Mewa rozstrzelała Osiek, Keramzyt i Sobieski bez punktów

Miniony weekend nie był najlepszy w wykonaniu drużyn z naszej gminy. Keramzyt po zaciętym pojedynku przegrał w Korzeniewie z Wisłą 0:1, a Sobieski na własnym boisku uległ Koronie Rywałd aż 0:10. Ze swojego zadania i roli faworyta świetnie wywiązała się za to Mewa, która w Osieku rozgromiła gospodarzy aż 12:0.

W sobotnie popołudnie, na boisku w Korzeniewie, miejscowa Wisła podejmowała Keramzyt Szprudowo. Przed spotkaniem obie ekipy legitymowały się takim samym dorobkiem punktowym i mianem niepokonanych w początkowych spotkaniach sezonu 2017/2018. Mecz od początku był zacięty, a zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe, głównie po błędach rywali. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w początkowej fazie meczu mieli kilka okazji do otwarcia wyniku, jednak za każdym razem brakowało im skutecznego wykończenia. Wisła z kolei wykorzystała błąd Keramzytu w rozegraniu piłki i od 21 minuty prowadziła 1:0. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie. Po przerwie poziom emocji ciągle wzrastał, efektem tego była czerwona kartka dla Andrzeja Borysa i odesłanie na trybuny trenera Rutkowskiego. Keramzyt pomimo ambitnej postawy i zaangażowania nie potrafił w tym spotkaniu znaleźć drogi do siatki rywali i zaznał smaku porażki pierwszy raz w rozgrywkach. Po tej przegranej piłkarze ze Szprudowa stracili pozycję lidera, ale do prowadzącej Wisły Tczew tracą tylko 3 punkty.

Wisła Korzeniewo - Keramzyt Szprudowo 1:0 (1:0)
Skład Keramzytu: Bzowski – Baranowski (46’ Eggert), Borys, Czapiewski (74’ Gajewski), Gardzielewski, Gleizner,  Jurczyk (80’ Tylko), Karaś, Orzechowski, Szyszkowski, Wójcik

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W jeszcze smutniejszych nastrojach spędzili sobotę piłkarze Sobieskiego Gniew. Budowana przez trenera Pyrkowskiego, drużyna podejmowała na boisku w Gniewie lidera rozgrywek klasy B – Koronę Rywałd. Drużna gości od początku spotkania chciała pokazać, że nie przez przypadek plasuje się na 1. miejscu i dążyła do szybkiego otwarcia wyniku. Udało się to w 15 minucie, a w pierwszej połowie goście dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie Korona wygrała spotkanie 10:0. Jeszcze więcej bramek zobaczyli kibice, którzy udali się na spotkanie Mewy Gniew z OTS Osiek. Podopieczni Marka Kleistera rozgromili gospodarzy aż 12:0. Dominacja gniewskiej drużyny nie podlegała dyskusji, a gniewscy piłkarze już do przerwy pewnie prowadził 3:0. W drugiej części meczu Mewa popisała się wysoką skutecznością, zdobywając aż dziewięć bramek. Drużyna trenera Kleistera odniosła drugie zwycięstwo i z kompletem punktów oraz zaległym meczem zajmuje miejsce w czołówce tabeli klasy B grupy malborskiej.

Sobieski Gniew – Korona Rywałd 0:10 (0:3)
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Alaburda, Bryska, Drabik, Grzyb (46’ Torłop), Huebner, Janicki, Szulc, Vogler, Woźniak, Zieliński

OTS Osiek - Mewa Gniew 0:12 (0:3)
Bramki dla Mewy: 0:1 - Danowski 13’, 0:2 – Fabiszewski 33’, 0:3 – Wiśniewski 44’, 0:4 – Mokwa 51’, 0:5 – Maciej Chyła 54’, 0:6 – Mitlewski 64’, 0:7 – Wiśniewski 72’, 0:8 – Fabiszewski 76’, 0:9 – Danowski 78’, 0:10 – Mitlewski 82’, 0:11 – Górski 85’, 0:12 – Maciej Chyła 90’
Skład Mewy: Malinowski – Maciej Chyła, Mariusz Chyła, Danowski (78’ Kurek), Fabiszewski (77’ Reimus), Głowala (66’ Oberski), Konieczny (59’ Górski), Mitlewski, Mokwa, Pielecki, Wiśniewski

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421