Weekend bez punktów

Trzy mecze i trzy porażki. W miniony weekend Sobieski, Mewa i Keramzyt solidarnie przegrały swoje ligowe spotkania. Z dobrej strony pokazała się Mewa, która mimo braku kilku zawodników do końca spotkania walczyła o korzystny rezultat w pojedynku z Błękitnymi Stare Pole. Najmniej optymizmu mogą mieć sympatycy zespołu ze Szprudowa, gdyż Keramzyt po 12. kolejkach nie tylko zamyka tabelę, ale ma duże kłopoty kadrowe.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Borykający się z problemami Keramzyt podejmował w Gniewie rezerwy Chojniczanki Chojnice. Drużyna Damiana Ostrowskiego rozpoczynała spotkanie w dziesiątkę. Jakby kłopotów kadrowych gospodarzy było mało, to problemy mieli także sędziowie. Z powodu awarii auta, którym na mecz jechali arbitrzy liniowi, pojedynek rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Samo spotkanie nie miało większej historii. Występujący w osłabieniu Keramzyt nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z drużyną gości, która pomimo przewagi przed przerwą strzeliła tylko trzy bramki, a i Szprudowianie wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Po zmianie stron goście byli skuteczniejsi i dołożyli kolejne pięć trafień. Kłopoty w Keramzycie wydają się być spore, w Klubie zapewne chcieliby, aby runda już się zakończyła, żeby można było poukładać pewne kwestie. Niestety do przerwy zimowej zostało jeszcze kilka spotkań, a przyszłość zespołu jest niewiadomą..
Keramzyt Szprudowo – Chojniczanka II Chojnice 0:8 (0:3)

Skład Keramzytu: Mazurowski – Szymański, Czapiewski, Krajnik, Ostrowski, Szlicht, Gleizner, Górski, Kozieł, Ogórek, Wójcik
Zgodnie z terminarzem, w sobotę Keramzyt powinien zmierzyć się na wyjeździe z Orłem Subkowy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.
19.10.2019r., Subkowy, g. 15:00: Orzeł Subkowy - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Gniewska Mewa w sobotnie popołudnie udała się do Starego Pola, gdzie rywalizowała z walczącymi
o awans Błękitnymi. Faworytem byli gospodarze, jednak Mewa potrafiła się przeciwstawić drużynie
z pogranicza naszego województwa. Błękitni w 18. minucie objęli prowadzenie po błędzie w ustawieniu gniewskiej drużyny. Była to jedna z niewielu sytuacji, kiedy goście się pogubili, bo chociaż Błękitni prowadzili grę to nie wiele z tego wynikało. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, do 74. minuty nie zmienił się też wynik. Kwadrans przed końcem Mewa wyprowadziła skuteczną kontrę, którą na bramkę zamienił Kamil MITLEWSKI. Gospodarze naciskali, dążąc do zwycięstwa i dopięli swego w 84. minucie. Indywidualny błąd obrońcy wykorzystali piłkarze Błękitnych, którzy po dośrodkowaniu zdobyli zwycięską bramkę.
Błękitni Stare Pole - Mewa Gniew 2:1 (1:0)
Bramka dla Mewy: 1:1 – Mitlewski 74’

Skład Mewy: Malinowski – Bryska, Gajewski, Jaworski, Kąkel (46’ – Kowalewski), Klemczyk, Kowalczyk, Mitlewski, Mokwa, Sz. Poleszak, Pyrkowski
W najbliższy weekend Mewa podejmie w Gniewie Ruch Gościszewo. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.
20.10.2019r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Ruch Gościszewo

Sobieski Gniew - Klasa B

Jako jedyni, w niedzielę swój mecz rozegrali piłkarze Sobieskiego. Do Gniewu przyjechał 3. w tabeli Szpak Skórcz, który przed sezonem wzmocnił się zawodnikami Sławka Borzechowo. Zespół
z Borzechowa przed rokiem występował w V lidze, więc nowe twarze w zespole Szpaka to doświadczeni gracze. Mimo to, młoda drużyna Sobieskiego dzielnie radziła sobie z faworytem. Umiejętna obrona oraz próby kontrataków sprawiały, iż goście potrzebowali blisko 30 minut, by otworzyć rezultat spotkania. Przed przerwą Szpak trafił jeszcze raz, ale spotkanie było wyrównane i gdyby gospodarze wykazali się większą skutecznością to wynik mógł być zupełnie inny. Po zmianie stron mecz nadal był dosyć wyrównany, niestety doświadczenie i skuteczność była po stronie przyjezdnych i to oni zdobywali kolejne bramki.
Sobieski Gniew – Szpak Skórcz  0:5 (0:2)

Skład Sobieskiego: Slizewski – Cicholewski, Czarnecki, Danielik, Gruszczyński (54’ - Fronckiewicz), Borris, Żelaskowski, Vogler (69’ – D. Drabik), Kaczeniewski, Wohlert (77’ - Grabowski), Woźniak
W najbliższej kolejce Sobieski uda się do Kwidzyna, gdzie zmierzy się z kandydującą do awansu Suprą. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00.
20.10.2019r., Kwidzyn,  g. 16:00: Supra Kwidzyn - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-10-17 13:04