Jak co roku w okresie letnim, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie organizuje szereg zajęć, warsztatów i wycieczek. Bogatej oferty wakacyjnej nie zabrakło również teraz, dlatego też wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali na wypoczynek z Gniewu, bądź zamierzają spędzić w naszej gminie całe wakacje, zachęcamy do zapoznania się z rozkładem letnich zajęć. Życzymy udanego wypoczynku!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę, 3 lipca o godz. 10:00 na boisku do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od godz. 9:30. Regulamin turnieju oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na profilu organizatora.
Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej. Wyjazd zaplanowano na niedzielę, 24 lipca. Zainteresowanych wycieczką zachęcamy do dokonywania zapisów u sołtys Małgorzaty Gajewskiej pod nr tel. 661 837 018. Zapraszamy!
W czerwcu, na gdyńskiej plaży rozegrane zostały półfinały wojewódzkie w piłce plażowej. Dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zmierzyły się z rywalkami z Trójmiasta, zajmując III miejsce w turnieju. Były to ostatnie zawody absolwentek placówki. Gratulujemy sukcesu! Szkołę reprezentowały: Paula Gonsiorowska, Julia Mokwa, Patrycja Krzyżanowska.
Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka, która obędzie się 3 lipca 2022r. Zapisy do 22 czerwca u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie.
Dziś swoje święto obchodzą wszyscy Przedsiębiorcy. To ważny dzień dla tych, którzy realnie wpływają na rozwój lokalnej i krajowej gospodarki, społeczności oraz miejsca, w którym prowadzą swoje działalności. Z tej okazji życzymy wszystkim Przedsiębiorcom, szczególnie tym, którzy lokują swój biznes w naszym mieście i gminie, niegasnącej energii do pracy i nieustannego doskonalenia siebie, swoich możliwości i zainteresowań.
W środę, 15 czerwca w gniewskim oddziale Muzeum Archeologicznym w Gdańsku otwarta została wystawa „Miecze Europy”. Zwiedzający na ekspozycji mogą zobaczyć około 60 replik mieczy z różnych krajów Europy.
Dziś Światowy Dzień Uchodźcy. Uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku każdego roku upamiętnia tych, którzy opuszczają swoje ojczyzny, by szukać schronienia w innych częściach świata. Szczególnie dziś warto ciepło pomyśleć o uchodźcach dotkniętych działaniami wojennymi, którzy w ostatnim czasie znaleźli schronienie w naszym kraju i w naszym mieście.
W piątek, 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie odbył się Festyn Rodzinny. Tradycyjnie zaczął się on od części artystycznej zaprezentowanej przed licznie zgromadzoną na sali publicznością. Na festynie nie zabrakło sportowych konkurencji, muzyki na żywo oraz dobrego jedzenia.
W środę, 15 czerwca po niełatwej drodze do Gniewu dojechała grupa rowerowa biorąca udział w charytatywnej akcji pod hasłem „Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice – Hel”. Dzielni wojażerowie tego dnia pokonali ponad sto kilometrów jadąc z Torunia do Gniewu, by właśnie w naszym mieście odetchnąć po długiej podróży.
We wtorek, 14 czerwca w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie nastąpiło wręczenie dotacji dla projektów dofinansowanych w ramach edycji 2022 Funduszu Nowy Akumulator Społeczny. Miło nam poinformować, iż dwie grupy nieformalne z Gminy Gniew otrzymały wsparcie finansowe. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki osobiście pogratulował zwycięskich projektów.
Zapewniając potrzeby mieszkańców po monitach samorządu gniewskiego, zostały zamontowane progi zwalniające przez Starostwo Powiatowe. Mają one zadbać o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i uczestników ruchu drogowego. Progi zwalniające powstały w Nicponi, Jaźwiskach i na ul. Wiślanej w Gniewie.
Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji czerwcowej (zgodnie z planem sesji jest to 29 czerwca br.) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.
Uprzejmie informujemy, że w piątek 17 czerwca 2022 r. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie będzie nieczynny. W przypadku konieczności rejestracji zgonu, prosimy o kontakt z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego pod numerem tel. 509 664 593. Za niedogodności przepraszamy!
We wtorek, 14 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podczas uroczystej gali w Europejski Centrum Solidarności w Gdańsku odebrał nagrodę w konkursie „Asy Samorządu 2021- Zawsze Pomorze” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.
Na Rynku w Gniewie został zamontowany infomat. Urządzenie informacyjne prezentuje mieszkańcom i turystom atrakcje oraz informuje o zbliżających się wydarzeniach odbywających się na terenie gminy Gniew oraz województwa pomorskiego.
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na Turniej Piłkarski "Mini Mundial", który odbędzie się w sobotę,18 czerwca o godz. 16:00 na boisku Orlik przy szkole nr 2. Zgłoszenia drużyn oraz wszelkie informacje dostępne na Orliku u Pana Grzogorza Połomskiego lub pod numerem telefonu 792 791 051. Zachecamy do zapisów.
W czwartek, 16 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Z tej okazji Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza na msze święte: o godz. 7:30, 9:00, oraz o 10:30 na placu zamkowym. Po mszy na zamku wierni wyruszą procesją z najświętszym sakramentem. Kolejne nabożeństwa odprawione zostaną o godz. 12:30 i 17:30. Uwaga, nie będzie tego dnia mszy świętej o godz. 11:00 w kościele. W Boże Ciało nie ma też nabożeństw w kaplicach filialnych.
Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa Wszystkim, którzy dzielą się najcenniejszym darem i własną krwią ratują ludzkie życie, składamy podziękowania i wyrazy uznania za wielkie zaangażowanie w szerzenie tak ważnej idei.
We wtorek, 7 czerwca Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowy w sprawie dofinansowań działań seniorskich. Pozyskane 276 100 złotych przeznaczone zostaną na prowadzenie istniejącego Domu Senior+ w Gniewie oraz utworzenie Klubu Seniora w Opaleniu. Zadania realizowane będą w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025.
W sobotę, 11 czerwca odbył się Dzień Dziecka podczas, którego dokonano uroczystego otwarcia Placu Zabaw w Kursztynie. Wstęgę przecięli włodarz Maciej Czarnecki, sołtys sołectwa Kursztyn Bogdan Rękiewicz, Radna Rady Miejskiej Ewa Majewska oraz zaproszeni goście w tym także dzieci.
W sobotę, 11 czerwca dziesięcioro młodych śmiałków oraz pasjonatów rowerowych wojaży wyruszyło w siedmiodniową wyprawę z Gliwic na Hel. Rowerami jadą przez Polskę, pokonując 700 kilometrów by pomóc gliwickiemu hospicjum, a do łańcuszka z pomocą dołączyć może każdy, wystarczy wesprzeć rowerową akcję symboliczną kwotą. To już czwarta wyprawa rowerowa, którą organizuje Anna Guzek, nauczycielka w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach. Wyjątkowa grupa rowerowa przyjedzie do Gniewu w środę, 15 czerwca aby zregenerować siły po czym w czwartek rano ruszyć w dalszą wyprawę.
W piątek, 10 czerwca odbyło się posiedzenie Gminnej Rady ds. Seniorów. Obrady otworzyła Sekretarz Miasta i Gminy Gniew Karolina Liebrecht. Podczas spotkania zostały wybrane władze organizacji. Przewodniczącą Gminnej Rady ds. Seniorów w Gniewie została Elżbieta Gajowniczek, jej zastępcą wybrano Andrzeja Gocka, a stanowisko sekretarza przypadło natomiast Walentynie Czapskiej.
W sobotę, 11 czerwca organizatorzy serdecznie zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się na placu zabaw w Kursztynie. Wspólną zabawę rozpoczniemy uroczystym otwarciem placu zabaw, następnie zaplanowano wyjątkowe atrakcje: gry i konkursy z nagrodami, pokazy strażackie, dmuchana zjeżdżalnia, ognisko z kiełbaskami, wesoła zabawa przy muzyce. Nie może Was zabraknąć ! Start godz. 15:00! Zapraszamy serdecznie!
Drodzy Ósmoklasiści ! Przed Wami ważny okres podejmowania decyzji związanych z wyborem szkoły ponadpodstawowej. Zdajemy sobie sprawę, że to niezwykle trudny wybór. Zdobycie odpowiedniego wykształcenia to bez wątpienia jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed młodym człowiekiem. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie ogłasza rekrutację na rok 2022/2023. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną szkoły.
Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pn. „Demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew ” w ramach umowy WFOŚ/D/II-1/7033/2021/AZBEST-2021. Projekt, który jest kontynuacją Programu Priorytetowego pn.: „Ogólnopolski program finansowania wyrobów zawierających azbest”, polegał na udzieleniu dotacji osobom, które usunęły wyroby zawierające azbest z obiektów budowlanych.
We wtorek, 7 czerwca Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowy w sprawie dofinansowań działań seniorskich. Pozyskane 276 100 złotych przeznaczone zostaną na prowadzenie istniejącego Domu Senior+ w Gniewie oraz utworzenie Klubu Seniora w Opaleniu. Zadania realizowane będą w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025.
Gniewskie turnieje rycerskie mają niebywale długą tradycję. Organizowane już przez trzy dekady rozsławiły Gniew nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Gniewscy rycerze od lat stają w szranki z najlepszymi wojownikami z zagranicy, odnosząc w pojedynkach wspaniałe sukcesy. W tym roku ponownie będzie można zobaczyć widowiskowe starcia podczas 31 już Turnieju Rycerskiego Króla Jana III. Zapraszamy na zamek w Gniewie w przyszłą sobotę, 18 czerwca!
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informatorem inwestycyjnym Firmy Gaz System, ktora realizuje inwestycję budowy gazociągu relacji Gardeja-Kolnik. W ramach inwestycji planowane jest posadowienie w rejonie Gdańska pływającego terminalu, służącego do odbioru dostarczanego drogą morską skroplonego gazu ziemnego. Planowana trasa gazociągu obejmie także teren gminy Gniew, tym bardziej warto zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka