Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Oferty pracy - przyuczenie

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Spółka INWEST-KOM w Gniewie ogłasza nabór na stanowiska: pomocnik zbrojarza betoniarza (gotowość do przyuczenia zawodu) oraz pomocnik murarza (gotowość do przyuczenia zawodu). Zainteresowanych prosimy o składanie podań o pracę oraz CV należy w formie pisemnej w sekretariacie firmy Inwest-Kom w Gniewie spółka z o. o. lub na adres mailowy: kontakt@inwest-kom.pl. Spółka zastrzega sobie prawo do odpowiedzi na wybrane oferty. Szczegóły w załączniku.

Niska emisja – można z nią walczyć

Fundacja ARMAAG  stworzyła sześć spotów promujących pozytywne postawy w zakresie  walki z niską emisją. Wszystkie spoty łączy postać  znanego Atmoludka pokazującego jaka jest jakość powietrza w województwie pomorskim oraz przekaz dotyczący zmiany codziennych nawyków. Hasło łączące wszystkie spoty  brzmi: „ Zmień złe nawyki na zdrowe praktyki ".

Obwieszczenie burmistrza

Przedstawiamy Państwu obwieszczenie burmistrza o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miasta Gniew przy ul. Gniewskie Młyny.

Stan wód w gminie Gniew

Gminne Centrum Reagowania na bieżąco monitoruje poziom wód w gminie Gniew. Wodowskaz w Brodach Pomorskich na Wierzycy wskazuje 3,30 m, gdzie stan ostrzegawczy w tym miejscu wynosi 3,20 m, a stan alarmowy 3,50 m. Sytuacja lepiej prezentuje się na Wiśle. Wodowskaz w Korzeniewie wskazywał dziś 4,32 m, przy stanie ostrzegawczym w tym miejscu 6,10 m, a stanie alarmowym 7 m.  

Maluch + w Gniewie!

Dodarły do nas dobre wiadomości z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gmina Gniew znalazła się na liście samorządów, które otrzymają środki w ramach programu Maluch +. Kwota dofinansowania jaką otrzyma Gniew to 300 tys. zł, przy wkładzie własnym 75 tys. zł. Środki zostaną wykorzystane na przygotowanie i adaptacje pomieszczeń dla 15 osobowej grupy maluchów z terenu Gminy Gniew.

Oferty pracy w zakładzie Rolls-Royce Poland

Rolls-Royce Poland prowadzi rekrutację na stanowiska spawacza elektrycznego, operatora CNC oraz montera konstrukcji stalowych. Zainteresowane podjęciem pracy osoby mogą składać dokumenty aplikacyjne do 28 lutego. Szczegóły w załącznikach.

Tenisowe zmagania

Przedstawiamy Państwu wyniki kolejnych zmagań w ramach XIV Otwartych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym. Na tym etapie rozgrywek niezmiennie prowadzi Bartosz Zabrocki, tuż za nim znaleźli się kolejno Paweł Manterys i Adam Kozikowski. Szczegóły w załączniku.

Więcej Kociewia na antenie telewizji Gdańsk

Wczoraj, w tczewskiej Fabryce Sztuk odbyło się spotkanie promujące nowy program TVP3 Gdańsk pn. "Dycht Kociewie" poświęcony naszemu Kociewiu, kociewiakom i temu co kociewskie. Zaproszeni goście, tj. samorządowcy oraz działacze regionalni z całego Kociewia mieli okazję zobaczyć premierowy odcinek nowego programu. Wszystko po to, aby zaprosić mieszkańców swoich gmin przed telewizory, gdyż program "Dycht Kociewie” będzie emitowany dwa razy w miesiącu, we wtorki, o godz.18.05. Pierwszy odcinek już 13 lutego.

