Passa Keramzytu podtrzymana, Sobieski z porażką

W rozgrywkach klasy A grupy malborskiej rozpędziła się drużyna Keramzytu. Zespół ze Szprudowa wygrał w sobotę 2:0 z Rodłem II Kwidzyn i ma na swoim koncie już cztery zwycięstwa z rzędu. W niedzielę ważny mecz rozgrywali piłkarze Sobieskiego Gniew, którzy ulegli w Ostaszewie 3:1.

Świetną formę potwierdzili w sobotę zawodnicy Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wygrali czwarty mecz z rzędu i wyrastają na zespół, z którym każdy przeciwnik musi się liczyć. W sobotnie popołudnie przekonali się o tym zawodnicy z Kwidzyna. Drużyna ze Szprudowa już w 3 minucie otworzyła wynik spotkania. Bramkę po kontrataku zdobył Krzysztof Baranowski. Następnie mecz się wyrównał, ale tuż przed przerwą Dawid Gleizner, strzałem pod poprzeczkę, podwyższył prowadzenie na 2:0 dla gospodarzy. Po przerwie oba zespoły dążyły do zmiany rezultatu, jednak brak skuteczności sprawił, iż wynik nie uległ zmianie. Dużo emocji przyniosła również końcówka spotkania. W ostatnich 10 minutach meczu, sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek i jedną czerwoną. Keramzyt, mimo, iż kończył mecz w dziesiątkę, zdobył kolejne 3 punkty i z 29 punktami plasuje się na 7 miejscu w tabeli.

Keramzyt Szprudowo – Rodło II Kwidzyn 2:0 (2:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Baranowski 3’, 2:0 – Gleizner 43’
Skład Keramzytu: Ziembicki – Baranowski (81’ Malinowski), Eggert, Gleizner (70’ Kwaśniak), Karaś, G. Konieczny (72’ Machlik), Ogórek, Orzechowski, Piaskowski, Tylko (46’ Tramowski), Wójcik
Czerwona kartka: Ziembicki 81’

Cztery zwycięstwa na wiosnę zanotował także Sobieski Gniew, jednak ostatnie dwa mecze to dwie porażki. Po ubiegłotygodniowej przegranej w derbach gminy z Keramzytem, w niedzielę podopieczni Łukasza Chyły rozgrywali ważny mecz z zespołem GDKiS Mady Ostaszewo. Obie ekipy walczą o utrzymanie i widać to było na boisku. Już na początku meczu gospodarze ruszyli na bramkę Sobieskiego, próbując wyjść na prowadzenie. Piłkarze z Gniewu próbowali odgryzać się strzałami z dystansu. Pomimo, kilku sytuacji z obu stron na pierwszą bramkę poczekać musieliśmy do 34 minuty, kiedy to napastnik Ostaszewa wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Druga część gry rozpoczęła się od ataków Sobieskiego, które w 56 minucie przyniosły efekt w postaci rzutu karnego. Do piłki, ustawionej 11 metrów od bramki, podszedł Paweł Herstowski i pewnym strzałem wyrównał stan meczu. Gdy wydawało się, że kolejna bramka dla podopiecznych Łukasza Chyły jest kwestią czasu, gospodarze w 66 minucie wyprowadzili kontrę,  po której ponownie wyszli na prowadzenie. Nadzieja na korzystny wynik zgasła 5 minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to Ostaszewo zdobyło bramkę na 3:1 po strzale z bliskiej odległości. Końcówka spotkania to niepotrzebne emocje, które zakończyły się usunięciem zawodników obu ekip z boiska. Po tej porażce Sobieski nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli.

GDKiS Mady Ostaszewo – Sobieski Gniew 3:1 (1:0)
Bramka dla Sobieskiego: 1:1 – Herstowski 56’
Skład Sobieskiego: Wojtowicz – D. Drabik, Pyrkowski, Czapiewski, Herstowski, Kozieł, Imianowski, Bryska (46’ P. Konieczny), Żelaskowski (82’ Śledź), Bobrzyński, Gajewski (87’ P. Drabik)
Czerwona kartka: P. Konieczny 90’

Tabelę i wyniki pozostałych spotkań można sprawdzić na stronie: <link>

Wyniki drużyn młodzieżowych:

Wojewódzka Liga Młodzika: Mewa Gniew – Powiśle Pawlice – Rakowiec 2:2
Liga Młodzika D2: Rodło II Kwidzyn – Keramzyt Szprudowo 6:1
Liga Junior C1: Sobieski Gniew – Orliki Stary Dzierzgoń 2:5

Już w środę kolejny mecz rozegrają Trampkarze Sobieskiego. Podopieczni Sebastiana Wojtowicza udadzą się do Tczewa, gdzie zmierzą się z liderem rozgrywek – Gryfem. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Bałtowskiej.

Data publikacji: 2017-05-08 15:20