Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ferie zimowe na terenie całego kraju od 4 do 17 stycznia 2021 roku

Dziś, 4 stycznia rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe, które w tym roku wyjątkowo są wcześniej niż w latach ubiegłych i w jednym terminie w całym kraju. Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie mają je spędzić w domu, dopuszczono tylko organizacje półkolonii i obozów sportowych.

Awaria magistrali wodociągowej w ul. Gdańskiej w Gniewie

Informujemy, iż dzisiaj, 4 stycznia wystąpiła awaria magistrali wodociągowej w ul. Gdańskiej w Gniewie. W związku z tym, bez wody do godziny 15.00 pozostają mieszkańcy ul. Gdańskiej od budynku Szkoły Podstawowej nr 1 do budynku nr 25 (myjnia). W związku z awarią magistrali wodociągowej w ul. Gdańskiej przerwy w dostawie wody mogą wystąpić w całym mieście Gniew. Na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej oraz ul. Staszica mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Dzienny Dom Senior+ w Gniewie rozpoczyna funkcjonowanie

Gmina Gniew podpisała umowę na realizację zadania pn. "Prowadzenie Dziennego Domu Senior+ w Gniewie". Dotację w wysokości 200 tys. złotych przyznano Stowarzyszeniu Kolory Życia z siedzibą w Tczewie. Umowa zawarta została do 31 grudnia 2021 roku. W styczniu rozpocznie się rekrutacja osób zainteresowanych pobytem w Dziennym Domu "Senior+", którą przeprowadzi we współpracy ze stowarzyszeniem MGOPS w Gniewie. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił przetarg na rewitalizację zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie w formule zaprojektuj i wybuduj. Termin składania ofe  upływa 18 stycznia 2021 roku o godz. 12:00. Poznaj szczegóły: www.bip.gniew.pl

Budowa strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego w Gniewie - ogłoszenie o przetargu

Gmina Gniew doczeka się kolejnej inwestycji. Będzie nią strefowa przepompowni wody przy ul. Krasickiego w Gniewie. Na jej budowę Burmistrz ogłosił właśnie przetarg. Obiekt ma być gotowy jesienią tego roku. Szczegóły: www.bip.gniew.pl.

Zima nadeszła

Długo wyczekiwana - w końcu nadeszła. I choć tegorocznej zimy opady śniegu to na razie rzadkość, prognozuje się, że zima na pomorzu zagości na dłużej. Dla kierowców nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż na drogach mogą panować niesprzyjające warunki atmosferyczne. Apelujemy o rozwagę! Jednocześnie dziękujemy spółce Inwest-Kom, która zadbała o przejezdność dróg. Słowa podziękowania kierujemy również do mieszkańców gminy Gniew, którzy zadbali o porządek wokół swoich posesji.

Świetlicowe Gzuby - podsumowanie projektu

Scrapbooking, to jedna z technik plastycznych, w tajniki której zagłębiały się od września Świetlicowe Gzuby z PSP SPSK w Tymawie. Małe rączki tworzyły ozdoby, dekoracje, kartki okolicznościowe i zakładki do książek. Zobaczcie sami, jak sztuka uczy i bawi.

Zgłoszenia kandydatów do Nagród Wolontariatu Powiatu Tczewskiego za 2020 rok

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną w 2020 roku. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas XII Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem w lutym 2021 roku będzie Miasto Tczew.

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w Gniewie

Informujemy, że w 2021 roku na terenie powiatu tczewskiego bedzie funkcjonować pięć punktów pomocy, w tym trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w Gniewie zlokalizowany jest w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10.

Trochę statystyki

Agatka i Franciszek - to najczęściej nadawane imiona w 2020 roku w naszej gminie. Podsumowując do naszej społeczności dołączyło 139 nowych mieszkańców. Najpopularniejsze imiona żeńskie, tuż po Agacie to Zuzanna, Maja i Zofia. U chłopców na drugiej pozycji uplasował się Hubert, natomiast kolejne miejsca zajęli Jakub i Jan. W 2020 roku zawarte zostały  73 małżeństwa. W ubiegłym roku pożegnaliśmy 214 osób.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje wyższe wynagrodzenie minimalne

Aktualnie wynagrodzenie minimalne to 2800,00 brutto miesięcznie. Od tej kwoty należy odjąć należne podatki i składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy. Na konto pracownika trafia zatem 2061,67 zł. Zmieniła się również minimalna stawka wynagrodzenia dla osób wykonujących pracę w ramach umowy zlecenie. W ubiegłym roku było to 17 zł brutto za godzinę, natomiast od początku stycznia stawka ta wzrosła do 18,30 zł brutto za godzinę.

