Keramzyt ponownie wygrywa, porażki Mewy i Sobieskiego

Imponująco w V lidze radzi sobie Keramzyt Szprudowo. W sobotę, podopieczni trenera Rutkowskiego, pewnie pokonali rezerwy Powiśla Dzierzgoń i po siedmiu spotkaniach legitymują się bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i porażki. Trochę trudniej odnaleźć się w nowej lidze gniewskiej Mewie, która w pojedynku z liderem – Madami Ostaszewo, zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Czwarty mecz w rozgrywkach Klasy B zanotowali piłkarze Sobieskiego. Tym razem pokonało ich KP Wandowo.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Świetnie zmagania w Klasie Okręgowej rozpoczęli gracze Keramzytu. Zespół ze Szprudowa w sobotę grał w Starym Mieście z Powiślem II Dzierzgoń i pewnie ograł swoich rywali 3:1. Wynik spotkania otworzyli, w 12. minucie gospodarze, jednak kilka minut później do remisu doprowadził Kacper KOZIEŁ, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. Pomimo przewagi, Keramzyt drugą bramkę strzelił dopiero po przerwie. Autorem trafienia był Artur KARAŚ, który w 59. Minucie, podobnie jak KOZIEŁ, wykorzystał dogranie z narożnika boiska. Chwilę później było już 3:1. Dawid TRAMOWSKI, skrupulatnie wykorzystał błąd defensywy Powiśla, pokonując bramkarza w sytuacji jeden na jeden. Po tym zwycięstwie, zespół Krzysztofa Rutkowskiego ma na koncie 14 punktów i plasuje się na 3. miejscu w tabeli.

Powiśle II Dzierzgoń - Keramzyt Szprudowo 1:3 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Kozieł  19’, 1:2 – Karaś 59’, 1:3 -Tramowski 61’
Skład Keramzytu: Majewski – Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski (22’ - Wosik), Gleizner (82’ - Tylko), Jurczyk, Karaś, Kozieł, Ogórek, Orzechowski

Kilka dni wcześniej, bo w środę, Keramzyt rywalizował w III. rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem była, znana kibicom ze Szprudowa – Wisła Tczew. Po ciekawym spotkaniu zespół Krzysztofa Rutkowskiego musiał uznać wyższość graczy z Tczewa. Co ciekawe, Wisła prowadziła już 3:0, a mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 3:2.

Wisła Tczew - Keramzyt Szprudowo 3:2 (1:0)
Bramki dla Keramzytu: 3:1 - Ogórek  62’, 3:2 – Orzechowski 69’
Skład Keramzytu: Mazurowski (46’ – Majewski), Krajnik, Szulc, Tramowski, Adamski (46’ - Ogórek), Czapiewski, Gardzielewski (25’ - Kozieł), Karaś, Gleizner, Orzechowski

Kolejny mecz Szprudowianie rozegrają na boisku w Gniewie. Rywalem będzie Beniaminek 03 Starogard Gdański, który po dobrym starcie i zwycięstwie w czterech pierwszych meczach. Ostatnio notuje spadek formy. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:00.

30.09.2018 r., Gniew, g. 16:00: Keramzyt Szprudowo – Beniaminek 03 Starogard Gdański

Mewa Gniew - Klasa A

Bez punktów z Ostaszewa wróciła gniewska Mewa. Pojedynek z liderującymi Madami, od początku układał się źle. Zespół z pod Nowego Dworu Gdańskiego objął prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to gospodarze objęli prowadzenie. Mewa, osłabiona tego dnia brakiem kilku podstawowych graczy, próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak w jej grze brakowało dokładności. Mady, z kolei jeszcze przed przerwą podwyższyły wynik na 2:0. Po zmianie stron, piłka do bramki wpadła tylko raz po strzale z rzutu karnego. Niestety, ponownie do tej, której strzegł bramkarz gniewskiego zespołu. Po zwycięstwie w Starym Polu, przyszła więc porażka w Ostaszewie.

Mady Ostaszewo - Mewa Gniew 3:0 (2:0)
Skład Mewy: Studziński – Chyła, Gajewski, Głowala, Górski (81’ - Kamrowski), Klemczyk, Konieczny, Kurek, Mitlewski, Mokwa (81’ - Etmański), Wiśniewski

W najbliższą sobotę, zespół Marka Kleistera podejmie w Gniewie Start Kulice. Początek tego spotkania o godzinie 14:00. .

29.09.2018 r., Gniew, g. 14:00: Mewa Gniew – Start Kulice

Sobieski Gniew - Klasa B

Czwartej w sezonie i trzeciej z rzędu, porażki doznał Sobieski Gniew. Drużyna trenera Pyrkowskiego uległa tym razem KP Wandowo 2:0. Gospodarze tej rywalizacji już w początkowej fazie meczu, objęli prowadzenie po strzale z dalszej odległości. Tuż po przerwie piłkarze z Wandowa trafili po raz drugi i sytuacja Sobieskiego zrobiła się trudna. Nadzieję na korzystny wynik rzut karny, odgwizdany przez arbitra. Niestety, tego dnia nawet tak dogodnej okazji, zawodnicy gniewskiego klubu nie byli w stanie wykorzystać. Do końca pojedynku, rezultat nie uległ już zmianie.

Wandowo KP - Sobieski Gniew 2:0 (1:0)
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Woźniak (70’ - Gajewski), Bryska, Grzyb, Janicki, Kaczeniewski (80’ - Watkowski), Ł. Poleszak, Sz. Poleszak, Pyrkowski, Wohlert, Zieliński

Szansa na przerwanie złej serii już w sobotę, kiedy to Sobieski podejmie na boisku w Gniewie Piast Majewo. Początek spotkania o godzinie 16:00.

29.09.2018 r., Gniew , g. 16:00: Sobieski Gniew – Piast 2018 Majewo

Data publikacji: 2018-09-25 11:03