Mewa z wygraną, Sobieski bez punktów

Komplet „oczek” w miniony weekend zdobyła gniewska Mewa, która na wyjeździe pokonała beniaminka rozgrywek - Nogat Malbork. Gorzej poszło graczom Sobieskiego, którzy w ostatnim meczu rundy jesiennej ulegli Centrum Pelplin.

Mewa Gniew - Klasa A

W sobotę, ostatni wyjazdowy mecz rundy jesiennej rozegrali piłkarze gniewskiej Mewy. Ze starcia z Nogatem Malbork, zarówno piłkarze jak i kibice mogli wracać do domów z uśmiechem na ustach, gdyż podopieczni Wojciecha Klemczyka, ograli beniaminka rozgrywek 3:0. Bohaterem spotkania został Rafał WIŚNIEWSKI, który zanotował hattricka. Duży wkład w wygraną miał też bramkarz Mewy – Kacper MALINOWSKI, który obronił rzut karny i zanotował kilka świetnych obron. Wynik został otwarty w 55. Minucie, kiedy to strzał z około 25 metrów zaskoczył bramkarza gospodarzy. Przy tym golu trzeba pochwalić WIŚNIEWSKIEGO za dobrą decyzję, natomiast swój udział miał przy tym golu bramkarz gospodarzy, który powinien popisać się lepszą interwencją. Dwie kolejne bramki wpadły w końcówce meczu.

Nogat Malbork - Mewa Gniew 0:3 (0:0)
Bramka dla Mewy: 0:1 – Wiśniewski 55’, 0:2 – Wiśniewski 78’, 0:3 – Wiśniewski 85’
Skład Mewy: Malinowski – Wójcik, Piotr Bryska, Gajewski, Jaworski (82’ - Poleszak), Kąkel, Klemczyk (75’ – Patryk Bryska), Mitlewski, Mokwa (63’ - Górski), Pyrkowski, Wiśniewski

W sobotnie popołudnie piłkarzy Mewy czeka ostatni mecz ligowy w tym roku. Rywalem podopiecznych Wojciecha Klemczyka będzie Pogoń Smętowo Graniczne. Początek starcia o godzinie 13:00.

16.11.2019r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne

Sobieski Gniew - Klasa B

Ostatni mecz mają za sobą piłkarze Sobieskiego. Zespół Andrzeja Danielika mierzył się z czołową drużyną ligi – Centrum Pelplin. Pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała wysokiej porażki. Pomimo, iż goście prowadzili już 0:2 to zawodnicy z Gniewu potrafili doprowadzić do stanu 2:2. Trafienia dla Sobieskiego zaliczyli Adam SÓJKA oraz Łukasz CZARNECKI. Centrum jeszcze przed przerwą wyszło na prowadzenie, które krótko po zmianie stron jeszcze podwyższyło rezultat. Sobieski za sprawą CZARNECKIEGO zdołał jeszcze raz trafić do siatki, jednak później gole zdobywali tylko przyjezdni, a wynik końcowy to 3:9.

Sobieski Gniew – Centrum Pelplin 3:9 (2:3)
Bramki dla Sobieskiego: 1:2 – Sójka 23’, 2:2 – Czarnecki 24’, 3:4 – Czarnecki 57’
Skład Sobieskiego: Slizewski – Sójka, Czarnecki, Danielik, Rajkowski, Vogler, Grzyb, Klimek, Kaczeniewski, Wohlert, Woźniak

Sobieski rundę jesienną zakończył na 11. miejscu w tabeli, z dorobkiem 3 punktów.

Data publikacji: 2019-11-13 08:00