Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Mikołajkowy weekend przed nami

W sobotę, 2 grudnia na hali sportowej w Gniewie o godz. 9.30 rozpocznie się Turniej Świętego Mikołaja w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. W niedzielę zaś, 3 grudnia, serdecznie zapraszamy na Rodzinny Festyn Mikołajkowy, organizowany przez ZSP w Gniewie. W programie m.in. bajka dla dzieci, koncert kolęd, kiermasz wypieków, charytatywny kiermasz ozdób świątecznych oraz gry i zabawy z Mikołajem. Start godzina 14.00, dziedziniec zamku w Gniewie.

Gogolewo Eco Fashion Day 2017

We wtorek, 28 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Gogolewie odbył się pokaz mody ekologicznej pt. „Gogolewo Eco Fashion Day 2017” w ramach realizacji projektu edukacyjnego: "EKO-MODA". Recykling coraz częściej obecny jest w sztuce i w modzie. Robienie "czegoś z niczego" zyskuje coraz więcej zwolenników. Artyści tworzący unikatowe dodatki zachwycają i niekiedy zaskakują swoją inwencją.

Powiatowa Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego. Dlatego w imieniu Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego, Stowarzyszenia DRABKA i Gminy Morzeszczyn zapraszamy do udziału w IX Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Morzeszczynie.

Mikołajkowe zmagania piłkarzy

W sobotę, 2 grudnia w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Świętego Mikołaja w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był GOSiR w Gniewie wraz z Parafią Świętego Mikołaja w Gniewie. Drużyny składały się z czterech zawodników w polu, plus bramkarz oraz rezerwowi. Sędziami zawodów byli panowie: Paweł Łysko oraz Grzegorz Połomski.

Uwaga- brak wody w Gniewie i Ciepłem

Z powodu prac na sieci wodociągowej w dniach 4/5 grudnia oraz 5/6 grudnia w godzinach nocnych 22.00 - 5.00 wystąpią przerwy w dostawie wody dla miejscowości Gniew i Ciepłe. Za mogące powstać utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza. 

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację w 2018 roku konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew ”. Szczegóły w załączniku.

Andrzejki w jeleńskim przedszkolu

W czwartek 30 listopada przedszkolaki z przedszkola w Jeleniu przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”. Nie zabrakło wróżenia gwiazdkowych prezentów, zawodów oraz imion przyszłych wybranków. Było dużo śmiechu i zabawy. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. obchodzili andrzejki, uczyli się poprawnej wymowy i walczyli z nałogami.

Kolejne sukcesy gniewskich karateków

18 listopada w Szczecinie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 35 odbył się VIII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Organizatorem zawodów był UKS Pomerania-Szczecin oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Karate Tradycyjnego. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata, kata drużynowego, en-bu, kumite, fuku-go. Nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdobywając cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Mikołajkowy festyn ZSP - zabawa i pomoc potrzebującym

W niedzielę, 3 grudnia, na dziedzińcu gniewskiego zamku odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Na gości tego dnia czekała m.in. bajka dla dzieci, koncert kolęd, kiermasz wypieków, charytatywny kiermasz ozdób świątecznych oraz gry i zabawy z Mikołajem. Organizatorem wydarzenie był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. 

Teatr w kościele

Wyjątkowy spektakl teatru cienia„ Misterium Bożego Narodzenia” będzie można obejrzeć w niedzielę, 10 grudnia, w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Przed zebranymi w świątyni zaprezentuje się Grupa Teatralna Dzieci Klubu z Opalenia. Strat godzina 16.30, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Serce za serce - Gminna Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu to uroczystość mająca na celu uczczenie idei wolontariatu, a zarazem prawdziwe święto każdego społecznika. W poniedziałek, 4 grudnia, w murach gniewskiej twierdzy odbyła się już XI edycja uroczystości. Tradycyjnie podczas gali nagrody i wyróżnienia przyznano najaktywniejszym animatorom, wolontariuszom, organizacjom społecznym oraz firmom prospołecznym.

Uczniowie ZSP w Gniewie wicemistrzami powiatu w tenisie stołowym

5 grudnia w hali widowiskowo - sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z Tczewa, Pelplina, Swarożyna i Gniewu. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na trzy, trzydrużynowe grupy, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych.

