Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

Ogólna Federacja Organizacji Pozarządowych informuje o zapisach na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W kwietniu zostanie zorganizowana wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. W piątek, 2 kwietnia odpady odebrane zostaną od mieszkańców sołectwa Brody Pomorskie oraz miasta Gniew. W piątek, 16 kwietnia ze zbiórki skorzystać będą mogli mieszkańcy sołectw: Jeleń, Piaseczno i Rakowiec. Szczegóły znajdą Państwo na załączonych plakatach.

Światowy Dzień Autyzmu

Dzisiaj, 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Autyzmu, którego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum tej choroby. To dobry dzień, by pomyśleć ciepło o wszystkich, którzy zmagają się z tym problemem.

Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł Karol Wojtyła - papież Jan Paweł II. Jego śmierć wstrząsnęła całym światem. Wszyscy pamiętamy ten wieczór, kiedy zabiły dzwony kościołów, łączyliśmy się w modlitwie, smutku i bólu. Wielki człowiek, pasterz, podróżnik, głowa kościoła katolickiego oraz wzór dla wielu młodych ludzi. Upamiętniając życie świętego Polaka, w gniewskim kościele jako pierwszym w diecezji, powstał ołtarz Jana Pawła II. W każdą sobotę możemy przed nim odmawiać nowennę za wstawiennictwem Ojca Świętego w szczególnie ważnych intencjach dla naszych parafian.

Wesołych świąt Wielkiej Nocy!

Z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt składają Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wiosennej pogody ducha i niezłomnej siły do pokonywania codziennych życiowych trudności, która pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Biuletyn LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Światowy Dzień Sportu

Z okazji przypadającego dziś dnia sportu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim instytucjom, organizacjom, działaczom sportowym składa najszczersze podziękowanie i wyrazy uznania za podejmowane inicjatywy.

Przerwa w dostawie wody.

Informujemy, iż z powodu prac remontowych na sieci wodociągowej w dniu 7 i 8 kwietnia 2021r mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców osiedla Leśnego w miejscowości Tymawa, za utrudnienia przepraszamy.

Wymiana wodomierzy w Tymawie.

Związku z wdrażaniem systemu do zdalnego odczytu wodomierzy w dniach od12 .04.2021r do 15.04.2021r Inwest - Kom w Gniewie prosi mieszkańców osiedla Leśnego w Tymawie (lewa i prawa strona ) o umożliwienie dokonania wymiany wodomierzy. W celu sprawnego przeprowadzenia wymiany urządzeń prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z naszą firmą i umówienie się co do dnia i godziny odpowiadającej Państwu.

Telefon kontaktowy 58-535-23-18 lub 31 wew.42 i 43

Piękna Wieś Pomorska 2021

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje, że Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”, którego główną ideą jest poprawa estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród. Konkurs docenia piękno wiejskiego krajobrazu i integrację społeczności lokalnej na rzecz rozwoju życia kulturalnego wsi. Zadbana wieś zagroda stanowi wizytówkę regionu. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”. Pomimo założeń regulaminu konkursu, Gmina Gniew dopuszcza udział w konkursie zagród nierolniczych – bez możliwości udziału w kolejnych etapach konkursu.

Światowy Dzień Zdrowia

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy ratują ludzkie życie i pomagają utrzymać je w dobrym stanie. Dziękujemy za ogromny trud i wielkie serca, jakie wkładacie w niesienie pomocy potrzebującym, za waszą ciężką i ofiarną pracę na rzecz ochrony zdrowia i życia drugiego człowieka zwłaszcza w tym trudnym czasie. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz wiele satysfakcji z pracy zawodowej.

Rusza przebudowa ulicy Kapinosa.

Drodzy mieszkańcy miło nam poinformować, iż ulica Kapinosa w Gniewie została przekazana inwestorowi do rozpoczęcia jej przebudowy. Wykonawca od poniedziałku, 12 kwietnia przystąpi do prac remontowych, w związku z czym droga częściowo może być zablokowana. O postępie inwestycji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Z najlepszymi życzeniami dla działaczy sportowych

Z okazji Światowego Dnia Sportu, który obchodziliśmy 6 kwietnia, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska na ręce przedstawicieli Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji złożyła osobiste życzenia.