Wspominam Kociewie – czyli Światowy Dzień Kociewia

Już 10 lutego obchodzić będziemy po raz jedenasty Światowy Dzień Kociewia. A wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz ze Stowarzyszeniem Kultura Kociewia ze Starogardu Gdańskiego postanowiła uczcić pierwszą, historyczną wzmiankę o Kociewiu. Dokładnie 10 lutego 1807 roku, podczas wojen napoleońskich, ppłk Józef Hurtig meldował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła patrol „ku Gociewiu”…

Kwalifikacja wosjkowa

Od 9 do 13 marca 2018 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 1999 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Sieć kultury - spotkanie informacyjne w Gniewie

Zapraszamy osoby indywidualne, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół, grup nieformalnych działających w sferze kultury na spotkanie informacyjne poświęcone prezentacji założeń programu oraz szczegółowym zasadom udziału w konkursie „SIEĆ KULTURY 2018” umożliwiającym uzyskanie wsparcia finansowego na oddolne inicjatywy z zakresu edukacji i kultury. Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 14.00 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych (Plac Grunwaldzki 45). Więcej szczegółów w załącznikach.

Kociewskie świętowanie

Światowy Dzień Kociewia obchodzony jest 10 lutego. W Gniewie uroczystości rozpoczną się jednak już dzień wcześniej. W piątek, 9 lutego, o godz. 10.00 dla najmłodszych zorganizowane zostaną warsztaty kociewskie w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. O godz. 11.00 odegrany zostanie hymn Kociewia, będzie też można usłyszeć  „Miasteczko Gniew” po kociewsku, a pani Emilia Rulińska zaprezentuje swoją poezję pisaną w gwarze kociewskiej. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Stan wód w gminie Gniew

Gminne Centrum Reagowania na bieżąco monitoruje poziom wód w gminie Gniew. Aktualnie odnotowuje się spadek poziomu wody. Dzisiaj, tj. 8 lutego wodowskaz w Brodach Pomorskich na Wierzycy wskazuje 2,89 m, gdzie niespełna tydzień temu stan wody w tym miejscu wynosił 3,30 m. Stan ostrzegawczy w Brodach Pomorskich wynosi 3,20 m, a stan alarmowy 3,50 m. Natomiast na Wiśle stan wód nieco wzrósł. Wodowskaz w Korzeniewie wskazywał dziś 4,57 m (w ubiegłym tygodniu 4,32 m), przy stanie ostrzegawczym w tym miejscu 6,10 m, a stanie alarmowym 7 m.

Wysoki poziom zanieczyszczeń w powietrzu

Dzisiejsze parametry jakości powietrza w Gniewie wskazują na jego złą jakość. W związku z powyższym warto dzisiaj zostać w domu jeśli tylko mamy taką możliwość. Nie należy również wietrzyć mieszkania (nie ma to sensu gdyż i tak wpuszczane powietrze jest zanieczyszczone).

Mniandzynarodowy Dziań Kociewia

Dzisiaj, 10 lutygo łobchodziym Mniandzynarodowy Dziań Kociewia. Tan dziań ma zwjiónzek zez wydarzaniam chtórne mniało mniejsce wew1807 roku. Wtedy twały na Pomorzu działania wojanne zez łudziałam żołmnierzy napolełóńskich walczóncych zez próskó armió. Wew meldunku ppłk.Hurtiga do genarała Henryka Dąbrowskiego zez dnia10 lutygo padło stwierdzanie ło wysyłce patrolu ‘’ku Gociewiu”. To jestaj psiyrszy historyczny znany zapsiys ło naszam regjiónie. Nastampne znane zapsiysy majó uż forma „Kociewie” ji só młodsze, łóny pochodzó zez drugi połowyXIX wieku.

Łuwaga na drogach

Łuwaga na drogach Wew czasie kiedy szkólniyki zez pomorskich szkołów kóńczó zimowy wypoczynek, jich kolegi i kolyżanki zez jinszych województwów rozpoczynajó ferie. Wew zwjiónzku zez tym może wystómpsiyć walny ruch na drogach. Do wszytkiych kierowców apelujim ło łostrożność.

