Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie

W Gniewie w sobotę, 28 maja odbył się pierwszy bieg z cyklu V Biegowego Grand Prix Kociewia – Veolia Run 5km biegiem po Gniewie. Ponad 450 zawodników wzięło udział w biegu ulicami naszego miasta. Najlepszymi biegaczami Gminy Gniew zostali Karolina Malinowska i Sebastian Szymański. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Sobotnie wydarzenie rozpoczął Dziecięcy Mini Veoli Run. 225 dzieci w różnych kategoriach wiekowych startowało z mety na rynku w Gniewie. Bieg dziecięcy był niezapomnianą zabawą, w której zwycięzcą był każdy mały uczestnik. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w biegu.

W biegu głównym wystartowało 237 osób. W kategorii open kobiet wygrała Kamila Grzonka z Bytonii, II miejsce zajęła Marta Szachta ze Skórcza, III była Agnieszka Pałkowska ze Swarożyna.

Wśród mężczyzn wygrał Sebastian Waśkiewicz, drugi był Sebastian Szymański ze Szprudowa, a trzeci Marcin Góralski z Gdyni. Najlepsza Para Małżeńska to Lucyna i Piotr Ciechanowscy z Tczewa. Team Rodzinny wygrali Dobromił i Artur Czarnecki z Borkowa, w kategorii mundurowej I miejsce zajął Jarosław Sławiński z OSP w Kolonii Ostrowickiej.

Dekoracji uczestników biegu dokonał między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki. We wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 wręczono okazałe puchary.

Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gniewa, którzy licznie przybyli na rynek miasta, aby dopingować biegaczy.

Uczestnicy biegu mogli zjeść ciepły posiłek, wypić kawę czy herbatę oraz zjeść dobrą drożdżówkę i skorzystać z atrakcji przygotowanych w samym sercu miasta. Nie brakowała stoisk regionalnych, gastronomicznych i turystycznych.

Głównym organizatorem biegu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Na kolejny bieg V BGPK organizatorzy zapraszają 28 sierpnia do Skarszew na XXIV Biegi uliczne im. Jana Kielasa, w ramach których odbędą się VI Mistrzostwa Polski Urzędników. Zapisy na stronie elektronicznezapiasy.pl.

Data publikacji: 2022-05-31 15:17