Obecne obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Dziś na konferencji prasowej rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia. Najbliższy czas ma pokazać jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w kraju po świątecznych wyjazdach Polaków. Przypomnijmy, że do 18 kwietnia nadal zostają zamknięte m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

Gniew oczami turysty

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z podróżniczym blogiem turysty z Gdańska „Miejski Wojażer”, który w ostatnim czasie odwiedził Gniew i zachwycił się naszym miastem. Na swoim turystycznym blogu opisał zorganizowaną wycieczkę do Gniewu, pokazując i opisując zwiedzane miejsca, lokalne atrakcje oraz krajobrazy doliny dolnej Wisły. Oczami turysty przedstawiamy bardzo ciekawy spacer ulicami i zakątkami naszego miasteczka. Dziękujemy Panie Kamilu za tak interesujące przedstawienie walorów turystycznych Gniewu. Serdecznie zapraszamy na stronę bloga, na której znajdą Państwo wyjątkowy spacer po mieście. Turystów zaś zapraszamy do miasta!

Znamy wyniki konkursu Granty na Kulturę 2021

W czwartek, 1 kwietnia wyłoniono laureatów konkursu Granty na Kulturę 2021, organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Tym samym przyznano 30 dofinansowań na stałe formy kulturalne w wysokości 42 000 zł oraz dofinansowano 10 inicjatyw kulturalnych na łączną kwotę w wysokości 7 989,80 zł. Gratulujemy!

Uwaga na oszustów

"Masz nie oplacony mandat karny. W dniu 31.03.2021 twoj mandat zostanie przekazany do komornika z tytulu zaleglosci 10.00 PLN. Oplac teraz". SMS-y takiej treści pojawiły się u niektórych odbiorców. Policjanci ostrzegają: to oszustwo!

Podwórko NIVEA stanęło w Piasecznie

Już jest! W centrum Piaseczna stanął plac zabaw, wybudowany w ramach akcji Podwórka Talentów NIVEA. To dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, kolejna grupa dzieci z gminy Gniew może spędzić czas na wspaniałej zabawie! W czwartek, 8 kwietnia, w obecności Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wykonawcy oraz dyrektor szkoły Sylwii Gotschalk, odbył się oficjalny odbiór techniczny obiektu. Plac zabaw nie tylko będzie służył zabawie, ale będzie pełnił również funkcję edukacyjną.

Centrum kultury z kolejnym dofinansowaniem

Kolejne dofinansowanie w wysokości 50 400 złotych przyznano Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie w ramach programu Promocja czytelnictwa realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach projektu w naszej gminie organizowane będą m.in. spotkania literackie i liczne działania wspierające czytelnictwo. Gratulujemy kolejnej ciekawej inicjatywy i czekamy na realizację!

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W piątek, 16 kwietnia zorganizowana zostanie kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w naszej gminie. Tym razem z akcji skorzystać będą mogli mieszkańcy miejscowości: Jeleń, Piaseczno, Piaseckie Pole, Wielkie Wyręby, Małe Wyręby, Mała Karczma, Rakowiec, Dębowo. Kolejne zbiórki odbędą się 27 i 30 kwietnia. Szczegóły znajdą znajdą Państwo w załączniku.

Szczepienia ochronne przeciwko zakażeniom wirusem HPV

Wyłoniono realizatorów szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom wirusem HPV w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV "Chronię życie przed rakiem", którzy przeprowadzą szczepienia ochronne dziewcząt z rocznika 2009.W Gniewie szczepienia wykonywać będą przychodnie Pelmed i Medical.

Startuje II edycja VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w sobotę 29 maja 2021 roku na terenie Miasta i Gminy Gniew odbędzie się Bieg Veolia Run. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu biegaczy. Bieg gniewski to nie tylko rywalizacją sportowa, ale także doskonała okazja, aby zwiedzić nasze piękne miasto oraz zachwycić się jego walorami turystyczno-przyrodniczymi.

