Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W piątek urząd nieczynny

Uprzejmie informujemy, że w piątek 4 czerwca 2021 r. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. W przypadku konieczności rejestracji zgonu, prosimy o kontakt z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego pod numerem tel. 509 664 593. Za niedogodności przepraszamy!

Burmistrz Dzieciom

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka! Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim Dzieciom najserdeczniejsze życzenia! Niech radość towarzyszy najmłodszym każdego dnia, a czas spędzany w gminie Gniew będzie beztroski i stanowi źródło niekończących się pomysłów! W tym wyjątkowym dniu włodarz zaprasza dziś na rynek w Gniewie, na którym od godz. 12.00 czekać będzie na Was moc atrakcji, w tym darmowe lody od Burmistrza w Piekarni U Karola! Bądźcie z nami!

Procesja Bożego Ciała w Gniewie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwane Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim, obchodzona w celu uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W Polsce święto to jest dniem wolnym od pracy, obchodzonym zawsze w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W gniewskim kościele uroczysta msza święta odprawiona zostanie o godz. 10.30. Po nabożeństwie wierni uczestniczyć będą mogli w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Gostomksiego i Piłsudskiego na rynek w Gniewie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Stołówka w SP nr 1 w Gniewie z dofinansowaniem

Kuratorium Oświaty w Gdańsku ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” – edycja 2021. Spieszymy, by podzielić się z Państwem dobrą informacją, bowiem Gmina Gniew otrzymała z programu 80 000 złotych na wyposażenie stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Wsparcie finansowe otrzymało łącznie 30 organów prowadzących dla 39 szkół podstawowych na łączną kwotę 2 320 070 złotych.

Projekt rewitalizacji konsultowany u konserwatora zabytków

W czwartek, 27 maja burmistrz Maciej Czarnecki wraz z projektantami z Pracowni Projektowej Kowalski spotkał się z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, by skonsultować projekt rewitalizacji ulic: Dolny Podmur, Kościelnej, ks. Kursikowskiego, Spichrzowej, Jakusz Gostomskiego, Sambora i Pod Basztą w Gniewie.

Dzieci opanowały gniewski rynek

Na rynku w Gniewie trwa dziś Dzień Dziecka. Wesołym zabawom nie ma końca. Najmłodsi z uśmiechem na twarzy opanowują plac Grunwaldzki, by brać udział w atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Jak na charakter wydarzenia przystało, nie brakuje tu dziś stoisk z malowaniem twarzy, kącików rekreacyjnych, balonów i baniek mydlanych. Dla ochłody, na wszystkich uczestników imprezy czekają też darmowe lody od Burmistrza w Cukierni U Karola. Tym co korzystają już z dziecięcych harców życzymy udanej zabawy, a tych którzy jeszcze nie dotarli serdecznie zapraszamy!

Przedstawiciele urzędu pomagają uczestnikom DDS+ w dokonaniu samospisu

Uczestnicy Dziennego Domu "Seniora"+ w ramach udziału w zajęciach, mogli skorzystać z pomocy przedstawicieli urzędu w Narodowym Spisie Powszechnym. Dzięki czemu szybko i sprawnie spełnili swój spisowy obowiązek. Szczegółowe informacje dotyczące spisu znajdą Państwo na stronie www.spis.gov.pl, ponadto przypominamy, iż dla osób nieposiadających dostępu do internetu w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie zostało utworzone stanowisko komputerowe przeznaczone do dokonania internetowego samospisu.

Rozgrywki piłkarskie

Przedstawiamy Państwu terminy meczów piłki nożnej na najbliższe dni. Mecze rozgrywać się będą na boisku piłkarskim przy Hali GOSiR w Gniewie. Najbliższe spotkanie gniewskiej drużyny już jutro o godz.18 00. Trzymajmy kciuki za nasze drużyny.

Kondolencje dla rodziny śp. Zdzisława Gehrke

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zdzisława Gehrke emerytowanego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Gniewie w latach 1972-1975. Łącząc się w bólu i smutku najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym składają dyrekcja, młodzież, byli i obecni pracownicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie.

Finalistka XI Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż 26 maja,w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie uczennica kl. IId z ZSP w Gniewie - Kinga Mentel Finalistka XI Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów, organizowanym przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Tczewie odebrała dyplom oraz nagrodę z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna oraz Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta - Przemysława Szenroka. Serdecznie gratulujemy.

Kolejne dofinansowanie dla gminy Gniew

Mamy miłą wiadomość, iż Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował Gminę Gniew o otrzymaniu dotacji w wysokości 106 965 złotych na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Koloni Ostrowickiej o długości 750 m. O postępie prac będziemy informować Państwa na bieżąco. 

Więcej kwiatów w mieście

Na przełomie maja i czerwca na terenie Gniewu pracownicy spółki Inwest-Kom wsadzili ponad 2000 nowych sadzonek do miejskich kwietników. Obsadzone wcześniej bratki zastąpiły pelargonie, sukulenty - aptenie sercolistne, komarzyce i surfinie. Rośliny pięknie zdobią gniewskie ulice, dodając im koloru i uroku. Wspaniale komponują się także z kwitnącymi na różowo głogami dwuszyjkowymi.

Działalność LOT Kociewie w maju

Przedstawiamy Państwu biuletyn Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami organizacji, podjętymi w maju. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Bezpłatne szkolenie komputerowe

J&C GROUP zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach komputerowych przygotowujących do zdobycia Ogólnoświatowego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych IC3 Spark. W kursie mogą wziąć udział osoby w wieku 18+, zamieszkujące teren województwa pomorskiego, zatrudnione i chcące podnieść swoje kwalifikacje i pozycję na rynku pracy. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

O Gniewie w Onecie - odwiedź miasto na weekend

Portal Onet.pl opublikował materiał podróżniczy o ciekawych miejscach w Polsce, które warto odwiedzić na weekend. Wśród propozycji miast i wsi, do których warto wybrać się na ciekawy i spokojny weekend znalazł się również Gniew. Nasze miasto, jak czytamy na stronie, swoim malowniczym położeniem potrafi wprawić w prawdziwy zachwyt. Wśród wąskich, krętych uliczek średniowiecznego grodu panuje niebywały spokój, a momentami wydaje się, że czas zatrzymał się tu w miejscu. Czas urlopów pomału się rozpoczyna, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do Gniewu - nie tylko na weekend!

Dzień Dziecka w Kursztynie

W sobotę, 5 czerwca Sołectwo Kursztyn zorganizowało Dzień Dziecka. Wśród atrakcji dla najmłodszych mieszkańców wsi nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, rodzinnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Sołtys Bogdan Rękawicz wraz z radną Ewą Majewską oraz całą społecznością sołectwa bardzo dziękują burmistrzowi Maciejowi Czarneckiemu za niespodziankę w postaci dmuchanej zjeżdżalni, która przyniosła dzieciom wiele radości.

Mieszkańcy z dofinansowaniami na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Gniew w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w ostatnim czasie podpisała kolejne umowy z mieszkańcami o udzielenie dotacji celowych na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Podstawę zawarcia umów stanowi Uchwała nr VI/3515 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 25 lutego 2015 r. w sprawie zasad i trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowych z budżetu Gminy Gniew na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska.

 • Podpisanie umów na dofinansowanie budowy przydomowych...
 • Podpisanie umów na dofinansowanie budowy przydomowych...

Dzieci z Zespołu Szkół w Opaleniu dziękują burmistrzowi

Zespół Szkół w Opaleniu wraz z dziećmi oraz całą społecznością szkolną dziękują burmistrzowi za mile spędzony Dzień Dziecka, który odbył się 1 czerwca przy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej na rynku w Gniewie. Poza wieloma atrakcjami oraz lodami od włodarza, miłą niespodzianką było wręczenie upominków w postaci tablic magnetycznych dla przedszkolaków z Opalenia oraz Pieniążkowa.

 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka
 • Dzień Dziecka

Szczepienia dzieci od 12 roku życia

Informujemy, iż od 7 czerwca ruszyły szczepienia dzieci od 12 roku życia. Od czerwca do końca wakacji dzieci będą mogły skorzystać z istniejących punktów szczepień, natomiast we wrześniu planowane jest uruchomienie akcji szczepień w placówkach oświatowych. Obecnie dzieci od 12 lat mogą być szczepieni preparatem firmy Pfizer. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie.

Spotkanie z nadleśniczym

Burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska, wraz z kierownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomościami Anną Kowalewską spotkali się z Maciejem Robertem, Nadleśniczym Nadleśnictwa Starogard Gdański. Wizyta przedstawiciela oddziału Lasów Państwowych miała na celu omówienie dalszej współpracy z Gminą Gniew oraz podjęcie działań związanych z zamianą i przejęciem nieruchomości gruntowych, usytuowanych w obrębach geodezyjnych wsi Rakowiec, Kolonia Ostrowicka i Widlice.

Gniewskie rondo Rondem Republiki Gniewskiej?

Dzisiaj rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące nadania nazwy "Rondo Republiki Gniewskiej" dla skrzyżowania ulic Gdańskiej, Kościuszki i 27 Stycznia w Gniewie. Konsultacje potrwają do 30 czerwca, a do udziału w nich zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców gminy Gniew. Aby wziąć w nich udział, należy opowiedzieć się za lub przeciw pomysłowi w elektronicznej ankiecie. Zachęcamy Państwa do podzielenia się swoim zdaniem!

Dzień Księgowego

Z okazji dnia księgowego składamy wszystkim księgowym najlepsze życzenia, satysfakcji z wykonywanej pracy, bezbłędnych rozliczeń, samych sukcesów zawodowych oraz szczęścia w życiu prywatnym.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W poniedziałek, 14 czerwca o godz. 14.30 w Sali Kameralnej CKiBP w Gniewie odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Podczas obrad radni podejmą uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej oraz wieloletniej prognozie finansowej gminy Gniew na rok 2021 i lata następne oraz udzielenia dotacji z budżetu Gminy Gniew z przeznaczeniem na realizowane w 2021 r. prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Nazwy ulic w Nicponi – zgłoś propozycje

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących nadania nazw ulic we wsi Nicponia. Przedmiotem konsultacji społecznych jest zebranie propozycji nazw ulic. Konsultacje rozpoczynają się 9 czerwca i potrwają do końca miesiąca.