Dzienny Dom Senior+ w Gniewie. Ruszyła rekrutacja uczestników

Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu "Senior+" w Gniewie. Jego uczestnikami mogą zostać osoby w wieku powyżej 60 lat, nieaktywne zawodowo, mieszkańcy gminy Gniew, które pragną integracji oraz więzi społecznych. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w siedzibie M-GOPS w Gniewie do 18 stycznia br. Szczegóły na załączonym plakacie.

Rekordowy rok inwestycyjny w gminie Gniew

Ubiegły rok był zdecydowanie trudny i inny od poprzednich. Nieoczekiwany wybuch pandemii, który uderzył w wiele ważnych dziedzin naszego życia zweryfikował zamierzone plany. Pomimo napotkanych trudności, Gmina Gniew może pochwalić się wieloma sukcesami. Samorząd intensywnie pracuje, realizując inwestycje oraz zadania służące poprawie jakości życia, nie tylko samych mieszkańców, ale i odwiedzających nas gości. Znajdźmy chwilę na podsumowanie rekordowego roku inwestycyjnego w gminie Gniew.

Ambulansowy Pobór Krwi w Gniewie - 11 stycznia 2021 roku

W najbliższy poniedziałek, 11 stycznia przed Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Zdrowych mieszkańców z terenu naszej gminy, w wieku od 18 do 65 lat, ważących co najmniej 50 kg zapraszamy z ważnym dokumentem ze zdjęciem i nr PESEL do centrum Gniewu, by pomóc potrzebującym i dać im szansę na bezcenny dar życia. Ambulansowy Pobór Krwi czynny będzie w godz. od 8:30 do 12:30.

Szczepienie przeciwko COVID-19

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, informujemy, że koordynatorem „Narodowego Programu Szczepień”, dotyczącego Covid-19 jest rząd RP, nie samorząd. Aktualne informacje na temat przygotowań można znaleźć na stronie SZCZEPIMYSIE.

Rok wielomilionowych dotacji

Tylko w roku 2020 Gmina Gniew pozyskała ponad 11 milionów złotych ze źródeł zewnętrznych. Dzięki wielomilionowym dotacjom możemy nie zwalniać tempa i mimo trudnych czasów dalej realizować zadania na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców gminy Gniew.

Orszakowy Koncert Kolęd w Gniewie

Już po raz trzeci w Gniewie odbył się Orszak Trzech Króli. W Dzień Objawienia Pańskiego, w środę, 6 stycznia w kościele w Gniewie wspominaliśmy ewangelijne wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, zamiast barwnego, tradycyjnego Orszaku zorganizowany został Orszakowy Koncert Kolęd.

Oferta pracy jako asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza osoby zainteresowane pracą asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej do zapoznania się z ogłoszeniem i składania ofert. Szczegóły oferty oraz wymaganych dokumentów dostępne w rozwinięciu.

Turystyczna końcówka roku z LOT KOCIEWIE

Końcówka 2020 roku to zawsze czas podsumowań i refleksji nad zakończonymi projektami. Jednak nie dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, która listopad i grudzień poświęciła na intensywną współpracę oraz realizację nowych, a także dopracowanie odrobinę starszych zadań.

Nagrody i wyróżnienia dla utalentowanych sportowców

Ruszył nabór wniosków w sprawie przyznania nagród i wyróżnień dla utalentowanych sportowców. Zgodnie z Uchwałą nr XLV/323/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 lutego 2018 r., nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Dokumenty można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie (parter budynku) do 31 stycznia 2021 r.

Szkoła Rodziców - darmowe szkolenie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie realizujący projekt pod nazwą Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji zaprasza Rodziców z Powiatu Tczewskiego w różnym wieku do skorzystania z darmowego szkolenia pod nazwą – Szkoła Rodziców. Jest to cykl 10 spotkań w formie online z doświadczoną panią psycholog, matką kilkorga dzieci. Spotkania będą w godzinach popołudniowych i wieczornych (szczegóły zostaną ustalone po zawiązaniu grupy).

Przekaż informacje dot. czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2007 r., nr 250, poz. 1873), zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Wnioski o dodatek mieszkaniowy z dopłatą składać można do 31 marca

4 stycznia 2021 roku w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja, dotycząca zasad przyznawania dopłat do dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.. Wnioski można składać do końca marca bieżącego roku.

Możliwe oblodzenia

W nocy z piątku na sobotę temperatura na Pomorzu może spaść poniżej zera. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że drogi oraz chodniki mogą być oblodzone i śliskie.

  • Pies

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych

Przedstawiamy Państwu aktualny harmonogram wywozu odpadów komunalnych dla miejscowości Jeleń, Piaseczno, Rakowiec, Mała Karczma, Wielkie Wyręby, Małe Wyręby, Dębowo, Dębiny. Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem.

Pieniądze na rozwój usług rolniczych - termin naboru wniosków wydłużony do 15 lutego br.

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" został wydłużony do 15 lutego 2021 r. Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które już świadczą usługi na rzecz rolników, aby mogły rozwijać swoją działalność. Wysokość dofinansowania jakie można uzyskać to maksymalnie pół miliona złotych. Warto skorzystać z tych pieniędzy.

Nagroda pieniężna za odnalezienie suni

Z kojca Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie uciekła suczka. Wystraszona, nie jest groźna. Może kierować się w stronę Pieniążkowa. Jest głodna, skuszona jedzeniem prawdopodobnie podejdzie. Osoby, które widziały sunie lub jej znalazce proszone są o kontakt pod nr tel. 693265616.

Program Rodzina 500+. Złóż wniosek na nowy okres świadczeniowy

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego (500+) na okres zasiłkowy 2021/2022  można będzie składać online od 1 lutego 2021 roku (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 kwietnia drogą tradycyjną w siedzibie M-GOPS w Gniewie, os. Witosa 9.

Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

Po feriach na lekcje stacjonarne wrócą uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Powrót klas 1-3 do szkół odbędzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało specjalne wytyczne. O warunkach przywrócenia zajęć stacjonarnych poinformował wczoraj, 11 stycznia podczas konferencji prasowej minister Przemysław Czernek.

Koronawirus. Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

Obowiązujące obecnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostają przedłużone do 31 stycznia. Utrzymany został m.in. zakaz działalności stacjonarnej restauracji, ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych, zawieszone działanie basenów, aquaparków i siłowni oraz stoków narciarskich.

Koronawirus. Rozpoczeły się testy nauczycieli

W poniedziałek, 11 stycznia rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia. Pracownicy szkół z terenu gminy Gniew badani są w przyszpitalnym drive-thru przy ul. 1 Maja w Tczewie. Badania są wykonywane za pomocą testu PCR.

Krajowa Izba Odwoławcza przychylna Gminie Gniew

Pod koniec ubiegłego roku prowadzone było postępowanie przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawcy budowy wodociągu Rakowiec-Małe Wyręby- Wielkie Wyręby. Jedna z firm, biorąca udział w przetargu, dwukrotnie odwoływała się od wyniku postępowania. Wskutek tych działań, w poniedziałek, 11 stycznia w Warszawie odbyło się posiedzenie komisji Krajowej Izby Odwoławczej (KIO), zwołane na wniosek firmy WPRI Sp. z o.o. z Gdyni przeciwko Gminie Gniew. Podjęto na nim decyzję o umorzeniu postępowania odwoławczego.

Seniorze, sprawdź kiedy możesz się zaszczepić przeciwko Covid-19

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 

„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

Założenie działalności gospodarczej czy utworzenie i wyposażenie miejsca pracy – to przedsięwzięcia, które można sfinansować pożyczką z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Dzięki temu wsparciu powstało już 5000 nowych działalności. Trzeci kwartał tego roku był pod względem kwoty wykorzystanych pożyczek najlepszy od początku 2018 roku.O nisko oprocentowane pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej mogą ubiegać się studenci, absolwenci, bezrobotni oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Inwest-Kom wykonawcą zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie zlecenia spółce INWEST - KOM w Gniewie - jednostce organizacyjnej gminy, zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej na rok 2021. Są to zadania polegające między innymi na: utrzymaniu targowiska miejskiego, utrzymaniu czystości i porządku na ulicach, chodnikach, placach, ciągach spacerowych i przystankach czy dowożeniu wody do miejscowości na terenie Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Co zrobić z choinką po świętach?

Informujemy, że zbiórka choinek w mieście Gniew planowana jest 5 lutego br. Wówczas należy je wystawić przy boksach śmietnikowych. Jeżeli mieszkańcy chcą wcześniej pozbyć się drzewek, mogą oddać je w każdą sobotę w godzinach 9:00-13:00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gniewie (PSZOK), znajdującym się na terenie firmy Inwest-Kom Sp. z o.o. przy ul. Wiślanej 6.

Utrudnienia w odbiorze odpadów w związku z oblodzeniem dróg

Drodzy mieszkańcy gminy Gniew, w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi (oblodzenia) samochodom odbierającym odpady nie udało się dotrzeć do wszystkich nieruchomości, na których powstają odpady komunalne - dotyczy to zwłaszcza miejsc oddalonych od głównych dróg. Przepraszamy za utrudnienia i informujemy, że odbiór odpadów na terenie gminy Gniew może nastąpić w innych terminach niż wskazane w harmonogramie.

Seniorze, zadeklaruj chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w gniewskiej przychodni Medical

Wszystkich seniorów 80+ zamieszkujacych gminę Gniew zainteresowanych szczepieniem przeciwko COVID-19 w Przychodni Medical Medycyna w Gniewie, os. Witosa 10 prosimy o kontakt pod numerem telefonu 728 401 139 w celu wyrażenia chęci zaszczepienia się.

Poważny wypadek przed Szprudowem – 2 osoby nie żyją

Około godz. 7.00 doszło do poważnego wypadku samochodowego przed Szprudowem, od strony Gdańska na 65,5 km drogi. W wyniku zderzenia czterech aut - 3 osobowych (1 z powiatu tczewskiego i 2 z powiatu kwidzyńskiego) i 1 dostawczego (powiat rzeszowski), zginęły 2 osoby. Droga jest całkowicie zablokowana. Przewiduje się jej zamknięcie jeszcze przez ok. 2 godziny. Na miejscu pracują 2 zastępy OSP z Gniewu, 2 jednostki z Tczewa, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

ABC działalności gospodarczej. Ulgi w opłacaniu składek

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wejherowie zaprasza zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej i związanymi z tym ulgami na szkolenie online. Szkolenie zatytułowane „ABC działalności gospodarczej. Ulgi w opłacaniu składek” skierowane jest do osób, które planują otworzyć własną firmę. Rozpocznie się ono we 22 stycznia o godzinie 9.00 i potrwa ok. 2 godzin. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szczepienia przeciw COVID-19. Ruszyła rejestracja seniorów powyżej 80. roku życia. Jak się zarejestrować?

Od północy osoby powyżej 80. roku życia w Polsce, mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Do wyboru jest niemal sześć tysięcy placówek, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia seniorów. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub osobiście – w punkcie szczepień. Przypominamy, jak zrobić to krok po kroku.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań pn. Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2021 r. i popularyzację idei wolontariatu poprzez organizacje imprez i promocję. Szczegóły w załączniku.

Gmina Gniew dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tej fali dobroci i charytatywnego poruszenia nie zatrzyma nawet wirus. Choć 29. Finał WOŚP dopiero za dwa tygodnie – w niedzielę, 31 stycznia, to wiele zbiórek i aukcji już trwa. Nasza gmina tradycyjnie włącza się w tę szczytną akcję. Zbiórka do naszej eSkarbonki już ruszyła - nie czekaj, wpłać już teraz bez wychodzenia z domu, bezpiecznie i w bardzo łatwy sposób - https://eskarbonka.wosp.org.pl/emjcnc! Pamiętajmy, że każda cegiełka pomaga!

Koronawirus. Najmłodsze klasy wróciły do szkół

Dziś po feriach do nauki stacjonarnej wrócili najmłodsi uczniowie - z klas I-III szkół podstawowych. Ich starsi koledzy nadal będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. Nauka w klasach IV-VIII i szkołach średnich pozostaje zawieszona do 31 stycznia. Przypominamy, że nauczyciele oraz pracownicy obsługi ze szkół  gminy Gniew zostali przebadani na obecność koronawirusa Covid-19 w minionym tygodni. Powrót uczniów do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wytyczne dla szkół w załączeniu.

Terminarz posiedzeń komisji w styczniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych w styczniu. W najbliższych dniach swoje posiedzenia odbędą: członkowie Komisji Społecznej (21 stycznia), radni Komisji Gospodarki (22 stycznia), radni Komisji Finansów (25 stycznia), radni Komisji Rewizyjnej (26 stycznia). Szczegóły w załączniku.

Gmina Gniew organizuje bezpłatny transport do punktu szczepień

Samorządy mają obowiązek organizacji transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych. Na terenie gminy Gniew organizatorem takiego transportu jest Gminne Centrum Reagowania (GCR), z którym należy nawiązać kontakt w przypadku trudności w dotarciu na szczepienie.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie

Medical Medycyna oferuje darmowe szczepienia przeciwko grypie dla wszystkich pacjentów bez wzglądu na wiek. Szczepienia są prowadzone we wszystkich przychodniach Medical Medycyna, również w Gniewie, os. Witosa 10. Więcej informacji pod nr tel. 58 535 22 38. Zapraszamy!

Rozlicz PIT wspierając lokalne organizacje

Gmina Gniew przystąpiła do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ułatwia przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT. W ramach projektu gmina otrzymała bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki” promujący rozliczenia podatku na terenie danej jednostki samorządu oraz do przekazania 1% lokalnym OPP.

Aby skorzystać z możliwości rozliczenia się za pomocą programu “PITax.pl Łatwe podatki” należy kliknąć poniższą ikonę „Rozlicz PIT w gminie Gniew” lub skorzystać z zbioru polecanych stron internetowych znajdujacego się u dołu witryny www.gniew.pl (w razie potrzeby proszę przewinąć listę). Rozliczających PIT dodatkowo zachęcamy do skorzystania z listy lokalnych OPP dostępnej w programie i przekazania 1% organizacjom z terenu gminy Gniew.

Na terenie Miasta i Gminy Gniew organizacjami posiadającymi status OPP, którym można przekazać 1% są:

  • AKADEMIA OPALEŃSKA, KRS: 0000130173

  • FUNDACJA DASZRADE IM. BARBARY KARACZYŃSKIEJ, KRS: 0000408216

  • FUNDACJA IM JANA III SOBIESKIEGO, KRS: 0000396082

  • 1% można przekazać również miejscowym jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Główne założenia programu to zachowanie w regionie wpływów z PIT-ów podatników oraz wspieranie i promowanie lokalnych organizacji pożytku publicznego

 

W związku z przystąpieniem gminy Gniew do projektu „Wspieraj lokalnie”, umożliwiającego organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy lokalne OPP o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na naszej stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani są do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla OPP należy wypełnić następującego formularza: www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Data publikacji: 2021-01-19 13:17

Przerwa w dostawie wody dla miejscowości Gogolewo

Spółka INWEST-KOM informuje, że z powodu awarii, 20 stycznia br. w godz. 9:30-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Gogolewo. Za utrudnienia przepraszamy.

Darmowe szkolenie prawne

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zaprasza do skorzystania ze szkolenia dot. zagadnień prawnych w codziennym życiu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny! Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia. 

COVID-19 - informacje o szczepieniach i transporcie 

Informujemy, że w dniach 15-21 stycznia seniorzy, którzy ukończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie) mogą rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Od 22 stycznia będą mogli rejestrować się seniorzy, którzy ukończyli 70 lat (roczniki od 1942 do 1951). Osoby niepełnosprawne i samotni seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do najbliższego punktu szczepień zorganizowanego przez gminę Gniew.

