Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

LGD „Wstęga Kociewia”

Przedstawiamy państwu biuletyn informacyjny Lokalnej Grupy Działania „Wstęgi Kociewia”. W newsletterze znajdują się informacje m.in. o spotkaniu z przedstawicielami samorządów i Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.
 

Półfinał licealiady w Gniewie

Już jutro (4 kwietnia) w gniewskiej hali sportowej zmierzą się najlepsi młodzi siatkarze województwa pomorskiego. Podczas Półfinału Licealiady Chłopców w Piłce Siatkowej naprzeciwko siebie staną: zwycięzca eliminacji powiatowych w Tczewie, czyli siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz drużyny z Trójmiasta. Strat o godz. 10.00. Zapraszamy do kibicowania.

Kondolencje

Zarząd i Pracownicy firmy Inwest-Kom składają wyrazy głębokiego współczucia członkini zarządu spółki, Ewie Szczepińskiej i jej bliskim, z powodu śmierci mamy, Józefy Szczepińskiej. Pokój jej duszy. 

Utrudnienia w Piasecznie

Informujemy, iż z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w czwartek, 5 kwietnia, w godzinach 8.00-15.00 mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Piaseczno. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest-Kom przeprasza.

Przetarg na sprzedaż gruntu w Gogolewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w poniedziałek 21 maja o godz. 10.00, odbędzie się trzeci ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej w Gogolewie, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Przetarg na sprzedaż działki w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, w poniedziałek 11 czerwca o godz. 10.00, odbędzie się drugi ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Zajączek Wielkanocny w Przedszkolu w Jeleniu

W środę, 28 marca dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu szukały wielkanocnych upominków. Zajączek ukrył w ogrodzie przedszkolnym koszyczki pełne czekoladowych smakołyków, których poszukiwania przyniosły maluchom mnóstwo frajdy. Uśmiechy na buziach przedszkolaków świadczyły o ich radości i uciesze!

Falstart na inaugurację…

Rozgrywki w malborskich grupach klasy A i klas B wznowione zostały w poprzedni weekend. Jednak spotkania Keramzytu, Mewy oraz Sobieskiego, z obawy o stan boiska w Gniewie, przełożono na początek maja. Ta decyzja sprawiła, iż wszystkie zespoły z naszej gminy mecze inaugurujące rundę wiosenną rozegrały w Wielką Sobotę.

Brawo! Kolejne zwycięstwo gniewskich licealistów

Dzisiaj, tj. 4 kwietnia od godziny 10:00 w gmachu gniewskiej hali sportowej trwały mecze półfinałowe Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Na boiskach rywalizowali najlepsi młodzi siatkarze województwa pomorskiego: zwycięzca eliminacji powiatowych w Tczewie, czyli siatkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie oraz drużyny z Trójmiasta, tj. reprezentanci III LO w Sopocie, III LO w Gdyni oraz Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Wszystkie drużyny wykazały się wysokim poziomem gry, jednakże tego dnia to nasi licealiści nie mieli sobie równych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Dzisiaj rozpoczynamy głosowanie nad obywatelskimi projektami

Budowa dróg w Tymawie, stworzenie siłowni w Szprudowie lub placu zabaw w Piasecznie, rewitalizacja kąpieliska w Pieniążkowie, dokończenie budowy boiska sportowego w Brodach Pomorskich czy może budowa punktu widokowego w mieście? Dzisiaj rusza głosowanie nad projektami Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. To od nas, mieszkańców zależeć będzie, które z 15 inicjatyw zrealizowane będą jeszcze w tym roku! Oddaj swój głos i już niedługo ciesz się nowymi inwestycjami.

Kolejne Medale w Karate!

W sobotę, 24 marca w Otwartych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w Ergo Arenie, udział wzięło ponad 315 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego oraz jeden klub z województwa zachodniopomorskiego. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy gniewskiego Klubu Karate. Chyba tak jak już tradycja nakazuje podopieczni senseia Kazimierza Marut zaprezentowali swoje umiejętności zdobywając łącznie 13 medali i 3 czwarte miejsca!

Runda wiosenna się rozkręca!

W Wielką Sobotę gniewscy kibice piłki nożnej mogli zobaczyć na boisku przy ul. Kusocińskiego dwa spotkania. Seniorzy Sobieskiego podejmowali Termo 2 Power Bytonia, a juniorzy tego klubu mierzyli się z Wierzycą Pelplin. Można powiedzieć, że był to przedsmak piłkarskich zmagań w rundzie wiosennej na gniewskim obiekcie. Do połowy czerwca będzie okazja zobaczyć aż 41 spotkań z udziałem zespołów seniorskich oraz młodzieżowych klubów z naszej gminy. Cztery z nich już w najbliższy weekend.

FAMA Gniew Sp. z o.o. - oferty pracy

FAMA Gniew Sp. z o.o. ogłasza nabór na poszczególne stanowiska: technolog warsztatowy, technolog programista, handlowiec, konstruktor oraz operator obrabiarek skrawających. Szczegóły w załączniku.

Pracuj w Rolls-Royce Poland

Rolls-Royce Poland nadal prowadzi rekrutację na stanowiska spawacza elektrycznego, operatora CNC oraz montera konstrukcji stalowych. Zainteresowane podjęciem pracy osoby mogą składać dokumenty aplikacyjne do 30 kwietnia br. Szczegóły w załącznikach.

Wiosna w Gniewie

Skwerki zieleni są uprzątnięte i nabierają kolorów, w mieście pojawiły się kwietniki oraz nowe nasadzenia. Pogoda sprzyja spacerom i chwilom odpoczynku na ławkach. Jak pewnie wszyscy dobrze zauważyli, na trawnikach pojawiły się też tabliczki, które mają przypominać nam o utrzymaniu porządku po naszych pupilach. To bardzo ważne, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się czystością, wypoczywać wśród zieleńców i spacerować po niezabrudzonych chodnikach. Życzymy wszystkim miłych, wiosennych i ciepłych dni spędzonych w Gniewie!

NIE dla wypalania traw!

Wydawało się, że zima, która w tym roku nie chciała zbyt szybko nas opuścić, sprawi, że sezon bezmyślnego wypalania traw i nieużytków rolnych rozpocznie się o wiele później. Jak się okazało, zaledwie kilka cieplejszych dni wystarczyło do tego, by strażacy gminnych jednostek OSP zaczęli otrzymywać takie sygnały. Tylko w marcu tego typu interwencje miały miejsce w Jeleniu, Kotle, Wielkich Walichnowach, Kursztynie, Piasecznie, na ul. Ogrodowej w Gniewie, w Ciepłem oraz Brodach Pomorskich. Przypominamy, że wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i karalne!

Prace rewitalizacyjne

Efekty trwającej rewitalizacji są coraz bardziej widoczne gołym okiem. Ulica Brzozowskiego jest już niemalże w całości wyłożona nową kostką. Prace prowadzone są również na dziedzińcu gniewskiego urzędu, który z obu stron zostanie otwarty i gdzie docelowo znajdzie się szalet miejski oraz w części ulicy Wąskiej.

Kręgelnia "Karczma Zamkowa" już otwarta

Na zamku w Gniewie działa już nowoczesna, dwutorowa kręgielnia ” Karczma Zamkowa”. Obiekt usytuowany jest w wyjątkowym i stylowym miejscu, jakim jest piwnica zamkowa. Dodatkowo w kręgielni znajduje się klimatyczne miejsce przeznaczone na kameralne spotkania.

Głosowanie nad obywatelskimi projektami trwa

Budowa dróg w Tymawie, stworzenie siłowni w Szprudowie lub placu zabaw w Piasecznie, rewitalizacja kąpieliska w Pieniążkowie, dokończenie budowy boiska sportowego w Brodach Pomorskich czy może budowa punktu widokowego w mieście? Ruszyło głosowanie nad projektami Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. To od nas, mieszkańców zależeć będzie, które z 15 inicjatyw zrealizowane będą jeszcze w tym roku! Szczegółowe opisy projektów w załącznikach dostępnych poniżej wiadomości.

Gniew na Free Time Festiwal w Gdańsku

Już w najbliższy weekend 7-8 kwietnia Gniew promować się będzie na turystycznych targach Free Time Festiwal, na których jak sama nazwa mów, nie zabraknie pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny na Pomorzu. Gmina Gniew swoje stoisko dzielić będzie ze spółką Zamek Gniew, Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie, Powiatem Tczewskim oraz Grodziskiem Owidz, zachęcając do aktywnej turystyki właśnie w tych miejscach!

Uwaga remont drogi krajowej 91 - utrudnienia w ruchu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Gdańsk, Rejon w Tczewie informuje o planowanym rozpoczęciu prac związanych z remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 na odcinku od km Nicponia - Piaseczno w km 73+200 do 75+300. Planowany termin rozpoczęcia prac 9. 04. 2018 r. Planowany termin zakończenia prac 8. 05. 2018 r. W związku z prowadzonymi remontem drogi wystąpią utrudnienia w ruchu i ograniczona dostępność do drogi, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Szczegóły w załączniku.

Rozbudowa szkoły podstawowej

Zajrzeliśmy na boisko szkoły podstawowej w Gniewie, gdzie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod rozbudowę placówki. Pracom przyglądają się bacznie bawiący się obok na boisku szkolnym uczniowie i ich opiekunowie, którzy choć na mniejszej powierzchni, świetnie spędzają wiosenny czas na dworze.

Zachodnia pierzeja rynku zamknięta dla ruchu

W związku z pracami rewitalizacyjnymi, prowadzonymi na Starym Mieście w Gniewie, od poniedziałku 9 kwietnia, zamknięta dla ruchu została zachodnia część placu Grunwaldzkiego. Za utrudnienia przepraszamy, niemniej prosimy o cierpliwość i zwrócenie szczególnej uwagi na to, jak parkujemy, aby z dostępnych miejsc parkingowych, mogło skorzystać jak najwięcej kierowców.

Strażacy zapraszają! Tydzień otwarty gniewskiej strażnicy!

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie zaprasza serdecznie na tegoroczny tydzień otwarty gniewskiej strażnicy. Remizę strażacką będzie można odwiedzać od 7 do 11 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy, proszone są o dokonanie zgłoszenia wizyty pod nr. tel. 58 535 22 88.

Free Time Festiwal i Kociewie

W ten weekend Gniew promował się na turystycznych targach Free Time Festiwal. Gmina swoje stoisko dzieliła ze spółką Zamek Gniew, Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie, Powiatem Tczewskim oraz Grodziskiem Owidz, zachęcając do aktywnej turystyki właśnie w tych miejscach. Stoisko Kociewia cieszyło się dużym zainteresowaniem i było chętnie odwiedzane przez gości targów.

Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Informacje o naborze udostępnione zostały na: http://bip.gniew.pl/Article/id,363.html

Karciane zmagania w Lini

25 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz 9. Odbyły się oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka. W klasyfikacji indywidualnej zawodnik drużyny Hotel Zamek Gniew zajął drugie miejsce. Gniewianie zwyciężyli również drużynowo. Gratulujemy!

Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Chłopców 2018

W piątek, 6 kwietnia na gniewskim Orliku odbyły się Zawody Gminne w Piłce Nożnej Chłopców w dwóch kategoriach: Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Konkurs grantowy Działaj Lokalnie wystartował! Nabór wniosków trwa do 10 maja.

Jesteś członkiem grupy nieformalnej lub organizacji pozarządowej? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, które zaktywizują mieszkańców?  Trwa nabór wniosków w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Uzyskajcie szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł na realizację Waszego pomysłu.

IX sesja popularno-naukowa w Opaleniu

Koło Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza na IX Sesję popularno-naukową, w tym promocję książki Teki Kociewskie cz. XI, która odbędzie się 14 kwietnia. o godz. 10.00 w Domu Kultury w Opaleniu.

Strażak Pomorza - głosowanie trwa!

Trwa plebiscyt Dziennika Bałtyckiego na najpopularniejszego strażaka, jednostkę OSP i młodzieżową drużynę pożarniczą na Pomorzu. We wszystkich trzech kategoriach można głosować na ochotników oraz jednostki z naszego powiatu. Wesprzyjmy naszych! Głosujemy do środy, 9 maja.

Punkty Mewy i Keramzytu, przegrana Sobieskiego

Z różnym skutkiem rywalizowały gniewskie zespoły w rozgrywkach ligowych. W Klasie A, walczący o awans od Ligi Okręgowej, Keramzyt Szprudowo bezbramkowo zremisował z Wisłą Korzeniewo. Ligę niżej, w Klasie B, z kompletem „oczek” swoje spotkanie zakończyła Mewa. Sobieski z kolei przegrał, z liderującą Koroną Rywałd.

Młodzież zapobiega pożarom

W piątek, 6 kwietnia o godzinie 10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbył się powiatowy etap 41 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym udział wzięli uczniowie opaleńskiej szkoły.

Szacowanie szkód łowieckich

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że dnia 1 kwietnia 2018 r. weszły w życie zmiany Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej zakończony

11 marca na Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie rozpoczęły się rozgrywki Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej kobiet, organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co niedzielę przez trzy tygodnie zawodniczki toczyły walkę o zwycięstwo.

 

Do pierwszego turnieju zgłosiło się 86 zawodniczek, które reprezentowały 10 drużyn: GOSiR Gniew, Gimnazjum Gniew, Team Pelplin, Jedynka Pelplin, Dwójka Pelplin, Tczew, Black Team, Dream Team, 110 % i Volley Vasyl CSiR Susz. W turnieju 3 pierwsze miejsca zajęły drużyny: Tczew, Jedynka Pelplin i GOSiR Gniew.

 

Drugi turniej odbył się 18 marca. Zgłosiło się do niego 8 drużyn. Trzy pierwsze miejsca zajęły grupy: Tczew, Team Pelplin i Jedynka Pelplin.

 

25 marca odbył się trzeci i ostatni turniej cyklu rozgrywek. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Trzy pierwsze miejsca w tym pojedynku zajęły drużyny: Tczew, Dream Team i Team Pelplin.

 

Po trzech rozegranych turniejach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła drużyna Tczew, drugie Team Pelplin, a trzecie Gimnazjum Gniew.

 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie Krzysztof Bejgrowicz wraz z sędzią głównym imprezy Tomaszem Ostrowskim wręczyli nagrody dla trzech najlepszych zespołów oraz statuetki dla wyróżniających się zawodniczek.

 

NAJLEPIEJ BRONIĄCA Marta Rembiasz Tczew

NAJLEPIEJ ATAKUJĄCA Zuzanna Jabłonka Jedynka Pelplina

NAJLEPIEJ PRZYJMUJĄCA Karolina Cherek Dream Team

NAJLEPIEJ ROZGRYWAJĄCA Kornelia Graban Gimnazjum Gniew

MVP TURNIEJU Edyta Nobis Tczew

 

Zwycięzcom gratulujemy zdobycia pucharu oraz życzymy dalszych sukcesów na parkiecie.

Data publikacji: 2018-04-10 13:42

Powiatowe eliminacje OTWP 2018

W piątek, 6 kwietnia w II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbyły się 41. eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach udział wzięło 46 uczestników, wśród których nie zabrakło reprezentantów gminy Gniew.

Zagraj w "Piłkarzyki" i "Super Farmera"

Lubisz grać w piłkarzyki oraz gry planszowe? Jesteś w nich naprawdę niezły? Już 14 kwietnia o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbędą się I Mistrzostwa Szkoły w "piłkarzykach" i Szkolne Rozgrywki w grę "Super Farmer".  Organizatorzy obiecują świetną zabawę, ale także ciekawe nagrody dla najlepszych zespołów. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach.

Uwaga burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Zjawisko/stopień zagrożenia: burze / 1

Obszar: województwo pomorskie

Ważność (cz. urz.): od godz.07.30 dnia 11.04.2018 do godz. 07:30 dnia 12.04.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70km/h.

Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-11 12:19

Rewitalizacja Gniewu

Kolejne rejony naszego miasta w rozkopach. Firma kontynuuje rozpoczęte wczoraj prace na alejce, trwają roboty ziemne na ulicy Wodnej, a część ulicy Dolny Podmur jest już kostkowana. Trwa także zagęszczanie nowej nawierzchni na ulicy Brzozowskiego.

Terminarz Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy terminarz Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w kwietniu. W tym miesiącu radni spotkają się 18 kwietnia (Komisja Rewizyjna), 19 kwietnia (Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna) i 23 kwietnia (Komisja Finansów). Podczas posiedzeń radni obradują nad tematami oraz uchwałami, nad którymi głosować będą na sesji, która odbędzie 25 kwietnia. Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-12 10:10

Wspólnymi siłami dla Marka!

Marek Wentowski - 47-letni mężczyzna, mieszkaniec Rakowca, do czerwca 2017 roku był człowiekiem szczęśliwym, pełnym pasji, motywacji z jasno wyznaczonymi celami. Bardzo dużo satysfakcji przynosił Markowi salon i sklep motocyklowy w Warszawie. To było coś, na co ciężko pracował przez lata. Będąc zdrowym, spełnionym już człowiekiem starał się pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

13 czerwca 2017 roku okazał się dniem pechowym. Jadąc motocyklem na szkolenie uległ poważnemu wypadkowi w wyniku czego doznał licznych obrażeń: uraz czaszkowo-mózgowy, krwiak przymózgowy nad prawą półkulą mózgu, obrzęk mózgu, złamanie tylno-bocznej ściany zatoki szczękowej, prawej i przyśrodkowej ściany oczodołu prawego, wieloodłamowe złamania kości promiennej i kości łokciowej prawej z przemieszczeniem. Po wybudzeniu ze śpiączki z Markiem przez kilka tygodni nie było żadnego kontaktu. Wodził jedynie pustym wzrokiem po szpitalnej sali. Stopniowo z tygodnia na tydzień Marek zaczął do nas wracać ale nadal nie chodzi. Dzisiaj Marek przebywa w ośrodku, gdzie jest poddawany licznym zabiegom rehabilitacji neurologicznej i ruchowej. Miesięczny koszy pobytu łącznie z zabiegami to kwota ok 15.000 zł. Rodzina robi co może, ale koszty rehabilitacji przewyższają ich możliwości finansowe. Podczas kilkutygodniowego pobytu w ośrodku stan Marka poprawia się. Zaczyna pamiętać coraz więcej faktów z życia, które miały miejsce przed wypadkiem. Nadal jednak potrzebuje intensywnej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji neurologicznej.

Pomóżmy Markowi powrócić do zdrowia!

Data publikacji: 2018-04-13 10:40

Przedszkolaki poznają przyrodę

W środę, 11 kwietnia, w Przedszkolu Miejskim w Gniewie gościł pan Łukasz Ogonowski. Dzieci miały tego dnia okazję poznać różne gatunki ptaków oraz najważniejsze informacje na ich temat. Pan Łukasz opowiedział o odżywianiu poszczególnych ptaków, ich zwyczajach oraz potrzebach.

Klasa III e i IV d Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziły FUNDAY

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy IIIe i IVd odwiedziły FUNDAY w Tczewie. Na trampolinach i zjeżdżalniach dzieci udoskonalały technikę wspinania, zjeżdżania, skoków, przewrotów i przeróżnych najdziwniejszych akrobacji.


W czasie zabawy sala Funday rozjaśniła się od uśmiechów rozradowanych uczniów, a ilość zmagazynowanych endorfin wystarczy na bardzo długo. Dwugodzinna zabawa minęła nam bardzo miło i szybko. W sekrecie dodam, że i my - wychowawczynie brałyśmy udział w zabawie i trenowałyśmy skoki na trampolinie. Było suuuuper!!!

Data publikacji: 2018-04-13 13:15
 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday
 • Funday

Robotyki w SP nr 1 ciąg dalszy

Zajęcia z robotyki na stałe zagościły w naszej szkole. Uczniowie z chęcią konstruują i programują. Dziś na zajęciach wszyscy umówili się i budowali wyścigówki, które potem na szkolnym korytarzu uczestniczyły w zawodach. Dobrze jest widzieć zaangażowanie i uśmiechnięte buzie naszych uczniów.

Data publikacji: 2018-04-13 13:38

Warszawa da się lubić……

Warszawa – stolica Polski, największe miasto naszego kraju położone w województwie mazowieckim i podobnie jak Gniew leży nad Wisłą. To prawie 2 milionowe miasto stało się atrakcją turystyczną uczniów z klasy Vb i VIc .

Dwudniowa wyprawa do nietypowych miejsc naszej stolicy pozwoliła piąto – i szóstoklasistom zajrzeć do Telewizji TVP, na plan filmowy Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Ponadto mogli oni własnoręcznie doświadczać i obcować z różnymi zjawiskami przyrodniczymi w Centrum Nauki Kopernik. Pobyt w siedzibie Sejmu pozwolił uczniom zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym zapadają najważniejsze ustawy dla nich jako Polaków. Sporo emocji przysporzył uczestnikom także wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, honorowa zmiana wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przejazd koleją podziemną – metrem oraz zielone ogrody na dachach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodnik oprowadzający uczniów po Warszawie wskazał im również miejsca o bogatej wartości historycznej.
Wczesny wyjazd o godzinie 4.00 w czwartek i późny – nocny przyjazd w piątek nie zakłócił aktywności uczniów z klasy Vb i VIc, którzy swoją postawą w czasie wycieczki zadbali o dobre imię swojej szkoły.