Rozmowy o szlakach turystycznych

Burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht odbyli spotkanie z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Spotkanie dotyczyło renowacji pieszych szlaków turystycznych przebiegających przez gminę Gniew. Omawiano również szczegóły stałej współpracy gminy Gniew ze Stowarzyszeniem PTTK, w celu rozwoju gminnej turystyki oraz podjęcia działań sprzyjających podkreśleniu walorów turystycznych naszej gminy, którymi niejednokrotnie byli zachwyceni przybyli do naszego magistratu goście.

Uwaga zmiana 998=112

998 = 112. Od 16 czerwca br. dzwoniąc pod numer 998 Państwowej Straży Pożarnej usłyszymy komunikat: "Numer alarmowy 112, proszę czekać na zgłoszenie się operatora". Pomorskie, podobnie jak i inne regiony, realizuje program przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR).  

Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii - weź udział w konsultacjach

Obszar Metropolitarny Gdańsk Gdynia Sopot wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata dotycząca organizacji transportu tak, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. Zachęcamy do udziału!

Kluby sportowe z dofinansowaniami

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął nabór wniosków na realizację zadań w 2021 r. w ramach Programu Klub. Dofinansowanie w łącznej kwocie 57 135 000 zł otrzymało 5131 klubów z terenu całego kraju. Miło nam poinformować, że wsparcie finansowe na realizację projektów sportowych w wysokości 10 000 złotych otrzymały również gniewskie organizacje: Klub Sportowy SOBIESKI Gniew, Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia” i Stowarzyszenie Sportowe Klub Piłkarski Keramzyt SZPRUDOWO. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zaplanowanych zadań!

Narodowy Spis Powszechny - udziel odpowiedzi na pytania rachmistrza

Przypominamy, że na terenie naszej gminy spisu dokonuje 6 rachmistrzów: Katarzyna Szustka, Natalia Splitt, Joanna Winter, Natalia Poznańska-Puliak, Irena Grajkowska, Michalina Spica. Zgodnie z prawem, respondent nie może odmówić rachmistrzowi udzielenia odpowiedzi na pytania spisowe. Ostateczny termin dokonania spisu upływa z końcem września br. Rachmistrzowie wykonują połączenia telefoniczne wyłącznie z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

XXII Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż we wtorek 8 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się XXII Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Wśród najlepszych ekip województwa pomorskiego znalazły się uczennice SP 2 w Gniewie, które wywalczyły srebrny medal. Serdecznie gratulujemy.

Dofinansowanie na kolektory słoneczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew 14 czerwca planuje ogłosić nabór wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Z uwagi na ograniczone środki w budżecie gminy o przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność wpływu wniosków.

Mecze piłki nożnej

Przedstawiamy Państwu terminy meczów piłki nożnej na najbliższy weekend, które będą rozgrywane na boisku piłkarskim przy Hali GOSiR w Gniewie. Spotkanie gniewskiej drużyny odbędzie się już w sobotę 12 czerwca o godz. 11 00, następny mecz 13 czerwca o godz.16 00. Zapraszamy do kibicowania naszym drużynom.

Konsultacje projektu Regionalnego Programu Strategicznego

Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach prowadzonej procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie bezpieczeństwa środowiskowego i energetycznego ogłosił konsultacje projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie bezpieczeństwa środowiskowego i energetycznego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie bezpieczeństwa środowiskowego i energetycznego.

Statystyka Narodowego Spisu Powszechnego

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Gdańsku przekazało nam informację dotyczącą aktualnego stanu realizacji zadań spisowych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Według stanu na 9 czerwca dla obszaru gminy Gniew do spisania pozostało 4645 mieszkań, spisano już 1193 domostw. Udział procentowy zakończonych formularzy dla naszego obszaru wynosi 25,68%, a dla całego kraju: 19,61%. Mieszkańcom, którzy dokonali już spisu serdecznie dziękujemy! Przypominamy, że spis trwa do końca września.

Burmistrz gościnnie na otwarciu Klubu Seniora

W czwartek, 10 czerwca odbyło się w uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Gniewie, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu. Gości śpiewająco i w pięknych strojach powitał kociewski zespół Błękitna Wstęga. Samorządowcy wszystkim seniorom z terenu miasta i gminy Gniew złożyli najserdeczniejsze życzenia i upominki. Burmistrz Maciej Czarnecki podkreślał jak bardzo docenia zaangażowanie w aktywizację osób starszych w lokalnej społeczności. Przedstawiciele gniewskiego samorządu gratulowali hartu ducha oraz ogromnych chęci działania w środowisku seniorskim.

Śmiertelne potrącenie w Piasecznie

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Piaseczno. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca bmw potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej mieszkanka Trójmiasta poniosła śmierć. Stróże prawa zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania

Spotkanie burmistrza z gniewskimi przewodnikami

14 czerwca Burmistrz Maciej Czarnecki i sekretarz Karolina Liebrecht spotkali się z przewodnikami naszego miasta. Zebranie dotyczyło ożywienia ruchu turystycznego w gminie Gniew. Uczestnicy spotkania dzielili się swoim długoletnim doświadczeniem oraz posiadaną wiedzą na temat potrzeb turystycznych gości przybywających do Gniewa. Omówiono również szczegóły współpracy pomiędzy gniewskimi przewodnikami. Uzgodniono, iż zebrania będą odbywały się cyklicznie w celu ustalenia oraz podjęcia działań sprzyjających rozwojowi turystyki naszej gminy.

