Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kolejny dzień z burzami!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Cyrk Europa w Gniewie

Cyrk Europa, który dzisiaj zawitał do Gniewu, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz dorosłych do wkroczenia w magiczny świat cyrku. Wśród atrakcji m.in. ewolucje napowietrzne, magia i iluzja, a także Clown Mister Twister. Start godz. 18:00.

Zgubiłeś żółwia?

Na drodze krajowej 91 w Kolonii Ostrowickiej znaleziono żółwia czerwonolicego. W tym momencie zwierzak jest w Eko-Centrum Heliantus Jeżeli wiesz kto jest właścicielem żółwia, prosimy o kontakt pod nr tel. 698 58 27 26.

Dni Dziecka w gminie Gniew

Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, w najbliższych dniach na terenie naszej gminy zorganizowane zostaną festyny rodzinne dla najmłodszych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach i życzymy wspaniałej zabawy!

Dzień Dziecka z historią

W poniedziałek, 30 maja Muzeum Archeologiczne w Gdańsku odział w Gniewie zorganizowało Dzień Dziecka. W tegorocznej zabawie uczestniczyły szkoły z terenów wiejskich, tj. Publiczne Szkoły Podstawowe SPSK w Gogolewie i Tymawie. Maluchy poprzez zabawę i warsztaty rzemiosł dawnych z łatwością przeniosły się w czasy średniowieczne.

Nowy plac zabaw na ul. Krasickiego

Niespodzianka czekała dziś na maluchy z ul. Krasickiego i sąsiednich ulic. Dokładnie w dniu ich święta, czyli 1 czerwca, otwarto tam nowy plac zabaw. W ubiegłym tygodniu przygotowano teren pod inwestycję, a w ostatnich dniach zamontowane zostały elementy konstrukcyjne placu. Całość inwestycji kosztowała 15 tys. zł. Obiekt ma być w przyszłości jeszcze doposażony. 

Bezpłatne konsultacje w tczewskim Domu Przedsiębiorcy

Planujesz rozpocząć własną działalność? Prowadzisz własną firmę i chcesz ją rozwinąć? Szukasz fachowej porady dla swojego firmy? Chcesz dowiedzieć się jak, gdzie oraz z jakich środków możesz skorzystać? Przyjdź na bezpłatne konsultacje do tczewskiego Domu Przedsiębiorcy w poniedziałek, 13 czerwca w godzinach od 14:00 do 18:00.W ten dzień każdy zainteresowany otwarciem własnej firmy lub jej rozwojem będzie mógł skorzystać z bezpłatnych, popołudniowych porad ekspertów w rozmaitych dziedzinach. Szczegóły w załaczniku.

Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta

Tyle spokoju ile tylko potrzebujecie, tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne, tyle szczęścia, abyście nie oszaleli z nadmiaru i tyle smutku, aby równowaga zachowała się po wsze czasy, zaś miłości ponad wszystko.

Koncert dla mam i dzieci

Koncert z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w wykonaniu Chóru Cantores Minores i dzieci z Prywatnego Ogniska Muzycznego Izabeli Chyły odbył się 1 czerwca na zamku w Gniewie. Młodzi muzycy popisywali się swoimi umiejętnościami, a licznie zgromadzona publiczność dziękowała im za to gromkimi brawami.

20 mln z Ministerstwa Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju, Departament Europejskiego Funduszu Społecznego jako Instytucja Zarządzająca dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój, informuje, że ogłosiło konkurs na makro-innowacje w temacie Przerwanie procesu dziedziczonego ubóstwa na obszarach zdegradowanych. Udział w konkursie może stać się niepowtarzalną szansą na uruchomienie faktycznej i trwałej zmiany społecznej na obszarach, gdzie występuje problem dziedziczenia ubóstwa.

Przed nami kolejny burzowy dzień!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Aktualizacja listy osób oczekujacych na przydział mieszkania

Informujemy, że przewodnicząca Komisji ds. zasobu mieszkaniowego Gminy Gniew informuje, że spółka Inwest – Kom Sp. z o.o. w Gniewie przeprowadziła aktualizację listy osób oczekujących na przydział lokalu. W miesiącu marcu bieżącego roku do wszystkich, którzy złożyli wnioski do końca roku 2014, przesłane zostały stosowne pisma informujące wraz z drukiem wniosku do wypełnienia. Z uwagi na znaczący odsetek osób, które nie odpowiedziały na trwającą aktualizację w wyznaczonym do tego terminie, pragnie się zwrócić uwagę na poszczególne zobowiązania.

Dzień Dziecka w UKS Olimpii Gniew

Z okazji święta wszystkich dzieci UKS Olimpia Gniew zorganizował turniej tenisa stołowego. Tego dnia nie wyniki były najważniejsze, lecz dobra atmosfera i zabawa. Dla wszystkich uczestników przygotowano medale sportowe, a w chwili odpoczynku dzieci mogły skosztować lody oraz pizzę. Kolejny taki turniej już za rok!

Festyn rodzinny w Gogolewie

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zabawa dla najmłodszych zorganizowana zostanie w sobotę,4 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: występy uczniów, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokazy strażackie, konkursy z nagrodami i wiele innych. Najmłodszych serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

Weber i Sobieski już po 23. kolejce

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się ze Spójnią Sadlinki. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 5:1 dla Spójni. Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 20 pkt.,  uplasował się na 12 miejscu. Uległ Pogoni Prabuty 1:2.

Oświadczenia w sprawie Inwest-Komu

Przedstawiamy oświadczenia władz gminy Gniew oraz Klubu Radnych Wiejskich dotyczące pojawiających się informacji na temat rzekomej prywatyzacji spółki Inwest-Kom.

Plebiscyt Mistrzowie Agro - koniec głosowania regionalnego

Dobiegł końca regionalny etap plebiscytu Mistrzowie Agro 2016. Plebiscyt ten, będący wynikiem wspólnej inicjatywy „Dziennika Bałtyckiego” i Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, prowadzony jest w czterech kategoriach. Czytelnicy wybrali Rolnika Roku, Gospodynię Roku, Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz Najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne. Wśród laureatów plebiscytu nie zabrakło również mieszkańców gminy Gniew.

Oświadczenie czwórki radnych

Przedstawiamy dziś państwu oświadczenie grupy radnych, którzy łączą pełnienie funkcji w Radzie Miejskiej z funkcją sołtysa.

Dzień Dziecka w gniewskiej podstawówce

Już po raz piąty nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej w Gniewie przygotowali dla uczniów miłą niespodziankę. Grupa AleTeatr zaprezentowała inscenizację bajki H. CH. Andersena „Brzydkie Kaczątko”.

Weekend w regionie. Co będzie się działo?

Ten weekend na Kociewiu będzie bardzo gorący i to nie tylko ze względu na pogodę. Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, pchli targ, zawody i turnieje sportowe oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Sprawdź z kim będziesz się bawić przez najbliższe dni.

Pełnomocnictwo

Przypominamy, że termin złożenia wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa upływa w dniu 3 czerwca 2016 r. (piątek).

Wielki sukces KS Mewa Junior Gniew

Juniorzy zakwalifikowali się do Pomorskiej Ligi w sezonie 2016/ 2017. Jest to jednocześnie największy i jedyny, jak do tej pory sukces na terenie miasta i gminy Gniew chłopców z rocznika 2004-2005. Gratulujemy trenerowi Markowi Kleister oraz rodzicom i sponsorom. Zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie w sobotę 11. 06 o godz. 13 z KP Starogard Gd. na boisku GOS -u.

 

I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym

W sobotę, 4 czerwca, w Gniewie, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. Rywalizacja mężczyzn przebiegała w pięciu kategoriach wagowych: 70 kg, 77 kg, 85 kg, 95 kg i +95 kg. Panie rywalizowały w kategorii Open. Najlepszą zawodniczką została Marzena Janzer z Sopotu. Zawodników i kibiców przywitał Paweł Kocknecht, organizator imprezy.

13. rocznica opaleńskiego "Zapowiednika"

W weekend 5 i 6 czerwca kolejną rocznicę działalności obchodziło Centrum Leczenia Uzależnień "Zapowiednik w Opaleniu. To już 13. rok istnienia ośrodka. Zgodnie z obowiązującą od lat tradycją, w niedzielę rozegrano III Maraton i Półmaraton Fundacji Daszrade. W biegu wystartowało kilkudziesięciu zawodników. Byli wśród nich zarówno pacjenci ośrodka, jak i goście spoza centrum, którzy postanowili przezwyciężyć swoje słabości.

Dzień Dziecka w Kursztynie

Kąpiel w pianie, malowanie twarzy, konkursy i smakołyki – tak wyglądał Dzień Dziecka w Kursztynie, który odbył się w sobotę, 4 czerwca na tamtejszym boisku. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń, a dobry humor dopisywał każdemu.

Kto spał, niech żałuje

Druga już edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek odbywała się w tym roku w Gniewie 4 czerwca. W sali kameralnej zebrali się miłośnicy i fani gniewskiej książnicy. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: Wolna czytać!, a głównym celem przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa i uczczenie pamięci Henryka Sienkiewicza. Rok 2016 został, bowiem ogłoszony przez senat rokiem właśnie tego noblisty.

Gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" rozstrzygnięty

Milo nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016" organizowanego przez Województwo Pomorskie oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, przy współudziale pomorskich gmin i powiatów. Poznaj zwyciężczynię konkursu!

Ogłoszenie

Przypominamy, że termin składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału w referendum, w wybranym przez siebie obwodzie głosowania upływa dzisiaj, 7 czerwca 2016 roku (art. 28 § 1 Kodeksu wyborczego).

Ostatnia szansa na bezpłatne szczepienia ochronne przeciw wirusowi HPV!

Powiat Tczewski kontynuuje program profilaktyki przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Jeszcze do 20 czerwca 2016 będą trwały bezpłatne szczepienia dziewcząt zamieszkałych teren powiatu tczewskiego z rocznika 2004.

Wesoło i kolorowo w przedszkolu

Festyn rodzinny odbył się 3 czerwca na terenie gniewskiego przedszkola.  Było to najważniejsze wydarzenie organizowane przez tę placówkę z okazji Dnia Dziecka.  Jak co roku ogród przedszkolny zmienił się nie do poznania. Wszędzie pojawiły się grona przepięknych,  kolorowych balonów.

 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 7 czerwca 2016 r. Zarządzeniem Nr 68/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Dobra Nocka w Morzeszczynie

W minioną sobotę, 4 czerwca grupa młodzieżowa "Dzieci Klubu” z Domu Kultury w Opaleniu przygotowała pokaz światła i cienia podczas Nocy Biblioteki w Morzeszczynie. Młodzież chętnie zaprezentowała się w nowym środowisku. Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Znasz tego psa?

W dniu wczorajszym, 7 maja, w Piasecznie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Dzień Dziecka w Szprudowie

W minioną sobotę, 4 czerwca, podobnie jak w innych miejscowościach, również i w Szprudowie Sołtys wraz z Radą Sołecką zorganizowali Dzień Dziecka, dla najmłodszych mieszkańców wsi. Nie zabrakło konkursów, ogniska i słodkiego poczęstunku.

 • Znasz tego psa?

Znasz tego psa?

W dniu wczorajszym, 7 czerwca, w Piasecznie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Piesek jest bardzo wesoły i ruchliwy.

Organizatorzy Dnia Dziecka w gniewskim przedszkolu dziękują

Dyrekcja, Pracownicy i Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie serdecznie dziękują Rodzicom przedszkolaków za pomoc w organizacji festynu rodzinnego, sponsorom za dofinansowanie wydarzenia oraz wszystkim tym, którzy wsparli ich podczas organizacji Dnia Dziecka.

Pokochać teatr

W piątek, 3 czerwca grupa uczniów gniewskiego gimnazjum wyjechała do Gdyni. W programie wycieczki był spacer nad morze, wizyta w Oceanarium Gdyńskim oraz spektakl "Ghost" w Teatrze Muzycznym. Wspaniała muzyka, efekty specjalne, gra aktorów, chwile radości i wzruszenia, które dali widzom - wszystko to sprawiło, że przedstawienie zakończyło się w pełni zasłużonymi owacjami publiczności na stojąco.

Zdjęcia Brodów

Zwracamy się dziś do Państwa z prośbą. Poszukujemy bowiem starych zdjęć z Brodów Pomorskich, w tym także nieistniejących już obiektów. Fotografie wykorzystane mają zostać na tablicę informacyjną, która stanie w miejscowości. Osoby posiadające takie zdjęcie prosimy o kontakt pod adresem  info@gniew.pl bądź bezpośrednio z Referatem Promocji i Informacji gniewskiego urzędu (pl. Grunwaldzki 16/17).

 

Goście z Wileńszczyzny

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku blisko rok temu nawiązali kontakt z Polskim Uniwersytetem III Wieku w Solecznikach na Litwie, który niedawno świętował 5-tą rocznicę swojego powstania. Do Polski goście z Wileńszczyzny, bo tak określają miejsce swojego pochodzenia, przyjechali na trzydniową wycieczkę. We wtorek, 24 maja odwiedzili także Gniew.

Alarm bombowy w Gniewie

W środę, 8 czerwca, około godziny 14-ej na gniewskim rynku pojawiła się policja i straż pożarna. Jak się okazało, ktoś zgłosił, że na terenie magistratu znajduje się bomba. Alarm na szczęście okazał się fałszywy. Za spowodowanie fałszywego alarmu może grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - Czerwiec 2016 r.

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, Czerwiec 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Festyn rodzinny w opaleńskiej leśniczówce

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 11 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 w leśniczówce Opalenie-Pólko. Miłośników jazdy rowerowej zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym. Start z Tymawy o godz. 13.30. Szczegóły na poniższym plakacie.

Sobieski z kompletem punktów po 24 kolejce

W miniony weekend Weber Szprudowo zmierzył się z Błękitnymi Kmiecin. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 7:2 dla Błękitnych.  Drużyna aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 32 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 23 pkt., uplasował się na 12 miejscu. Pokonał Koronę Rywałd 5:2.

Czas dla rodziny - Dzień Dziecka w Gogolewie

Z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zorganizowała na boisku szkolnym IV Festyn Rodzinny pn. „Czas dla Rodziny”. Celem imprezy była integracja społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego z Rodziną.

Kiermasz książek i podręczników

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na kiermasz książek i podręczników szkolnych, które odbędą się od 14 do 30 czerwca w godz. od 10.00 do 17.00 w czytelni gniewskiej biblioteki. Osoby chętne do sprzedaży bądź wymiany podręczników zachęcamy do dostarczenia książek!

Poszukiwani bohaterzy do nowego programu telewizyjnego z misją!

Czy Twoje dziecko ma problemy żywieniowe? Ma problem z wagą albo jest niejadkiem? Nie możesz przekonać go do jedzenia warzyw i owoców? Zostań bohaterem nowego programu telewizyjnego realizowanego dla TVP 2, który pomoże twojemu dziecku i całej rodzinie zmienić styl życia i złe nawyki żywieniowe. Szczegóły w załączniku.

Konferencja LGD “Wstęga Kociewia” w Piasecznie

W piątek, 10 czerwca, o godz.12.30 w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie odbędzie się konferencja promocyjna Strategii Rozwoju Lokalnego  Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Będzie też okolicznościowy odczyt na temat 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich oraz możliwość zwiedzenia Muzeum.

Dzień Dziecka w Opaleniu

„Dziś zrobię to, czego innym się nie chce, jutro zrobię to, czego inni nie będą w stanie”, pod takim hasłem w środę,1 czerwca w Zespole Szkół w Opaleniu odbył się Dzień Dziecka, który był jednocześnie Dniem Sportu. Ruch, aktywność, rekreacja i współzawodnictwo to cele, które przyświecały tego dnia społeczności szkolnej.

Informacja dot. obwodów głosowania

Informujemy, że mieszkańcy ulic: Kremskiego, Sidorowicz i Popiełuszki podlegają pod obwód głosowania nr 6, którego siedziba mieści się w Gimnazjum w Gniewie, ul. 27 Stycznia 19. Informacje dotyczące przynależności do pozostałych obwodów głosowania dostępne w załączonej uchwale.

Festyn Rodzinny w Polskim Gronowie

W piątek, 3 czerwca na terenie szkoły podstawowej w Polskim Gronowie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn rozpoczął się w świetlicy szkolnej, gdzie zaprezentowano spektakl niespodziankę. Zgromadzeni goście podziwiali na scenie rodziców uczniów oraz nauczycieli szkoły, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu teatralnym pt. „Szewczyk Dratewka”.

Wyniki referendum

Referendum gminne w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji odbyło się 12 czerwca. Ze względu na niską frekwencję, która wyniosła 10,91 %, jest ono nieważne. Z 12 289 osób uprawnionych do głosowania do urn poszło 1341 mieszkańców.

Lekcja biologii w lesie

Przez trzy dni, od 8 do 10 czerwca, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w nietypowej lekcji biologii w lesie. Spotkanie poprowadził Łukasz Ogonowski, kierownik Eko-Centrum Heliantus w Gniewie.

Obwieszczenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych w dniach od 17 czerwca 2016 r. do 20 lipca 2016 r. projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Szczegóły w załączniku.

Są takie uliczki, zaułki...

10 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród w X edycji wojewódzkiego konkursu "Najpiękniejsze Zakątki Mojego Miasta - Ocalmy od Zapomnienia", organizowanego w tym roku pod hasłem "Są takie uliczki, zaułki...". W konkursie, w kategorii fotograficznej i informatycznej, wzięli udział również uczniowie ze szkoły podstawowej w Gniewie. W konkursie wzięło udział 16 szkół z terenu województwa pomorskiego.

Dekada z ŚDS

Już od 10 lat funkcjonuje w Gniewie Środowiskowy Dom Samopomocy. Z okazji tego okrągłego jubileuszu 22 czerwca o godzinie 10.00 odprawiona zostanie w kościele św. Mikołaja msza święta, na którą zaproszone są wszystkie osoby związane z placówką oraz wszyscy mieszkańcy gminy Gniew.

Zabawa, rywalizacja i odpoczynek

Blisko czterysta osób odwiedziło w sobotę, 11 czerwca Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie. Tegoroczny dzień otwarły, mimo początkowo niesprzyjającej aury, był bardzo udany. W tym roku przebiegał pod hasłem „Wbiegnij w lato”. Na uczestników czekało mnóstwo konkursów, niespodzianek, zwiedzanie zakładu, przejażdżka kolejką oraz poczęstunek. Na pamiątkę wspólnej zabawy wręczano kwiatki doniczkowe.

Dorośli z Gniewu w "Małej Japonii"

W weekend 27-29 maja kilka osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewie, reprezentując Polskę północną, brało udział w programie Karate 60+, który był realizowany w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo -Stara Wieś. Było to ogólnopolskie zgrupowanie tego programu.

IX Festiwal Twórczości Kociewskiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza do udziału w IX edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, który odbędzie się jesienią tego roku. Już teraz zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia, które dostępne są na stronie: www.tmzt.tczew.pl.

Rewitalizacja poziomu -1 - zmiana organizacji ruchu i harmonogram prac

Inwestycja, jaką jest budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie Starego Miasta jest dla Gminy Gniew dużym wyzwaniem, między innymi ze względu na miejsce jej wykonania, czyli obszar zwartej zabudowy. Nieuniknione są więc utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji, z czym już dziś mamy do czynienia.

Kibicuj swojej OSP

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gniew odbędą się w najbliższą sobotę, 18 czerwca. Strat o godzinie 9.00 na boisku Gminnego Ośrodka Sportu (ul. Kusocińskiego 10). Zapraszamy do kibicowania.

Artystyczna ulica

18 czerwca rusza projekt Artystyczna ulica, który ma na celu ożywienie ulicy Piłsudskiego w Gniewie. Od tego dnia, w każdą sobotę w godz. od 9.00 do 13.00 sobotnie zakupy i przedpołudniowe spaceru umilą mieszkańcom o gościom, odwiedzającym nasze miasto lokalni artyści. Serdecznie zachęcamy do zrobienia sobie chwili odpoczynku i posłuchania gniewskich muzyków!

Pomyśl o sobie już dziś!

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus przyjedzie do Ośrodka Zdrowia przy ul. Witosa 10, 28 czerwca 2016 r. Zarejestruj się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30, tel. 58 767 34 44 lub 58 767 34 55.

Obchody 150 lat KGW

Serdecznie zapraszamy, 18 czerwca, na Przystań Jana III Sobieskiego w Pelplinie na obchody Wojewódzkich uroczystości 150 rocznicy powstania Kół Gospodyń Wiejskich oraz Pierwszy Festyn Myśliwski. Gminę Gniew podczas uroczystości reprezentować będą KGW z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Sukces gniewskiego gimnazjalisty

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Konrad Janicki, uczeń gniewskiego gimnazjum zajął II miejsce w etapie centralnym Konkursu Wiedzy o Zamkach Gotyckich, który odbył się 10 czerwca w Urzędzie Miasta Olsztyna. To niebywały sukces reprezentanta naszej gminy. Gratulujemy!

Nagrodzeni w plebiscycie "Mistrzowie Agro"

Tytuły Rolnika Roku i Gospodyni Roku powiatu tczewskiego powędrowały do jednego małżeństwa. Elżbieta i Tadeusz Gajowniczek z Polskiego Gronowa, których praca została doceniona przez czytelników Dziennika Bałtyckiego, bez wątpienia zasłużyli na to wyróżnienie. Gratulujemy!

Pokaz fajerwerków

W sobotę, 18 czerwca około północy na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

Konsultacje społeczne, diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji

Władze Miasta i Gminy Gniew zapraszają na konsultacje społeczne „Diagnozy obszarów zdegradowanych i rewitalizacji”, które odbędą się 20 czerwca o godz. 14:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w tworzeniu lokalnego programu rewitalizacji miasta Gniew!

Wakacje w Bajecznej Krainie

Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zaprasza wszystkie Dzieci w wieku 2,5 do 5 lat na niezapomniane pełne wrażeń wakacje 2016. W programie między innymi: warsztaty artystyczne, olimpiada sportowa, dzień plażowicza, zabawa w świecie Piotrusia Pana, wizyta w kuchni łasucha oraz wiele innych atrakcji. Zapisz swoje Dziecko już dziś! Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły w załączniku.

Archeologiczny wolontariat - przyjdź, odkryj i ocal od zapomnienia!

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział w Gniewie poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby przeżyć wakacyjną przygodę angażując się w prace archeologiczne. Badania archeologiczne prowadzone będą od lipca do końca sierpnia na obszarze Starego Miasta w ramach procesu rewitalizacji starówki. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Nowe przystanki w Nicponi

Na wniosek sołtysa Alojzego Klimaczka Urząd Miasta i Gminy Gniew zlecił wykonanie dwóch przystanków na terenie wsi Nicponia. Lokalizacja została uzgodniona z Powiatowym Zarządem Dróg po konsultacjach z sołtysem. Zdaniem gospodarza wsi na działaniach tych najbardziej skorzystają dzieci dojeżdżające do szkoły w Tymawie. Władze miasta podkreślają natomiast, że docelowo będą się starały wymieniać wiaty przystankowe także w innych miejscowościach gminy.

Dzień Matki w Pieniążkowie

Uroczystość Dnia Matki to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Dzieci z Przedszkola w Pieniążkowie bardzo uroczyście świętowały tę uroczystość, prezentując swoje umiejętności przed najbliższymi.

Festyn Rodzinny PSP SPSK Tymawa w Pólku

W sobotę, 11 czerwca na terenie leśniczówki w Pólku odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez PSP SPSK w Tymawie. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Funduszu Minigrantów, dofinansowanego ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Przedszkolaki w Smykolandii

W poniedziałek, 13 czerwca dzieci z przedszkola w Pieniążkowie radośnie spędziły czas w sali zabaw „Smykolandia” w Kwidzynie. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Noc Świętojańska w Opaleniu - przyjdź na festyn z całą rodziną

Wszystkich, którzy pragną dobrze się bawić zapraszamy na Noc Świętojańską, która odbędzie się 25 czerwca na placu przy Domu Kultury w Opaleniu. W programie gry, zabawy i konkursy dla wszystkich, przejażdżki konne i puszczanie wianków na wodę, występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz zabawa taneczna przy muzyce Wiesława Igielskiego. Około godz. 24.00 natomiast szukanie kwiatu paproci. Serdecznie zapraszamy!

Siła jest w Nich!

We wtorek, 7 czerwca w Gospodarstwie Agroturystycznym „Maciejówka” w Opaleniu odbyło się kolejne spotkanie Powiślańskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego "Siła jest w nas". Stowarzyszenie to łączy nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny oraz przyjaciół. Znajdź w sobie siłę i wspólnie z nimi nie daj się chorobie!

"E-administracja dla e-klienta" - pierwszy etap za nami

Otrzymaliśmy informację, że wniosek o dofinansowanie "E-administracja dla e-klienta" pozytywnie przeszedł etap oceny merytorycznej, uzyskując co najmniej 60% punktów we wszystkich kategoriach oceny. Oznacza to, że projekt aktualnie jest poddawany negocjacjom, ponieważ pozytywna ocena merytoryczna nie przesądza jeszcze o otrzymaniu dofinansowania. Czy nasz projekt finalnie otrzyma dofinansowanie dowiemy się prawdopodobnie około 10 lipca.

Sprzedaż bezpośrednia produktów rolnych - szkolenie

W Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki trwa bezpłatne szkolenie poruszające tematykę wymagań formalno-prawnych dla produktów przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej. Uczestnikom spotkania przybliżane są zawiłości prawne obowiązujących ustaw, które nie rzadko wywołują burzliwą dyskusję. Na szkolenie zaproszeni zostali rolnicy oraz działkowcy, szczególnie ci zainteresowani możliwością sprzedaży własnych produktów podczas sobotnich targowisk na rynku w Gniewie.

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku

Dzisiaj, tj. 16 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy Państwa Czesławę i Eugeniusza Połomskich z Gniewu, którzy świętowali Diamentowe Gody, czyli 60. rocznicę ślubu. Zapytani o receptę na tak długie pożycie małżeńskie, zgodnie mówią o wielkiej miłości, wyrozumiałości oraz wzajemnym uzupełnianiu się.

Siłownia w Szprudowie

Dokładnie wczoraj, 15 czerwca, dzieci i młodzież ze Szprudowa mogli po raz pierwszy skorzystać z nowej zewnętrznej siłowni, która stanęła przy świetlicy wiejskiej. Chętnych nie brakowało. Sprzęt, który stanął w Szprudowie zakupiony został z pieniędzy z funduszu sołeckiego i kosztował około 10 tys. zł. Reszta pieniędzy z funduszu sołeckiego (5 tys. zł) przekazana została na renowację nawierzchni boiska piłkarskiego w miejscowości.

Można powalczyć o dofinansowanie

W piątek, 10 czerwca, w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie odbyła się konferencja promocyjna Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Spotkanie stało się też okazją do przypomnienia postaci Juliusza Kraziewicza i tego jak rodziły się na tym terenie Koła Gospodyń Wiejskich.

Przedszkolaki w Westernowym Miasteczku

9 i 15 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup gniewskiego przedszkola wybrały się wspólnie na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu. To miejsce pełne przygód rodem z dzikiego zachodu. W miasteczku czekało na nich wiele atrakcji i niesamowita westernowa atmosfera - bufiaste sukienki, dyliżans, konie i kowboje.

 

Młodzi artyści dla mamy i taty - już dziś!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego pt. "Młodzi artyści dla mamy i taty", który odbędzie się dzisiaj, 22 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Biblioteki.

Księgozbiór gniewskiej książnicy powiększy się o nowe pozycje

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1. Po pozytywnie rozpatrzonym wniosku gniewska książnica otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

W dniach 4-5 czerwca w hali Globus w Lublinie spotkali się najlepsi zawodnicy z polskich klubów Karate Tradycyjnego. W zmaganiach uczestniczyli również zawodnicy z terenu gminy Gniew Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach, Filip Tocewicz i Jakub Chyliński. Natalia Kottlenga, mieszkanka Jaźwisk debiutowała w zawodach i zajęła wysokie 5 miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Jakub Chyliński wywalczył 5 miejsce, a Filip Tocewicz 6.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Problemy na łączach

Profil „Gmina Gniew”, założony kilka dni temu przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w celu odpowiadania na pytania mieszkańców, jakie pojawiają się na innych profilach portalu społecznościowego Facebook, został zgłoszony przez „życzliwych” internautów, jako profil fałszywy, a następnie usunięty przez administratorów FB, bez możliwości przywrócenia konta. Użytkowników Facebooka, którzy zdążyli polubić profil przepraszamy i zapraszamy do kontaktów przez facebookową stronę Miasto i Gmina Gniew.

Eko wycieczka

W środę, 15 czerwca, Eko- Centrum Heliantus wraz z najlepszymi drużynami Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej wybrali się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Była to główna nagroda w konkursie ufundowana przez firmę MIKROSTYK  S.A.

Kino 7D w Gniewie!

W przyszły czwartek i piątek, 23 i 24 czerwca zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Wiadomość dla NGO

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne w Tczewie pt. "Fundusze Europejskie w perspektywie 2014-2020 dla organizacji pozarządowych". Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 czerwca 2016 r. w godz. 10:45-14:15 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 3.

GCR znowu pomaga

Tym razem do Gniewskiego Centrum Reagowania w Gniewie trafiły jeże i zając. Zwierzęta przekazane zostały do Eko-Centrum Heliantus, a teraz wyruszyły w podróż do ośrodka Ostoja.

Wakacje z Biblioteką

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do spędzania wolnego w jej murach. Warsztaty artystyczne oraz taneczne, karaoke, pikniki, zawody sportowe, a także sesja fotograficzna z profesjonalnym fotografem, wszystko to czeka na uczestników wakacyjnej zabawy z gniewską biblioteką. Spotkania odbywać się będą w lipcu i sierpniu br, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 13:00 w Sali Wystawowej Biblioteki.

Konkurs muzyczny dla wokalistów i zespołów

Bank Spółdzielczy w Skórczu zaprasza wokalistów oraz zespoły muzyczne do wzięcia udziału w konkursie wokalnym "Muzyczny Skarb", który odbędzie się m.in. w Dzierżążnie koło Morzeszczyn, 26 czerwca br. Konkurs organizowany jest z okazji roku jubileuszowego Banku Spółdzielczego w Skórczu i ma za zadanie propagowanie twórczości wokalnej artystów. Więcej szczegółów na załączonym plakacie.

Uczniowie gniewskiego LO i Technikum przywieźli puchary z Tczewa

16 czerwca na boiskach w Tczewie odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora Szkoły.  Do rywalizacji zaproszonych zostało 6 drużyn (3 męskie oraz 3 żeńskie). Miło nam poinformować, że chłopcy i dziewczęta z zespołu z ZSP w Gniewie zajęli I miejsce w turnieju.

Nabór wniosków o przyznanie Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Rozpoczął się nabór Wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego. Sprawdź czy i jak możesz je otrzymać.

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 czerwca 2016r. Zarządzeniem Nr 74/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Ogłoszenie o ofercie w trybie bezkonkursowym

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 17 czerwca do Urzędu Miasta i Gminy Gniew wpłynęła oferta Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego pn. "Bezpieczne i zdrowe wakacje w plenerze", złożona w trybie bezkonkursowym. Szczegóły w załącznikach poniżej.

Bajeczny piątek

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Przedszkolu Niepublicznym „Bajeczna Kraina” w piątek, 24 czerwca. Impreza odbywać się będzie w godzinach 16.00 - 19.00, a w programie m.in. zjeżdżalnie, warsztaty i spotkania z żywymi zwierzętami.

Wolontariacki maraton filmowy

W sobotę, 17 czerwca w Gimnazjum im. gen. J. Hallera odbył się Wolontariacki Maraton Filmowy. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Funduszu Minigrantów, dofinansowanego ze środków Gminy Gniew, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Gniewscy ochotnicy najlepsi w gminie

W sobotę, 18 czerwca, w Gniewie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Uczestnicy tradycyjnie musieli się wykazać podczas sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Na starcie stanęli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gniewu, Opalenia, Rakowca, Gogolewa, Kolonii Ostrowickiej i Jelenia. Najlepszymi w gminie zostali gniewscy ochotnicy. OSP z Rakowca powołana została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Nowy chodnik na ul. Kopernika

Kolejna część chodnika na ul. Kopernika została wyremontowana. Od 13 do 18 czerwca trwały prace modernizacyjne pieszego szlaku. Inwestycja polegała na wymianie 170 m2 nawierzchni na kostkę Polbruk, wymianie krawężników i obrzeży. Budowę wykonywała firma Karli One Four... Dariusz Karzyński. Koszt zadania wyniósł 24.000 złotych.

Trwa budowa objazdu przez alejkę

Od kilku dni firma MELBUD prowadzi prace w okolicy alejki. Najpierw zburzono mur przy budynku nr 13 przy ul. Sobieskiego oraz przyległe do niego budynki gospodarcze, a następnie przystąpiono do układania dużych płyt chodnikowych. Służyć mają one objazdowi od ul. 27 Stycznia do ul. Sobieskiego, który wprowadzony zostanie w momencie rozpoczęcia prac w ul. Sobieskiego. Prace w tej części miasta prowadzone będą jednak w późniejszym czasie. W poniedziałek, 20 czerwca firma rozpoczyna już także rozkopy w ulicy Piłsudskiego.

150-lecie KGW w Pelplinie

W minioną sobotę, 18 czerwca odbyły się wojewódzkie obchody rocznicy 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich, połączone z I Pomorskim Festynem Myśliwskim oraz Pelplińską Nocą Świętojańską. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście kół z terenu gminy Gniew, którą reprezentowały godnie Gospodynie z Gogolewa i Kolonii Ostrowickiej.

Zawody spinningowe

W sobotę, 18 czerwca Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie dla seniorów i juniorów w dyscyplinie spinningowej. Zawody odbyły się na wodach rzeki Wisły w okolicach Polskiego Gronowa. Pogoda na szczęście dopisała, a i ryby też nieźle brały.

XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego

Szczęk zbroi, trzask kruszonych kopii, gonitwy i jadący w pełnym galopie rycerze. Opanowane do perfekcji rzemiosło walki włócznią, maczugą i mieczem. Wszystko wygląda prawie tak, jak w dawniej, a jednak dzieje się współcześnie – tak opisuje się gniewskie turnieje rycerskie, które odbywają się w mieście już od ćwierćwiecza. Już niebawem, bo 25 i 26 czerwca na placu turniejowym gniewskiego zamku, będziemy mogli podziwiać to wielkie widowisko historyczne, w jego niezwykle bogatej jubileuszowej odsłonie.

Prace modernizacyjne na SUW Brody Pomorskie-uwaga nie będzie wody!

Informujemy, iż od środy 22 czerwca od godz. 7.00 do czwartku 23 czerwca do godz. 6.00 z powodu prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody Brody Pomorskie nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Brody Pomorskie. W czasie prowadzenia prac, woda do celów spożywczych dostarczona będzie beczkowozem podstawionym przy budynku nr 18. 

Królowa nauk wśród pierwszaków

W piątek, 17 czerwca w gniewskim gimnazjum odbył się konkurs matematyczny. Tym razem do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych, którzy musieli zmierzyć się z wcale nie najłatwiejszymi zadaniami matematycznymi. Laureatami tych zmagań zostali: Mateusz Cybura (I c) i Aleksandra Klusek (I c). Serdecznie gratulujemy!

Rodzina 500+

W związku z pojawiającymi się pytaniami o wypłaty świadczeń z programu 500+ postanowiliśmy zapytać Karolinę Czerwińską, kierownik zespołu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, o to jak wygląda sytuacja w naszej gminie.

Obwieszczenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia, że w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn. "Zespół elektrowni wiatrowych Gogolewo", przed wydaniem przedmiotowej decyzji przeprowadzona zostanie rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa. Odbędzie się ona 7 lipca o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolewie.

Gniewianie najlepsi w Sztumie

Z okazji Dni Powiatu Sztumskiego odbył się II Otwarty Turniej „Baśki”. Wzięło w nim udział 56 graczy z Pelplina, Gniewu, Mikołajek Pomorskich, Jasnej i Sztumu. Najlepszy wynik uzyskał i zwycięzcą turnieju został Roman Szulc ze Sztumu. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno gniewianie Leszek Makowski i Henryk Khlos. Drużynowo wygrał zespół Hotel Zamek Gniew, grający w składzie: Kazimierz Dąbrowski, Edmund Kaliszewski, Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski. Serdecznie gratulujemy!

Rewitalizacja- pierwsze odkrycia

Podczas prac rewitalizacyjnych na ul. Wschodniej w Gniewie odkopano dębową drogę z drugiej połowy XIV wieku. Dziś przedstawiamy państwu zdjęcia. Więcej informacji w najbliższych dniach po wizycie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji zadania publicznego z zakresu "Upowszechniania kultury fizycznej przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w roku 2016".

Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew

W minioną sobotę, 18 czerwca w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpia” Gniew, odbył się uroczysty turniej tenisa stołowego podsumowujący sezon sportowy 2015/2016. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W pierwszej kategorii wystąpiło 20 osób, natomiast w drugiej aż 16.

 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew
 • Podsumowanie sezonu - UKS Olimpia Gniew

Nowa maskotka Gniewu - Wiewiórka Walentynka

Dzisiaj, tj. 23 czerwca w Ogrodzie Historii przy ul. Sambora zamieszkała wraz z Misiem Maciusiem kolejna maskotka Gniewu - Wiewiórka Walentynka. Zapraszamy do odwiedzin!

Lokalny Program Rewitalizacji – konsultacje społeczne

W poniedziałek, 20 czerwca w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w mieście Gniew. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy AMT Partner Doradca Samorządu i Biznesu. Gmina Gniew na opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Gniew do 2020 roku pozyskała dotację w wysokości 79 312,50 złotych.

Koniec roku akademickiego

Studenci gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w poniedziałek, 20 czerwca, pożegnali kolejny semestr. Był to czas na podsumowanie tego co działo się w przeciągu ostatniego roku oraz dobrej zabawy. Członkowie DUETu, grupy teatralnej stworzonej przez członków UTW oraz mieszkańców i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gniewie przygotowali bowiem na ten dzień kabaret.

Dębowa droga i palenisko z XIV wieku

Na internetowej stronie spółki Inwest-Kom pojawiła się informacja o znaleziskach, wykopanych podczas prowadzonych prac budowlanych, związanych z realizacją inwestycji wymiany i budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta Gniew. W trakcie prac odkryto XIV-wieczną dębową drogę i najprawdopodobniej pozostałości paleniska. Szczegóły na stronie spółki.

Weź udział w nowych grach turystycznych

Wybierz się w podróż do przeszłości, poznaj ciekawostki Niziny Walichnowskiej, jej historię i ważne wydarzenia, rozwiąż zagadkę i odkryj tajemnicze hasło, czyli nowe gry turystyczne promujące dziedzictwo Niziny Walichnowskiej: "Zaginiona Pieczęć" oraz "W krainie wyrwanej rzece". W grach udział wzięli już pierwsi ochotnicy.

Awaria!

Inwest-Kom sp. z o o informuje, że nastąpiła awaria sieci wodociągowej na ul. Piłsudskiego. Starówka, ul. Wiślana i Kościuszki będą bez wody do około godziny 15.00.

Monitoring- prace trwają

Spotkanie inicjujące prace nad stworzeniem monitoringu miejskiego odbyło się w środę,22 czerwca, w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele urzędu, Gminnego Centrum Reagowania i policji. Pierwsze decyzje zapadły.

Kino 7D w Gniewie! Już dziś!

Zapraszamy wszystkich odważnych na seanse w mobilnym kinie, które stanęło na placu Grunwaldzkim o godz. 12:00. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane dzisiaj oraz jutro w godzinach od 12:00 do 20:00.

Plastycznie uzdolnione maluchy

W ostatnim czasie dzieci z Przedszkola Niepublicznego 'Bajeczna Kraina' wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na najciekawszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w formacie A4 dowolną techniką.

X Memoriał Andrzeja Grubby

W dniach 11-12 czerwca w Hali 100-lecia Sopotu rozegrany został X Memoriał Andrzeja Grubby z udziałem 32 reprezentacji szkolnych w tenisie stołowym z całej Polski. Uczniowie zrzeszeni w UKS Olimpii Gniew: Maksymilian Pek i Marta Dzwonkowska oraz MTS Kwidzyn- Patryk Kwiatkowski reprezentujący szkołę podstawową Gniew uplasowali się na 9 miejscu klasyfikacji końcowej.

Warsztaty w gniewskim Zakładzie Produkcji Kruszyw

Czy w wieku gimnazjalnym warto już zastanawiać się nad swoimi zawodowymi perspektywami? Jak najbardziej! Poszerzaniu świadomości w tym zakresie poświęcone były warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w Zakładzie Produkcji Kruszyw już po raz czwarty.

Jubileusz Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie

W środę, 22 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie świętował 10-lecie swojej działalności. Gniewskiej placówce winszowali przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, władze samorządowe oraz współpracownicy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny podopiecznych domu.

Uroczyście żegnano szóstoklasistów

Dzisiaj, 23 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania szóstoklasistów opuszczających mury Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Podczas akademii absolwenci zatańczyli poloneza, odśpiewano hymn szkoły oraz nagrodzono tych uczniów, którzy wyróżnili się zarówno na tle naukowym, jak i sportowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Gniew i Nizina Walichnowska bez wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że z powodu poważnej awarii wody nie ma na terenie miasta i na Nizinie Walichnowskiej. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Spółka dokona wszelkich starań, by usunąć awarię jak najszybciej.

Wycieczka do Krynicy Morskiej

Sołtys Sołectwa Szprudowo serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce do Krynicy Morskiej, które zorganizowana zostanie w niedzielę, 17 lipca. Zapisy trwają do 8 lipca. Koszt udziału w wycieczce wynosi 35 złotych od osoby. Szczegóły i zapisy pod nr tel: 661 837 018.

Uwaga na upały!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Przy kawie na trawie

W poniedziałek, 27 czerwca zapraszamy na festyn w parku Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, pt. „Przy kawie na trawie”, podczas którego organizatorzy zapoznają słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku z założeniami projektu pt. "Kupieckim szlakiem po gniewskiej starówce…" i założeniami portalu www.otwartezabytki.pl

Żegnaj szkoło

I stało się, rok szkolny 2015/2016 oficjalnie zakończony. Świadectwa rozdane, nagrody przyznane czas na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak wyruszymy na szlaki zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości kończących ten semestr.

Obejrzyj wystawę

W ten weekend Gniew opanowany będzie przez rycerzy. Rozpoczyna się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego. Jeżeli ktoś chciałby porównać jak zmieniała się impreza na przestrzeni lat zapraszamy do obejrzenia wystawy, która mieści się przy pl. Grunwaldzkim (rynek Starego Miasta).

Strefa kibica w Gniewie

W sobotę, 25 czerwca, w karczmie i kawiarnio oranżerii na zamku w Gniewie utworzona zostanie strefa kibica. Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas meczu Polska-Szwajcaria. 

Świat leży u Waszych stóp, zdobywajcie go

Polonezem rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas III Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie. Wydarzeniu towarzyszyły mieszane uczucia, bowiem na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli malowały się i radość, i smutek. - Spełniajcie swoje marzenia i wspominajcie te niesamowite czasy - mówiła dyrektor szkoły Ewa Grudzińska.

Uwaga- rynek bez wody

Jutro, 28 czerwca, w godzinach 7-12.00 planowana jest przerwa w dostawie wody dla pl. Grunwaldzkiego w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkania z wartościową książką

Każde spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest dowodem na to, że warto czytać. Dzięki książkom bowiem, nie tylko przyjemnie spędzamy wolny czas, ale również pozostawiają one w czytelniku, pewną dozę przeżyć.

Turniej finałowy Ligii Mistrzów Orlika 2016 MIKROSTYK FUN GOL

Na gniewskim Orliku zakończyły się piłkarskie rozgrywki VII edycji Ligii Mistrzów Orlika 2016 dla rocznika 1999 – 2002. Impreza trwała ponad 3 miesiące, a główny patronat nad meczami sprawowała firma MIKROSTYK Gniew.

Burmistrz pogratulowała młodym historykom

Konrad Janicki i Karol Krotowski reprezentowali naszą gminę podczas ogólnokrajowego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, Konrad był 2 w swojej kategorii wiekowej, a Karol znalazł się wśród 20 najlepszych uczniów w kategorii szkół podstawowych. Młodych historyków zaprosiła do siebie burmistrz, aby osobiście pogratulować im wspaniałego występu.

Eksperymentalna wycieczka gniewskich zwycięzców

Za nimi wspaniała lekcja przyrody, fizyki, chemii, historii i geografii, a przede wszystkim ciekawości motywującej do nieustannego odkrywania otaczającego nas świata. Wyprawa do gdyńskiego Centrum Nauki Experyment była nagrodą dla młodych twórców, których prace zwyciężyły w konkursie „Kronika Gniewskiej Rodziny”. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Zakończenie roku w gniewskim gimnazjum

Gimnazjaliści zakończyli rok szkolny. Podczas akademii kończącej naukę nie zabrakło wyróżnień za poprawne zachowanie i osiągnięcia w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Młodzieży gratulujemy osiągnięcia wyników i życzymy udanego wypoczynku letniego.

Oni wystartują po lepszą przyszłość

Program „Wiedza Start” miał swój uroczysty finał 23 czerwca. Wiemy już, którzy uczniowie III klas gimnazjum z Gniewu i Opalenia uzyskali najlepsze wyniki w części matematycznej i przyrodniczej testów, co za tym idzie, stypendium finansowane w całości ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Średniowieczny trakt- badania trwają

Trwają prace przy odkrytej w zeszłym tygodniu w Gniewie średniowiecznej drodze. Trzy metry sześcienne drewna zostaną zabezpieczone i przewiezione do konserwacji do Gdańska, pozostała część materiału będzie składowana w bezpiecznym miejscu. Z dębowych bel pobrany został też materiał do badań dendrochronologicznych, które pozwolić mają na dokładne określenie wieku traktu.

Planuj wakacje z LOT-em

Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE od wielu już lat jest działanie „Na Kociewiu cały rok”. Są to co roku zbierane są i wydawane kalendarze najważniejszych wydarzeń w regionie. W tym roku wydano pięć tysięcy broszur, które trafiły do urzędów, punktów informacji turystycznej, do turystów...

Zakończenie roku szkolnego w ZSP Gniew

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w ZSP połączone zostało z uroczystością pożegnania absolwentów klasy III c Zespołu Szkół Zawodowych. Całość tradycyjnie rozpoczęto złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą patrona szkoły, księdza Henryka Mrossa. Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w mszy świętej.

Rodzeństwo z medalami

Stowarzyszenie sportów siłowych KZP Team Gniew startowało w sobotę 25 czerwca na IV Mistrzostwach Szczytna w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar Burmistrza Miasta Szczytno. Tym razem KZP Team Gniew reprezentowało rodzeństwo Dorota, Michał i Paweł Kocknecht. Cała trójka w swoich kategoriach wywalczyła podia.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 29 czerwca odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miejskiej. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do uczestnictwa w obradach, które rozpoczną się o godz. 11.00 w siedzibie gniewskiej OSP. Szczegóły w załączniku.

You can sing!

W srodę, 22 czerwca można było usłyszeć dobiegający ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie piękny śpiew małych wielkich artystów. A wszystko to za sprawą II Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej "Yo Can Sing". Jak sama nazwa wskazuje, jego uczestnicy nie tylko musieli zmierzyć się wystąpieniem przed większa publicznością, ale również z językiem angielskim.

