Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pomyślmy o HIV

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy Gdańsk organizują kolejną edycję Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych. W tym roku przegląd przeprowadzony zostanie pod hasłem „Pomyślmy o HIV”.

Wesołe Halloween

30 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się "Wesołe Halloween". Tak, jak na ten dzień przystało, było "strasznie" zabawnie. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na czarno, a w przedszkolu przywitała je sala przystrojona w rzeczy i postaci typowe dla Halloween.

Dumne przedszkolaki

29 października w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Na tę uroczystość przybyli rodzice wszystkich przedszkolaków. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności poprzez wiersze, piosenki i taniec. Po występie złożyły uroczyście przysięgę, po czym pani dyrektor - Lucyna Wantoch Rekowska rozpoczęła pasowanie każdego malucha.

Pies szuka nowego domu

Do Gminnego Centrum Reagowania trafił pies, którego właścicielka niedawno zmarła. Młody czworonóg został przebadany przez weterynarza- jest zdrowy, łagodny i przyjacielski. Osoby, które chciałyby go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em (tel. 58 535 22 88).

Być marynarzem

27 października  w Szkole Podstawowej w Piasecznie goszczono pana Piotra Wentlandt, który jest marynarzem nawigatorem. Tym samym rozpoczęto cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały przygotowaną prezentację.

Wieści z przedszkola

26 października okazał się dniem pełnym wrażeń dla przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu. Tego dnia maluchy z grup 3-4 i 5-6 latków stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Odbyły się również zajęcia otwarte dla rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami odkrywali tajemnice jesieni.

Unihokej

W dniach 28-29 października w Dąbrówce Tczewskiej rozegrano turnieje powiatowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięło udział dziewięć zespołów ze szkół podstawowych. W kategorii chłopców wystartowały cztery zespoły, które walczyły systemem „każdy z każdym” o miano najlepszego zespołu. Gminę Gniew reprezentował zespół z Gogolewa.

KCK - listopadowy repertuar

Listopadowy repertuar Kwidzyńskiego Centrum Kultury prezentuje się imponująco. Premierowo będziemy mieli okazję obejrzeć długo wyczekiwane "Listy do M. 2". W programie nie zabraknie również czegoś dla miłośników kina sensacyjnego ("Spectre") oraz dla najmłodszych ("Dobry Dinozaur"). KCK oferuje również wiele ciekawych propozycji DKF Powiększenie.

Gniewskie Granie

Bar Zamkowa zaprasza na liczne koncerty. Jeszcze w tym roku na scenie pojawią się zespoły takie jak: Pampeluna, Błękitny Nosorożec, Maczku Paczke i wiele, wiele innych. Jedno jest pewne - w Gniewie nie zabraknie muzyki.

Jak współpracować w projektach międzynarodowych

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" i Biuro Programu Kreatywna Europa, serdecznie zapraszają do udziału w seminarium "Jak współpracować w projektach międzynarodowych", które odbędzie się 19 listopada w Poznaniu. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać o współpracy międzynarodowej z perspektywy różnych instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, a także poznać bliżej założenia programów "Europa dla obywateli" i Kreatywna Europa. Nie może tam Państwa zabraknąć!

Koncert laureatów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zapraszają na Koncert Laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2015, który odbędzie się 15 listopada (niedziela) o godz. 14:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Wymiana sieci gazociągowej

Od 28 października PGNiG wymienia sieci gazociągowe na starym mieście. Obecnie trwa wymiana rur na ul. Górny Podmur, która potrwać może mniej więcej do 6 listopada. Następnie wykopy prowadzone będą na ul. Piłsudskiego, gdzie prace przewidziane są od 9 do 17 listopada.

Gniewskie powietrze wzorem jakości - oświadczenie zakładu Weber

Zakład produkcji keramzytu Weber przekazuje do publicznej wiadomości wyniki kolejnych badań powietrza w Gniewie, przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Szczegóły w załączniku.

I Forum „Ekonomia ku wolności”

Sztumskie Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w I Forum "Ekonomia ku wolności" - innowacyjny model partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej skazanych, które odbędzie się 13 listopada br. Przekonaj się, że współpracując można osiągnąć więcej.

Spotkanie przy Studni "Daj mi pić"

Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego w Bielawkach serdecznie zapraszają na program słowno-muzyczny z cyklu Spotkanie przy Studni „Daj mi pić”, które odbedzie się 22.11.2015 r. (niedziela) od godz. 15:00 do 16:30 w Domu Sióstr w Bielawkach (Dom Pomocy Społecznej). Tym razem spokanie będzie przebiegać wokół tematu wiary. Co to jest wiara, jak żyć wiarą, wierzę ale nie praktykuję, rozum i uczucia w wierze, logika wiary oraz sens wiary.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zaprasza na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 16-22 listopada 2015 r. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa, która ma na celu wspieranie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.

Gniewskie Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Miasto i Gmina Gniew zaprasza mieszkańców do uczczenia niepodległej Polski poprzez uczestnictwo w Gniewskiej Paradzie Niepodległości.

Wnioskuj o wsparcie

Od 19 października do 17 listopada 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych".

Złote Gody

Bez wątpienia Złote Gody, to małżeński sukces. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy dwie pary obchodzące jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci to Państwo Urszula i Edmund Dembler z Rakowca oraz Teresa i Edwin Łaski z Nicponii. Obie pary zostały odznaczone "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Koncertowo w Barze Zamkowa

Bar Zamkowa zaprasza na koncerty zespołów Pampeluna, Carnage, Błękitny Nosorożec oraz Machina. Na scenie wystąpią już 13 i 14 listopada o godz. 19.30. Bilety w cenie 10 złotych.

Kolejne punkty zasiliły konto Sobieskiego, Wisły i Mewy

Ostatnia kolejka należała do udanych dla gniewskich teamów. Sobieski Gniew pokonał Koronę Rywałd 5:1. Mewa Gniew pokonała 4:1 drużynę Real Myszewo. Wisła Walichnowy pokonała drużynę Orła Radziejewo 3:0. Jedynie Weber Szprudowo uległ drużynie Błękitni Kmiecin 0:3. Weber Szprudowo uległ drużynie Błękitni Kmiecin 0:3. W tabeli uplasował się na 6 m-cu, ma na koncie 16 pkt. Sobieski Gniew, z dorobkiem 9 pkt, zajmuje 10 lokatę. W ostatniej kolejce pokonał Koronę Rywałd 5:1.

Otwarty turniej "Baśki" w Gniewie

Niebawem w zamkowej scenerii odbędzie się V Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Zmagania w kaszubskiej grze karcianej już 22 listopada br. W zawodach rozegrane zostaną 4 serie gier po 40 rozdań, a rozgrywka będzie prowadzona wg. tradycyjnej "Baśki" z AS-em serce jako najstarszym triumfem.

Wygraj super nagrody dla twojej szkoły

Z dniem 15 listopada dobiegnie końca możliwość rejestracji w ogólnopolskim konkursie „Klasa ze snów”, odbywającego się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Inicjatywa powstała, by przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży. Organizator przygotował dwa plebiscyty – filmowy i merytoryczny, a szkoły otrzymują wybór, czy chcą wziąć udział w obu, czy tylko w jednym, wybranym.

Nic nie może wiecznie trwać

Czy wieczorek poetycki organizowany przed południem może się udać? Oczywiście. Ważne jednak, aby odbył się on w gniewskim Domy Pomocy Społecznej, a gośćmi byli członkowie Uniwersytetu III Wieku. Wtedy, bowiem, wszystko jest możliwe.

Zaplanuj ferie zimowe swojemu dziecku

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" z/s w Jeleniej Górze, jak co roku organizuje ferie zimowe dla dzieci rolników. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 grudnia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Koszt dziesięciodniowego turnusu wynosi 350 zł od dziecka.Natomiast dla podopiecznych rodziców, którzy nie są objęci ubezpieczenuem KRUS, odpłatność wynosi 1100 zł.

Karetki z Warszawy

Szpitale Tczewskie straciły kontrakt na ratownictwo medyczne. Od listopada na ulice powiatu tczewskiego wyjadą karetki Falck Medycyna. Tczewska spółka zapowiada odwołanie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia odrzucił drugie odwołanie spółki Szpitale Tczewskie S.A. Szpital powiatowy stracił kontrakt na świadczenie usług z zakresu podstawowego i specjalistycznego ratownictwa medycznego.

Pokaz fajerwerków

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym, ok. godz 23:00, na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Za związany z tym hałas i niedogodności, Spółka Zamku Gniew przeprasza mieszkańców.

DK 91 z lepszą nawierzchnią

Remont drogi krajowej nr 91 jest już na ukończeniu. Ciąg główny jest praktycznie gotowy. Do zakończenia pozostają jeszcze prace w obrębie skrzyżowań i zjazdy na posesje, co będzie wykonywane jutro. Na przyszły tydzień zaplanowano uzupełnienie destruktem bitumicznym poboczy, a po 16-20 listopada zaplanowane jest malowanie jezdni (o ile dopiszą warunki pogodowe).

Obywatel.gov.pl

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony www.obywatel.gov.pl. Znajdują się tam opisy najpopularniejszych usług, jakie administracja świadczy dla obywateli, np.: jak wyrobić dowód, paszport, prawo jazdy czy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ile to kosztuje, jakie dokumenty trzeba wypełnić i gdzie się zgłosić.

Wisła i Mewa kończą rundę jesienną

Wisła Walichnowy i Mewa Gniew kończą rundę jesienna w sezonie 2015/2016. Mewa zagra w Gniewie, podejmować będzie drużynę Skry Kończewice, Wisłą na wyjeździe zmierzy się z Zarexem Bytonią. W Gniewie zagrają także Weber Szprudowo (z LKS Waplewo) oraz Sobieski Gniew (z Olimpią Sztum).

Pracuj w Rolls-Royce

Rolls-Royce jest światowym liderem produkcji systemów napędowych wykorzystywanych na lądzie, w morzu i powietrzu. Firma jest obecna na pięciu rynkach globalnych: lotnictwa cywilnego, lotnictwa obronnego, morskim, energetyki oraz energetyki jądrowej.  Aktualnie firma poszukuje praktykantów do działu finansowo-księgowego. Szczegóły w załączniku.

Zostań "swoim szefem"

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zaprasza do udziału w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości. Celem przedsięwzięcia jest promocja, zarówno indywidualnej działalności gospodarczej (IDG), jak również szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Włącz się w opracowanie LSR - wypełnij ankietę

LGD Wstęga Kociewia przystępuje do kolejnego etapu prac na Lokalną Strategią Rozwoju, którego celem jest opracowanie Planu Komunikacyjnego.To nowe narzędzie wdrażania LSR, które ma zapewnić dwustronną komunikację na linii  LGD - lokalna społeczność.

GDDKiA informuje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku przygotowała informacje o zimowym utrzymaniu dróg krajowych w sezonie 2015/2016. Szczegóły w załącznikach poniżej.

Czy mogę Cię prosić do tańca?

Grupa taneczna Teenagdance zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty taneczne, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16:30 w Sali Wystawowej Biblioteki.

Ogłoszenie o konsultacjach programów współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach projektów „Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2016 – 2019” oraz „Rocznego Programu Współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok”.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 6 listopada 2015 r. otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2015 r.”

Konkurs „Akcja bez nienawiści”

Pracujesz z młodzieżą? Dostrzegasz problemy przemocy werbalnej, nietolerancji wobec „Innych”, rasizmu w Internecie i poza nim? Weź udział w Konkursie Kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” w Polsce. Opracuj scenariusz zajęć, zrealizuj go z młodzieżą, a potem razem przeprowadźcie akcję w swoim otoczeniu! Twoja instytucja lub grupa zdobędzie certyfikat „Działamy bez nienawiści”, a Ty możesz wziąć udział w wizycie studyjnej w instytucjach europejskich.

Brąz dla Gogolewa

Chłopięca drużyna z SPSK Gogolewo zajęła trzecie miejsce podczas powiatowych zawodów unihokeja. Gratulujemy!

Inauguracja XXVIII Gniewskich Spotkań Kameralnych

Piątego listopada w godzinach wieczornych w Sali Kameralnej zebrali się miłośnicy muzyki klasycznej. Zgromadzonych gości powitała dyrektor gniewskiej biblioteki Jadwiga Mielke, która przybliżyła zebranym historię spotkań.