Kociewie prezentowało swoje atrakcje na Śląsku

U schyłku wiosny powoli wszyscy szukamy ciekawych propozycji na nadchodzące wakacyjne wyjazdy. Udział w targach turystycznych oraz wydarzeniach plenerowych to doskonały sposób, aby przekonać niezdecydowanych urlopowiczów do spędzenia swojego wolnego czasu na Kociewiu. Nie inaczej było w przypadku mieszkańców Śląskiej Aglomeracji, którzy odwiedzili targi turystyczne ATRAKCJE REGIONÓW, które w miniony weekend, 11-13 czerwca 2021 r. odbyły się w Parku Śląskim w Chorzowie. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również oferty Kociewia, które kolejny raz było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, Powiat Starogardzki oraz Powiat Tczewski.

Wspomnienia Pana Zdzisława Gehrke pierwszego dyrektora ZSZ w Gniewie

Zachęcamy Państwa do przeczytania wspomnień o Panu Zdzisławie Gehrke, pierwszym dyrektorze Zespołu Szkół Zawodowych w Gniewie. Był nie tylko dyrektorem i jednym z najbardziej zaangażowanych twórców placówki oświatowej w Gniewie. Był przede wszystkim znakomitym nauczycielem matematyki, którego dziś wspomina gniewska społeczność. 

Spotkania Burmistrza w sprawach rozwoju gminy

W ostatnim czasie burmistrz Maciej Czarnecki odbył kilka ważnych spotkań, podczas których rozmawiano na temat rozwoju Gminy Gniew i wsparcia gniewskiego samorządu.

Bezpłatne badania mammograficzne w Gniewie 15 lipca

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej. W Gniewie badanie będzie można wykonać 15 lipca w godzinach od 10:00 do 16:00 przy Przychodni Zdrowia MEDICAL na os. Witosa 10.

Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w badmintonie!

Miło nam poinformować, iż dnia 15 czerwca 2021r. w hali sportowej klubu badmintona „Garnizon” w Gdańsku - Wrzeszczu odbyła się XXI Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie, w której nasza gniewska młodzież z ZSP zdobyła złoto i srebro. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...
 • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w...

Szczepienia przeciwko COVID-19 - statystyka

Szczepienia przeciwko CIVID-19 trwają. Od 1 czerwca ruszyły już szczepienia dzieci od 12 roku życia. W gminie Gniew przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 4845 osób. W pełni zaszczepionych jest 2870 mieszkańców. W grupie wiekowej 0-11 lat zaszczepiono 1 osobę, w grupie 12-19 lat 95 osób, w grupie 20-39 lat 881 osób, w grupie 40-59 lat 1568 osób, w grupie 60-69 lat 1219 osób, w grupie 70+ 1081.

Zgłoś swoją posesję do konkursu "Piękne miasto Gniew 2021"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Informuje o rozpoczęciu dziewiątej edycji Konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2021” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Nr 81/21 z dnia 15 czerwca 2021 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Sołeckie inwestycje

Wostatnim czasie, w Jeleniu, w ramach Funduszu Sołeckiego zakończono prace remontowe ciągu pieszego w kierunku miejscowego jeziora. Prace wykonała spółka Inwest-Kom.

Raport o stanie gminy za 2020

Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji czerwcowej (zgodnie z planem sesji jest to 30 czerwca br.) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 30 czerwca o godz. 11 00 odbędzie się XXXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem spotkania będzie omówienie raportu o stanie gminy Gniew za 2020 rok. Radni pochylą się także sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Gniew za 2020 rok oraz sprawozdaniem finansowym gminy Gniew za rok 2020. Samorządowcy podejmą także uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok poprzedni.

IV Gniewskie Igrzyska Dzieci

Miło nam poinformować, iż 14 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody dla szkół podstawowych pod nazwą GNIEWSKIE IGRZYSKA DZIECI. To już czwarta edycja imprezy. W tym roku w imprezie udział wzięło 5 szkół z terenu miasta i gminy Gniew: SP Nr 1 GNIEW, SP Nr 2 GNIEW oraz ZS OPALENIE. Reprezentacje szkół składały się z 16 osób (po 1 dziewczynce i 1 chłopcu z klas I – VIII plus rezerwowi). Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie – Pani Beaty Czaja - Osiak. Imprezę zaś podsumowała oraz pogratulowała uczestnikom Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew - Pani Joanna Kamińska. 

Gniewscy karatecy na zawodach w Warszawie

Miło nam poinformować, iż niedzielę 13 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie, odbył się XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karateków z 51 klubów karate tradycyjnego z całej Polski. W zawodach również uczestniczyli reprezentanci Klubu Karate z Gniewa pod bacznym okiem senseja Kazimierza Maruta. Włodarze gminy osobiście złożyli gratulacje oraz przekazali dyplomy wraz z upominkami gniewskim karatekom.

Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim”

Z przyjemnością informujemy o drugiej edycji konkursu dla mieszkańców woj. pomorskiego pt. „Twoja ulubiona trasa rowerowa w woj. pomorskim”, który startuje 22 czerwca 2021r. Celem inicjatywy jest zachęcenie do aktywności sportowej oraz rozpowszechnienie turystyki rowerowej w regionie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Oferta pracy

Spółka Fama w Gniewie obecnie prowadzi rekrutację pracowników na stanowisko: monter konstrukcji stalowych, ślusarz oraz spawacz. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach. 

Spotkanie dla rolników

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami firmy Elewarr Sp. Z o.o. Oddział w Malborku, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 17 00 w świetlicy wiejskiej w Kolonii Ostrowickiej. Podczas spotkania omówione zostaną możliwości współpracy oraz tegoroczny skup zbóż i rzepaku z terenu gminy Gniew. Wszelkie pytania prosimy kierować do organizatora spotkania Jarosława Sławińskiego pod numerem tel. 601 912 245. 

Dzień Dziecka w Szprudowie

W Szprudowie 12 czerwca został zorganizowany Dzień Dziecka. Pomimo, że pogoda tylko częściowo sprzyjała to frekwencja dopisała. Podczas imprezy zostały przeprowadzone różnego rodzaju konkursy, które zostały nagrodzone. Oprócz nich odbył się również mecz piłki nożnej. Dodatkową atrakcją była biesiada przy ognisku z kiełbaskami. Sołtys wraz z nieformalną grupą "Aktywni Szprudowianie" bardzo dziękują wszystkim mieszkańcom za udział i Pani Hannie Smoczyńskiej, piekarnii-ciastkarnii "Meler" Pelplin oraz Radnym Miasta i Gminy Gniew za wsparcie tego wydarzenia. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu Granty na Kulturę pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. 

Działaj Lokalnie - nabór przedłużony do 20 czerwca!

Informujemy, że nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Programu „Działaj Lokalnie” został przedłużony o 3 dni. Do 20 czerwca można składać wnioski w ramach konkursu. Przypominamy, że aplikacje składa się wyłącznie on-line poprzez generator na stronie organizatora.Szczegóły oraz Regulamin znajdują Państwo TUTAJ. Zachęcamy do składania wniosków!

Mecz piłki nożnej już w sobotę

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Sobieski Gniew z Supra Kwidzyn, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11 00 przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę. 

 

Kampania profilaktyczna Tajemniczy klient Gniew „21”

Kampania Tajemniczy klient Gniew „21” została zrealizowana na terenie gminy Gniew z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) w Gniewie w okresie od marca do kwietnia br. Akcja miała na celu sprawdzenie czy sprzedawcy przestrzegają przepisów dotyczących sprzedawania alkoholu nieletnim. Badaniu zostały poddane wszystkie sklepy (32) ze sprzedażą alkoholu, które znajdują się na terenie miasta i gminy Gniew.

Otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Piasecznie już za nami!

Powstanie Podwórka Talentów Nivea w samym centrum Piaseczna to efekt wspólnego zaangażowania lokalnej społeczności, kolejna grupa dzieci z gminy Gniew może spędzać czas na wspaniałej zabawie! To dzięki Państwu dzieci będą mogły wspólnie spędzać czas i rozwijać swoje talenty. W czwartek 17 czerwca nastąpiło długo oczekiwane otwarcie placu zabaw. Na dzieci czekało sporo atrakcji. Ponadto każdy mógł spróbować waty cukrowej, oraz zjeść kiełbaskę przygotowaną przez samego burmistrza.

Mobilny punkt spisowy w Gniewie!

Już za tydzień, w sobotę, 26 czerwca, podczas Gniewinek, na rynku w Gniewie staną stoisko spisowe, w którym dokonać będzie można samospisu internetowego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań do spisania się. Punkt czynny będzie w godz. od 16.00 do 20.00. Pomocy w spisie udzieląprzedstawiciele Głównego UrzęduStatystycznego i Gminnego Biura Spisowego. Szczegóły na plakacie.

Mobilny Punkt Szczepień w Gniewie 26 czerwca

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID-19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień, który zorganizowany zostanie w siedzibie Stowarzyszenia CAG, w sobotę, 26 czerwca w godz. od 9.00 do 17.00. Szczepienia wykonywane będą jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson przez zespół Medical w Gniewie.

Terminarz posiedzeń komisji w czerwcu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek 24 czerwca spotkają się wspólnie członkowie Komisji Gospodarki, Finansów i Społecznej, a w piątek, 25 czerwca odbędzie się posiedzenie członków Komisji Rewizyjnej. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Przywrócenie działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

Od 1 lipca wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tczewskiego. Sposób umawiania i zapisy na porady nie ulegają zmianie i odbywają się telefonicznie pod nr tel.58 77 34 912 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie), mejlowo na adres e-mail: punkt@powiat.tczew.pl lub za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Dziś pierwszy dzień astronomicznego lata

Dziś 21 czerwca zaczyna się długo wyczekiwane astronomiczne lato, podczas przesilenia letniego. Na północnej części półkuli początek lata astronomicznego przypada w terminie od 20 a 22 czerwca - w zależności od ilości dni w roku. W bieżącym roku lato astronomiczne zaczyna się dzień wcześniej niż lato kalendarzowe czyli 21 czerwca. Jest to zarazem najdłuższy dzień w roku. 

Ptasia grypa odwołana

Wojewoda Pomorski 11 czerwca wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 5 maja 2021 r. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego. W myśl nowego rozporządzenia uchylone zostają obostrzenia w sprawie ptasiej grypy.

Narodowy Spis Powszechny

Informujemy, że od 23 czerwca rachmistrzowie spisowi mogą spisywać mieszkańców w terenie. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na stronie internetowej urzędu statystycznego lub w urzędzie gminy. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.

Gniewinki 2021 już 26 czerwca!

W najbliższą sobotę, 26 czerwca odbędą się Gniewinki. To pierwsza impreza tegorocznego lata, jaka odbędzie się w centrum Gniewu! W programie oprócz atrakcji dla najmłodszych, nie zabraknie także wspaniałych koncertów! Tego dnia wystąpią dla Państwa: Chałturka, Czelo, Zespół Piersi, a gwiazdą wieczoru będzie Anita Lipnicka. Start o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Od 1 lipca zmiany w Dobrym Starcie (300+)

15 czerwca Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, który zmienia zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022. Składanie wniosków będzie odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej. Obsługą procesu od dnia 1 lipca zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmian nie odczują te osoby, które do tej pory składały wnioski o świadczenie poprzez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz system Empatia. Z ich perspektywy składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie. Wnioski należy składać od 1 lipca do 30 listopada br.

Regionalna Konferencja Rolna w Gniewie

Wszystkich rolników z terenu gminy Gniew i nie tylko, serdecznie zapraszamy na Regionalną Konferencję Rolną, która odbędzie się we wtorek, 29 czerwca na zamku w Gniewie. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie rolniczej pracy i kierunkach działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, poznajmy aktualne działania podejmowane przez Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00.

Gniewinkowy konkurs!

Z okazji Gniewinki 2021 Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, wspólnie ze spółką Inwest-Kom oraz Gminą Gniew przygotowało wakacyjną zabawę, w której będzie można wygrać rower oraz inne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Aby wziąć udział w zabawie, należy wykonać kilka zadań. Zgłoszenia trwają do do czwartku, 24 czerwca do godz. 23:59. Serdecznie zapraszamy!

Burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie dziś późnym wieczorem i nocą burz z gradem. Wyładowaniom miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami wystąpić może również grad.

Unijny Certyfikat COVID dostępny w aplikacji mObywatel

Od dziś w aplikacji mObywatel jest dostępny Unijny Certyfikat COVID (UCC) umożliwiający osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom oraz osobom posiadającym negatywny wynik testu na koronawirusa swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej. Do tej pory UCC można było pobrać jedynie z Internetowego Konta Pacjenta – następnie certyfikat należało wydrukować w celu okazania na granicy. Od dziś można go mieć również w telefonie – w tym samym czasie pojawił się w aplikacji mObywatel i w aplikacji Ministerstwa Zdrowia Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

Burze z gradem oraz silnym wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje dziś burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad. Prosimy o ostrożność.

Pierwszy taki przystanek w gminie Gniew

W Tymawie powstał pierwszy w gminie przystanek autobusowy zasilany panelami słonecznymi. Innowacyjna wiata przystankowa w sposób ekologiczny i bezpieczny będzie służyła podróżnym oraz mieszkańcom. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew serdecznie dziękuje sołtys Helenie Modzelewskiej, radnemu Eugeniuszowi Dłużewskiemu, firmie P.H.U Ślizex oraz wszystkim mieszkańcom za współpracę i zaangażowanie w realizację inwestycji.

 

Dzień Ojca

Dziś 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca! Z okazji tego wyjątkowego dnia, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim ojcom składa najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam niesłabnącej radości ze swoich pociech. Niech będą one dla Was zawsze wsparciem  oraz powodem do dumy a spędzone razem chwile będą źródłem satysfakcji i spełnienia. 

Edukacyjny piknik na zamku już za nami!

We wtorek, 22 czerwca na zamku w Gniewie odbył się piknik edukacyjny pn. ”Przyszłość zawodowa nie taka straszna”, organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew oraz Powiślańską Szkołę Wyższą. W pikniku osobiście wzięli udział włodarze gminy burmistrz Maciej Czarnecki oraz sekretarz Karolina Liebrecht, którzy przysłuchiwali się debatom na temat przyszłości młodzieży. Celem spotkania było zaprezentowanie innowacyjnych oraz interesujących kierunków studiów, jakie placówka oferuje swoim przyszłym studentom.

Dofinansowanie dla gminnych OSP na zakup sprzętu

We wtorek, 22 czerwca został rozstrzygnięty konkurs „FLOREK - wsparcie dla OSP" na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. O dofinansowanie starają się także jednostki z terenu gminy Gniew.  Złożone wnioski przez jednostki z terenu Gminy Gniew tj. OSP Gniew, OSP Opalenie i OSP Kolonia Ostrowicka na dofinansowanie zakupu sprzętu zostały rozpatrzone pozytywnie. Kwoty dotacji poznamy w późniejszym terminie. Serdecznie gratulujemy!

Mecz piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Sobieski Gniew A1 z drużyną KP Starogard Gd, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godz.14 00 przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.

 

Program wakacyjny na lato 2021

Wakacje już tuż tuż dlatego przedstawiamy Państwu wakacyjny program na lato 2021 przygotowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie. W programie między innymi zajęcia taneczne, fitness dla dzieci i młodzieży oraz turnieje piłki nożnej i siatkowej. Miłą atrakcją będą również wyjazdy rodzinne do Lemur Parku w Rumii oraz Parku Rozrywki Funday w Tczewie. Szczegółowy program wakacyjny - lato 2021 znajdą Państwo na załączonych plakatach. Serdecznie zapraszamy oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. 

Sobotnie targowisko przeniesione!

Szanowni Państwo informujemy, iż w związku z organizacją Gniewinek w sobotę 26 czerwca targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie ( w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2). Zapraszamy do sobotnich zakupów.

Spotkanie z Ministrem Michałem Cieślak ws. rządowego projektu Samorząd 3.0. Rozwój bez barier

Sekretarz Karolina Liebrecht uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez FRDL w ramach Forum Koordynatorów ds. dostępności w JSFP. Podczas spotkania rozmawiano o ustawie o dostępności oraz utrudnieniach dla samorządów. Wskazywano, że za ustawą nie idą środki na dostosowanie obiektów instytucji publicznej. Minister zapewniał, że przyjrzy się wskazywanym problemom i odniesie się do nich na piśmie. Liczmy na pozytywne ustosunkowanie się Pana Ministra do postulatów samorządów.

Janowe muzykowanie

Dziś, 24 czerwca obchodzimy imieniny Jana. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim Janom składa najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia marzeń. Od lat, w gminie Gniew w sposób szczególny celebruje się imieniny Jana. Wczesnym rankiem, pod oknami solenizantów przygrywa Gniewska Orkiestra Dęta, którą dyryguje Jadwiga Mielke. 34-letnia już tradycja janowego orkiestrowania jest wyrazem niezwykłej pasji gniewskich muzyków, za co serdecznie dziękujemy! 

Trzydziesty Turniej Rycerski Króla Jana III

W sobotę 26 czerwca na zamku w Gniewie obędzie się Trzydziesty Turniej Rycerski Króla Jana III. Wydarzenie na zamku pozwoli Państwu spotkać średniowiecznych rycerzy i ich giermków ćwiczących sprawność we władaniu włócznią czy mieczem z konia oraz ujrzeć wyjątkowo niebezpieczne starcia zakutych w zbroje rycerzy kruszących kopie. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzienny Dom Senior+ uroczyście otwarty

W piątek, 25 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Gniewie. Wydarzenie było też okazją do zainaugurowania programu Gmina Przyjazna Seniorom, do którego Gmina Gniew przystąpiła w tym roku. W trakcie uroczystości rozdano również pierwsze certyfikaty gniewskim Firmom Przyjaznym Seniorom oraz Ogólnopolskie Karty Seniora.

Pomorskie Forum Rad Seniorów

Przedstawiciele gniewskiej Rady ds. Seniorów uczestniczyli w spotkaniu Pomorskiego Forum Rad Seniorów, które było organizowane hybrydowo. Uczestników przywitała Agnieszka Kapała- Sokalska – Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego, która przedstawiła założenia polityki senioralnej w województwie pomorskim. Dodatkowo zaproszeni eksperci, adokaci - dr Sławomir Koroluk oraz Katarzyna Adriańczyk, przedstawili prawa konsumenta oraz przykłady czyhających na seniorów oszustw, a także porady, jak nie dać się oszukać. Pomorskie Forum Rad Seniorów stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem rad seniorów na Pomorzu.

Gniewinki już za nami!

Cudowna atmosfera, wspaniali ludzie, niezwykłe występy. Tak w skrócie można opisać co się działo na Gniewinkach w miniony weekend. Najmłodsi mogli skorzystać z szeregu atrakcji. Niezapomniane koncerty zespołu Piersi i Anity Lipnickiej, Chałturki i Czelo, które wspaniale wprowadziły w nastrój wakacji. Podczas wydarzenia nie zabrakło również zajęć z energetycznym Fitdance z Markiem Krykowskim oraz pokazu tańca Uniwersytetu III Wieku i występu z grupy KOKO Teatr. Podczas imprezy mieszkańcy mogli się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson oraz spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym. Dziękujemy wszystkim za udział w sobotniej imprezie.

Dobry Start (300+)

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje że, w związku ze zmianami obowiązującymi od 1 lipca, w poniedziałek 5 lipca w godzinach od 8.00 do 13.30 w siedzibie gniewskiego ośrodka (os. Witosa 9) będzie możliwość złożenia wniosku elektronicznego na świadczenie Dobry Start (300+) z pomocą oddelegowanych pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Aby skorzystać z pomocy, należy przygotować dane wnioskodawcy i uczących się dzieci (numery PESEL, numer konta, nazwa i adres szkoły).

Czas start! Ruszył Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY

Masz pomysł na działania w swojej okolicy? Nie wiesz skąd pozyskać środki na jego realizację i od czego zacząć? A może chcesz wzmocnić swoją młodą organizację? Fundusz Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Do zdobycia jest maksymalnie 6000 zł na realizację inicjatywy lub projektu ze sfery pożytku publicznego albo do 10 000 zł na rozwój młodej organizacji! Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Dziewczęta ZSP w Gniewie – Wicemistrzyniami Powiatu w siatkówce plażowej

10 czerwca na terenie basenów odkrytych TCSiR w Tczewie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada w siatkówce plażowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć drużyn młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe) oraz trzy drużyny licealne z naszego powiatu tj. ZSP Gniew, ILO Tczew oraz ZSB i O Tczew. Po rozegraniu zaciętych meczów, reprezentacja gniewskiej szkoły w składzie: Paula Gonsiorowska, Julia Mokwa i Patrycja Kaffka, zajęła drugie miejsce w powiecie, przegrywając w tie-break z I LO Tczew. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ostatni mecz w sezonie 2020/2021

Zapraszamy serdecznie na ostatni mecz piłki nożnej w sezonie 2020/2021. W środę 30 czerwca o godz.18 00 na boisku przy Hali GOSiR w Gniewie, zagrają drużyny MEWA GNIEW z RODŁO TRZCIANO. Trzymajmy kciuki za udane rozgrywki.

