Wygrana, remis i porażka.

To bilans, jaki zanotowały drużyny z naszej gminy w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Punkt w pojedynku z Czarnymi Przemysław zdobyli piłkarze Keramzytu Szprudowo, którym zwycięstwo uciekło w końcówce spotkania. Pewny komplet „oczek” zdobyła gniewska Mewa, która nie dała żadnych szans Świtowi Radostowo. Bez zdobyczy punktowej weekend zakończyli seniorzy Sobieskiego, którzy na wyjeździe ulegli Powiślu Pawlice-Rakowiec.

Keramzyt Szprudowo - V liga
Pojedynek z Czarnymi Przemysław był ważny w kontekście walki o utrzymanie. Oba zespoły zamykają tabelę i zwycięstwo pozwalałoby „doskoczyć” punktowo do bezpiecznych lokat. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Na to trafienie szybko odpowiedział Dawid GLEIZNER, trafiając z rzutu wolnego. W pierwszej połowie to Keramzyt był stroną przeważającą i tworzącą sobie więcej okazji pod bramką rywali. W 26. minucie Szprudowianie prowadzili 1:2. Błąd bramkarza Czarnych wykorzystał Remigiusz SZLICHT. 10 minut później gospodarze wyrównali, ale jeszcze przed przerwą bramkę na 2:3 dla Keramzytu zdobył Sebastian OGÓREK. Po zmianie stron to piłkarze z Przemysławia byli stroną przeważającą. Dążyli oni do remisu, jednak w ich akcjach brakowało skutecznego wykończenia. Zmieniło się to w 85. minucie, kiedy to Sebastian SZABLEWSKI po raz trzeci tego dnia pokonał Kamila MAJEWSKIEGO. Przed zakończeniem spotkania Keramzyt miał jeszcze okazję by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak po dobrej akcji nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów… który chyba nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

St. Drewnica Czarni Przemysław - Keramzyt Szprudowo 3:3 (2:3)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Gleizner 4’, 1:2 – Szlicht 26’, 2:3 – Ogórek 40’
Skład Keramzytu: Majewski – Aronowski (72’ - Balcerowski), Jaśniewski, Szymański, Krajnik, Szlicht, Gleizner, Górski, Kozioł, Ogórek, Wójcik
W sobotnie popołudnie piłkarzy Keramzytu czeka nie lada wyzwanie. Do Gniewu przyjedzie wicelider rozgrywek – Chojniczanka II Chojnice. Goście w dotychczasowych spotkaniach doznali tylko jednej porażki, a w pucharowym pojedynku z drużyną ze Szprudowa wygrali aż 9:0. Początek spotkania o g. 15:00
12.10.2019r., Gniew, g. 15:00: Keramzyt Szprudowo – Chojniczanka II Chojnice

Mewa Gniew - Klasa A
Drugie zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze gniewskiej Mewy. Podopieczni Wojciecha Klemczyka, po dobrym spotkaniu rozgromili  w Gniewie, Świt Radostowo 5:1. Początek spotkania nie wskazywał na łatwą przeprawę, gdyż to goście już w 2. minucie objęli prowadzenie. Gniewski klub potrzebował chwili czasu, aby wejść w mecz jednak, gdy już to zrobił to z przytupem. Pomiędzy 23. a 45. minutą Mewa zdobyła aż cztery bramki (dwukrotnie trafiał Wojeciech KLEMCZYK, a po golu zaliczyli Konrad RESZKA i Kamil MITLEWSKI). Po zmianie stron nadal Mewa prowadziła grę, jednak w tej odsłonie tylko raz udało się znaleźć drogę do siatki gości. W 60. minucie hattrick’a uzbierał grający trener Mewy, który skutecznie egzekwował rzut karny, ustalając w ten sposób rezultat meczu.

Mewa Gniew – Świt Radostowo 5:1 (4:1)
Skład Mewy: Malinowski – Bryska, Gajewski, Kąkel, Klemczyk, Kowalczyk, Mitlewski, Ł. Poleszak, Pyrkowski, Reszka, Serafin
Kolejne spotkanie Mewa rozegra w sobotę o g. 15:00. Podopieczni Wojciecha Klemczyka zmierzą się z 4. drużyną tabeli – Błękitnymi Stare Pole.
12.10.2019r., Stare Pole, g. 15:00: Błękitni Stare Pole – Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B
Jako pierwszy, swój pojedynek rozegrał Sobieski. W wyjazdowym meczu z Powiślem, gwizdek rozległ się już o g. 11:00 w sobotnie przedpołudnie. Niestety to gospodarze byli lepiej przygotowani do gry o tej porze. O ile rezultat do przerwy brzmiał tylko 1:0, to po zmianie stron drużyna z zza Wisły dołożyła kolejne trzy trafienia i mecz zakończył się rezultatem 4:0.

Powiśle Pawlice-Rakowiec - Sobieski Gniew 4:0 (1:0)
Skład Sobieskiego: Torłop, Cicholewski, Czarnecki, Hejnowski, Rajkowski , Żelaskowski, Gajewski, Vogler
Kaczeniewski
Tym razem Sobieski swój mecz rozegra w niedzielę. Na stadionie w Gniewie, przy ul. Kusocińskiego, podopieczni  Andrzeja Danielika, podejmą piłkarzy Szpaka Skórcz, którzy po 6. kolejkach, plasują się na 3. Miejscu.
13.10.2019r., Gniew,  g. 16:00: Sobieski Gniew – Szpak Skórcz

Data publikacji: 2019-10-10 09:12