Protokół z konsultacji Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Prezentujemy Państwu protokół z przeprowadzonych od 13 do 27 października konsultacji społecznych projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 r. Program został wniesiony został wniesiony pod obrady Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji 29 listopada 2017 r. i uchwałą nr XLII/300/17 przyjęty do realizacji. Szczegóły w załączniku.

Utrudnienia na rynku

Z uwagi na organizowaną w środę, 6 grudnia, na rynku starego miasta w Gniewie imprezą mikołajkowa „Gniew dzieciom na święta” mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodowym. Od godz. 15.00 wjazd na pierzeję północną pl. Grunwaldzkiego będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość.

W śnieżnej kuli

Wczoraj, 6 grudnia z okazji dnia Świętego Mikołaja przedszkolaki z PSP SPSK w Gogolewie wraz z klasą pierwszą wyruszyły na wycieczkę do Kwidzyna. Celem wyprawy było spotkanie mikołajkowe pod tytułem „Świat zamknięty w śnieżnej kuli”. Maluchy przeniosły się razem do magicznego świata – zimowego miasteczka, w którym trwają przygotowania do Świąt.

Gniew Dzieciom na Święta – dziękujemy za wspólną zabawę!

Dzieci z gminy Gniew musiały być w tym roku bardzo grzeczne. Wczoraj bowiem na rynku starego miasta Mikołaj rozdał wszystkim maluchom, które do niego podeszły ponad 500 paczek. Oprócz prezentów na brzdące czekała także Fabryka Piernika, Pracownia Świętego Mikołaja, malowanie twarzy oraz zabawy z Myszką Minnie i reniferem.

KGW Gogolewo na IX Powiatowym Przeglądzie "Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu"

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlecheckich zaprasza na IX Powiatowy Przegląd "Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu", który odbędzie się 9 grudnia o godz. 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. W tym roku gminę Gniew tradycyjnie reprezentować będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Gogolewie. Na pewno będzie pysznie!

Gniew Michalinie na Święta

Podczas spotkania i zabawy z Mikołajem na placu Grunwaldzkim w Gniewie, 6 grudnia odbyła się zbiórka dla Michaliny Jeleniewskiej, którą wsparł Skład Budowlany Temida. - Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe i udział w loterii, a jej uczestnikom gratulujemy zdobycia nagród. Uzbieraliśmy łącznie 810,87 złotych. Dziękujemy również Urzędowi Miasta i Gminy Gniew oraz Fundacji Forani za pomoc w organizacji - mówią inicjatorzy kwesty, którzy całą zebraną kwotę przekazali na rehabilitację Michaliny Jeleniewskiej.

Złote Gody

Urząd Stanu Cywilnego gościł ostatnio 7 par, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekały pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Wszystkie pary zostały odznaczone medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska wraz z sekretarz Danutą Zgubieńską.

Senior +

Zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych – to główny cel skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego programu „Senior+”. Na realizację programu w 2018 roku rząd zaplanował rekordowo wysoką kwotę – aż 80 mln złotych. Szczegóły na temat programu znaleźć można TUTAJ.

Uczniowie ZSP ze Stypendiami Prezesa Rady Ministrów

220 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w poniedziałek, 27 listopada w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Uczniowie z gniewskiego ZSP: Marcin Andrzejczak z klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego oraz Izabela Grochocka z klasy 2b Technikum Hotelarskiego odebrali je z rąk pomorskiej kurator oświaty Moniki Kończyk oraz wicewojewody Mariusza Łuczyka.

Mikołajki w miejskim przedszkolu

Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku w gniewskim przedszkolu. Już od początku grudnia rozpoczęły się przygotowania: ozdabianie sal, okien, korytarzy - stworzono prawdziwie świąteczny nastrój na przybycie miłego gościa. Pomimo małej ilości białego puchu lecz przy pomocy silnego wiatru przybył do przedszkola Święty Mikołaj, który już od 6.30 serdecznie witał i częstował cukierkami przybywające dzieci z rodzicami.

Świąteczne życie odpadu

Eko-Centrum Heliantus zaprasza na konkurs pn. Świąteczne życie odpadu, na ekologiczną ozdobę choinkową, wykonaną z surowców wtórnych lub materiałów ekologicznych. Zgłoszenia do 18 grudnia. Na wszystkich uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody i upominki. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. zorganizowali kiermasz świąteczny dla Michaliny, dokształcali się ze znajomości j. angielskiego, odbierali nagrody w świątecznym konkursie i uczyli pierwszej pomocy.

Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie

W piątek, 8 grudnia w Zespole Szkół w Morzeszczynie, odbyła się 9. Powiatowa Gala Wolontariatu, na której nagrodzono najaktywniejszych społeczników z Powiatu Tczewskiego. Wśród laureatów nie zabrakło oczywiście gniewian.

 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie
 • Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie

Zapachniało świętami

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a z nimi godziny spędzane w kuchni na przygotowaniach smakowitych potraw. Poszukujący świątecznych inspiracji, mogli je znaleźć podczas 9. Powiatowego Przeglądu „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, który odbył się 9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Wydarzenie to od lat stanowi nie tylko doskonałą okazję do pielęgnowania kociewskich tradycji, ale też degustacji prawdziwie regionalnej kuchni.

Przyłącz się do nowo wybudowanej sieci i podpisz umowę na dostawę wody

W związku z zakończeniem realizacji inwestycji pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Półwieś, Dąbrówka, Stary Młyn” i stworzeniu warunków do przyłączenia się informujemy, że zgodnie z art. 15 ustawy 2 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, mieszkańcy na własny koszt zobowiązani są przyłączyć się do sieci wodociągowej i zawrzeć umowę na dostawę wody ze spółką INWEST-KOM w Gniewie.

Świąteczna Zbiórka Żywności 2017

W dniach 1 i 2 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej Nr 2, Szkole Podstawowej Nr 1, Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, której organizatorem był Bank Żywności.

Dzień Wolontariusza w Opaleniu

Dzieci Klubu serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza, które odbędzie się w sobotę, 16 grudnia o godz. 14.00 w Domu Kultury w Opaleniu. W programie: podsumowanie projektu ,,Zatańczyć z cieniem”, wręczenie nagród i podziękowań, spektakl cienia pt. "Misterium Bożego Narodzenia", pokaz tańca ,,hip-hop''.

Szkoła to nie tylko nauki czas

Rodzice uczniów klasy I A Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie napisali projekt, który był realizowany w ramach zadania publicznego w ramach upowszechniania kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew.

Posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w grudniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń radnych na komisjach problemowych, które odbywać się będą w grudniu. Na spotkaniach w tym miesiącu wszystkie komisje opracują plan pracy na przyszły rok.

Misterium Bożego Narodzenia w gniewskim kościele

W minioną niedzielę, 10 grudnia o godz. 16.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie wierni mogli uczestniczyć we wspaniałym przedstawieniu, wystawionym przez Dzieci Klubu z Opalenia. Młodych aktorów i reżyserów wielkiej wyobraźni zapowiedział tego popołudnia osobiście ksiądz proboszcz Zbigniew Rutkowski. Teatr cienia pt. "Misterium Bożego Narodzenia" wprowadziło widzów w atmosferę nadchodzących świąt i dało wyraz niesamowitej pasji i talentu opaleńskich dzieci.

Gmina rozdaje czujniki czadu i gazu

Od jutra, Gmina Gniew za pośrednictwem spółki INWEST-KOM, rozda mieszkańcom lokali komunalnych w mieście czujniki tlenku węgla i gazu. Łącznie zakupiono 150 detektorów. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom lokali, których właścicielem jest Gmina Gniew, szczególnie w okresie grzewczym. Dziś, w Sali Ślubów gniewskiego magistratu burmistrz w towarzystwie pracownika gminnej spółki rozdała pierwsze czujniki.

Zmiany na lepsze na Starym Mieście

Cyklicznie pisaliśmy na łamach naszych mediów o nieuregulowanej sytuacji szyldów reklamowych na ulicach naszego miasta, apelując o dbałość ładu przestrzennego. I choć nikt nie polemizuje z faktem, że reklama jest dźwignią handlu, ważne jednak, by była ona estetyczna. Wiele z szyldów reklamowych nie wpływało niestety pozytywnie na wizerunek Gniewu, ale dziś zauważa się już pozytywne zmiany.