Uż wnetki bandzie Śwanto Zakochanych

Walantynki to śwanto zakochanych, tych chtórne uż só zakochane ji tych chtórne só srodze nieśmniałe ji bojó sia przed drugam swoja mniyłość wyznać. 14 lutygo to jestaj dziań na chtórny sia przynależy łosobliwie przygotować, aby drugamu sprawić wielga radość i wew skrytwsie chować niespodzianka. Swanto zakochanych zbliża sia wwjielgami krokami,tedy pomyśliyjta ło wszytkiych chtórne wew waszych syrcach majó ważne mniejsce. Uż dziysiaj weńdźta na pomyślónek aby swojo niespodźankó wywołać radość ji syrdyczny łuśmniych na twarzy

Konkurs wiedzy o Gniewie już w najbliższy wtorek

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy wszystkich chętnych  do wzięcia udziału w konkursie pn. "Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą", który odbędzie się 13 lutego o godz. 10.00 na dziedzińcu zamku w Gniewie.

Uwaga na marznące opady!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę pogody dla województwa pomorskiego na okres 12.02–13.02.2018 r. otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu.   

Sobieski Cup 2018 - zwycięstwo gospodarzy

Na hali GOSiR przy ul. Kusocińskiego w Gniewie odbył się Sobieski Cup. Był to pierwszy z cyklu turniejów halowej piłki nożnej, organizowanych przez Klub Sportowy Sobieski Gniew. Do walki o zwycięstwo stanęli zawodnicy urodzeni w latach 2001/2002, reprezentujący cztery kluby (każdy wystawił po dwa zespoły). Oprócz gospodarzy, zobaczyć mogliśmy graczy Olimpii Sztum, Wierzycy Pelplin oraz Pogoni Smętowo Graniczne.

Środa Popielcowa

14 lutego w kościele katolickim odbędzie się Środa Popielcowa. Od tego dnia rozpocznie się okres Wielkiego Postu, a w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych. W piątki parafianie uczestniczyć będą już w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. zostali pasowani na czytelników i rysowali wymarzoną szkołę.

Kamień węgielny pod rozbudowę szkoły

Właśnie ziszcza się sen kilku pokoleń gniewian. Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Kamień węgielny pod tę jedną z największych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji wkopany został  w piątek, 9 lutego

Karciane zmagania w Gniewie

W niedzielę, 25 lutego o godz. 13:00 w gniewskiej twierdzy baśkarze zawalczą „O Miecz Króla Jana III Sobieskiego". W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona według tradycyjnej "Baśki" z AS-em serce jako najstarszym trumfem. Zapisy od godz. 12:00. Nagrodami głównymi w turnieju są miecz dwuręczny i telewizor. Szczegóły na załączonym plakacie.

Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew - nabór wniosków na dofinansowanie

W związku z przystąpieniem przez Miasto i Gminę Gniew do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2018”, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji na modernizację źródeł energii cieplnej w obiektach budowlanych, zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Gniew.

Rozsmakuj się w Metropolii

Zachęcamy do skorzystania z akcji "Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny"! Przed nami IX edycja imprezy. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców Obszaru Metropolitalnego w 2018 roku? „Weekend za pół ceny” to wyjątkowa okazja, aby skorzystać z usług gastronomicznych, hotelowych, kulturalnych i rozrywkowych – za pół ceny. Do udziału w akcji zachęcamy przede wszystkim usługodawców, bez których wydarzenie to nie miałoby miejsca.

  • Plakat

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczące przedsięwzięcia pn. "Gazyfikacja Skórcza" planowanego do realizacji na terenie działek ewidencyjnych znajdujących się m.in. na terenie gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Awaria na ul. Gdańskiej

W związku z awarią na ul. Gdańskiej nastąpi przerwa w dostawie wody na tej ulicy. Utrudnienia potrwać mogą w godz. 8.30-15.00. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Gniew – Gród nad Wisłą i Wierzycą

Dziś rozstrzygnięty został konkurs wiedzy historycznej o naszym regionie „Gniew – Gród nad Wisłą i Wierzycą”. W tym roku najbardziej rozległą wiedzą wykazały się panie: Amelia Reptowska, Sara Gajewska i Daria Jaszewska. Gratulujemy.

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie w lutym. Szczegóły w załączniku.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu wyjazdu służbowego, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ni będzie przyjmowała dziś interesantów. Kolejnym dniem przyjęć mieszkańców będzie najbliższy piątek, 16 lutego. Za utrudnienia przepraszamy!

