Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Brawo Oliwia!

W czwartek, 25 kwietnia na terenie OSiR w Człuchowie odbył się XVIII Finał Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Podczas zawodów naszą gminę reprezentowała uczennica gniewskiego gimnazjum – Oliwia Dahm. W swojej kategorii wiekowej zajęła, wybiegała 36 miejsce na 106 startujących. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z przesłaniem na boisku

Na gniewskim orliku rozegrano drugi turniej Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017 organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Pierwsze miejsce tym razem przypadło drużynie Dasz Radę Opalenie.

Keramzyt lepszy w derbach

Sobotnie spotkanie derbowe było pojedynkiem, który nie zachwycił. Oba zespoły chciały wygrać, ale to po drużynie ze Szprudowa widać było więcej zaangażowania. Sobieski nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do lokalnego rywala, a w walce o utrzymanie nadal musi mieć się na baczności. Keramzyt tym zwycięstwem umocnił swoją pozycję w środku ligowej stawki.

Majówka z historią

Majówka trwa w najlepsze! Tradycyjnie w tym okresie Hotel Zamek Gniew zaprasza do spędzenia kilku majowych dni w wyjątkowym miejscu, położonym na Wzgórzu Zamkowym. Jedną z większych atrakcji majówki w Gniewie jest Turniej Husarski, który odbył się wczoraj, tj. 1 maja na placu turniejowym przed gniewska twierdzą.

Na zawsze razem

22 kwietnia 1957 r., to szczególna data w życiu Państwa Teresy i Franciszka Dworakowskich. Tego dnia bowiem przed Bogiem ślubowali sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską. I tak, połączeni węzłem małżeńskim trwają przy sobie od 60 lat. Dzisiaj, to pani burmistrz postanowiła pogratulować jubilatom doczekania tak wspaniałej rocznicy, zapraszając ich do gniewskiego magistratu.

Połamania piór!

Właśnie dziś rozpoczęły się tegoroczne matury. W związku z tym życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom pewności siebie, wiary we własne siły i umiejętności. Niech uzyskane podczas egzaminów wyniki doprowadzą Was na wymarzone uczelnie. Powodzenia!

Złote Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwa Jadwigę i Gerarda Dunajskich, mieszkańców Jelenia, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekali pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Na uroczystym spotkaniu z Sekretarz Danutą Zgubieńską i kierownikiem Referatu Obywatelskiego Barbarą Rus w miłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły. Drogim Jubilatom życzymy przede wszystkim zdrowia oraz doczekania Diamentowych Godów.

Rycerskie eliminacje

Połyskujące w majowym słońcu rycerskie zbroje, trzask kruszonych kopi oraz tumany kurzu, wszystko to towarzyszyło wczorajszym zmaganiom Rycerzy Gniewu. Cel przyświecał im tylko jeden, stanąć 24 i 25 czerwca na tej samej arenie w starciu z rycerzami Zbrojowni Królewskiej z Leeds podczas XXVI Międzynarodowego Turnieju Króla Jana III Sobieskiego.

Piknik strażacki w Tczewie

Wczoraj, na terenach tczewskiego bulwaru nadwiślańskiego, odbył się piknik strażacki, który zorganizowano z okazji Dnia Strażaka. Podczas wydarzenia można było również kibicować strażakom z gminy Gniew. Parada wozów strażackich ulicami miasta, Turniej Drużyn Pożarniczych, pokazy strażackie, wszystko to i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy tego dnia postanowili towarzyszyć naszym druhom.

Keramzyt walczy o podtrzymanie passy, Sobieski o awans w tabeli

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 20 seria spotkań w rozgrywkach klasy A grupy malborskiej. Zespół Keramzytu Szprudowo, który wygrał trzy ostatnie spotkania, będzie chciał podtrzymać zwycięską serię w sobotnim starciu z Rodłem II Kwidzyn. W niedzielę o punkty zagrają zawodnicy Sobieskiego, którzy w pojedynku z GDKiS Ostaszewo powalczą o awans w tabeli.

Pokaz fajerwerków

Informujemy, że w 5 maja ok godz. 24:00  oraz 6 maja ok godz. 23:00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędą się kilkuminutowe pokazy fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Starosta Tczewski wydał pozwolenie na budowę

Starosta Tczewski zawiadamia, że 28 kwietnia 2017 r., po rozpatrzeniu wniosku spółki Inwest-Kom w Gniewie, wydał decyzję o pozwoleniu na budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie Gniewu w ulicach: Brzozowskiego, Górny Podmur, Piłsudskiego, Zamkowej i placu Grunwaldzkim. Szczegóły w załączniku.

Informator biurowy LOT KOCIEWIE

Przedstawiamy Państwu kwietniowy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej - KOCIEWIE. W informatorze znajdują się informacje m.in. o grantach na poszczególne zadania, targach turystycznych oraz przygotowaniach do nadchodzących wydarzeń.

W odcieniach szarości

Pomiędzy bielą i czernią istnieją odcienie szarości. Tak samo nie ma ludzi tylko dobrych i tylko złych. Czy patrząc przez pryzmat swoich przeżyć, dojrzewamy do podejmowania słusznych decyzji. Na te i inne pytania odpowiedź próbowali znaleźć członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w poniżej przedstawionych publikacjach.

Mikrostyk Fan Gool

Za nami Turniej o Puchar Dyrektora Firmy Mikrostyk w Gniewie. Do udziału w imprezie zgłosiło się osiem drużyn. W szranki stanęli uczniowie z klas od drugiej do szóstej.

Bolesna Górecka Pani

W sobotę, 6 maja obchodzona będzie 23. Rocznica Powołania Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Z tej okazji, serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Gniew do uczestnictwa w mszy św. która odbędzie się jutro o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Z życia ZS Opalenie

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Zachęcamy do lektury.

Rodzinny piknik na skateparku z Zakładem Produkcji Kruszyw

Frontside, backside, kickflip, heelflip – już niedługo każdy mieszkaniec Gniewu będzie mógł przekonać się, co kryje się za tymi nazwami. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia, na które niecierpliwie czekają pasjonaci deskorolki i nie tylko… 13 maja rusza czwarta edycja Weber Skok – na huczne rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku połączone z piknikiem rodzinnym zapraszają organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw i Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Dzień pełen atrakcji w Fun Day

W sobotę, 6 maja Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zorganizował dla dzieci i młodzieży wyjazd do nowo otwartego Centrum Rozrywki w Tczewie. W Fun Day uczestnicy wyjazdu mieli możliwość korzystania z trampolin, konstrukcji linowych, zjeżdżalni oraz symulatorów. W wycieczce udział wzięło ponad 60 osób. Wszyscy, choć wyczerpani, z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz.U z 2015r. poz.1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 maja 2017r. Zarządzeniem Nr 67/17 zatwierdzono niżej wymienione wykazy: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym” stanowiący załącznik nr 1 oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym ” stanowiący załącznik nr 2  do w/w Zarządzenia. 

Obywatelskie projekty wybrane

Rozstrzygnięty został już Gniewski Budżet Obywatelski, w ramach którego mieszkańcy naszej gminy składali swoje obywatelskie propozycje mniejszych i większych inwestycji, które przyczynić się mają do poprawy jakości życia mieszkańców w danej okolicy. Jeszcze w tym roku zrealizowane zostaną projekty w Kuchni, Jeleniu, Opaleniu, Wielkich Walichnowach i Piasecznie.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew  wydłużyła nabór na wolne stanowisko urzędnicze zastępcy kierownika Referatu Inwestycji i Infrastruktury w gniewskim magistracie. Szczegółowe informacje dot. oferty znajdą Państwo w załączniku. Dokumenty aplikacyjne składać można do 22 maja. 

Passa Keramzytu podtrzymana, Sobieski z porażką

W rozgrywkach klasy A grupy malborskiej rozpędziła się drużyna Keramzytu. Zespół ze Szprudowa wygrał w sobotę 2:0 z Rodłem II Kwidzyn i ma na swoim koncie już cztery zwycięstwa z rzędu. W niedzielę ważny mecz rozgrywali piłkarze Sobieskiego Gniew, którzy ulegli w Ostaszewie 3:1.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W czwartek, 11 maja o godz. 16.00 w biurze Rady Miejskiej w Gniewie odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podejmą uchwały w sprawie budżetu gminy Gniew na rok 2017, wieloletniej prognozy finansowej gminy Gniew na rok 2017 i lata następne, emisji obligacji komunalnych oraz określenia ich zbywania, nabywania i wykupu oraz uchylenia uchwały Nr XXVIII/225/17 w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Województwa Pomorskiego na dodatkowe koszenie poboczy dróg wojewódzkich na terenie miasta i gminy Gniew.

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 16 maja odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej, 25 maja obradować będą Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna, 29 maja spotkają się natomiast członkowie Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Majówka Hallerówka już w ten piątek

Już 19 maja odbędzie się Majówka Hallerówka, impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Hasłem przewodnim tegorocznej majówki będzie „Podróż w czasie”. Tradycyjnie rozpocznie się przemarszem ulicami Gniewu.

Dobra Ludwika, Piękna Rept i Kronselki z Niziny Walichnowskiej

W Kotle na Nizinie Walichnowskiej zakwitły już grusze. Drzewa są bardzo wiekowe, posadzono je około 130 lat temu. Kotłowskie grusze należą najprawdopodobniej do odmiany „Dobra Ludwika”, wyhodowanej ok. roku 1780 we Francji. Niebawem w Polskim Gronowie zakwitną jabłonie odmiany „Żeleźniak” opisywanej już w XVI w. W Wielkich Walichnowach zakwitnie „Piękną z Rept”, stara odmiana pochodząca ze Śląska.

Strażacy zapraszają! Tydzień otwarty gniewskiej strażnicy!

Liczne odwiedziny maluchów z gminnych szkół oraz przedszkoli rozpoczęły tegoroczny tydzień otwarty gniewskiej strażnicy. Podczas wizyt dzieci dowiadują się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, a także są świadkami pozorowanej akcji gaszenia pożaru. Odwiedzać druhów będzie można do 12 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby, a jeszcze nie zdążyły się umówić na zwiedzanie remizy, proszone są o dokonanie zgłoszenia wizyty pod nr. tel. 58 535 22 88.

Nestle porusza Polskę - głosowanie ruszyło

Możliwe jest już oddawanie głosów na lokalizacje zgłoszone w ramach konkursu Nestle Porusza Polskę. Przypominamy, że Gmina Gniew walczy o siłownię plenerową przy ul. Sidorowicz w Gniewie, w otoczeniu kompleksu trzech nowo wybudowanych budynków wielorodzinnych oraz istniejącej zabudowy wielorodzinnej na osiedlu Witosa i zespołu domków jednorodzinnych przy ul. Jana Pawła II. Zachęcamy zatem do głosowania!

Informacja dla abonentów Telewizji Kablowej PELMAR

Telewizja Kablowa PELMAR informuje, że jutro, tj. 10 maja w godzinach 8:00 - 13:00 nastąpi przełączenie na nowy system odbioru tv kablowej. Tym samym zmianie ulegnie lista kanałów telewizyjnych. Ogłoszenie dotyczy mieszkańców Osiedla Witosa. Szczegóły w załączniku.

Nadanie imienia i sztandaru szkole podstawowej w Gogolewie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z oddziałem Przedszkolnym w Gogolewie serdecznie zapraszają na uroczystość nadania szkole imienia i sztandaru Świętych Dzieci z Fatimy, która odbędzie się 13 maja o godz. 10.00. Święto rozpocznie msza święta w kościele pw. św. Jakuba w Dzierżążnie.

70 lat gniewskiej książnicy

We wtorek, 8 maja swój jubileusz 70-lecia obchodziła gniewska książnica. Z tej okazji, w jej murach zgromadzili się miłośnicy literatury, a zarazem wierni przyjaciele gniewskiej biblioteki, którzy we wspólnym gronie postanowili uczcić tak szczególną rocznicę.

Ta koperta ratuje życie

Koperta Życia to nieoceniona pomoc dla ratowników medycznych. Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pacjentowi pomocy w razie jakiejkolwiek interwencji.  Przychodnia PELMED zaprasza swoich pacjentów po 65 r.ż. po odbiór Koperty Życia w swoich placówkach.

Spotkanie infromacyjne w gniewskim gimnazjum

W piątek, 5 maja w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, odbyło się spotkanie informacyjne dla szóstoklasistów i ich rodziców. Przypomnijmy, że zgodnie z podjętą uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie, od nowego roku szkolnego uczniowie  przyszłych klas siódmych rozpoczną naukę w tej placówce. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze kwestie związane z przeniesieniem uczniów, była to także możliwość zwiedzenia szkoły i wzajemnego poznania.

Nasze dzieci lubią kaszę

Gryczana na obiad, manna na deser, a jęczmienna w zupie – badania przeprowadzone w ramach kampanii „Lubię kaszę” pokazują, że wbrew powszechnej opinii najmłodsi chętnie spożywają kaszę. Ponad 86% ankietowanych mam deklaruje, że ich dzieci lubią ten produkt zbożowy. W dalszym ciągu jednak w dziecięcym menu najczęściej występuje on jako dodatek do dania obiadowego (75%). Czy kasza wciąż jest dla nas kulinarnym wyzwaniem?

Gmina pozyskała środki na nowy PSZOK

13 stycznia Gmina Gniew złożyła wniosek aplikacyjny do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020 na dofinansowanie budowy nowego, kompletnie wyposażonego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK ) w Gniewie. Miło nam poinformować, że wniosek został pozytywnie oceniony i Gmina na realizacją tego zadania pozyskała 1 353 456,15 zł. Projekt realizowany miałby być od sierpnia br. do września 2018 roku.

Trzeźwościowa Liga Orilka

Na gniewskim orliku rozegrano trzeci turniej z cyklu Trzeźwościowej Ligi Orilka 2017. Na tym etapie rozgrywek pierwsze miejsce zajmuje Trzeźwy Drew Stol, a na drugim miejscu uplasowała się drużyna Dasz Radę Opalenie.

Wypełnij ankietę dot. opłat za posiadanie psów i ich czipowania

Rada Miejska w Gniewie, przymierzając się do rozwiązania w naszej gminie problemu bezpańskich psów, rozważa opcje wprowadzenia opłat za posiadanie czworonogów bądź ich czipowanie. Przed podjęciem jednak takiej decyzji, Samorząd Gminy Gniew, chcąc poznać opinię mieszkańców, przedstawia ankietę prosząc o jej wypełnienie. Ankieta pomoże włodarzom i radnym wybrać rozwiązanie, które pomoże zniwelować problem błąkających się po naszej gminie psów. Ankiety wypełniać można do 15 lipca.

Piłkarskie emocje

W poniedziałek, 8 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego udała się na półfinały województwa pomorskiego w piłce nożnej chłopców. W zawodach odbywających się w Sopocie, poza drużyną z Gniewu, udział wzięły także: SP 40 Gdynia, SP 18 Gdynia oraz SP 7 Sopot. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

#ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

Prace konserwacyjne 15-16 maja

Inwest-Kom planuje prace konserwacyjne na stacji uzdatniania wody w Gniewie. W związku z tym w nocy 15 maja od godz. 22.30 do godz. 5.00 dnia następnego nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Gniewu i Ciepłego. Za utrudnienia przepraszamy.

Koncert zespołu Lumen

Sanktuarium Maryjne w Piasecznie serdecznie zaprasza na koncert zespołu Lumen, który odbędzie się w ramach przygotowania do przyszłorocznego Jubileuszu 50. rocznicy koronacji Figury Matki Bożej z Piaseczna. Koncert odbędzie się w Kościele Parafialnym w Piasecznie w najbliższą niedzielę, tj. 14 maja o godz. 17:15. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy!

Nabór dziewcząt i chłopców do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Ruszył dodatkowy nabór dziewcząt i chłopców do VII klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku w roku szkolnym 2017/2018 o profilu piłka nożna. Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z ofertą. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Miasto Gniew ponad wszystko

Jak zatrzymać czas, pamiętać o tym co minęło. Na to pytanie szukali odpowiedzi członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki podczas spotkania autorskiego z panem Zbigniewem Kruszką.

Keramzyt w Ryjewie, Sobieski u siebie

Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania 21 kolejki klasy A grupy malborskiej. Sobieski Gniew podejmie u siebie lidera – Spójnię Sadlinki, natomiast Keramzyt Szprudowo uda się za Wisłę, do Ryjewa, gdzie zmierzy się z drużyną Relaxu.

Praca w FAMIE

Firma FAMA poszukuje pracownika na stanowisko główny energetyk. Kandydat do tej pracy powinien mieć doświadczenie na podobnym stanowisku, wykształcenie wyższe elektryczne, elektroniczne lub pokrewne oraz uprawnienia SEP. Szczegóły w załączniku. 

 

Na ryby czas

Koło PZW w Gniewie oraz przedsiębiorstwo handlowe „GRAGA” organizują w niedzielę, 14 maja, zawody wędkarskie dla seniorów o Puchar P.H.GRAGA na wodach jeziora Rakowieckiego w dyscyplinie spławikowej. Zawody odbędą się po drugiej stronie jeziora, naprzeciw zajazdu „Gniewko”. Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają wszystkich wędkarzy posiadających opłacone składki na rok 2017. Zbiórka o godz. 6.00, startowe 0 zł.

  • wędkarze

Misją strażaka jest nieść pomoc

W środę, 10 maja uczniowie z klasy pierwszej i czwartej z SP im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie byli na ciekawej wycieczce w Straży Pożarnej w Gniewie. Nasi uczniowie dowiedzieli się o codziennej ciężkiej pracy strażaka i sprzęcie , który jest używany do ratowania ludzi . Był przeprowadzony pokaz gaszenia ognia pianą a także działanie sprzętu ratującego ludzkie życie podczas wypadku drogowego.

Działaj Lokalnie- dziś spotkanie informacyjne w Gniewie!

Fundacja Pokolenia zachęca do udziału w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie X 2017. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu powiatu tczewskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Na najlepsze projekty czekają dotacje do 6000 złotych! Nabór wniosków trwa do 10 czerwca.

Poznaj tajemnice kościoła

Ksiądz Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii, zaprasza przewodników i wszystkich miłośników Gniewu w poniedziałek (15 maja) na godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja. Tego dnia po mszy świętej duchowny opowiadał będzie o tym jak zmieniała się gniewska świątynia i jej okolice  w ciągu ostatnich lat. Na koniec spotkania przewidziane jest wspólne ognisko z kiełbaskami. 

Rekrutacja do przedszkoli dobiegła końca

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja do przedszkoli samorządowych prowadzonych przez Gminę Gniew. Najwięcej chętnych zgłosiło się do Przedszkola w Gniewie. Od 1 września 2017 roku do placówki uczęszczało będzie  211 dzieci. Niestety nie dla wszystkich maluszków starczyło miejsca w wybranym przedszkolu. Jest grupa 27 dzieci, głównie 3 i 4 letnich, dla których zabrakło miejsc w placówce w Gniewie. Jeśli Państwa dziecko znalazło się w tej grupie, sprawdź które placówki z terenu Miasta i Gminy Gniew dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Gniewska Noc Muzeów już za tydzień

Wieczorne spacery z przewodnikami, wystawy, ognisko, występ chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis, teatr cienia, nocny Turniej Chrapiących Rycerzy. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w sobotę, 20 maja odwiedzą Gniew i zechcą uczestniczyć w Gniewskiej Nocy Muzeów. Odwiedzajcie punkty, zbierajcie pieczątki i zgarniajcie nagrody. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą w piżamie również czekają upominki.

Uwaga przedsiębiorcy!

Działając w oparciu o art.11 ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U.2016r. poz.487 j.t.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za 2017 r. do 31 maja br.

Gniew w platformie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Gmina Gniew znalazła się wśród 185 członków Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Platforma współpracy w zakresie PPP utworzona została z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju. Ma ona wypełnić lukę w zakresie pomocy administracji rządowej w przygotowaniu i wdrażaniu projektów PPP. W bazie zamierzeń inwestycyjnych znalazła się także nasza inwestycja budowy sieci kanalizacji sanitarnej w południowej części gminy.

Rewitalizacja Starego Miasta jeszcze w tym roku

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji starego miasta. Prace wykona warszawska firma BUDIMEX. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w około 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku, Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się 23 maja.

Noc Historyków w ZSP

Dzisiaj o godz. 20.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się Noc Historyków. W programie XVI-wieczny spektakl historyczny "Proces o czary", zabawy historyczne, a o godz. 22.00 zwiedzanie katowni zamkowej. Ponadto w programie pieczenie podpłomyków, scriptorium średniowieczne, wystawa narzędzi tortur. Serdecznie zapraszamy!

IV Gala Czytelnika – najbardziej aktywni czytelnicy nagrodzeni

W czwartek, 11 maja w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbyła się IV Gala Czytelnika. Statuetki, wyróżnienia i upominki wręczone zostały najbardziej aktywnym miłośnikom książek. Nagrodzono i wyróżniono dzieci, młodzież i dorosłych, dla których książki mają wyjątkową wartość.

Gniewscy baśkarze drużynowo, indywidualnie i w parach na podium

7 maja 2017 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy o Puchar Kujaw i Pomorza w Baśkę. Turniej był pierwszym rozgrywanym w takiej randze turniejem w Mroczy. Zwycięzcą turnieju został Grzegorz Biernacki – Asy Gniezno oraz Zamek Hotel Gniew. Zawodnicy z Gniewu zajęli również wysokie miejsca zarówno indywidualnie, jak i w grze w parach. Serdecznie gratulujemy!

Informacje dla NGO

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych- Gniew zaprasza na spotkanie dotyczące realizacji i pomysłu powołania spółdzielni socjalnej w Gniewie, które odbędzie się w poniedziałek, 15 maja w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45). Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na spotkanie informacyjne o konkursie Działaj Lokalnie. 

Noc bez wody

W związku z zaplanowanymi pracami konserwatorskimi na stacji uzdatniania wody w Gniewie, w nocy z poniedziałku na wtorek ( 15 /16. 05) nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Gniewu i Ciepłego. Przerwa potrwać ma od godziny 22.30 w poniedziałek, do godziny 5.00 we wtorek. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. 

Dbając o wizerunek naszego miasta

Stare Miasto jest sercem i wizerunkiem naszego miasta i gminy. Dlatego naszą wspólną troską powinna być dbałość o jego wygląd, estetykę i ład przestrzenny. W tym celu samorząd gminy wydał kilka aktów prawnych, które obowiązują nas wszystkich. Zgodnie z ich postanowieniami do 31 lipca br. z elewacji budynków należy usunąć klimatyzatory, anteny satelitarne oraz dostosować szyldy, tablice i reklamy.

Przedszkolaki z Piaseczna i Jeleniu w gniewskiej OSP

Dzieci w oddziałach przedszkolnych w Jeleniu i Piasecznie przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie nie tylko się bawią, ale uzyskują również praktyczną wiedzę. W maju, w ramach tematu „Różne zawody” rozmawiano z dziećmi na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

  • Gimnazjaliści w Karpaczu
  • Gimnazjaliści w Karpaczu
  • Gimnazjaliści w Karpaczu
  • Gimnazjaliści w Karpaczu
  • Gimnazjaliści w Karpaczu
  • Gimnazjaliści w Karpaczu

Gniewska Noc Muzeów już w sobotę

Wieczorne spacery z przewodnikami, wystawy, ognisko, występ chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis, teatr cienia, nocny Turniej Chrapiących Rycerzy. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w sobotę, 20 maja odwiedzą Gniew i zechcą uczestniczyć w Gniewskiej Nocy Muzeów. Odwiedzajcie punkty, zbierajcie pieczątki i zgarniajcie nagrody. Na wszystkich, którzy tego dnia przyjdą w piżamie również czekają upominki.

Kościół uliczny - ewangelizacja z koncertem już dzisiaj!

W środę, 17 maja o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy na wydarzenie pn. Kościół uliczny, podczas którego odbędzie się ewangelizacja połączona z koncertem. W programie między innymi przesłanie ze świadectwami oraz występy zespołów muzycznych. Szczegóły w załączniku.

Spotkanie autorskie- książki z dedykacją na prezent

W niedzielę, 21 maja, podczas mszy świętej o godzinie 11.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie gościć będziemy pisarkę książek dla dzieci Annę Czerwińską-Rydel. Podczas spotkania kupić będzie można książki z autografem i dedykacją autorki. Utwory mogą być wspaniałym prezentem na pierwszą komunię, dzień dziecka i urodziny. 

Suczka przeżyła piekło. Teraz czeka na prawdziwy dom.

W piątek, 12 maja strażacy gniewskiej OSP otrzymali zgłoszenie o psie uwięzionym na terenie rozlewiska Wisły w Nicponi. Na miejscu zastali sunię z workiem na głowie oraz wrośniętą obrożą. Po wizycie u weterynarza i opatrzeniu ran suczka wraca do zdrowia w Gminnym Centrum Reagowania. Pomimo tragicznych przeżyć, jest niezwykle radosnym psiakiem i co więcej, wciąż ufa ludziom. Pomóżmy jej znaleźć nowy dom  oraz kochających i odpowiedzialnych właścicieli. Osoby, które chciałyby przygarnąć suczkę, proszone są o kontakt z GCR-em (tel. 58 535 22 88).

Kawiarenka historyczna dziś w Gniewie

Gniewski Uniwersytet III Wieku serdecznie zaprasza na I kawiarenkę historyczną, która odbędzie się w środę, 17 maja, o godz. 16.00 w Pracowni Orange na Placu Grunwaldzkim 45. Temat spotkania- "Ulica Wełniana, Dybowo, Malborska, czyli o nazwach gniewskich ulic". Kawiarenka jest jednym z zadań ujętych w projekcie "W Gniewie wszystko jest Sobieskie", dofinansowanym ze środków Gminy Gniew.

Koniec serii Keramzytu, zła passa Sobieskiego trwa nadal

Nie był to udany weekend dla drużyn z naszej gminy. W Ryjewie Keramzyt uległ zespołowi Relaxu 5:2 i tym samym zakończył swoją serię czterech zwycięstw z rzędu, którą śrubował od 12 kwietnia. Passę porażek zakończyć chcieliby piłkarze Sobieskiego, którym niestety nie udała się ta sztuka w starciu z liderem z Sadlinek.

Z historią na ty

We wtorek, 16 maja w Sali Wystawowej gniewskiej książnicy odbyły się eliminacje gminne konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów, aby dołączyć do grona finalistów, musieli wykazać się największą wiedzą spośród rówieśników najlepiej rozwiązując test. I tak, podczas finału konkursu w Lidzbarku Warmińskim, który odbędzie się 8 czerwca reprezentować gminę Gniew będą Natalia Cieszyńska z SP im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie i przedstawicielka Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie Amelia Karcz.

Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, że dzisiaj, tj. 17 maja 2017 r. nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu urlopu. Za niedogodności przepraszamy.

Kondolencje

Najszersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim śp. Longina Nagórskiego składa samorząd Gminy Gniew. Ten nauczyciel i propagator zdrowego stylu życia w 2016 r. podczas Gminnej Gali Wolontariatu otrzymał dyplom za wieloletnie zaangażowanie w rozwój sportu na terenie gminy. Przez lata odpowiedzialny był również za informacje sportowe ukazujące się na łamach Nowin Gniewskich. Spoczywaj w pokoju. 

Lato zaczyna się na gniewskim skateparku!

Mnóstwo słońca, widowiskowe pokazy, sportowe emocje, a także piknik z atrakcjami dla całej rodziny – za nami 4 edycja „Weber Skok”! W tym roku, niezwykłym popisom riderów towarzyszyły występy zawodników na… hulajnogach. Organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie po raz kolejny udowodnili, że na skateparku nie ma miejsca na nudę, a dobra zabawa nie zna granic!

Kondolencje

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" W. Szymborska. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie z głębokim smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci Kolegi Longina Nagórskiego, oddanego Pedagoga, Pasjonata sportu i cudownego Człowieka. Społeczność szkoły łączy się w żalu z Rodziną.

Patroni prosto z nieba

13 maja 2017 r. to szczególna data w dziejach Publicznej Szkoły SPSK w Gogolewie oraz mieszkańców wsi. Tego dnia odbyła się bowiem uroczystość nadania placówce imienia Świętych Dzieci z Fatimy.

Noc historyków w Gniewie

W ubiegły piątek, 12 maja odbyła się kolejna edycja Nocy historyków organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Na tych, którzy tę noc postanowili spędzić z historią, czekał świat czarów, czarownic, uroków i tajemniczych zjawisk.

Zakładasz firmę? Prowadzisz firmę?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 20 maja br. podczas przekazywania wniosku CEIDG-1 można jednocześnie zgłosić się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, zmienić dane albo wyrejestrować się z ubezpieczeń w ZUS. Można także zgłosić członków swojej rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego albo wyrejestrować ich z tego ubezpieczenia. Szczegóły na załączonej ulotce.

Kondolencje

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz pracownicy jednostki składają Rodzinie i Bliskim zmarłego Longina Nagórskiego szczere kondolencje.

Leśna Szkoła Przyrody

„Leśna Szkoła Przygody” to wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie 5b i 6c Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dwa dni spędzone w Drzewinie obfitowały we wrażenia. Niesamowita była kula sferyczna, strzelanie z łuku, chodzenie po linie, wspinaczka po ściance i impreza na orientację.

Piłkarskie zmagania naszych drużyn

Kolejne, piłkarskie emocje przyniesie sympatykom sportu w Gniewie najbliższy weekend. W ramach rozgrywek klasy A grupy malborskiej Keramzyt Szprudowo zagra z Powiślem Stary Targ, a Sobieski Gniew uda się do Kmiecina na mecz z Błękitnymi.

II Otwarte Mistrzostwa Gniewa W Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Serdecznie zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa Gniewa w wyciskaniu sztangi leżąc.. Zawody odbędą się 20.05.2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie,przy ul. Kusocińskiego 10.

 

Pogrzeb pana Longina Nagórskiego w piątek, godz.11.00

Z żalem przyjęliśmy informacje o śmierci niezwykłego pedagoga i miłośnika sportu, śp. Longina Nagórskiego. Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach tych, którzy go znali. Pogrzeb tego uwielbianego przez dzieci propagatora zdrowego stylu życia odbędzie się w piątek (19 maja) o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja. Różaniec odprawiony zostanie natomiast w czwartek (18 maja) o godz.16.30 oraz w piątek (19 maja) o godz. 10.30.

Rekrutacja uzupełniająca dla dzieci do klasy pierwszej

Gimnazjum – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie informuje, że od 15 do 22 maja 2017 roku trwa rekrutacja uczniów do klasy pierwszej – postępowanie uzupełniające. Dyrekcja placówki zaprasza rodziców i uczniów do składania wniosków.

Obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Regionalnej Dyrekcji Środowiska w Gdańsku ws. Budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Wielkie Walichnowy, Polskie Gronowo oraz Kuchnia. Treść poszczególnych obwieszczeń dostępna w załączniku.

Gniew. Czytanie miasta - tomik poezji o Gniewie

Nasze miasto doczekało się własnego tomiku wierszy, których autorem jest ksiądz Franciszek Kamecki. Teksty poety spisane zostały podczas jego pobytu w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla Gniewu ogromnym wyróżnieniem. Książkę można zakupić w czytelni gniewskiej biblioteki. 27 czerwca o godz. 17.00 w Refektarzu gniewskiego zamku odbędzie się wieczór autorski, promujący publikację.

Elektrownia słoneczna w Jaźwiskach

W naszej gminie planowana jest budowa elektrowni słonecznej. Inwestorem jest warszawska firma Chatteris Investments Sp. z o. o. Starosta Powiatu Tczewskiego wydał już pozwolenie na budowę. Przygotowanie i realizacja inwestycji potrwać może trzy lata.

Janina Bielecka zwyciężczynią I edycji BOOKTALKINGU

W czwartek, 17 maja w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, po raz pierwszy odbył się konkurs mający zachęcić do czytania „Booktalking – najlepsza mówiona reklama książki”. Laur zwycięstwa powędrował do Janiny Bieleckiej z kl. I B. na drugim miejscu znalazła się Faustyna Bielecka z kl. I B, na trzecim Monika Ogórek z III C. Swoje ulubione lektury zaprezentowało dziewięć uczennic. Zasady  występu objaśniła Pani Renata Górnik, główny organizator konkursu.

OMNIBUS 2017

4 maja młodzież gniewskiego gimnazjum wzięła udział w konkursie „Omnibus”. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, czyli: biologii, chemii, geografii i fizyki. Uczestnicy wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Obwieszczenie starosty

Starosta tczewski zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia na: przebudowę dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, dz. Nr 298/2, 367, 325, 312, 339, 332/2, 75/1  obręb ewidencyjny Tymawa [0007], jednostka ewidencyjna Gniew- G [221402­_5]. 

Zawody spławikowe o puchar P.H. GRAGA

W niedzielę, 14.maja, na Jeziorze Rakowieckim odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o puchar P.H. GRAGA zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie.

Srebrny Cantores Minores

Już po raz kolejny nasze chórzystki pokazały się z dobrej strony. Tym razem podczas 13 Międzynarodowego Festiwalu Chórów Mundus Cantat 2017 w Sopocie członkinie Cantores Minores wywalczyły srebrny kamerton. Gratulujemy sukcesu chórzystkom i ich dyrygentce, Izabeli Chyle. 

Srebrny Cantores Minores

Już po raz kolejny nasze chórzystki pokazały się z dobrej strony. Tym razem podczas 13 Międzynarodowego Festiwalu Chórów Mundus Cantat 2017 w Sopocie członkinie Cantores Minores wywalczyły srebrny kamerton. Gratulujemy sukcesu chórzystkom i ich dyrygentce, Izabeli Chyle. 

XVI Gminny Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

W  piątek, 19 maja ponad 26 małych artystów zaprezentowało swoje wokalne uzdolnienia podczas XVI Gminnego Festiwalu Piosenki w Polskim Gronowie. W ubiegłym uczestnicy śpiewali piosenki z gatunku disco polo, natomiast tematem tegorocznej edycji była piosenka dziecięca. Można było zatem usłyszeć utwory takich wokalistów i zespołów jak Natalia Kukulska, Majka Jeżowska, Grupa Radiowe Nutki, Gawęda, Fasolki, zespół Gong, Chochliki, Bebe Lilly, Arka Noego. Zobacz, jak poradzili sobie na scenie uczestnicy piątkowego konkursu.

Wyciskali setki kilogramów

W minioną sobotę, 20 maja, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie odbyła się kolejna, II edycja Otwartych Mistrzostw Gniewa w wyciskaniu sztangi leżąc. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 44 reprezentantów pomorskich, a także odległych wrocławskich klubów sportowych. Wśród nich znaleźli się również wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Z gniewskich siłaczy na podium stanęło rodzeństwo Dorota Kocknecht i Michał Kocknecht, Krystian Liebrecht oraz Ireneusz Rosak. Wszyscy reprezentowali KZP Team Gniew.

Gniewska Noc Muzeów

W sobotnia noc, tj. 20 maja wieść o Gniewskiej Nocy Muzeów dosłownie wyrwała mieszkańców oraz gości naszego miasteczka z łóżka. Na tych, którzy nie tracili czasu i pozostali tej nocy w piżamach, czekały drobne upominki oraz moc atrakcji. Rozbrzmiewający w murach gniewskiej świątyni chorał gregoriański, spektakl cienia, świat w skali makro, a także wystawy: malarska oraz starej i współczesnej fotografii. Uczestnicy mieli również okazję odbyć podróż w przeszłość, do wspomnień swoich dziadków i wspólnej gry w kapsle oraz do czasów rycerskich pojedynków.

Gimnazjaliści w podróży w czasie

Święto wspaniałej zabawy, muzyki, tańca  i dobrego humoru – tak można powiedzieć o Majówce Hallerówce, którą już po raz 9-ty przygotowała społeczność szkolna Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Hasłem przewodnim była „Podróż w czasie”. Tradycyjne świętowanie rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta.

Brak wody

Z uwagi na awarię sieci wodociągowej, do czasu jej usunięcia nastąpi przerwa w dostawie wody w ulicach: Rycerskiej, Rybackiej i Wiślanej (od nr 19 wzwyż) i w Hotelu Marysieńki. Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin- rdza żółta zbóż i traw

Na plantacjach pszenżyta ozimego stwierdzono występowanie rdzy żółtej zbóż i traw. Wysoka wilgotność oraz niskie temperatury w okresie kwietnia i maja stanowiły doskonałe warunki dla jej rozwoju. Objawy choroby mogą pojawić się na wszystkich nadziemnych częściach rośliny. Na liściach obserwuje się wydłużone chlorotyczne pasy ograniczone nerwami, a na nich w rzędach ułożone uredinia sprawcy choroby.

Kolejne punkty naszych drużyn

W ramach 22 kolejki rozgrywek malborskiej klasy A swoje mecze rozegrały zespołu Keramzytu i Sobieskiego. Pierwsi pokonali na boisku w Gniewie Powiśle Stary Targ 3:0, a drudzy po remisie 2:2 z Błękitnymi, przywieźli cenny punkt wywalczony w Kmiecinie.

Gniew wypięknieje do końca roku!- umowa podpisana

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji starego miasta. Prace wykona firma BUDIMEX, która była odpowiedzialna m.in. za budowę mostu łączącego gminy Gniew i Kwidzyn. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w około 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku, Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się dzisiaj w gniewskim magistracie. 

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Podajemy do publicznej wiadomości ogłoszenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew o otwartym konkursie ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne w załączniku.