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko COVID-19 w Gniewie

Informujemy, że w dniach 15-21 stycznia seniorzy, którzy ukończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie) mogą rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Od 22 stycznia będą mogli rejestrować się seniorzy, którzy ukończyli 70 lat (roczniki od 1942 do 1951). Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy mający trudności w dotarciu do najbliższego punktu szczepień, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminę Gniew.

Gniewski Budżet Obywatelski 2021

Startuje tegoroczny Gniewski Budżet Obywatelski! Na realizację zadań w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2021 przeznacza się, jak w poprzednich latach, kwotę 100 000 złotych. Od dzisiaj, 21 stycznia aż do 26 lutego można składać swoje pomysły na realizację obywatelskich projektów. Zachęcamy do udziału w inicjatywie!

21 stycznia - Świętujemy Dzień Babci

Chyba nikt nie zaprzeczy, że babcie są najlepsze na świecie! Przytulą, nakarmią, pocieszą dobrym słowem. Kochane Babcie bez Was świat nie byłby taki piękny! Ściskamy Was mocno i życzymy dużo zdrowia. Może pochwalicie się Waszymi zdjęciami z wnukami an naszym fanpage'u Gniew - miasto z charakterem? Natomiast wnukowie upominkami, które przygotowali dla swoich babć. I nie zapomnijcie jutro ucałować swoich dziadków! 

Konsultacje projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej

Do 15 lutego 2021 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi potrwa I etap konsultacji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Zapraszamy do zapoznania się z tym projektem i zgłaszania uwag. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej ministerstwa.

1% Twojego podatku to 100% wsparcia dla Piotrusia

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz osób potrzebujących z terenu naszej gminy. Wśród nich znalazł się Piotruś u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano nowotwór złośliwy. U chłopca wystąpiły pooperacyjne powikłania: lewostronny niedowład ciała oraz wada wzroku. Aktualnie Piotruś porusza się na wózku inwalidzkim. Koszty leczenia i ciągłej rehabilitacji są ogromne. Wesprzyjmy Piotrusia w jego drodze do zdrowia przekazując 1% podatku - KRS: 0000270809 z dopiskiem "Gabrychowski, 14061". Szczegóły na załączonym plakacie.

22 stycznia - Dzień Dziadka

Drodzy Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia, radości i pogody ducha, pociechy z każdego wnuczka i każdej wnuczki a także szacunku i uznania oraz długich lat życia. Jednocześnie w imieniu wnucząt z całej Gminy Gniew dziękujemy za Waszą troskę, ciepło i miłość.

Wartość sprzedanych napojów alkoholowych - przekaż informację

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2020.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Dziś rusza rejestracja seniorów po 70 roku życia

Przypominamy, że dzisiaj rusza rejestracja seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Od 15 stycznia na konkretne terminy w konkretnych punktach szczepień umawiają się już seniorzy powyżej 80. roku życia. Seniorzy mają być szczepieni od 25 stycznia.

Zawalenie ściany budynku mieszkalnego w Polskim Gronowie

Dzisiaj, 22 stycznia przed godz. 9:00 doszło do zawalenia jednej ze ścian szczytowych budynku mieszkalnego w Polskim Gronowie. Dom zamieszkiwała jedna osoba, która aktualnie znalazła lokum u rodziny. Na miejsce zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie podjął już działania pomocowe. Decyzje o zdatności budynku do zamieszkania wyda Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Powszechny Spis Rolny - Gmina Gniew nagrodzona przez Prezesa GUS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gmina Gniew uzyskała pierwsze miejsce w powiecie tczewskim oraz piąte miejsce spośród 123 gmin województwa pomorskiego w konkursie organizowanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dla gmin o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samopisu.

Wolne terminy szczepień w przychodni Pelmed w marcu

W związku z informacjami Ministerstwa Zdrowia, dotyczącymi baku wolnych terminów szczepień przeciwko COVID-19, jakie obiegły niedzielne media, informujemy, że w przychodni Pelmed w Gniewie dostępne są jeszcze szczepionki i wolne terminy na marzec. Zachęcamy do rejestracji przede wszystkim telefonicznej pod numerem 575 207 496. Osobiste wizyty w przychodni w związku z rejestracją odbywajmy w ostateczności.

Licytacje WOŚP

29. Finał WOŚP już 31 stycznia! Oprócz wpłat do eSkarbonki Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie zapraszamy również do wzięcia udziału w licytacjach. Przedmioty z gminy Gniew znajdziecie na koncie sztabu #164 Powiatu Tczewskiego. Chcesz, aby Twoje przedmioty również trafiły na licytacje WOŚP? Skontaktuj się z organizatorem akcji w Gniewie pod numerem telefonu 507 125 558.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 stycznia o godz. 11.00 odbędzie się XXXI sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Zachowując bezpieczeństwo jej uczestników obrady odbędą się w trybie online za pomocą aplikacji Teams. Głównym tematem spotkania będzie plan inwestycyjny na rok 2021 i lata następne. Szczegóły w załączeniu.

Uzupełniono kolejność szczepień przeciwko COVID-19

Do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 zostały wprowadzone regulacje polegające na uzupełnieniu kolejności szczepień przeciwko COVID-19 o nowe kategorie osób. Są też nowe grupy osób zwolnionych z kwarantanny.

Gniewianie docenieni

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Centrum Muzycznie Aktywnych polegającą na podsumowaniu projektu "Imć Kurdybanek i Panna Lawenda" zyskała uznanie komisji w konkursie "Opowiedz" realizowanego w ramach programu "Działaj Lokalnie"!  Gniewianie otrzymali nagrodę finansową w wysokości 500 złotych. Korzystając z okazji, prezentujemy film, który będzie reprezentował Powiat Tczewski na szczeblu ogólnokrajowym. Gratulujemy!

Brak wolnych terminów szczepień przeciwko COVID-19

NZOZ PELMED w Gniewie informuje, że na tę chwilę nie ma wolnych terminów szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to również, że aktualnie przychodnia nie rejestruje nowych pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

27 stycznia - 101. rocznica powrotu Gniewu do Macierzy

27 stycznia 1920 roku, po blisko 150 latach niewoli, nadeszła chwila wyzwolenia! Wkraczające do Gniewu Wojska  Polskie dokonały  przyłączenia  tych  ziem  do  Państwa  Polskiego. Zachęcamy mieszkańców Gniewu, do obejrzenia filmu upamiętniającego tę ważną datę, którego prezentacja odbędzie się podczas dzisiejszej transmisji z sesji Rady Miejskiej w Gniewie online o godz. 11:00. Transmisja dostępna na fanpage'u Gniew - miasto z charakterem.

Nicpońskie Śpiewaki z nagrodą w konkursie Opowiedz

Miło nam poinformować, że kolejni reprezentanci Gminy Gniew otrzymali nagrodę w wysokości 400 zł w konkursie "Opowiedz" realizowanego w ramach programu "Działaj Lokalnie"! Zachęcamy do obejrzenia filmu konkursowego. Gratulujemy!

Ruszyły konsultacje projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej

Do 15 lutego 2021 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi potrwa I etap konsultacji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Zapraszamy do zapoznania się z tym projektem i zgłaszania uwag.

29. Finał WOŚP w Gminie Gniew

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już niemal 3 dekady! W tym roku Gmina Gniew dołącza do niej z jeszcze większym zaangażowaniem. Bo nie ma dla Nas rzeczy niemożliwych! Wielki finał w Gniewie już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia!

Trwa remont toalet w SP nr 2 w Gniewie

Trwa remont toalet usytuowanych na parterze budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie. Decyzje o niezwłocznym remoncie wymusił zły stan techniczny rur, który był powodem dwukrotnego zalania pomieszczenia. W związku z awariami odświeżenia wymagała również sąsiadująca z toaletami szatnia. Aktualnie wylane zostały posadzki, zakupiono również wszelkie niezbędne sanitariaty. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych placówki i budżetu Gminy Gniew oraz pozyskanemu odszkodowaniu.

Wypadek na drodze Opalenie – Nicponia. Ruch wahadłowy.