Praca w Gniewie

Zakład Produkcyjny Leca Polska Sp. z o.o aktualnie prowadzi rekrutację na stanowisko operatora maszyn drogowych oraz operatora linii produkcyjnej. Szczegóły na załączonych plakatach.

Aktualizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju Społeczno–Gospodarczego Gminy Gniew do 2030 r.

Wydłużony został termin konsultacji społecznych w sprawie aktualizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Gminy Gniew do 2030 r. Konsultacje potrwają do 30 kwietnia do godz. 14.00. Zachęcamy do udziału! Dokument podlegający konsultacjom oraz formularz konsultacyjny znajdą Państwo w załączniku.

Oferta pracy

Firma TCiUZ Durkalec, od ponad 20 lat specjalizująca się w transporcie krajowym, towarów sypkich, wywrotkami, zatrudni kierowcę kat. C+E. Pracodawca oczekuje: doświadczenia w zawodzie, prawa jazdy kategorii C+E, karty kierowcy, aktualnego zaświadczenia o niekaralności. Miejsca zamieszkanie niedaleko siedziby firmy będzie dodatkowym atutem. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 609 183 540.

Trwają zapisy na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. pomorskim

Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane są do godz. 12.00 12 kwietnia.

Praca w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko montera podzespołów elektronicznych. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia proszone są o przesyłanie CV na adres Alarmtech Polska Sp. z o.o., ul. Kusocińskiego 3, 83-140 Gniew lub na adres e-mail: rekrutacja@alarmtech.pl. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Przerwy w dostawie wody na os. Leśnym w Tymawie

Spółka INWEST-KOM informuje, iż w związku z prowadzoną wymianą wodomierzy głównych na terenie os. Leśnego w Tymawie, w dniach od 12 do 15 kwietnia, mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie wody dla mieszkańców. Za utrudnienia spółka INWEST-KOM przeprasza.

Ptasia grypa u łabędzie niemego w Czatkowach

Na podstawie art. 51, ust. 5, pkt. 1 Ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt ( Dz. U. z 2020, poz. 1421 ze zm.) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie zawiadamia o wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (H5N8) u 1 sztuki łabędzia niemego znalezionego na terenie powiatu tczewskiego, w jeziorze Czatkowskim. Zawiadomienie wydane zostało na w opraciu o badanie wykonane 7 kwietnia w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym Państwowym Instytucie badawczym w Puławach.

Wsparcie dla rolników – dyżury pracowników PODR

Rolnicy z terenu gminy Gniew, potrzebujący pomocy w zakresie prowadzonej działalności rolniczej, mogą skorzystać ze wsparcia pracowników Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Dotacje dla młodych rolników

Zachęcamy do skorzystania z dotacji dla młodych rolników, chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie. Wnioski o wsparcie mogą składać osoby fizyczne, które nie ukończyły 40 lat, posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpoczęły w nim działalność rolniczą maksymalnie 2 lata przed dniem złożenia wniosku. Wnioskodawcy muszą również posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub uzupełnić je w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. 

Para bocianów na gniewskim kominie

Z ogromną radością informujemy, iż para bocianów zawitała już do Gniewu. Bociany zadomowiły się w gnieździe na kominie piekarni. Miło nam również poinformować, że samica złożyła już pierwsze jajko. Życie pary bocianów możemy obserwować dzięki zamontowanym na kominie kamerom. Monitoring bocianiego gniazda można obejrzeć na stronie Eko-Centrum Heliantus. Zapraszamy do śledzenia losów naszych gniewskich bocianów!

ABC Przedsiębiorczości - szkolenia online dla zakładającyh działalność gospodarczą

W imieniu Fundacji Wspomagania Wsi oraz Narodowego Banku Polskiego serdecznie zapraszam mieszkańców Państwa Gminy na bezpłatne szkolenia "ABC Przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast". Ze względu na sytuację epidemiologiczną szkolenia zostały przeniesione do Internetu. Obecnie prowadzona jest rekrutacja na termin od 15 do 18 kwietnia.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 13 kwietnia 2021 r., Zarządzeniem nr 55/21 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.