Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Jeszcze się nie spisałeś? Zrób to jak najszybciej na stronie internetowej spisu lub telefonicznie dzwoniąc na numer 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 września 2021 r. Pamiętać należy, że na samodzielne wypełnienie formularza jest czas do momentu aż podejmie z Państwem kontakt rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie można odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy, tylko w zeszłej edycji Paczka pomogła ponad 14 000 rodzin. Akademia Przyszłości to siostrzany program Paczki, który od 2003 roku stanowi bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci. Podczas zeszłej edycji wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych Akademii.

Poznaj swojego sąsiada - seniora!

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia. Dlatego reagując na bieżącą sytuację społeczną, Głos Seniora razem z programem społecznym Adamed dla Seniora inaugurują nową ogólnopolską kampanię pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora!

Oferta pracy w spółce FAMA

Gniewska spółka FAMA prowadzi rekrutację na stanowisko elektromontera. Zainteresowane osoby mogą kontaktować się z firmą pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.com lub telefonicznie pod numerem telefonu 58 530 76 50.

Wyjątkowy projekt w Gniewie! Nowy wymiar historii!

Misja Zamek trwa! Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie realizuje projekt pn. „Misja Zamek – nowy wymiar historii”, którego celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań i wspomnień o wielkiej odbudowie Zamku w Gniewie.

W Jaźwiskach powstanie długo wyczekiwany chodnik

To historyczna chwila dla Jaźwisk. Po 40 latach mieszkańcy wsi doczekają się budowy chodnika w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w gminie Gniew. 30 lipca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał porozumienie z Powiatem Tczewskim w sprawie realizacji i finansowania inwestycji. Zadanie wykonane ma zostać jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje projekt.

Mobilny Punkt Spisowy dziś w Opaleniu

Dzisiaj, 3 sierpnia Mobilny Punkt Spisowy działać będzie w remizie OSP w Opaleniu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do skorzystania z pomocy doświadczonych rachmistrzów, którzy w mobilnym punkcie pomogą spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Punkt czynny będzie w godz. od 16.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Kociewski akcent na Jarmarku św. Dominika

Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze na ulicach Gdańska. Na straganach mnogość produktów: jadło i napitki, ale też antyki, biżuteria czy rękodzieło. Kociewie ma swój dzień na tej jednej z największych imprez wystawienniczych w Europie. Już w piątek, 6 sierpnia odbędzie się tam prawdziwe Święto Kociewia. Serdecznie zapraszamy!

Komisja do szacowania strat spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne powołana

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Gniew niekorzystnych warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wystąpił do Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o powołanie Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Wojewoda Pomorski pozytywnie odniósł się do wniosku i powołał Komisję, która dokona ustalenia wysokości szkód poprzez lustrację upraw w terenie. Zespół ustalać będzie wysokość szkód na wniosek poszkodowanych rolników.

Mieszkańcu! Weź udział w aktualizacji Gminnej Ewidencji Zabytków!

Trwają prace nad aktualizacją Gminnej Ewidencji Zabytków. Swoje uwagi, zastrzeżenia, wnioski wnosić można do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z podaniem uzasadnienia, dokumentacją fotograficzną, potwierdzającą stan faktyczny obiektu, w terminie do 15 września 2021 r.

Mobilny punkt spisowy w Gniewie już w sobotę!

Już za w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, na rynku w Gniewie stanie stoisko spisowe, w którym dokonać będzie można samospisu internetowego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań do spisania się. Punkt czynny będzie w godz. od 15.00 do 20.00. Pomocy w spisie udzielą przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego i rachmistrzowie spisowi z terenu gminy Gniew. Szczegóły na plakacie.

Blues na Stacji

Bluesowo o miłości, życiu, wolności i innym, co ważne. Spotkaj przyjaciół na Stacji Mikrostyk, przyjdź na klimatyczny, wyjątkowy koncert zespołu Indivi-Duo. Serdecznie zapraszamy w piątek, 6 sierpnia na skarpę nadwiślańską w Gniewie na godz. 20.00.