Na drodze powiatowej z Opalenia do Nicponi doszło do zderzenia 2 aut osobowych. 4 osoby są poszkodowane. Ruch odbywa wahadłowo. Na miejscu pracują jednostki straży z Opalenia, Kwidzyna i PSP w Tczewie oraz Policja i zespół ratownictwa medycznego. Utrudnienia potrwać mogą przez najbliższą godzinę. Prosimy o ostrożność!

Identyfikatory na wjazd pojazdów na teren starego miasta

Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie określenia regulaminu wydawania i użytkowania identyfikatorów długoterminowych i krókoterminowych uprawniających do wjazdu pojazdów do strefy ograniczonej dostępności na obszarze Starego Miasta w Gniewie. Ma to na celu usprawnieniew organizacji ruchu strefy ograniczonego dostępu na obszarze Starego Miasta w Gniewie. Dotychczasowe karty parkingowe tracą ważność z dniem 8.02.2021 r.

Od 1 lutego zmiana obostrzeń przeciwepidemicznych w handlu i kulturze

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w tak zwanym etapie odpowiedzialności. Będzie on obowiązywał do 14 lutego. Od 1 lutego zniesione zostaną godziny dla seniorów, otwarte bedą sklepy w galeriach handlowych oraz muzea i galerie sztuki.  Większość obostrzeń sanitarnych zostaje jednak utrzymana.

Konsultacje projektu Strategii Rozwiazywania Problemów Społecznych Gminy Gniew na lata 2021-2027

Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu Strategii Rozwiazywania Problemów Społecznych Gminy Gniew na lata 2021-2027. Konsultacje potrwają od 28.01.2021 r. do 04.02.2021 r.

Koronawirus. Obowiązujące ograniczenia i zasady bezpieczeństwa

Przypominamy, że wczoraj rząd poinformował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki – od 1 lutego będzie możliwe ich ponowne funkcjonowanie w ścisłym reżimie sanitarnym

Otwarty konkurs ofert - edukacja ekologiczna w 2021 roku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Gniew pn.: "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2021". Szczegóły w załączniku.

Burmistrz odebrał nagrody z GUS za Powszechny Spis Rolny

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Gdańsku na ręce burmistrza Macieja Czarneckiego przekazali nagrody wygrane przez Gminę Gniew w konkursie organizowanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dla gmin na najwyższy odsetek spisanych gospodarstw rolnych w kanale samopisu. Gmina Gniew zajęła w nim pierwsze miejsce w powiecie tczewskim oraz piąte miejsce spośród 123 gmin województwa pomorskiego.

Nowy boks śmietnikowy przy ul. Wąskiej w Gniewie

Trwa montaż boksu śmietnikowego przy ul. Wąskiej w Gniewie. Nowa altana śmietnikowa ma na celu nie tylko osłonić nie zawsze estetyczne i często przepełnione kontenery na śmieci. Zamykana na klucz, ochroni także przed wyrzucaniem odpadów przez osoby trzecie do nie swoich śmietników. Inwestorem jest spółka Inwest-Kom, zarządca nieruchomości, dla których budowana jest wiata.

Medical w Gniewie na liście punktów szczepień

Informujemy, że przychodnia Medical Medycyna w Gniewie znalazła się na liście punktów szczepień przeciwko COVID-19. Seniorzy powyżej 70 roku życia mogą dokonywać rejestracji na szczepienia już od poniedziałku, 1 lutego 2021 roku. Rejestracja możliwa jest w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerami telefonów: 58 535 22 90 lub 535 22 38. Szczegółowe informacje o szczepieniach w naszej gminie znajdą Państwo na załączonym plakacie informacyjnym.

Narodowy Spis Ludności - nabór kandydatów na rachmistrzów

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki - Gminny Komisarz Spisowy w Gniewie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Termin składania ofert mija 16 lutego 2021 roku.

29. Finał WOŚP za nami!

Gmina Gniew po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzięki Waszym ogromnym sercom i wsparciu naszych 30 wolontariuszy, już na ten moment udało się zebrać 17 753 złotych! A to jeszcze nie koniec – zbiórka nadal trwa!

Od dziś można składać wnioski na świadczenie 500+

Od dziś można składać wnioski o 500 plus w nowym okresie świadczeniowym drogą elektroniczną. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.