Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP Gniew

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczniowie poznawali w ostatnich tygodniach instrumenty muzyczne, przygotowali występy dla rodziców czy też odwiedzili przychodnię zdrowia.

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

Uczniowie z klasy IIIe rozpoczęli muzyczną wędrówkę. Przez kilka tygodni na kolejnych zajęciach odwiedzali muzyczne przystanki. Na pierwszym, dzieci spotkały się z instrumentami perkusyjnymi. Dużą atrakcją dla maluchów były kołatki i marakasy. Każde z dzieci mogło akompaniować do poznanych piosenek na wybranym przez siebie instrumencie. Było to dla nich ogromnym wyzwaniem.
Drugi przystanek to spotkanie z keyboardem. W tym wypadku również było dużo emocji, dzieci próbowały swoich sił, usiłując zagrać proste melodie.
Na trzecich zajęciach odbył się konkurs karaoke. Mali artyści zaśpiewali znane piosenki popularnych wykonawców – Iry, Dżemu, Dody. Zaprezentowali się bardzo dobrze w nowych, artystycznych rolach.
Na czwartym przystanku czekała na dzieci gitara. Uczniowie dokładnie obejrzeli instrument, poznali zasadę działania pudła rezonansowego. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewali poznane wcześniej piosenki.
Niebawem uczniowie klasy trzeciej wyruszą na kolejną wędrówkę… tym razem śladami polskich odkryć i wynalazków.

RODZINA NA DOBRE I NA ZŁE

„Na dobre i na złe jest rodzina,
na dobre i na złe razem się trzyma.
Na dobre i na złe – nasze miejsce
tam gdzie nasi bliscy są!”

28 marca uczniowie z klasy IIIe zaprosili swoich bliskich na program artystyczny przygotowany specjalnie z okazji Klasowego Dnia Rodziny. Dzieci przygotowały kabaret z udziałem Superniani, która tylko utwierdziła rodziców, że „dzieci już tak mają, że dorosłych nie słuchają”. Kolejnym punktem programu była scenka z życia pewnej rodziny, gdzie dzieci nie słuchały, nie pomagały, tata oglądał mecze i czytał gazety, a mama: „jak to mama – ciągle wszystko sama”. Opowieść o tej rodzinie skończyła się jednak pomyślnie: dzieci i tata zaczęli sobie nawzajem pomagać. Na zakończenie dzieci zagrały perypetie pewnej żabiej rodziny, której uciekła z domu mała żabka (oczywiście wszystko dobrze się skończyło).
Cały program był przeplatany pięknymi piosenkami zaśpiewanymi przez dzieci. Podczas występu nie zabrakło gromkich braw i łez wzruszenia.

DBAM O ZDROWIE SWOICH BLISKICH I WŁASNE...

Uczestnicy zajęć rozwijających z przyrody w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” wybrali się do Ośrodka Zdrowia Pelmed w Gniewie. Celem wizyty było spotkanie z lekarzem rodzinnym dr Andrzejem Jabłonowskim. Spotkanie umożliwił uczniom wiceprezes zarządu, Jacek Ruda. -Emocje, które towarzyszyły wizycie w przychodni były bardzo duże. Dzieci zadały dużo pytań. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały wszystkich wyczerpujących odpowiedzi. Cieszyły się ze spotkania, tym bardziej, że były w przychodni po raz pierwszy nie jako pacjenci. Pogadanka, którą przeprowadził lekarz rodzinny na temat sposobów dbania o zdrowie pogłębiła wiedzę uczniów oraz ich świadomość. Dziękujemy za tę mądrą lekcję- opowiada Katarzyna Hejnowska z gniewskiej szkoły.

 „Poszliśmy do lekarza, aby zadać mu kilka nurtujących nas pytań. Po wejściu do przychodni bardzo miła pani poczęstowała nas słodyczami. Pan doktor chętnie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania…” – Amelia Ostrowska, klasa IIIe.

 „Odwiedziliśmy lekarza rodzinnego. Mieliśmy przygotowane pytania, pan doktor na wszystkie nam odpowiedział. Dzięki takiej wizycie mogliśmy się bardzo dużo dowiedzieć…” – Nikola Bielska, klasa IIIe

„Poszliśmy odwiedzić gabinet lekarski. Poznaliśmy zawód lekarza i jego obowiązki. Pokazał nam jakim sprzętem się posługuje. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem…” – Paulina Kruczyńska, klasa IIIe

„Było bardzo sympatycznie, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. Może dzięki temu spotkaniu ktoś z nas zostanie lekarzem…” – Nikola Cysewska, klasa IIIe.

Więcej zdjęć na stronie: <link>

 

 

Data publikacji: 2017-04-03 11:10
  • Wieści z SP Gniew
  • Wieści z SP Gniew
  • Wieści z SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.