Mistrzowie badmintona

Szóstego listopada w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano mistrzostwa powiatu w grze drużynowej w badmintona. W zawodach wystartowało czternaście zespołów dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tczewskiego. Trzy tytuły mistrzów powiatu i jeden wicemistrzowski wywalczyły drużyny UKS Olimpii Gniew.

Zabawa klubowa z Uniwersytetem

W sobotę 7 listopada  odbyło się spotkanie integracyjne członków uniwersytetu III Wieku i  Klubu Seniora. Spotkanie miało na celu ukazanie osobom z Uniwersytetu III Wieku pomieszczenia, w którym mieści się Klub Seniora oraz jego zasobów, a także zachęcenie uczestników do dalszych, wspólnych spotkań.

Drzewo roku 2016

Klub Gaja przyjmuje zgłoszenia do 6. edycji konkursu Drzewo Roku. Organizatorzy nie szukają drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukają natomiast drzew najbardziej kochanych, drzew z opowieścią, drzew, które pobudzają wyobraźnię i jednoczą ludzi.

Orły z Gronowa najlepsze na Orliku

W sobotę, 7 listopada, na Orliku przy Gimnazjum im. gen. Hallera w Gniewie, po raz 6-sty, rozegrany został Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Pamiątkowy Puchar trafił w ręce drużyny Orły Gronowo. Najlepszym zawodnikiem został Damian Górski, zaś najpiękniejszą bramkę zdobył Kacper Cyssewski. Uhonorowano także najlepszego kapitana, Łukasza Voglera.

Wymiana sieci gazociągowej

Od 28 października PGNiG wymienia sieci gazociągowe na starym mieście. Obecnie trwa wymiana rur na ul. Piłsudskiego, gdzie prace przewidziane są do 17 listopada. Po tym czasie na warsztat wzięty zostanie plac Grunwaldzki. Roboty ziemne uzależnione są od warunków pogodowych, stąd też nieznana jest konkretna data ich zakończenia. Sieci wymienia firma Instalatorstwo Usługi Gaz Co Mirosław Łubiarz. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Ognisko patriotyzmu

Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Gogolewie zaprasza na Ognisko Patriotyzmu, które odbędzie się 10 listopada w Świetlicy wiejskiej w Gogolewie. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. W powiatach nadmorskich prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. W subregionie wewnętrznym porywy wiatru do 75 km/h spodziewane są w ciągu dnia we wtorek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska -  90 proc.

Święto Niepodległości w Tymawie

10 listopada 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie, w związku z jutrzejszym Świętem Niepodległości, organizuje „Ognisko Patriotyzmu”. Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie Burmistrza

Publikujemy oświadczenie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wyjaśniające wypowiedź włodarz na łamach lokalnej prasy.

Zakaz parkowania

Szanowni Mieszkańcy, Placu Grunwaldzkiego, w związku z obchodami 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w środę 11 listopada od godz. 15.00 zamknięty zostanie ruch dla północnej strony rynku starego miasta. Zwracamy się, więc z prośbą o nieparkowanie samochodów w tej części rynku. Za wszystkie te utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Praca dla ślusarza

FAMA Spółka z  o.o. w Gniewie poszukuje kandydata/kandydatki do pracy na stanowisko ślusarza. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Szczegóły w załączniku. 

Skonsultuj się

Powiatowe Centrum Informacyjne w Tczewie serdecznie zaprasza do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych na Pomorzu. Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem funduszy europejskich, to coś dla Ciebie. Zaproszenie w szczególności kierowane jest do przedsiębiorców oraz osób fizycznych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dzień Seniora w Jeleniu

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Z tą myślą, Sołtys i Rada Sołecka wsi Jeleń zorgaznizowali Dzień Seniora, który odbył się 24 pańdziernika br. o godz. 16:00.

Otwarty nabór partnerów

Gmina Gniew pragnie ogłosić otwarty nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Gniew - miasto z charakterem", którego celem ma być podniesienie jakości przestrzeni publicznej okolicy Starego Miasta w Gniewie, wyeksponowanie zasobów i zabezpieczenie zaplecza turystycznego.

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje się wystąpienie silnych wiatrów w województwie pomorskim od godz. 7.00 do godz. 19.00 12 listopada. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska - 90 proc.

Udany finisz Mewy Gniew

Runda jesienna w sezonie 2015/2016 powoli dobiega końca. Swoje rozgrywki zakończyły już Wisła Walichnowy i Mewa Gniew. Wisła Walichnowy uległa drużynie Zarex Bytonia 3:12. Mewa Gniew pokonała 2:0 drużynę Skra Kończewice. Weber Szprudowo uległ drużynie LKS Waplewo 3:5. Sobieski Gniew zremisował z Olimpią Sztum 2:2.

Mewa Gniew Junior wicemistrzem rundy jesiennej

KS Mewa Gniew Junior zakończył rozgrywki rundy jesiennej. Miło nam poinformować, że młodzi piłkarze pod kierunkiem Marka Kleister uplasowali się na II miejscu, pokonując takie drużyny jak: Sokół Zblewo, GKS Bobowo, Wietcisę Skarszewy, KP Starogard Gd., Rodło II Kwidzyn i Wierzycę Pelplin. I miejsce w tych rozgrywkach zajął Beniaminek Starogard Gd. Gratulacje dla wszystkich drużyn i ich trenerów. 

Msza Święta

Informujemy, że w niedzielę, 15 listopada 2015 r. o godz. 9:00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie, odbędzie się msza w intencji zmarłych pracowników urzędu i działaczy samorządowych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Gogolewie

Uroczyste wiersze, Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, to tylko część programu tegorocznych obchodów Święta Niepodległości przy Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Gogolewie, które odbyły się 10 listopada br.

Gniewianie na Święcie Niepodległości

W środę, 11 listopada mieszkańcy naszej gminy mieli okazję uczestniczyć w piątej już Gniewskiej Paradzie Niepodległości. Po raz kolejny rekonstruktorzy historyczni, członkowie najróżniejszych grup i stowarzyszeń oraz przedstawiciele pocztów sztandarowych licznie zgromadzili się tego dnia w Gniewie, by wspólnie włączyć się w obchody narodowego święta.

Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

Gniewska Rada Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie Miasta i Gminy Gniew na Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 16 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Awaria elektronicznej poczty

W związku z poważną awarią serwerów w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew utrudniony jest kontakt mailowy z pracownikami urzędu. Problemy z pocztą elektroniczną trwają od poniedziałku 9 listopada. Część wysyłanych do urzędu wiadomości mogła nie dotrzeć do adresatów. W związku z powyższym prosimy o załatwianie pilnych spraw telefonicznie. Problemy potrwać mogą do wtorku, 17 listopada. Za utrudnienia przepraszamy.

Powalcz o granty

Przypominamy, że jeszcze do 30 listopada aplikować można o granty w konkursach w ramach programów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły na: www.mkidn.gov.pl/…/programy-ministra/programy-mkidn-2016.php.

Ostatnie mecze Webera i Sobieskiego

W najbliższy weekend, 14 i 15 listopada, Weber Szprudowo i Sobieski Gniew  rozegrają swoje ostatnie  mecze w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. Tym razem obie drużyny zagrają na wyjeździe. Weber spotka się z Deltą Miłoradz, natomiast Sobieski Gniew, w Kwidzynie, zagra z Rodłem II. Juniorzy B Sobieski Gniew podejmą w Gniewie Błękitnych Kmiecin.

Talenty Pomorza

Tysiące uczestników, setki godzin przygotowań, trzydziestu dwóch artystów zakwalifikowanych do ostatniego etapu i emocjonujący finał. Szósta edycja konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” za nami. Projekt został objęty licznymi patronatami osób i instytucji Już od pierwszej edycji wydarzenie wspiera m. in. Hotel Zamek Gniew, a w tym roku także Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie.

VI Puchar Pomorza w karate tradycyjnym

Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym rozegrany został 7 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej AWFiS w Gdańsku. Podopieczni senseia Kazimierza Marut podczas zawodów zajęli bardzo dobre miejsca. Jakub Chyliński wywalczył brązowy medal, Michał Bork był czwarty.

Zbadaj nerki za darmo

Nowa akcja NEFROTEST rozpoczyna się właśnie w powiecie kwidzyńskim oraz gminie Gniew. Już 2 grudnia prawie 1500 skierowań (ważnych do końca lutego 2016 r.) na bezpłatne badania krwi i moczu trafi do lekarzy rodzinnych i specjalistów w regionie. Badania te umożliwią wczesne wykrycie chorób nerek, a skierowania mogą otrzymać ci mieszkańcy, którzy ukończyli 45 lat i znajdują się w grupie ryzyka (chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo- naczyniowe, lub schorzenia nerek występują w ich rodzinie). 

Wiolonczele i klarnety w Gniewie

Podczas Gniewskich Spotkań Kameralnych, 12 listopada, w sali kameralnej biblioteki zebrali się miłośnicy muzyki klasycznej. Zgromadzonych gości powitała dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Mielke, która na wstępie odczytała biogramy artystów.

Kazimierz Rajski Mistrzem Polski

Miło nam poinformować, że w sezonie 2015 Mistrzem Polski w „Baśkę” został Kazimierz Rajski z drużyny Zamek Gniew. Drużynowe Mistrzostwo Polski zdobył natomiast "Nasz Dach" Orły Stężyca. Klasyfikację szczegółową znajdą Państwo na stronie: http://psbaski.pl/index.php/2015plb/klasyfikacja.

Teatr Clowna Pinezki

6 listopada br. Przedszkole w Gniewie odwiedzili aktorzy z „Teatru Clowna Pinezki”. Bez wątpienia był to dzień wyjątkowy, niecodzienny i pełen atrakcji. Clown Pinezka od wielu lat jeździ ze swoimi spektaklami po całym świecie. Znają już go dzieci z Anglii, USA, Belgii, Grecji, Francji i z wielu innych krajów. Przedszkolaki z Gniewu również mogli poznać przygody Clowna. Aktorzy zadbali, aby nie było nudno.

Wtorkowe spotkanie integracyjne gimnazjalistów

We wtorek 10 listopada br., w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu, odbyło się spotkanie integracyjne gimnazjalistów. Było wesoło, śmiesznie i pysznie! Wiele wspólnych godzin w szkole podczas lekcji, to zupełnie co innego, jak zobaczyć się ze znajomymi po lekcjach, powygłupiać się, pośmiać, porozmawiać, a przy okazji obejrzeć jakiś film.

Sam decydujesz, czym oddychasz

Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna w ramach projektu "Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew". Zarówno w mieście jak i w gminie rozwieszane są plakaty edukacyjne, informujące o zakazie palenia śmieci w paleniskach domowych oraz o problemach niskiej emisji. Rozdawane są też ulotki informacyjne na temat sposobów uzyskania dofinansowania na modernizację źródeł energii cieplnej.

Rodzicu, ucz się i rozwijaj się dla dziecka

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Tczewa oferuje spotkania z psychologiem mające na celu doskonalenie umiejętności wychowawczych osób zajmujących się wychowaniem dzieci wg załączonego harmonogramu. Wstęp wolny, zapraszamy. Tematyka oraz harmonogram spotkań dostępne w załączniku.

Apel

Okres zimowy stanowi zagrożenie szczególnie dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych i starszych żyjących samotnie. Potrzebne jest więc w związku tym wzmożenie opieki domowej wśród osób o ograniczonej samodzielności życiowej.Prosi się jednocześnie, aby wszelkie informacje o zaistniałych sytuacjach kryzysowych związanych z zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców naszego województwa przekazywać do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody, które pełni całodobowy dyżur pod numerem alarmowym 987.

Gimnazjaliści uczcili niepodległość

11 listopada - to niezwykle uroczysta data, jedno z najbardziej znaczących świąt państwowych. 6 listopada w Gimnazjum im. J. Hallera odbyły się nie tylko uroczyste obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również ślubowanie klas pierwszych. 6 listopada 2015 roku z okazji 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w gniewskim gimnazjum uroczysta akademia  oraz Pasowanie klas pierwszych. Mottem przewodnim uroczystości były słowa: „Polsko! Święte Twe imię”.

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Doskanale wiedzą to uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK W Tymawie. Już od pięciu lat, 8 listopada, wspólnie ze szkołami z całej Polski, Szkoła Podstawowa SPSK W Tymawie obchodzi Dzień Śniadanie Daje Moc.

 • Śniadanie daje moc
 • Śniadanie daje moc
 • Śniadanie daje moc
 • Śniadanie daje moc
 • Śniadanie daje moc
 • Śniadanie daje moc

"Się gra, się ma"

Młodzi piłkarze KS Mewa Gniew Junior, w nagrodę za wspaniałe rezultaty w rozgrywkach rundy jesiennej, pojechali na mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa na PGE Arenie, który odbył się 31 października br. Juniorzy pod kierunkiem Marka Kleister uplasowali się na II miejscu, pokonując takie drużyny jak: Sokół Zblewo, GKS Bobowo, Wietcisę Skarszewy, KP Starogard Gd., Rodło II Kwidzyn i Wierzycę Pelplin. I miejsce w tych rozgrywkach zajął Beniaminek Starogard Gd. Gratulacje dla wszystkich drużyn i ich trenerów.

Żywa lekcja historii i muzyki

W listopadzie w Gimnazjum im. J. Hallera w Gniewie odbyła się żywa lekcja historii i muzyki „ W drodze do niepodległości z Ignacym Janem Paderewskim”. Udział w niej wzięli uczniowie klas I i II. Na tej lekcji nie tylko przedstawiono nam życie i twórczość I. J. Paderewskiego, ale również grano i śpiewano jego utwory. Na zakończenie troje uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy o Paderewskim. Najlepsza okazała się Kornelia Waśniewska z kl. II c. Gratulujemy!

Timex Tczew zwycięża w Gniewie

W hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie z okazji obchodów „97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” rozegrano turniej piłki siatkowej z udziałem siedmiu zespołów. Po losowaniu rozegrano zawody w dwóch grupach eliminacyjnych systemem “każdy z każdym”, następnie półfinały i mecze o miejsca 1-4.

Praca Pana Fotografa

13 listopada w związku z zajęciami związanymi z tematyką pracy fotografa, Przedszkolaki z Bajecznej Krainy wybrały się do studia fotograficznego w Gniewie. Maluchy miały okazję zajrzeć w świat pracy fotografa od podszewki.

V Kongres Kociewski

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia realizowane w ramach V Kongresu Kociewskiego. Już w przyszłym tygodniu będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu tablic upamiętniajacych prof. A. Hoffmana i ks. dr B. Sychtę, spotkaniu poetycko-muzycznym oraz dwóch konferencjach poświęconych kulturze fizycznej.

Koncert laureatów

W niedzielę, 15 listopada, w kościele św. Mikołaja w Gniewie o godzinie 14.00 rozpoczął się koncert laureatów XVII Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Religijnej A. D. 2015.

Już w ten czwartek ZAGAN ACOUSTIC

Już w ten czwartek na gniewskiej scenie kameralnej gościć będziemy zespół ZAGAN ACOUSTIC Informujemy, że koncert 19 listopada odbędzie się o zmienionej porze. Wszystkich miłośników Gniewskich Spotkań Kameralnych zapraszamy na godzinę 17.00 do Sali Kameralnej Biblioteki.

Kapliczki online

Muzeum Narodowe w Gdańsku kończy drugi etapu projektu pt. „Ocalić Narodową Spuściznę”. Projekt ten polega na dokumentacji fotograficzno-etnograficznej przydrożnych kapliczek na terenie całego województwa pomorskiego. Więcej informacji o przedsięwzięciu mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej http://mapakapliczek.pl/lang/pl/szukaj/?commune=Gniew. 

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

Uczniowie klas 6 z powiatu tczewskiego spotkali się 17 listopada na Zamku w Gniewie. Eko-Centrum Heliatus zorganizowało tego dnia IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Trzyosobowe drużyny wykazać się musiały rozległą wiedzą dotyczącą przyrody, biologii i ekologii. Rywalizacja była tak zacięta, że potrzebna była dogrywka.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Żelazne Gody

Żelazne Gody to wyjątkowy Jubileusz. Państwo Anna i Franciszek Paluchowscy przeżyli razem 65 lat. Wychowali 10-ro dzieci,doczekali 21 wnuków i 13 prawnuków. Dzieci bardzo kochają i szanują swoich rodziców,więc przygotowali im piękną uroczystość,którą zapoczątkowano Mszą św. w kościele w Nowej Cerkwi, gdzie Państwo Paluchowscy zawierali związek małżeński.

Śniadanie daje moc dzieciom z Tymawy

Już od pięciu lat, 8 listopada szkoły na terenie całej Polski biorą udził w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. Szkoła Podstawowa SPSK w Tymawie również wzięła udział w tej akcji w dniu 12 listopada. Uczniowie przekonali się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Ognisko Patriotyzmu w PSP SPSK w Tymawie

Wspólne przeżywanie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i chęć śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zjednoczyło i zgromadziło we wtorek 10 listopada społeczność szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymawie.

Ankieta dla pacjentów

Badanie poziomu zadowolenia pacjentów ze świadczeń zdrowotnych w oparciu o wyniki anonimowej ankiety to założenie programu monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, które rozpoczęło się 5 listopada br.

Aktywizacja skazanych

Za nami I Forum „Ekonomia ku wolności”, które odbyło się 13 listopada w Sztumskim Centrum Kultury. Spotkanie dotyczyło między innymi innowacyjnego modelu partnerstwa na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób osadzonych. Podczas spotkania dokonano także uroczystego otwarcia wystawy „Galopem do Wolności”.

Otwarte konkursy ofert

Zarząd Powiatu Tczewskiego ogłasza otwarte konkursy ofert zakładające wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej oraz wsparcie realizacji zadań publicznych powiatu w zakresie ochrony i promocji zdrowia w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Jesienne wariacje z kaszą

Okres jesienno-zimowy sprzyja obniżonej odporności i złemu samopoczuciu. Pamiętajmy jednak, że zdrowa dieta, bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze może pomóc nam w walce z nieciekawą aurą. Jak przekonuje ekspert kampanii „Lubię kaszę”, Katarzyna Foszner, odpowiednio zbilansowany jadłospis wzmaga prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2016 r. realizacji następującego zadania publicznego gminy Gniew:  „Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2016 ”.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Bal Sylwestrowy

W świetlicy wiejskiej w Jeleniu 31 grudnia zorganizowany zostanie Bal Sylwestrowy. Początek zabawy, podczas której przygrywać będzie zespół BIS, o godzinie 20.00.

Fitness w Jeleniu

Już od początku listopada w każdy poniedziałek (godz. 17.00-18.00) i środę (godz. 18.00-19.00) w świetlicy wiejskiej w Jeleniu odbywają się zajęcia fitness. Koszt zajęć to 6 zł.

Uczyć – bawiąc ...

Uczniowie klasy Ia i Ib opaleńskiego gimnazjum w ramach lekcji języka polskiego przygotowali przedstawienie kukiełkowe na podstawie bajki Ignacego Krasickiego "Czapla, ryby i rak". Przygotowali je z myślą o swoich młodszych kolegach ze szkoły podstawowej, ale z wielką przyjemnością pochwalili się również występem przed swoimi rówieśnikami.

Wyjątkowa noc sztuki

Kino "Sokół" w Starogardzie zaprasza na XXIII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki, która odbędzie się 27-28 listopada br. Tegoroczna edycja ma charakter spotkania wykonawców i laureatów z 22 poprzednich spotkań. W pierwszym dniu świętowania widzowie będą mogli usłyszeć uczestników poprzednich edycji oraz wspólnie wyłonić trzech najlepszych, którzy wystąpią w sobotę jako support gwiazdy wieczoru. W tym roku na deskach sceny bardów zaśpiewa Ewa Błaszczyk.

Przyznano stypendia sportowe

Miło nam poinformować, że powołana przez Burmistrza Komisja na podstawie Uchwały Nr LII/338/14 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 29 października 2014 r. postanowiła przyznać jednorazowe stypendia sportowe. Nagrody trafią do 17 osób z czterech szkół. Gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

Didgeridoo w gniewskim przedszkolu

W piątek, 13 listopada, gniewskie przedszkole odwiedził Sławomir Głowala, artysta, pasjonat muzyki etnicznej. Dla przedszkolaków przygotował on zajęcia, podczas których w kameralnej atmosferze, z podziałem na grupy wiekowe, można było posłuchać gry na zaprezentowanych instrumentach, niejednokrotnie wykonanych samodzielnie , albo obejrzeć je dokładnie oraz niektóre z nich nawet wypróbować.

List Rzecznika Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli 20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

"Dziwna Para" - spektakl komediowy

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz Teatr Gudejko serdecznie zapraszają na - spektakl komediowy - "Dziwna Para", który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. o godz. 17:00 i 20:00. Na scenie wystąpią m.in. Artur Barciś oraz Cezary Żak. Rozpocznij nowy rok na wesoło brawurową komedią w gwiazdorskiej obsadzie.

Powiatowy finał rozstrzygnięty

17 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się powiatowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz finał Olimpiady wiedzy o BHP w Rolnictwie. Finalistą konkursu był m.in. mieszkaniec Gminy Gniew, któremu serdecznie gratulujemy.

Szkolna noc filmowa

Pewnie większość z nas lubi dobre kino. Bez wątpienia obejrzenie świetnego filmu w gronie przyjaciół jest jeszcze bardziej emocjonujące. Dlatego we wtorek, 13 października uczniowie gniewskiego gimnazjum uczestniczyli w szkolnej nocy horrorów...

 • Szkolna noc filmowa
 • Szkolna noc filmowa
 • Szkolna noc filmowa
 • Szkolna noc filmowa

Remont balkonu

Trwa remont balkonu Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie. Prace polegają na wymianie desek, sprawdzeniu mocowań balkonu i odrestaurowaniu balustrady. Prace wykonuje firma Inwest-Kom. Koszt remontu wynosi ok. 9 tys. złotych. Prace potrwać mają do końca listopada.

Wspólnie wybierzmy patrona lub hasło przewodnie 2016 r.

Zachęcamy instytucje, organizacje oraz osoby fizyczne do nadsyłania propozycji patrona roku lub hasła przewodniego, które przyświecać miałoby instytucjom kultury, placówkom oświatowym w działaniach prowadzonych w 2016 r. na terenie gminy Gniew.

Koncert kameralny

19 listopada w sali kameralnej biblioteki zebrali się melomani muzyki klasycznej. W wieczornym programie gniewska publika wzięła udział w niepowtarzalnym koncercie zespołu Zagan Acoustic z Gdańska.

Znasz tego psa?

W dniu wczorajszym, 22 listopada, na parkingu przed sklepem Netto, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

 • Znasz tego psa?
 • Znasz tego psa?

Zakończyły sie rozgrywki piłki nożnej w klasie A

Zakończyły się rozgrywki piłki nożnej w klasie A. To najwyższa klasa, w której biorą udział lokalne zespoły. W naszej gminie mamy dwie drużyny: WEBER Szprudowo i SOBIESKI Gniew. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016, drużyny uplasowały się na miejscach 9 i 10 tabeli.

Zgłoś kandydaturę do Gminnej Gali Wolontariatu

Zbliża się dziewiąta edycja Gminnej Gali Wolontariatu. W związku z tym ogłaszamy nabór nominacji osób, firm i organizacji, które w sposób szczególny angażowały się w działania społeczne realizowane na terenie naszej gminy.

Dziel się zaangażowaniem

Ruszyła II edycja Konkursu Firma Zaangażowana Społecznie Pomorskiego Sektora MSP. Konkurs ten dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność na terenie województwa pomorskiego. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych i najlepiej wdrożonych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Gimnazjaliści z Gniewu pomagają zwierzętom

W Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie ruszyła akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Zwierząt OTOZ Animals w Tczewie. W zeszłym roku społeczność szkolna okazała dużą hojność. Dzięki akcji udało się przekazać zwierzakom w Tczewie nie tylko karmę i potrzebne podopiecznym rzeczy, ale również sporą sumę pieniędzy. I w tym roku pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.

Otwarty konkurs ofert - Lokalne Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 listopada 2015 r. otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2016 roku”. Szczegóły w załącznikach.

Otwarty konkurs ofert - upowszechnianie kultury

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 23 listopada 2015 r. otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2016 roku”.