Usługi asenizacyjne spółki Inwest-Kom

Gniewska spółka Inwest-Kom przypomina mieszkańcom gmin Gniew, Morzeszczyn oraz Pelplin, korzystającym ze świadczonych przez przedsiębiorstwo usług asenizacyjnych, polegających na opróżnianiu zbiorników bezodpływowych, iż zgodnie z ich zasadami, dostawcy ścieków zobowiązani są między innymi do zapewnienia odpowiedniego dojazdu wozu asenizacyjnego z drogi publicznej do zbiornika, biorąc pod uwagę wielkość i masę własną pojazdu.

Prace na ul. Brzozowskiego

Dzisiaj na placu budowy na ulicy Brzozowskiego ponownie pojawili się pracownicy, którym warunki atmosferyczne pozwoliły już na kontynuowanie budowy drogi. Firma zajęła się na razie kładzeniem nowych krawężników.

Sobieski ponownie zwycięski

W sobotę, 10 lutego, na hali GOSiR odbył się drugi z turniej z cyklu Sobieski Cup. Do piłkarskiej rywalizacji stanęło prawie 60 zawodników, urodzonych w latach 2003, 2004 i 2005. Oprócz trzech zespołów gospodarzy – Sobieski Gniew, w akcji mogliśmy podziwiać także zawodników Gryfa Tczew (2 zespoły), Lisovii Lisewo, Mewy Gniew oraz Olimpii Sztum.

  • Piesek szuka domu!
  • Piesek szuka domu!
  • Piesek szuka domu!

Piaseckie Pola. Pożar w gospodarstwie rolnym - pomoc pilnie potrzebna

Zwracamy się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie Brodnickich poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w nocy z dnia 13 na 14 lutego w miejscowości Piaseckie Pola 21. Pożar strawił budynek gospodarczy, w którym składowane były pasza dla zwierząt gospodarskich, maszyny rolnicze oraz opał na zimę.

Walentynki! Ach, Walentynki!

Dzień 14 lutego w przedszkolu w Gniewie upłynął pod znakiem serduszek. Walentynki to okazja do zorganizowania w przedszkolu wspaniałych zabaw. Tego dnia kolor czerwony zdominował nie tylko stroje dzieci i personelu, ale także zabawy, piosenki, zdjęcia, wystrój sali i holu głównego.

Uwaga Rolnicy

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t. j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 do 28 lutego 2018 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.

Trwa rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2018/2019

W okresie od 12 lutego do dnia 14 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonych przez Gminę Gniew.

Ograniczenie niskiej emisji na Pomorzu

Konferencja pn. „Ograniczenie niskiej emisji na Pomorzu – Monitoring, Inwestycje, Edukacja”, która odbyła się 7 lutego w siedzibie WFOŚiGW w Gdańsku, stała się ważnym wydarzeniem. Konferencja, oprócz przedstawienia dobrych praktyk inwestycyjnych, monitoringowych i edukacyjnych, dotyczących kompleksowego ograniczania niskiej emisji, stworzyła także możliwość wymiany doświadczeń i poglądów podczas indywidualnych rozmów.

Modernizacja piaseckiego przedszkola

W czasie ferii wyremontowano dwa pomieszczenia przedszkola w Piasecznie, podlegającego pod tamtejszą szkołę podstawową. Wykonawcą prac była gminna spółka Inwest-Kom. W ramach modernizacji wymieniono drzwi zewnętrzne i okna, uzupełniono ubytki tynków, wymalowano ściany i sufit pomieszczeń, położono nowe wykładziny, kompleksowo wykonano ogrzewanie podłogowe i nową instalację elektryczną w salach. Całość prac wyniosła 71 600 złotych.

Dyktando 2018

Po raz czternasty serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w gminnym dyktandzie, w ramach którego odbędą się trzy konkursy: XIV Konkurs o tytuł Małego Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gniew dla uczniów klas III i IV, XIV Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gniew dla uczniów klas V, VI i VII oraz XIV Gniewska Klasówka Ortograficzna o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew powyżej 14 roku życia. Sprawdź swoją wiedzę z gramatyki w najbliższą środę, 21 lutego.

Pierwszy miesiąc monitoringu jakości powietrza

Pierwszy miesiąc obserwacji zanieczyszczenia powietrza w Gniewie upłynął pod znakiem stosunkowo dobrych warunków aerosanitarnych. Momentów, w których mogliśmy obserwować wyniki potwierdzające zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym było niewiele – zaledwie kilka wystąpień złych wartości parametrów zanieczyszczenia pyłem zawieszonym w ciągu całego miesiąca.

Aktywne Sołectwo Pomorskie - 10 tys. złotych na inwestycje na wsiach

Gminy z terenu województwa pomorskiego, w ramach projektu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Pomorskiego, mogą ubiegać się o dotacje do 10 tys. złotych na m.in. remont świetlicy wiejskiej, budowę boiska czy siłowni pod chmurką. Wnioski o dofinansowanie można składać do końca lutego 2018 r.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. bawili się na balu karnawałowym i brali udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci.

Gminny test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej 2018

W sobotę, 17 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się wielki finał Gminnego Testu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej 2018 zorganizowanego przez Polski Związek Wędkarski Koło Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew. W konkursie udział wzięło 44, wyłonionych w drodze eliminacji poprzedzających sobotnie zmagania, uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Gniew.

Dzień Otwarty w SP2

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie serdecznie zapraszają na "Dzień Otwarty w SP2". We wtorek, 20 lutego o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie uczniów klas III i VI wraz z rodzicami, natomiast dwa dni później o tej samej godz. spotkają się przyszli pierwszoklasiści. Szczegóły na załączonym plakacie.

Ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Modernizacje gospodarstw rolnych"

ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na "Modernizację gospodarstw rolnych" w obszarze "d", związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu. Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW 2014 - 2020.

Informacja dla odbiorców tv kablowej

Firma Pelmar informuje, że w środę 21 lutego w godz. od 9.00 do 13.00 nastąpi przełączanie na nowy system odbioru telewizji kablowej w blokach nr 5, 7, 9, 11, 13 przy ulicy Kusocińskiego w Gniewie. W wyniku aktualizacji zmianie ulegnie lista kanałów telewizyjnych. Szczegóły w załączniku.

Nie ma już 7 marca w Gniewie

Wojewoda Pomorski podjął decyzję – nie będzie już ulicy 7 marca w Gniewie. Zgodnie z zarządzeniem ulicy nadano imię Franciszka Czarnowskiego, jednego z głównych organizatorów Powiatowej Rady Ludowej, która organizowała wiece w 1918 r., aktywizując ludność polską do udziału w życiu narodowym. Zmiana związana jest z tzw. ustawą dekomunizacyjną o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

Zapoznaj sie z grafikiem dyżurów gniewskich aptek

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina, iż apteki mieszczące się na terenie gminy Gniew pełnią dyżury, umożliwiające dostępność do świadczeń w dni powszednie w godzinach nocnych oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do uchwały nr XXXVI/270/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych. Grafik dyżurów w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 lutego o godz. 11.00 odbędzie się XLV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Tematami głównymi obrad radnych będą perspektywy rozwoju kultury w Gminie Gniew oraz stopień realizacji planowanych na 2018 r. zadań inwestycyjnych.

Ferie zimowe w Opaleniu

Organizatorzy Ferii zimowych w Opaleniu składają serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Centrum Aktywnych - Gniew, Radzie Rodziców ZS Opalenie, Kołu Gospodyń Wiejskich w Opaleniu, Ochotniczej Straży Pożarnej  oraz Pani Teresie Strambowskiej z Piekarni w Opaleniu za dofinansowanie ferii zimowych, organizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć organizowanych w tym czasie.

„Zdrowy samorząd” - głosowanie trwa

Wydział Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON Starostwa Powiatowego w Tczewie zachęca do oddania głosu na powiat tczewski w plebiscycie: „Zdrowy samorząd”, którego działania zostały wyróżnione spośród 160 przesłanych zgłoszeń, jako jedne z najlepszych prozdrowotnych inicjatyw polskich samorządów. Konkurs „Zdrowy Samorząd”, organizowany jest przez portalsamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Oddanie głosu jest darmowe i zajmie nie więcej niż 30 s.

Kolejne ulice przełączane na nowy system odbioru tv kablowej

Firma Pelmar informuje, że w czwartek 22 lutego w godz. od 9.00 do 13.00 nastąpi przełączanie na nowy system odbioru telewizji kablowej w ulicach: Partyzantów, 27 Stycznia 12, 14, 16, 18, 20, 22, 23, 25, osiedla Witosa 12, 14, 16, 17, ul. Kusocińskiego 4 i 1 w Gniewie. W wyniku aktualizacji zmianie ulegnie lista kanałów telewizyjnych. Szczegóły w załączniku.

W sobotę pogrzeb śp. Henryka Górskiego

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Henryka Górskiego.  Mężczyzna w latach 1962-76 związany był Zakładem Mechanizmów Okrętowych „Fama”, jednocześnie ucząc w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Od 1976 r. był on Naczelnikiem Miasta i Gminy Gniew, a od 1981 r. ponownie związał się z oświatą najpierw pracując jako nauczyciel w Gogolewie i Gniewie, a następnie jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Kursztynie (do zamknięcia placówki w 2008 r.).

Nasi na turniejach w Starogardzie

Pracowicie ostatnią niedzielę spędziły grupy młodzieżowe drużyn z naszej gminy. Juniorzy Sobieskiego, Mewy oraz Keramzytu uczestniczyli wybrali się do Starogardu Gdańskiego, gdzie uczestniczyli w turniejach KP Starogard Cup.

III edycja Pomorskich Meczów Matematycznychc - gniewianie na wysokiej pozycji

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie, po wyjściu z grupy eliminacyjnej, rozegrała swój pierwszy mecz w rundzie pucharowej III edycji Pomorskich Meczów Matematycznych. Uczniowie gniewskiej placówki zwyciężyli po raz kolejny, pokonując Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kmiecinie wysokim wynikiem 20:1, co daje im awans do 1/4 finału. Co ważne, gniewianie znajdują się już w grupie ośmiu najlepszych w tych rozgrywkach drużyn województwa pomorskiego. Gratulujemy!

Nawet 340 tys. zł dofinansowania

Jeśli jesteś mikro-, małym lub średnim przedsiębiorcą możesz skorzystać z dofinansowania na usługi badawczo-rozwojowe. Korzystając z usług jednostek naukowych, zyskujesz: dostęp do eksperckiej i aktualnej wiedzy naukowej, opracowanie rozwiązań umożliwiających wdrożenie innowacji i podniesienie konkurencyjności twojej firmy oraz możliwość włączenia użytkowników końcowych w tworzenie nowych produktów i usług.

Mistrzowie ortografii

Znamy już mistrzów ortografii gminy Gniew. Wśród uczniów szkół podstawowych w tym roku najlepiej poradziły sobie Kinga Mazurkiewicz i Zofia Kopp- Ostrowska. Natomiast Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej pozostał w rękach Pani Wiktorii Pastewskiej- Kuster.

Uwaga na silne mrozy!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym mrozem.

Warsztaty dla miłośników przyrody

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zaprasza osoby z powiatów: tczewskiego i starogardzkiego na dwudniowe warsztaty szkoleniowe pod nazwą "Drzewa jako narzędzie animacji społecznej". Podczas zajęć dowiedzieć się będzie można m.in. jak sadzić i pielęgnować drzewa. Uczestnicy szkolenia otrzymają  publikację „Poradnik Przyjaciół Drzew” a także wybrane przez siebie sadzonki drzew. 

PAP o Gniewie

Dzisiaj na stronie Polskiej Agencji Prasowej (PAP) pojawił się artykuł o gniewskiej spółce. W publikacji, Jakub Jaskólski prezes Inwest-Komu, opowiada m.in. o tym czym zajmuje się firma, skąd czerpie zyski i o współpracy z gminą.  

Uwaga na zamiecie i mróz!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed zawiejami, zamieciami i silnym mrozem.

Dzień Otwarty w SP 2

We wtorek, 20 lutego, w Szkole Podstawowej Nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia, uczniowie klas trzecich oraz szóstych mogli zobaczyć, jak wygląda budynek nie tylko od zewnątrz, ale i od środka.

Pamiętajmy o kominach

Przypominamy  właścicielom  i  zarządcom  budynków  o  obowiązkach  związanych   z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza, a taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Obwieszczenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów wsi Nicponia w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

,,Dziecko najlepsza inwestycja” - zajęcia komputerowe w ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomość otrzymaną od uczestników zajęć komputerowych realizowanych w ramach projektu "Dziecko Najlepsza Inwestycja" w Zespole Szkół w Opaleniu. Przekonaj się, że nauka przedmiotów ścisłych może być pasjonująca. Pozdrawiamy serdecznie!

Maluchy i robotyka

W lutym w Przedszkolu Miejskim w Gniewie odbyły się w zajęcia z robotyki i programowania dla grup 5-6- latków. Warsztaty udało się zrealizować dzięki grantom firmy Mikrostyk w ramach programu "Mikro-innowacje społeczne" oraz "Giving Circle" organizowanemu przez Fundację Pokolenia. Zajęcia prowadziła Anna Ziołkowska.

Ochrona zwierząt w gminie Gniew - sprawdź jak postępować

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dotyczącą opieki nad zwierzętami w naszej gminie. W ulotce znaleźć można ważne numery telefonów dotyczące interwencji w sprawach zwierząt, informację o obowiązkach właścicieli zwierząt, ale także wskazówki co powinniśmy zrobić, gdy znajdziemy bezpańskiego, zagubionego, porzuconego, rannego psa, kota lub inne zwierzę. Broszura wydana została przez Urząd Miasta i Gminy Gniew we współpracy z organizacją Eko-Centrum Heliantus oraz grupą "Animalsi Gniew".

Silne mrozy przynajmniej do piątku!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym mrozem.

Ustawa dekomunizacyjna

Zgodnie z przepisami polskiego prawa nakazuje się usunięcie z przestrzeni publicznej pomników upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny bądź propagujące taki ustrój. Obowiązek usunięcia pomnika spoczywa na właścicielu lub użytkowniku wieczystym nieruchomości, na której znajduje się pomnik, w terminie do 31 marca 2018 r.

Szkolenie dla rolników

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tczewie zaprasza na szkolenie „Zasady wypełniania wniosku o płatności obszarowe w kampanii 2018”, które odbędzie się 12 marca o godz. 10.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Wykład przeprowadzą pracownicy ARiMR w Tczewie.

Rekrutacja do przedszkola i szkoły w Gogolewie

Informujemy, że trwa rekrutacja do bezpłatnego oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej oraz zapisy do klas II-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie.  Szkoła kształcąc wychowuje dzieci i młodzież w duchu zasad katolickich. Szczegóły w załączonej ofercie placówki.

Oferta pracy w sklepie mięsnym

Herold Masarnia T.A.E. Herold Sp. J. w Zblewie zatrudni panie mieszkające w Gniewie lub w okolicy do pracy w nowym sklepie firmowym na ul. Kopernika w Gniewie na stanowisko sprzedawcy działu mięsnego. Szczegóły pod nr tel. 501 784 500.

Weekend za pół ceny - zgłoś się!

Po raz piąty, 21-22 kwietnia, mieszkańcy gminy gniew oraz turyści będą mogli rozsmakowywać się w atrakcjach Gniewu i okolic. Nieprzerwanie trwa nabór chętnych do udziału w akcji, tj. zarządców lokali gastronomicznych, obiektów noclegowych, salonów kosmetycznych, obiektów sportowych oraz instytucji kulturalnych. Podmioty zainteresowane przyłączeniem się do akcji zgłaszać się mogą pod nr. tel. 58 535 40 21. Zapraszamy serdecznie!

Gniewski Budżet Obywatelski - nabór wniosków do 28 lutego

To już ostatni moment, aby złożyć wniosek w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na te działania w 2018 roku Gmina Gniew przeznaczy 100 tys. złotych. Składanie projektów potrwa do 28 lutego 2018 r., natomiast ogłoszenie wyników wyboru projektów będzie miało miejsce 25 kwietnia. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące naboru wniosków znajdziesz w dziale "Samorząd" w zakładce Budżet Obywatelski.

Z dala od orkiestry - projekcja filmu w bibliotece

Biblioteka w Gniewie 1 marca zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego pt. "Z dala od orkiestry", 86-minutowej opowieści o życiu Zygmunta Lubicz Zaleskiego - poety, pisarza, tłumacza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, doktora filozofii i literata, który zmuszony do emigracji rozpoczął działalność jako wykładowca języka polskiego we Francji. Zaangażowany w Polski Ruch Oporu we Francji, niósł pomoc uchodźcom oraz został prezesem Towarzystwa Opieki nad Polakami. Dokument przybliża postać niesłusznie zapomnianego Zaleskiego, ukazuje różne oblicza patriotyzmu i opowiada o sile rodzinnych tradycji.

VIII Turniej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego

W niedzielę, 25 lutego w gniewskiej twierdzy już po raz ósmy stoczono karciane pojedynki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. W walce o atrybut wielkiego wodza i króla Polski zmierzyło się 98 miłośników gry w „Baśkę” nie tylko z Pomorza, Kaszub, czy Powiśla, ale nawet z Wieliczki.

Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2018/2019

Od 12 lutego do 14 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Gniew.

Dzień Kobiet z biblioteką

Uczniowie Ogniska Muzycznego działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gniewie zapraszają na uroczysty Koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca o godz. 17.00 w Sali Kameralnej biblioteki.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie w 2018 roku wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych projektów finansowych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Poniżej znajdują się ogłoszenie o konkursie oraz wzór oferty realizacji zadania publicznego.

Burmistrz Gniewu odebrała promesą związaną z dofinansowaniem gniewskiego żłobka

W poniedziałek, 26 lutego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyło się spotkanie pomorskich samorządowców, których miasta i gminy otrzymały dofinansowanie na remonty lub budowę żłobków. Promesy umów włodarzom wręczyli Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki. Naszą gminę reprezentowała burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

500+ dla rodziców samotnie wychowujących dzieci

Od okresu świadczeniowego rozpoczynającego się w 2017 r. została wprowadzona zasada, że prawo do świadczenia wychowawczego w stosunku do dziecka wychowywanego samotnie przez jednego z rodziców jest uzależnione od ustalenia na rzecz tego dziecka świadczenia alimentacyjnego od drugiego rodzica - przypomina resort rodziny.

Restrukturyzacja małych gospodarstw - na jakich warunkach rolnik dostanie 60 tys. zł dotacji

Na marzec zapowiedziano uruchomienie działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw”. To wsparcie dla gospodarstw, które są za małe po sięganie z „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Do podziału będzie aż 783 mln euro, to więcej o 170 mln euro od puli zarezerwowanej na obszar „d” z modernizacji. Pieniędzy ma wystarczyć dla 54,5 tys. beneficjentów "niskotowarówki".

Dzień otwarty w SP 1

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zaprasza rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych na dzień otwarty placówki. Spotkanie pod hasłem „Szkoła z przyszłością” odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 16.00. Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego szkołę, który dostępny jest TUTAJ.

Aktywne Sołectwo Pomorskie – gmina stara się o dofinansowanie remontu świetlicy

Gmina Gniew aplikuje o środki na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie małych projektów lokalnych w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Ze zgłoszonych przez naszych sołtysów pomysłów, burmistrz wytypowała jedno zadanie, które najtrafniej wpisywało się w założenia programu. 23 lutego złożono wniosek na dofinansowanie projektu pn. „Stabilne podłoże do działania”, na remont w świetlicy wiejskiej w Kuchni.

Poszukiwany opiekun dziecięcy w żłobku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, jako organ prowadzący Żłobka Jaś i Marysia w Gniewie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko opiekuna dziecięcego w żłobku.

Remont świetlicy w SP 2

W czasie ferii w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie kontynuowane były prace remontowe. Ukończono między innymi adaptację kolejnego pomieszczenia na świetlicę szkolną, dzięki czemu zyskała ona na atrakcyjności. Zaaranżowano nowe miejsca do pracy i zabawy dla uczniów, którzy po lekcjach spędzają swój czas w świetlicy.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.