Data publikacji: 2018-04-13 13:45
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Warszawa
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka
 • Robotyka

Intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Zjawisko/stopień zagrożenia: intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo pomorskie

Ważność (cz. urz.): od godz. 10:00 dnia 16.04.2018r. do godz. 6:00 dnia 17.04.2018r.

Przebieg: Przemieszczające od południa opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak.

Data publikacji: 2018-04-16 09:10

Gminne igrzyska dzieci w sztafetach sprawnościowych dziewcząt i chłopców 2018

Dnia 13.04.2018r. w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów był GOSiR i SZS w Gniewie. Sędzią głównym zawodów był pan Paweł Łysko. W zawodach udział wzięły 3 szkoły z naszej gminy: SP NR 1 Gniew, ZS Opalenie, PSP SPSK Tymawa.

Każda szkoła wystawiła zespół składający się z 3 dziewczynek i 3 chłopców + 2 rezerwowych z klas drugich i trzecich co daje nam 16 uczniów z każdej szkoły. Rywalizacja prowadzona była w 10 zabawach w formie torów przeszkód. Drużyna wygrywając konkurencje otrzymała 4 ptk, drugie miejsce 2 punkty, a trzeci zespół zdobywał 1 pkt. Rywalizacja podczas zawodów była bardzo zacięta ale dająca uczestnikom dużo radości. Zwycięzcy Igrzysk Dzieci reprezentować będzie naszą gminę na zawodach szczeblu powiatu w dniu 27.04.2018r. w Tczewie.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA IGRZYSK DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1 SP NR 1 GNIEW 28 pkt

2 ZS OPALENIE 21 pkt

3 PSP SPSK TYMAWA 21 pkt

 

Drużyna SP NR 1 GNIEW wystąpiła w składzie:

Cybulski Samuel, Gonsiorowska Marika, Górski Maks, Jaskólski Jan, Langowska Blanka, Lisewska Roksana, Nabakowski Dominik, Olech Mateusz, Osińska Luiza, Pestka Julia, Sobczyk Weronika, Stolski Jakub, Stolski Kacper, Światek Blanka, Świdlińska Urszula, Żabiński Jan

Opiekun : Szymański Sebastian

Data publikacji: 2018-04-16 09:33
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa
 • Sztafeta sprawnościowa

I Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Dnia 22 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie na ul. Kusocińskiego 10 I Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Zgłoszenia można składać w dniu imprezy o 9:30.

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-16 10:26

Ostatni dzień, aby zagłosować na wybrany projekt obywatelski!

Jeszcze tylko dzisiaj masz szansę na oddanie głosu, który może zaważyć o tym, który projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

5 lat Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu

W sobotę, 14 kwietnia w Domu Kultury w Opaleniu odbyła się kolejna, IX sesja popularno – naukowa. Podczas spotkania zgromadzeni pasjonaci historii regionu wysłuchali prelekcji Jana Kulasa o życiu i działalności Józefa Czyżewskiego, promocji książki Marka Kordowskiego pt. "Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego" oraz części XI „Tek Kociewskich”. Spotkanie to było również okazją do świętowania jubileuszu 5-lecia powołania Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Opaleniu.

Tuz po godz. 10.00 pomysłodawca cyklu spotkań, pan Marek Kordowski przywitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się lokalni samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, członkowie Koła Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Opaleniu oraz zainteresowani mieszkańcy regionu.

Wyczekiwane prezentacje poprzedził spektakl cienia w wykonaniu dzieci i młodzieży z Opalenia pod przewodnictwem Barbary Rajkowskiej. Młodzi aktorzy w doskonały sposób zaprezentowali bajkę o złej i dobrej królewnie, co docenione zostało gromkimi brawami. Następnie prowadzący spotkanie, Marek Kordowski przypomniał dzieje Koła ZKP w Opaleniu. Wspomniał początki, gdy wspólnie z Zygmuntem Rajkowskim i Bogdanem Olszewskim powoływali do życia struktury zrzeszenia.

Pierwszym z prelegentów, który wystąpił przed zgromadzoną publicznością, był Jan Kulas, który przedstawił referat o życiu i działalności Józefa Czyżewskiego. Następnie dzieje miejscowej szkoły, która nosi imię Józefa Czyżewskiego, polskiego drukarza i działacza narodowego urodzonego w Widlicach w 1857 roku, przypomniał Marek Kordowski. Sobotnie spotkanie zakończyła promocja ostatniej, XI części „Tek Kociewskich”, której bezpłatny egzemplarz otrzymał każdy uczestnik spotkania.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Data publikacji: 2018-04-16 12:03

Zasada przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe

Dziś ostatni dzień składania wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe. Stosowne dokumenty można złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie lub w Referacie Społecznym (parter budynku).

 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie
 • Sesja Popularno-Naukowa Opalenie

Remont świetlicy wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej

W Kolonii Ostrowickiej rozpoczął się już długo wyczekiwany remont świetlicy wiejskiej. Remont wykonuje Skład Budowlany Temida. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i modernizacja budynku świetlicy wiejskiej wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na Punkt Podstawowej Opieki Medycznej. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca października br.

O Gniewie w Twojej Telewizji Morskiej

Od tego roku Gmina Gniew podjęła współpracę z Twoją Telewizją Morską, realizującą programy z pomorskich gmin. Od marca na stronie internetowej www.telewizjattm.pl oglądać można także wieści z samorządu gniewskiego.

Do tej pory zrealizowano między innymi programy o inwestycjach, nowych mieszkaniach w gminie, rozbudowie szkoły i planowanym żłobku w mieście czy sukcesach gniewskich karateków. W nowych materiałach o metamorfozie zamku, Gniewskim Budżecie Obywatelskim i aktywnych seniorach. Zachęcamy do oglądania!

Kanał Gminy Gniew: http://www.telewizjattm.pl/nasze-programy/119-wiesci-z-samorzadu-gmina-gniew.html?play=on

Data publikacji: 2018-04-16 13:24

Promocja setnego numeru "Kociewskiego Magazynu Regionalnego"

W czwartek, 12 kwietnia 2018 roku, w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, odbyła się promocja setnego numeru Kociewskiego Magazynu Regionalnego – kwartalnika wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie przez jej sekcję wydawniczą, czyli Kociewski Kantor Edytorski.

Dziesiątki autorów, setki opublikowanych artykułów, ponad trzydzieści lat zachwytu nad regionem: jego historią, kulturowym zróżnicowaniem, bogactwem artystycznego dorobku… Jak wspomniała prof. Maria Pająkowska-Kensik: „Kociewski Magazyn Regionalny” to duże dzieło, które zobowiązuje, by działać, tworzyć, czytać, propagować, wprowadzać nieustannie idee nowoczesnego, mądrego regionalizmu.

Za nami ponad trzydzieści lat lektury i promowania kociewskiej kultury, gwary, przyrody i historii.

Promocja setnego numeru Kociewskiego Magazynu Regionalnego stała się dla zaproszonych gości okazją do snucia refleksji na temat początków istnienia periodyku oraz wspominania jego nieżyjących już twórców oraz pomysłodawców.

Historię Kociewskiego Magazynu Regionalnego zaprezentował dyrektor biblioteki dr Krzysztof Korda, Michał Kargul przybliżył zebranym zawartość jubileuszowego, setnego numeru periodyku, z kolei obecny na spotkaniu Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki podziękował Radzie Programowej Kociewskiego Magazynu Regionalnego za zaangażowanie oraz wieloletnią, społeczną pracę związaną z tworzeniem oraz promowaniem kwartalnika.

W skład Rady Programowej KMR wchodzą: Kazimierz Ickiewicz, prof. Maria Pająkowska-Kensik, Czesław Glinkowski, Jerzy Cisewski, Jan Kulas, Józef Golicki oraz Józef Ziółkowski.

Na zakończenie czwartkowego spotkania wystąpił zespół w składzie: Karolina Kornas, Maria Machlik, Michał „Wierzba” Sajdowski. Muzycy wykonali aranżacje do utworów: Romana Landowskiego, ks. Janusza Pasierba oraz Grzegorza Ciechowskiego.

 

Archiwum wirtualne Kociewskiego Magazynu Regionalnego dostępne jest pod linkiem:

http://biblioteka.tczew.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1303:archiwum-kociewskiego-magazynu-regionalnego-juz-dostepne&catid=103&Itemid=231

Data publikacji: 2018-04-16 13:35
 • KMR
 • KMR
 • KMR
 • KMR

Ogłoszenie konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Gniew na 2018 rok. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w załączniku.

Drzewa jako narzędzie animacji społecznej

W dniach 1 marca i 12 kwietnia 2018 r. odbyły się warsztaty szkoleniowe pod nazwą „ Drzewa jako narzędzie animacji społecznej” organizowane przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Spotkania edukacyjne miały na celu uświadomić jak ważne w życiu człowieka są drzewa i jak ważną role odgrywają dla życia na Ziemi. W Warsztatach wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Radni, Sołtysi, przedstawiciele lokalnych firm i instytucji.

Keramzyt nadal bez wygranej… V liga odjeżdża

Piłkarze drużyn z naszej gminy nie zaliczą, minionego weekendu do udanych. Sobieski, pomimo prowadzenia uległ Czarnym Straszewo, a faworyzowana Mewa tylko zremisowała z Orłem Radziejewo. Bez zwycięstwa na wiosnę pozostaje Keramzyt, który tym razem uległ Rodłu Kwidzyn.

Oddala się wizja awansu Keramzytu Szprudowo do Ligi Okręgowej. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wiosną nie zdołali wygrać jeszcze meczu, a ich bezpośredni konkurenci do awansu – Wisła Tczew i Mady Ostaszewo, regularnie punktują. Tym razem było podobnie, Wisła i Mady ograły swoich rywali, a Keramzyt uległ Rodłu Kwidzyn 2:0. Nie był to mecz obfitujący w okazję bramkowe. Szprudowianie mieli pomysł na grę, ale tylko do 20-25 metra od bramki rywali, dalej zaczynał się kłopot. Podobnie wyglądała gra Rodła, ale to zespół z Kwidzyna w 17. minucie potrafił wykorzystać jedną z niewielu sytuacji pod bramką rywala. Gol na 2:0 padł już w samej końcówce, kiedy Keramzyt dążąc do remisu, rzucił większe siły do ataku. Po tym spotkaniu strata do zespołu z Ostaszewa wynosi już 10 punktów. Biorąc pod uwagę ostatnią formę obu zespołów trudno liczyć by w najbliższym czasie się zmniejszyła, chociaż Keramzyt ma jeszcze w zanadrzu zaległy mecz ze Startem Kulice.

Rodło Kwidzyn - Keramzyt Szprudowo 2:0 (1:0)  
Skład Keramzytu: Głogowski – Wosik, Kozieł (46’ - Borys), Orzechowski, Tylko (46’ - Ogórek), Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Gleizner, Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W rozgrywkach Klasy B, coraz ciekawiej poczyna sobie Sobieski Gniew. Podopieczni trenera Pyrkowskiego, po bramkach Piotra BRYSKI i Pawła JANICKIEGO w meczu z Czarnymi Straszewo prowadzili już 2:0. Niestety, sił Sobieskiemu starczyło tylko na 20 minut, a później strzelała tylko drużyna gości, która jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na wyniku 2:5, ale zespół Andrzeja Pyrkowskiego może jeszcze nie raz zaskoczyć rywali i przysporzyć im trochę kłopotów.           
Bez kłopotów nie obyło się za to w Radziejewie, gdzie miejscowy Orzeł podejmował gniewską Mewę. Wydawałoby się, że zespół Marka Kleistera powinien to spotkanie gładko wygrać, jednak małe boisko oraz mądra gra gospodarzy sprawiła, iż Mewa wracała do domu z zaledwie punktem. O tym, że nie będzie to łatwy mecz, Mewa przekonała się już w 4. minucie, kiedy to zawodnik gospodarzy dał prowadzenie swojej drużynie. 10 minut później do remisu doprowadził Dawid DANOWSKI i wydawało się, że gniewski zespół wrócił na właściwe tory. Tym bardziej, że tuż po przerwie Maciej MOKWA wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Orzeł grał jednak ambitnie i w 70. minucie wyrównał po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a przy porażce Pogoni Smętowo z Koroną Rywałd,  pozwolił on zespołowi trenera Kleistera wskoczyć na 2. miejsce w tabeli.

Sobieski Gniew – Czarni Straszewo  2:5 (2:3)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Bryska 12’, 2:0 – Janicki 16’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Przybyłowski, Watkowski (83’ - Vogler), Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Woźniak (89’ – Szulik), Janicki, Kaczeniewski (71’ – Torłop)

Orzeł Radziejewo - Mewa Gniew 2:2 (1:1)
Bramki dla Mewy: 1:1 – Danowski 14’, 1:2 – Mokwa 47’
Skład Mewy: Głowiński (46’ – Malinowski), Mitlewski, Danowski, Wiśniewski, Maciej Chyła (63’ - Klemczyk), Pielecki, Mokwa, Konieczny, Mariusz Chyła (46’ - Fabiszewski), Głowala, Gajewski (46’ - Kołodziejczyk)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421

 

Grała młodzież…

Junior B1
Rodło Kwidzyn - Sobieski Gniew 12:0

Junior C1
Sobieski Gniew – Supra Kwidzyn 1:5

Junior C2
Rodło Kwidzyn – Mewa Gniew 4:5

Junior D1
AP Malbork - Keramzyt Szprudowo 1:3

Data publikacji: 2018-04-17 09:12

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu: "Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych".

Wystaw Graty z Chaty!

Dnia 12 maja 2018 r. rusza dobrze nam znana zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Gniew, zaś na terenie Gminy Gniew zbiórka startuje 19 maja 2018r.

Miasto Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZ. 6.00 RANO W DNIU ODBIORU

Gmina Gniew:

- ODPADY MUSZĄ BYĆ WYSTAWIONE DO GODZINY 6.00 RANO W DNIU ODBIORU. ZGŁOSZENIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO SOŁTYSA LUB URZĘDU POD NR TEL.: 58 530 79 48 LUB 58 535 20 61

 

Zbiórka będzie przeprowadzana w formie „wystawki”.

Dotyczy odpadów wielkogabarytowych: zużyty sprzęt rtv i agd, stolarka budowlana, meble (szafy, wersalki), dywany, armatura sanitarna.

Mieszkańcy zabudowany jednorodzinnej wystawiają odpady przed posesjami. Mieszkańcy zabudowany wielorodzinnej przy boksach śmietnikowych.

Zabrania się wystawiania odpadów komunalnych zmieszanych.

Data publikacji: 2018-04-17 11:23

Trwa okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku informuje, że z uwagi na trwający okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych powołując się na zapisy w ustawie o lasach i ustawie o ochronie środowiska.

Prosi o rozpropagowanie przez wójtów burmistrzów informacji o bezwzględnym zakazie wypalania pozostałości pozrębowych tj. gałęzi, a także pozostałości roślinnych w lesie na polach i łąkach.
W przypadku nie zastosowania się do powyższym przepisów właściciel gruntu podlega karze aresztu lub grzywny. Dodatkowo zastosowanie tu znajduje również kodeks karny i kodeks wykroczeń.

 

Data publikacji: 2018-04-17 11:48

Obwieszczenie Starostwa Tczewskiego

Starosta Powiatu Tczewskiego wydał obwieszczenie dotyczące wszczęcia postępowania administracyjnego dotyczącego zatwierdzenia projektu zamiennego do pozwolenia na budowę nr WB.6740..1.223.2018 z dnia 20 lutego 2018 r. w zakresie zmiany zagospodarowania. Szczegóły w załączniku.

Sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w środę, 25 kwietnia o godz. 11:00 w siedzibie OSP Gniew. Podczas obrad omówiony zostanie stopień realizacji zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Radni podejmować też będą uchwały. Szczegóły w załączonym porządku obrad.

GUTW na antenie "Dzień dobry tu Gdańsk"

O działalności Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku rozmawiano z jego prezes Walentyną Czapską na antenie "Dzień dobry tu Gdańsk". Oglądaj na: www.gdansk.tvp.pl/36829882/17042018

Skocz z nami na rodzinną zabawę!

Już 12 maja czekają na nas sportowe emocje, zapierające dech wyczyny, a przede wszystkim wspólne i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Po raz kolejny Zakład Produkcji Kruszyw wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dostarczą mieszkańcom Gniewu i okolic rozrywki łączącej rodzinny piknik z pokazami prawdziwej sztuki skaterskiej.

Kilka lat temu dzięki determinacji i zaangażowaniu grupy lokalnych skaterów oraz wsparciu finansowym i merytorycznym Gminy oraz Zakładu Produkcji Kruszyw udało się stworzyć pierwszy skatepark w Gniewie. Weber skok od tej pory służy lokalnej społeczności w rozwijaniu pasji i umiejętności, a amatorzy sportów ekstremalnych mają okazję pochwalić się swoimi postępami podczas majowych imprez z okazji otwarcia sezonu.

Nie inaczej będzie w tym roku. 12 maja tradycyjnie dostarczą nam wrażeń akrobacje profesjonalnych deskorolkarzy. Ich imponujące flipy, slidy czy grindy to lata doświadczeń, które zbierali między innymi podczas wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów riderów. Zainspirowani występami poćwiczą triki na własnych bądź wypożyczonych deskorolkach, a co odważniejsi zmierzą się z kolegami i koleżankami podczas zawodów organizowanych w dwóch kategoriach wiekowych. Jako że skating to nie tylko deskorolki, stanąć w szranki będą mogli również miłośnicy innych sportów wyczynowych - jazdy na hulajnogach.

Dla osób, które nie czują się jeszcze pewnie w sportach ekstremalnych przewidziano bardziej tradycyjne w formie ćwiczenia na skoczność. Animatorki poprowadzą wspólne zabawy, a wśród nich gry w klasy, mega skakankę, skoki w dal czy gry z piłką i konikami do skakania. Niewątpliwie wspaniałej rozrywki dostarczy euro bungee, które pozwala na wykonywanie różnych akrobacji na trampolinach. Jedno jest pewne: każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Adrenalina i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu potrafi zaostrzyć każdy apetyt, nie ma się jednak o co martwić. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na porcję gorącej zupy i inne przekąski.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy - skocz z nami na rodzinną zabawę!

Data publikacji: 2018-04-18 11:39

Uwaga, Rolnicy!

Pomorska Izba Rolnicza informuje, że w dniu 26 kwietnia br. o godzinie 11:00, w Domu Kultury w Piasecznie zorganizowane zostanie spotkanie z rolnikami w celu przeprowadzenia rozeznania w zakresie wydzierżawienia gruntów po byłym PGR. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Powodzenia Gimnazjaliści!

Drodzy Gimnazjaliści! Przed Wami trzy dni ważnych egzaminów. Życzymy Wam, aby nie opuszczało Was szczęście, a uzyskane wyniki spełniły Wasze oczekiwania i ambicje oraz zapewniły przyjęcie do wymarzonych szkół. Powodzenia!

Urzekająca przyroda zachwyca przy gniewskim kościele

Przy kościele św. Mikołaja w Gniewie stanęła nowa wystawa plenerowa. Umieszczone na planszach zdjęcia, ukazują Dolinę Dolnej Wisły, jako unikatowy w skali Europy ekosystem na wyciągnięcie ręki. Już po raz drugi, ponieważ pierwsza porcja wspaniałych fotografii była tematem ubiegłorocznej wystawy plenerowej, odwiedzający mogą przenieść się do tajemnego, jakże magicznego świata przyrody. Zapraszamy wszystkich gniewian i gości miasta!

Każdy znajdzie coś dla siebie…

Aż pięć spotkań odbędzie się w najbliższy weekend na boiskach Gniewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sympatycy zarówno piłki seniorskiej, jak i młodzieżowej na pewno znajdą coś dla siebie. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Keramzytu Szprudowo z Relaxem Ryjewo w ramach 18. Kolejki Klasy A.

Obwieszczenia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Kursztyn oraz dla obszaru wsi Szprudowo w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew.

Dokumenty dodane do załącznika.

Data publikacji: 2018-04-20 11:08

Tym razem bez „Weekendu”

Przypominamy, że ze względu na niskie zainteresowanie usługodawców w tym roku w gminie Gniew nie odbędzie się „Weekend za pół ceny”. Dziękujemy za dotychczasowy udział w akacji i zachęcamy do korzystania z oferty przedsięwzięcia w sąsiednich miejscowościach.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. tropili zwierzęta i grali w Superfarmera.

BADACZE PRZYRODY – NA TROPIE TROPIKALNYCH ROŚLIN I ZWIERZĄT

Uczniowie uczestniczący w zajęciach rozwijających z przyrody nieustannie poszukują nowych przygód. Tym razem postanowili wybrać się do odległego zakątka świata i poznać rośliny i zwierzęta występujące w krajobrazie tropikalnym. Na talerzu zagościło awokado i mango. Dociekliwi przyrodnicy nie tylko skupili się na budowie i walorach smakowych, ale także wykorzystali wybrane owoce do przeprowadzenia eksperymentu z wydobytymi z nich pestkami. Obserwacje hodowli roślin śledzą na bieżąco i analizują zachodzące procesy wzrostowe.
Zwierzęciem, któremu ciekawi wiedzy badacze postanowili dokładnie przyjrzeć się była zabójczo piękna żaba: drzewołaz. Ten tropikalny płaz powstawał na zajęciach integrujących zarówno wiedzę przyrodniczą z robotyką, warsztatach pod kierunkiem pana A. Cieszyńskiego. -Wykorzystanie narządów zmysłu w projektowaniu i odbiorze wrażeń dźwiękowych oraz wzrokowych przy tworzeniu nietypowego okazu tropikalnego, wywołał u czwarto i piątoklasistów wspaniałe doznania. Połączenie wiedzy przyrodniczej i komputerowej z zastosowaniem robotyki jest dowodem na wykorzystanie multimedialnych metod pracy z uczniem- tłumaczy M. Fandrejewska.

SIMPLY THE BEST

Uczniowie klas szóstych SP1 uczestniczyli w konkursie z języka angielskiego, który odbył się w marcu tego roku. Celem konkursu było:
1. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów w zakresie języka angielskiego.
2. Popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów.
3. Motywowanie uczniów do uczenia się języka angielskiego.
4. Przygotowywanie i mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy w procesie uczenia się języka angielskiego.
5. Promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi.
6. Rozwijanie w uczniach poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe.
Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka, ponieważ troje uczniów uzyskało wynik 100 % (Estera Nowak z kl. VID, Zofia Kopp – Ostrowska z klasy VIC, Paweł Cieszyński z klasy VIA). Zwycięzcą konkursu została Zofia Kopp – Ostrowska zdobywając tytuł SIMPLY THE BEST szkoły (Po prostu najlepsza). Drugie miejsce zajął Paweł Cieszyński, trzecie Estera Nowak.
Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz dodatkowymi ocenami z języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali „+” z języka angielskiego za udział w konkursie. -Serdecznie gratuluję naszej SIMPLY THE BEST oraz pozostałym laureatom- podsumowuje Joanna Piekarska.

SZKOLNY KONKURS GRY W SUPERFARMERA

Szkolny turniej gry w SUPERFARMERA już za nami. Odbył się on w sobotę 14 kwietnia. Już o godzinie 9.00 wszyscy uczestnicy zajęli miejsca przy wylosowanych stolikach i rozpoczęli grę. Niektórym szkło niezwykle łatwo, a innym szczęści nie dopisywało. Raz za razem tracili swoje stada. Nikt się jednak nie poddawał, wszyscy walczyli do końca. Po pierwszej rundzie do półfinału dostali się:
Aleksandra Kłodda z klasy IV b
Julia Behrendt z klasy VI d
Mateusz Bytner z klasy VI d
Karol Tamowicz z klasy V a
Michał Korynt z klasy VI c
Wiktoria Szczepańska z klasy VI d.
W rozgrywce finałowej wzięły udział trzy osoby i ostatecznie
I miejsce zajęła Julia Behrendt z klasy VI d,
II miejsce Aleksandra Kłodda z klasy IV b
III miejsce Michał Korynt z klasy VI .
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych, ufundowanych dzięki dotacji z Gminy Gniew. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki od firmy Granna. -To była bardzo sympatyczny sobotni poranek. Spędziliśmy razem czas pełen emocji i radości. Do zobaczenia za rok- donoszą Joanna Kaczmarek, Hanna Sobierajska i Agnieszka Brzezińska.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie rozpowszechniania kultury.

NASZE ROBOTY

Uczniowie klas IIIe, IIIa zafascynowani ŚWIATEM WYNALAZKÓW samodzielnie zaprojektowali i wykonali ROBOTY, a potem je opisywali.

III KONKURS MATEMATYCZNO – TECHNICZNY

W piątek, 13 kwietnia, odbył się III Gminny Konkurs Matematyczno-Techniczny organizowany przez Zespół Szkół w Opaleniu. Najpierw uczniowie rozwiązywali zadania testowe z matematyki, a po przerwie odbyła się druga część konkursu. Trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły: PSP SPSK w Tymawie, SP w Polskim Gronowie, SP nr1 w Gniewie i ZS Opaleniu miały stworzyć makietę według podanej instrukcji. W konkursie indywidualnym: I, II, III miejsce zajęli uczniowie SP nr1 w Gniewie tj. Zofia Kopp - Ostrowska, Aleksander Pek, Anna Wasielewska. Ponadto SP nr 1 zajęła pierwsze miejsce w konkursie zespołowym. -Gratulujemy zwycięzcom. Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę, możliwość rywalizacji i integracji międzyszkolnej oraz za wspaniałe przygotowanie konkursu- podsumowuje B. Koszowska

ZNAM I STOSUJĘ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego ma charakter ogólnopolskich rozgrywek i wieloletnią tradycję. Jego celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Turniej ma charakter wieloetapowy: eliminacje szkolne, międzyszkolne i wojewódzkie. Zwycięska drużyna etapu wojewódzkiego bierze udział w finale ogólnopolskim.
11 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyły się eliminacje gminne zarówno w kategorii szkół podstawowych, do których przystąpiło 6 drużyn czteroosobowych oraz gimnazjalnych, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny z 2 gimnazjów. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło przy udziale policjantów z Komisariatu Policji w Gniewie, którym uczestnicy konkursu serdecznie dziękują za obecność.
30 uczestników rozwiązywało pytania zarówno teoretyczne oraz sprawdzające umiejętności zachowania się na skrzyżowaniach. W czasie przerwy wszyscy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy medycznej przygotowanej przez panie U. Lorbiecką, B. Gacek-Pek i A. Brzezińską. W ogólnej punktacji pierwsze miejsce zajęły szkoły:

W kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu,

W kategorii gimnazjum – Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie.

Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Gminę Gniew w powiecie – 26 kwietnia. Eliminacje powiatowe odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Tczewie.

I MISTRZOSTWA SZKOŁY W FUTBOLU STOŁOWYM

W ubiegłą sobotę w gniewskiej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego odbyły się I Mistrzostwa Futbolu Stołowego. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpić mogły dzieci klas I – III oraz ich rodzice. W sumie w turnieju wzięło udział ponad 40 uczestników. Spotkania były bardzo zacięte i emocjonujące. Bez względu na wynik meczów na twarzach uczestników widniał uśmiech i zadowolenie. Po ponad trzygodzinnych zmaganiach ostatecznie Mistrzami Szkoły zostali panowie Jarosław i Szymon Bafia. Tuż za nimi uplasowali się panowie Lech Meller i Teodor Piekarski, a na najniższym stopniu podium stanęli Cyprian Benyśkiewicz grający w duecie z Marcelem Tylmanem. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.
-W imieniu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego oraz uczestników turnieju pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie imprezy panom Rafałowi Kamińskiemu, Mirosławowi Łompiesiowi oraz firmie Inwest – Kom. Za wspaniałe zdjęcia dziękujemy pani Agnieszce Piecuch i StudioA. Do zobaczenia za rok...- opowiada S. Szymański.

 

Wszystkie zdjęcia znajdują się na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/pg/GminaGniew/photos/?tab=album&album_id=1655659594482845

Data publikacji: 2018-04-23 09:20
 • Mat-Tech
 • Badacze przyrody
 • I turniej piłkarzyków

Przedszkole Miejskie w Gniewie odwiedziła grupa „Forty degrees”

17 kwietnia maluchy z Przedszkola miejskiego odwiedziła grupa imprezowa „Forty degrees” z niezwykłym, interaktywnym przedstawieniem- tańcobajką pt. „Czerwony Kapturek”. Podczas wspólnej zabawy dzieci przeżywały przygody Czerwonego Kapturka i wilka- a także wcieliły się w role, stając się aktorami.

Prowadzący zabawę wodzirej uczył dzieci prostych układów tanecznych, dzięki czemu weszły w rolę bohaterów. Nasze przedszkolaki były aktywnymi uczestnikami, a nie tylko widzami. Poleczka z Czerwonym Kapturkiem, szalony rock’n’roll z wilkiem, walczyk z przesympatyczną babcią i marsz przez las z dzielnym gajowym spra­wiły wie­le fraj­dy i sa­tys­fak­cji uczest­ni­kom.

Wszystkie zdjęcia znajdują się na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/pg/GminaGniew/photos/?tab=album&album_id=1652633141452157

Data publikacji: 2018-04-23 10:08
 • Przedszkole Miejskie w Gniewie
 • Przedszkole Miejskie w Gniewie
 • Przedszkole Miejskie w Gniewie

Pożar gniewskiego kościoła. Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze

W niedzielę, 22 kwietnia przeprowadzono ćwiczenia w ramach koncentracji gminnej jednostek OSP. Strażacy gasili pozorowany pożar gniewskiego kościoła.

Rodzina Czarnowskich z Gniewu

Od tego roku ulica 7 marca w Gniewie ma nowego patrona. Został nim współtwórca Republiki Gniewskiej i pierwszy starosta powiatu gniewskiego, Franciszek Czarnowski. Do Rady Miejskiej w Gniewie wpłynął list, w którym rodzina Franciszka dziękuje za uczczenie pamięci tej nietuzinkowej postaci.

Szczegóły w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-23 11:13

I Memoriał Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W niedzielę 22 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie został rozegrany I Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: WPRS, SKS STAROGARD, GURU GNIEW, TIMEX TCZEW i TRANSFER SKARSZEWY, które rozegrały turniej systemem „każdy z każdym” do wygrania dwóch setów, do 25 punktów.

Uroczystości otwarcia dokonał Dyrektor GOSiR w Gniewie - Pan Krzysztof Bejgrowicz, który przywitał obecnych i poprosił Panią Zofię Nagórską o objęcie honorowego patronatu nad zawodami. Kajetan Nagórski w imieniu swoim, jak i całej rodziny podziękował pomysłodawcom, organizatorom i zawodnikom za zorganizowanie takiej imprezy. Podczas podsumowania imprezy wręczono drużynom pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Zwycięska drużyna TIMEX TCZEW wystąpiła w składzie: Krzysztof Zbrzeźny, Paweł Zbrzeźny, Wojtarowicz Łukasz, Bąk Maciej, Bąk Bartosz, Kaszowicz Maciej, Mrozek Karol

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 TIMEX TCZEW

2 SKS STAROGARD

3 TRANSFER SKARSZEWY

4 GURU GNIEW

5 WPRS


Wszystkie dokumenty znajdują się w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-23 12:49

Konstytucja bizensu - niezbędne informacje

Początek 2018 roku przyniósł wiele udogodnień dla przedsiębiorców. Jedną z najważniejszych zmian było uchwalenie Konstytucji Biznesu. Jej głównym założeniem jest zreformowanie, jak i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe prawo zacznie obowiązywać od 30 kwietnia br.

Silgan – ćwierćmaraton

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na V edycję Silgan Ćwierćmaratonu. Bieg odbędzie się 12 maja 2018 roku na odcinku 10 540 metrów o godzinie 10.00. Start i meta na parkingu firmy Silgan ul. Rokicka 13.

Trasa będzie przebiegać od Tczewa poprzez Rokitki, Śliwiny i z powrotem do Tczewa, nawierzchnia trasy zróżnicowana (asfaltowa, szutrowa) nie posiadająca atestu. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych miasta i powiatu tczewskiego dzięki zaangażowaniu firmy SILGAN Metal Packaging.

Sponsorem biegu jest firma SILGAN, która zadba o wyjątkowe upominki – pakiety startowe dla uczestników. Organizatorem jest Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współpracy z firmą SILGAN oraz Stowarzyszeniem Biegający Tczew.

Zapisać się można do 10 maja 2018, jednak nie czekajcie do ostatniego dnia ponieważ liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób.

Zapisy:

https://elektronicznezapisy.pl/event/2452/strona.html

Już po raz trzeci odbędzie się bieg dla dzieci Mały Silgan w kategoriach szkół podstawowych klasy III i młodsze (300 metrów) oraz klasy IV - VI (600 metrów) oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców zapisy bezpośrednio przed biegiem start o godzinie 9.00 – 12 maja 2018 roku, miejsce teren zakładu SILGAN – udział dzieci w biegu jest bezpłatny czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkie dokumenty znajdują się w załączniku.

Data publikacji: 2018-04-24 09:16

Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Biegach Ulicznych 2018

W tym roku po raz pierwszy biegi odbywające się na terenie Powiatu Tczewskiego będą brane do rywalizacji w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2018.

Link - https://elektronicznezapisy.pl/g/GP_Powiatu_Tczewskiego_2018.html

 

W skład Grand Prix wchodzą następujące biegi:

I bieg - 12 maja 2018 - Silgan Ćwierćmaraton - Tczew

II bieg - 9 czerwca 2018 - Bieg Papieski - Pelplin

III bieg - 23 czerwca 2018 - Tczew na 5 km z atestem PZLA

IV bieg - 15 września 2018 - Bieg Cysterski - Pelplin

V bieg - 28 października 2018 - Maraton Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły lub Półmaraton Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Tczew/Wielkie Walichnowy

 

Organizatorem Grand Prix Powiatu Tczewskiego 2018 są:

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji,

Pelplińskie Centrum Sportu,

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

Organizatorzy zapraszają również w każdą sobotę - Bulwar nad Wisłą godzina 9.00 na parkrun Tczew www.parkrun.pl/tczew , proszę pamiętać o wcześniejszej rejestracji i zabraniu kodu uczestnika www.parkrun.pl/rejestracja , jesteśmy również na facebooku – parkrun Tczew, udział w parkrunie można traktować jako formę przygotowania do Silgan Ćwierćmaratonu serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2018-04-24 09:30

OSP Gniew Ogłasza nabór na młodego strażaka

OSP w Gniewie ogłasza nabór na młodego strażaka. Mile widziani chłopcy w wieku od 10 do 16 lat. Serdecznie zapraszamy w każdy piątek o 15:30 do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.

Data publikacji: 2018-04-24 09:56

Europejski Tydzień Szczepień

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uprzejmie informuje, że tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień obchodzony będzie w dniach 23 - 29 kwietnia. Głównym celem tej inicjatywy jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia.

Szczegóły w załączniku:

Data publikacji: 2018-04-24 10:15

Uczniowie gniewskiego LO wystąpili w finałach Licealiady

W środę, 18 kwietnia, w hali sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn męskich, które podzielono drogą losowania na 2 grupy trzydrużynowe. W grupach grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 25 punktów, a następnie finały A,B i C. Zawody były transmitowane „na żywo” na stronie internetowej zobacz.tv.

Mecze były bardzo wyrównane o czym świadczy fakt, iż dwa z nich zakończyły się porażkami 1:2 (w tie breaku 14:16) z ZSA w Człuchowie oraz ILO w Pucku. Zespół z ZSP w Gniewie ostatecznie uplasował się na 6 miejscu w województwie uznając wyższość i klasę rywali. To był pierwszy występ gniewskich licealistów na tak wysokiej rangi imprezie siatkarskiej, dlatego należą im się wielkie słowa uznania za awans i walkę na boisku. W zasięgu ich umiejętności było miejsce na podium. Zabrakło odrobiny szczęścia i koncentracji. W zawodach uczestniczyły jeszcze zespoły z Malborka, Gdańska i Kościerzyny.

Skład zespołu z ZSP Gniew: Kamil Antosiewicz-3a, Maciej Mokwa-4b, Paweł Tucholski-4b ,Damian Kąkel-4b,Patryk Szmyt-3b, Damian Górski-2b, Paweł Berent-3b.

Trener- Wiesław Pepliński.

Data publikacji: 2018-04-24 10:25

Pobudka w najlepszym momencie!

Sobota i niedziela stały pod znakiem piłkarskich zmagań na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Warto zauważyć, iż boiska przy ul. Kusocińskiego sprzyjały drużynom z naszej gminy. Na pięć spotkań rozegranych przy ul. Kusocińskiego, w aż czterech przypadkach komplet punktów zostawał na koncie gospodarzy.

Najcenniejsze zwycięstwo tego weekendu odniósł Keramzyt Szprudowo. Podopieczni trenera Rutkowskiego, po serii spotkań bez wygranej, pokonali 3:2,  jednego z bezpośrednich rywali w walce o awans do V ligi – Relax Ryjewo. Bramki dla drużyny Keramzytu zdobywali Artur KARAŚ oraz Przemysław WOSIK, który dwukrotnie pokonywał bramkarza z Ryjewa. Zespół Krzysztofa Rutkowskiego nie dość, że odskoczył swoim sobotnim rywalom w tabeli, to odrobił także 2 punkty do 2-go w tabeli zespołu z Ostaszewa, który zremisował w Kmiecinie z Błękitnymi 2:2. Obecnie Mady mają jeszcze 8 „oczek” przewagi, ale Keramzyt ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz ze Startem Kulice.

Keramzyt Szprudowo – Relax Ryjewo 3:2 (1:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Wosik 42’, 2:0 – Karaś 59’, 3:2 – Wosik 84’  
Skład Keramzytu: Głogowski – Wosik, Kozieł, Orzechowski (90’ - Adamski), Kuros, Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Gleiznej, Czapiewski, Karaś (90’ - Ogórek)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W rozgrywkach Klasy B Sobieski Gniew przegrał wysoko z walczącym o awans WKS Lignowy Szlacheckie. Podopieczni trenera Pyrkowskiego nawiązali walkę, ale przez krótki okres czasu, gdyż już w 11. minucie zawodnik gospodarzy otworzył wynik tego pojedynku. Sobieski próbował stawić opór, jednak gracze WKSu niewiele sobie z tego robili. Jeszcze przed przerwą zdobyli bramki na 2:0 i 3:0, a w drugiej odsłonie spotkania dołożyli kolejne trzy gole. 
Dużo łatwiej przyszło zdobycie punktów Mewie Gniew. Zespół Marka Kleistera zameldował się na boisku, jednak ich sobotni rywale z Borkowa przyjechali w niepełnym składzie. Mała ilość graczy gości sprawiła, że po zejściu z boiska jednego z nich sędzia zmuszony był przerwać zawody, w wyniku tzw. „de kompletacji”. Miało to miejsce w okolicach 40 minuty, kiedy wynik brzmiał już 8:0. W związku z powyższym, spotkanie to zostanie najprawdopodobniej rozstrzygnięte jako walkower na korzyść zespołu Marka Kleistera, a wynik z boiska utrzymany. Decyzję o tym podejmie Komisja Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W ten sposób, Mewa postawiła kolejny krok w kierunku Klasy A… a nie musiała się przy tym zbytnio napocić.

WKS Lignowy Szlacheckie - Sobieski Gniew 6:0 (3:0)
Skład Sobieskiego: Koprowski – Watkowski (54’ - Drabik), Szulik, Kowalewski, Vogler, Zieliński, Torłop, Pyrkowski, Bryska, Janicki, Kaczeniewski

Mewa Gniew – Orzeł Borkowo 8:0 , Mecz przerwany - dekompletacja zespołu gości
Skład Mewy: Malinowski – Kąkel, Danowski, Kurek, Wiśniewski, Mokwa, Konieczny, Fabiszewski, Chyła, Głowala, Gajewski

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421

 

Grała młodzież…

Junior B1
Sobieski Gniew – Powiśle Pawlice – Rakowiec 4:3

Junior C1
Mady Ostaszewo - Sobieski Gniew 1:1

Junior C2
Mewa Gniew – Pomezania Malbork 8:0

Junior D1
Keramzyt Szprudowo – Orły Tczew 0:6

Junior D2
Jedynka Pelplin – Sobieski Gniew 14:0

Data publikacji: 2018-04-24 10:42

Firma Dak–Bud zaprasza na dzień otwarty!

We wtorek 24 kwietnia od godziny 9:00 do godziny 14:00 odbędzie się „Śniadanie dla wykonawców i klientów”. Będzie można skorzystać z doradztwa w tematyce budowlanej, ale także obejrzeć wszelkie pokazy.

Organizatorzy Serdecznie Zapraszają!

Data publikacji: 2018-04-24 10:53

Mazowsze niepodległej – 70 lat „Mazowsza”

Tym wyjątkowym koncertem w ERGO ARENIE Zespół „Mazowsze” uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także obchody 70. rocznicy swojego powstania. W niedzielę, 3 czerwca, zobaczyć będzie można prawdziwy spektakl, przesycony feerią barw, przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski i tańce narodowe.

Szczegóły w załączniku:

Data publikacji: 2018-04-24 11:47
 • Licealiada
 • Licealiada
 • Licealiada
 • Licealiada
 • Licealiada
 • Licealiada

Podwyżka za śmieci od maja

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie radni 8 głosami za przyjęli uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty, na mocy której od maja za zbiórkę odpadów selektywnych płacić będziemy 15 zł, a za zbiórkę odpadów zmieszanych 30 zł. Podwyżki związane są z horrendalnymi kwotami, jakie gmina dopłaca do całego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Tylko w zeszłym roku gniewski samorząd musiał dołożyć do wywozu śmieci ponad 450 tys. zł.