Ogłoszenie w sprawie "Debaty budżetowej"

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zaprasza wszystkich mieszkańców na "Debatę budżetową", która odbędzie się: 15 grudnia (wtorek) 2015 r., o godz. 16:00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Gniewianie bezkonkurencyjni w Baśce

W niedzielę, 22 listopada, w zamkowej scenerii odbył się V Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Najlepszym „baśkarzem” został Jan Boczek z Gniewu. Najlepsza drużyna to ekipa Hotel Zamek Gniew. Nagrodzono też najmłodszego uczestnika, Pawła Czapiewskiego z Wieliczki oraz najstarszego, Jana Kosznika z Kościerzyny.

Życzliwi gimnazjaliści

W piątek, 20 listopada, gniewscy gimnazjaliści obchodzili Dzień Życzliwości. Był to wyjątkowy czas dla całej szkolnej społeczności. Uczniów witały dyrektor Gimnazjum im. gen J. Hallera, Ewa Grudzińska oraz wicedyrektor Regina Gappa. Każdy wchodzący poczęstowany został cukierkami. Wszyscy otrzymali także wesołe, żółte słoneczka.

Mistrzostwa powiatu w drużynowym tenisie stołowym

Zawody powiatowe w tenisie stołowym odbyły się 17 października w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza zespoły muzyczne/ artystów/ grupy teatralne do wzięcia udziału w kwestowaniu na rzecz WOŚP. Jeśli posiadasz ciekawe przedmioty, które mogłyby zostać zlicytowane podczas finału, bądź pomóc nam w inny sposób to zgłoś się do nas. Wszelkie informacje można uzyskać w gniewskiej bibliotece lub pod nr. telefonu 585352562 wew.21.

Noc - Andrzejek moc!

Noc - Andrzejek moc! Pod taką nazwą uczniowie z klas I a i III d gniewskiego gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Katarzyną Puczyńską i p. Renatą Reńską realizowali przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Sesja Rady Miejskiej

XV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 2 grudnia 2015 r. (środa) o godz. 11:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ul. Kościuszki 6. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

"Ja i moja rodzina"

W ostatnim czasie w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" odbył się konkurs pod hasłem "Ja i moja rodzina". Celem konkursu była wspólna zabawa podczas tworzenia dzieł, a także integracja rodzinna.

Diamentowe Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwo Gertrudę i Tadeusza Lorbieckich z Piaseczna, którzy przeżyli razem 60 lat i tym samym doczekali Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali 6-ro dzieci,doczekali się 14 wnuków i 7 prawnuków.

Informacje dotyczące referendum

Informujemy, iż uległ zmianie skład osobowy Grupy Obywateli Inicjującej Referendum Lokalne w Gminie Gniew w sprawach: 1. Budowy nowej Szkoły Podstawowej w Gniewie. 2. Stworzenia tymczasowego ośrodka dla uchodźców na teranie gminy Gniew, Odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. W załączniku publikujemy aktualny skład grupy.

Szukasz pracy?

Młodzieżowe Centrum Kariery serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertami pracy. W przypadku dużego zainteresowania przedstawiciel agencji pracy zorganizuje spotkanie w MCK w Gniewie. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do MCK w Gniewie 30 listopada (poniedziałek) 2015 r.

Maluchy w bibliotece

W związku z organizowanym w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" tygodniem baśni i bajki, maluszki 24 listopada wybrały się do biblioteki miejskiej w Gniewie.

Kasza – dobra dla mamy i jej malucha!

Kobietom planującym ciążę, spodziewającym się dziecka, młodym mamom karmiącym piersią zaleca się regularne spożywanie kaszy. Produkt ten powinien znaleźć się również w diecie niemowlaków i starszych maluchów. Specjalista ds. żywienia Katarzyna Foszner – ekspert kampanii „Lubię kaszę”, a prywatnie mama, radzi, o których rodzajach kaszy należy szczególnie pamiętać i dlaczego powinno włączyć się je do codziennego jadłospisu.

Bezpieczna kobieta

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zapraszają na debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godzinie 16.00 w sali Kasyna przy Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie.

Ostatnia szansa

Dziś ostatnia szansa, aby wziąć udział w Gniewskich Spotkaniach Kameralnych. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, serdecznie zapraszamy na wspaniałą ucztę duchową z muzyką klasyczną i nie tylko, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Zajęcia z rodzicami

Rodzice uczniów to jeden z głównych partnerów Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Współpraca z nimi jest konieczna i im bardziej zdajemy sobie z tego sprawę tym lepiej dla uczniów, szkoły i tego, co jest celem jej działania. Relacje rodziców i szkoły powinny opierać się na zaufaniu, życzliwości oraz wzajemnym szacunku, gdyż tylko wtedy cele wychowawcze postawione przed rodziną i szkołą są w pełni możliwe do osiągnięcia.

 

„Mikołajkowy festyn rodzinny” w ZSP Gniew

W niedzielę, 6 grudnia 2015 r. w godz. 15:00 - 17:00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie się „Mikołajkowy festyn rodzinny”. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. bajkę dla dzieci pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu licealistów, koncert kolęd, gry i zabawy z Mikołajem oraz kiermasz domowych wypieków. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Gwarantujemy miłą atmosferę i ciekawie spędzony czas. Na wydarzenie zaprasza Społeczność ZSP Gniew.

Trzymajmy kciuki

26 listopada 2015 roku w czwartek odbył się etap szkolny konkursu kuratoryjnego z Informatyki dla uczniów gimnazjum województwa pomorskiego. Z gniewskiego gimnazjum przystąpiło do niego czterech uczestników: Patryk Netkowski kl.IIIe, Cezary Durkalec kl. IIIe, Szymon Kępiński kl. IId i Maciej Dworakowski kl. IId. Po niezwykle trudnych zmaganiach z zadaniami do etapu rejonowego zakwalifikował się Szymon Kępiński uzyskując wspaniały wynik 82%.

Jarmark Świętego Mikołaja tuż tuż

W niedzielę, 6 grudnia na ul. Piłsudskiego odbędzie się Jarmark Świętego Mikołaja. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do uczestnictwa w tym bożonarodzeniowym kiermaszu. Na straganach zakupić będzie można smakołyki, upominki o ozdoby świąteczne. Na wydarzenie zapraszają: Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Ruszają konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia zakończyła pracę nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 – 2020. W związku z tym zachęcamy mieszkańców, samorządowców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Gniew do wzięcia udziału konsultacjach na przygotowanym projektem LSR. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 1 grudnia w Pracowni Orange przy placu Grunwaldzkim 45 w Gniewie.