Rekrutacja uzupełniająca do ZSP w Gniewie

Drogi Ósmoklasisto! W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie do dziś, 5 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca! Jeżeli nie dostałeś się do wybranej szkoły w pierwszym podejściu placówka zaprasza do składania wniosków! W ZSP Gniew są jeszcze wolne miejsca w zawodach: technik mechanik, technik hotelarstwa i w Branżowej Szkole I stopnia we wszystkich zawodach. Szczegóły znajdziesz w sekretariacie.

Trasa rowerowa QARK Bikes - Runda Brody XCM 2021

Z pewnością pamiętają Państwo QARK Bikes Gniewskie Maratony Rowerowe MTB, zorganizowane dwukrotnie w Brodach Pomorskich w 2019 i 2020 roku. Wydarzenie to cieszy się sporym zainteresowaniem wśród miłośników wyczynowej jazdy. Niestety w tym roku nie mieliśmy okazji wzięcia udziału w imprezie. Nie oznacza to jednak, że jej organizatorzy spoczęli na laurach. Nic z tych rzeczy! Rowerzyści pracowali w ostatnim czasie nad odświeżeniem i wydłużeniem trasy przejazdu, którą udostępniają mieszkańcom, zachęcając do wyczynowych wycieczek lasami Leśnictwa Brody Pomorskie. My również zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń!

Parking za przychodnią Medical gotowy

Za ośrodkiem zdrowia Medical w Gniewie powstały już nowe miejsca postojowe, przeznaczone dla pracowników i pacjentów przychodni. Wjazd na parking zorganizowano od strony ul. Hallera. Plac wyłożony został kruszywem granitowym, a sam wjazd na parking kostką brukową. Dzięki inwestycji w mieście powstało kilkanaście nowych miejsc postojowych. Zadanie wykonała spółka Inwest-Kom.

Spotkanie w sprawie pomocy dla rolników

W czwartkowe przedpołudnie do gniewskiego magistratu na spotkanie z burmistrzem Maciejem Czarneckim oraz z zastępcą Joanną Kamińską przybyli członkowie organizacji rolniczych ze Starogardu Gdańskiego, którzy zaproponowali pomoc rolnikom z terenu naszej gminy, poszkodowanym wskutek lipcowej nawałnicy. Władze Miasta i Gminy Gniew serdecznie dziękują za oferowaną pomoc i wsparcie w trudnej sytuacji.

Ważna informacja dla uczestników Vivat-Vasy!

Informujemy, że Festiwal Historyczny Vivat Vasa! A. D. 2021 jest realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Uczestnicząc w wydarzeniu pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrozności, swojej i innych. Pamiętajmy o obowiązującym wciąż obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

Informacja dla mieszkańców Gniewu - organizacja i ograniczenia ruchu w czasie Vivat-Vasy

Szanowni Mieszkańcy! W weekend 7-8 sierpnia zorganizowany zostanie Festiwal Historyczny Vivat Vasa, w ramach którego na rynku w Gniewie, w sobotę i w niedzielę odbędzie się Jarmark Rzemiosł Dawnych. W związku z powyższym plac Grunwaldzki i ul. Bankowa zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, w związku z czym poruszanie się pojazdem tymi ulicami, a także wjazd lub wyjazd będą niemożliwe. Prosimy, by nie parkować samochodów w tych częściach miasta.

Gmina Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku

W miniony piątek, 6 sierpnia ulice Gdańska opanowało Kociewie! Tego dnia, w ramach trwającego w mieście Jarmarku Dominikańskiego zorganizowano Święto Kociewia. Nie zabrakło na nim również Gminy Gniew, która zarówno w pochodzie, jak i na stoisku promocyjnym prezentowała swoje walory i kociewską kulturę. W wydarzeniu udział wzięli burmistrzowie Maciej Czarnecki oraz Joanna Kamińska.

I Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomka Cejera

Miłośnicy tenisa ziemnego w sobotę, 7 sierpnia uczcili pamięć wybitnego nauczyciela wychowania fizycznego, śp. Tomasza Cejera, który w tym roku opuścił opaleńską społeczność. Pan Cejer był niezastąpionym pedagogiem, ale również wielkim miłośnikiem tenisa ziemnego. Zamiłowanie do tego sportu zaszczepił wśród swoich wychowanków, którzy na jego cześć, na opaleńskich kortach tenisowych zorganizowali I Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomka Cejera.

Informator biurowy LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym lokalnej organizacji turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Konsultacje społeczne

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w konsultacjach drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Konsultacje społeczne zakończą się 15 września 2021 r. Szczegóły dotyczące konsultacji oraz niezbędne materiały do pobranie znajdą Państwo na stronie www.gov.pl.

Burze i deszcz

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni w dniu dzisiejszym prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Piaseczno Folklor Festiwal

Po Festiwalu Historycznym Vivat Vasa zapraszamy Państwa na kolejne, piękne wydarzenie Piaseczno Folklor Festiwal odbędzie się 21 - 22 sierpnia 2021 na terenie Sanktuarium Maryjnego! Podczas Festiwalu odbędzie się XXVII Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego oraz XXII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram całego Festiwalu, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Wycieczka do Krynicy Morskiej

Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej, która obędzie się 22 sierpnia 2021r. Zapisy do 14 sierpnia u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik

Firma Gaz System realizuje inwestycję budowy gazociągu relacji Gardeja-Kolnik. Inwestycja jest bezpośrednio związana z realizacją Programu FSRU (ang. realizacją Programu FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit), w ramach którego planowane jest posadowienie w rejonie Gdańska pływającego terminalu LNG, służącego do odbioru dostarczanego drogą morską skroplonego gazu ziemnego. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dot. przebiegu inwestycji i planowaną trasą gazociągu na terenie gminy Gniew. Szczegóły na temat inwestycji znajdą Państwo w załącznikach.

Zaszczytne tytuły nadane

Podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, w sobotę, 7 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nadał tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew Björnowi Gysell oraz tytuł Przyjaciela Gniewu Cezaremu Zawadzińskiemu, którzy od lat wspierają gniewskie wydarzenie.

Vivat Vasa 2021 za nami !

Wciąż żyjemy wspomnieniami minionego weekendu w Gniewie, podczas którego wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu Historycznym Vivat–Vasa. Atrakcji nie było końca!

Spełnij swój obowiązek - dokonaj spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

Spisz się jak najszybciej samodzielnie! Pamiętaj, masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz. Nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek.

Kociewski Festiwal Kulinarny

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Kociewski Festiwal Kulinarny „Pełna grapa seler w kuchni kociewskiej”, który odbędzie się 21 sierpnia 2021r. w Subkowach. Podczas festiwalu czeka na Państwa wiele atrakcji: występ zespołu Pieśni i Tańca Kociewie Retro, konkurs plastyczny, pokazy kulinarne, konkursy, warsztaty oraz koncert zespołu „Zdążyć przed Północą” . Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Terminarz posiedzeń komisji w sierpniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek 19 sierpnia spotkają się członkowie Komisji Społecznej, w piątek 20 sierpnia obędzie się zebranie członków Komisji Gospodarki, a w poniedziałek 23 sierpnia spotka się Komisja Finansów. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Mecze piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższe mecze piłki nożnej, które odbędą się na boiskach przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu terminy rozgrywek gniewskich drużyn. Kibicujemy naszym zawodnikom.

Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września

W sobotę, 18 września 2021 roku, w Pelplinie odbędą się Dożynki Województwa Pomorskiego połączone z pierwszym dniem Jarmarku Cysterskiego. Święto plonów to piękna, polska tradycja świadcząca o naszej tożsamości kulturowej. To czas dziękczynienia za plony i ciężką pracę rolników.

Oferta Pracy

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: malarza oraz spawacza elektrycznego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Świąteczna niedziela

Dzisiaj, 15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. święto Matki Bożej Zielnej. 

