Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie już za nami!

W niedzielę, 14 kwietnia odbyła się już piąta edycja Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie, niezmiennie pod wyjątkowym hasłem „Ja krwiodawca Idę – Biegnę – Wspieram”. W tym roku ulicami naszego miasteczko przebiegło 402 zawodników. Najlepszymi biegaczami z Gminy Gniew zostali Natalia Syntek i Kamil Górski. Na podium mistrzostw Kociewia honorowych dawców krwi stanęli Magdalena Boschke oraz Sebastian Waśkiewicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Niedzielne wydarzenie rozpoczął Dziecięcy Mini Veolia Run. 219 dzieci w różnych kategoriach biegowych startowało z Placu Grunwaldzkiego. W tych kategoriach każdy z młodych biegaczy był zwycięzcą. Gratulujemy!

W biegu głównym wystartowały 183 osóby. W kategorii open kobiet wygrała Khrystyna Bohomiahkova z Odesy, zaś w kategorii open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Ossowski z Elbląga. Najlepszą Parą Małżeńską zostali Magdalena i Łukasz Mielewczyk. Team rodzinny wygrali Wiktoria oraz Wiesław Kwiatkowscy. Najlepszą drużyną został TEAM TAPFLO.

W kategorii nordic walking udział wzięło 16 osób.

Dekoracji uczestników biegu dokonała między innymi Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska. We wszystkich kategoriach za miejsca 1-3 wręczono okazałe puchary.

Głównym organizatorem biegu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.