Ostatnia w tym roku Sesja Rady Miejskiej

W czwartek 28 grudnia odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Będą to ostatnie obrady rajców w 2017 roku. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na godz. 11.00 do siedziby gniewskiej OSP. Rada Miejska tego dnia podejmować będzie uchwały ws. budżetu Gminy Gniew na rok 2018 oraz wieloletniej prognozy finansowej Gminy Gniew na rok 2018 i lata następne.

Kolędowanie w Opaleniu

Koncert Świąteczny Szkolnego Chóru Bel Canto pod batutą mgr Katarzyny Firyn odbył się 12 grudnia w sali gimnastycznej opaleńskiej szkoły. Przed licznie zebraną publicznością zaprezentowały się tego dnia także Pas De Nom oraz Paula Brzóska, półfinalistka Must Be The Music.

Brak wody w Piasecznie

Z powodu rozbudowy sieci wodociągowej na Piaseckim Polu w czwartek, 14 grudnia, od godz. 10.00 do godz. 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Piaseczna. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

KZP Team Gniew z medalami Mistrzostwa Świata

30 listopada i 1 grudnia w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Świata federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc. Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu sponsorów, członkowie stowarzyszenie sportów siłowych KZP Team Gniew: Ireneusz Rosak, Daniel Nierodkiewicz, Michał Kocknecht, Kamil Kamiński oraz Krystian Liebrecht, mogli zrealizować swoje marzenia. Pojechali, powalczyli i nie zawiedli. Osiągnęli wspaniałe rezultaty, zdobywając 3 złote medale. Serdecznie gratulujemy!

Czyste powietrze pomorza – edycja 2017

19 października Gmina Gniew podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na dofinansowanie realizacji w 2017 r. zadania pn.: ,,Czyste powietrze miasta i gminy Gniew – edycja 2017” do kwoty 128 874,69 zł.

W odwiedzinach u Jana Sobieskiego – starosty gniewskiego

Mijający rok został uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie uznany Rokiem Jana Sobieskiego – starosty gniewskiego. Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku naszemu władcy zadedykowała dwa projekty” „W odwiedzinach u Jana Sobieskiego. Senioralia 2017”, dofinansowany ze środków Powiatu Tczewskiego oraz „W Gniewie wszystko jest Sobieskie”, który wsparła Gmina Gniew.

Gniew z dotacją na przebudowę świetlicy wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej

Miło nam poinformować, że Gmina otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Kolonia Ostrowicka (gmina Gniew), w celu realizacji działań kulturalnych i rekreacyjnych”.

Odeszła zasłużona mieszkanka naszej gminy

Z żalem informujemy, że w wieku 95 lat zmarła Pani Aniela Stoppel, wieloletni pedagog związany z ze szkołami w Gniewie i w Pelplinie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2017 r. w Gniewie. Wyprowadzenie ciała z kaplicy cmentarnej o godz. 11.00 (wcześniej, o godz. 10.30 różaniec święty) do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie sprawowana będzie msza św. w intencji Zmarłej.

Inwestycje gminne - rewitalizacja i rozbudowa szkoły

W trakcie realizacji są już dwie największe inwestycje gminne – rewitalizacja Starego Miasta i rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie, na którą wykonawca pozyskał już pozwolenie na budowę. Choć mieszkańcy chcieliby widzieć już wielkie efekty tych prac, zapewniamy, że inwestorzy intensywnie pracują i uzgadniają postęp prac. Dziś przygotowywanie dokumentacji związanej z każdą inwestycją to proces żmudny i długotrwały, co znacznie odsuwa w czasie rozpoczęcie prac w terenie.

Utrudnienia na Dolnym Podmurze

Informujemy, iż z powodu awarii przyłącza wodociągowego w dniach 18-19 grudnia (poniedziałek - wtorek) wprowadzone zostanie częściowe lub całkowite zamknięcie wjazdu na ul. Dolny Podmur od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ponadto w tym czasie mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ulic Sambora, Dolny Podmur, Pod Basztą. Za utrudnienia w ruchu i przerwy w dostawie wody spółka INWEST-KOM przeprasza.

Harmonogram odbioru odpadów

Przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2018 r. dla miasta i gminy Gniew.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. poznawali tajniki kuchni i uczyli się programowania.