Spotkanie - Publiczna Policealna Szkoła Edu-Scholaris

Edu-Consulting we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew zaprasza na prezentację nowej publicznej, policealnej szkoły dla dorosłych Edu-Scholaris w Kwidzynie, które odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16 00 w sali kameralnej przy Placu Grunwaldzkim 16/17 w Gniewie. Szczegóły spotkania znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Szczepienia Medical Gniew

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w czwartek, 19 sierpnia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Kolejne szczepienia odbędą się 26 sierpnia (czwartek) szczepionką Pfizer. Szczepienia wykonywane będą w Przychodni Medical w Gniewie. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Królewska Niedziela

15 sierpnia w gniewskim kościele obok święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy również imieniny Królowej Marysieńki. Od lat parafianie w naszym mieście bardzo uroczyście celebrują ten dzień. Podczas mszy świętej o godz. 11.00 spotkać można było księżniczki w bardzo dostojnych strojach. Wspólna modlitwa zakończyła się procesją, na czele której niesiony był obraz Najświętszej Maryi Panny, która prowadziła orszak księżniczek do Ogrodu Historii. Tam proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski wraz z burmistrzem Maciejem Czarneckim na ręce księżniczek przekazali wyjątkowe upominki. To była prawdziwie królewska niedziela!

Remont szkoły w Opaleniu

Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu pełną parą przygotowuje się już na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W ostatnim czasie odnowiona została elewacja części obiektu, dzięki czemu w placówce będzie jeszcze piękniej i cieplej. Zadanie zrealizowane zostało z budżetu Gminy Gniew. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dziękuje za profesjonalne i terminowe wykonanie zadania lokalnej firmie Usługi Ogólnobudowlane Adam Koszczyński z Piaseczna.

Gniewskie Senioralia

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza na Gniewskie Senioralia, które odbędą się w dniach 18-20 sierpnia. W tym czasie nie zabraknie wielu ciekawych spotkań i atrakcji. Główna część uroczystości zaplanowana jest na czwartek, 19 sierpnia. Podczas tegorocznego święta seniorów wybrani zostaną Miss i Mister Senioraliów. Musicie to zobaczyć! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Trwa budowa stacji podnoszenia ciśnienia w Rakowcu

W maju rozpoczęły się prace ziemne polegające na przygotowaniu terenu pod inwestycję budowy stacji podnoszenia ciśnienia w Rakowcu PS5. Zadanie realizuje spółka Inwest-Kom. Obecnie trwa montaż zbiornika retencyjnego wody.

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

W środę, 18 sierpnia tczewscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Tego dnia przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Wojewoda Pomorski wydał obwieszczenie dot. wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pn.: „Budowa sieci wodociągowej wraz z pompownią strefową dla miejscowości Widlica gm. Gniew, w tym odcinka sieci wodociągowej o średnicy 125 mm wraz z uzbrojeniem (2 hydranty p.poż. z przyłączami) oraz przyłącza wodociągowego do nieruchomości na działce nr 495” na terenie działki nr 125, obręb Opalenie gmina Gniew (teren zamknięty).

Wycieczka na Hel

Zapraszamy na wycieczkę na Hel, która obędzie się 5 września 2021r. Zapisy do 28 sierpnia u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Spotkanie literackie z Igorem Brejdygantem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem, które odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia o godz. 18 00 w Sali Kameralnej w Gniewie.

Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów

W piątek 20 sierpnia o godz. 14 00 serdecznie zapraszamy na Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów Holiki, które obędzie się przy hali sportowej GOSiR. Zabawę dzieciom umili spotkanie z Kicią Kocią. Czeka wiele atrakcji oraz świetna zabawa!

Kolejne sukcesy gniewskich baśkarzy

W ostatnim czasie miłośnicy gry karcianej baśki z Gniewa pokonali ponad 40 drużyn, zajmując I miejsce drużynowo na III Turnieju Jana, który odbył się 25 lipca w Więcborku. W parach bezkonkurencyjni byli bracia Dąbrowscy, również z Gniewa którzy pokonali drugą parę gniewską. 
Kolejnym sukcesem gniewskich baśkarzy było osiągnięcie II miejsca drużynowo na Turnieju Kaszubskiej Baśki, który rozegrał się 8 sierpnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody. Jesteśmy dumni z naszych gniewskich graczy, serdecznie gratulujemy. 

Spotkanie z dyrektorami szkół

W środę, 18 sierpnia włodarze gminy Gniew spotkali się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych, w celu omówienia przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego. Burmistrz Maciej Czarnecki oraz sekretarz Karolina Liebrecht w gronie dyrektorów powitali również Agatę Guz, która od 1 września przez najbliższy rok będzie kierowała szkołą podstawową w Polskim Gronowie.

Inicjatywa lokalna - składanie wniosków do 30 września

Zachęcamy mieszkańców gminy Gniew do składania wniosków na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Jest to forma współpracy jednostki samorządu terytorialnego z jej mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań publicznych na rzecz poprawy warunków życia i estetyki otoczenia społeczności lokalnej Gminy Gniew. W ramach inicjatywy mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej. Termin składania wniosków na zadania, których realizacja planowana jest w roku 2022 upływa 30 września br. 

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 25 sierpnia o godz. 11 00 odbędzie się XXXVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych odbędą się w Sali Kameralnej w Gniewie. Głównym tematem spotkania będzie oświata, omówione zostanie sprawozdanie z roku szkolnego 2020/2021, plany w zakresie zarządzania oświatą, problemy placówek szkolnych oraz przedszkolnych, potrzeby inwestycyjne. Szczegółowy plan obrad znajdą Państwo w załączniku. 

Seniorzy opanowali Gniew - Senioralia 2021

W czwartek 19 sierpnia gniewscy seniorzy opanowali serce miasta aby wziąć udział w Senioraliach. Uczestnicy zabawy swoją pozytywną energią, uśmiechem i radością zarażali całe miasto. Seniorów serdecznie powitały władze gniewskiego samorządu, uroczyście przekazując na ręce prezes Uniwersytetu III Wieku klucz do bram miasta, jako symbol oddania Gniewa na czas trwania imprezy.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 1990 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 19 sierpnia 2021r.  Zarządzeniem nr 107/21 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Kajakowy Piknik nad Wierzycą

Zapraszamy na Kajakowy Piknik nad Wierzycą, który odbędzie się 3 września o godz. 16 00 na Przystani Grodzisko Owidz. W programie konkursy kajakowe z atrakcyjnymi nagrodami, zumba oraz koncert szantowy "Zrefowani". Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci. Miasto i Gmina Gniew jest partnerem wydarzenia. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Motocyklowym Rajdzie Piaśnickim, który wyjedzie w niedzielę 5 września o godz. 14 00 z Pl. Jakuba Wejhera (rynek) w Wejherowie w kierunku kaplicy w Lesie Piaśnickim, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta. Rejestracja pod numerem tel. 510 114 114 lub mrp.wejherowo@wp.pl. Miasto i Gmina Gniew jest partnerem wydarzenia. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie.

"Strzała Opalenie " w akcji

W dniach 13-15.08.2021r na Polach Bitwy pod Grunwaldem odbyły się II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym. Jest to dynamicznie rozwijający się sport w którym nasza okolica ma szansę zaistnieć. Mieszkańcy gminy Gniew wywalczyli wysokie miejsca. Sebastian Prokop zdobył tytuł mistrza polski juniorów w łucznictwie konnym w 2021r., a Wiktoria Balewska została II vice mistrzynią również w tej kategorii.

Akcja Kociewie

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń, które organizowane są na Kociewiu w najbliższym tygodniu i zapraszamy do skorzystania z atrakcji! W ofercie nie brakuje inicjatyw kulturalnych i sportowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy udanej zabawy!

Innowacyjny przedszkolak – prawie 650 000 złotych dla Gminy Gniew

Miło nam poinformować, że Gmina Gniew pozyskała prawie 650 000 złotych w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, na duży projekt przedszkolny. Projekt „Innowacyjny przedszkolak” zakłada utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenie nowo adaptowanych pomieszczeń oraz dotychczasowych sal w budynku miejskiego przedszkola.

Informacja o uzyskanym dofinansowaniu dla gniewskich OSP

INFORMACJA O UZYSKANYM DOFINANSOWANIU Z NFOŚiGW  pn. “Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie informuje, że ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na podstawie umowy dotacji nr WFOŚiGW/D/297A/4219/2021/FLOREK z dnia 04.08.2021 r. uzyskała dofinansowanie zadania pn. Zakup hełmów strażackich.

