali: Grażyna Antczak ze Starostwa Powiatowego w Tczewie, Danuta Zgubieńska Sekretarz Miasta i Gminy Gniew, Maciej Kreft dyrektor spółki Hotel Zamek Gniew oraz Joanna Wachowska z Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Przed biegiem odbyła się profesjonalna rozgrzewka, którą poprowadził Mateusz Bujanowski. Wystrzał armatni dał sygnał do startu. Biegaczy na trasie wspierali gniewscy husarzy. Jako pierwszy linie mety przekroczył Bartosz Mazerski ze Sztumu, z czasem 0:35:17. Tuż za nim, z czasem 0:36:06, przybiegł gniewianin Przemysław Ruliński. Trzecie miejsce zajął Marek Jakubowski z Pszczółek, jego czas to 0:36:28. Na mecie Królowa Marysieńka wraz z Janem III Sobieskim dekorowali biegaczy pamiątkowymi medalami.

Najlepszą biegaczką została Elżbieta Tuwalska z Gdańska z czasem 40 min i 27 sek. Najstarszym biegaczem był pan Henryk Homa, reprezentant Klubu Aktywnego Pelpliniaka.