Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Fantastyczny Gniew

W kwietniu na Zamku Gniew odbył się jeden z czterech finałów Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2016. Do finału konkursu zakwalifikowało się 40 pierwszych uczniów z listy wyników I etapu, w którym wzięło udział 2600 osób z całej Polski.

A co po szkole?

Po raz pierwszy, 28 kwietnia, odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. Oficjalnego otwarcia targów dokonały: zastępca dyrektora ZSP Aleksandra Gerigk oraz doradca zawodowy Emilia Szafraniec z MCK w Gniewie, która zaprosiła młodzież do aktywnego uczestnictwa w targach. Głównym celem organizowanych targów było umożliwienie absolwentom szkoły ponadgimnazjalnej zapoznania się z procesem wejścia na rynek pracy i edukacji w szkolnictwie wyższym i policealnym.

Gzuby na konkursie

W Ośrodku Kultury w Pelplinie, 29 kwietnia, odbył się konkurs gwary kociewskiej. Na scenie zaprezentowało się ponad 70 uczestników z powiatu tczewskiego, od dzieci przedszkolnych po dorosłą młodzież. Poprawność gwary kociewskiej i poziom wykonania oceniało jury w składzie: Mirosława Möller, Regina Kotłowska, Danuta Nojman.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Drugiego maja od dwunastu lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, jako święto państwowe. Uchwalone dla podkreślenia wielkiej roli barw narodowych w naszych dziejach, stanowi symbol oraz nośnik fundamentalnych wartości kształtujących polską tożsamość. Biało-czerwone barwy pojawiły się już na naszych domach, a o godz. 12:00 na gniewskim zamku Salwa Armatnia ku czci Flagi RP.

Nie może zabraknąć i Ciebie!

Już w tę niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego "Gniewskie Leby - bazar różności". Skorzystaj z szansy nabycia najwyższej jakości produktów oferowanych przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci, dzięki którym stragany z dumą uginać się będą m.in. od takich słoiczków.

Uwaga!

Informujemy, że z uwagi na problemy techniczne platformy ePUAP, logowanie do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz podpisywanie dokumentów wciąż może wiązać się z utrudnieniami.

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

Niezmiernie miło nam poinformować, że już 4 czerwca odbędą się w Gniewie I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn odbywać się będzie w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg (według punktacji tabeli Wilks’a).

Jeśli majówka, to tylko na Kociewiu

Weekend majowy trwa w najlepsze! Warto, więc skorzystać z atrakcji zaplanowanych specjalnie na te dni. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie i liczne spektakle, natomiast w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy!

Sekretne życie bocianów

W czwartek, 28 kwietnia br., Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie obchodziła „Dzień Bociana”. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w zajęciach poświęconych bocianowi białemu, które poprowadził pracownik gniewskiego Eko-Centrum "Heliantus". Dzieci miały okazję zapoznać się z trybem życia tych zwierząt, wysłuchać bocianich ciekawostek oraz podejrzeć monitorowane gniazdo znajdujące na się na kominie piekarni.

Podwodna Pięknisia Strojnisia

Dnia 26 kwietnia Przedszkole Niepubliczne 'Bajeczna Kraina' odwiedził teatr Duet z Krakowa, z przedstawieniem pt. "Podwodny świat. Podczas spotkania dzieci usłyszały opowieść o życiu rybki Misi Pięknisi Strojnisi.

 

Zakaz parkowania na placu Grunwaldzkim

W niedzielę, 8 maja na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się inauguracja targowiska miejskiego o nazwie „Gniewskie Leby – bazar różności”. W związku z powyższym zamknięty zostanie ruch w północnej i zachodniej pierzei rynku w godz. od 8.00 do 16.30. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców i przyjezdnych gości o nieparkowanie samochodów w tych częściach miasta. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Tydzień Bibliotek 2016 Biblioteka Inspiruje

W poniedziałek, 9 maja rozpoczyna się tegoroczny tydzień bibliotek z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie pod hasłem Biblioteka Inspiruje. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane przez gniewską książnicę. Szczegóły poniżej.

Emocjonujący sportowy weekend

W pierwszy majowy weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Sobieskim Gniew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Webera. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 23 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 16 pkt, uplasował się na 12 miejscu. Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej.

Dzień otwarty Unii Europejskiej w Opaleniu

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Unii Europejskiej, który odbędzie się w piątek, 13 maja w godz. od 9:00 do 12:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na kompleksie boisk przy Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przedsięwzięcie zorganizowanie zostanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie pomorskim. Szczegóły w plakacie poniżej.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji strażackiego święta pragniemy złożyć wszystkim druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, najserdeczniejsze podziękowania za  pełną gotowość oraz zdecydowaną postawę w trudnych zadaniach chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu.

Światowy Dzień Książki

Ważnym jest, aby od najmłodszych klas szkolnych, przekazać młodemu czytelnikowi pasję do książek. Dlatego też z okazji Światowego Dnia Książki, gniewską książnicę odwiedzili uczniowie klas podstawowych z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Spotkanie to było doskonałą okazją, aby zapoznać się z działalnością biblioteki oraz dowiedzieć się jak korzystać z dostępnych zbiorów.

Postanowienie komisarza wyborczego

W środę, 4 maja do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęło postanowienie komisarza wyborczego o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez komisarza głosowanie odbyć ma się 12 czerwca 2016 r.

Powodzenia!

W środę, 4 maja punktualnie o godzinie 9.00, absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa z Gniewu przystąpili do egzaminu dojrzałości. Wczoraj wszyscy pisali maturę z języka polskiego, dzisiaj zmierzą sie z testem z matematyki, a już jutro z języka angielskiego. Życzymy powodzenia.

IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów UTW

Stowarzyszenie Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku zaprasza seniorów do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Studentów UTW, który odbędzie się 7 maja w Gospodarstwie Agroturystycznym "Maciejówka" w Opaleniu.

Oferta pracy

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowiska doradca zawodowy oraz doradca zawodowy-stażysta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Informacja dla chodowców rzepaku

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku ostrzega chodowców rzepaku ozimego przez niszczącym uprawy chrząszczem chowaczem podobnikiem.

