Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

LGD „Wstęga Kociewia”

Przedstawiamy państwu biuletyn informacyjny Lokalnej Grupy Działania „Wstęgi Kociewia”. W newsletterze znajdują się informacje m.in. o spotkaniu z przedstawicielami samorządów i Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.
 

Półfinał licealiady w Gniewie

Już jutro (4 kwietnia) w gniewskiej hali sportowej zmierzą się najlepsi młodzi siatkarze województwa pomorskiego. Podczas Półfinału Licealiady Chłopców w Piłce Siatkowej naprzeciwko siebie staną: zwycięzca eliminacji powiatowych w Tczewie, czyli siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz drużyny z Trójmiasta. Strat o godz. 10.00. Zapraszamy do kibicowania.

Kondolencje

Zarząd i Pracownicy firmy Inwest-Kom składają wyrazy głębokiego współczucia członkini zarządu spółki, Ewie Szczepińskiej i jej bliskim, z powodu śmierci mamy, Józefy Szczepińskiej. Pokój jej duszy. 

Utrudnienia w Piasecznie

Informujemy, iż z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w czwartek, 5 kwietnia, w godzinach 8.00-15.00 mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Piaseczno. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Przetarg na sprzedaż gruntu w Gogolewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w poniedziałek 21 maja o godz. 10.00, odbędzie się trzeci ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej w Gogolewie, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Przetarg na sprzedaż działki w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w poniedziałek 11 czerwca o godz. 10.00, odbędzie się drugi ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Zajączek Wielkanocny w Przedszkolu w Jeleniu

W środę, 28 marca dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu szukały wielkanocnych upominków. Zajączek ukrył w ogrodzie przedszkolnym koszyczki pełne czekoladowych smakołyków, których poszukiwania przyniosły maluchom mnóstwo frajdy. Uśmiechy na buziach przedszkolaków świadczyły o ich radości i uciesze!

Falstart na inaugurację…

Rozgrywki w malborskich grupach klasy A i klas B wznowione zostały w poprzedni weekend. Jednak spotkania Keramzytu, Mewy oraz Sobieskiego, z obawy o stan boiska w Gniewie, przełożono na początek maja. Ta decyzja sprawiła, iż wszystkie zespoły z naszej gminy mecze inaugurujące rundę wiosenną rozegrały w Wielką Sobotę.

Brawo! Kolejne zwycięstwo gniewskich licealistów

Dzisiaj, tj. 4 kwietnia od godziny 10:00 w gmachu gniewskiej hali sportowej trwały mecze półfinałowe Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Na boiskach rywalizowali najlepsi młodzi siatkarze województwa pomorskiego: zwycięzca eliminacji powiatowych w Tczewie, czyli siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie oraz drużyny z Trójmiasta, tj. reprezentanci III LO w Sopocie, III LO w Gdyni oraz Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Wszystkie drużyny wykazały się wysokim poziomem gry, jednakże tego dnia to nasi licealiści nie mieli sobie równych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Dzisiaj rozpoczynamy głosowanie nad obywatelskimi projektami

Budowa dróg w Tymawie, stworzenie siłowni w Szprudowie lub placu zabaw w Piasecznie, rewitalizacja kąpieliska w Pieniążkowie, dokończenie budowy boiska sportowego w Brodach Pomorskich czy może budowa punktu widokowego w mieście? Dzisiaj rusza głosowanie nad projektami Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. To od nas, mieszkańców zależeć będzie, które z 15 inicjatyw zrealizowane będą jeszcze w tym roku! Oddaj swój głos i już niedługo ciesz się nowymi inwestycjami.

Kolejne Medale w Karate!

W sobotę, 24 marca w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w Ergo Arenie, udział wzięło ponad 315 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego oraz jeden klub z województwa zachodniopomorskiego. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy gniewskiego Klubu Karate. Chyba tak jak już tradycja nakazuje podopieczni senseia Kazimierza Marut zaprezentowali swoje umiejętności zdobywając łącznie 13 medali i 3 czwarte miejsca!

Runda wiosenna się rozkręca!

W Wielką Sobotę gniewscy kibice piłki nożnej mogli zobaczyć na boisku przy ul. Kusocińskiego dwa spotkania. Seniorzy Sobieskiego podejmowali Termo 2 Power Bytonia, a juniorzy tego klubu mierzyli się z Wierzycą Pelplin. Można powiedzieć, że był to przedsmak piłkarskich zmagań w rundzie wiosennej na gniewskim obiekcie. Do połowy czerwca będzie okazja zobaczyć aż 41 spotkań z udziałem zespołów seniorskich oraz młodzieżowych klubów z naszej gminy. Cztery z nich już w najbliższy weekend.

FAMA Gniew Sp. z o.o. - oferty pracy

FAMA Gniew Sp. z o.o. ogłasza nabór na poszczególne stanowiska: technolog warsztatowy, technolog programista, handlowiec, konstruktor oraz operator obrabiarek skrawających. Szczegóły w załączniku.

Pracuj w Rolls-Royce Poland

Rolls-Royce Poland nadal prowadzi rekrutację na stanowiska spawacza elektrycznego, operatora CNC oraz montera konstrukcji stalowych. Zainteresowane podjęciem pracy osoby mogą składać dokumenty aplikacyjne do 30 kwietnia br. Szczegóły w załącznikach.

Wiosna w Gniewie

Skwerki zieleni są uprzątnięte i nabierają kolorów, w mieście pojawiły się kwietniki oraz nowe nasadzenia. Pogoda sprzyja spacerom i chwilom odpoczynku na ławkach. Jak pewnie wszyscy dobrze zauważyli, na trawnikach pojawiły się też tabliczki, które mają przypominać nam o utrzymaniu porządku po naszych pupilach. To bardzo ważne, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się czystością, wypoczywać wśród zieleńców i spacerować po niezabrudzonych chodnikach. Życzymy wszystkim miłych, wiosennych i ciepłych dni spędzonych w Gniewie!

NIE dla wypalania traw!

Wydawało się, że zima, która w tym roku nie chciała zbyt szybko nas opuścić, sprawi, że sezon bezmyślnego wypalania traw i nieużytków rolnych rozpocznie się o wiele później. Jak się okazało, zaledwie kilka cieplejszych dni wystarczyło do tego, by strażacy gminnych jednostek OSP zaczęli otrzymywać takie sygnały. Tylko w marcu tego typu interwencje miały miejsce w Jeleniu, Kotle, Wielkich Walichnowach, Kursztynie, Piasecznie, na ul. Ogrodowej w Gniewie, w Ciepłem oraz Brodach Pomorskich. Przypominamy, że wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i karalne!

Prace rewitalizacyjne

Efekty trwającej rewitalizacji są coraz bardziej widoczne gołym okiem. Ulica Brzozowskiego jest już niemalże w całości wyłożona nową kostką. Prace prowadzone są również na dziedzińcu gniewskiego urzędu, który z obu stron zostanie otwarty i gdzie docelowo znajdzie się szalet miejski oraz w części ulicy Wąskiej.

Kręgelnia "Karczma Zamkowa" już otwarta

Na zamku w Gniewie działa już nowoczesna, dwutorowa kręgielnia ” Karczma Zamkowa”. Obiekt usytuowany jest w wyjątkowym i stylowym miejscu, jakim jest piwnica zamkowa. Dodatkowo w kręgielni znajduje się klimatyczne miejsce przeznaczone na kameralne spotkania.

Głosowanie nad obywatelskimi projektami trwa

Budowa dróg w Tymawie, stworzenie siłowni w Szprudowie lub placu zabaw w Piasecznie, rewitalizacja kąpieliska w Pieniążkowie, dokończenie budowy boiska sportowego w Brodach Pomorskich czy może budowa punktu widokowego w mieście? Ruszyło głosowanie nad projektami Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. To od nas, mieszkańców zależeć będzie, które z 15 inicjatyw zrealizowane będą jeszcze w tym roku! Szczegółowe opisy projektów w załącznikach dostępnych poniżej wiadomości.

Gniew na Free Time Festiwal w Gdańsku

Już w najbliższy weekend 7-8 kwietnia Gniew promować się będzie na turystycznych targach Free Time Festiwal, na których jak sama nazwa mów, nie zabraknie pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny na Pomorzu. Gmina Gniew swoje stoisko dzielić będzie ze spółką Zamek Gniew, Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie, Powiatem Tczewskim oraz Grodziskiem Owidz, zachęcając do aktywnej turystyki właśnie w tych miejscach!

Uwaga remont drogi krajowej 91 - utrudnienia w ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Gdańsk, Rejon w Tczewie informuje o planowanym rozpoczęciu prac związanych z remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 na odcinku od km Nicponia - Piaseczno w km 73+200 do 75+300. Planowany termin rozpoczęcia prac 9. 04. 2018 r. Planowany termin zakończenia prac 8. 05. 2018 r. W związku z prowadzonymi remontem drogi wystąpią utrudnienia w ruchu i ograniczona dostępność do drogi, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Szczegóły w załączniku.

Rozbudowa szkoły podstawowej

Zajrzeliśmy na boisko szkoły podstawowej w Gniewie, gdzie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod rozbudowę placówki. Pracom przyglądają się bacznie bawiący się obok na boisku szkolnym uczniowie i ich opiekunowie, którzy choć na mniejszej powierzchni, świetnie spędzają wiosenny czas na dworze.

Zachodnia pierzeja rynku zamknięta dla ruchu

W związku z pracami rewitalizacyjnymi, prowadzonymi na Starym Mieście w Gniewie, od poniedziałku 9 kwietnia, zamknięta dla ruchu została zachodnia część placu Grunwaldzkiego. Za utrudnienia przepraszamy, niemniej prosimy o cierpliwość i zwrócenie szczególnej uwagi na to, jak parkujemy, aby z dostępnych miejsc parkingowych, mogło skorzystać jak najwięcej kierowców.

Strażacy zapraszają! Tydzień otwarty gniewskiej strażnicy!

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie zaprasza serdecznie na tegoroczny tydzień otwarty gniewskiej strażnicy. Remizę strażacką będzie można odwiedzać od 7 do 11 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy, proszone są o dokonanie zgłoszenia wizyty pod nr. tel. 58 535 22 88.

Free Time Festiwal i Kociewie

W ten weekend Gniew promował się na turystycznych targach Free Time Festiwal. Gmina swoje stoisko dzieliła ze spółką Zamek Gniew, Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie, Powiatem Tczewskim oraz Grodziskiem Owidz, zachęcając do aktywnej turystyki właśnie w tych miejscach. Stoisko Kociewia cieszyło się dużym zainteresowaniem i było chętnie odwiedzane przez gości targów.

Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Informacje o naborze udostępnione zostały na: http://bip.gniew.pl/Article/id,363.html

Karciane zmagania w Lini

25 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz 9. Odbyły się oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka. W klasyfikacji indywidualnej zawodnik drużyny Hotel Zamek Gniew zajął drugie miejsce. Gniewianie zwyciężyli również drużynowo. Gratulujemy!

Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Chłopców 2018

W piątek, 6 kwietnia na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Piłce Nożnej Chłopców w dwóch kategoriach: Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Konkurs grantowy Działaj Lokalnie wystartował! Nabór wniosków trwa do 10 maja.

Jesteś członkiem grupy nieformalnej lub organizacji pozarządowej? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, które zaktywizują mieszkańców?  Trwa nabór wniosków w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Uzyskajcie szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł na realizację Waszego pomysłu.

IX sesja popularno-naukowa w Opaleniu

Koło Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza na IX Sesję popularno-naukową, w tym promocję książki Teki Kociewskie cz. XI, która odbędzie się 14 kwietnia. o godz. 10.00 w Domu Kultury w Opaleniu.

Strażak Pomorza - głosowanie trwa!

Trwa plebiscyt Dziennika Bałtyckiego na najpopularniejszego strażaka, jednostkę OSP i młodzieżową drużynę pożarniczą na Pomorzu. We wszystkich trzech kategoriach można głosować na ochotników oraz jednostki z naszego powiatu. Wesprzyjmy naszych! Głosujemy do środy, 9 maja.

Punkty Mewy i Keramzytu, przegrana Sobieskiego

Z różnym skutkiem rywalizowały gniewskie zespoły w rozgrywkach ligowych. W Klasie A, walczący o awans od Ligi Okręgowej, Keramzyt Szprudowo bezbramkowo zremisował z Wisłą Korzeniewo. Ligę niżej, w Klasie B, z kompletem „oczek” swoje spotkanie zakończyła Mewa. Sobieski z kolei przegrał, z liderującą Koroną Rywałd.

Młodzież zapobiega pożarom

W piątek, 6 kwietnia o godzinie 10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbył się powiatowy etap 41 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym udział wzięli uczniowie opaleńskiej szkoły.

Rewitalizacja - znamy harmongram planowanych prac

Prace rewitalizacyjne trwają w najlepsze. Remonty posuwają się, obejmując rozkopami kolejne rejony miasta. W całości wykostkowana jest ul. Brzozowskiego, która jako pierwsza została wzięta na warsztat. Prace prowadzone są również na dziedzińcu gniewskiego urzędu oraz w części ulicy Wąskiej od ul. Wodnej do ul. Pod Basztą.

Szacowanie szkód łowieckich

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że dnia 1 kwietnia 2018 r. weszły w życie zmiany Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej zakończony

11 marca na Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie rozpoczęły się rozgrywki Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej kobiet, organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co niedzielę przez trzy tygodnie zawodniczki toczyły walkę o zwycięstwo.

 

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 86 zawodniczek, które reprezentowały 10 drużyn: GOSiR Gniew, Gimnazjum Gniew, Team Pelplin, Jedynka Pelplin, Dwójka Pelplin, Tczew, Black Team, Dream Team, 110 % i Volley Vasyl CSiR Susz. W turnieju 3 pierwsze miejsca zajęły drużyny: Tczew, Jedynka Pelplin i GOSiR Gniew.

 

Drugi turniej odbył się 18 marca. Zgłosiło się do niego 8 drużyn. Trzy pierwsze miejsca zajęły grupy: Tczew, Team Pelplin i Jedynka Pelplin.

 

25 marca odbył się trzeci i ostatni turniej cyklu rozgrywek. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Trzy pierwsze miejsca w tym pojedynku zajęły drużyny: Tczew, Dream Team i Team Pelplin.

 

Po trzech rozegranych turniejach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła drużyna Tczew, drugie Team Pelplin, a trzecie Gimnazjum Gniew.

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie Krzysztof Bejgrowicz wraz z sędzią głównym imprezy Tomaszem Ostrowskim wręczyli nagrody dla trzech najlepszych zespołów oraz statuetki dla wyróżniających się zawodniczek.

 

NAJLEPIEJ BRONIĄCA Marta Rembiasz Tczew

NAJLEPIEJ ATAKUJĄCA Zuzanna Jabłonka Jedynka Pelplina

NAJLEPIEJ PRZYJMUJĄCA Karolina Cherek Dream Team

NAJLEPIEJ ROZGRYWAJĄCA Kornelia Graban Gimnazjum Gniew

MVP TURNIEJU Edyta Nobis Tczew

 

Zwycięzcom gratulujemy zdobycia pucharu oraz życzymy dalszych sukcesów na parkiecie.

Powiatowe eliminacje OTWP 2018

W piątek, 6 kwietnia w II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbyły się 41. eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach udział wzięło 46 uczestników, wśród których nie zabrakło reprezentantów gminy Gniew.

Zagraj w "Piłkarzyki" i "Super Farmera"

Lubisz grać w piłkarzyki oraz gry planszowe? Jesteś w nich naprawdę niezły? Już 14 kwietnia o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbędą się I Mistrzostwa Szkoły w "piłkarzykach" i Szkolne Rozgrywki w grę "Super Farmer".  Organizatorzy obiecują świetną zabawę, ale także ciekawe nagrody dla najlepszych zespołów. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach.

Uwaga burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Zjawisko/stopień zagrożenia: burze / 1

Obszar: województwo pomorskie

Ważność (cz. urz.): od godz.07.30 dnia 11.04.2018 do godz. 07:30 dnia 12.04.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70km/h.

Szczegóły w załączniku.

Rewitalizacja Gniewu

Kolejne rejony naszego miasta w rozkopach. Firma kontynuuje rozpoczęte wczoraj prace na alejce, trwają roboty ziemne na ulicy Wodnej, a część ulicy Dolny Podmur jest już kostkowana. Trwa także zagęszczanie nowej nawierzchni na ulicy Brzozowskiego.

Terminarz Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy terminarz Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w kwietniu. W tym miesiącu radni spotkają się 18 kwietnia (Komisja Rewizyjna), 19 kwietnia (Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna) i 23 kwietnia (Komisja Finansów). Podczas posiedzeń radni obradują nad tematami oraz uchwałami, nad którymi głosować będą na sesji, która odbędzie 25 kwietnia. Szczegóły w załączniku.

Wspólnymi siłami dla Marka!

Marek Wentowski - 47-letni mężczyzna, mieszkaniec Rakowca, do czerwca 2017 roku był człowiekiem szczęśliwym, pełnym pasji, motywacji z jasno wyznaczonymi celami. Bardzo dużo satysfakcji przynosił Markowi salon i sklep motocyklowy w Warszawie. To było coś, na co ciężko pracował przez lata. Będąc zdrowym, spełnionym już człowiekiem starał się pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

13 czerwca 2017 roku okazał się dniem pechowym. Jadąc motocyklem na szkolenie uległ poważnemu wypadkowi w wyniku czego doznał licznych obrażeń: uraz czaszkowo-mózgowy, krwiak przymózgowy nad prawą półkulą mózgu, obrzęk mózgu, złamanie tylno-bocznej ściany zatoki szczękowej, prawej i przyśrodkowej ściany oczodołu prawego, wieloodłamowe złamania kości promiennej i kości łokciowej prawej z przemieszczeniem. Po wybudzeniu ze śpiączki z Markiem przez kilka tygodni nie było żadnego kontaktu. Wodził jedynie pustym wzrokiem po szpitalnej sali. Stopniowo z tygodnia na tydzień Marek zaczął do nas wracać ale nadal nie chodzi. Dzisiaj Marek przebywa w ośrodku, gdzie jest poddawany licznym zabiegom rehabilitacji neurologicznej i ruchowej. Miesięczny koszy pobytu łącznie z zabiegami to kwota ok 15.000 zł. Rodzina robi co może, ale koszty rehabilitacji przewyższają ich możliwości finansowe. Podczas kilkutygodniowego pobytu w ośrodku stan Marka poprawia się. Zaczyna pamiętać coraz więcej faktów z życia, które miały miejsce przed wypadkiem. Nadal jednak potrzebuje intensywnej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji neurologicznej.

Pomóżmy Markowi powrócić do zdrowia!

Przedszkolaki poznają przyrodę

W środę, 11 kwietnia, w Przedszkolu Miejskim w Gniewie gościł pan Łukasz Ogonowski. Dzieci miały tego dnia okazję poznać różne gatunki ptaków oraz najważniejsze informacje na ich temat. Pan Łukasz opowiedział o odżywianiu poszczególnych ptaków, ich zwyczajach oraz potrzebach.

Klasa III e i IV d Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziły FUNDAY

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy IIIe i IVd odwiedziły FUNDAY w Tczewie. Na trampolinach i zjeżdżalniach dzieci udoskonalały technikę wspinania, zjeżdżania, skoków, przewrotów i przeróżnych najdziwniejszych akrobacji.


W czasie zabawy sala Funday rozjaśniła się od uśmiechów rozradowanych uczniów, a ilość zmagazynowanych endorfin wystarczy na bardzo długo. Dwugodzinna zabawa minęła nam bardzo miło i szybko. W sekrecie dodam, że i my - wychowawczynie brałyśmy udział w zabawie i trenowałyśmy skoki na trampolinie. Było suuuuper!!!

 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday

Robotyki w SP nr 1 ciąg dalszy

Zajęcia z robotyki na stałe zagościły w naszej szkole. Uczniowie z chęcią konstruują i programują. Dziś na zajęciach wszyscy umówili się i budowali wyścigówki, które potem na szkolnym korytarzu uczestniczyły w zawodach. Dobrze jest widzieć zaangażowanie i uśmiechnięte buzie naszych uczniów.

Warszawa da się lubić……

Warszawa – stolica Polski, największe miasto naszego kraju położone w województwie mazowieckim i podobnie jak Gniew leży nad Wisłą. To prawie 2 milionowe miasto stało się atrakcją turystyczną uczniów z klasy Vb i VIc .