Żywa Biblioteka po raz pierwszy w Tczewie!

12 grudnia w godz. 12:00 - 18:00 w Fabryce Sztuk, przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie odbędzie się Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia żywych ludzi ("książek") z grup postrzeganych stereotypowo, aby porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytania na dowolny temat. Przyjdź i wypożycz KSIĄŻKĘ - porozmawiaj.

II Niska emisja – dziękuję, nie truję

I Azbest

Andrzejkowo w gimnazjum

W środę, 25 listopada br., w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie zorganizowano zabawę andrzejkową. Na parkiecie wirowały pary, bawiono się w kółeczku, pląsał wąż tańczących... Zabawie nie było końca.

2 grudnia poznamy zastepcę

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska podjęła decyzję o wyborze nowego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Włodarz przedstawi sylwetkę kandydata podczas najbliższych obrad Sesji Rady Miejskiej w Gniewie, 2 grudnia.

Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś

Największym przyjacielem dzieci jest pluszowy miś. Dlatego dzieci z gniewskiego przedszkola, 25 listopada uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek - każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem -misiem. Wszystkie przyniesione maskotki ułożone zostały w „Krainie Pluszowego Misia”.

"Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi"

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Trójmiejski Związek Hodowców Gołębi Rasowych, Ptaków Ozdobnych, Królików i drobnych zwierząt zapraszają na konferencję pt. "Aktualności w hodowli ptactwa i gołębi", która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2015 r., podczas "Bałtyckiej Wystawy Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików" w AMBER EXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.

Powiatowa Gala Wolontariatu

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VII Powiatowej Gali Wolontariatu 11 grudnia 2015 r., której gospodarzem jest Gmina Pelplin.

Zmarł wielki promotor Kociewia

Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Jan Ejankowski, człowiek który całe życie poświęcił promowaniu Kociewia, obyczajów, kultury, tradycji związanych z tym regionem. Pomysłodawca i organizator Przeglądu Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia w Piasecznie. Był także założycielem i kierownikiem „Piaseckich Kociewiaków”.

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

V Turniej Mikołajkowy

Parafia św. Mikołaja oraz Gminny ośrodek Sportu w Gniewie zapraszają na V Turniej Mikołajkowy Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych, który odbędzie się 5 grudnia (sobota) br. o godz. 9:00.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na zbliżającą się zimę przypominamy, że jest to czas najtrudniejszych chwil dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie.

Ostatnia szansa by zgłosić kandydaturę do Gminnej Gali Wolontariatu

Zbliża się dziewiąta edycja Gminnej Gali Wolontariatu. W związku z tym ogłaszamy nabór nominacji osób, firm i organizacji, które w sposób szczególny angażowały się w działania społeczne realizowane na terenie naszej gminy. Termin składania kandydatur upływa 30 listopada br. 

Wieczór Andrzejkowy w Klubie Seniora

28 listopada br. w Klubie Seniora "Wesoła Jesień" odbyło się spotkanie andrzejkowe. Wieczór dostarczył wszystkim mnóstwo radosnych emocji, a przepowiedniom, tańcom i zabawom nie było końca.

Świąteczna Zbiórka Żwyności

Już w najbliższy weekend od 4 do 6 grudnia organizowana będzie Świąteczna Zbiórka Żywności. Wzorem ubiegłych lat, zbiórki organizowane będą również w gniewskich marketach. Zachęcamy do włączenia się w akcję i pomocy potrzebującym mieszkańcom naszej gminy, do których trafi zebrana żywność.

 • -

Koncert kameralny

26 listopada w godzinach wieczornych w sali kameralnej biblioteki zebrali się melomani muzyki klasycznej. Uczestnicy spotkania wzięli udział w niepowtarzalnym recitalu, bowiem na gniewskiej scenie kameralnej wystąpił trębacz Kamil Kruczkowski przy akompaniamencie Magdaleny Ochlik-Jankowskiej. Koncert został nagrodzony przez gniewską publikę długimi brawami na stojąco.

Na ratunek bezdomnym

W związku z sezonem zimowym i coraz niższymi temperaturami Wojewoda Pomorski apeluje, abyśmy w mroźne dni pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie. Pamiętajmy, że ludzka wrażliwość i solidarność mogą zapobiec wielu dramatom...

Warto być dobrym

Jak co roku w listopadzie i grudniu w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie realizowany jest projekt "Obycie umila życie". Jednym z zadań uczestników akcji było zrobienie dobrego uczynku. Uczniowie kl. III a w ramach tego zadania pomalowali ławki w sali 23, doskonale się przy tym bawiąc...

Zrozumieć teatr

12 listopada br. gniewscy gimnazjaliści wyruszyli do Tczewa, aby wziąć udział w niecodziennym przedstawieniu. Uczniowie mieli bowiem okazję obejrzeć aktorów z Teatru Artenes w sztuce inspirowanej fragmentami tekstów dramatycznych z różnych epok - od starożytności, aż po dzień dzisiejszy.

Rolnicy poszkodowani przez suszę mogą liczyć na pomoc

Poszkodowani przez suszę rolnicy mogą ubiegać się w bankach o obrotowe kredyty klęskowe, przeznaczone na nakłady poniesione po dniu wystąpienia szkody. Kredyty są udzielane na okres 24 miesięcy, do wysokości oszacowanych przez komisję strat poniesionych w uprawach rolnych, inwentarzu i rzeczowych środkach do produkcji rolnej.

V Powiatowa Liga Piłki Siatkowej

W sobotę, 14 listopada, dziewczęta z gniewskiego gimnazjum pokazały swe umiejętności siatkarskie oraz ducha walki podczas piątej rundy Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej. Do Rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, rozegrano 6 meczów na wysokim poziomie. Widzowie przyglądający się zmaganiom zawodniczek byli świadkami niezwykle zaciętych pojedynków...

Kociewskie Pióro 2015

Informujemy o możliwości ubiegania się o nagrodę „Kociewskie Pióro” za osiągnięcia i zasługi dla Kociewia w dziedzinie literatury, publicystyki, animacji kultury. Do nagrody mogą być typowane osoby fizyczne i prawne, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami mającymi znaczenie dla Kociewia i jego mieszkańców.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.