"Piknik Wakacyjny" w Szprudowie za nami

Za nami ,,Piknik Wakacyjny", który odbył się 14.sierpnia przy świetlicy wiejskiej w Szprudowie. W czasie trwania festynu zostały przeprowadzone atrakcyjne konkursy, malowanie twarzy, kąpiel w pianie, lanie wodą oraz biesiada przy ognisku. Całe wydarzenie zakończyło się dobrą zabawą. 
Sołtys z Radą Sołecką bardzo dziękuje OSP z Kolonii Ostrowickiej, uczestnikom imprezy oraz osobom zaangażowanym w pomoc przeprowadzenia tego przedsięwzięcia. 

Mobilne Punkty Spisowe w kolejnych miejscowościach

Przypominamy, iż na terenie gminy Gniew działają już Mobilne Punkty Spisowe, w których mieszkańcy mogą dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Kolejne punkty spisowe w gminie Gniew, bedą dostępne w środę 25 sierpnia w miejscowości Kuchnia w świetlicy wiejskiej od godz. 16 00 do 18 00 oraz w czwartek 26 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Pieniążkowie. Informujemy, że Mobilne Punkty Spisowe we wskazanych miejscach dostępne są dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew. Przypominamy również, że w gniewskim urzędzie funkcjonuje stały punkt spisowy, czynny w godzinach pracy instytucji. Szczegóły znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Szczepienia Medical Gniew

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w poniedziałek, 30 sierpnia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienia wykonywane będą w Przychodni Medical w Gniewie. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Sesja Rady Miejskiej

Trwają obrady XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Zachęcamy do oglądania podglądu na żywo ze spotkania samorządowców na profiliu Gminy Gniew na kanale YouTube.

Wakacje z kociewskim folklorem oraz Piaseczno Folklor Festiwal za nami!

Przez ostatnie dwa tygodnie w Gniewie trwały wspaniałe warsztaty dla dzieci i młodzieży realizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie w ramach projektu „Wakacje z kociewskim folklorem”. Zajęcia wprowadziły młodzież w atmosferę Piaseczno Folklor Festiwalu, który odbył 21-22 sierpnia się w Piasecznie.

VIII Pomorskie Święto Rzek

W najbliższy weekend 27-29 sierpnia zapraszamy na obchody związane z VIII Pomorskim Świętem Rzek. W programie między innymi pokaz „Husaria Chluba Oręża Polskiego”, turniej piłki nożnej i siatkowej o Puchar Burmistrza oraz turniej szachowy o Puchar Kasztelana Zamku. W niedzielę podczas festynu szereg atrakcji: przejażdżki bryczką, rejsy po Wiśle gondolą, konkursy oraz spotkanie literackie z Igorem Brejdygantem, a także koncert zespołu „Glory Day”. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Gminne działki na sprzedaż

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie (pokój 109), 4 października o godz. 10 00 odbędzie się pierwszy ustny ograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej należących do gminy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku. 

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Radnego Rady Miejskiej w Gniewie VIII Kadencji śp. Eugeniusza Dłużewskiego. Łącząc się w żałobie i smutku najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie oraz Najbliższym składają Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki z całą kadrą gniewskiego magistratu, Radni Rady Miejskiej w Gniewie oraz Sołtysi Gminy Gniew. 

Turniej siatkówki plażowej

W niedzielę 22 sierpnia na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się turniej siatkówki plażowej - IV BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu". Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie Pani Beata Czaja – Osiak, wraz z przedstawicielem głównego sponsora Panem Dominikiem Diller. Serdecznie gratulujemy!

Wielki Test Wiedzy o Metropolii

Jak długi jest Tunel pod Martwą Wisłą, gdzie znajduje się Marina Błotnik - między innymi z takimi pytaniami będą mieli okazję zmierzyć się uczestnicy drugiego Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Test odbędzie się w sobotę 4 września na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku.

Mecze piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na mecze piłki nożnej gniewskich drużyn, które odbędą się już w niedzielę 29 sierpnia na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu plan rozgrywek. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.

Budowa strefowej przepompowni w Rakowcu

Informujemy iż, trwa budowa strefowej przepompowni wody we wsi Rakowiec. W czwartek 19 sierpnia spółka INWEST-KOM dokonała montażu we wsi Rakowiec w gminie Gniew zbiornika retencyjnego do wody pitnej, będącego elementem powstającej strefowej przepompowni wody. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo znajdującego się na stronie inwest-kom.pl.

