Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili radio i ćwiczyli emisję głosu.

WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

Marzec i kwiecień upłynął społeczności szkolnej w atmosferze wiosenno-świątecznej. Przygotowując się do świąt dzieci z świetlicy szkoły podstawowej nr 1 siały rzeżuchę do własnoręcznie ozdobionych kubeczków, wykonywały prace plastyczne różnorodnymi technikami. Galerie króliczków, kurczaczków, baranków można było podziwiać w świetlicy. W okresie wielkanocnym Świetliki obejrzały inscenizację "Triduum Paschalne" w wykonaniu uczniów klas VI.
Kiedy zrobiło się cieplej na dworze, korzystając z ładnej pogody, maluchy wychodziły na spacery, pobliskie place zabaw, szkolne boisko. Wspólnie spędzano przyjemnie czas, wykorzystując do zabawy piłki, sznur, gumę do skakania.
W marcu bywalcy świetlicy udali się również do sali wystawowej biblioteki miejskiej na wystawę fotografii pana Bogdana Przystupy pt. "Ulotny świat w fotografiach". Podziwiano cudne pejzaże pól, jezior, wsi polskich i zwierzęta uchwycone okiem aparatu.
Gdy za oknem było szaro, buro i padał deszcz, dzieci w swoich grupach zajęły się różnymi aktywnościami. Niektóre grały w kalambury, słowne gry wykorzystując tablicę interaktywną, inne zaś z Xboxa rozgrywa mecze w piłkę nożną. Młodsze dzieci budowały farmy zwierzęce, pojazdy z klocków oraz konstruowały dawno zapomniane już spinery, które udało się wprawić w ruch.
Ciekawym zajęciem dla Świetlików okazało się kodowanie obrazków. Dzieci chętnie kolorowały kwadraciki, które chwile później tworzyły ukryty obrazek. W taki sposób mogły rozwijać percepcję wzrokową, a także pracować nad orientacją przestrzenna, koordynacją wzrokowo- ruchową i koncentracją uwagi.
Nowością w naszej świetlicy stały się kolorowanki 3D. Nie każdy z podopiecznych lubi kolorować, nie każdy robi to starannie, ale czego się nie robi, żeby zobaczyć "ożywioną" własnoręcznie pokolorowaną postać, zwierzę albo pojazd?!
Dzieci również zaangażowały się w coroczną akcję "Podaj łapę" na rzecz zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie, wpierając je rzeczowo i finansowo. -Cieszymy się, że nasi podopieczni tak chętnie wzięli udział w tej akcji- informują Jolanta Górska, Małgorzata Ratyńska i Małgorzata Śmigerska.

SZKOLNI KARATECY

Karate tradycyjne stało się pasją części uczniów naszej szkoły. Jak wiemy trenowanie sportów walki wymaga nie tylko ciężkiej pracy i systematyczności ale przede wszystkim pokory. -Cieszymy się bardzo z ich osiągnięć sportowych i składamy serdeczne gratulacje. Życzymy szybkiego rozwoju kariery sportowej oraz dalszych sukcesów- mówi K. Mioduszewska-Firyn.

KLASA 3 D W RADIU GŁOS

W poniedziałek, 16 kwietnia, uczniowie klasy IIId mieli okazję wziąć udział w warsztatach w Radiu Głos w Pelplinie. Dzięki uprzejmości ks. Zbigniewa Gełdona dzieci mogły między innymi: zobaczyć na czym polega praca w radiu, wziąć udział w ćwiczeniach z emisji głosu oraz stworzyć własne nagranie. -Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie bazyliki katedralnej i poznanie jej najciekawszych zakamarków- opowiada K. Zabrocka.

Data publikacji: 2018-04-26 10:17
  • karate
  • radio
  • radio

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.