Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt

W piątek, 29 października w Sali gimnastycznej SP 1 w Gniewie odbyły się zawody Gminne w Unihokeju w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt. W zawodach udział wzięły 3 szkoły z naszej gminy: SP Gronowo, SP 1 Gniew i ZS Opalenie. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. 

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

W piątek, 29 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się XXIII Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Organizatorem zawodów był WSZS w Gdańsku przy współpracy z GOSiR Gniew. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Gniewianki zdobyły srebrny medal. Serdecznie gratulujemy.

Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc listopad, które odbędą się na terenie gminy Gniew. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła zawitało do Tczewa!

W miniony czwartek i piątek uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Tczewie oraz Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bronisława Malinowskiego mieli okazję poznać atrakcje Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła. Projekt ten, został zainaugurowany przez Polską Organizację Turystyczną i ma na celu promocję polskiej turystyki wśród dzieci oraz Polskiego Bonu Turystycznego, z którego można korzystać do marca 2022 roku. Wśród atrakcji nie mogło również zabraknąć regionalnego stoiska przygotowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE.

Dowody Osobiste

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od 05.11.2021r. do 07.11.2021r. nastąpi wdrożenie nowej aplikacji do obsługi dowodów osobistych. W związku z tym dnia 05.11.2021r. (piątek) przyjmowanie i obsługa interesantów przez Referat Obywatelski będzie prowadzona tylko do godziny 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Deratyzacja na terenie miasta i gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzania powszechnej akcji deratyzacji na terenie miasta i gminy Gniew. Akcja odszczurzania zostanie przeprowadzona w dniach od 8 grudnia 2021 r. do 30 stycznia 2022 r.

Szkolenia dla gniewskich organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza gniewskie organizacje pozarządowe na szkolenia, które odbędą się w CAG-u Plac Grunwaldzki 45 w Gniewie. Pierwsze zajęcia odbędą się 16 listopada – Marketing w organizacjach pozarządowych (zabierzmy laptopy). Kolejne szkolenie już 7 grudnia – Dostępność w organizacjach pozarządowych. Zgłoszenia osób, które wezmą udział w szkoleniu prosimy kierować na adres stowarzyszenie@aktywnygniew.pl . Szkolenia współfinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach projektu "COP 2021" . Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku.

Zagłosuj na "Nauczyciela na Medal"

Rozpoczął się Wielki Plebiscyt Edukacyjny „Nauczyciel na Medal”. Możemy zagłosować na nauczycieli przedszkola, szkoły z naszej gminy lub zgłosić własnego kandydata do nagrody. Zagłosuj na nauczycieli, którzy swoją kreatywnością, zaangażowaniem aktywnie uczestniczą w rozwoju swoich podopiecznych. Nauczyciele, którzy wykazują się wyjątkowym podejściem do maluchów oraz z pasją i radością wykonują swoją pracę. Zagłosuj na stronie organizatora do 30 listopada. 

Turniej Badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w Turnieju Badmintona, który odbędzie się w niedzielę, 7 listopada o godz. 10:00. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:30. Więcej informacji pod numerem tel. 601 429 790 oraz na załączonym plakacie. Szczegóły znajdą Państwo również na profilu organizatora na portalu Facebook. 

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

We wtorek, 2 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew i ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania trzech pojedynków, do trzech wygranych setów do 11 punktów. Wyniki znajdą Państwo w załączniku.

Przedsiębiorstwa przyjazne Seniorom

Program Gmina Przyjazna Seniorom zrzesza coraz większą grupę przedsiębiorców, która aktywnie wspiera i aktywizuje Seniorów z terenu naszej gminy. Coraz więcej lokalnych firm przystępuje do akcji oferując atrakcyjne zniżki na swoje usługi. Dziękujemy, że jesteście z nami! Zobaczcie, gdzie możecie wykorzystać Ogólnopolską Kartę Seniora.

Gniewskie Spotkania Kameralne

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie serdecznie zaprasza na Gniewskie Spotkania Kameralne, które odbędą się w listopadowe czwartki. Dziś, 4 listopada o godz. 17 00 w Sali Kameralnej odbędą się Nieszpory Gregoriańskie Schola Cantorum Gymevensis. Więcej informacji znajdą państwo na załączonym plakacie.

Podsekretarz Stanu Karol Rabenda w Widlicach

W środę, 3 listopada Sołectwo Widlice odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda. Urzędnik spotkał się z burmistrzem Maciejem Czarneckim i sołtysem Tadeuszem Głowińskim, by osobiście pogratulować przyznanego Gminie Gniew dofinansowania w ramach Program Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Chłopcy z ZSP w Gniewie zdobyli brązowe medale w finale wojewódzkim w badmintonie!

W czwartek, 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (5 żeńskich i 6 męskich). Imprezę otworzyła Dyrektor ZSP w Gniewie Wioletta Połomska.

11 listopada Gniewskie Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na gniewskie obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się w czwartek, 11 listopada, o godz. 16.30 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pomordowanych oraz modlitwą za zmarłych na gniewskim cmentarzu. Następnie organizatorzy zapraszają na mszę świętą, Paradę Niepodległości i patriotyczne śpiewanie.

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do wiadomości wyborców informację o numerze oraz granicach obwodu głosowania, wyznaczonej siedzibie obwodowej komisji wyborczej oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie w okręgu wyborczym nr 15, zarządzonych na dzień 5 grudnia 2021 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Policjanci apelują do wszystkich o stosowanie się do przepisów sanitarnych

Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. Wczoraj tczewscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Stróże prawa apelują o stosowanie się do obecnych przepisów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Więcej informacji znajdą Panstwo na stronie tczew.policja.gov.pl.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

W piątek, 12 listopada rozpoczyna się badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w spisie. Badanie potrwa do 24 listopada. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Pożary sadzy w kominach - bądźmy ostrożni!

W minionym czasie strażacy brali udział w dwóch akcjach gaszenia pożaru kominów, spowodowanych zapaleniem się sadzy. Pożar sadzy w kominach powstaje w wyniku nieregularnego czyszczenia przewodów kominowych, dlatego przypominamy o regularnych przeglądach i prawidłowym ich eksploatowaniu.

Prawie 350 000 trafi do gminnych szkół

Laboratoria przyszłości powstaną w szkołach na terenie gminy Gniew. Każda z placówek wyposażona zostanie w innowacyjny sprzęt. Wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości, której celem jest wsparcie placówek w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. W ramach projektu do szkół w naszej gminie trafi łącznie 348 300 złotych.

Patriotyczna parada gniewian

Za nami obchody Gniewskiego Święta Niepodległości. 11 listopada społeczność Gminy Gniew na czele z przedstawicielami gniewskiego samorządu wzięła udział w uroczystościach 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny, widowiskowej parady oraz patriotycznych śpiewów.

Nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie w przychodni Medical

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, w ramach zapobiegania choroby i w czasie trwania epidemii COVID-19, w przychodni Medical w Gniewie realizowane są nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie. Szcczegóły znajdą Państwo w przychodni.

Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety z Ck Gniew"

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie wraz z Pomorską Federacją Sportu serdecznie zaprasza na Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety z Ck Gniew", który odbędzie się w sobotę 20 listopada. Szczegóły oraz regulamin turnieju znajdą Państwo w zalączniku. 

Zagubiony Pies

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie w sobotę, 13 listopada odłowili psa, który błąkał się po Piaseckich Polach. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Nowe oprogramowanie w ZSP w Gniewie

Dzięki współpracy z firmą PROAXIS w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie pojawiło się nowe oprogramowanie CIMCO dla zawodów technik mechanik i technik automatyk w wersji dydaktycznej. Przyszli technicy mechanicy i automatycy mogą uczyć się teraz zawodu na najnowocześniejszym programie, który wykorzystywany jest w przemyśle maszynowym na całym świecie.

Kociewski przystanek w Kolonii Ostrowickiej

W centrum sołectwa Kolonia Ostrowicka stanęła nowa wiata przystankowa. Dzięki współpracy sołtys Doroty Kryszczuk z lokalnymi przedsiębiorcami i darczyńcami, którzy wsparli tę inicjatywę, we wsi stanął przystanek, opatrzony kociewskimi wzorami. Kolorowa wiata będzie nie tylko umilać czas czekającym na transport podróżnym, ale również przypominać im o naszym regionie. Gratulujemy pomysłu i jego realizacji!

Oddaj krew - uratuj życie

W poniedziałek, 22 listopada na rynku w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletni osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można w godz. od 9.00 do 13.00.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek, 18 listopada spotkają się członkowie Komisji Społecznej oraz członkowie Komisji Gospodarki. W poniedziałek, 22 listopada spotka się Komisja Finansów oraz Komisja Rewizyjna. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Weź udział w konkursie świątecznym

To ostatni tydzień, w którym można złożyć swoją pracę w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Być może Twoja kartka zostanie oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia. Na Wasze prace czekamy do 20 listopada. Zachęcamy do udziału!

Policjanci apelują

Policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta” oraz „na wnuczka”. Prowadzone przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności.

Uczniowie ZSP w Gniewie mistrzami powiatu w tenisie stołowym

W poniedziałek, 8 listopada w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chłopców). Gniewska drużyna z ZSP zdobyła I miejsce w turnieju i awansowała do półfinałów wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Gniewscy zawodnicy Karate Tradycyjnego ponownie na podium

W niedzielę, 14 listopada w Hali 100-lecia Sopotu odbył się XI Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 17 klubów karate tradycyjnego. Gniewski klub Karate Tradycyjnego prowadzony przez senseja Kazimierza Maruta również uczestniczył w rywalizacji zdobywając łącznie aż 6 medali i wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu"

Zachęcamy do udziału w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” organizowany przez Polską Agencję Prasową wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim. Konkurs skierowany jest do uczniów oraz dorosłych pracujących z dziećmi. Prace można nadsyłać do 30 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji szczegółowych wraz z regulaminem znajdą Państwo na stronie organizatora.

Gniewscy karciarze na turniejach

W ostatnim czasie odbyły się zawody gry karcianej „Baśka”, I Turniej Masters Kaszebe z Asem Serce w Kosakowie oraz I Masters Pomorze – Puchar Chełmży w czarną Baśkę. W turniejach wzięli udział gniewscy karciarze zdobywajac wysokie miejsca.  oraz  Wszystkim serdecznie gratulujemy. Szczegółowe informacje oraz wyniki z zawodów znajdą Państwo na stronie organizatora, linki poniżej.

"Innowacyjny Przedszkolak"

Realizacja projektu w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, na który Gmina Gniew pozyskała 649 940,68 zł - nabiera coraz większego tempa……

Plan polowań 2021/2022

Koło Łowieckie „Knieja” w Tczewie przedstawia Państwu plan polowań zbiorowych w sezonie 2021/2022. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Goście z Ukrainy w Gniewie!

W dniach od 1 do 7 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie gościła grupę młodzieży i opiekunów z partnerskiego Ostroga na Ukrainie. Wizyta zagranicznych gości odbyła się w ramach projektu pod nazwą: „Ukraińsko – polski Inkubator – pomysły na rozwój młodzieżowej przedsiębiorczości”, sfinansowanego przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu na Ukrainie. 

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

Dzisiaj, 18 listopada dzieci z Przedszkola Bajeczna Kraina w Gniewie, pod czujną opieką swoich opiekunek przybyły z wizytą do Urzędu Miasta i Gminy Gminy. W imieniu władz samorządu grupę przywitała sekretarz gminy Karolina Liebrecht. Dzieci ciekawe świata i doświadczenia miały okazję zobaczyć jak wygląda praca urzędnika.

Ważna informacja dla mieszkańców

W związku z obowiązkiem składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) informujemy, że istnieje możliwość jej złożenia przez stronę internetową bądź osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. 

Dzień Seniora w Kursztynie

W sobotę, 6 listopada w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbył się Dzień Seniora. W uroczystości brali udział zaproszeni seniorzy, Radna Miasta i Gminy Gniew Ewa Majewska oraz organizatorzy. Wszyscy znakomicie się bawili w miłej i przyjaznej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Psie odchody to wciąż ludzki problem – skorzystaj z dostępnych worków

Apelujemy do właścicieli czworonogów o zachowanie czystości i sprzątanie po swoich pupilach. Na terenie miasta znajdują się stojaki z woreczkami, które są dyspozycji właścicieli psów. Przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązują posiadaczy zwierząt domowych, do usuwania odchodów z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Kto bagatelizuje ten obowiązek, podlega karze grzywny do kilkuset złotych. 

Dzień Pracownika Socjalnego

Co roku, 21 listopada, w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Maciej Czarnecki, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa życzenia wszystkim osobom zaangażowanym w pracę socjalną.

Uwaga silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Szkody w gospodarstwach rolnych

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie informuje, że Wojewoda Pomorski przekazał do gniewskiego magistratu podpisane protokoły z oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych w związku z wystąpieniem na terenie gminy Gniew niekorzystnych warunków atmosferycznych. W związku z powyższym, rolnicy u których w 2021 roku oszacowano szkody w gospodarstwie rolnym proszeni są o odbiór swoich protokołów w Gminnym Centrum Reagowania przy ul. Kościuszki 6, w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Kontakt z pracownikami centrum dostępny jest pod numerem telefonu: 58 535 22 88.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 24 listopada o godz. 11.00 w Sali Kameralnej odbędzie się XLI Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym obrad podjętym przez samorządowców będą organizacje pozarządowe – działalność w Gminie Gniew, współpraca z samorządem Gminy Gniew. 

Turniej Badmintona „Rodzinne Rakiety” z CK Gniew

W sobotę, 20 listopada w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Badmintona „RODZINNE RAKIETY” z CK Gniew. Uroczystego otwarcia imprezy z ramienia organizatora dokonał Pan Tomasz Ostrowski. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Wiceprezes ds. sportowych Pomorskiej Federacji Sportu Pan Krzysztof Englander.

Remont świetlicy w Kuchni

W Kuchni trwa modernizacja świetlicy wiejskiej. Inwestycję realizuje firma Usługi Budowlane RAVGO Rafał Gierszewski. Obiekt przechodzi generalny remont. W ramach zadania świetlica zostanie także wyposażona w niezbędne meble i sprzęt. Na realizację zadania Gmina Gniew pozyskała 135 000 złotych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 154 365 zł.

Finał projektu #CzytanieJestMega Wspaniały wieczór literacko – taneczny w Gniewie

W minioną niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00 na Zamku w Gniewie odbył się finał projektu #CzytanieJestMega połączony z wieczorkiem tanecznym dla seniorów.

Pasowanie klas pierwszych

W październiku i w listopadzie w szkołach miały miejsce akademie pasowania uczniów klas pierwszych. W placówkach oświatowych gminy Gniew do grona społeczności szkolonych uroczyście przyjęto dzieci rozpoczynające naukę w klasach pierwszych. To szczególny dzień dla każdego nowego ucznia. Dzieciom w oficjalnym rozpoczęciu swojej szkolnej przygody towarzyszyli, nauczyciele, rodzice oraz burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska.

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

22 listopada na dziedzińcu Zamku w Gniewie odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Eliminacje szkolne, które spośród uczniów klas VI-VIII wyłoniły 3-osobowe drużyny przeprowadzone zostały w szkołach powiatu tczewskiego na przełomie października i listopada. Na finał do Gniewu zjechało 30 uczniów wraz z opiekunami, by zmierzyć się z serią 40 pytań z zakresu biologii, ekologii, oraz lokalnej przyrody.

Eko kreatywni - Eko odpowiedzialni

W październiku zakończyły się warsztaty realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew w ramach projektu Eko kreatywni - Eko odpowiedzialni. Podczas zajęć w 6 lokalizacjach na terenie gminy Gniew dzieci i młodzież poznawały bogactwo lokalnej fauny i flory, sposoby na stworzenie ogrodu przyjaznego zwierzętom oraz brały udział w warsztatach z recyklingu. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie w ramach wsparcia przyznanego za pośrednictwem LGD Wstęga Kociewia.

Dofinansowanie dla posiadaczy lasów prywatnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, iż rozpoczęła przyjmowanie wniosków od zainteresowanych inwestowaniem w lasy. Pomoc dostępna w ramach „Wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska”, która jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020. Wnioski można składać od 22 listopada do 31 grudnia 2021. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na stronie internetowej ARiMR.

Interaktywny Szlak Zamków Gotyckich

Dawne ziemie pruskie można odkrywać, krocząc wytyczonymi i oznakowanymi już szlakami. Można je poznać także wirtualnie. Na stronie Stowarzyszenia www.zamkigotyckie.org.pl została zamieszczona interaktywna mapa, prezentująca najbardziej aktualne i prawdopodobne wizualizacje zamków krzyżackich, biskupich i kapitulnych na terenie dawnych Prus z początku XV w., widziane z lotu ptaka, z możliwością przybliżania lub oddalania danego modelu.

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet 2021, który odbędzie się w sobotę, 4 grudnia o godz. 10:00. Zapisy do turnieju 4 grudnia do godz. 9:30. Regulamin turnieju znajdą Państwo w załączniku. 

Ty też możesz pomóc ! Szlachetna Paczka Gminy Gniew

W tegorocznej akcji Szlachetna Paczka w Gminie Gniew, biorą udział Samorząd Miasta i Gminy Gniew we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przedstawicielami gniewskich przedsiębiorców, Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych Gniew oraz parafiami z terenu gminy Gniew, którzy zachęcają Państwa do włączenia się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym osobom starszym i rodzinom z terenu gminy Gniew. Pokażmy nasze wielkie serca, niech nachodzące święta dzięki okazanej pomocy w wielu rodzinach będą wyjątkowe, przepełnione radością i spokojem. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdecznie dziękujemy.

Cyfrowa Gmina - kolejne dofinansowanie dla Gniewu

Miło nam poinformować, że Gmina Gniew pozyskała 458 580 złotych na sprzęt, niezbędne oprogramowanie i szkolenia w ramach programu „Cyfrowa Gmina”.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego na projekt kartki świątecznej dla Gminy Gniew. Zwycięskie prace staną się oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z okazji Świąt Bożego narodzenia i opatrzone życzeniami rozesłane zostaną do około 480 podmiotów z całej Polski i zagranicy. 

Chodnik w Jaźwiskach coraz bliżej

W centrum wsi Jaźwiska trwa budowa chodnika. To najdłużej wyczekiwana inwestycja we wsi, na którą jej mieszkańcy czekali długie lata. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które zwiększy przede wszystkim bezpieczeństwo przechodniów. Chodnik gotowy ma być na początku grudnia.

Gniewianie oddali ponad 7 litrów krwi

W poniedziałek, 22 listopada na rynku w Gniewie zorganizowano Ambulansowy Pobór Krwi. W akcję realizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, zaangażowali się strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy. Mieszkańcy gminy Gniew oddali 7, 650 litrów swojej krwi potrzebującym.

Drogi na osiedlu Leśnym w Tymawie w trakcie przebudowy

Pierwszy etap przebudowy dróg gminnych wewnętrznych na osiedlu Leśnym w Tymawie wraz z niezbędną infrastrukturą jest w trakcie realizacji. Celem inwestycji jest podniesienie standardu dróg komunikacyjnych oraz poprawa warunków życia mieszkańców osiedla.

Gniewska Liga Futsalu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Kronos Polymer sp. z o.o. serdecznie zapraszają miłośników futsalu oraz wszystkich, którzy chcą zaznać sporej dawki sportowych emocji, na II edycję Gniewskiej Ligi Futsalu. Halowe zmagania już 28 listopada! Szczegóły oraz terminarz spotkań w załączonym dokumencie.

Zgłoszenia kandydatów do Nagród Wolontariatu Powiatu Tczewskiego za 2021 rok

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną w 2021 r. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas Powiatowej Gali Wolontariatu, której gospodarzem będzie Miasto Tczew.

Kondolencje

Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Juliusza Kraziewicza w Gniewie składa Rodzinie i Bliskim zmarłego Jerzego Lubiewskiego najszczersze kondolencje.

Gniew Dzieciom na Święta – Gniewski Jarmark Mikołajkowy

Serdecznie zapraszamy na Gniewski Jarmark Mikołajkowy „Gniew Dzieciom na Święta”. W niedzielę, 5 grudnia, będzie można nie tylko kupić smakołyki, ozdoby i prezenty, ale też spotkać się z Mikołajem i wziąć udział w świątecznych konkursach. Wiele ciekawych atrakcji m.in. rozświetlenie świątecznej choinki oraz Karuzela Wenecka. Start godz. 11.00 na rynku w Gniewie.

Sylwester w Szprudowie

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Bal Sylwestrowy 2021, który odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Szprudowie. Gospodarze zapewniają poczęstunek; gorące napoje, żurek, kurczak, szampan. Zabawę umili Zespół DS. Music. Szczegółowe informacje na plakacie.

Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody

W gminie Gniew zrealizowano zadanie pn. Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody ”Opalenie” i jego sąsiedztwie. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w kwocie 6 000 złotych. Calkowita wartość zadania wyniosła 9 500 złotych.

XIII Zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP

W sobotę 20 listopada w Domu Kultury w Opaleniu odbył się XIII Zjazd Miejsko - Gminny ZOSP RP w Gniewie mający na celu podsumowanie kampanii wyborczych w 11 jednostkach OSP oraz wybór nowego Zarządu Miejsko - Gminnego, Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli do władz powiatowych ZOSP RP oraz delegatów na ten zjazd.

Premiera musicalu „Zakochani w kulturze”

Zakończyła się wspaniała kulturalna przygoda mieszkańców miasta i gminy Gniew. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się wyjątkowe warsztaty pn. „Zakochani w kulturze”. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzyli musical, którego premiera odbędzie się już 2 grudnia podczas Gminnej Gali Wolontariatu na Zamku w Gniewie.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.