Uroczystości pogrzebowe Śp. Eugeniusza Dłużewskiego

Informujemy, iż ceremonia pogrzebowa nastąpi w poniedziałek 30 sierpnia o godz. 12 00 w kościele św. Michała Archanioła w Tymawie. Po mszy św. żałobnej nastąpi liturgia pogrzebu na cmentarzu parafialnym. Różaniec odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17 30 oraz 30 sierpnia o 11 30 w kaplicy.

Nagrody Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu za rok 2020 rozdane

24 sierpnia odbyła się III Uroczysta Sesja Rady Powiatu Tczewskiego VI Kadencji z okazji Święta Powiatu Tczewskiego. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu za rok 2020. Mamy zaszczyt poinformować, iż wśród laureatów znależli się twórcy życia kulturalnego gminy Gniew; Chór Gregoriański „Schola Cantoru Gymevensis”, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych oraz Krystian Zimny. Podczas uroczystości zastępca burmistrza Joanna Kamińska w imieniu władz gniewskiego samorządu na ręce laureatów złożyła serdeczne gratulacje.

 

 

Akcja Kociewie

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń, które organizowane są na Kociewiu w najbliższym tygodniu i zapraszamy do skorzystania z atrakcji! W ofercie nie brakuje inicjatyw kulturalnych i sportowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy udanej zabawy!

Oddaj krew!

W piątek, 10 września na placu Grunwaldzkim w Gniewie, w godzinach od 9.00 do 13.00, stanie krwiobus. Jeśli jesteś zdrowy, ukończyłeś 18 lat i nie przekroczyłeś 65 roku życia, ważysz co najmniej 50 kg? Zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL, znajdź wolną chwilę i oddaj krew! To bezcenny dar życia dla potrzebujących. Zapraszamy!

Spotkanie literackie z Igorem Brejdygantem już za nami!

Wczoraj w sali kameralnej gościliśmy Pana Igora Brejdyganta, autora powieści kryminalnych. Igor Brejdygant - urodzony w 1971 w Poznaniu, scenarzysta, pisarz, reżyser, producent reklam, fotograf, aktor. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Dużą popularność przyniosły mu powieści kryminalne: Paradoks, Szadź, Rysa oraz Układ.

Rozstrzygnięte konkursy "Piękna Wieś Pomorska 2021" oraz "Piękne Miasto Gniew 2021"

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursów „Piękna Wieś Pomorska 2021″oraz „Piękne Miasto Gniew 2021”. Konkurs mający na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta oraz wsi, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. W niedzielę 29 sierpnia podczas obchodów VIII Pomorskiego Święta Rzek, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wręczył nagrody finalistom tegorocznej edycji konkursów.

"Strzała Opalenie" na II Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Konnym

W poniedziałek 30 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z członkami klubu sportowego „Strzała Opalenie”, aby osobiście pogratulować udziału oraz zdobycia podium w II Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Konnym. Zawody odbyły się 13-15 sierpnia na Polach Bitwy pod Grunwaldem. Serdecznie Gratulujemy.

Dzień Solidarności i Wolności

31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności, polskie święto Państwowe, bardzo ważne dla Polaków, a w szczególności dla Pomorzan. To właśnie dzisiaj przypada rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 r w Gdańsku, które były początkiem upadku komunizmu w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Spis trwa tylko do 30 września, nie zwlekaj!

Jeszcze się nie spisałeś? Zrób to jak najszybciej na stronie internetowej spisu lub telefonicznie dzwoniąc na numer 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 września 2021 r. Na załączonym plakacie znajdą Państwo informacje o dostępnych formach spisu. Nie zwlekaj!

Spis powszechny w gwarze kociewskiej

Przedstawiamy Państwu informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w gwarze kociewskiej. Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami. 

Rowerowy Rajd Gwiaździsty znów na szlakach powiatu tczewskiego

Już w najbliższą niedzielę 5 września Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do uczestnictwa w 21. Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym.

Zmarł śp. Zbigniew Kruszka Przyjaciel Gniewu

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zbigniewa Kruszki, Przyjaciela Gniewu. Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.