Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia obowiązkowego odszczurzania na obszarze miasta i gminy Gniew. Akcja deratyzacji przeprowadzona zostanie od 17 października do 30 listopada 2022 r. Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym zarządzeniu.
Gniewska spółka FAMA poszukuje technologów. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w firmie zachęcamy do aplikowania. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w Turnieju Badmintona, który odbędzie się 15 października o godz. 09:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie ul. Kusocińskiego 10. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 09:00. Więcej szczegóły na plakacie oraz w regulaminie zamieszczonym na profilu organizatora.
Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie wrześniowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie. Życzymy miłej lektury.
We wtorek, 4 października rozpoczął się Festiwal Artystycznej Twórczości Seniorów czyli Gniewskie Piernikalia, które trwały dwa dni. Energiczni Seniorzy opanowali serce miasta aby spotkać się z władzami gniewskiego samorządu. Seniorów serdecznie powitali Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht, symbolicznie przekazując na ręce Pani prezes Uniwersytetu III Wieku klucz do bram miasta.
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny. Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram meczy piłkarskich.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności przekazało na teren Gminy Gniew tabletki zawierające jodek potasu. Przygotowanie tabletek z jodkiem potasu to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.
W piątek, 30 września odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Arkadiusza Okroja, na której poświęcono nowy sztandar placówki.
W związku z wejściem w życie w dniu 20 września 2022 roku Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.
Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.
Biuro Regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości działające w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców do zapoznania się z projektem „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach” (SWO). Wszystkich zainteresowanych bogatym programem wydarzenia, jak i możliwością wsparcia w ramach wspomnianego projektu, zachęcamy do udziału w Otwartym Spotkaniu Rady Gospodarczej działającej w Malborku, które odbędzie się 6 października w tamtejszym Urzędzie Miasta.
W poniedziałek, 3 października burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na realizację drugiego etapu przebudowy dróg gminnych na osiedlu Leśnym w Tymawie. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym została gniewska spółka INWEST-KOM. Gmina Gniew pozyskała na realizację tego zadania 988 771 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W ramach naboru „FLOREK – wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP RAKOWIEC zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.
W ramach naboru „FLOREK – wsparcie dla OSP” (II edycja 2022) jednostka OSP GNIEW zrealizowała zadanie „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.
Dzisiaj, 4 października Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Rakówko. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektu „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”. Konsultacje potrwają od 7 do 17 października 2022 r.
W sobotę, 1 października 2022 r. w Gniewie odbyła się już VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie stała się punktem sobotnich spotkań mieszkańców z całej Gminy Gniew.
W piątek, 30 września rozpoczęła się jesienna akcja Wystaw graty z chaty. Swoje odpady wielkogabarytowe jako pierwsi wystawić będą mogli mieszkańcy sołectw: Jeleń, Piaseczno i Rakowiec. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 27 września. 14 października natomiast zorganizowane zostaną wystawki dla sołectw: Ciepłe, Kursztyn, Nicponia, Szprudowo, Tymawa, Gogolewo, Polskie Gronowo, Kuchnia, Wielkie Walichnowy. Szczegóły znajdą Pańśtwo na załączonych plakatach.
Starosta Tczewski wydał decyzję o pozwoleniu na przebudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami, sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, sieci kanalizacji deszczowej, budowę sieci elektroenergetycznej – oświetleniowej oraz przebudowę sieci gazowej wraz z przyłączami, budowę obiektów małej architektury, przebudowę dróg oraz ciągów pieszo – jezdnych – realizowanych w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym obwieszczeniu.
W piątek, 16 września Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie odłowili psa, który błąkał się w miejscowości Opalenie. Pies jest bardzo przyjazny i łagodny. Osoby, które znają właścicieli zwierzęcia, bądź są chętne aby przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.
Już w najbliższy weekend, 1 października Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na rozgrywki piłki nożnej. W sobotę o godz. 11:00 zagrają drużyny: KERAMZYT D1 z SPARTA RAKOWIEC. Zachęcamy Państwa do wspólnego kibicowania.
W środę, 28 września w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział dwie szkoły: ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Mistrzostwa gminy rozgrywane były do trzech wygranych pojedynków do dwóch setów do 15 punktów. Poniżej przedstawaimy Państwu wyniki z zawodów gminnych w Badmintonie.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2022 roku. Termin płatności raty upływa 30 września br.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w poniedziałek, 7 listopada 2022r. o godz. 10.00 odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.
Już 3 października w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno otwarta zostanie wystawa pt. Kółka rolnicze160 lat w służbie polskiej wsi. Ekspozycja zorganizowana została z okazji przypadającej w tym roku 160 rocznicy założenia najstarszego w Polsce Kółka Rolniczego w Piasecznie.
W ramach tegorocznych obchodów 725 rocznicy nadania praw miejskich Gniewowi, w sobotę, 24 września odbył się spacer historyczny Niziną Opaleńską. Terenowe atrakcje w tej części naszej gminy zorganizowali Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Koło Opalenie oraz firma „Sokół Trans” z Opalenia. Osada Widlice była pierwszym punktem jesiennej wycieczki.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka