Kolejne punkty naszych drużyn

W ramach 22 kolejki rozgrywek malborskiej klasy A swoje mecze rozegrały zespołu Keramzytu i Sobieskiego. Pierwsi pokonali na boisku w Gniewie Powiśle Stary Targ 3:0, a drudzy po remisie 2:2 z Błękitnymi, przywieźli cenny punkt wywalczony w Kmiecinie.

Piłkarze Sobieskiego przerwali serię porażek i zdobyli pierwszy od 22 kwietnia punkt. Niewiele zabrakło a wróciliby z Kmiecina z całym kompletem „oczek”, jednak końcówka spotkania ułożyła się po myśli gospodarzy. Podopieczni Łukasza Chyły pokazali w tym meczu to, co jest ich największą bronią w tych rozgrywkach – charakter i zaangażowanie. W meczach, gdzie brakowało choćby jednego z tych elementów Sobieski nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalami. Tym razem było inaczej i choć do przerwy wynik brzmiał 0:0, to tuż po wznowieniu gry gniewscy piłkarze objęli prowadzenie. Rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, na gola zamienił niezawodny Paweł Bobrzyński i było 1:0 dla gości. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale to Sobieski podwyższył prowadzenie. W 65 minucie Kacper Kozieł dograł piłkę do Pawła Herstowskiego, który zdobył bramkę na 2:0. Huśtawkę nastrojów zawodnicy obu ekip przeżywali w samej końcówce. Najpierw bramkę kontaktową zdobyli Błękitni, następnie obie drużyny miały jeszcze dogodne sytuacje do zdobycia bramki, by w jednej z ostatnich akcji meczu zespół z Kmiecina doprowadził do wyrównania. Po tym remisie Sobieski ponownie wyprzedził w tabeli LKS Waplewo Wielkie i zajmuje obecnie 12 miejsce.

Błękitni Kmiecin – Sobieski Gniew 2:2 (0:0)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Bobrzyński 49’, 2:0 – Herstowski 65’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Bryska, Pyrkowski, Czapiewski, Herstowski,  Zieliński (94’ P. Drabik ), Imianowski, Bobrzyński, Kozieł, Śledź (77’ Janicki ), Koszczyński (63’ Żelaskowski)
Czerwona kartka: Bryska 93’

Z dużo większym spokojem kolejne punkty na swoim koncie zapisali zawodnicy Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, na boisku przy ul. Kusocińskiego, pewnie pokonali Powiśle Stary Targ 3:0. Pierwsza bramka padła w 17 minucie. Po składnej akcji i wymianie kilku podań, oko w oko z bramkarzem gości stanął Patryk Orzechowski i nie zmarnował okazji do otwarcia wyniku. Keramzyt kontrolował boiskowe poczynania i dążył do podwyższenia wyniku, jednak brak skuteczności sprawił, że drugą bramkę zobaczyliśmy dopiero po przerwie. W 49 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zakotłowało się pod bramką Powiśla. Najprzytomniej w tym zamieszaniu zachował się Adrian Tamowicz, który z bliska umieścił piłkę w siatce.  Na 10 minut przed końcem spotkania wynik ustalił Sebastian Ogórek. Keramzyt wygrał 10-ty mecz w tym sezonie i z 32 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli.

Keramzyt Szprudowo – Powiśle Stary Targ 3:0(1:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Orzechowski 17’, 2:0 –Tamowicz 49’, 3:0 – Ogórek 79’
Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski, Eggert, Karaś, Kuros (73’ Serafin ), Machlik, Mytlewski, Orzechowski, Połomski (46’ Tylko), Tamowicz, Tramowski (65’ Ogórek)

Tabelę i wyniki pozostałych spotkań można sprawdzić na stronie: <link>.