Tylko Keramzyt z kompletem punktów

Nie był to udany weekend dla gniewskich zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W klasie B kolejnej porażki doznał Sobieski, który uległ Pogoni Smętowo Graniczne. Smaku przegranej zaznali także piłkarze Mewy, którzy musieli uznać wyższość WKS Lignowy Szlacheckie. Honor drużyn z naszej gminy uratował Keramzyt, który pewnie wygrał z Powiślem Stary Targ i umocnił się w czołówce A-klasy.

Trwa świetna seria Keramzytu Szprudowo. Drużyna trenera Krzysztofa Rutkowskiego w sobotnie popołudnie ograła na wyjeździe Powiśle Stary Targ 3:0 i odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. Bohaterem zespołu gości okazał się Krzysztof GARDZIELEWSKI, który trzykrotnie pakował piłkę do siatki. Pierwszy raz już w 7. minucie, kiedy to z lewej strony piłkę dograł KOZIEŁ, a snajper Keramzytu zakończył akcję strzałem.  Później podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego pewnie kontrolowali przebieg spotkania, a ich napastnik trafiał jeszcze w 21. i 47. minucie. To zwycięstwo pozwoliło wskoczyć drużynie ze Szprudowa na 3. miejsce w tabeli. Przed Keramzytem plasują się tylko Mady Ostaszewo i Wisła Tczew, do których straty wynoszą odpowiednio dwa i cztery punkty.

Powiśle Stary Targ - Keramzyt Szprudowo 0:3 (0:2)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 –Gardzielewski 6’, 0:2 – Gardzielewski 22’, 0:3 –Gardzielewski 47’
Skład Keramzytu: Bzowski – Gleizner, Czapiewski, Gardzielewski (72’ Ogórek), Seroka, Szyszkowski (46’ Jurczyk), Eggert, Wójcik, Baranowski, Gajewski, Kozieł

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Imponującą serią, ośmiu spotkań bez porażki, mogła poszczycić się gniewska Mewa. Mogła, gdyż w sobotnie popołudnie podopieczni Marka Kleistera ulegli WKS Lignowy Szlachecki 1:2 i doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Spotkanie było zacięte od samego początku, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych okazji do zdobycia bramki. Lepiej w tym wszystkim odnaleźli się goście. W 10 minucie, wynik  otworzył Rafał WIŚNIEWSKI, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał golkipera rywali  i zaczęły się emocje. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać odważniej, co opłaciło się im w 32. minucie, kiedy to zawodnik WKSu po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania.  Bramka dodała wiary piłkarzom trenowanym przez Tomasza Ostrowskiego, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron Mewa dążyła do wyrównania, jednak jej zapędy szybko zostały ostudzone przez… sędziego. W 57. minucie po faulu Macieja MOKWY doszło do przepychanek, w wyniku których arbiter wyrzucił z boiska trzech graczy gniewskiego klubu, a minutę później z placu gry wyleciał czwarty zawodnik trenera Kleistera. Mewa kończyła mecz w siódemkę i grając w osłabieniu nie była w stanie doprowadzić do wyrównania, choć też miała swoje okazje. WKS Lignowy, pomimo przewagi liczebnej, także nie znalazł już drogi do bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Przegrana sprawiła, iż gniewski zespół  spadła na 4. miejsce w tabeli.  Serię bez zdobyczy punktowej kontynuuje Sobieski Gniew. Piłkarze Andrzeja Pyrkowskiego ulegli tym razem na własnym boisku Pogoni Smętowo Graniczne 1:10. Jedyną bramkę dla gniewskiej ekipy zdobył Dawid KACZENIEWSKI.

WKS Lignowy Szlacheckie - Mewa Gniew 2:1 (2:1)
Bramka dla Mewy: 0:1 – Wiśniewski 10 ’
Czerwone kartki dla Mewy: Mokwa 57’, Kołodziejczyk 57’, Konieczny 57’, Mitlewski 58’

Skład Mewy: Malinowski – Konieczny, Fabiszewski (76’ Górski), Głowala, Mariusz Chyła (77’ Kurek), Maciej Chyła (47’ Kołodziejczyk), Pilecki, Mokwa, Wiśniewski, Mitlewski, Danowski (81’ Reimus)

Sobieski Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne 1:10 (0:5)
Bramka dla Sobieskiego: 1:5 – Dawid Kaczeniewski 49’

Skład Sobieskiego: Kowalewski – Dawid Kaczeniewski, Szulik, Alaburda, Janicki, Heubner (73’ Wesołowski), Bryska, Grzyb, Torłop (46’ Paweł Kaczeniewski), Vogler, Zieliński
Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421