„Gry planszowe – świadectwo cywilizacji”

Obecnie obserwuje się renesans gier planszowych. Każdego roku wydawanych jest w samej tylko w Polsce kilkadziesiąt nowych tytułów. Organizowane są wielkie festiwale dla pasjonatów tej formy rozrywki. Gniewskie muzeum swoją wystawą sięga w przeszłość prezentując historię rozwoju gier planszowych by wszystkim zainteresowanym pokazać, że gry od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Otwarcie wystawy, którą oglądać będzie można do 20 października, już 30 maja o godz. 13:00. Zapraszamy!

Konsultacje społeczne ws. utworzenia nowego sołectwa Nowa Ameryka

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami miasta Gniew, celem zebrania opinii oraz uwag na temat utworzenia sołectwa w granicach administracyjnych miasta o nazwie "Nowa Ameryka". Konsultacje przeprowadzone będą od 26 maja do 2 czerwca. Zgodnie z kalendarzem konsultacji, do publicznej wiadomości przekazana zostaje mapa określająca zasięg terytorialny Sołectwa oraz formularz konsultacji, które znajdą państwo w załączonych do wiadomości dokumentach.

Kolejne orlikowe rozgrywki młodych mistrzów

Na gniewskim orliku rozegrano kolejny turniej piłkarski Orlikowej Ligi Młodych Mistrzów. Zobacz, jak tym razem poradzili sobie na boisku młodzi piłkarze.

Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, że dzisiaj, tj. 24 maja 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew będzie przyjmować interesantów w godzinach od 13:00 do 14:30. Za niedogodności przepraszamy.

Tymawskie maluszki w FunDay

W wtorek, 23 maja,  dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Tymawie wzięły udział w wycieczce autokarowej do Centrum Rozrywki dla dzieci w Tczewie FunDay. W wycieczce wzięło udział 32 dzieci pod opieką swoich wychowawczyń pań Martyny Bahr, Anny Brzeskiej i Anny Modzelewskiej.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

„Od Przedszkolaka do eko/chem zdolniaka”

W piątek, 5 oraz poniedziałek 15 maja w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie odbyła się realizacja dwuetapowego projektu ekologicznego „Od Przedszkolaka do eko/chem zdolniaka”- Przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Gminy Gniew.

Święto drzewa- eko projekt gimnazjalistów

We wtorek,  23 maja, cała społeczność Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie realizowała eko projekt „Święto drzewa”, którego celem było sprzątnięcie terenu na Gimplacu i posadzenie drzewek i krzewów.

Weź udział w konkursie "Piękne Miasto Gniew 2017"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozpoczęciu piątej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2017” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r. „Karty zgłoszenia” dla danej kategorii.

Nocka w szkole

W dniach 19-20 maja klasy: IV i V pod opieką Grażyny Tomaszewicz i Katarzyny Puczyńskiej nocowały  w szkole. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:30. Na początku przygotowano klasy do nocowania i do warsztatów. Od godz. 20:00- 22:00 odbywały się  zajęcia pt. „Chemia nocą”, poprowadzone przez panie z Laboratoriom SmartLab z Gdańska.

Bezpłatne szkolenie "Realizacja projektów finansowanych z EFS"

W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego w Malborku zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące zagadnień związanych z prawidłową realizacją projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29 maja, w Malborku. 

Awaria w ul. Kopernika

W związku z awarią na sieci wodociągowej w ul. Kopernika w czwartek, 25 maja, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców osiedla im. M. Kopernika w Gniewie.  Utrudnienia potrwają do momentu usunięcia awarii. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. 

Oferta pracy

PPUH „Pal-Pol” Sp. z o.o. w Prabutach poszukuje około 15 osób (kobiet i mężczyzn) do pracy przy produkcji opakowań drewnianych. W firmie obowiązuje system pracy na dwie zmiany w godzinach od 6.00 do 14.00 oraz od 14.00 do 22.00. Pracodawca proponuje na początek umowę na okres próbny na czas od 1 do 3 miesięcy.

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Informujemy, że rozpoczęła się XVI edycja "Programu Stypendiów Pomostowych". Jest to rozbudowany program stypendialny oferujący stypendia dla studentów na I rok i dalsze lata studiów. Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Walka o ligowe punkty trwa nadal

O kolejne ligowe punkty zagrają w weekend drużyny z naszej gminy. Keramzyt Szprudowo uda się do Prabut, na mecz z aspirującą do awansu Pogonią. Drugi mecz na wyjeździe zagrają także piłkarze Sobieskiego, którzy w sobotnie popołudnie zagrają w Kwidzynie z zespołem Rodła. Na boisku w Gniewie zobaczymy natomiast piłkarzy drużyn młodzieżowych, którzy dzielnie walczą w swoich ligach.

Nieprawidłowości w utrzymaniu terenów zielonych

Na stronie spółki Inwest-Kom pojawiła się informacja dotycząca nieprawidłowości w utrzymaniu terenów zielonych. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią na stronie www.inwest-kom.pl.

Zapraszamy do przedszkoli w Piasecznie i Jeleniu (termin składania wniosków- 5 czerwca)

Rodzice, których dziecko nie dostało się do wybranej przez nich placówki nadal mogą zgłaszać swoje pociechy na wolne miejsca, którymi dysponują oddziały przedszkolne szkoły podstawowej w Piasecznie. Mimo, że zakończyła się już rekrutacja uzupełniająca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydłuża termin na składanie wniosków do  5 czerwca 2017 r. do godz.15.00. 

Zapraszamy na muzyczną ucztę!

W imieniu chóru Cantores Minores oraz uczniów Ogniska Muzycznego Izabeli Chyły serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Gniew na uroczysty koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, który odbędzie się 31 maja (środa) o godz. 17:00 w Kaplicy Zamkowej. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na wyjazd chóru na festiwal we Florencji.

Wszystkim mamom

Uczniowie Ogniska Muzycznego zapraszają na uroczysty koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się w piątek, 26 maja, o godzinie 17:00 w sali kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17).  

Maluchy z miejskiego przedszkola mamom

Jak co roku, w piękne majowe dni przedszkolaki uroczyście świętowały Dzień Mamy. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane słowem, tańcem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach mam zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Pomóżmy spełniać marzenia!

Czy to nie wspaniałe, móc spełnić czyjeś marzenie? Dzisiaj mamy okazję! Możemy wspólnie spełnić marzenie naszych młodych, utalentowanych członków chóru Cantores Minores.  A jest nim udział  w prestiżowym wydarzeniu, jakim jest "Leonardo da Vinci Choral Festival" we Florencji. Projekt ten, do którego przygotowania trwają już od kilku miesięcy, to realizacja marzeń wszystkich chórzystów. Jednakże aby sen o Florencji mógł się spełnić, młodzi artyści muszą pozyskać brakującą kwotę 6 tys zł. Zachęcamy do wspierania inicjatywy na stronie: www.wspieram.to/cantoresminoresflorencja.

Budowa sieci ciepłowniczej startuje 19 czerwca

Veolia Północ Sp. z o.o. 19 czerwca planuje rozpocząć prace ziemne, związanie z budową sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami na terenie Starego Miasta w Gniewie. Inwestycja rozpocznie się od ul. Sobieskiego wzdłuż placu Grunwaldzkiego do budynku nr 34, następnie prace prowadzone będą w części ul. Piłsudskiego od nr 25 do nr 16, na końcu na placu Grunwaldzkim od nr 35 do 45. Budowa sieci potrwać ma do końca lipca.

Witaminowy dzień w przedszkolu w Jeleniu

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu, działającym przy Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie, uczestniczą w programie „Owoce w szkole”, w ramach którego realizowane są różnorodne działania dot. zdrowego odżywiania. 15 maja przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie, polegające na przygotowaniu śniadania.

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

Muzyczny prezent dla mam

W piątek, 26 maja uczniowie Ogniska Muzycznego działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wystąpili przed najważniejszą dla nich publicznością – przed swoimi kochanymi mamami. Dzieci prezentujące swój muzyczny talent, to z pewnością najpiękniejszy prezent z okazji Dnia Matki.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 31 maja o godz. 11.00 w świetlicy OSP w Gniewie odbędzie się XXXVI Sesja Rady Miejskiej. W programie między innymi informacja z funkcjonowania gospodarki odpadami komunalnymi oraz informacja o funkcjonowaniu sportu w gminie Gniew po wejściu w życie uchwały Rady Miejskiej w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania.

Wyjątkowy Dzień Matki w przedszkolu w Jeleniu

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie  postanowiły uroczyście uczcić obchody Dnia Matki. Zrobiły swoim kochanym Mamom niespodziankę i zaprosiły je do przedszkola. Pragnąc uczcić ten wyjątkowy dzień nauczyły się w tajemnicy przed mamami wierszy i piosenek. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 26 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew odbędzie się czwarty ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości, stanowiących własność Gminy Gniew. Pierwszy przetarg został przeprowadzony 8 sierpnia 2016 r., drugi 14 listopada 2016 r., trzeci 10 kwietnia 2017 r.

Sprawozdanie z realizacji programów współpracy

Prezentujemy sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2016 rok” oraz „Wieloletniego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2016 – 2019” za 2016 rok.

Porażki gniewskich drużyn

To była „czarna” sobota dla sympatyków piłki nożnej w Gniewie. Wszystkie zespoły solidarnie przegrały swoje mecze – poczynając zespołów młodzieżowych, kończąc na drużynach seniorskich Keramzytu i Sobieskiego, nikomu nie udało się zdobyć choćby punktu.

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem. 

Oferty pracy

FAMA Spółka z  o.o. w Gniewie poszukuje kandydatów /kandydatki do pracy  na stanowiskach elektromonter i główny energetyk. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załącznikach. 

Wędkowanie dla najmłodszych

Zarząd Koła PZW w Gniewie serdecznie zaprasza wędkarzy juniorów na zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się 3 czerwca na Stawie Rybnym p. Lorbieckiego w Piasecznie (za Studzienką). Zbiórka uczestników o godz. 7:30. Szczegóły na załączonym plakacie.

Światowy Dzień Wody w Bajecznej Krainie

W tym roku minęło dwadzieścia pięć lat od daty ustanowienia przez Organizację Narodów Zjednoczonych 22 marca Światowym Dniem Wody. Każdego roku święto to obchodzone jest pod innym hasłem. Tegoroczny temat: ,,Woda i ścieki” zwraca szczególną uwagę na zależność pomiędzy stanem i jakością ekosystemów wodnych a ściekami. Przedszkolaki z Bajecznej Krainy Światowy Dzień Wody obchodziły z małym przesunięciem czasowym, bo dopiero w maju.

Ogłoszenie RDOŚ

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy przedstawia obwieszczenie o możliwości wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądaniach w sprawie  TLL/3247/16. Szczegóły w załączniku. 

Płatności kartą za usługi spółki Inwest-Kom

Informujemy, że odbiorcy usług spółki Inwest-Kom, oprócz płatności gotówką mogą regulować należności za pomocą karty płatniczej. W czerwcu przy okienku kasowym pojawił się terminal płatniczy, z którego każdy Klient może skorzystać nie płacąc prowizji. W kasie wpłacić  można każdą kwotę bez limitu minimalnego przeprowadzonej operacji. Płatności  można również dokonywać w formie zbliżeniowej, bądź poprzez płatność mobilną BLIK.

Msza święta w intencji proboszcza

Ksiądz Zbigniew Rutkowski, proboszcz gniewskiej parafii, będzie obchodził 6 czerwca 25-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji dzień później, czyli w środę, 7 czerwca, odprawiona zostanie msza święta w intencji duchownego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Sołtys Pomorza z gminy Gniew

Maciej Czarnecki z Rakowca zdobył tytuł Sołtysa Pomorza 2017 w drugiej edycji plebiscytu, który "Dziennik Bałtycki" organizuje wraz z Urzędem Marszałkowskim. W powiecie tczewskim najlepszym sołectwem wybrane zostało natomiast Sołectwo Rakowiec. Laureaci ze wszystkich powiatów zostali nagrodzeni w poniedziałek, 29 maja, na uroczystej gali.

Informacja dla myśliwych

Zarząd Koła Łowieckiego „Dasz Bór” Wejherowo informuje, że z dniem 7 maja 2017 r. nastąpiła zmiana adresu Koła do korespondencji. Aktualny adres to: Koło Łowieckie „Darz Bór” Wejherowo, ul. J. Brzechwy 6, 84-200 Wejherowo. 

Kwestie dostarczania wody

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi dostarczania przez spółkę Inwest-Kom wody dla niektórych mieszkańców gminy Gniew, przedstawiamy Państwu zarządzenie burmistrza w tej sprawie. Zgodnie z nim, dostarczanie wody do osób nie objętych siecią wodociągową należy do zadań własnych gminy. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.  

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.