Awaria - Piaseczno

W związku z awarią sieci wodociągowej w Piasecznie w czwartek, 5 maja w godz. od 12.00 do 16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Pokaz fajerwerków

W sobotę, 7 maja, na zamku w Gniewie około północy odbędzie się krótki pokaz farejwerków. Za zakłócenie ciszy nocnej organizatorzy przepraszają.

Razem zebraliśmy 20 ton śmieci

W dniu 16 kwietnia w mieście Gniew oraz w dniu 23 kwietnia na terenach wiejskich gminy przeprowadzono zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Łącznie zebrano ok. 20  ton odpadów, w mieście - 1,5 tony a na terenie gminy – 18,5 tony. Organizatorów nie ominęły jednak problemy.

Wybierz mistrza Agro

Niedawno ruszył konkurs Dziennika Bałtyckiego o tytuł mistrza Agro. W zabawie biorą także udział przedstawiciele gminy Gniew. Zachęcamy do wspierania naszych reprezentantów.

 

 

Dasz radę?

W niedzielę, 5 czerwca, weź udział w kolejnym maratonie Fundacji DASZRADE w Opaleniu, Bieg tradycyjnie organizowany jest przy okazji obchodów rocznicy powstania Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik" w Opaleniu. Już po raz trzeci zawody będą otwarte dla biegaczy z zewnątrz - wcześniej maraton ten biegali wyłącznie pacjenci i terapeuci Centrum. Trasa biegu - w całości asfaltowa - prowadzi wśród malowniczych pól i lasów Kociewia.

„Nauczmy się tego kraju na pamięć”

„Nauczmy się tego kraju na pamięć” - pod takim hasłem odbyła się w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Wyniki wyborów sołeckich

Publikujemy oficjalne wyniki wyborów na sołtysa w gminie Gniew, które odbyły się w niedzielę, 24 kwietnia w Opaleniu, Piasecznie, Rakowcu i Tymawie. Szczegóły dostępne w załączniku.

Gniewskie leby- targowisko otwarte!

Niedziela, 8 maja, przejdzie do gniewskiej historii, jako dzień, w którym targowisko miejskie wróciło na rynek starego miasta.  Podczas festynu inaugurującego „Gniewskie Leby- bazar różności” kupić można było zdrową żywność, starocie, domowe wypieki, biżuterię i wiele innych ciekawych drobiazgów.

Kociewskie przedszkolaki

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się Konkurs Gwary Kociewskiej.  Gniewskie przedszkolaczki Majka i Damian z grupy pięciolatków „Słoneczka” jako pierwsi rozpoczęli konkursowe zmagania, prezentując się w wierszach autorstwa gniewskiej poetki Emilii Rulińskiej  - „Kociewianka” oraz „Jam Kociewiak”.

Oferta pracy w przedszkolu

W związku z rozwojem placówki i utworzeniem nowych grup przedszkolnych, Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina" w Gniewie poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego.

  • Plakat

Wieści z gniewskiego gimnazjum

Już niedługo koniec roku ale w gniewskim gimnazjum praca wre, w ostatnich tygodniach miało miejsce wiele konkurów, wydarzeń oraz sensacji sportowych.

Wieści z gniewskiego gimnazjum

Już niedługo koniec roku, ale w gniewskim gimnazjum praca wre. W ostatnich tygodniach miało miejsce wiele konkurów, wydarzeń oraz występów sportowych sportowych.

Weekend pod znakiem pikniku „A to ci Historia”

Od 14 do 15 maja zapraszamy wszystkich chętnych do Nowego,  do wspólnej zabawy podczas pikniku  „A to ci Historia”. W sobotni ranek, 14 maja, na nowskim rynku zagoszczą między innymi miłośnicy staroci.

Kulturalne przedszkolaki

W pierwszych dniach maja dla dzieci z gniewskiego przedszkola czekał szereg atrakcji. 4 maja przedszkolaki z grupy "Mróweczki" i "Żabki" wybrały się do Kwidzyńskiego Centrum Kultury na film animowany "Kung Fu Panda 3" w wersji 3D. Z kolei dzieci z grup "Pszczółki", "Motylki", "Biedronki" i "Skrzaty" pojechały do Pelplina na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

Strażacy zapraszają!

Liczne odwiedziny maluchów z gniewskiego przedszkola rozpoczęły tydzień otwarty gniewskiej OSP. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie hełmu strażackiego, lanie wody z wężów strażackich oraz przejażdżka wozem strażackim pod samo przedszkole.

Dla przedsiębiorców

Zgodnie z art. 18, ust. 12 pkt 5 b Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2015r., poz. 1286 j.t.) przypominamy wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za 2016 r.

Wbiegnij w lato!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gniewu i okolic na Dzień Otwarty w Zakładzie Produkcji Kruszyw, który odbędzie się już w tę sobotę, tj. 11 czerwca.  W programie Dnia Otwartego m.in. turniej biegowy, zwiedzenie zakładu, laboratorium i kopalni, stoisko "Ogrodnictwo z Keramzytem" oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, takich jak "Dziecięcy Kącik Ekologiczny", dmuchańce oraz warsztaty plastyczne. Odwiedź gniewski Zakład Produkcji Kruszyw i wbiegnij w lato razem z nimi!

Chodzić każdy może

W sobotę, 7 maja w opaleńskiej „Maciejówce” spotkały się dwa uniwersytety III wieku z Gniewu i Pelplina, by wziąć udział w IV Marszu Nordic Walking Studentów UTW. Zebranych powitała burmistrz Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska. Podkreślając ogromną rolę ruchu i aktywnego życia dla zdrowia człowieka, życzyła wszystkim uczestnikom samych przyjemności ze spaceru i wspólnego pokonywania zaplanowanej trasy.

 

WeberSkok

W sobotnie popołudnie, 7 maja, oficjalnie zainaugurowany został sezon na skateparku WeberSkok. W uroczystości otwarcia wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz – Gurzyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie Maciej Mosiński oraz przedstawicielka Zakładu Produkcji Kruszyw -sponsora skateparku Joanna Wachowska. Najlepszym zawodnikiem otwierającym sezon w Gniewie został Kamil Karwowski z Gdańska. W młodszej kategorii zwyciężył Bartosz Bałdowski z Tczewa. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla starszych i młodszych.

 

Ważne dla NGO

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. 2016r. poz. 239 z późn. zm.) prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego do udziału w głosowaniu na kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Głosowanie rozpoczyna się w dniu 9 maja 2016 r., a ostateczny jego termin upływa z dniem 24 maja 2016 r. (włącznie).

Uwaga młodzi wędkarze

Zarząd Koła PZW w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na "Wędkarskie zawody spławikowe" z okazji "Dnia dziecka". Impreza organizowana jest na wodzie prywatnej tj. "Staw rybny" w miejscowości Piaseczno (Staw p.Lorbeckiego za studzienką). Szczegóły poniżej.

Zapraszamy na Galę czytelnika

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, Gniewska Książnica przygotowała szereg atrakcji. Już dziś o godz. 19:00 zapraszamy na III Galę czytelnika, która na celu ma propagowanie kultury i aktywności czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, promocje czytelnictwa i działalności biblioteki, promocje literatury oraz wyrabiania nawyku czytania.

Powalcz o stypendium

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji "Programu Stypendiów Pomostowych" na rok akademicki 2016/2017 realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości wspólnie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim oraz Fundacją BGK.

"Gniewskie Leby - bazar różności"

Drodzy internauci, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród lokalnych producentów żywności, artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców produktów lokalnych z terenu naszej gminy o przedsięwzięciu „Gniewskie Leby – bazar różności”, zainaugurowanym w niedzielę, 8 maja na rynku starego miasta w Gniewie. Będziemy wdzięczni za zaproszenie ich w imieniu Gminy Gniew do sprzedaży swoich produktów podczas kolejnych bazarów, które odbywać się będą w każdą sobotę w godz. od 8:00 do 14:00 na placu Grunwaldzkim.

Majówka Hallerówka już w piątek

W imieniu Gimnazjum im. gen. J. Hallera zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tegorocznej Majówce Hallerówce która, odbędzie się w piątek 13 maja na boisku szkolnym. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje oraz konkursy. Organizatorzy zapraszają wszystkich na wspaniałą zabawę.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 10 maja 2016 r. Zarządzeniem Nr 55/16 zatwierdzono poszczególne wykazy nieruchomości.

Zawody spinningowe

W sobotę, 7 maja odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej na wodach rzeki Wisły w okolicy Nicponi. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Koła PZW w Gniewie. Udział w wydarzeniu wzięło udział 25 uczestników, w tym 2 juniorów. Zabawa była wspaniała a walka wyrównana. Wyniki zawodów poniżej.

 

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Informujemy, że dzisiaj oraz w piątek, 13 maja, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie środa, 18 maja, w godz. od 14:00 do 17.00. Za niedogodności przepraszamy.

102. urodziny

W dniu wczorajszym Pani Władysława Szarafin z Gniewa obchodziła swoje sto drugie urodziny. Z tej też okazji Drogiej Jubilatce życzymy, aby każdy kolejny dzień dostarczał jej wiele radości, pomyślności i zdrowia oraz mamy nadzieje że spokoju na dalsze lata, a także szacunku i zainteresowania osób najbliższych sercu Dostojnej Jubilatki.

 

Data publikacji: 2016-05-11 09:36

Spotkanie rekrutacyjne DCT Gdańsk już dziś

Już dzisiaj od godz. 10:00 w sali ślubów urzędu Miasta i Gminy Gniew firma DCT Gdańsk - największy i najszybciej rozwijający się polski terminal kontenerowy, prowadzi spotkanie rekrutacyjne potencjalnych pracowników, zainteresowanych podjęciem pracy w firmie. Spotkanie potrwa do godz. 16:00. Mieszkańców naszej gminy poszukujących zatrudnienia serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i zapoznania się z działalnością firmy.

Ożyw gniewski rynek razem z nami!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach "Gniewskich lebów - bazaru różności". Najbliższa okazja do zakupów lub wystawienia swoich towarów  będzie miała miejsce w sobotę, 28 maja na rynku Starego Miasta w Gniewie. 

 

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Maj 2016 r.

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Maj 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załaczniku.

Dzień bez śmiecenia

Ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet zwykłe, pozornie nieistotne, codzienne decyzje mają znaczenie? Kto z nas zastanawia się z czego powstaje polar czy wykładzina? Ilu z nas potrafi odpowiedzieć, o czym informują symbole umieszczone na opakowaniach produktów, które użytkujemy i ma świadomość, że oznaczenie ma znaczenie? Właśnie między innymi do bycia świadomym konsumentem namawiają pomysłodawcy akcji "Kultura segregacji: wchodzisz czy wypadasz?" prowadzonej w ramach jubileuszowej edycji Dnia bez Śmiecenia!

Rozgrywki piłki nożnej

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Olimpią Sztum. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:4 dla Webera. Aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 26 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 19 pkt, uplasował się na 12 miejscu. Pokonał drużynę Powiśle II Dzierzgoń 2:0. Poniżej przedstawiamy sytuacje w tabelach oraz rozpiskę meczów.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kruszką

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna  im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek 2016 serdecznie zaprasza na dzisiejsze spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kruszką, które odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Data publikacji: 2016-05-12 09:52

Eko- Minigranty „Dzień Ziemi”

Gimnazjum w Gniewie, 6 maja rozpoczęło realizacje projektu pod nazwą "Dzień ziemi", w ramach zadania publicznego "Ekologicznie Opanuj Gniew". Realizatorami projektu były klasy Ia oraz IIId wraz z wychowawcami.

 

Przedszkolaki w Stacji Dobrego Czasu

W piątek, 6 maja dzieci z grup „Słoneczek” oraz „Zajączków” odwiedziły Stację Dobrego Czasu w Tczewie – centrum edukacyjne, stworzone z myślą o najmłodszych. Już na samym początku przedszkolaki zapoznały się z zasadami pracy w pracowni chemicznej, zawarły kontrakt właściwego zachowania oraz założyły fartuszki ochronne i rękawiczki.

Dzień Otwarty Unii Europejskiej w Opaleniu

Dziś 13 maja odbył się dzień otwarty Unii Europejskiej. Wydarzenie miało miejsce na kompleksie boisk przy Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Przedsięwzięcie zorganizowanie zostało w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie pomorskim.

Zakaz parkowania w sobotę, 28 maja

W związku z organizowanym w sobotę, 28 maja, targowiskiem miejskim , w godz. od 8:00 do 14:00 zamknięty zostanie ruch w części północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego. W związku z powyższym prosimy nie parkować samochodów w tych częściach rynku. Za utrudnienia przepraszamy.

Pomorskie Kociewie z ofertą dla łodzian

W miniony weekend (6-8 maja) poruszający się po Łodzi samochodami mogli zaobserwować ciekawe zjawisko - żywy komiks. Na kilku skrzyżowaniach i kierowców, i przechodniów intrygowali: Rybak, Surfer i Krzyżak, którzy wchodzili z ludźmi i między sobą w swoisty dialog - rysunkową rozmowę.

 

Hallerówka w różnych zakątkach świata

Majówka Hallerówka to wielkie święto nauczycieli i uczniów gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Tegoroczna impreza odbyła się w piątek, 13 maja. „Zjechali” na nią przedstawiciele różnych narodowości i ras z całego świata. Na wielki festyn stawili się Indianie, Hindusi, Meksykanie, Grecy, Francuzi, Japonki i Chińczycy, mieszkańcy Hawajów oraz Czarodzieje z Hogwartu i Piraci.

Jedyna taka noc w roku – Gniewska Noc Muzeów!

Już jutro, 21 maja Polacy wezmą udział w kolejnej edycji Europejskiej Nocy Muzeów. Również i Gniew przygotował specjalnie na ten wieczór wyjątkowe wydarzenia dla swoich gości. Na tych, którzy tej nocy odwiedzą miasto, czekać będą m.in. nocne spacery po Gniewie, spektakle, warsztaty, wystawy oraz muzea. Nie śpij, zwiedzaj, dołącz do nas i spędź tę noc w Gniewie!

W odwiedzinach u Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku

W piękny i słoneczny dzień, 12 maja w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie spotkali się słuchacze "Uniwersytetu III Wieku" z Gniewu i Pelplina. Wspaniałą niespodzianką, która czekała na zaproszonych Gniewian, był spektakl poetycko – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowany przez uczniów pelplińskiej szkoły oraz wspólna zabawa w ogrodach DPS w Pelplinie.

Gimnazjaliści z Opalenia podbili Wrocław i Skalne Miasto w Czechach

We wtorek 26 kwietnia prawie czterdziestoosobowa grupa gimnazjalistów z Opalenia wraz z opiekunami wyruszyła na czterodniową wycieczkę do Wrocławia i Skalnego Miasta w Czechach. Przygotowania do wyjazdu trwały kilka tygodni. Ostatnie dni były prawdziwym odliczaniem, bo na wycieczkę wszyscy czekali z utęsknieniem.

  • Spotkanie z przedstawicielami DCT
  • 102 Urodziny

Zmiana godzin pracy punktu porad prawnych w Gniewie

Od 1 stycznia 2016 roku na terenie całej Polski funkcjonuje system nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt działa również w Gniewie. Poniżej przedstawiamy zmieniony harmonogram spotkań w maju i w czerwcu. W pozostałe dni działalność punktu nie ulega zmianie.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 25 maja o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XXI Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W porządku obrad m.in. informacja nt. przygotowanych projektów i wniosków na dofinansowanie zadań inwestycyjnych na 2016 rok i lata następne. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Dom Przedsiębiorcy - majowy rozkład jazdy

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na najbliższe wydarzenia. Poniżej harmonogram spotkań majowych.

Chór Cantores Minores ponownie wystąpi w Sopocie

Już w czwartek gniewski chór Cantores Minores ponownie weźmie udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Chórów Mundus Cantat 2016 w Sopocie. Zapraszamy do uczestnictwa w festiwalu i dopingowania muzyków na żywo. Trzymajmy kciuki za lokalny zespół!

Podejmiesz wyzwanie?

Zdobywaj pieczątki spacerując w Noc Muzeów po Gniewie i wygraj atrakcyjne zestawy upominkowe! Waszym zadaniem będzie dotrzeć do określonych punktów rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Podejmiesz wyzwanie?!

Rozwój po europejsku

Podpisaniem "Memorandum o Porozumieniu" ("Memorandum of Understanding") zakończył się międzynarodowy projekt Cyfrowe Miasta dla "Inteligentnej" Europy. Podczas dwudniowej konferencji włodarze z 5 europejskich miast podsumowywali dotychczasową pracę w ramach programu i dzielili się doświadczeniami ze swoich krajów.

Kociewskie Targi Wydawnicze

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Kociewskich Targów Wydawniczych, które odbędą się od 2 do 4 września. Wszyscy są mile widziani - piszesz, tworzysz, drukujesz, projektujesz? To miejsce dla Ciebie! Szczegóły na stronie poniżej.

Tczewski Cross Rowerowy

Zapraszamy na Tczewski Cross Rowerowy, który odbędzie się dnia 2 lipca o godz. 10. Trasa będzie wynosiła około 27km, a limit czasu na jej przejechanie stanowi 2,5h. Start honorowy będzie miał miejsce w kompleksie rekreacyjnym "Kanonka" przy ul. Wojska Polskiego, zapraszamy na wspaniałą zabawę!

Mali kociewiacy

We wtorek, 17 maja, Bajeczną Krainę odwiedziły "Piaseckie Gzuby". Już od rana dzieci zapoznawały się z nazwą Kociewie, gwarą, wspólnie czytano też bajkę "Raz koronek i kokoszka". Dzieci za pomocą przygotowanych wcześniej elementów i obejrzanych uprzednio ilustracji same stworzyły postacie kociewiaka i kociewianki.

Oferta pracy

Randstad Polska ogłasza nabór na stanowisko Pracownik Obsługi w firmie produkcyjnej z Gniewu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Smerfy w DPS

Wtorkowe przedpołudnie przedszkolne Smerfy spędziły w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Ta wizyta sprawiła miłą niespodziankę nie tylko dzieciom, ale również mieszkańcom DPS. Przedszkolaki dowiedziały się miedzy innymi, na jakiej zasadzie funkcjonuje odwiedzone przez nie miejsce. Wzięły również udział w przygotowanych konkursach i zabawach, a także otrzymały wspaniałe upominki zrobione przez mieszkańców.

Dbajmy o czystość

Szanowni Mieszkańcy, Właściciele i Zarządcy nieruchomości, w trosce o porządek, czystość i estetyczny wygląd naszej gminy, zwracamy się z prośbą o utrzymanie porządku na posesjach i wokół nich. Postarajmy się wspólnie, aby nasza gmina była piękniejsza.

Pograniczem na dwóch kółkach

Nowa propozycja turystycznego odkrywania Kociewia i Kaszub zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu rowerzyści przemierzyli ponad sto kilometrów pomiędzy Kaliskami a Kościerzyną.

Wielki sukces gniewskiego samorządu

Gmina Gniew na wniosek złożony w grudniu 2015 roku przez burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską, otrzymała dotację w wysokości 4 135 316,65 złotych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Pozyskane środki zapewnią gminie swobodną realizację projektu rewitalizacji Starego Miasta na przestrzeni najbliższych 2 lat, z udziałem środków własnych gminy. To największa unijna dotacja w dziejach samorządu gniewskiego.

Informacja dla stypendystów sportowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, iż z uwagi na zmianę "Uchwały Nr VIII/51/11 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 maja 2011 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej zamieszkałych na terenie Gminy Gniew", termin składania wniosków o stypendia sportowe, wyróżnienia i nagrody dla zawodników oraz trenerów uległ zmianie.

Zmiany w CEIDG

Od jutra, tj. 19 maja 2016 r., wchodzi w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dokument ten wprowadza pakiet istotnych zmian w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Światowy dzień zdrowia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie informuje,że
tegorocznym haslem Swiatowego Dnia bez Tytoniu , obchodzonego 31 maja każdego roku, ogloszonego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest: ,,Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - Fakty i Wyzwania.

10 lat w Gniewie

W piątek, 20 maja, o godzinie 18.00 odprawiona zostanie msza święta dziękczynna z okazji 10 lat przewodzenia wspólnocie pod wezwaniem św. Mikołaja przez księdza kanonika Zbigniewa Rutkowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Weber i Sobieski już po 20. kolejce

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Powiślem II Dzierzgoń. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6:2 dla Powiśla. Drużyna Webera aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 26 pkt. Sobieski Gniew , z dorobkiem 20 pkt. , uplasował się na 12 miejscu. Zremisował 1:1 ze Świtem Radostowo.

Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami

Centrum Projektowania Uniwersalnego PG oraz Fundacja ADAPA, Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTERALIA, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym – Pomorska Jednostka Wojewódzka i Międzywydziałowe Koło Naukowe PG „Projektowanie Uniwersalne” mają zaszczyt zaprosić w poniedziałek 23 maja 2016r. na Pomorski Konwent Regionalny II Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami.

Mistrzostwa Gniewu w piłce nożnej

W mistrzostwach Gniewu w piłce nożnej wzięło udział pięć zespołów. Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci szkoły podstawowej w Gniewie, wśród dziewcząt uczennice z Polskiego Gronowa. Zwycięzcy reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym zawodów, gdzie dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo powiatu tczewskiego.

To tylko ćwiczenia

Dzisiaj (19 maja) od godz. 9.30 prowadzone będą ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Famy w Gniewie. Gminne Centrum Reagowania przeprasza za utrudnienia.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Julisza Słowackiego w Gniewie

W piątek, 13 maja w Sali kameralnej biblioteki zebrali się uczniowie szkół z powiatu tczewskiego na corocznym konkursie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonały Jadwiga Mielke - dyrektor biblioteki oraz Danuta Zgubieńska sekretarz Miasta i Gminy Gniew.

Drugie i trzecie miejsce gniewian w czwórboju

Miejskie i Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju l/a dziewcząt i chłopców rozegrano 11 i 12 maja na obiektach sportowych przy SP 10 w Tczewie W zawodach startowało 11 zespołów żeńskich, 72 dziewcząt, oraz 8 zespołów męskich, 47 chłopców.

Sołtysi gminy Gniew na lata 2016-2020

Nowa kadencja sołtysów w gminie Gniew właśnie się rozpoczęła.  Włodarze wsi przejęli swoje funkcje w środę, 18 maja. Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska przywitała wszystkich i mówiła o niezwykle ważnej roli, jaką sołtysi pełnią w naszej małej społeczności. Sołtysom przekazane też zostały legitymacje i najpotrzebniejsze materiały biurowe.

X Memoriał Andrzeja Grubby

W poniedziałek 16 maja w Kwidzynie rozegrano eliminacje wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach startowało 16 trzyosobowych zespołów, które walczyły o awans do finałów ogólnopolskich. Do zawodów zgłoszono dwa zespoły z podstawówki gniewskiej.

Urodziny starszego brata

Informator Pelpliński ukazuje się od 1991 r. Był to jeden z pierwszych samorządowych periodyków na pomorzu. Jego pierwszy (i jak dotychczas jedyny) redaktor naczelny Seweryn Brzeziński pomagał również tworzyć Nowiny Gniewskie. W środę, 18 maja, pelplińskie czasopismo obchodziło 25 lecie istnienia. Na urodzinach „starszego brata” byli również członkowie redakcji Nowin, życzenia jubilatowi przekazał też samorząd gminy Gniew.

Drogie Gniewskie Organizacje Pozarządowe i grupy nieformalne

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które rozpocznie się 25 maja o godz. 17:00 w Restauracji Pod Abażurem w Nicponi.To święto integracji i wzajemnej wymiany myśli oraz doświadczeń 3 Sektora i tak właśnie chcemy je potraktować – jako czas mile spędzony, we własnym gronie, w duchu wzajemnego poznania się  i rozmowy.

I Turniej Unihokeja Dziewcząt O Puchar Niziny Walichnowskiej

Osiem zespołów z czterech szkół, prawie 40 zawodniczek i ponad siedemdziesiąt zdobytych bramek w rozegranych 16 spotkaniach to główne liczby rozegranego w sobotę 14 maja I Turnieju Unihokeja Dziewcząt "O Puchar Niziny Walichnowskiej". Zawody odbyły się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Od 12 lat podobny turniej organizowany jest dla chłopców, którzy rywalizują o puchar Dyrektora miejscowej placówki.

