Keramzyt nadal bez wygranej… V liga odjeżdża

Piłkarze drużyn z naszej gminy nie zaliczą, minionego weekendu do udanych. Sobieski, pomimo prowadzenia uległ Czarnym Straszewo, a faworyzowana Mewa tylko zremisowała z Orłem Radziejewo. Bez zwycięstwa na wiosnę pozostaje Keramzyt, który tym razem uległ Rodłu Kwidzyn.

Oddala się wizja awansu Keramzytu Szprudowo do Ligi Okręgowej. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wiosną nie zdołali wygrać jeszcze meczu, a ich bezpośredni konkurenci do awansu – Wisła Tczew i Mady Ostaszewo, regularnie punktują. Tym razem było podobnie, Wisła i Mady ograły swoich rywali, a Keramzyt uległ Rodłu Kwidzyn 2:0. Nie był to mecz obfitujący w okazję bramkowe. Szprudowianie mieli pomysł na grę, ale tylko do 20-25 metra od bramki rywali, dalej zaczynał się kłopot. Podobnie wyglądała gra Rodła, ale to zespół z Kwidzyna w 17. minucie potrafił wykorzystać jedną z niewielu sytuacji pod bramką rywala. Gol na 2:0 padł już w samej końcówce, kiedy Keramzyt dążąc do remisu, rzucił większe siły do ataku. Po tym spotkaniu strata do zespołu z Ostaszewa wynosi już 10 punktów. Biorąc pod uwagę ostatnią formę obu zespołów trudno liczyć by w najbliższym czasie się zmniejszyła, chociaż Keramzyt ma jeszcze w zanadrzu zaległy mecz ze Startem Kulice.

Rodło Kwidzyn - Keramzyt Szprudowo 2:0 (1:0)
Skład Keramzytu: Głogowski – Wosik, Kozieł (46’ - Borys), Orzechowski, Tylko (46’ - Ogórek), Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Gleizner, Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W rozgrywkach Klasy B, coraz ciekawiej poczyna sobie Sobieski Gniew. Podopieczni trenera Pyrkowskiego, po bramkach Piotra BRYSKI i Pawła JANICKIEGO w meczu z Czarnymi Straszewo prowadzili już 2:0. Niestety, sił Sobieskiemu starczyło tylko na 20 minut, a później strzelała tylko drużyna gości, która jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na wyniku 2:5, ale zespół Andrzeja Pyrkowskiego może jeszcze nie raz zaskoczyć rywali i przysporzyć im trochę kłopotów.
Bez kłopotów nie obyło się za to w Radziejewie, gdzie miejscowy Orzeł podejmował gniewską Mewę. Wydawałoby się, że zespół Marka Kleistera powinien to spotkanie gładko wygrać, jednak małe boisko oraz mądra gra gospodarzy sprawiła, iż Mewa wracała do domu z zaledwie punktem. O tym, że nie będzie to łatwy mecz, Mewa przekonała się już w 4. minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy dał prowadzenie swojej drużynie. 10 minut później do remisu doprowadził Dawid DANOWSKI i wydawało się, że gniewski zespół wrócił na właściwe tory. Tym bardziej, że tuż po przerwie Maciej MOKWA wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Orzeł grał jednak ambitnie i w 70. minucie wyrównał po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a przy porażce Pogoni Smętowo z Koroną Rywałd,  pozwolił on zespołowi trenera Kleistera wskoczyć na 2. miejsce w tabeli.

Sobieski Gniew – Czarni Straszewo  2:5 (2:3)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Bryska 12’, 2:0 – Janicki 16’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Przybyłowski, Watkowski (83’ - Vogler), Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Woźniak (89’ – Szulik), Janicki, Kaczeniewski (71’ – Torłop)

Orzeł Radziejewo - Mewa Gniew 2:2 (1:1)
Bramki dla Mewy: 1:1 – Danowski 14’, 1:2 – Mokwa 47’
Skład Mewy: Głowiński (46’ – Malinowski), Mitlewski, Danowski, Wiśniewski, Maciej Chyła (63’ - Klemczyk), Pielecki, Mokwa, Konieczny, Mariusz Chyła (46’ - Fabiszewski), Głowala, Gajewski (46’ - Kołodziejczyk)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421