Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Filharmonię Bałtycką, obchodzili Dzień Sznurowadła czy też wypoczywali w towarzystwie koni w Tymawie.

1.

We wtorek 17 października klasy IIIb i IIId pojechały do filharmonii na muzyczną lekcję . W tym dniu obiekt stał się „Kosmiczną Filharmonią”. Uczniów przywitał tam „sam” Jan Heweliusz, który opowiadał o muzyce klasycznej i konstelacjach na niebie oraz planetach. Przybliżył on postacie wybitnych muzyków, między innymi J. S. Bacha, A. Vivaldiego. Wysłuchano utwory wykonywane przez kwartet smyczkowy, na organach i na flecie. Dla młodych gniewian tańczyła też prawdziwa balerina. Cyprian i Ignacy zamienili się nawet w planety krążące wokół Słońca. -To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja muzyki. Bardzo nam się podobało w filharmonii, mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy- donoszą J. Kaczmarek, K. Zabrocka i A. Brzezińska.

2.

Jesień to bardzo ciekawa pora roku. Daje mnóstwo możliwości do wykonywania niezwykłych prac plastyczno - technicznych. Uczniowie klasy II b po wcześniejszym spacerze do parku oraz wizytach z rodzicami w pobliskich lasach zgromadzili wiele darów jesieni, które później wykorzystali do tworzenia prac. Jedną w nich jest makieta lasu, na której znalazły się zgromadzone igły, liście, szyszki.-Praca jest efektem ogromnych starań i bardzo zgodnej współpracy wszystkich uczniów klasy- tłumaczy K. Bałdowska.

3.

Od września uczniowie klasy IIIa mają możliwość realizowania swoich pasji artystycznych na zajęciach pozalekcyjnych. Za nimi już kolejne spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była jesień i wykonywano witraże na folii. Praca wymagała od dzieci dużej dokładności i skupienia, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie świetnie radzili sobie z nową techniką a praca dała im naprawdę dużo radości. -Dzieci mogły przekonać się, że nawet zwykłą foliową koszulkę można zmienić w coś pięknego i oryginalnego- opowiada H. Lewicka.

4.

W piątek, 13 października, uczniowie z klasy I a uczestniczyli w nietypowej lekcji nauki wiązania sznurowadeł. Okazało się, że jest to wielkie wyzwanie dla małych dzieci. Nie wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. Radością jest fakt, iż część uczniów potrafiła swój but zawiązać i dodatkowo pomagała innym. -Mam nadzieję, że takie zajęcia ochronią przed niebezpieczeństwem przewrócenia się podczas przerw i zabaw- podsumowuje Dzień Sznurowadła T. Borecka

5.

Święto Edukacji Narodowej obchodzono w SP 1 uroczyście w poniedziałek 16 października. Uczniowie klas IIIe i IIIf wraz z wychowawczyniami przedstawił program słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną, w której zaprosili pracowników na wspaniałe wycieczki.

Słowami wierszy i piosenek składali wdzięczność nauczycielom za zdobytą wiedzę i wychowanie oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę.
… My zaśpiewamy Wam piosenkę,
w której zawierać będzie się,
ten najpiękniejszy bukiet kwiatów,
złożony z róż i naszych serc.
My wszystkim Paniom, no i Panom
życzymy właśnie tego by:
By wszystkie dni szkolnego roku,
W krainie słońca z Wami zawsze były.”
Do życzeń dołączyli się również uczniowie Samorządu Uczniowskiego. Zofia Kopp Ostrowska przeczytała autorski wiersz zapisany w formie laurki. Gromkie  brawa oraz słodkości były podziękowaniem dla uczniów.

6.

Już po raz drugi maluchy odwiedziły Stanicę Husarską i panią Gosię w Tymawie. Podchody, ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewy bardzo się wszystkim spodobały. Mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu: strzelanie z łuku, wyścig na skrzynkach, nartach oraz gra w piłkę sprawiła wiele radości. Na zakończenie pani Gosia opowiedziała nam trochę o koniach, o przygotowaniach do turniejów, zaprezentowano również „konkursową” jazdę konną.-Było super, ekstra, fantastycznie. Dziękujemy- podsumowuje wyjazd klasa VIa z Joanną Piekarską.

7.

Ewakuacja (łac. evacuatio – opróżnianie )- takie zorganizowane przemieszczanie uczniów i personelu szkoły z miejsca, w którym występuje zagrożenie dla zdrowia i życia, na obszar bezpieczny, miało miejsce 18 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Akcja przeprowadzona pod czujnym okiem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie miała tym razem charakter ewakuacji próbnej, jednakże przebiegła bardzo sprawnie. -Na taki stan rzeczy złożyło się wiele faktów: zdyscyplinowanie uczniów i znajomość zasad obowiązujących podczas ewakuacji oraz profesjonalne podejście do odbywającej się akcji wszystkich pracowników szkoły- tłumaczy M. Fandrejewska.

8.

We wtorek, 17 października, uczniowie klasy II a i II b wzięli udział w swoim pierwszym - „szkolnym” wyjeździe na basen. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z pływalnią, panem instruktorem oraz poznali zasady zachowania się w czasie lekcji na basenie. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie pod kierunkiem instruktorów wykonywali w wodzie ćwiczenia, a także mieli chwilkę czasu na zabawę. -Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu- opowiadają  B.Kaffka i K.Bałdowska.

9.

„Moja Ulubiona Postać z Bajki” to konkurs, który odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, a  zabawa adresowana jest do uczniów klas III. Szczegóły konkursu znaleźć można na stronie: http://spgniew.vot.pl/node/1083.

10.

Od września uczniowie klas trzecich intensywnie pracowali nad ortografią. Na pierwszy ogień poszły wyrazy z „ó”. Ta sympatyczna samogłoska powoduje mnóstwo kłopotów ortograficznych. Trzecioklasiści trenowali zasady ortograficzne wyjaśniające pisownię wyrazów z „ó” i starali się zapamiętać te wyrazy, których pisowni nie da się wyjaśnić. Po miesiącu pracy wszyscy uczniowie napisali krótki test sprawdzający wiedzę. Oto najlepsze wyniki w klasach:
III a - Daria Cieślikowska 27 p/28, Kacper Cieszyński 27p /28, Antonina Brzezińska 27p/ 28
III b – Amelka Klepinowska 26p/28, Roksana Makowska 26p/28, Marcel Tylman 26 p/28
III c – Nikola Gabrychowska 24 p/28, Marika Gonsiorowska 24 p/28, Magdalena Knot 24p /28, Lena Leśkiewicz 24 p/28
III d - Kinga Mazurkiewicz 28p/28, Julia Pestka 28p/28, Ada Birna 28p/28
III e - Szymon Bafia 28p/28, Kinga Czechowska 28p/28, Wiktoria Marcinkowska 28p/28
III f – Emilia Chełstowska 26p/28, Zuzanna Romanowska 25p/28

Więcej zdjęć z SP 1 obejrzeć można na stronie: <link>. 

 

Data publikacji: 2017-10-23 10:01
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.