Trudne chwile naszych drużyn…

Za nami kolejne, ligowe zmagania drużyn z naszej gminy. Niestety, wszystkie zespoły, solidarnie przegrały swoje spotkania. W Lidze Okręgowej Keramzyt Szprudowo wysoko przegrał z liderem rozgrywek  - Sokołem Zblewo, aż 1:9. W Klasie A, Mewa Gniew przegrała z kwidzyńskim Rodłem 2:3, a w rozgrywkach Klasy B, Sobieski okazał się słabszy od Orła Radziejewo, przegrywając 4:5.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Niezwykle trudny mecz mają za sobą piłkarze Keramzytu. Podopieczni Damiana Ostrowskiego grali na wyjeździe z faworytem rozgrywek – Sokołem Zblewo. Zespół z pod Starogardu Gdańskiego to prawdziwa plejada gwiazd na tym poziomie ligowym. Duże grono zawodników Sokoła ma za sobą regularne występy na wyższym poziomie rozgrywkowym. Najbardziej znaną postacią jest Damian Kugiel, który w barwach Lechii Gdańsk, rozegrał cztery mecze w Ekstraklasie, a z kadrą Polski U-17 dotarł do półfinału Mistrzostw Europy w 2012 roku. W sobotnie popołudnie, to właśnie Kugiel otworzył wynik spotkania, a mecz zakończył z trzema trafieniami. Gospodarze nie zostawili złudzeń zespołowi ze Szprudowa. O ile przebieg pierwszej części spotkania był jeszcze wyrównany (chociaż Sokół do przerwy prowadził już 4:0), o tyle druga odsłona meczu była już bardziej jednostronna. Po zmianie stron gospodarze jeszcze pięciokrotnie umieścili piłkę w siatce Kacpra MAZUROWSKIEGO.
W końcówce honorowe trafienie dla Keramzytu zaliczył Krystian JURCZYK, ustalając rezultat spotkania na 9:1.

Sokół Zblewo - Keramzyt Szprudowo 9:1 (4:0)
Skład Keramzytu: Mazurowski – Sójka (80’ - Watkowski), Czapiewski, Jurczyk, Krajnik (68’ - Wosik), Szlicht, Gleizner, Górski, Kozieł, Ogórek (61’ - Szulc), Wójcik

Po 5. Kolejkach, Keramzyt bez zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę. Zespół Damiana Ostrowskiego okazję na premierowe punkty sezonu 2019/2020 będzie miał już w sobotę, kiedy to podejmie w Gniwie beniaminka rozgrywek – Relax Ryjewo.

14.09.2019 r., Gniew, g. 16:30: Keramzyt Szprudowo – Relax Ryjewo

Mewa Gniew - Klasa A

W co raz trudniejszej sytuacji znajdują się także zawodnicy gniewskiej Mewy. Drużyna Wojciecha Klemczyka, podobnie jak Keramzyt pozostaje bez punktów i zamyka stawkę w Klasie A. W niedzielę, Mewa mierzyła się w Kwidzynie z miejscowym Rodłem, które do tego meczu także pozostawało bez punktów. Oba zespoły liczyły na przełamanie złej serii i zdobycie pierwszych „oczek”. Lepiej mecz rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po 17. minutach prowadzili 2:0. Oba gole padły po kontratakach i dograniu piłki z boku boiska w pole karne. Mewa jeszcze przed przerwą odpowiedziała bramką kontaktową, autorstwa grającego trenera – Wojciecha KLEMCZYKA. Po zmianie stron Rodło szybko podwyższyło rezultat. Zawodnik z Kwidzyna przyjął piłkę w polu karnym i pomimo asysty obrońców Mewy, odwrócił się i silnym strzałem pokonał Kacpra MALINOWSKIEGO. Mewa nadal atakowała
 i dążyła do zmiany rezultatu. Udało się to w 64. minucie, po dobrej akcji w bocznym sektorze boiska dośrodkowanie na bramkę zamienił niezawodny KLEMCZYK. Trener gniewskich piłkarzy trafiał w tym meczu trzykrotnie, jednak w jednej z sytuacji, arbiter dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki.

Rodło Kwidzyn - Mewa Gniew 3:2 (2:1)
Bramki dla Mewy: 2:1 – Klemczyk 37’, 3:2 – Klemczyk 64’
Skład Mewy: Malinowski – Gajewski, Jaworski (46’ - Sikora), Kąkel, Klemczyk, Konieczny (78’ - Bryska), Mitlewski, Mokwa, Sz. Poleszak (59’ – Ł. Poleszak), Pyrkowski, Wiśniewski

W najbliższej serii gier malborskiej grupy Klasy A, Mewę czeka pauza. Jest to efekt faktu, iż w lidze występuje 15 zespołów. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Klemczyka rozegrają 22 września z Rodłem Trzciano.

22.09.2019 r., Gniew, g. 14:30: Mewa Gniew – Rodło Trzciano

Sobieski Gniew - Klasa B

W Klasie B, drugiej porażki doznał Sobieski Gniew. Podopieczni Andrzeja Danielika ponownie przegrali jedną bramką, tym razem z Orłem Radziejewo. Obfitujące w gole spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 30. minutach gry prowadzili 3:0. Jeszcze przed przerwą pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył Łukasz VOGLER. Tuż po zmianie stron gospodarze podwyższyli rezultat spotkania na 4:1 i wydawało się, że wszystko jest już w tym meczu rozstrzygnięte. Sobieski jednak nie poddał się i walczył do samego końca. Najpierw bramkę na 4:2 zdobył Dawid ŻELASKOWSKI, a kilka minut później gola, dającego kontakt strzelił Nikodem BORRIS. Gospodarze szybko odpowiedzieli bramką na 5:3 i chociaż ostatnie słowo w tym spotkaniu znów należało do Sobieskiego, to drugi gol Dawida ŻELASKOWSKIEGO ustalił tylko rezultat końcowy na 5:4 dla zespołu z Radziejewa.

Orzeł Radziejewo - Sobieski Gniew 5:4 (3:1)
Bramki dla Sobieskiego: 3:1 – Vogler 36’, 4:2 – Żelaskowski 66’, 4:3 – Borris 74’, 5:4 – Żelaskowski 84’
Skład Sobieskiego: Slizewski – Ruchlewski, Gruszczyński (cz.k. 73’), Borris, Żelaskowski, Gajewski, Vogler, Grzyb, Kaczeniewski, Wohlert, Woźniak

Okazja na pierwsze punkty Sobieskiego, już w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmie w Gniewie Orzeł Borkowo.  Początek spotkania w niedzielę o g. 16:00

15.09.2019 r., Gniew, g. 16:00: Sobieski Gniew – Orzeł Borkowo

Data publikacji: 2019-09-12 14:23