Zwycięskie projekty Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Znamy już projekty, które zdobyły najwięcej punktów w głosowaniu w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Do realizacji zakwalifikowały się projekty małe: "Stoły do tenisa dla świetlicy w Jeleniu", "Uśmiech dziecka - plac zabaw przy przedszkolu w Piasecznie", "Płonie ognisko w Kuchni - grill na terenie świetlicy wiejskiej w Kuchni" i "Wykonanie ogrodzenia przy świetlicy wiejskiej w Kursztynie". Spośród dużych projektów mieszkańcy najwięcej swoich głosów oddali na "Remont drogi gminnej 228036G z Rakowca w stronę Bielicy". Serdecznie gratulujemy! Szczegóły w protokole.

Aktywna tablica w Gniewie!

Cztery szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Gniew zostały zgłoszone do wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i co najmniej 20% wkładu własnego organu prowadzącego szkołę.

W tegorocznej edycji do udziału została zgłoszona Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gniewie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gniewie, Szkoła Podstawowa w Piasecznie oraz Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie.

W ubiegłorocznej edycji programu zostały pozyskane środki finansowe dla Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Założeniem programu jest przesłanie, iż jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

Wartość dofinansowania o jaką ubiega się Gmina Gniew wynosi 51.200 złotych.

Data publikacji: 2018-04-25 09:10

Znamy harmonogram remontów dróg gminnych w gminie Gniewie

W najbliższym czasie spółka Inwest-Kom wyremontuje pięć, wymagających pilnych napraw dróg gminnych, które utwardzi za pomocą płyt drogowych Yombo. Jako pierwsze na warsztat wzięte zostaną trzy odcinki dróg w Półwsi, w następnej kolejności utwardzane będą ulice Jana Pawła II i Kremskiego w Gniewie, droga w Dąbrówce i ul. Kociewska w Piasecznie.

 

Półwieś 30.04.2018 – 01.06.2018

Gniew – ul. Jana Pawła II 04.06.2018 – 16.06.2018

Gniew – ul. Kremskiego 18.06.2018 – 30.06.2018

Dąbrówka 02.07.2018 – 14.07.2018

Piaseczno – ul. Kociewska 16.07.2018 – 31.07.2018

Data publikacji: 2018-04-25 11:47

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

ENERGA - OPERATOR SA zawiadamia o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej dla ul. Konopnickiej, ul. Kolejowej, ul. Behrendta oraz ul. Ogrodowej w Gniewie z uwagi na konieczność wykonania prac w urządzeniach elektrycznych. Przerwy w dostawie energii elektrycznej wystąpią, że w dniach 26 kwietnia (czwartek) w godzinach 8:00 - 17:00, 27 kwietnia (piątek) w godzinach od 8:00 do 17:00 oraz 30 kwietnia (poniedziałek) w godzinach od 8:00 do 15:00.

Metropolitarna Karta do Kultury również w Gniewie

Od 8 maja w gniewskiej bibliotece odbierać będzie można Metropolitarną Kartę do Kultury. Jest to specjalna karta biblioteczna, która daje jej właścicielowi możliwość korzystania z usług kultury tańszych o kilkadziesiąt procent. Posiadając swoją Metropolitarną Kartę do Kultury zyskamy zniżki na przeróżne koncerty, przedstawienia, wystawy, do kawiarni, kin, a nawet na różnego rodzaju kursy!

Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Tydzień Bibliotek z gniewską książnicą

Biblioteka w Gniewie serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwać będzie od 8 do 15 maja. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest "Dowolność czytania".

Mobilna Akademia Młodych Orłów

Trenerzy PZPN przeprowadzili na obiektach GOSiR zajęcia szkoleniowe dla trenerów piłki nożnej w ramach projektu Mobilna Akademia Młodych Orłów. Spotkanie podzielono na część teoretyczną i pokazową. W zajęciach pokazowych brali udział zawodnicy klubów; Jedynka Pelplin i Sobieski Gniew. Zajęciom przyglądali się licznie zgromadzeni rodzice dzieci.

Data publikacji: 2018-04-26 09:19
 • Mobilna Akademia Młodych Orłów
 • Mobilna Akademia Młodych Orłów
 • Mobilna Akademia Młodych Orłów

Piłkarze nie mają wolnego!

Intensywnie dla piłkarzy z naszej gminy zapowiada się tzw. Majówka. Rozpoczynający okres urlopowy, ostatni weekend kwietnia to termin, w którym wszystkie zespoły – seniorskie oraz młodzieżowe rozegrają kolejne spotkania w ramach swoich rozgrywek ligowych. Podobnie sytuacja ma się w pierwszy weekend maja. Piłkarzom, pozostawało więc liczyć na odrobinę odpoczynku w „środku tygodnia”… jednak zarówno we wtorek - 1 maja, jak i we czwartek - 3 maja odbędą się zaległe spotkania, których nie udało się rozegrać w marcu ze względu na niesprzyjającą pogodę.

Po wygranej z Relaxem Ryjewo odżyły szansę na awans Keramzytu Szprudowo. Zespół Krzysztofa Rutkowskiego zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 33. punktów. Liderująca Wisła Tczew wydaje się być poza zasięgiem i pewnie kroczy po awans i zwycięstwo w rozgrywkach. Pozostaje zatem rywalizacja o 2. lokatę, którą na razie zajmują Mady Ostaszewo. Bardzo ważny dla tej rywalizacji będą najbliższe spotkania. W sobotę zespół Krzysztofa Rutkowskiego uda się do Miłoradza, na mecz z zawsze groźną Deltą, a już we wtorek rozegra zaległe spotkanie ze Startem Kulice. Jeśli udałoby się wygrać oba mecze to przewaga Ostaszewa zmniejszyłaby się do maksymalnie 5 punktów i Keramzyt ciągle miałby realne szanse walki o awans. Tym bardziej, że Mady na początku maja zmierzą się z Wisłą Tczew, która na pewno podejdzie poważnie do tego prestiżowego pojedynku.

Jeszcze ciekawiej zapowiadają się najbliższe spotkania w Klasie B, gdzie występują Sobieski oraz Mewa. Piłkarze Sobieskiego podejmą w Gniewie KP Wandowo, które wiosnę zaczęło słabo, ale w ostatnich dwóch meczach zdobyło 4 punkty. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego choć poprawili swoje wyniki w stosunku do jesieni, to punktów w rundzie rewanżowej jeszcze nie zdobyli. Okazja na przełamanie złej serii już w sobotę.             
Mewa z kolei w niedzielę zagra z Budmarem Bytonia. Podopieczni Marka Kleistera po zimowej przerwie punktują, ale także nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Wpływ na to mają różne czynniki – a to pogoda nie dopuści do meczu, a to rywale zagrają w mocno okrojonym składzie, a to skuteczność będzie na dużo niższym od oczekiwanego poziomie. Mimo wszystko, Mewa wciąż zajmuje 2. miejsce w tabeli i jak na razie przebieg rywalizacji o awans do Klasy A ma w swoich rękach.
Jednak najciekawszy, z punktu widzenia gniewskiego kibica, mecz odbędzie się we czwartek. W ramach zaległego spotkania 14 kolejki Klasy B, Mewa podejmie na boisku przy ul. Kusocińskiego zespół Sobieskiego. Derbowe spotkania rządzą się swoimi prawami, jednak biorąc pod uwagę miejsca w tabeli obu drużyn, zdecydowanym faworytem jest zespół Marka Kleistera.

 

Klasa A  "no10.pl" gr. 4: 
Sobota, 28.04, Miłoradz, g. 16:00:  Delta Miłoradz - Keramzyt Szprudowo
Wtorek, 01.05, Gniew, g. 15:00: Keramzyt Szprudowo – Start Kulice

Klasa B gr. 6:
Sobota, 28.04, Gniew, g. 17:00: Sobieski Gniew – Wandowo KP
Niedziela, 29.04, Gniew, g. 15:00: Mewa Gniew – Budmar Bytonia
Czwartek, 03.05, Gniew, g. 15:00: Mewa Gniew – Sobieski Gniew

Zagra młodzież…

Junior B1
Niedziela, 29.04, Dzierzgoń, g. 13:30: Powiśle Dzierzgoń - Sobieski Gniew

Junior C1
Sobota, 28.04, Osice, g. 14:00: Osiczanka Osice - Sobieski Gniew

Junior D1
Sobota, 28.04, Gniew, g. 11:00: Keramzyt Szprudowo – Pomezania Malbork

Junior D2
Sobota, 28.04, Gniew, g. 15:00: Sobieski Gniew – Gryf Tczew

Data publikacji: 2018-04-26 09:28

Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Pomorza odbyło się w Gniewie

W piątek, 13 kwietnia w gniewskiej twierdzy, odbyło się spotkanie Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Pomorza przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej OR w Gdańsku. Tematyka tegorocznego spotkania delegatów jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa pomorskiego była mocno związana ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Udział w form stanowił również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i praktyk stosowanych przez poszczególnych samorządowców.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili radio i ćwiczyli emisję głosu.

WIEŚCI ZE ŚWIETLICY

Marzec i kwiecień upłynął społeczności szkolnej w atmosferze wiosenno-świątecznej. Przygotowując się do świąt dzieci z świetlicy szkoły podstawowej nr 1 siały rzeżuchę do własnoręcznie ozdobionych kubeczków, wykonywały prace plastyczne różnorodnymi technikami. Galerie króliczków, kurczaczków, baranków można było podziwiać w świetlicy. W okresie wielkanocnym Świetliki obejrzały inscenizację "Triduum Paschalne" w wykonaniu uczniów klas VI.
Kiedy zrobiło się cieplej na dworze, korzystając z ładnej pogody, maluchy wychodziły na spacery, pobliskie place zabaw, szkolne boisko. Wspólnie spędzano przyjemnie czas, wykorzystując do zabawy piłki, sznur, gumę do skakania.
W marcu bywalcy świetlicy udali się również do sali wystawowej biblioteki miejskiej na wystawę fotografii pana Bogdana Przystupy pt. "Ulotny świat w fotografiach". Podziwiano cudne pejzaże pól, jezior, wsi polskich i zwierzęta uchwycone okiem aparatu.
Gdy za oknem było szaro, buro i padał deszcz, dzieci w swoich grupach zajęły się różnymi aktywnościami. Niektóre grały w kalambury, słowne gry wykorzystując tablicę interaktywną, inne zaś z Xboxa rozgrywa mecze w piłkę nożną. Młodsze dzieci budowały farmy zwierzęce, pojazdy z klocków oraz konstruowały dawno zapomniane już spinery, które udało się wprawić w ruch.
Ciekawym zajęciem dla Świetlików okazało się kodowanie obrazków. Dzieci chętnie kolorowały kwadraciki, które chwile później tworzyły ukryty obrazek. W taki sposób mogły rozwijać percepcję wzrokową, a także pracować nad orientacją przestrzenna, koordynacją wzrokowo- ruchową i koncentracją uwagi.
Nowością w naszej świetlicy stały się kolorowanki 3D. Nie każdy z podopiecznych lubi kolorować, nie każdy robi to starannie, ale czego się nie robi, żeby zobaczyć "ożywioną" własnoręcznie pokolorowaną postać, zwierzę albo pojazd?!
Dzieci również zaangażowały się w coroczną akcję "Podaj łapę" na rzecz zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie, wpierając je rzeczowo i finansowo. -Cieszymy się, że nasi podopieczni tak chętnie wzięli udział w tej akcji- informują Jolanta Górska, Małgorzata Ratyńska i Małgorzata Śmigerska.

SZKOLNI KARATECY

Karate tradycyjne stało się pasją części uczniów naszej szkoły. Jak wiemy trenowanie sportów walki wymaga nie tylko ciężkiej pracy i systematyczności ale przede wszystkim pokory. -Cieszymy się bardzo z ich osiągnięć sportowych i składamy serdeczne gratulacje. Życzymy szybkiego rozwoju kariery sportowej oraz dalszych sukcesów- mówi K. Mioduszewska-Firyn.

KLASA 3 D W RADIU GŁOS

W poniedziałek, 16 kwietnia, uczniowie klasy IIId mieli okazję wziąć udział w warsztatach w Radiu Głos w Pelplinie. Dzięki uprzejmości ks. Zbigniewa Gełdona dzieci mogły między innymi: zobaczyć na czym polega praca w radiu, wziąć udział w ćwiczeniach z emisji głosu oraz stworzyć własne nagranie. -Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie bazyliki katedralnej i poznanie jej najciekawszych zakamarków- opowiada K. Zabrocka.

Data publikacji: 2018-04-26 10:17
 • karate
 • radio
 • radio

„Wymiary mroku”- kociewski thriller już dostępny

Tam, gdzie kiedyś grasował Skorpion, powróciły groza, strach i okrucieństwo. Bezwzględny zabójca pisze własną krwawą historię, przy okazji budząc demony przeszłości… Jest już dostępna nowa książka Tomasza Hildebrandta „Wymiary mroku”. Tym razem autor postawił na kryminał. Wszystkich zainteresowanych tajemnicami i horrorem zapraszamy na spotkanie z pisarzem, które odbędzie się w Gniewie, 23 maja o godz.17.00 w Sali Kameralnej.

Na kilka dni przed obchodami Nocy Świętojańskiej w Borach Tucholskich dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń. Porwana zostaje dziewczyna wracająca z pracy do domu, znika niebezpieczny pacjent szpitala psychiatrycznego, członkowie starosłowiańskiej sekty uczestniczą w krwawym obrzędzie, a w głębi lasu odnalezione zostają zwłoki kobiety. Czy coś łączy te zdarzenia? W Starogardzie Gdańskim pojawia się nadkomisarz Andrzej Bondar, by rozwiązać zagadkę. Zwłoki kobiety znikają, zanim na miejsce zdąży dotrzeć ekipa śledczych. Dochodzenie pozostaje w zawieszeniu do chwili odnalezienia kolejnego ciała. Nie ma wątpliwości, że kobieta padła ofiarą morderstwa. Asystująca nadkomisarzowi niedoświadczona aspirant Jagna Suchocka jest zdania, że w Borach Tucholskich grasuje seryjny morderca, ale Bondar sceptycznie odnosi się do tej teorii.

Czy na Pomorzu znowu grasuje Skorpion?

Ponure tajemnice, które wychodzą na jaw oraz trauma wywołana kolejnymi okrutnym zbrodniami sprawiają, że Bondar znowu musi stawić czoło demonom, z którymi zmagał się wcześniej w Bieszczadach.

Powieść odnosi się do prawdziwych wydarzeń, które rozgrywały się na Pomorzu na przełomie lat 70. i 80.

Fragment powieści

"Słyszała za sobą zbliżające się kroki, głośne, jakby zbliżał się cały las. Ludzka sylwetka nachyliła się nad nią, błysnęły oczy, zaszeleściło ubranie.

Mężczyzna zaszlochał, jęknął z bólu. Ona zaczęła płakać. Cicho i piskliwie, by w ciągu paru sekund zanieść się histerycznym rykiem. Do głowy przyszły jej słowa modlitwy, kilku na raz. Zaczęła je recytować, połykać końcówki, gubić słowa, mylić teksty. Na zmianę błagała oprawcę i Boga, nie chciała jeszcze umierać. Była zbyt młoda, za ładna, miała przed sobą cel, pragnęła żyć. Pomiędzy łkaniem usłyszała głośny lament, znajomy głos. Krzyk, jakim zazwyczaj wołał ją ojciec. Zwierzęcy wrzask.

– Tato – wyszeptała – tato.... Proszę, ja nie chcę umierać…

Huk drugiego uderzenia usłyszała gdzieś poza sobą, jakby katowano kogoś innego, a ona była biernym świadkiem przemocy. Świst w uszach eksplodował kaskadą dźwięków i zgasł.

Zalała ją noc."

Tomasz Hildebrandt – pisarz, producent wydarzeń kulturalnych od lat związany z gdańskimi instytucjami kultury. Pasjonat muzyki. Baczny obserwator i komentator życia społecznego i polityki. Zadebiutował w 2010 roku przychylnie przyjętą przez krytyków powieścią „Wyjechać, nie wrócić”. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Akurat ukazały się powieść jego autorstwa: „Dotyk” i „Góry umarłych”.

Data publikacji: 2018-04-26 10:36

Wyróżnienie dla przedszkolaków

“Tyle jest piękna w zwyczajnych dźwiękach” pod takim hasłem w sobotę, 21 kwietnia, odbył się XXIV Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej. Wśród wielu zespołów województwa pomorskiego zaprezentowali się wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Gniewie: wokalistki Zosia i Milena wraz z zespołem tanecznym „Słoneczne Motylki” z składzie Marta, Helena, Karolinka, Majka, Marta i Agnieszka.

Uwaga, awaria sieci wodociągowej!

Spółka Inwest-Kom informuje, iż z powodu uszkodzenia przez firmę zewnętrzną sieci wodociągowej w ul. Wiślanej, dzisiaj, 27 kwietnia konieczne jest natychmiastowe zamknięcie odcinka sieci wodociągowej. Przerwa w dostawie wody nastąpi dla ul.: Wiślanej, Rybackiej, Rycerskiej oraz dla Hotelu Pałac Marysieńki na wzgórzu zamkowym. Za powstałe utrudnienia spółka Inwest - Kom przeprasza.

Przerwa w dostawie wody

Spółka Inwest-Kom w Gniewie informuje, iż w poniedziałek, 30 kwietnia z powodu prac na sieci wodociągowej w godzinach 9.00 - 11.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. Ogrodowej w Gniewie (odcinek ulicy przy stacji Orlen w Gniewie). Za powstałe spółka przeprasza!

Parafiada im. Józefa Jońca w Piasecznie

W sobotę, 5 maja na boisku sportowym w Piasecznie zorganizowane zostaną turnieje parafiadowe im. Józefa Jońca. Wydarzenie ma upamiętnić Ojca Józefa, twórcy międzynarodowej parafiady dzieci i młodzieży, zmarłego w katastrofie smoleńskiej, a także pozostałych ofiar katastrofy. Parafiada rozpocznie się o godz. 10.00. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. Popiełuszki w Piasecznie.

Trwa konkurs grantowy Działaj Lokalnie! Nabór wniosków trwa do 10 maja

Jesteś członkiem grupy nieformalnej lub organizacji pozarządowej? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, które zaktywizują mieszkańców? Trwa nabór wniosków w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Uzyskajcie szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł na realizację Waszego pomysłu.

"Dziecko Najlepsza Inwestycja" - kolejne projektowe działania

W ostatnich dniach odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie podczas zajęć z j. angielskiego rozwijających realizowanych w ramach programu "Dziecko Najlepsza Inwestycja". Mimo, że projekt niebawem dobiega końca, praca wre. Dzieci przygotowują się do egzaminu TOEIC BRIDGE m.in. pisząc próbne testy. Już dzisiaj życzymy powodzenia uczestnikom projektu!

Majówka z historią w zamku w Gniewie

Serdecznie zapraszamy do spędzenia pierwszych majowych dni w Gniewie, a konkretnie na zamku, który specjalnie na ten długi weekend przygotował szereg rodzinnych atrakcji. Spektakle multimedialne "Wakacje z duchami", szkoła szermiercza, turnieje rycerskie, przejażdżki powozem i codzienne zwiedzanie zamku, to atrakcje które czekają na wszystkich, którzy w najbliższych dniach odwiedzą Wzgórze Zamkowe.

Gniewscy szachiści z medalami

21 kwietnia w Trąbkach Wielkich  odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomor4skiego LZS w szachach „O Złotą Wieżę” oraz XI Memoriał Szachowy im. Mieczysława Goczewskiego. W turnieju uczestniczyło 49 miłośników królewskiej gry.

Modlitwa w intencji Polaków 3 maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, będącym jednocześnie świętem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, tego dnia o godz. 9.00 odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Gniewska Liga Tenisa Ziemnego

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza do udziału w I edycji Gniewskiej Lidze Tenisa Ziemnego, która wystartuje w niedzielę, 6 maja na hali sportowej w Gniewie. Rozgrywki trwać będą do 31 sierpnia. Szczegóły w regulaminie rozgrywek.

Walczymy o Podwórko Nivea w Gniewie

Gniew ponownie bierze udział w konkursie Podwórko talentów NIVEA, w którym wygrać można profesjonalny plac zabaw. Aby zwiększyć swoje szanse nakręcono film, pokazujący starania gniewskich dzieci i młodzieży o Podwórko Nivea, który stanąć miałby przy ul. Behrendta w Gniewie.

Dofinansowanie na demontaż wyrobów zawierających azbest

W piątek, 27 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie demontażu, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Wnioski należy składać do 30 maja w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.bip.gniew.pl oraz w siedzibie urzędu w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska (pok.208).

Kontrola wywozu ścieków

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że pracownicy Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Gniew oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gniewie rozpoczynają kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gniew.

Dycht Kociewie już dzisiaj

Serdecznie zachęcamy do objerzenia kolejnego odcinka programu Dycht Kociewie, emitowanego na antenie TVP 3 Gdańsk. Dziś o godz. 18.15 zobaczyć będzie można ciekawy materiał o naszym regionie. Wśród występujących nie zabraknie również zdjęć z Gniewu i rozmów z "naszymi Kociewiakami".

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.