Pokaz fajerwerków

W piątek 20 maja, około godziny 24 na zamku odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

XV Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie, w tym roku już XV, odbył się 18 maja 2016 r. Wykonawcy śpiewali piosenki z gatunku Disco Polo w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsze dzieci – przedszkole i klasy I-II, grupa średnia – klasy III-IV i najstarsza grupa – klasy V-VI.

Maluchy i policjanci

Oddział przedszkolny Publicznej Szkoły Podstawowej w Gogolewie wraz z wychowawczyniami odwiedził tej wiosny Komisariat Policji w Gniewie. Celem wycieczki było bliższe poznanie specyfiki pracy policjantów.

Nakrętki dla Antosia

W Zespole Szkół w Opaleniu dobiega końca prowadzona już od kilku lat akcja zbierania plastikowych nakrętek. W przedsięwzięcie zaangażowani byli nie tylko uczniowie i nauczyciele szkoły, ale i całe rodziny, chętne do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Maluchy w straży

W czwartek, 12 maja, przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie złożyły wizytę strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły wśród dzieci ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze strojem, specyfiką pracy strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru i wypadku oraz działaniem węża strażackiego.

 

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich - znamy zwycięzców

Dzisiaj, 20 maja br. w gniewskiej książnicy odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Głównymi organizatorami konkursu na szczeblu centralnym są Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Stowarzyszenie „Dom Warmiński”. Finał konkursu odbędzie się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Olsztyna.

Ewakuacja zakładu FAMA

W czwartek, 19 maja odbyły się ćwiczenia straży pożarnej w gniewskim zakładzie FAMA. Jest to nowy obiekt w naszym mieście, dlatego strażacy OSP Gniew pierwszy raz prowadzili tam pozorowane działania, dzięki którym poznali lokalizacje istotnych pomieszczeń, hydrantów, zaworu gazu i głównego wyłącznika prądu. W trakcie manewrów podstawowym założeniem było odnalezienie osób poszkodowanych w strefie zadymionej i ugaszenie pozorowanego pożaru.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

29 maja w niedziele Starostwo Powiatowe w Tczewie, przy współudziale samorządów miast i gmin Powiatu Tczewskiego, Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie już po raz szesnasty zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej do udziału w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Historyczny dzień dla Gniewu

W piątek, 20 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz z prezesem spółki Inwest-Kom podpisali umowę z wykonawcą na wykonanie zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie miasta i gminy Gniew w ulicach: plac Grunwaldzki, Sobieskiego i Piłsudskiego”. Dzień ten to początek działań rewitalizacyjnych w Gniewie na skalę, jakiej w tym mieście jeszcze nie było.

Zawody spinningowe

W sobotę 18 czerwca, odbędą się zawody spinningowe zaliczane do cyklu Grand Prix Koła 2016 dla seniorów i juniorów. Odbędą się one na wodach Wisły w miejscowości Polskie Gronowo. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Muzyczne przedszkole

W środę, 18 maja, w godzinach popołudniowych do gniewskiego przedszkola zawitali wyjątkowi goście – artyści z zespołu Andre. Znany muzyk disco-polo spotkał się w z dziećmi i uprzyjemnił ich czas śpiewem oraz wspaniałą grą na akordeonie i gitarze. Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały utworów. Muzyk otrzymał gromkie brawa, a koncert na pewno pozostanie na długo w pamięci maluchów.

Piłka siatkowa

W niedzielę, 22 maja, w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano turniej piłki siatkowej kobiet o puchar „Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu”. Turniej z udziałem trzech zespołów rozegrano systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów.

  • Piłka siatkowa
  • Piłka siatkowa
  • Piłka siatkowa

Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej- czas na zgłoszenia

Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie zaprasza na IX Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej Piaseczno 2016 ku czci Królowej Szkaplerza. Przegląd odbędzie się 17 lipca, a zgłoszenia przyjmowane będą do 8 lipca 2016 r. Na imprezę zaprasza kustosz sanktuarium ks. Andrzej Ossowski wraz z parafianami.

Brak wody w Nicponi

Spółka Inwest-Kom Informuje, że z powodu prac na sieci wodociągowej w poniedziałek 23 maja od godz. 8.00 do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Nicponia.   Za utrudnienia przepraszamy.

Noise Control 2016

XVII Międzynarodowa Konferencja Zwalczania Hałasu Noise Control 2016 ma miejsce na Zamku w Gniewie, w dniach od 22 do 25 maja. Jest ona skierowana do osób, zajmujących się problematyką zwalczania hałasu.

 

Ostatnia szansa, aby przygarnąć tego psiaka

Dzisiaj, 23 maja, na ul. Witosa w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były, aby go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Ujemne skutki przezimowania

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych oszacowano straty spowodowane ujemnymi skutkami przezimowania mogą ubiegać się o preferencyjne kredyty na wznowienie produkcji rolnej oraz o ulgi i zwolnienia z podatków i innych opłat. Oszacowania szkód dokonują – na wniosek rolnika złożony w urzędzie gminy – komisje powołane przez właściwych terytorialnie wojewodów.

Uprawnieni do udziału w referendum gminnym

Na podstawie art. 36 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2011 r. nr 21, poz. 112 z późn. zm.) informujemy, że został sporządzony spis osób uprawnionych do udziału w referendum gminnym w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji, ustanowionym na dzień 12 czerwca 2016r.

Gniewska Noc Muzeów za nami

W sobotni wieczór, 21 maja, kolejny już raz w całej Polce miała miejsce Noc Muzeów. Ci, którzy postanowili spędzić tę wyjątkową noc w Gniewie mogli skorzystać z wielu atrakcji. Zarówno mieszkańcy, jak i tłumnie przybyli turyści spacerowali wraz z przewodnikiem po nocnym mieście , uczestniczyli w licznych warsztatach i spektaklach, oglądali rozmaite ekspozycje oraz wystawy, a także wzięli udział w grze miejskiej.

Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat

W dniach od 13 do 21 maja, odbywało się największe wydarzenie chóralne w Trójmieście. Był to XII Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w Sopocie. Mieliśmy okazje usłyszeć śpiewaków z Tajlandii, Kolumbii, Litwy, Hiszpanii i oczywiście silną reprezentację z Polski. Gniew reprezentował chór Cantores Minores z dyrygentką Izabelą Chyłą.

Ulgi w opłatach za gospodarowanie odpadami

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, iż w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego została opublikowana uchwała Nr XVIII/134/16 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 lutego 2016 r., dotycząca wprowadzenia ulg dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. W związku z powyższym istnieje możliwość składania odpowiednich deklaracji w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 maja 2016 r. otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: „Upowszechniania kultury fizycznej przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczna mieszkańców gminy Gniew w roku 2016”. Szczegóły w załączniku.

Muzyczny Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w wykonaniu Chóru Cantores Minores i dzieci z Prywatnego Ogniska Muzycznego Izabeli Chyły. Koncert odbędzie się dzisiaj, tj. 1 czerwca w sali Refektarz o godz. 17:00 na zamku w Gniewie. W cenie wstępu na wydarzenie (5 zł), organizatorzy zapewniają gościom kawę i słodki poczęstunek.

Omnibus 2016

Jak co roku, w maju, w gimnazjum im . J. Hallera w Gniewie odbył się kolejny konkurs interdyscyplinarny "Omnibus". Tym razem po raz pierwszy na zaproszenie szkoły odpowiedział Zespół Szkół Nr 1 z Pelplina. Tak więc o miano najlepszego ucznia z czterech przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, chemii i fizyki walczyli uczniowie z obu szkół.

Majówka siatkarska w Suszu

W środę, 18 maja drużyna siatkarek z Gniewu brała udział w II Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Impreza pod nazwą "Siatkarska Majówka" odbyła się w Suszu. Podczas zmagań turniejowych, gimnazjalistki w składzie: Sztuka Zuzanna ( III B), Kosiecka Sara (III D), Wolff Wiktoria (III C), Janicka Julia (II A), Janicka Oliwia (II A), Simon Julia (II E) i Osińska Adrianna (II E) pokonały swoje rywalki i zajęły ostatecznie pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zgodnie z Zarządzeniem Nr 47/2016 z dnia 11 kwietnia 2016 r., w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy informuje, że w dniu 27 maja 2016 r. Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie nieczynny, w związku z Dniem Samorządowca. Za utrudnienia przepraszamy!

Uroczystość Bożego Ciała w Gniewie

W czwartek, 26 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte odprawiane będą o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.30 i 17.30 na Wzgórzu Zamkowym. Tego dnia nie będzie mszy świętej w Gniewie o godzinie 11.00 i mszy w kaplicach na Filiach.

Rewitalizacja poziomu "-1" - plac budowy oficjalnie przekazany

W piątek, 20 maja informowaliśmy Państwa o podpisaniu umowy z wykonawcą – firmą MELBUD S.A. z Grudziądza, realizującym budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie Starego Miasta w Gniewie. We wtorek, 24 maja miało miejsce oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy.

Obwieszczenie

Starosta Tczewski zawiadamia, że w dniu 29 kwietnia 2016 roku na wniosek Gminy Gniew, zostało wszczęte postępowanie administracyjne, dotyczące: pozwolenia na przebudowę ulicy Generała Hallera w Gniewie wraz z infrastrukturą techniczną, na terenie wymienionych działek. Szczegoły w załączniku.

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Informujemy, że dzisiaj, 25 maja, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Za niedogodności przepraszamy.

Noc Bibliotek w Gniewie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy podczas II Nocy Bibliotek, która odbędzie się 4 czerwca w Gniewie. W programie między innymi: upominki dla nowych czytelników, gra karciana pn. Miłość u Sienkiewicza, skecze sienkiewiczowskie, konkursy z upominkami. Zapraszamy na godz. 19.00!

Działaj Lokalnie- 30 maja spotkanie informacyjne w Gniewie

Fundacja Pokolenia zachęca do udziału w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie IX 2016. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu powiatów tczewskiego i nowodworskiego województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Nabór wniosków trwa do 19 czerwca 2016.

Dzień patrona w Opaleniu

Bardzo patriotyczną formę przybrały obchody dnia patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Były pieśni sławiące Polskę, wiersze o ojczyźnie, przypomniano też postać wielkiego patrioty, jakim był Józef Czyżewski. Uroczystość stała się też okazją do wręczenia nagród i podziękowań dla osób ważnych dla społeczności szkolnej.

Dzień Matki w przedszkolu

W dniach 20- 24 maja w gniewskim przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Matki. Dzieci od kilku tygodni pod bacznym okiem wychowawców uczyły się ról do przedstawienia. Z okazji tego pięknego święta, które jest celebrowane w wielu miejscach świata, gniewskie maluchy życzyły swoim mamom zdrowia, szczęścia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Dzień Matki w przedszkolu

W dniach 20- 24 maja w gniewskim przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Matki. Dzieci od kilku tygodni pod bacznym okiem wychowawców uczyły się ról do przedstawienia. Z okazji tego pięknego święta, które jest celebrowane w wielu miejscach świata, gniewskie maluchy życzyły swoim mamom zdrowia, szczęścia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Rok z Sienkiewiczem

W maju, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku, filia Tczew nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego Rok Henryka Sienkiewicza w twórczości dzieci i młodzieży. Jury ocenić musiało 96 prac plastycznych z placówek oświatowych z Tczewa i powiatu tczewskiego.

Przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” proszą o głosy

Smerfy z „Bajecznej Krainy” biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez ,,Akademię Przyjaźni My Little Pony’’. Zadaniem przedszkolaków było stworzenie wymarzonego kucyka. Dzieci z ogromną radością przygotowały konika ze styropianu, którego kolejno malowały i ozdabiały kolorową krepą. Teraz maluchy liczą na Państwa głosy.

Tur i Gascogne

Lesław Tur z Gniewu i Marc de Gascogne mieszkający obecnie w Trójmieście będą bohaterami spotkania autorskiego, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 czerwca, w Gdańsku. W Zappio Restaurant & Cafe przy ul. Świętojańskiej 49 pierwszy z nich opowiadać będzie o swojej książce „Polak w krainie d`Artagnana”, drugi o książce „Gaskończyk w kraju Solidarności”.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wypełnij ankietę

Informujemy, że w okresie marzec - czerwiec br. prowadzona jest na zlecenie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej ankietyzacja wśród osób prowadzących działalność rolniczą na obszarach szczególnie narażonych na azotany pochodzenia rolniczego, z których odpływ azotu ze źródeł rolniczych do wód należy ograniczyć (tzw. OSN). Przeprowadzenie ankiety ma na w celu opracowania raportu dla Komisji Europejskiej dotyczącego trzeciego cyklu realizacji przepisów Dyrektywy Rady z dnia 12 grudnia 1991 r. dotyczącej ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego (91/676/EWG).

Festyn w Jeleniu- zapraszamy

Nieformalna Grupa Aktywnych z Jelenia oraz sołtys Tadeusz Netkowski serdecznie zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka. Rozpocząć się on ma 4 czerwca godz. 14.00 na boisku w Jeleniu (w przypadku niepogody w świetlicy wiejskiej w Jeleniu).

Weber i Sobieski- wyniki po 22 kolejce

W ostatnich dniach maja Weber Szprudowo zmierzył się ze Świtem Radostowo. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 2: 1 dla Webera.  Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 8 lokatę i ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 20 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Gniewski zespół w uległ Delcie Miłoradz 1:4.

Aktywizacja osób bezrobotnych - nowy projekt Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2016 r. realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (II)”, skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego, którego celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie tczewskim.

Dzień Dziecka nad wodą

W sobotni poranek, 28 maja na wodach stawu rybnego Tadeusza Lorbieckiego w Piasecznie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci. Zabawa zorganizowana została przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie.

Spotkanie dla organizacji sportowych

Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe, planujące realizację projektów /działań sportowych w ramach ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy Gniew otwartego konkursu ofert na realizację zadań z obszaru sportu, na spotkanie informacyjne w zakresie wypełniania wzoru oferty i zasad konkursowych. Spotkanie dobędzie się 2 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Pracownia Orange).

Nabór do oddziału przedszkolnego w Gogolewie wciąż trwa

Oddział Przedszkolny SPSK w Gogolewie zachęca do zapisów dzieci na nowy rok szkolny. Wniosek odebrać można w sekretariacie szkoły w godz. od 7.00 do 15.00 lub pobrać ze strony internetowej placówki www.spskgogolewo.pomorze.pl. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

Wycieczka w Tatry

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie po raz kolejny wybrali się na wycieczkę w góry. Tym razem wybór padł na Tatry. Uczestnicy wędrowali po górskich szlakach m.in. na Rusinową Polanę, nad Morskie Oko, do Doliny Pięciu Stawów, a także nad Przełom Białki.

Nowe centrum handlowe w Gniewie otwarte!

Od dzisiaj, czyli 31 maja, działa w Gniewie nowe centrum handlowe przy ul. Kopernika 16. Pierwszym otwartym sklepem jest drogeria Rossman. Kolejne marki sklepów powinniśmy poznać w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Mali liderzy ekologii

Co jest największą wartością Puszczy Białowieskiej, czym jest mrówkolew, jakie są sposoby oszczędzania energii elektrycznej. Na takie i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy dzisiejszego finału IX Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie.

Weź udział w konkursie fotograficznym

Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym, którego temat brzmi: „Pierwsza praca - rozwiń skrzydła". Celem konkursu jest popularyzowanie problematyki ochrony pracy oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z pierwszą pracą, promowanie kultury bezpieczeństwa pracy oraz rozpowszechnianie idei fotografowania, jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Podziel się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami wysyłając zdjęcie!

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Konkurs "Piękne Miasto Gniew 2016"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu czwartej edycji Konkursu pod nazwą "Piękne Miasto Gniew 2016" mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach" "ogródki przy domkach jednorodzinnych", "ogródki przy blokach wielorodzinnych", "ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych". Zachęcamy do udziału w konkursie!

XX Turniej Matematyczny Gniew-Pelplin

We wtorek, 24 maja w gniewskim gimnazjum odbył się jubileuszowy XX Turniej Matematyczny Gniew – Pelplin. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni najlepsi matematycy z klas drugich gimnazjów z gminy Gniew i z gminy Pelplin. Miło nam poinformować, że trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszej placówki. Serdecznie gratulujemy!

Sprzedaż bezpośrednia produktów rolnych - szkolenie

W czwartek, 16 czerwca o godz. 10.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, doświadczeni pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przeprowadzą bezpłatne szkolenie z zakresu sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych. Na szkolenie zapraszamy rolników oraz działkowców, szczególnie tych zainteresowanych możliwością sprzedaży własnych produktów podczas sobotnich targowisk na rynku w Gniewie.

Moc atrakcji w gniewskim przedszkolu

Społeczność gniewskiego przedszkola serdecznie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się na terenie placówki od 16.00 do 20.00. W programie zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych uczestników, m.in. pokazy żonglerskie, balonowe show party, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy strażackie. Ponadto dorośli będą mieli okazję wypić pyszną kawę, piec kiełbaski na ognisku i przede wszystkim spędzić miło czas ze swoim dzieckiem.

Badania archoelogiczne - są już pierwsze pochówki

To dopiero drugi dzień badań archeologicznych w gniewskim kościele, a badacze już dokopali się do pochówków w nawie głównej świątyni, które stanowią kontynuację pochówków z ubiegłorocznych wykopów. Trzy odkryte trumny będą teraz pomału czyszczone i badane przez archeologów. W jednej z nich na pewno spoczywa kobieta, z bardzo ładnym, jak mówią badacze, czepkiem na głowie i szkaplerzem. Szczegóły i dalsze informacje już wkrótce.

Uwaga na oblodzenia

Jak prognozuje Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, dziś w nocy, w godz. od 00.00 do 9.00 temperatura powietrza spadnie poniżej 0°C, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, przy gruncie od -2°C do 0°C. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodem i spacerów.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.