Turniej Summer Cup 2021 w Opaleniu

Zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej Summer Cup 2021, który odbędzie się 4 lipca w kompleksie boisk przy ZS w Opaleniu. Jednocześnie informujemy, iż zapisy przyjmowane są do 2 lipca, o udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje szczegółowe dotyczące turnieju znajdą Państwo na załączonym plakacie oraz w regulaminie.

Najlepsi rolnicy nagrodzeni!

Za nami Regionalna Konferencja Rolna na Zamku w Gniewie. Jak się okazało, wydarzenie było strzałem w dziesiątkę, do naszego miasta przyjechało dziś wiele osób. Oprócz rolników z Kociewia, Żuław i Powiśla obecni byli dyrektorzy wszystkich najważniejszych instytucji rolniczych, przedstawiciele firm branżowych oraz organizacji działających na rzecz rozwoju polskiej wsi. To dowód na to, że po długich miesiącach pandemii koronawirusa brać rolnicza województwa pomorskiego czuła wyraźną potrzebę spotkania się, omówienia bieżących spraw oraz wyzwań, jakie stoją przed nią na najbliższe lata.

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Remont drogi Szprudowo Wybudowanie

W ostatnim czasie wyremontowana została droga gminna w miejscowości Szprudowo Wybudowanie, którą utwardzono kruszywem. Inwestycja zrealizowana w ramach Funduszu Sołeckiego. Prace wykonała firma TUH Tadeusz Decka - Skład Opału Mat. Bud Skup Złomu z Pelplina. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. 

XIII Spływ kajakowy

EkoCentrum Heliantus wraz Tczewskim WOPR zaprasza wszystkich miłośników kajakarstwa na XIII spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich. Spływ Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka, który odbedzie się 25 lipca. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza

Dzisiaj, podczas trwającej sesji Rady Miejskiej w Gniewie Rada Miejska w Gniewie debatowała nad Raportem o stanie gminy Gniew za 2020 rok. W następstwie dyskusji nad dokumentem, radni udzielili burmistrzowi Maciejowi Czarneckiemu wotum zaufania. Rajcy zatwierdzili także sprawozdanie z wykonania budżetu oraz sprawozdanie finansowe gminy Gniew za 2020 rok, w wyniku czego włodarzowi udzielono absolutorium z tytułu wykonania gminnego budżetu.

I Gala nagrody „Absolwent Roku” w Tczewie

W środę, 23 czerwca w Restauracji „Piaskowa” w Tczewie starosta tczewski Mirosław Augustyn wręczył po raz pierwszy nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Tczewski jest organem prowadzącym. Nagrodzono 15 uczniów, którzy w czasie swojej nauki wykazali się wzorową postawą, w pełni angażowali się w życie szkoły, brali udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych, jak również propagowali wśród rówieśników idee wolontariatu. Miło nam poinformować, że z gniewskiej szkoły nagrodzone zostały: Amelia Karcz, Karolina Malinowska i Wiktoria Seroka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uzupełnij swoje wykształcenie w szkole wieczorowej w Gniewie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Zajęcia lekcyjne odbywają się w poniedziałki, wtorki oraz środy od godz 15.10 do 19.20. Podania można składać w sekretariacie szkoły. Informacje szczegółowe znajdą Państwo pod numerem tel. 58 535 35 77, e-mail zspgniew@powiat.tczew.pl oraz na stronie szkoły. 

Podsumowanie budżetu za rok 2020

W 2020 roku udało się obniżyć zadłużenie jak i pozyskać rekordowe ilości dofinansowań!!!
Czerwiec to miesiąc podsumowania budżetu. Burmisztrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki przedstawia Państwu i pozostawia do oceny wyniki za rok 2020 wraz z porównaniem do lat ubiegłych.
W tabelkach uwzględniono tylko rozliczone dotacje, które fizycznie wpłynęły na konto samorządu. Pozostaje jeszcze kwota ok 5mln pozyskanych środków na zadania które są w trakcie realizacji. 

Kolejne środki zewnętrzne i inwestycje!

Mamy zaszczyt Państwa poinformować, iż Gmina Gniew pozyskała kolejne dotacje ok 180.000zl. Tym razem w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, dzięki pozyskanym środkom z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej otrzymaliśmy ok 90.000zl na zakup maszyny wraz z osprzętem do utrzymania boisk, jak i kolejne 90.000 na realizację oświetlenia na boiskach przy hali sportowej GOSIR z firmy AQUO ENERGY. Za wsparcie I realizację zadań serdecznie dziękujemy.

 

Budowa nowych mieszkań w gminie Gniew

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Gniewie podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "KZN - Pomorze", której udziałowcem będzie także Krajowy Zasób Nieruchomości. Celem gospodarczym podmiotu ma być zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców gminy Gniew poprzez budowę mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.