Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

W środę, 26 października w Hali Zespołu Szkół w Opaleniu odbyły się zawody gminne w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew oraz gospodarz ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania trzech wygranych pojedynków, do trzech setów do 11 punktów. Szczegóły oraz wyniki znajdą Państwo w załączeniu. 

 

Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc LISTOPAD 2022. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was przewodnik po bogatej ofercie imprez rekreacyjno – sportowych odbywających się na terenie Naszej gminy i zachęci mieszkańców do czynnego udziału w zajeciach. 

Mecz piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższy mecz piłki nożnej, który odbędzie się na boisku przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. W sobotę, 5 listopada o godz. 14:00 zagrają drużyny: Mewa Gniew z Rodło Kwidzyn. Zachęcamy do wspólnego kibicowania. 

Jesteś płatnikiem składek? Załóż konto na PUE ZUS!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie. Płatnicy, którzy aktualnie rozliczają składki w ZUS i nie mają profilu na PUE ZUS, powinni go założyć do 30 grudnia 2022 r.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje z życia fundacji z ostatnich miesięcy.

Zaprojektuj kartkę świąteczną Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił tegoroczny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia. Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Gniew. Prace nadsyłać można do środy, 23 listopada do godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!

Dzień Seniora w Jeleniu

W sobotę, 22 października w świetlicy wiejskiej w Jeleniu odbył się Dzień Seniora. W uroczystości udział wzięli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, Prezes OSP Jeleń - Zdzisław Miąskowski, Sołtys Tadeusz Netkowski oraz zaproszeni seniorzy.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie. Swoje propozycje zgłoś na dołączonym poniżej formularzu do piątku, 18 listopada.

Gniewskie Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada w Gniewie odbędzie się uroczysta msza święta, wyjątkowa parada z pochodniami na czele z Marszałkiem Piłsudskim oraz koncert patriotyczny. Już dziś zapraszamy do wspólnego, patriotycznego świętowania!

Co powstaje na alejce? Odpowiedz na pytanie i zgarnij nagrody!

Zachęcamy Was do udziału w małej zagadce. Od pewnego czasu prowadzone są prace inwestycyjne na gniewskiej alejce. Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy odgadnąć co powstanie w tym miejscu aby wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Zabawa prowadzona jest na profilu gminy Gniew na portalu facebook. Wasze odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach pod zagadkowym postem. 

Zimowe utrzymanie dróg w gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przekazania spółce Inwest- Kom w Gniewie realizacji zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej w zakresie zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Gminy Gniew w sezonie zimowym 2022/2023. Dyspozytor dostęony jest pod całodobowym numerem telefonu 536 514 199. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Konsultacje projektu Regionalnego Programu Strategicznego

Do 18 listopada 2022 r. mieszkańcy województwa pomorskiego mogą zgłaszać uwagi do projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego. Program pełni również funkcję regionalnej strategii innowacji.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego już dostępny

W dniu 4 listopada 2022 r. Gmina Gniew przystąpiła do zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy z podmiotem wprowadzającym do obiegu paliwo stałe (spółką Skarbu Państwa sprzedającą węgiel). W imieniu Gminy Gniew sprzedaż paliwa stałego (węgla) w cenie 2000 zł/ tonę będzie prowadzona za pośrednictwem Spółki INWEST-KOM w Gniewie. Dodatkowo możliwe będzie skorzystanie za dodatkową opłatą z usługi workowania i transportu.

Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2023 r.

Przedstawiamy Państwu protokół z konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Klub Seniora w Opaleniu coraz bliżej

W piątek, 4 listopada burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z prezesem Spółki Inwest-Kom w Gniewie Krzysztofem Lisieckim na przebudowę i adaptację budynku świetlicy wiejskiej w Opaleniu na potrzeby utworzenia w tym miejscu Klubu Senior +. Remont obiektu jest możliwy dzięki zdobytemu przez gminę Gniew dofinansowaniu w ramach Programu wieloletniego "Senior + na lata 2021-2025 w wysokości 198 500 zł.

Ważny komunikat dla posiadaczy licencji TAXI

Przypominamy przedsiębiorcom posiadającym licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, że wszystkie licencje wydane przed 1 stycznia 2020 roku z końcem 2022 roku tracą ważność.

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że w środę 9 listopada o godz. 15.30 w Sali Kameralnej odbędzie się LIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych zwołane zostały w celu dokonania zmian w uchwale budżetowej i wieloletniej prognozie finansowej gminy. Szczegóły w załącznikach.

Kolejne środki zewnętrzne dla gminnych OSP

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Gniew nieustannie stają się pozyskać środki zewnętrzne na rozwój swoich stowarzyszeń. Miło nam poinformować, iż w ostatnim czasie trzy jednostki OSP z terenu gminy pozyskały darowizny z Fundacji ENERGA.

Ostatnia sobota października minęła pod znakiem XII Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym

W sobotę, 29 października w Sopockiej Hali 100-lecia obył się XII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Nasi zawodnicy pokazali wysoką formę stając na podium. Organizatorami wydarzenia byli Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku i Akademię Karate Tradycyjnego w Sopocie.

Informator o zdrowiu psychicznym

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dokument zawiera bazę instytucji ochrony zdrowia, pomocy społecznej, aktywizacji zawodowej, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i edukacyjnej z terenu powiatu tczewskiego, udzielających świadczeń osobom z problemami zdrowia psychicznego, ich rodzinom i otoczeniu i ma na celu ułatwienie znalezienia instytucji, które mogą udzielić wsparcia i pomocy w sytuacji wystąpienia kryzysu.

Ogólnopolski Dzień Seniora

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji wszystkim Seniorom z terenu miasta i gminy Gniew ślemy najserdeczniejsze życzenia! I choć lokalne organizacje seniorskie już od pewnego czasu świętują ten dzień, szczególnie dziś warto pomyśleć o aktywności osób w podeszłym wieku oraz ich integracji w środowisku lokalnym z młodszymi pokoleniami.

Gniewska Parada Niepodległości już za nami!

11 listopada Gniew w uroczysty sposób obchodził 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gniewskie obchody rozpoczęły się o godzinie 16:30 modlitwą za zmarłych i złożeniem wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Pomordowanych na gniewskim cmentarzu przez władze miasta.

Złote Jubileusze

Podczas uroczystości 9 listopada zastępca burmistrza Joanna Kamińska wręczyła parom odznaczenia, małżonkowie celebrujący 50 lat razem otrzymali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Masz pomysł jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi do Planu Zrównoważonej Mobilności

Szybszy dojazd do stacji SKM i PKM, więcej połączeń autobusowych i węzłów przesiadkowych, lepsza koordynacja transportu zbiorowego, międzygminne trasy rowerowe - to rozwiązania, na które w metropolii czekamy od lat. Dzięki Planowi Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który powstaje na zlecenie OMGGS, samorządy będą mogły ubiegać się o środki europejskie na usprawnienie transportu. Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania propozycji do powstającego dokumentu.

Monitoring Rynku Pracy

Zachęcamy do zapoznania się z raportem Powiatowego Urzędu Pracy na temat bezrobocia w Powiecie Tczewskim w październiku. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety"

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Badmintona "Rodzinne Rakiety", który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 20 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. 
 

Droga w Jeleniu już prawie gotowa

Kocie łby w Jeleniu odeszły już w zapomnienie. Drogę prowadzącą do miejscowego resortu pokryła już nakładka asfaltowa. Prace budowlane idą sprawnie, a inwestycja zakończyć się powinna do końca listopada. Na to zadania gniewski samorząd pozyskał 442 588 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Gniewskie Spotkanie Kameralne "Zdążyć przed północą" już jutro w CKiBP

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej serdecznie zaprasza na trzeci już występ z cyklu Gniewskich Spotkań Kameralnych, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 listopada pt. „Zdążyć przed północą” o godz. 17:00 w Sali Kameralnej w Gniewie. 

Dzień Seniora w Polskim Gronowie

Spotkanie z okazji Dnia Seniora odbyło się w niedzielę, 13 listopada w świetlicy wiejskiej w Polskim Gronowie. Atmosfera wśród uczestników była bardzo przyjazna i wesoła. Seniorom przygrywał zespół „Błękitna Wstęga” z Gniewu. Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie dziękują wszystkim gościom za przybycie i doskonałą zabawę. 

Z Gogolewa do miejscowości Królów Las przejedziemy nową drogą

Zakończyła się już modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Gogolewie, na którą gniewski samorząd otrzymał dotację ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego w wysokości 106 205 złotych. Łączna wartość inwestycji wyniosła 250 421,85 zł.

Umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Tymawie

W środę, 16 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na pierwszy etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Tymawie. Inwestycja ta dofinansowana została w wysokości 3 063 733 złotych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022.

Klub Seniora w Opaleniu już powstaje

Gniewska spółka Inwest-Kom rozpoczęła już prace w opaleńskim Domu Kultury, w którym powstaje właśnie Klub Senior+. Przypominamy, że remont obiektu jest możliwy dzięki zdobytemu przez gminę Gniew dofinansowaniu w ramach Programu wieloletniego "Senior + na lata 2021-2025 w wysokości 198 500 zł.

Dzień Seniora w Kursztynie

W sobotę, 12 listopada w świetlicy wiejskiej w Kursztynie odbył się Dzień Seniora. W uroczystości brali udział zaproszeni seniorzy, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz organizatorzy. Wszyscy znakomicie się bawili w przyjemnej i radosnej atmosferze.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach został ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w całej Europie. Głównym celem EDWA jest podniesienie świadomości społeczeństwa, polityków oraz specjalistów medycznych na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

Finał X Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej na zamku w Gniewie

W środę, 16 listopada na zamku w Gniewie odbył się finał X Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej, w którym udział wzięło 42 uczniów. Do rozgrywek stanęło czternaście 3-osobowych drużyn, składających się z laureatów eliminacji szkolnych, przeprowadzonych w szkołach podstawowych powiatu tczewskiego.

Przepompownia wody przy ul. Krasickiego już gotowa

Dobiegły końca prace budowlane związane z powstaniem strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego. Na realizację tego przedsięwzięcia Gmina Gniew pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w kwocie 577 585,98 złotych.

Terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. 25 listopada spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej, a 28 listopada zwołane zostanie wspólne posiedzenie wszystkich komisji. Radni dyskutować będą wówczas nad przygotowaniem do sezonu zimowego (harmonogram odśnieżania, dostępne środki) oraz nad kształtowaniem się budżetu gminy Gniew na 2023 r. oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2023-2038.

Gniewska Liga Futsalu z Zuos Tczew - sezon 2022/2023

W sobotę, 19 listopada o godzinie 15:00 nastąpiła inauguracja rozgrywek VI edycji GNIEWSKIEJ LIGI FUTSALU z ZUOS w TCZEWIE. Oficjalnego otwarcia dokonała zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, przywitała obecnych i życzyła zdrowej rywalizacji. Wyniki oraz fotorelacja dostępne na profilu organizatora. 

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji przypadającego dziś Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim, którzy związani są z pracą społeczną na rzecz drugiego człowieka Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia.

Droga leśna w Widlicach zmodernizowana

Wspólna inicjatywa Gminy Gniew i Nadleśnictwa Starogard została pomyślnie zakończona. Fragment drogi gminnej nr 228039G, prowadzącej z Opalenia przez lasy w Widlicach do Dąbrówki został już wyremontowany. Koszt inwestycji wyniósł 99 984,24 zł i w całości sfinansowany został przez Lasy Państwowe.

Uroczysta gala podsumowująca Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2022 r.

W piątek, 18 listopada w restauracji „Piaskowa” w Tczewie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Grand Prix Powiatu Tczewskiego w biegach ulicznych 2022 r. Sportowa inicjatywa biegowa to wspólny projekt Gminnego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Gniewie, Pelplińskiego Centrum Sportu, Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie. Ostatnia z instytucji na czele z dyrektorem Tomaszem Tobiańskim czuwała nad organizacją i przebiegiem zawodów.

Kolejne dotacje dla gminnych OSP

W ramach  naboru „FLOREK –  wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP KOLONIA OSTROWICKA  zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie kameralne

Serdecznie zapraszamy Państwa dziś o godz. 17:00 do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie na spotkanie, które zapowiada się bardzo interesująco. Na zakończenie tegorocznych Gniewskich Spotkań Kameralnych przygotowano prawdziwą niespodziankę. Wystawie Jarosława Kukowskiego będzie towarzyszyć koncert Piotra Starzeckiego wokalisty znanego z programów TVP2, m. in. "Bitwa na głosy". Podczas czwartkowego występu opowie muzycznie o swojej krętej, ale absolutnie ciekawej ścieżce i przygodzie z dźwiękami.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego na projekt kartki świątecznej dla Gminy Gniew. Zwycięskie prace staną się oficjalną kartką Gminy Gniew z okazji Świąt Bożego narodzenia i opatrzone życzeniami rozesłane zostaną do około 480 podmiotów z całej Polski i zagranicy. 

Wybierzmy wspólnie patrona lub hasło przewodnie 2023 roku

Zachęcamy instytucje, organizacje oraz osoby fizyczne do nadsyłania propozycji patrona roku lub hasła przewodniego, które przyświecać miałoby lokalnym instytucjom, placówkom i organizacjom w działaniach prowadzonych w 2023 roku na terenie gminy Gniew. Propozycje należy nadsyłać do piątku 9 grudnia, na określonym formularzu drogą elektroniczną na adres info@gniew.pl.

Ważna Informacja dla mieszkańców Gminy Gniew i Gminy Morzeszczyn zainteresowanych zakupem węgla

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje:

Mieszkańcy Gminy Gniew i Gminy Morzeszczyn, którzy zainteresowani są zakupem paliwa  stałego (węgiel) do dnia 31 grudnia 2022r.  dystrybuowanego przez Gminę Gniew, na preferencyjnych warunkach tj. za 2000 zł/tonę, proszeni są o składanie wniosków w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew do dnia 30 listopada 2022 r. w Biurze Obsługi Klienta (parter budynku) oraz sekretariacie (p. 111).

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego i dodatku dla gospodarstw domowych złóż do 30 listopada

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie przypomina, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego oraz wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstwa domowego z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła można składać do dnia 30 listopada 2022 r. Wnioski złożone po tym terminie będą pozostawione bez rozpoznania.

Informator biurowy LOT Kociewie

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z informatorem biurowym Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. Dowiecie się z niego o działalności organizacji i podjętych przez nią działaniach w październiku. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym dokumencie.

Gniewska Liga Futsalu sezon 2022/2023 już za nami

Przedstawiamy Państwu wyniki zmagań w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu z Zuos Tczew sezon 2022/2023. Na tym etapie rozgrywek prowadzi Mc Kebab Kwidzyn, tuż za nim znaleźli się kolejno Drewstol i Wisła Walichnowy. Fotorelacja z wydarzenia dostępna na profilu organizatora. Już wkrótce zapowiedż III kolejki. Zapraszamy. 

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie chętne drużyny żeńskie do wzięcia udziału w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet. Turniej startuje w niedzielę, 4 grudnia o godz. 9:30. Wpisowe od drużyny wynosi 30 zł. Więcej szczegółów na plakacie i w regulaminie, dostępnym na profilu organizatora.

LV sesja Rady Miejskiej

W środę, 30 listopada o godz. 9:00 odbędzie się LV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym obrad będzie sprawozdanie z zaawansowania prac związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnych i deszczowych w Gminie Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy

Już 4 grudnia odbędzie się Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy pod nazwą „Gniew dzieciom na święta”. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie razem z Gminą Gniew przygotowały liczne atrakcje dla mieszkańców!

Dostępne Mieszkanie – dopłata do zmiany mieszkania

Samorządy powiatowe we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizują kolejny moduł programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”. Dostępne Mieszkanie to program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie. Szczegóły na temat programu znajdą Państwo na stronie realizatora.

Spektakl „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności” w czwartek na Zamku w Gniewie!

Finał projektu „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności” już niebawem! Mieszkańcy miasta i gminy Gniew po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w wspaniałej kulturalnej przygodzie. W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbyły się wyjątkowe warsztaty pn. „Roztańczone pasje – od romantyzmu do współczesności”. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów stworzyli spektakl, którego premiera odbędzie się już 1 grudnia na Zamku w Gniewie.

Kolejne spotkanie Gniewskiej Ligi Futsalu

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Zuos Tczew serdecznie zapraszają miłośników futsalu na kolejne rozgrywki, które odbędą się sobotę, 3 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Terminarz III kolejki oraz wyniki Gniewskiej Ligi Futsalu znajdą Państwo w załączniku. 

Konkurs na logo Powiatu Tczewskiego

Starosta Tczewski zaprasza do udziału w konkursie polegającym na opracowaniu projektu graficznego - logo Powiatu Tczewskiego, które stanie się elementem oficjalnej identyfikacji wizualnej powiatu i będzie przeznaczony do celów promocyjnych, popularyzatorskich, reklamowych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. W szczególności wykorzystywane będzie ono na materiałach poligraficznych, wydawnictwach, plakatach, ulotkach, ogłoszeniach prasowych i spotach telewizyjnych, banerach promocyjnych, gadżetach okolicznościowych, nośnikach elektronicznych i w grafice internetowej. 

W listopadzie zakończył się projekt pod nazwą „Czynna ochrona przyrody gminy Gniew”

Podstawowym założeniem zadania było zachowanie i poprawa warunków bytowych zbiorowisk roślinnych oraz rzadkich gatunków roślin chronionych występujących w pasie drogowym drogi G000148 Opalenie - Mała Karczma wzdłuż granicy rezerwatu przyrody „Opalenie”. Zespół pod kierownictwem prof. Jacka Herbicha od lat prowadzi monitoring istniejących i nowych stanowisk groszku wielkoprzylistkowego oraz pozostałych gatunków chronionych.

Oglądaj obrady radnych na żywo

Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie LV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Głównym tematem obrad będzie sprawozdanie z zaawansowania prac związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnych i deszczowych w Gminie Gniew. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.