Zatańczyć z cieniem

W sobotę, 16 grudnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza zwieńczające projekt pn. "Zatańczyć z cieniem". Były nagrody, podziękowania i dwa wspaniałe spektakle. Opaleńska młodzież przygotowała bowiem dla gości teatr cienia "Misterium Bożego Narodzenia" oraz pokaz tańca "hip-hop".

Spotkanie opłatkowe strażaków z gminy Gniew

W sobotę, 16 grudnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Opaleniu odbyło się spotkanie opłatkowe. Zaproszeni strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Gniew pięknie prezentowali się w umundurowaniu galowym. W spotkaniu uczestniczyli również Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, bryg. Andrzej Mróz Komendant Powiatowy PSP oraz ks. Waldemar Opłatkowski, miejscowy proboszcz.

Aktualność taryfy w roku 2018

Inwest -Kom w Gniewie Spółka z o.o. działając na podstawie Art.9 ust.1 nowelizacji Ustawy z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2017 poz.2180) informuje, iż: Obowiązująca obecnie taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków zatwierdzona Uchwałą nr XXIX/232/17 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 22 lutego 2017 r. na okres od 1 kwietnia 2017 roku do 31.03.2018 roku, pozostaje w mocy do dnia 9 czerwca 2018 roku. Szczegóły w załączniku.

Przetargi na sprzedaż nieruchomości gminnych

Przedstawiamy Państwu informację o planowanych ustnych nieograniczonych przetargach na sprzedaż nieruchomości gminnych, które odbędą się 29 stycznia i 26 lutego 2018 r. Szczegóły w załącznikach.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki V kolejki

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie publikujemy sprawozdanie z ostatniego spotkania w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu. Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenia Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Przetarg na dzierżawę lokalu przy ul. Piłsudskiego 10

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na dzierżawę na czas nieokreślony lokalu użytkowego o pow. 83,34 m kw. wraz z pomieszczeniami przynależnymi o pow. 35,53 m kw. w budynku położonym w Gniewie przy ul. Piłsudskiego 10. Szczegóły w załączniku.

Grała młodzież cz. 6

To już ostatnia część cyklu „Grała młodzież”, w której podsumowujemy jesienne rozgrywki drużyn młodzieżowych. Dziś pod lupę wzięliśmy zespół Młodzików Sobieskiego Gniew, którzy rywalizowali w silnej grupie 1 malborskiej ligi Junior D1.

Naj-deko - konkurs na świąteczną dekorację

W imieniu Parafii św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą świąteczną dekorację. Osoby prywatne i instytucje (np. sklepy) mogą zgłaszać swój udział w „Naj-deko" do wtorku, 2 stycznia 2018 r. włącznie. Formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo pod chórem gniewskiej świątyni. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w sobotę, 6 stycznia 2017 r., o godzinie 19.00 na plebanii.

Burmistrz podpisała umowę na dofinansowanie projektów rewitalizacji

Gniew, Malbork, Nowy Staw. To tylko niektóre z miast, w których śródmieścia wypięknieją, a mieszkańcy będą mieli dostęp do szerokiej oferty edukacyjnej i społecznej. Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, 18 grudnia w  Gdańsku podpisali z samorządowcami z Gniewu, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Czarnego, Kwidzyna, Miastka i Nowego Stawu umowy na dofinansowanie projektów rewitalizacji.

Boże Narodzenie – harmonogram nabożeństw

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Parafia św. Mikołaja w Gniewie chciałaby poinformować o obowiązującym porządku  nabożeństw.

Prosto z fabryki do Gniewu

Od piątku, 15 grudnia jest w Gniewie - długo oczekiwany, zamówiony w sierpniu w czeskiej fabryce IVECO, 55-miejscowy autobus międzymiastowy. Autobus posiada klimatyzację, pasy dla każdego z pasażerów o czym już wczoraj, tj. 19 grudnia mogli przekonać się pierwsi pasażerowie z gniewskiego przedszkola udając się na przedświąteczną wycieczkę do tczewskiego kina. Warto podkreślić, że jest to pierwsza ze zmian w taborze Inwest-Komu, natomiast docelowo spółka planuje wymieniać co najmniej jeden autobus rocznie. Więcej na stronie www.inwest-kom.pl

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą u św. Mikołaja

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy, 14 grudnia, odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Gdańsku. Głównym celem wyprawy było oczywiście spotkanie świętego Mikołaja. Jednak, aby do niego dotrzeć dzieci musiały pokonać długą trasę, na której Elfy przygotowały 10 stacji zadaniowych. Na maluchów czekały punkty zręcznościowe, edukacyjne, logiczne oraz luźnej zabawy.

 • Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą u św. Mikołaja
 • Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą u św. Mikołaja
 • Przedszkolaki z Bajecznej Krainy z wizytą u św. Mikołaja

Zmiana godzin pracy UMiG Gniew

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w piątek, 22 grudnia 2017 r., Urząd Miasta i Gminy Gniew otwarty będzie do godziny 12.00. Ponadto za dzień 6 stycznia 2018 r. (Święto Trzech Króli) pracownikom urzędu przysługuje dzień wolny od pracy i tym dniem burmistrz ustala 2 stycznia 2018 r.

Uwaga - gołoledź! Synoptycy ostrzegają

Podajemy do publicznej wiadomości ostrzeżenie meteorologiczne Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie. Tym samym informujemy, że w najbliższym czasie na terenie województwa pomorskiego, prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%. Szczegóły w załączniku.

Pięknie, ekologicznie, zdrowo

Dzisiaj, tj. 20 grudnia tuż po godzinie 10:00 w Kolonii Ostrowickiej odbyła się akcja uzupełniania drzewostanu wzdłuż "starej szosy". Miejscowi strażacy, sołtys, przedstawiciele gniewskiego magistratu oraz lokalnych organizacji wspólnie z Firmą Strzelbud z Kwidzyna, pracującej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posadzili po obu stronach alei łącznie 27 sadzonek lipy drobnolistnej. Działanie to odbywało się w ramach kompensacji przyrodniczej związanej z usunięciem drzew wzdłuż drogi krajowej.

Są wyniki!

W dniu 14 grudnia br. w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się posiedzenie organu decyzyjnego LGD „Wstęga Kociewia”. Podczas spotkania Rada Programowa dokonała wyboru operacji w konkursach obejmujących zakres: „budowy i przebudowy infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej”, "rozwijania działalności gospodarczej", "podejmowania działalności gospodarczej" oraz „zwiększenie ilości i podniesienie jakości działań organizowanych na bazie ogólnodostępnej infrastruktury kulturalnej - cykle wydarzeń o charakterze kulturalnym,  w tym związane z zachowaniem dziedzictwa i ochrony środowiska". Jednym z grantobiorców w konkursie "Razem możemy więcej i lepiej" jest gniewska biblioteka. Wśród beneficjentów pozostałych konkursów nie zabrakło również firm oraz osób prywatnych z terenu gminy Gniew. Zainteresowanych wynikami naborów zapraszamy na: www.wstega-kociewia.pl

Wyroby zawierające azbest - edycja 2017 zakończona

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew - edycja 2017” w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Gniewscy baśkarze podsumowali miniony sezon

W poniedziałek, 18 grudnia podsumowano Gniewską Ligę Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Tego dnia nagrody oraz pamiątkowe puchary otrzymali najlepsi spośród 28 graczy biorących udział w zawodach.

 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu
 • Wigilia w jeleńskim przedszkolu

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. przygotowali jasełka, oglądali teatrzyk profilaktyczny i obserwowali życie ptaków.

Wigilia w „Wesołej Jesieni”

W czwartek, 21 grudnia, w gniewskim Klubie Seniora „Wesoła Jesień” odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy uczestnik zabawy otrzymał drobne upominki- kawę i słodycze. Były też ciasta, owoce, wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Wszystko w pięknie ustrojonej sali.

Wieści z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem m.in. odbyły się liczne spotkania ze św. Mikołajem, rozstrzygnięto szkolne konkursy oraz wystawiono jasełka. To był naprawdę świąteczny czas. Zapraszamy na stronę szkoły: http://www.zsopalenie.pl/

Do kina nowym autobusem

We wtorek, 19 grudnia, przedszkolaki z grupy Jeżyki i Skrzaty z Przedszkola Miejskiego w Gniewie wyjechały do kina Helios w Tczewie na film pt.:"Pierwsza gwiazdka". Film przeniósł maluchy w dawne czasy i opowiadał o narodzeniu Jezusa. W oczach niektórych dzieci pojawiły się łzy wzruszenia.

Darmowa pomoc prawna na terenie Gniewu

Podajemy do publicznej wiadomości informacje nadesłane ze Starostwa Powiatowego w Tczewie dotyczące świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Gniewu. Szczegóły w załączniku.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: „Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2018 r.” Szczegóły w załączniku.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew oraz Walentyna Czapska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gniewie.
 

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2018 r. oraz organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2018 r.” Szczegóły w załączniku.

Wigilia w przedszkolu w Jeleniu

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Z tej okazji 21 grudnia w oddziale przedszkolnym w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie odbyła się uroczysta Wigilia. 

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. przygotowali zdobywali kosmos oraz uczyli się właściwych postaw i nawyków bezpiecznego zachowania się na drodze jako rowerzyści.

Zabezpiecz zwierzęta podczas nocy sylwestrowej!

W związku ze zbliżającym się powitaniem Nowego Roku uprzejmie przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia zwierząt domowych. Na odgłos wystrzałów fajerwerków i petard najbardziej wrażliwe są psy. Często zdarza się, że niektóre z nich uciekają z posesji i giną w wypadkach drogowych. Planując zabawę pomyślmy również o naszych czworonożnych podopiecznych.

Mistrz i mistrzyni savoir-vivre wyłonieni

Finał konkursu na Mistrza i Mistrzynię savoir-vivre Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie zakończył kolejną edycję projektu „Obycie umila życie”. Tegorocznym hasłem przewodnim było „Nie proś świata aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy". W realizacje projektu zaangażowali się członkowie Koła Młodych Dziennikarzy pod opieką pań Anny Klimek i Małgorzaty Chojnackiej.

 • Wieści z SP2
 • Wieści z SP2
 • Wieści z SP2

System monitorowania jakości powietrza w Gniewie

Tuż przed świętami w Gniewie  zainstalowano 3 urządzenia wykrywające stężenie pyłu zawieszonego w powietrzu. Od dzisiaj, w witrynie Pracowni Orange na Placu Grunwaldzkim, każdy może na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu - tak, aby czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów. Informujemy, że kalibracja systemu potrwa do 15 stycznia, do tego czasu mogą występować pewne utrudnienia i problemy z odbiorem obrazu. Szczegółowe informacje ukażą się wkrótce.

 • System monitorowania jakości powietrza w Gniewie
 • System monitorowania jakości powietrza w Gniewie
 • System monitorowania jakości powietrza w Gniewie

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu

Podajemy do publicznej wiadomości informację Burmistrza Miasta i Gminy Gniew o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego gminy Gniew: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2018". Szczegóły w załączniku.

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie sportu

Przedstawiamy Państwu wyniki otwartych konkursów ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej, sportu i rekreacji ruchowej. W załączniku znajdują się zbiorcze formularze oceny ofert z prac Komisji Konkursowych, opiniujących oferty na wsparcie realizacji tych zadań.

Życzenia noworczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Przewodnicząca Rady Miejskiej życzą Państwu wielu radosnych chwil, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w realizacji osobistych i zawodowych planów w nadchodzącym Nowym Roku. Niech w 2018 roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Waszych domach nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia. Życzymy również udanej i bezpiecznej zabawy sylwestrowej.

Nietypowa wigilia w SP nr 1

Uczniowie klasy VI c, wzorem ubiegłego roku, w okresie przedświątecznym postanowili obdarować osoby potrzebujące. „Szlachetna paczka” trafiła do pensjonariuszy DPS w Gniewie. Szóstoklasiści stwierdzili, że radość pomagania innym przynosi znaczące efekty – rozpiera ich serca, a ponadto zmienia ich wnętrze. Uśmiech, który pojawił się na twarzach ludzi schorowanych, często w podeszłym wieku, był najlepszym dowodem zadowolenia z obecności dzieci właśnie w tym szczególnym, bożonarodzeniowym okresie.

Złote Gody

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że Państwo Teresa i Hubert Sławińscy z Kolonii Ostrowickiej obchodzili Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska wraz z Zastępcą Kierownika USC Renatą Ebłowską brały udział w uroczystości Jubilatów poza urzędem. Złotej Parze składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy w zdrowiu doczekania Diamentowych Godów.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.