Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Vivat Kociewiacy! Krzyżacy zostali pokonani

W niedzielę, 31 lipca, podczas szóstego już Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego „ Krzyżacy kontra Kociewiacy” rycerze zakonni ponieśli klęskę. Lepsi okazali się Kociewiacy, którzy śpiewem i tańcem przekonali widownię, że to właśnie im należy się laur zwycięstwa. Podziwiający kociewskie popisy ochoczo stanęli do konkurencji przeciągania liny, by wspomóc swoich faworytów. Nagrodzono także laureatów konkursów „ Piękna Wieś Pomorska 2016” i „ Piękne Miasto Gniew 2016”. Miecz Burmistrz Gniewa trafił w ręce Arkadiusza Małkowskiego. Super Kociewianką została Paulina z Gniewa, zaś Super Kociewiakiem Paweł z Kwidzyna.

Starcie dwóch Wazów w Gniewie

Już po raz piętnasty na Zamku w Gniewie zorganizowano największą w Europie inscenizację historyczną, w której jedną z głównych ról odgrywała husaria. Po raz kolejny doszło do Wielkiej Bitwy pomiędzy Szwedami a Polakami. Impreza historyczna „Vivat Vasa” odbyła się w ostatni lipcowy weekend, 30 i 31 lipca.

Wybieramy Królową Mleka 2017!

Ruszyła czwarta edycja konkursu "Królowa Mleka". Do zdobycia są ponownie aż trzy korony! Podobnie bowiem jak w latach poprzednich, wybrane zostaną Królowa oraz dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.

Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

W tym roku Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.

Aktywny sierpień

Wakacje na półmetku, ale nie ma co się martwić. W gminie Gniew sierpień spędzić można na różne sposoby. Zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertą przygotowaną z myślą o najmłodszych.

Piaseczno Folklor Festiwal 2016

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na XXIII Przegląd Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia, oraz na XVIII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza, który będzie miał miejsce w Piasecznie dzień później.

Odwiedź Loopy’s World

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z rodzicami na wspólny wyjazd do największego placu zabaw i rekreacji Loop’s World. Wyjazd do Gdańska planowany jest na sobotę (20 sierpnia). Koszt wycieczki: dziecko/dorosły 15 zł.

 

VISTULA NEW LIFE

Gmina Gniew będzie uczestniczyła w projekcie VISTULA NEW LIFE. Projekt realizowany będzie na ujściowych odcinkach rzek i polegał będzie na budowie przepławek dla ryb i odtwarzaniu tarlisk. Projekt przewiduje na terenie naszej gminy udrożnieniu istniejących stopni wodnych w Brodzkich Młynach i Stockim Młynie na rzece Wierzyca.

Rewitalizacja

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gniewie procedowana będzie uchwała w sprawie wyznaczenia obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji miasta Gniew. Na zlecenie gminy Firma AMT Partner opracowuje Lokalny Program Rewitalizacji. Działania rewitalizacyjne są prowadzone w Polsce od wielu lat. Nowe podejście do rewitalizacji, zostało wypracowane na przestrzeni ostatnich lat we współpracy z samorządami terytorialnymi, organizacjami samorządowymi oraz ekspertami.

Czyste powietrze miasta i gminy Gniew

Gmina Gniew wzorem lat ubiegłych przystąpiła do konkursu organizowanego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zostaliśmy zakwalifikowani do dofinansowania w ramach konkursu „Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2016”.

Uwaga rolnicy!

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. Nr 52, poz. 379 z późn. zm.), w dniach od 1 sierpnia 2016r. do 31 sierpnia 2016r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT  stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2016r. do 31 lipca 2016r.

Wakacje w Szprudowie

Sołtys Sołectwa Szprudowo wraz z Radą Sołecką dziękują uczestnikom wycieczki do Krynicy Morskiej za wspólny, mile spędzony czas przy ładnej pogodzie. Dziękują również mieszkańcom Szprudowa za frekwencje na zabawie w świetlicy wiejskiej w Szprudowie. Podziękowania należą się również Przemkowi Guzdajowi (Dj Guzi) za oprawę muzyczną podczas imprezy.

Uroczystości policyjne

Wczoraj o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji. Mundurowi otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Kolejne środki na doposażenie szkół

W kwietniu 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w porozumieniu z dyrektorami szkół opracowali wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Starano się o środki na doposażenie szkół i placówek w zakresie pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych. Celem projektu miało być podnoszenie jakości udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych.

Uważaj na optymalizację i łatwy zysk

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega by nie wierzyć w szybkie i łatwe oszczędności na składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych. Z dużym dystansem należy też podchodzić do ofert zapewniających duże wypłaty zasiłków z ZUS.

  • Kotek szuka nowego domu

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż w nocy z wtorku na środę 9-10 sierpnia w godzinach od 22.00 do 5.00 z powodu prac na sieci wodociągowej w Gniew, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Gniewu i Ciepłego. Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Wsparcie dla młodych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne w Kwidzynie i Smętowie Granicznym pt. "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER 2014-2020".

Informacja dla wolontariuszy chętnych do pomocy przy festiwalu GOSPEL

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy w wieku od szkoły podstawowej do szkoły średniej do pomocy przy organizacji festiwalu Gospel. Spotkanie przygotowujące odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia o godz. 11.00 na hali sportowej w Gniewie. Liczymy na Waszą obecność i mobilizację do działania!

Weekend niesamowitych koncertów

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. Obok tych wielkich muzyków na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów.

To twoja szansa!

Gmina Smętowo Graniczne serdecznie zaprasza WSZYSTKICH, którzy poszukują/będą poszukiwać zatrudnienia lub pragną rozpocząć własną działalność gospodarczą i potrzebują wsparcia, na BEZPŁATNE spotkanie informacyjne "Wsparcie dla osób młodych w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER", które odbędzie się w środę 31 sierpnia 2016 r. w godz. 11:00-13:45 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Smętowo Graniczne przy ul. Sportowej 7.

V Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie

Pelplin zaprasza na Dzień Świętego Bernarda - patrona miasta, tj. święto miodów, ziół, runa leśnego ziemi pelplińskiej oraz odpust parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Wspólnie swiętowac z mieszkańcami Pelplina będzie można juz 15 sierpnia br. od godz. 10:00. Szczegóły w załączniku.

Bajkowo w Bajecznej

Czwarty tydzień wakacji w "Bajecznej Krainie" Dzieci spędziły iście bajkowo. W piękny, słoneczny wtorek nasze maluchy tuż po śniadaniu zasiadły w cudownych wozach. Celem wyprawy była Leśniczówka w Brodach Pomorskich. Już sama podróż, której towarzyszyły śpiewy i recytowane wierszyki przyniosła maluchom wiele radości.

Maska, Kostium i Ruch

Od czterech dni w Pracowni Orange trwają warsztaty "Maska, Kostium i Ruch". Dzieci własnoręcznie wykonywały maskę i kostium wymyślonej przez siebie postaci, w którą już w dniu jutrzejszym się wcielą. Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew oraz Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego z Kwidzyna.

Piaseczno Folklor Festiwal

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew serdecznie zapraszają na dwudniowe przeglądy zespołów folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia "Piaseczno Folklor Festiwal". Impreza ta odbędzie się w tym roku w dniach 20-21 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Szczegóły w załączniku.

Projekt „Patriotyzm jutra” w Gminie Pelplin

Na początku stycznia 2016 roku pojawiła się szansa zdobycia dofinansowania z Muzeum Historii Polski na działania związane z historią Pelplina. Gmina Pelplin oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowali projekt pod nazwą „Historyczny Pelplin".

Projekt został dobrze oceniony i otrzymał dofinansowanie w wys. 30 tys. zł. Rozpoczęła się już jego realizacja.

"Z piłką przez wakacje" oraz zajęcia rekreacyjne na basenie

Od początku lipca do końca sierpnia na Gniewskim Orliku trwa coroczna akcja „Z piłką przez wakacje” organizowana przez KS Sobieski Gniew. Już czwarty rok z rzędu przedpołudniowe treningi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Informacja dla uczestników warsztatów Gospel

Już w tym tygodniu rozpoczynają się muzyczne warsztaty i festiwal Gospel w Gniewie. Przygotuj się na kilka dni pracy z profesjonalnymi instruktorami muzycznymi oraz na niezwykły czas koncertów. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami, dostępnymi poniżej. Do zobaczenia w Gniewie!

Zapraszamy na Procesję Księżniczek

Parafia św. Mikołaja w Gniewie w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej (poniedziałek 15 sierpnia), zaprasza wszystkie panie w wieku od 0 do 106 lat na Mszę Świętą o godzinie 11.00, po której odbędzie się procesja Księżniczek. Dla wszystkich przewidziano kobiece nagrody. Księżniczka może również wystąpić ze swym dworem, dlatego zachęcamy całe rodziny do przebrania się.

Kolorowo w Jeleniu

W dniu wczorajszym, tj. 8 sierpnia, najmłodsi mieszkańcy Jelenia uczestniczyli w Wakacyjnym Plenerze Malarskim, który odbył się nad pobliskim jeziorem. Dzieci z pomocą pani Katarzyny Puczyńskiej, prowadzącej warsztaty plastyczne, oraz swoich mam i babć malowały nadjeziorny widok oraz swoje wymarzone wakacje. Jak się okazało, najlepsze wakacje, to wakacje pod palmą. A gdzie? Oczywiście, że w Jelniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Weź udział w konkursie plastycznym

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział - Muzeum w Gniewie zaprasza wszystkich miłośników sztuki do udziału w konkursie plastycznym "W umyśle wielkich malarzy". Konkurs na najciekawiej wykonaną kolorowankę jednego z zaproponowanych przez organizatorów dzieł malarskich, dedykowany jest dzieciom w wieku od lat 7. Termin nadsyłania prac upływa 18 września br. Wzory kolorowanek dostępne w załącznikach.

Husaria na Paradzie Wojska Polskiego w Warszawie

15 sierpnia gniewscy husarze wezmą udział w uroczystym przemarszu ulicami Warszawy z okazji Święta Wojska Polskiego. Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego mająca siedzibę na zamku w Gniewie jest najliczniejszą z grup biorącą udział w tym przedsięwzięciu.
Transmisję z tego wydarzenia można będzie obejrzeć na kanale TVP1 o godzinie 11.40. Zapraszamy przed ekrany!

Komunikat Ministerstwa Rozwoju

Ministerstwo Rozwoju uprzejmie przypomina, że rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna. Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.

Jubileuszowa wystawa

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę z okazji XXX-lecia jubileuszu pracy twórczej Gabrieli Trynkler pt. W pionie i kolorze. Wernisaż odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Kociewiacy u Landowskiego

Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie zaprasza na spotkanie "Kociewiacy u Landowskiego" poświęcone Kociewiu i najwybitniejszemu działaczowi Romanowi Landowskiemu. Zabierz ze sobą kociewski strój, flagę, koszulkę, czy trampki i odśpiewaj razem z innymi hymn kociewski przy ławeczce wielkiego regionalisty oraz weź udział w prelekcji. Szczegóły w załączniku.

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Informujemy, że dzisiaj, 10 sierpnia, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmie interesantów. Za niedogodności przepraszamy.

Nie będzie wody- aktualizacja

W środę, 10 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych nie będzie wody na ul Piłsudskiego 16-19. Od godziny 12.00 wody nie będzie również na ul Gdańskiej 2,4,6,8,10. Od godziny 16.00 wody nie będzie natomiast w okolicy starego miasta, osiedla Kopernika, ul. Podwale i Kościuszki w Gniewie. W czwartek, 11 sierpnia, w godzinach od 8 do 10.00 wody nie będą mieć mieszkańcy pierzei południowej pl. Grunwaldzkiego Za utrudnienia przepraszamy!

Ogłoszenie dla płatników KRUS

W związku z napływającymi sygnałami od rolników o niedoręczeniu płatnikom składek przekazów z kwotą należną za III kwartał 2016r. na ubezpieczenie społeczne rolników, poniżej załączona została informacja o bieżących kwotach składek.

 

Wyjazdy na basen

KS SOBIESKI GNIEW zaprasza wszystkich chętnych od 12 roku życia na zajęcia rekreacyjne na pływalni w Kwidzynie. Wyjazdy o godz. 9:00 spod hali GOS w następujące dni: 11.08; 18.08; 23.08; 25.08 oraz w dniu 29.08 wyjazd o godz. 19:00. Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w dniu wyjazdu. Wymagana zgoda rodziców.

Wyjazdy na basen

KS SOBIESKI GNIEW zaprasza wszystkich chętnych od 12 roku życia na zajęcia rekreacyjne na pływalni w Kwidzynie. Wyjazdy o godz. 9:00 spod hali GOS w następujące dni: 11.08; 18.08; 23.08; 25.08 oraz w dniu 29.08 wyjazd o godz. 19:00. Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w dniu wyjazdu. Wymagana zgoda rodziców.

Ważne dla NGO

Ruszył proces konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Konsultacje online będą trwać w terminie od 11 sierpnia do 4 września br. Szczegółowe informacje dostępne w załącznikach.

Zatwierdzono wykazy

Przedstawiamy Państwu ogłoszenie z dnia 11 sierpnia 2016 r. w sprawie przeznaczenia nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Gniew do sprzedaży oraz ustalenia ich wykazów.

Gospel wystartował!

Wieczorną modlitwą i katechezą rozpoczęły się w środę, 10 sierpnia, warsztaty wokalne dla uczestników XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew. Wraz z rozpoczęciem warsztatów pracę rozpoczęli też wolontariusze.

 

Gniew w Radiu Gdańsk

Dzisiaj, na zamku w Gniewie gościli redaktorzy Radia Gdańsk. Do rozmowy o rozwoju Gniewu, planach inwestycyjnych, turystyce i rewitalizacji miasta zaprosili burmistrz Marię Taraszkiewicz-Gurzyńską. Spotkali się także z przedstawicielami gniewskiego Domu Pomocy Społecznej, organizatorami festiwalu Gospel, "bosym" przewodnikiem oraz kasztelanem zamku. Redaktorzy zajrzeli też w ciekawe miejsca naszego miasta. Zachęcamy do odsłuchania audycji!

Punkt Informacji Turystycznej

W trakcie festiwalu Gospel na starym mieście w Gniewie funkcjonować będzie Punkt Informacji Turystycznej. Zlokalizowany on będzie w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45) w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 15.00-19.30, oraz w poniedziałek w godzinach 13.00-17.30. Zapraszamy. 

Gospelowa stołówka

Hala Gminnego Ośrodka Sportu zamieniła się w ostatnią środę w stołówkę i kuchnię. Podziękowania należą się dla pracowników i dyrekcji GOSu za wyrozumiałość i pomoc w organizacji XX Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie.

Ogłoszenie Starostwa Powiatowego w Tczewie

Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Tczewie ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej przedmiot własności Powiatu Tczewskiego, oznaczonej ewidencyjnie jako działka nr 12 (arkusz mapy 26), położonej w Gniewie przy ul. Gdańskiej.

Knsultacje społeczne

Dnia 11.08.2016 r. rozpoczął się proces konsultacji społecznych projektu Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Konsultacje on-line będą trwać w terminie od 11.08 do 04.09.2016 r.

Koncertowy piątek

Dziś (12.08), w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie wystąpią: Gospel Rain, The Willows Revival Singers oraz Maryla Rodowicz! Startujemy o 19.00. Wstęp Wolny!

Sąd Okręgowy w Gdańsku

Sąd Okręgowy w Gdańsku przekazuje informację dot. nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne. Więcej tutaj.

Katechezy i msze z biskupem

W ramach XX Festiwalu Muzyki Gospel biskup Grzegorz Ryś prowadził będzie w gniewie katechezy i nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy do kaplicy zamkowej w piątek (12.08) o godz. 16.45 na katechezę, w sobotę (13.08) na 7.00 na mszę świętą, o 14.00 na nieszpory z nauką, oraz w niedzielę i poniedziałek (14.08 i 15.08) o godz. 7.00 na msze święte z kazaniem na scenie festiwalowej. 

Weekend niesamowitych koncertów

Dziś rozpoczyna się jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, a co za tym idzie 4 dni koncertów takich gwiazd jak: Maryla Rodowicz, Skaldowie, Ira, Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra. W Gniewie zaprezentują się także znani na całym świecie wykonawcy muzyki gospel. Obok tych wielkich artystów na scenie zaprezentują się także uczestnicy muzycznych warsztatów.

Poniedziałek z Rayem Wilsonem

Ostatni, czwarty, dzień XX Festiwalu Muzyki Gospel, należał będzie do warsztatowiczów i Raya Wilsona i jego Genesis Classic Orchestra. Początek koncertów o godzinie 17.00 na zamku w Gniewie.

Gospel 2016

Jubileuszowa edycja XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew za nami. Cztery dni koncertów zakończył występ Raya Wilsona i jego Genesis Classic Orchestra. Czas więc podziękować organizatorom, wszystkim muzykom, którzy w tym czasie wystąpili na zamkowej scenie, jak i wszystkim gościom, którzy odwiedzili w tych dniach gniewską twierdzę. A Państwa zapraszamy do galerii zdjęć.

Wakacje z GOSem

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie zorganizował dla małych mieszkańców gminy zajęcia pn. „Wakacje na sportowo”.  W lipcu dzieci cztery razy w tygodniu bawiły się podczas zajęć sportowo – rekreacyjnych. Natomiast w każdy czwartek lipca organizowany był naprzemiennie wyjazd na basen lub kręgle.

Terminarz pracy Rady Miejskiej

Przedstawiamy dziś Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc sierpień.  Miejscem posiedzeń jest biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17.

 

Stypendia szkolne

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wnioski na stypendia szkolne można pobierać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie w pokoju nr 8. Pomoc materialna dla uczniów skierowana jest do rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 514 zł.

Szansa dla bibliotek, domów kultury oraz jednostek OSP

Ruszył Regionalny Konkurs Grantowy, który stanowi szansę dla bibliotek, domów kultury oraz jednostek OSP na dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty powinny być realizowane pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.

Muzyka dla duszy- podsumowanie festiwalu

Już po raz 20 dźwięki muzyki gospel rozbrzmiały na Pomorzu. Dzięki charyzmie i zaangażowaniu ks. Zdzisława Ossowskiego do Gniewu po raz kolejny przyjechały gwiazdy światowej sławy. W tym roku byli to między innymi Skaldowie, Maryla Rodowicz, IRA i niesamowity Ray Wilson.

Aktywizują młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zakończył realizację współfinansowanego przez Unię Europejską projektu skierowanego do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”.

Procesja księżniczek w Gniewie

W uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, tj. 15 sierpnia, wszystkie księżniczki, królowe i całe dwory, zaraz po mszy świętej, w procesji księżniczek udały się wraz z księdzem Zbigniewem Rutkowskim do Ogrodu Historii. Przy dźwiękach dobrej muzyki oraz przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się wszyscy mieszkańcy królewskiego dworu. Tego dnia każdy uczestnik pochodu wrócił do swego zamku z kolorowym upominkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

„Ukojenie”

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarską prac pani Czesławy Krzemińskiej. „Ukojenie”, bo taki ma właśnie tytuł, oglądać będzie można w najbliższy czwartek i piątek (18-19 sierpnia) w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie (ul. Gdańska 23) w godzinach 10-15.00.  Pozwól duszy odpocząć, daj sobie chwilę „Ukojenia”.

Praca w GOS

Przedstawiamy Państwu ogłoszenie o naborze do pracy a stanowisku Animatora Sportu i Rekreacji w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Uważaj na deszcz!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2016 r. w Warszawie, z okazji Święta Wojska Polskiego, odbyła się defilada, podczas której mieszkańcy stolicy zobaczyć mogli nie tylko tysiące żołnierzy i ponad 150 pojazdów bojowych, ale też liczne grupy rekonstrukcji historycznej. Była to pierwsza uroczystość od 50 lat z udziałem husarii. Chlubę oręża polskiego reprezentowało 42 husarzy, w tym 24 z Chorągwi Husarskiej im. Marszałka Województwa Pomorskiego z siedzibą w Gniewie.

Wyjazdy na basen

Dziś (18.08.2016) odbyły się kolejne zajęcia rekreacyjne na pływalni w Kwidzynie. Chętnych, powyżej 12 roku życia, zapraszamy na kolejne wyjazdy w dniach 23.08 i 25.08 o godz. 9:00 oraz 29.08 o godz. 19:00. Wyjazd spod hali GOS, zapisy i opłata w wysokości 5 zł w dniu wyjazdu. Wymagana zgoda rodziców.

Terminarz pracy Rady Miejskiej

Nastąpiła zmiana w terminarzu posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc sierpień. Posiedzenie KOMISJI GOSPODARKI odbędzie się 30 sierpnia (wtorek) o godzinie 13:00.

Praca w Prabutach

PPUH „Pal-Pol” Sp. z o. o. w Prabutach zwraca się z ofertą zatrudnienia osób do pracy przy produkcji opakowań drewnianych. Szczegóły w załączniku.

Do 100 000 zł kary za krzywdzenie zwierząt

Coraz częściej słyszy się o drastycznych przypadkach krzywdzenia zwierząt. Polskie prawo zdecydowanie zabrania znęcania się nad zwierzakami. W sytuacji, gdy zachowanie właściciela, czy innej osoby, na skutek znęcania się, dojdzie do zabicia zwierzęcia, sprawca może liczyć się nie tylko z karą grzywny od 500 do 100 000 złotych, ale również z wyrokiem pozbawienia wolności do lat dwóch. Natomiast w sytuacji, gdy właściciel wykazuje się szczególnym okrucieństwem, zasądzona kara może wynosić trzy lata pozbawienia wolności.

Mecz piłki nożnej

Klub Sportowy MEWA GNIEW zaprasza na mecz piłki nożnej I ligi wojewódzkiej D1 Młodzik, MEWA GNIEW – CARTUSIA KARTUZY. Mecz odbędzie się 27.08.2016 r. (sobota) o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Gniewie. Zapraszamy!

Zawody wędkarskie

Zarząd Koła PZW w Gniewie zaprasza wędkarzy juniorów na Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła Juniorów, które odbędą się 3.09.2016r. (sobota), na jeziorze Rakowieckim w Małej Karczmie. Do zawodów mogą przystąpić dzieci do 16 roku życia (wraz z dorosłymi opiekunami), posiadające znak członkowski na rok 2016.

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Uprzejmie informujemy, że dnia19.08.2016 r. tj. piątek, z powodu wyjazdu służbowego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie przyjmuje interesantów. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz jest dzień 24.08.2016 r. (środa) w godzinach od 14:00 do 17:00. Za niedogodności przepraszamy.

Harmonogram wypłat świadczenia wychowawczego „500+”

Od września 2016r. następuje zmiana wypłat świadczenia wychowawczego „500+” (harmonogram w załączniku poniżej).

Od dnia 01.08.2016 r. do 30.10.2016r. trwa przyjmowanie wniosków na świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2016/2017.

Od dnia 01.09.2016 r. do 31.11.2016r. trwa przyjmowanie wniosków na świadczenia rodzinne na nowy okres świadczeniowy 2016/2017.

Program "Równać Szanse"

Operator Programu Równać Szanse - Stowarzyszenie Instytut Zachodnia z Poznania zaprasza do udziału w konkursie fundacje i stowarzyszenia, w tym OSP, a także domy kultury i biblioteki z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. Zadaniem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

„Ukojenie” dostępne do 26 sierpnia

Co nam daje ukojenie, co pozwala radzić sobie w trudnych chwilach, jak pogodzić się z odejściem osoby bliskiej. O tym wszystkim rozmawiano podczas wernisażu prac pani Czesławy Krzemińskiej. Na spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej, 18 sierpnia, wspominano, doradzano i podpowiadano- każdy ma jakiś talent, każdy może znaleźć swoją pasję.

Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza między innymi przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie dotyczące realizacji programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Konsultacje odbędą się w dniu 5.09.2016 r. o godzinie 16:00 w sali kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Fabryka Sztuk w Tczewie

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę UP-TEKA MAGICZNA Joanny Dudek. Wernisaż odbędzie się w czwartek 15 września 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

VIII Droga Kaszubska

Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich zaprasza na VIII Drogę Kaszubską – rajd motocykli zabytkowych, który odbędzie się 28.08.2016 r. w godz. 12:00 – 15:00. Podczas rajdu będzie można podziwiać przybywające do muzeum motocykle obecnie już zapomnianych producentów.

Znasz tego psa?

W czwartek, 18 sierpnia, w Dąbrówce znaleziono psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.

  • Znaleziono kotka
  • Znaleziono kotka
  • Znaleziono kotka

III Piknik Motocorssowy.

Zapraszamy na III Piknik Motocrossowy, który odbędzie się 3 września 2016 r. w Rajkowach (gm. Pelplin). Start o godzinie 12.00. Podczas imprezy można będzie obejrzeć pokazy motocross, podziwiać zabytkowe pojazdy, czy pojeździć quadem. Przewidziane są również atrakcje dla dzieci.

Wyjazdy na basen

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy na basen w Kwidzynie. KS SOBIESKI GNIEW zaprasza wszystkich chętnych, powyżej 12 roku życia, jutro (wtorek 23.08) i w czwartek 25.08 o godz. 9:00 oraz przyszły wtorek 29.08 o godz. 19:00. Wyjazd spod hali GOS, zapisy i opłata w wysokości 5 zł w dniu wyjazdu. Wymagana zgoda rodziców.

Obwieszczenie

Przedstawiamy Państwu obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa napowietrznej dwutorowej lini 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń na odcinku Pelplin". Szczegóły dostępne w załączniku.

Dożynki w Morzeszczynie

Gmina Morzeszczyn zaprasza serdecznie na dożynki, które odbędą się 10 września 2016 r. W programie m.in. przemarsz dożynkowy, koncert Orkiestry Dętej z Bobowa, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Psiotrowe Dziywuchy”, koncert zespołu rockowego VIERNA oraz zabawa taneczna.

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W dniach 10-16 lipca w Warszawie odbyła się 28 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Uczestniczyli w niej przedstawiciele parafii z Gminy Gniew. Cechą charakterystyczną parafiadowych zmagań jest rywalizacja młodzieży w w trzech filarach: stadion, teatr i świątynia. Nasza młodzież osiągnęła w Warszawie znaczące wyniki.

Rusza runda jesienna sezonu piłkarskiego 2016/17

W ostatni weekend sierpnia (27 -28.08.), ruszy runda jesienna sezonu piłkarskiego 2016/2017. Jako pierwszy na murawę wybiegnie Sobieski Gniew. Na boisku zagra z drużyną LKS Waplewo. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 27 sierpnia, o godz. 17:00. Kolejne sportowe emocje już w niedzielę. Keramzyt Szprudowo podejmować będzie Deltę Miłoradz. Ten mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 16:00, na boisku Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.

Nakręcanie na pomaganie

Pomaganie jeszcze nigdy nie było takie proste! I Ty możesz wspomóc rehabilitację Pana Irka, wystarczy że dołączysz do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Swoje zbiory należy dstarczać do biura Referatu Promocji i Informacji UMiG Gniew (pl. Grunwaldzki 16/17). Wkręć się z nami w pomaganie!

IV Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

KS SOBIESKI GNIEW zaprasza na IV Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się 31.08.2016 (środa), na boisku "Orlik" w Gniewie. Kategoria wiekowa - rocznik 1999 i młodsi. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w dniu turnieju. ZAPRASZAMY!

 

Zawody wędkarskie

W sobotni poranek 20 sierpnia na wodach Jeziora Rakowieckiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew. Zwyciężył Przemysław Stawicki.

Zabiegamy o czystą Wisłą- Run Wisła w gminie Gniew

Dwóch pasjonatów aktywnego i zdrowego stylu życia, Andrew Mossop i Alan Parsons, postanowiło przebiegnąć od źródeł do samego ujścia Wisły. Ich celem było zwrócenie uwagi na ogólny stan rzeki i promowanie troski o środowisko. Do swojej akcji zapraszali wszystkich zainteresowanych. Dzisiaj (23.08) biegną z Opalenia do Tczewa, a towarzyszy im ponad 20 mieszkańców opaleńskiego Zapowiednika.

Setne urodziny mieszkanki Gogolewa

Pani Marta Kossecka, rod. Chmielecka, mieszkanka Gogolewa, 20 sierpnia br. obchodziła setne urodziny. Pani Marta, otoczona kochającymi dziećmi i wnukami cieszy się z każdego dnia. Jubilatka wychowała 4 synów, doczekała się 13 wnuków oraz 21 prawnuków.

Spotkanie warsztatowe dot. komunikacji i promocji

Zapraszamy osoby z organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i grup nieformalnych do udziału w bezpłatnym spotkaniu warsztatowym, dot. komunikacji i promocji. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3.09.2016 w godz. 9:30 – 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych, w Fundacji Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6, TCZEW).

Szczepienia przeciw HPV - dziewczęta, rocznik 2004

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, na prośbę Zarządu Powiatu Tczewskiego, przypomina rodzicom dziewcząt urodzonych w roku 2004o możliwości skorzystania ze szczepień profilaktycznych przeciw wirusowi HPV. Zarząd Powiatu podjął decyzję o wydłużeniu akcji podawania pierwszej dawki szczepionki do dnia 12 września 2016 r.

Przerwy w dostawie wody

Informujemy, iż dnia 25.08.2016 w godzinach 9.00-16.00 z powodu prac rewitalizacyjnych na gniewskiej Starówce, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Pl Grunwaldzki (pierzeja południowa i zachodnia), ul. Pod Basztą, Ul. Sambora, ul. Kursikowskiego oraz ul. Dolny Podmur.

„Projekt z ZUS" w gimnazjach

Każdy uczeń musi już dziś myśleć o swojej przyszłości, w tym tej emerytalnej. Brak wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych może rodzić problemy w różnych sytuacjach życiowych. Stąd pomysł Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież gimnazjalna powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek.

CAG zaprasza

Centrum Aktywnych Gniew zaprasza do Pracowni Orange, gdzie 26 sierpnia (piątek) o godzinie 13:00 odbędzie się kurs pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych. Natomiast 29 sierpnia (poniedziałek) wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat zapraszamy na warsztaty fotograficzne.

Wiejski Piknik

Sołtys oraz Rada Sołecka Sołectwa Szprudowo serdecznie zapraszają wszystkich głodnych wrażeń i udanej zabawy na Wiejski Piknik, który odbędzie się 3 września o godz. 18 w Świetlicy Wiejskiej w Szprudowie. Nie może zabraknąć i Ciebie.

KGW mają swój charakter

W 2016 r. przypada 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich. Z tej okazji przedstawicielki wszystkich KGW z terenu gminy Gniew zostały zaproszone, 24 sierpnia, na spotkanie, podczas którego podziękowano im za lata wspaniałej działalności.

Aktywni na plus

W skład „Aktywnych na plus” wchodzi 12 osób. Są to przede wszystkim uczestnicy projektu „Upowszechnianie aktywnej integracji na terenie Gminy Gniew” realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie.

Kasa dla aktywnej młodzieży

Ruszył dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw młodzieżowych, tzn. zaplanowanych i poddanych realizacji przez osoby w wieku 13 - 26 lat. O granty w wys. 500 zł lub 2000 zł powalczyć mogą Ci, którzy złożą projekt do  19 września br. do godz. 16:00. Dowiedz się więcej na: www.akumulatorspoleczny.pl

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Masz aktualne orzeczenie o niepełnoprawności? Mieszkasz w woj. Pomorskim i szukasz pracy? Zabierz głos w swojej sprawie i przyczyń się do poprawy sytuacji niepracujących osób z niepełnosprawnościami.

Monster Chalupka Show w Gniewie

Potwory na czterech kołach, popisy kaskaderów, drifty – to tylko część atrakcji jakie będzie można zobaczyć na show Monster Trucków w Gniewie. Już w czwartek, 1 września o godz. 18:30, tuż obok gniewskiej hali sportowej, wielkie samochodowe show! Szczegóły w załączniku.

Działacze nagrodzeni

Uroczysta sesja z okazji Święta Powiatu Tczewskiego odbyła się 24 sierpnia w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie. Podczas uroczystości wręczone zostały medale dla zasłużonych dla sportu wiejskiego powiatu tczewskiego z okazji 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Pamiątkowe medale otrzymali m.in. związani z Wisłą Walichnowy: Tadeusz Kordecki, Mariusz Śledź, Krzysztof Rychlewski oraz były burmistrz Gniewu i były tczewski starosta Józef Puczyński.

Projekt Kultura na Widoku - zapraszamy!

W czwartek, 1 września startuje projekt Kultura na Widoku, realizowany przez Fundację Legalna Kultura, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji - książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata. Wybrane utwory można pobrać za darmo - na telefon i inne urządzenia mobilne. Dowiedz się więcej i miej dostęp do legalnej kultury!

Sesja Rady Miejskiej

Na środę, 31 sierpnia, na godz. 11.00 zwołano XXIII Sesję Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, która odbędzie się w Świetlicy OSP w Gniewie (ul. Kościuszki 6). W programie obrad m.in. ocena stopnia realizacji Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy oraz informacja o zaawansowaniu prac inwestycyjnych na terenie Gminy Gniew.

Warzywno-owocowy koktajlowy zawrót głowy

Łatwe w przygotowaniu, kolorowe i zdrowe – koktajle! Skomponowane na bazie sezonowych, polskich warzyw i owoców dostarczają wielu potrzebnych witamin i składników odżywczych. O drogocennych właściwościach koktajli i korzyściach płynących z włączenia ich do codziennej diety przekonuje Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, ekspert ds. żywienia kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”.

Tomasz Poleszak zdobywcą Pucharu Galerii Piłsudskiego

W piątek, 26 sierpnia, podsumowano IV edycję Turnieju o Puchar Galerii Piłsudskiego w Gniewie. Najlepszym graczem został Tomasz Poleszak z Gniewu. -W baśkę gram już 5 lat. Lubię wszelkie gry karciane. Tej nauczył mnie mój tata. W karty należy grać odważnie, lecz trzeba pamiętać, że to tylko zabawa – powiedział zwycięzca turnieju.

W magicznym świecie tańca

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, który odbędzie się we wtorek, 30 sierpnia o godz. 18:30 w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Do magicznego świata tańca wprowadzi nas wraz z Polską Filharmonię Kameralną Sopot wybitny dyrygent Ariel Ludwiczak. W programie m. in. tango, tańce polskie, hiszpańskie i węgierskie. Wstęp wolny.

Obwieszczenie Marszałka Województwa

Marszałek Województwa Pomorskiego w Gdańsku zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia „Projektu robót geologicznych dla ustalenia warunków geologiczno-inżynierskich budowy dwutorowej linii energetycznej 400 kV relacji Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń zad II, gminy: Gniew, Smętowo Graniczne, Morzeszczyn, Pelplin, Starogard Gdański, Skarszewy, Trąbki Wielkie, województwo pomorskie.”

Narodowe czytanie w Gniewie - odbierz swój tekst

W sobotę, 3 września br. o godz. 16.00 rozpocznie się w Gniewie Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Osoby które chcą uczestniczyć w tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej prosimy o odbiór tekstów opracowanych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w środę, tj. 31 sierpnia w gniewskiej bibliotece.

Pokaz fajerwerków

We wtorek, 30 sierpnia, około godziny 24.00 na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

W krainie Piotrusia Pana i w wiosce Indian

Ostatnie dwa tygodnie wakacji w Bajecznej Krainie przyniosły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Początkowo, maluszki wkraczając w świat książek, przedstawiały swoje ulubione postacie, a uwieńczeniem baśniowych opowieści była wizyta babć,  które czytały smerfom przeróżne bajki.

1 września- przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż 1 września w godzinach 8-14.00 z powodu prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic plac Grunwaldzki, Brzozowskiego, Sobieskiego, Górny Podmur, Zamkowa, Piłsudskiego nr 1-10, 20-25. Za utrudnienia przepraszamy.

Zmiana organizacji ruchu

W związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, od godzin popołudniowych dnia wczorajszego wjazd na pl. Grunwaldzki od strony ul. Sobieskiego jest niemożliwy. Wjazd na rynek możliwy jest od strony ul. Zamkowej. Jednakże objazd ten będzie funkcjonował przez ok. sześć tygodni.

Nowy sezon piłkarski rozpoczęty

W miniony weekend zainaugurowano nowy sezon piłkarski 2016/2017. Gniewskie drużyny walczyły o pierwsze punkty. Keramzyt Szprudowo zremisował z Deltą Miłoradz 1:1. Ma na swoim koncie 1 pkt, a w tabeli zajmuje 8 lokatę. Drużyna Sobieski Gniew uległa LKS Waplewo 0:4. W tabeli zajmuje 11 m-ce. Kolejne rozgrywki już w pierwszy wrześniowy weekend. 3 i 4 września br. nasze teamy rozegrają kolejne spotkania, tym razem na wyjeździe. Sobieski Gniew spotka się ze Świtem Radostowo, natomiast Keramzyt Szprudowo powalczy o punkty w Tczewie z miejscową Wisłą. Zapraszamy do kibicowania!

Praca dla nauczyciela

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Gogolewie poszukuje nauczyciela edukacji przedszkolnej. Szkoła oferuję pracę na pełen etat, umowę na czas określony, wynagrodzenie wg stawek MEN. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonicznym 721 570 347.

Przyjaciel potrzebny od zaraz

Malutki kotek czeka na nowy dom. Kociak aktualnie przebywa u tymczasowych opiekunów, jest zdrowy, zadbany i z niecierpliwością wyczekuje nowego właściciela. Może będziesz nim właśnie Ty? Jeżeli marzysz o czworonożnym przyjacielu, wspaniałym towarzyszu codziennych czynności, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88. Zdjęcia kotka już wkrótce!

Szkolenie dla przedsiębiorców

W związku z planowanym naborem wniosków o przyznanie pomocy LGD „Wstęga Kociewia” organizuje szkolenie - warsztat dla podmiotów zainteresowanych pozyskaniem wsparcia w zakresie – rozwijanie działalności gospodarczej. Szkolenie odbędzie się w dniu 8 września 2016 r. (czwartek) o godz. 9.30 w Restauracji „Piaskowa” w Tczewie, ul. Piaskowa 3 (obok budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie). Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy.

ePUAP- prace serwisowe

Informujemy, że w związku z pracami serwisowymi prowadzonymi po stronie ePUAP, od godz. 16:30  w piątek, 2 września, rozpocznie się przerwa w dostępności wykorzystania Profilu Zaufanego ePUAP do logowania i podpisywania wniosków w CEIDG. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na poniedziałek w września. W celu zachowania terminów (założenie, zawieszenie, wznowienie wykonywania działalności) prosimy o składanie wniosków w systemie lub w formie papierowej w urzędach miast i gmin z wyprzedzeniem.

III Przegląd Chórów Pomorskich

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie serdecznie zaprasza na III Przegląd Chórów Pomorskich dla amatorskich chórów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych, który odbedzie się 8 października 2016 r. o godz. 10:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Cerkwi. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.naszgok.morzeszczyn.pl.

Rudzielec znalazł nowy dom

Z wielką radością informujemy, że piesek, przebywający w ostatnim czasie w siedzibie Gminnego Centrum Reagowania, znalazł nowy dom. Dziękujemy wszystkim odbiorcom oraz osobom udostępniającym post na portalu facebook, to dzięki Wam zwierzak nie musi trafić do schroniska. Dziękujemy! Dziękujemy również nowemu właścicielowi za okazane serce!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.