Zwyciężyło Umiarkowanie

Podczas jubileuszowego, XXV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Gniewie, zmierzyły się z sobą 4 drużyny- Sprawiedliwość, Umiarkowanie, Męstwo i Roztropność. Nazwy te nawiązywały do rycerskich cnót kardynalnych, a podczas gniewskiej imprezy najlepiej zaprezentowało się Umiarkowanie.

 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?

Międzynarodowo w Opaleniu

Zespół Szkół w Opaleniu miał w czerwcu gości z Ukrainy. Uczniowie ze szkoły językowej z miasta Browary przyjechali do Polski, aby poznać naszą kulturę, podszkolić się w języku polskim i angielskim. Nasi uczniowie znowuż mogli w praktyce podszkolić swoje umiejętności w języku angielskim. Czerwcowa wizyta w Opaleniu to początek dłuższego przedsięwzięcia, które zakończyć ma się w 2020 r. międzynarodową debatą.

Winiarzu złóż wniosek o wpis do ewidencji ARR

Agencja Rynku Rolnego prowadzi ewidencję producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino. Wnioski o wpis do ewidencji  na rok gospodarczy 2016/1017 należy składać do 15 lipca 2016 r.

Wakacje 2016

Jak co roku w okresie letnim, organizacje i instytucje z terenu gminy Gniew organizują dla dzieci szereg zajęć, warsztatów i wycieczek. Bogatej oferty wakacyjnej nie zabrakło również teraz, dlatego też wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali na wypoczynek z Gniewu, bądź zamierzają spędzić w naszej gminie całe wakacje, zachęcamy do zapoznania się z rozkładem letnich zajęć. Życzymy udanego wypoczynku!

Warsztaty Gospel

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie młodości z doświadczeniem, czyli Warsztaty Gospel na Zamku w Gniewie, które będą miały miejsce od 10 do 15 sierpnia 2016 r. Warsztaty poprowadzą: Wayne Ellington, Peter Steinvig, Gabriela Gąsior, Piotr Pawlicki. Zgłoszenia i informacje dostępne na stronie www.gospel-festiwal.pl.

 • Plakat

Przerwa w dostawie wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że w związku z prowadzoną budową/wymianą sieci na gniewskiej starówce, 29 czerwca od godziny 22.00 do godz. 5.00 dnia następnego (30 czerwca) nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta Gniew oraz w Ciepłem. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy i cierpliwość.

Zainwestuj na gniewskim rynku nieruchomości!

Ruszyły prace rewitalizacyjne na obszarze Starego Miasta w Gniewie. Jego walory historyczne, architektoniczne oraz potencjał turystyczny sprawiają, że ma on szansę stać się już wkrótce prawdziwą perłą Pomorza. Właściciel obiektów usytuowanych na Placu Grunwaldzkim 6 i 7 (ruiny kamienic), w trosce o kompleksowość procesu rewitalizacji gniewskiego rynku, rozpoczął poszukiwania inwestorów dla tych nieruchomości.

SMS woda - bądź na bieżąco z przerwami dostawy wody

W ostatnim czasie dość często zmagać musimy się z przerwami w dostawie wody. Aby przygotować się na taką sytuację, możemy zapisać się do bezpłatnego serwisu SMS, który na bieżąco wysyła powiadomienia o nadchodzących awariach. Serwis prowadzi spółka Inwest-Kom w Gniewie, która w trosce o mieszkańców, szybko przekazuje ważne im komunikaty.

6. urodziny Misia Maciusia

Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na szóste urodziny Misia Maciusia. Urodzinowy piknik odbędzie się w piątek, 1 lipca o godz. 16.00 w Ogrodzie Historii. Oprócz wielu zabaw, zaplanowanych na ten dzień, wszyscy przywitają uroczyście nową koleżanką Misia Maciusia. Jak na tradycję przystało, wręczona zostanie też nagroda Naj Deko Misia Maciusia za trwałe upiększanie naszego miasta. Serdecznie zapraszamy!

 • Suczka Czika
 • Suczka Czika

Współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego 2015/2016

21 czerwca w Tczewie podsumowano całoroczne współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tczewskiego. Rozdano puchary, dyplomy oraz nagrody dla najlepszych szkół powiatu tczewskiego w rywalizacji sportowej w mijającym roku szkolnym. Gniewska podstawówka po raz czwarty z rzędu okazała się najlepsza w rywalizacji szkół podstawowych. Gimnazjaliści uplasowali się na trzecim stopniu podium. Gratulujemy!

Krzyżacy Kontra Kociewiacy - wystaw swoje stoisko

Serdecznie zapraszamy wystawców, sprzedawców, Koła Gospodyń Wiejskich, osoby wykonujące rękodzieła do wystawiania stoisk podczas VI Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy, który odbędzie się w niedzielę, 31 lipca  na rynku w Gniewie. Zainteresowani proszeni są o kontakt z organizatorem, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie pod nr tel. 58 535 25 62 wew. 21.

Zdolni z Pomorza - dodatkowa rekrutacja

Wciąż trwa rekrutacja do unikatowego na skalę kraju, innowacyjnego projektu "Zdolni z Pomorza", którego celem jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie matematyki, fizyki i informatyki. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zgłoszeń dostępne w załączniku. Termin składania dokumentów przedłużono do 12 września 2016 r.

Gniewskie Leby bazar różności

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym targowisku miejskim na rynku w Gniewie, które odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. od 6.00 do 14.00. Mieszkańców zapraszamy do zakupów, zaś wystawców do wystawienia swoich stoisk. Szczegóły w spółce Inwest-Kom pod nr tel. 58 535 23 31 wew. 39 lub osobiście w siedzibie firmy. Przypominamy również, że w związku z organizacją targowiska w każdą sobotę, ruch  w północnej i zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego zostanie zamknięty.

Dorszowe Żniwa na zamku w Gniewie

W sobotę, 2 lipca na zamku w Gniewie, odbędzie się XIII edycja Dorszowych Żniw, czyli Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb Morskich. W Mistrzostwach co roku biorą udział najlepsi polscy kucharze. Podczas tegorocznej edycji ich zadanie będzie polegać na przygotowaniu dania głównego z wykorzystaniem polędwicy z dorsza, deseru z wykorzystaniem czekolady dowolnego rodzaju i przynajmniej trzech rodzajów owoców.

GOSPEL 2016 – konferencja dla mediów

Trwają przygotowania do jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Marylę Rodowicz, Skaldów, IRĘ oraz Raya Wilsona z Genesis Classic Orchestra. Media zapraszamy na konferencję prasową, poprzedzającą wydarzenie. Będzie to okazja do osobistego spotkania się i poznania organizatorów festiwalu. Konferencja odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia o godz. 12.00 w Sali Husarskiej Zamku w Gniewie.

Pokaz fajerwerków

W sobotę, 27 sierpnia, około godziny 22.00 na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. Serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.