Dwudniowa wyprawa do nietypowych miejsc naszej stolicy pozwoliła piąto – i szóstoklasistom zajrzeć do Telewizji TVP, na plan filmowy Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Ponadto mogli oni własnoręcznie doświadczać i obcować z różnymi zjawiskami przyrodniczymi w Centrum Nauki Kopernik. Pobyt w siedzibie Sejmu pozwolił uczniom zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym zapadają najważniejsze ustawy dla nich jako Polaków. Sporo emocji przysporzył uczestnikom także wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, honorowa zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przejazd koleją podziemną – metrem oraz zielone ogrody na dachach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodnik oprowadzający uczniów po Warszawie wskazał im również miejsca o bogatej wartości historycznej.
Wczesny wyjazd o godzinie 4.00 w czwartek i późny – nocny przyjazd w piątek nie zakłócił aktywności uczniów z klasy Vb i VIc, którzy swoją postawą w czasie wycieczki zadbali o dobre imię swojej szkoły.

 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka

Intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Zjawisko/stopień zagrożenia: intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo pomorskie

Ważność (cz. urz.): od godz. 10:00 dnia 16.04.2018r. do godz. 6:00 dnia 17.04.2018r.

Przebieg: Przemieszczające od południa opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak.

Gminne igrzyska dzieci w sztafetach sprawnościowych dziewcząt i chłopców 2018

Dnia 13.04.2018r. w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był GOSiR i SZS w Gniewie. Sędzią głównym zawodów był pan Paweł Łysko. W zawodach udział wzięły 3 szkoły z naszej gminy: SP NR 1 Gniew, ZS Opalenie, PSP SPSK Tymawa.

Każda szkoła wystawiła zespół składający się z 3 dziewczynek i 3 chłopców + 2 rezerwowych z klas drugich i trzecich co daje nam 16 uczniów z każdej szkoły. Rywalizacja prowadzona była w 10 zabawach w formie torów przeszkód. Drużyna wygrywając konkurencje otrzymała 4 ptk, drugie miejsce 2 punkty, a trzeci zespół zdobywał 1 pkt. Rywalizacja podczas zawodów była bardzo zacięta ale dająca uczestnikom dużo radości. Zwycięzcy Igrzysk Dzieci reprezentować będzie naszą gminę na zawodach szczeblu powiatu w dniu 27.04.2018r. w Tczewie.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1 SP NR 1 GNIEW 28 pkt

2 ZS OPALENIE 21 pkt

3 PSP SPSK TYMAWA 21 pkt

 

Drużyna SP NR 1 GNIEW wystąpiła w składzie:

Cybulski Samuel, Gonsiorowska Marika, Górski Maks, Jaskólski Jan, Langowska Blanka, Lisewska Roksana, Nabakowski Dominik, Olech Mateusz, Osińska Luiza, Pestka Julia, Sobczyk Weronika, Stolski Jakub, Stolski Kacper, Światek Blanka, Świdlińska Urszula, Żabiński Jan

Opiekun : Szymański Sebastian

 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa

I Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Dnia 22 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie na ul. Kusocińskiego 10 I Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Zgłoszenia można składać w dniu imprezy o 9:30.

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się w załączniku.

Ostatni dzień, aby zagłosować na wybrany projekt obywatelski!

Jeszcze tylko dzisiaj masz szansę na oddanie głosu, który może zaważyć o tym, który projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

5 lat Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu

W sobotę, 14 kwietnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyła się kolejna, IX sesja popularno – naukowa. Podczas spotkania zgromadzeni pasjonaci historii regionu wysłuchali prelekcji Jana Kulasa o życiu i działalności Józefa Czyżewskiego, promocji książki Marka Kordowskiego pt. "Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego" oraz części XI „Tek Kociewskich”. Spotkanie to było również okazją do świętowania jubileuszu 5-lecia powołania Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu.

Tuz po godz. 10.00 pomysłodawca cyklu spotkań, pan Marek Kordowski przywitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się lokalni samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, członkowie Koła Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Opaleniu oraz zainteresowani mieszkańcy regionu.

Wyczekiwane prezentacje poprzedził spektakl cienia w wykonaniu dzieci i młodzieży z Opalenia pod przewodnictwem Barbary Rajkowskiej. Młodzi aktorzy w doskonały sposób zaprezentowali bajkę o złej i dobrej królewnie, co docenione zostało gromkimi brawami. Następnie prowadzący spotkanie, Marek Kordowski przypomniał dzieje Koła ZKP w Opaleniu. Wspomniał początki, gdy wspólnie z Zygmuntem Rajkowskim i Bogdanem Olszewskim powoływali do życia struktury zrzeszenia.

Pierwszym z prelegentów, który wystąpił przed zgromadzoną publicznością, był Jan Kulas, który przedstawił referat o życiu i działalności Józefa Czyżewskiego. Następnie dzieje miejscowej szkoły, która nosi imię Józefa Czyżewskiego, polskiego drukarza i działacza narodowego urodzonego w Widlicach w 1857 roku, przypomniał Marek Kordowski. Sobotnie spotkanie zakończyła promocja ostatniej, XI części „Tek Kociewskich”, której bezpłatny egzemplarz otrzymał każdy uczestnik spotkania.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Zasada przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe

Dziś ostatni dzień składania wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe. Stosowne dokumenty można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie lub w Referacie Społecznym (parter budynku).

 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie

Remont świetlicy wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej

W Kolonii Ostrowickiej rozpoczął się już długo wyczekiwany remont świetlicy wiejskiej. Remont wykonuje Skład Budowlany Temida. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i modernizacja budynku świetlicy wiejskiej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na Punkt Podstawowej Opieki Medycznej. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca października br.

O Gniewie w Twojej Telewizji Morskiej

Od tego roku Gmina Gniew podjęła współpracę z Twoją Telewizją Morską, realizującą programy z pomorskich gmin. Od marca na stronie internetowej www.telewizjattm.pl oglądać można także wieści z samorządu gniewskiego.

Do tej pory zrealizowano między innymi programy o inwestycjach, nowych mieszkaniach w gminie, rozbudowie szkoły i planowanym żłobku w mieście czy sukcesach gniewskich karateków. W nowych materiałach o metamorfozie zamku, Gniewskim Budżecie Obywatelskim i aktywnych seniorach. Zachęcamy do oglądania!

Kanał Gminy Gniew: http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/119-wiesci-z-samorzadu-gmina-gniew.html?play=on

Promocja setnego numeru "Kociewskiego Magazynu Regionalnego"

W czwartek, 12 kwietnia 2018 roku, w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, odbyła się promocja setnego numeru Kociewskiego Magazynu Regionalnego – kwartalnika wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie przez jej sekcję wydawniczą, czyli Kociewski Kantor Edytorski.

Dziesiątki autorów, setki opublikowanych artykułów, ponad trzydzieści lat zachwytu nad regionem: jego historią, kulturowym zróżnicowaniem, bogactwem artystycznego dorobku… Jak wspomniała prof. Maria Pająkowska-Kensik: „Kociewski Magazyn Regionalny” to duże dzieło, które zobowiązuje, by działać, tworzyć, czytać, propagować, wprowadzać nieustannie idee nowoczesnego, mądrego regionalizmu.

Za nami ponad trzydzieści lat lektury i promowania kociewskiej kultury, gwary, przyrody i historii.

Promocja setnego numeru Kociewskiego Magazynu Regionalnego stała się dla zaproszonych gości okazją do snucia refleksji na temat początków istnienia periodyku oraz wspominania jego nieżyjących już twórców oraz pomysłodawców.

Historię Kociewskiego Magazynu Regionalnego zaprezentował dyrektor biblioteki dr Krzysztof Korda, Michał Kargul przybliżył zebranym zawartość jubileuszowego, setnego numeru periodyku, z kolei obecny na spotkaniu Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki podziękował Radzie Programowej Kociewskiego Magazynu Regionalnego za zaangażowanie oraz wieloletnią, społeczną pracę związaną z tworzeniem oraz promowaniem kwartalnika.

W skład Rady Programowej KMR wchodzą: Kazimierz Ickiewicz, prof. Maria Pająkowska-Kensik, Czesław Glinkowski, Jerzy Cisewski, Jan Kulas, Józef Golicki oraz Józef Ziółkowski.

Na zakończenie czwartkowego spotkania wystąpił zespół w składzie: Karolina Kornas, Maria Machlik, Michał „Wierzba” Sajdowski. Muzycy wykonali aranżacje do utworów: Romana Landowskiego, ks. Janusza Pasierba oraz Grzegorza Ciechowskiego.

 

Archiwum wirtualne Kociewskiego Magazynu Regionalnego dostępne jest pod linkiem:

http://biblioteka.tczew.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1303:archiwum-kociewskiego-magazynu-regionalnego-juz-dostepne&catid=103&Itemid=231

 • KMR
 • KMR
 • KMR
 • KMR

Ogłoszenie konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Gniew na 2018 rok. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w załączniku.

Drzewa jako narzędzie animacji społecznej

W dniach 1 marca i 12 kwietnia 2018 r. odbyły się warsztaty szkoleniowe pod nazwą „ Drzewa jako narzędzie animacji społecznej” organizowane przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Spotkania edukacyjne miały na celu uświadomić jak ważne w życiu człowieka są drzewa i jak ważną role odgrywają dla życia na Ziemi. W Warsztatach wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Radni, Sołtysi, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji.

Keramzyt nadal bez wygranej… V liga odjeżdża

Piłkarze drużyn z naszej gminy nie zaliczą, minionego weekendu do udanych. Sobieski, pomimo prowadzenia uległ Czarnym Straszewo, a faworyzowana Mewa tylko zremisowała z Orłem Radziejewo. Bez zwycięstwa na wiosnę pozostaje Keramzyt, który tym razem uległ Rodłu Kwidzyn.

Oddala się wizja awansu Keramzytu Szprudowo do Ligi Okręgowej. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wiosną nie zdołali wygrać jeszcze meczu, a ich bezpośredni konkurenci do awansu – Wisła Tczew i Mady Ostaszewo, regularnie punktują. Tym razem było podobnie, Wisła i Mady ograły swoich rywali, a Keramzyt uległ Rodłu Kwidzyn 2:0. Nie był to mecz obfitujący w okazję bramkowe. Szprudowianie mieli pomysł na grę, ale tylko do 20-25 metra od bramki rywali, dalej zaczynał się kłopot. Podobnie wyglądała gra Rodła, ale to zespół z Kwidzyna w 17. minucie potrafił wykorzystać jedną z niewielu sytuacji pod bramką rywala. Gol na 2:0 padł już w samej końcówce, kiedy Keramzyt dążąc do remisu, rzucił większe siły do ataku. Po tym spotkaniu strata do zespołu z Ostaszewa wynosi już 10 punktów. Biorąc pod uwagę ostatnią formę obu zespołów trudno liczyć by w najbliższym czasie się zmniejszyła, chociaż Keramzyt ma jeszcze w zanadrzu zaległy mecz ze Startem Kulice.

Rodło Kwidzyn - Keramzyt Szprudowo 2:0 (1:0)  
Skład Keramzytu: Głogowski – Wosik, Kozieł (46’ - Borys), Orzechowski, Tylko (46’ - Ogórek), Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Gleizner, Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W rozgrywkach Klasy B, coraz ciekawiej poczyna sobie Sobieski Gniew. Podopieczni trenera Pyrkowskiego, po bramkach Piotra BRYSKI i Pawła JANICKIEGO w meczu z Czarnymi Straszewo prowadzili już 2:0. Niestety, sił Sobieskiemu starczyło tylko na 20 minut, a później strzelała tylko drużyna gości, która jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na wyniku 2:5, ale zespół Andrzeja Pyrkowskiego może jeszcze nie raz zaskoczyć rywali i przysporzyć im trochę kłopotów.           
Bez kłopotów nie obyło się za to w Radziejewie, gdzie miejscowy Orzeł podejmował gniewską Mewę. Wydawałoby się, że zespół Marka Kleistera powinien to spotkanie gładko wygrać, jednak małe boisko oraz mądra gra gospodarzy sprawiła, iż Mewa wracała do domu z zaledwie punktem. O tym, że nie będzie to łatwy mecz, Mewa przekonała się już w 4. minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy dał prowadzenie swojej drużynie. 10 minut później do remisu doprowadził Dawid DANOWSKI i wydawało się, że gniewski zespół wrócił na właściwe tory. Tym bardziej, że tuż po przerwie Maciej MOKWA wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Orzeł grał jednak ambitnie i w 70. minucie wyrównał po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a przy porażce Pogoni Smętowo z Koroną Rywałd,  pozwolił on zespołowi trenera Kleistera wskoczyć na 2. miejsce w tabeli.

Sobieski Gniew – Czarni Straszewo  2:5 (2:3)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Bryska 12’, 2:0 – Janicki 16’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Przybyłowski, Watkowski (83’ - Vogler), Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Woźniak (89’ – Szulik), Janicki, Kaczeniewski (71’ – Torłop)

Orzeł Radziejewo - Mewa Gniew 2:2 (1:1)
Bramki dla Mewy: 1:1 – Danowski 14’, 1:2 – Mokwa 47’
Skład Mewy: Głowiński (46’ – Malinowski), Mitlewski, Danowski, Wiśniewski, Maciej Chyła (63’ - Klemczyk), Pielecki, Mokwa, Konieczny, Mariusz Chyła (46’ - Fabiszewski), Głowala, Gajewski (46’ - Kołodziejczyk)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421

 

Grała młodzież…

Junior B1
Rodło Kwidzyn - Sobieski Gniew 12:0

Junior C1
Sobieski Gniew – Supra Kwidzyn 1:5

Junior C2
Rodło Kwidzyn – Mewa Gniew 4:5

Junior D1
AP Malbork - Keramzyt Szprudowo 1:3

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: "Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych".

Wystaw Graty z Chaty!

Dnia 12 maja 2018 r. rusza dobrze nam znana zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Gniew, zaś na terenie Gminy Gniew zbiórka startuje 19 maja 2018r.

Miasto Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZ. 6.00 RANO W DNIU ODBIORU

Gmina Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZINY 6.00 RANO W DNIU ODBIORU. ZGŁOSZENIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO SOŁTYSA LUB URZĘDU POD NR TEL.: 58 530 79 48 LUB 58 535 20 61

 

Zbiórka będzie przeprowadzana w formie „wystawki”.

Dotyczy odpadów wielkogabarytowych: zużyty sprzęt rtv i agd, stolarka budowlana, meble (szafy, wersalki), dywany, armatura sanitarna.

Mieszkańcy zabudowany jednorodzinnej wystawiają odpady przed posesjami. Mieszkańcy zabudowany wielorodzinnej przy boksach śmietnikowych.

Zabrania się wystawiania odpadów komunalnych zmieszanych.

Trwa okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku informuje, że z uwagi na trwający okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych powołując się na zapisy w ustawie o lasach i ustawie o ochronie środowiska.

Prosi o rozpropagowanie przez wójtów burmistrzów informacji o bezwzględnym zakazie wypalania pozostałości pozrębowych tj. gałęzi, a także pozostałości roślinnych w lesie na polach i łąkach.
W przypadku nie zastosowania się do powyższym przepisów właściciel gruntu podlega karze aresztu lub grzywny. Dodatkowo zastosowanie tu znajduje również kodeks karny i kodeks wykroczeń.

 

Obwieszczenie Starostwa Tczewskiego

Starosta Powiatu Tczewskiego wydał obwieszczenie dotyczące wszczęcia postępowania administracyjnego dotyczącego zatwierdzenia projektu zamiennego do pozwolenia na budowę nr WB.6740..1.223.2018 z dnia 20 lutego 2018 r. w zakresie zmiany zagospodarowania. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w środę, 25 kwietnia o godz. 11:00 w siedzibie OSP Gniew. Podczas obrad omówiony zostanie stopień realizacji zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Radni podejmować też będą uchwały. Szczegóły w załączonym porządku obrad.

GUTW na antenie "Dzień dobry tu Gdańsk"

O działalności Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku rozmawiano z jego prezes Walentyną Czapską na antenie "Dzień dobry tu Gdańsk". Oglądaj na: www.gdansk.tvp.pl/36829882/17042018

Skocz z nami na rodzinną zabawę!

Już 12 maja czekają na nas sportowe emocje, zapierające dech wyczyny, a przede wszystkim wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Po raz kolejny Zakład Produkcji Kruszyw wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dostarczą mieszkańcom Gniewu i okolic rozrywki łączącej rodzinny piknik z pokazami prawdziwej sztuki skaterskiej.

Kilka lat temu dzięki determinacji i zaangażowaniu grupy lokalnych skaterów oraz wsparciu finansowym i merytorycznym Gminy oraz Zakładu Produkcji Kruszyw udało się stworzyć pierwszy skatepark w Gniewie. Weber skok od tej pory służy lokalnej społeczności w rozwijaniu pasji i umiejętności, a amatorzy sportów ekstremalnych mają okazję pochwalić się swoimi postępami podczas majowych imprez z okazji otwarcia sezonu.

Nie inaczej będzie w tym roku. 12 maja tradycyjnie dostarczą nam wrażeń akrobacje profesjonalnych deskorolkarzy. Ich imponujące flipy, slidy czy grindy to lata doświadczeń, które zbierali między innymi podczas wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów riderów. Zainspirowani występami poćwiczą triki na własnych bądź wypożyczonych deskorolkach, a co odważniejsi zmierzą się z kolegami i koleżankami podczas zawodów organizowanych w dwóch kategoriach wiekowych. Jako że skating to nie tylko deskorolki, stanąć w szranki będą mogli również miłośnicy innych sportów wyczynowych - jazdy na hulajnogach.

Dla osób, które nie czują się jeszcze pewnie w sportach ekstremalnych przewidziano bardziej tradycyjne w formie ćwiczenia na skoczność. Animatorki poprowadzą wspólne zabawy, a wśród nich gry w klasy, mega skakankę, skoki w dal czy gry z piłką i konikami do skakania. Niewątpliwie wspaniałej rozrywki dostarczy euro bungee, które pozwala na wykonywanie różnych akrobacji na trampolinach. Jedno jest pewne: każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Adrenalina i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu potrafi zaostrzyć każdy apetyt, nie ma się jednak o co martwić. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na porcję gorącej zupy i inne przekąski.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy - skocz z nami na rodzinną zabawę!

Uwaga, Rolnicy!

Pomorska Izba Rolnicza informuje, że w dniu 26 kwietnia br. o godzinie 11:00, w Domu Kultury w Piasecznie zorganizowane zostanie spotkanie z rolnikami w celu przeprowadzenia rozeznania w zakresie wydzierżawienia gruntów po byłym PGR. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Powodzenia Gimnazjaliści!

Drodzy Gimnazjaliści! Przed Wami trzy dni ważnych egzaminów. Życzymy Wam, aby nie opuszczało Was szczęście, a uzyskane wyniki spełniły Wasze oczekiwania i ambicje oraz zapewniły przyjęcie do wymarzonych szkół. Powodzenia!

Urzekająca przyroda zachwyca przy gniewskim kościele

Przy kościele św. Mikołaja w Gniewie stanęła nowa wystawa plenerowa. Umieszczone na planszach zdjęcia, ukazują Dolinę Dolnej Wisły, jako unikatowy w skali Europy ekosystem na wyciągnięcie ręki. Już po raz drugi, ponieważ pierwsza porcja wspaniałych fotografii była tematem ubiegłorocznej wystawy plenerowej, odwiedzający mogą przenieść się do tajemnego, jakże magicznego świata przyrody. Zapraszamy wszystkich gniewian i gości miasta!

Każdy znajdzie coś dla siebie…

Aż pięć spotkań odbędzie się w najbliższy weekend na boiskach Gniewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sympatycy zarówno piłki seniorskiej, jak i młodzieżowej na pewno znajdą coś dla siebie. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Keramzytu Szprudowo z Relaxem Ryjewo w ramach 18. Kolejki Klasy A.

Obwieszczenia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Kursztyn oraz dla obszaru wsi Szprudowo w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew.

Dokumenty dodane do załącznika.

Tym razem bez „Weekendu”

Przypominamy, że ze względu na niskie zainteresowanie usługodawców w tym roku w gminie Gniew nie odbędzie się „Weekend za pół ceny”. Dziękujemy za dotychczasowy udział w akacji i zachęcamy do korzystania z oferty przedsięwzięcia w sąsiednich miejscowościach.

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.