W dniu 17 czerwca 2019 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2018/2019”. Wśród wyróżnionych osiągnięć znalazły się też osiągnięcia sportowców z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 2 w tym roku zdobyła miejsce na podium w Igrzyskach Sportowych Dzieci i Młodzieży, a ZS w Gniewie reprezentowało powiat podczas Wojewódzkiej Licealiady. Gratulujemy wszystkim tegorocznych osiągnięć.
Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie wszystkich gmin województwa pomorskiego w wybranych losowo gospodarstwach rolnych będą realizowane w dniach od 1 czerwca do 10 lipca br. badania ankietowe z zakresu rolnictwa: Czerwcowe badanie rolnicze (sprawozdanie R-CzBR) Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (sprawozdanie R-ZW-B) Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (sprawozdanie R-ZW-S).
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że został sporządzony spis uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rad Powiatowych Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 28 lipca 2019 roku.
Publikujemy terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII Kadencji. Spotkania radnych odbywać będą się w Biurze Obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, pl. Grunwaldzki 16/17.
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Inwest-Kom Sp. z. o. o. oraz Centrum Muzyczne Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca w parku miejskim w Gniewie. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, ciepła zupa, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz napoje chłodzące. Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy.
W piątek o godz. 12.00 rozpocznie się kolejny plan do filmu "Szpęgawsk 1939". Tym razem czekamy na statystów-panów w wieku 18-70 w Opaleniu ( gmina Gniew). Zbiórka 21 czerwca ( piątek) o godz.12.00 koło nieczynnego zboru ewangelickiego. Zapraszamy. Prosimy o zgłoszenia na email uth1@wp.pl lub tel. 793993981 ( imię, nazwisko, wiek, nr tel oraz dopisek OPALENIE) Praca na filmie ma charakter społeczny.
Od 14 do 16 czerwca głosować będzie można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w ten obywatelski konkurs i głosowania szczególnie na lokalne projekty! Szczegóły w załącznikach.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z terenu gminy Gniew na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca na rynku w Gniewie. W programie: Przegląd Młodych Talentów, teatrzyki dla dzieci, animacje, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Braci Drossel. Start o godz. 15.00. Do zobaczenia!
Weekend w gminie rozpocznie się długo oczekiwanym otwarciem Stacji Mikrostyk i Festynem Rodzinnym w Polskim Gronowie. W sobotę na terenie rynku Starego Miasta odbędzie się Gminny Dzień Dziecka, a wieczorem prawie 200 sportowców wyruszy stamtąd otwierając bieg Veolia Run – 5 km po Gniewie. Od 14 do 16 czerwca na terenie całej gminy odbędą się głosowania do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiamy zestawienie wydarzeń na nadchodzący weekend.
Już w najbliższą sobotę z rynku starego miasta blisko 200 biegaczy wystartuje w Biegu Veolia Run - 5 km Biegiem po Gniewie. Bieg ulicami miasta rozpocznie się o godzinie 19.00 na terenie Rynku Starego Miasta, przy ul. pl. Grunwaldzki 1. Zawodnikom startującym w biegu przypominamy o konieczności zgłoszenia się do biura zawodów w godzinach od 15.00 do 18.00 w dniu biegu, a wszystkich zapraszamy do kibicowania.
W poniedziałek, 17 czerwca, inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, planuje rozpocząć zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed nami zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. „świński rynek”. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika.
Dzień Dziecka okazał się szczęśliwy dla młodych sportowców z gminy Gniew. Pierwszego czerwca w Starogardzie Gdańskim obyły się otwarte mistrzostwa w karate Tradycyjnym. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie zdobywając łącznie 16 medali. Co warte podkreślenia Gniewski Klub Karate Tradycyjnego tylko w tym roku wywalczył już 44 medale na zawodach zarówno wojewódzkich i ogólnokrajowych.
Sołectwo Szprudowo dnia 21 lipca organizuje wycieczkę do Krynicy Morskiej. Chęć udziału można zgłaszać do 14 lipca. Zapisy i szczegóły u organizator pani Małgorzaty Gajewskiej pod numerem telefonu: 661 837 018 .
UKS „Olimpia” Gniew, KS Mewa Gniew i KS Keramzyt Szprudowo. Te Kluby, działające na terenie naszej gminy, zakwalifikowały się do IV edycji Rządowego Programu „KLUB”. Chociaż lista szczęśliwców jest dość długa, bo liczy sobie 3 732 podmioty, to pechowców, których wnioski zostały odrzucone bądź otrzymali zbyt mało punktów było znacznie więcej.
Młodzicy Keramzytu w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej radzą sobie bardzo dobrze. Po zwycięstwie w poprzednim tygodniu nad Morzem Stegna (4:3) młodzi gracze zespołu ze Szprudowa zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. W miniony weekend drużyna Grzegorza Połomskiego mierzyła się z Wierzycą Decka Pelplin. Zespół gości okazał się tym razem lepszy, wygrywając 8:3.
Rządowe Centrum Reagowania alarmuje, że dzisiaj, 13 czerwca po południu i w nocy silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zachowajmy ostrożność. Nie chowajmy się pod drzewami i jesli to możliwe pozostańmy w domach.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.
Ledwie tydzień temu apelowaliśmy o niewyrzucanie śmieci do zamkowej fosy, a dzisiaj dotarła do nas kolejna porcja zdjęć śmieci tym razem z Tymawy. Nad tamtejszym jeziorem ktoś postanowił zrobić sobie piknik i zapomniał posprzątać…
Fundacja Stacja Mikrostyk, Stowarzyszenie CAG i firma Mikrostyk SA już w najbliższy piątek, 14 czerwca zapraszają na otwarcie sezonu letniego w plenerze nadwiślańskiej skarpy. Wydarzenie będzie zapowiedzią szeregu imprez zaplanowanych przez organizatorów na okres wakacyjny wydarzeń. W programie zaplanowano atrakcje dla każdego. W programie między innymi dmuchane zjeżdżalnie i piana dla najmłodszych. Czynny będzie bar, a chętni będą mogli udać się na strzelnicę. Od godziny 20.00 D-J zapewni dobrą zabawę w klimacie lat 70,80,90 i nie tylko. Rozpoczęcie o godzinie 17.00. Zapraszamy.
Tych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i doświadczenie w takich zawodach jak ślusarz, technik mechanik, technik automatyk firma Kongsberg Martime zaprasza do technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym plakatem, na którym znajdą państwo więcej informacji na ten temat.
W poniedziałek, 10 czerwca Muzeum Archeologiczne z okazji dnia dziecka zaprosiło przedszkolaki z Opalenia i Pieniążkowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Na zdrówko” w wykonaniu teatru Gargulec, oraz wzięły udział w licznych zabawach i konkursach. Przedszkola dziękują Zamkowi Gniew za bezpłatne udostępnienie dziedzińca.
7 czerwca dzieci z grup 4, 5, i 6 – latków Przedszkola Miejskiego w Gniewie, wspólnie z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Rozrywki Mega Park w Rudniku. Podczas wycieczki dzieci odwiedziły zoo, poznały kulturę Dzikiego Zachodu, dzięki rekonstrukcjom w Miasteczku Westernowym, zobaczyły Krainę Baśni, Bajek i Legend, ale też poznały fascynujący Świat Ruchomych Dinozaurów, Krainę Flinstonów, Krainę Mega Owadów, Muzeum Staroci i Krainę Stworzeń Morskich.
W najbardziej niespodziewanym momencie „w garść” wzięli się zawodnicy Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego pokonali w Gniewie lidera – Gwiazdę Karsin i sprawili, że walka o awans do IV ligi nabrała jeszcze rumieńców. Kolejnej porażki doznali piłkarze gniewskiej Mewy, którzy przegrali z Deltą Miłoradz. Kolejny tydzień bez punktów zanotował także Sobieski Gniew.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.
INWEST – KOM w Gniewie Spółka z o.o. ze względu na utrzymujące się wysokie temperatury powietrza oraz duże pobory wody z sieci wodociągowej wprowadza do dnia 13.06.2019 zakaz używania wody z sieci do poniższych celów gospodarczych
Sołtysi, rada rodziców i dyrektor Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca o godzinie 16.00 na terenie świetlicy wiejskiej. W programie imprezy między innymi przedstawienie pt. „ Tygrys tańczy dla Szu- Hin”, kawiarenka, zumba, występy dzieci, konkurencje dla całych rodzin, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Zapraszamy.
Zacieśnia się współpraca Gniewu z Ukrainą. W maju delegacja na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim odwiedziła Ostrog, a wczoraj do gniewskiej podstawówki przyjechała grupa młodzieży ze szkoły językowej w Browarach na Ukrainie. Pierwszego dnia wizyty uczniowie poznawali trójmiasto, dzisiaj oficjalnie przywitała ich wiceburmistrz Joanna Kamińska.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że Zarządzeniem nr 71/19 z dnia 4 czerwca 2019r. wyznaczył punkty do głosowania w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie będzie odbywać się w dniach od 14 do 16 czerwca w następujących punktach:
W piątek, 7 czerwca na Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się III Igrzyska Sportowe Dzieci dla szkół podstawowych pod nazwą „Gniewskie Igrzyska Dzieci”, których organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Była to już trzecia edycja wydarzenia. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Dyrektor Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie Beata Czaja- Osiak.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka