Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

"Srebrne Pasmo" dla Cantores Minores

25 chórów z całej Polski przyjechało do Chełmna aby zaprezentować się podczas XI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 23 stycznia 2016 r. Wśród nich nie zabrakło gniewskiego chóru Cantores Minores, który może poszczycić się niesamowitym osiągnięciem, jakim jest srebrne pasmo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bal karnawałowy w przedszkolu w Jeleniu

W piątek, 29 stycznia w przedszkolu w Jeleniu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym dniu każdy przedszkolak niezwykle przejęty, przekraczał progi przedszkola w bajkowym przebraniu, niezwłocznie rozpoczynając wesołą zabawę i biorąc udział w różnych grach i konkursach.

Prace remontowe na SUW Ostrowite

Z powodu prac remontowych na stacji uzdatniania wody Ostrowite, 1 lutego w godzinach od 11.00 do 14.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Ostrowitego, Kolonii Ostrowickiej, Pieniążkowa, Włosienicy oraz Półwsi (Góry). Za utrudnienia przepraszamy.

Problemy z telefonami

Z przyczyn niezależnych od pracowników urzędu mogą dziś  (1 lutego 2016 r.) występować w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew problemy ze stacjonarnymi połączeniami telefonicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.

XVIII Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce

Koniec stycznia okazał się czasem ciężkich zmagań naszych małych siatkarzy. Zawody dziewcząt w ramach XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce rozegrano 26 stycznia br. w Pelplinie, natomiast chłopców 29 stycznia br. na hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.

Przekaż 1% podatku

Serdecznie zachęcamy do przekazania jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) z terenu naszej gminy. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38). Polecamy też stronę jedenprocent.pl, na której znajdują się wszelkie istotne informacje, dotyczące akcji.

Obwieszczenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że od 8 lutego do 1 marca w siedzibie urzędu miasta wyłożony zostanie do publicznego wglądu zaktualizowany "Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta i gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Dofinansowanie azbestowych działań

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że osoby, które planują w bieżącym roku usuwać wyroby zawierające azbest, mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich demontaż, transport i unieszkodliwienie do 31 marca 2016 roku. Szczegóły w załączniku. 

Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew - nabór wniosków

Miasto i Gmina Gniew ogłasza konkurs pn. Czyste powietrze Miasta i Gminy Gniew (edycja 2016). Wnioski należy składać do 9 maja. Celem konkursu jest wyłonienie spośród zgłoszonych zadań tych, których realizacja spowoduje redukcję substancji szkodliwych do atmosfery, a następnie dofinansowanie ich realizacji w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i ze środków budżetu Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Silny wiatr

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie silnego wiatru 2 lutego w godz. od 18.00 do 12.00 3 lutego. Wiatr może przybrać prędkość od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy i nad ranem.

Przedszkolaki w muzeum

27 i 28 stycznia dzieci z gniewskiego przedszkola odwiedziły muzeum w Piasecznie, gdzie znajduje się wystawa pluszaków Agaty Jaworskiej oraz wystawa sprzętów gospodarstwa domowego, używanych w przeszłości. Przedszkolaki nie tylko oglądały eksponaty, ale mogły je dotknąć i wypróbować.

FAMA szuka pracowników

Spółka FAMA poszukuje pracowników na stanowiska: ślusarz ,ślusarz (operator stacji prób), handlowiec i spawacz. Szczegółowe informacje o stanowiskach pracy i wymaganiach znajdą Państwo w załącznikach.

Dzień Babci i Dziadka w tymawskiej podstawówce

Gwarno i tłoczno zrobiło się 23 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie. A wszystko to za sprawą licznie przybyłych z okazji ich święta, Babć i Dziadków. Spotkanie rozpoczęła dyrektor placówki Anna Karcz, serdecznie witając przemiłych gości, następnie zaś odbyła się część artystyczna.

Wieści z gniewskiego gimnazjum

Projekty, konkursy, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w gniewskim gimnazjum. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

Marzenia się spełniają, tylko mocno w nie wierz

Z takim hasłem Smerfy z Przedszkola "Bajeczna Kraina" rozpoczęły swój piątkowy dzień w przedszkolu. Tego dnia każdy z maluchów miał na głowie symbol marzeń, a po środku sali stanęło drzewko marzeń. To właśnie na nim dzieci wieszały gwiazdki, na których rysowały swoje marzenia.

„Królewscy Gniew” na podium

W niedzielę, 10 stycznia w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano ostatnią turę rozgrywek „Młodzieżowej ligi piłki nożnej halowej”. W zawodach wystartowało siedem zespołów powiatu tczewskiego i starogardzkiego. Łącznie około osiemdziesięciu zawodników uczestniczyło w cyklicznych rozgrywkach piłki nożnej halowej. W ostatecznej kwalifikacji „Królewscy Gniew” zajęli drugie miejsce. Gratulujemy.

Diamentowe Gody

W Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy Państwa Reginę i Edwarda Erdanowskich z Jaźwisk, którzy przeżyli razem 60 lat i tym samym doczekali Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali czworo dzieci, doczekali się dziewięciorga wnuków i siedmiu prawnuków. Otoczeni kochającą rodziną, tryskają energią i radością.

Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki

W czwartek, 4 lutego, w Gimnazjum im. gen. J. Hallera w Gniewie, zrealizowano projekt edukacyjny z okazji Dnia Zakochanych pod hasłem ”Miejcie dziś wesołe minki, bo są przecież Walentynki!”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było m.in.: kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów oraz integracja całej społeczności szkolnej poprzez wspólny udział w zabawie.

Nowe władze LOT Kociewie

2 lutego br. to bardzo ważny dzień dla Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE - koniec kadencji i wybór nowych władz stowarzyszenia. Walne Sprawozdawczo-Wyborcze odbyło sie w Starogardzie Gdańskim. Poprowadził je Prezes Zarządu Leszek Burczyk. Przedstawiono syntetyczne sprawozdania z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w mijającej, trzeciej kadencji (2012-2015).

III Pomorskie Forum Nasienne

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na III Pomorskie Forum Nasienne, które odbędzie się 22 lutego 2016 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Szczegóły w załączniku.

Darmowy maraton fitness

W zdrowym ciele zdrowy duch! Przyjdź i naładuj się pozytywną energią. Jedyne co musisz zrobić  to zabrać wygodne obuwie sportowe, strój i matę. Oprócz  dawki zdrowych ćwiczeń, masz szansę na nagrody, ponieważ w trakcie  maratonu nie zabraknie konkursów z nagrodami. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na darmowy maraton fitness, który odbędzie się 20 lutego w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Bal Karnawałowy najmłodszych w Zespole Szkół w Opaleniu

W Świetlicy wiejskiej w Opaleniu aż huczało od podekscytowanych głosów dzieci, zgromadzonych licznie na Balu Karnawałowym „Latającym dywanem na Karnawał w Rio”. Malownicze kreacje, inspirowane marzeniami dzieci to wyniki starań rodziców, którzy przygotowali stroje dla dzieci i pomagali zorganizować imprezę.

Konkursy, tańce i karnawałowa zabawa

W klubie Seniora „Wesoła Jesień” odbyło się 6 lutego ostatnie spotkanie karnawałowe. Ten, kto nie brał udziału w tej imprezie, nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak wspaniale potrafią się bawić seniorzy.

Bal karnawałowy w Tymawie

We wtorek, 2 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Tymawie odbył się bal karnawałowy pod hasłem ,,Gwiazdy Hollywood’’. Chętni przedszkolacy i uczniowie mogli tego popołudnia wcielić się w swoją ulubioną postać ze świata muzyki czy filmu. Tak więc na szkolnym korytarzu można było spotkać piękną Marlin Monroe, idolki nastolatek: Britney Spears, Katy Perry czy Jessicę Albę. 

Walentynkowy Maraton Filmowy

Pod taką nazwą uczniowie z klas I a i III d wraz z wychowawcami Katarzyną Puczyńską i Renatą Reńską już po raz drugi realizowali przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Znasz tego psa?

Dzisiaj, 8 lutego, w Ostrowitem w okolicy dawnej szkoły, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Został on tam najprawdopodobniej podrzucony/przywieziony samochodem. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

 

Środa Popielcowa i Wielki Post

W środę, 10 lutego przeżywamy Środę Popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi i posypaniem popiołem odprawione w gniewskim kościele zostaną o godz.: 6.15, 8.00, 11.00, 16.30 i 18.00. Msza Święta zwyczajowo odprawiana o godz. 17:00 odbędzie się o godz. 16.30. Od środy zaczynają się także rekolekcje wielkopostne.

Informacja dla kombatantów i osób represjonowanych

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje, że w roku 2016 nie przewidziano środków przeznaczonych do przekazania gminom na wykorzystanie zadań z zakresu pomocy pieniężnej dla kombatantów i innych osób uprawnionych. Osoby w trudnej sytuacji mogą się jednak zwracać bezpośrednio do Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Wniosek o referendum odrzucony

W dniu 16 listopada 2015 r. zostało złożone powiadomienie grupy obywateli o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed upływem kadencji. W dniu 4 lutego 2016 r. Komisarz Wyborczy w Gdańsku wydał Postanowienie Nr 4/2016, w którym wniosek ten odrzuca.

Dyktando 2016

W środę, 3 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki odbyła się XII edycja zmagań o tytuły najlepszych ortografów ziemi gniewskiej. Swoje umiejętności władania poprawną polszczyzną i wiedzę z zakresu ortografii sprawdziło 56 mieszkańców naszej gminy.

Czy czujesz się bezpiecznie? Wypełnij ankietę.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Należy pamiętać, że identyfikacja skali oraz rodzaju zagrożeń nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Dlatego też, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie serdecznie zachęca do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety odnośnie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Gniew.

VIII Turniej Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Piłce Siatkowej

W niedzielę, 7 lutego br. odbył się VIII Turniej Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Piłce Siatkowej zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, dla reprezentantów miast i gmin powiatu tczewskiego – pracowników urzędów oraz radnych. W każdym zespole musiały występować minimum dwie kobiety.

Kosmos i karnawał

Mamy dziś dla państwa zdjęcia i relacje z Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu w Wielkich Walichnowach i z balu karnawałowego w Polskim Gronowie.

Wybory sołeckie 2016

W niedzielę, 24 kwietnia w dziewiętnastu sołectwach odbędą się wybory sołtysa. Głosować będzie można w godz. od 10.00 do 16.00. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem wyborczym. Szczegóły w załączniku.

Awaria poczty elektronicznej

We wtorek, 9 lutego, z przyczyn niezależnych od pracowników, wystąpiła w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew awaria poczty elektronicznej. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogłoszenie GOS

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie uprzejmie informuje, że zgodnie z zapisem umieszczonym w „Rocznym programie współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok” planuje zlecenie zadań w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w II kwartale bieżącego roku. Obecnie jednostka prowadzi konsultacje dotyczące rodzaju zadania i wielkości planowanych środków finansowych.

Ferie zimowe 2016

Już za kilka dni w województwie pomorskim dla wszystkich uczniów rozpoczną się ferie zimowe. W tym czasie także na młodych mieszkańców gminy Gniew czeka szereg atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Międzynarodowy Dzień Kociewia

Dokładnie dzisiaj, 10 lutego, przypada Międzynarodowy Dzień Kociewia. Ideą tego dnia jest wspólne przeżycie emocji związanych z Kociewiem. Jest nas Kociewiaków około 340 tysięcy, a Kociewie to 3,5 tys. km2. Jeden procent Polski i jeden procent Polaków to Kociewie i Kociewiacy.

Debata o funduszach

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Departament Rolnictwa i Środowiska, Pełnomocnikiem Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa serdecznie zaprasza do udziału w debacie pt. „Fundusze europejskie dla zrównoważonego rozwoju w regionach – woj. pomorskie.”

Skype w urzędzie

Jeżeli nie możesz akurat podejść do Urzędu Miasta i Gminy Gniew, a masz pilną sprawę i działający komunikator, zachęcamy do kontaktu z urzędnikami poprzez Skype. Nasza nazwa to UMiG Gniew.

Stań się kronikarzem swoich czasów

Uroczystość podsumowująca pierwszy semestr roku akademickiego Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a jednocześnie inaugurująca na uczelni Rok Kronikarzy Gniewskich, odbyła się w czwartek, 28 stycznia. Wydarzenie było wspaniałą okazją do zapoznania się z treściami kronik, pamiętników i wspomnień, opisujących historię Gniewu.

 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów
 • Zostań kronikarzem swoich czasów

Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji w lutym 2016 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Kochamy recykling, czyli Ekowalentynki ponownie w Tczewie

Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury Zebra w Tczewie zaprasza do udziału w V edycji „EkoWalentynek” – czyli akcji „Kochamy recykling!” Rokrocznie w okolicach 14 lutego organizowana jest zbiórka baterii, a w tym roku także drobnego sprzętu elektronicznego typu: słuchawki, płytki CD, kabelki, telefony komórkowe, latarki itd. To wszystko będzie zamieniane na lizaki - czerwone serca.

Bal w Przedszkolu w Gniewie

Środa, 3 lutego, przyniosła dzieciom z Przedszkola w Gniewie moc niezapomnianych wrażeń. Tego dnia odbył się tam Bal Karnawałowy. Przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce.  Atmosfera radosnej zabawy już od rana zapanowała w placówce, . Na ten wyjątkowy dzień dzieci niecierpliwie oczekiwały od dawna.

Awaria na ul. Podwale i ul. Dolny Podmur

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj. 11.02.2016 r.) doszło do awarii sieci wodociągowej na ulicy Podwale oraz Dolny Podmur. W związku z tym nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach od 9.00 do 15.00 dla mieszkańców ulic: Podwale, Dolny Podmur, Sambora. Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs kolęd i pastorałek

29 stycznia w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie odbył się Szkolny konkurs Kolęd i Pastorałek klas I-III. Do konkursu przystąpiło 31 wykonawców – 3 solistów i 13 zespołów. Uczniowie prezentowali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Najczęściej wykonywana kolęda to Przybieżeli do Betlejem.

Uczniowie gniewskiego LO wicemistrzami powiatu

W dniach 8 i 9 lutego w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się  Powiatowe Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło  się 9 drużyn żeńskich i 9 drużyn męskich.

DAK-BUD w Pelplinie poszukuje pracownika

Spółka budowlana DAK-BUD poszukuje pracownika na stanowisko kierownika sklepu/punktu handlowego w Pelplinie. Zainteresowane osoby mogą dostarczać CV w celu rekrutacji do głównej siedziby w Pelplinie (ul. Mickiewicza 46) lub oddziałów w Starogardzie Gdańskim (ul. Kościuszki 106) oraz w Gniewie (pl. Grunwaldzki 9). Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 509 583 790.

Dzień Babci i Dziadka w Pieniążkowie

Wszystkie wnuczęta chcąc podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość i opiekę, przygotowały wraz z wychowawcami program artystyczny oraz słodki poczęstunek dla tych wyjątkowych w ich życiu osób.

Rekrutacja do przedszkoli

Rodziców, którzy po raz pierwszy zapisywać będą swoje dzieci do przedszkoli bądź będą chcieli kontynuować edukację swoich pociech w placówkach zachęcamy do zapoznania się z poniższą informacją, dotyczącą rekrutacji w przedszkolach.

Historia współczesna inaczej

Pod kierunkiem Agnieszki Frątczak uczniowie ZSP w Gniewie zgłosili swój udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym – Turniej Debat Historycznych o Puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. W turnieju bierze udział 9 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Karnawałowe ostatki w Pieniążkowie

Ostatni poniedziałek krótkiego w tym roku karnawału, cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Pieniążkowie spędziła na wspaniałej zabawie przy dźwiękach karnawałowych przebojów. Uczniowie przygotowali wspaniałe stroje: na sali bawiły się księżniczki z kowbojami, raperze, wróżki, piraci, motyle oraz duchy i inne fantazyjne postaci. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, aż żal było kończyć wspaniałą zabawę. Na szczęście zostały wspomnienia w postaci zdjęć.

Przedszkolaki na musicalu

10 lutego grupy Słoneczka, Motylki, Mróweczki, Żabki wybrały się na bardzo barwny musical pt. „O Kocie w butach przy wesołych nutach”, przygotowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa, a wystawiony w Kino "Sokół" w Starogardzie Gdańskim.

Pracuj w Inwest-Kom

Inwest-Kom w Gniewie spółka z o.o. poszukuje kandydata na stanowisko „technolog wody i ścieków”. Firma wymaga od kandydatów wykształcenia wyższego kierunkowego. Mile widziane jest też doświadczenie w zawodzie.

Badmintoniści UKS „Olimpii” Gniew na podium

W hali widowiskowo - sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano 5 lutego „Mistrzostwa Powiatu” w grze drużynowej badmintona. Uczestniczyły w nich zespoły dziewcząt i  chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.  

Darmowe kursy!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza osoby w różnym wieku jak również dzieci do wzięcia udziału w najnowszym projekcie. FUNPAKIET dla bibliotek, składający się z 5 darmowych kursów online- językowych oraz specjalistycznych. Wszystkie kursy zostały stworzone przez firmę Funmedia, eksperta w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych.

Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Prace modernizacyjne na SUW Opalenie

Informujemy, iż od 15 do 16 lutego w godz. od 9.00 do 15.00 z powodu prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody Opalenie mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Jaźwisk i Opaleni. Za utrudnienia przepraszamy. 

Karnawał – czas radości i zabaw

8 lutego roku w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów klas I-III. Był to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. O godz. 8.15 przeszliśmy wesołym korowodem ze szkoły do Domu Kultury. Czekała tu pięknie wyglądająca sala, która wprowadziła dzieci w wesoły nastrój i zachęciła do wspólnej zabawy.

Monitor informacyjny z Nowinami Gniewskimi

Już dziś do sklepów trafi nowe wydanie Nowin Gniewskich. Tym razem do gazety dołączony został Monitor Informacyjny. Znajdą w nim Państwo numery telefonów i adresy do najważniejszych instytucji i organizacji z gminy Gniew i powiatu tczewskiego. W samych Nowinach znajduje się również wkładka, którą można wyrwać, z informacjami o feriach zimowych. Zachęcamy do lektury.  

Zaczarowany świat książek

W zimowy czas gniewską książnicę, odwiedziły dzieci z przedszkola w Gniewie. Zjawiły się „Żabki”, „Słoneczka”, „ Zajączki” „Mróweczki”. To tak jak gdyby wiosna wcześniej zaglądała przez szybkę w stronę biblioteki.

Zanim zdecydujesz o kolejnych zakupach

Starosta Tczewski oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie serdecznie zapraszają 25 lutego o godzinie 16.00 do Starostwa Powiatowego, ul. Piaskowa 2 (I piętro, p. 138), na panel dyskusyjny pt. „…Zanim zdecydujesz o kolejnych zakupach”.

Przygotowania do rundy rewanżowej

Od 18 stycznia piłkarze Sobieskiego Gniew przygotowują się do rundy rewanżowej w A klasie. Celem jest utrzymanie się drużyny na tym samym poziomie rozgrywkowym. Początkowo odbywały się zajęcia w terenie i na siłowni. Aktualnie rozgrywane są spotkania kontrolne.

Rozwój turystyki i krajoznawstwa w województwie pomorskim w roku 2016

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert pod nazwą „Rozwój turystyki i krajoznawstwa w województwie pomorskim w roku 2016" na realizację przez organizacje pozarządowe.

Rusza IX edycja konkursu Seniorzy w akcji

Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję? Zgłoś pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację. Szczegóły na http://www.seniorzywakcji.pl/?a=630.

Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury - konkurs

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Instytucja Pośrednicząca Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 ogłosiło konkurs w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Egzamin z miłości na szóstkę

Bez wątpienia Diamentowe Gody, to małżeński sukces. 15 lutego br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie gościliśmy Państwa Jadwigę i Karola Krzemińskich z Gniewu, świętujących jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci wychowali czworo dzieci i doczekali się dziewięciorga wnuków. W towarzystwie najbliższej rodziny tryskają niesamowitą energią i radością.

Bajeczne walentynki

W piątek, 12 lutego, z okazji zbliżającego się Dnia Św. Walentego, Przedszkole Niepubliczne „Bajeczna Kraina” wypełniło się serduszkami. W tym niezwykłym dniu maluszki zapoznały się z terminem walentynki- usłyszały skąd święto wzięło swój początek, jaki jest jego charakter, a także kogo w tym dniu obdarowujemy "miłością".

Awaria przyłącza na ul. 27 Stycznia

W związku z awarią sieci na przyłączu wodociągowym na ul.27 Stycznia 16 lutego do godz. 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Ciepłe, Kuchnia, Gronowo, Walichnowy, Międzyłęż oraz Gniew na ul. 27 Stycznia (od nr 27) oraz ul. Sidorowicz. Za utrudnienia przepraszamy.

Nabór wniosków na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wnioski dostępne są w BIP-ie oraz w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego urzędu. Więcej informacji pod nr tel. 58 530 79 70.

Baśkarze w Chojnicach

13 lutego w restauracji OG-ROL w Chojnicach odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej, organizowany przez Miłośników Kultury Kaszubskiej, w ramach Chojnickiej Ligi Baśki. Zagrało 50 graczy z 11 zespołów z: Chojnic, Brus, Dziemian, Rytla, Bytowa, Gniewu, Silna, Kinic i Klawkowa.

Paweł Manterys najlepszym tenisistą Gniewu

W hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie 14 lutego rozegrano piątą i ostatnią  turę zawodów tenisa stołowego, która zakończyła zmagania miłośników celuloidowej piłeczki. Zwycięzcą „Otwartych Mistrzostwach Tenisa Stołowego –Gniew 2016” został Paweł Manterys.

Pomóż nam stworzyć bazę informacyjną dla osób niepełnosprawnych

W związku z budową na stronie www.gniew.pl bazy informacyjnej dla osób niepełnosprawnych zwracamy się z prośbą o przekazanie nam informacji odnośnie istniejących na terenie Gminy Gniew, bądź Powiatu Tczewskiego, udogodnień/ulg dotyczących osób niepełnosprawnych. Zachęcamy również do udzielania rad, wskazówek, co mogłoby znaleźć się w tej bazie. Dziękujemy.

Bezpieczne ferie przedszkolaka

Ferie to czas odprężenia i relaksu, beztroskich zabaw i szaleństw na śniegu. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków, 9 lutego do Przedszkola Miejskiego w Gniewie przybył zaproszony gość z Komisariatu Policji w Gniewie sierż. sztab. Robert Stoba. Pan policjant omówił ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Weź udział w akcji "Weekend za pół ceny"

Dzisiaj upływa okres składania deklaracji udziału w akcji "Weekend za pół ceny - rozsmakuj się w metropolii". Czekamy na wszystkie podmioty, które oferują usługi gastronomiczne, hotelowe, kulturalne, sportowe, kosmetyczne i turystyczne oraz są gotowi obniżyć ceny oferowanych produktów i usług w weekend 16-17 kwietnia 2016. r. o 50%.

Sport Wszystkich Dzieci - Konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Sport wszystkich dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Oferty należy składać do 24 lutego 2016 r.

III Pomorskie Forum Mleczarskie w Gniewie

W poniedziałek, 15 lutego na zamku w Gniewie odbyło się III Pomorskie Forum Mleczarskie. Spotkanie przedstawicieli branży mleczarskiej otworzył Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Walentynkowo w gniewskim przedszkolu

12 lutego w gniewskim przedszkolu obchodzono Walentynki. W tym dniu królował kolor czerwony. Wystroje sal witały wszystkich czerwonymi serduszkami, a pracownicy i dzieci ubrani w ten właśnie kolor z wielką niecierpliwością czekali na wspólne zabawy.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 24 lutego o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie partnerstwo publiczno prywatne. Radni podejmą też 12 uchwał. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Stan ozimin w województwie pomorskim

Styczniowy atak mrozów spowodował, że wielu rolników z niepokojem przygląda się swoim plantacjom roślin ozimych. Doradcy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku dokonali wstępnego szacunku stanu ozimin w poszczególnych powiatach naszego województwa i określili odsetek zasiewów. Wyniki badań w załączniku.

Baśkarze powalczą o miecz Króla Jana III Sobieskiego

W niedzielę, 28 lutego gniewskie koło baśki nr 3 w Gniewie organizuje Turniej o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Zapisy na turniej od godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski działając zawiadamia, że w dniu 3 lutego 2016 roku na wniosek Pani Hanny Lewandowskiej działającej z pełnomocnictwa Inwest – Kom Sp. z o. o., zostało wszczęte postępowanie administracyjne, dotyczące udzielenia: pozwolenia na budowę dla inwestycji pod nazwą „Budowa  sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej na terenie miasta Gniew w ulicach: plac Grunwaldzki, Sobieskiego  i Piłsudskiego” powiat Tczew, gmina Gniew.

"Kociewskie Pióro" dla Scholi Cantorum Gymevensis z Gniewu

W Borzechowie, 11 lutego, odbyła po raz dziesiąty, jubileuszowa gala wręczenia "Kociewskich Piór", nagród przyznawanych twórcom, którzy swoją pracą literacką, publicystyczną i kulturalną zasłużyli się dla Kociewia. Jednym z laureatów, w kategorii "animacja kultury zbiorowo" została Schola Cantorum Gymevensis z Gniewu. Gratulujemy.

Ferie 2016

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z dzisiejszych zajęć w Gminnym Ośrodku Sportu i Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Przypominamy jednocześnie jakie atrakcje czekają jeszcze w ferie na najmłodszych mieszkańców gminy Gniew.

Piękne kobiety w Baśkę grają

Zapraszamy wszystkich grających, a w szczególności kobiety na „Turniej Baśki” o puchar Burmistrza Chojnic p. Arseniusza Finstera pn. „Piękne kobiety w Baśkę grają”, który odbędzie się 12 marca o godz. 14.00 w restauracji OG-ROL w Chojnicach. Szczegóły pod nr tel. 692 181 099 oraz 602 101 178.

Gniewianie pomagali w Tczewie

16 zastępów strażackich gasiło dziś nad ranem w Tczewie pożar domu handlowego "Retman". Strażacy informację o pożarze przyjęli około godziny czwartej nad ranem. Pożar był bardzo gwałtowny. O godzinie 4.53 informacja ta dotarła do OSP Gniew, skąd do gaszenia wysłano 2 jednostki strażackie.

Trofea zdobyte

W godzinach wieczornych 13 lutego w hali Gminnego Ośrodka w Gniewie zakończono trzymiesięczny cykl rozgrywek XII edycji piłki nożnej halowej. W uroczystości podsumowania rozgrywek i wręczenia trofeów wziął udział  dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu, Maciej Mosiński. Ryszard Gaweł przedstawił natomiast wyniki końcowe  oraz informacje statystyczne.

Przygodo trwaj!

Pierwszy tydzień ferii zimowych dobiega końca. Przedstawiamy Państwu galerie zdjęć obrazujących ten radosny czas w naszej gminie. Jednocześnie przestrzegamy wszystkie dzieci - małe i duże, nie przegapcie szansy na przeżycie przygody. Do poniedziałku!

Gniewscy Baśkarze w gronie najlepszych

13 lutego w restauracji OG-ROL w Chojnicach, odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej, organizowany przez Miłośników Kultury Kaszubskiej, w ramach Chojnickiej Ligi Baśki. W turnieju rywalizowało 50 zawodników z 11 zespołów: Chojnic, Brus, Dziemian, Rytla, Bytowa, Gniewu, Silna, Kinic, Klawkowa.

Nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka i wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego pragnie poinformować, że od 18 lutego do 18 marca br. producenci świń i mleka mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Na pomoc przeznaczono ponad 245 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego.

Ferie 2016

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z dzisiejszych zajęć w Gminnym Ośrodku Sportu i Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie. Przypominamy jednocześnie jakie atrakcje czekają jeszcze w ferie na najmłodszych mieszkańców gminy Gniew.

Młodzi strażacy zmierzyli się przy tenisowym stole

W sobotę, 20 lutego w Jeleniu odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat. W sportowych zmaganiach wzięli udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Jelenia, Kolonii Ostrowickiej oraz Rudna. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Gniewianin zwycięzcą walentynkowego Turnieju Baśki

14 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego, został rozegrany Walentynkowy Turniej Baśki. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Starosty Sztumskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Sztumskiego. Zwycięzcą turnieju został Grzegorz Dąbrowski – Hotel Zamek Gniew.

Stwórz z nami mapę zagrożeń

W całym kraju powstaje „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” . Chcielibyśmy razem z Państwem stworzyć taki plan dla gminy Gniew. Jeżeli ktoś zna niebezpieczne miejsce w swojej okolicy, prosimy o zgłaszanie ich do naszej redakcji.

Wymiana sieci gazociągowej

Od 23 lutego PGNiG kontynuuje wymianę sieci gazociągowej na starym mieście. W ubiegłym roku wymieniono już rury na ul. Górny Podmur i ul. Piłsudskiego. Teraz rozpoczyna się wymiana sieci na placu Grunwaldzkim. Roboty ziemne uzależnione są od warunków pogodowych, stąd też nieznana jest konkretna data ich zakończenia. Przewiduje się jednak, że prace potrwają około dwóch, trzech tygodni.

Wystawa akwareli Joanny Czarneckiej

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza do Tczewa na wystawę akwareli Joanny Czarneckiej. Wernisaż odbędzie się 10 marca 2016 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4. Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia br.

Koncert zespołu "Dobre ludzie"

W sobotę, 12 marca, godz. 17.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Pelplinie na koncert zespołu Dobre ludzie. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z dbałością o brzmienie. Zespół wykonuje poezję śpiewaną, która wyrasta z chrześcijaństwa. Lider zespołu Szymon Babuchowski to poeta, muzyk, pieśniarz, a na co dzień felietonista "Gościa Niedzielnego".

Ważne dla rodziców

Publikujemy terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz dla klas pierwszych szkół podstawowych.

Środa - burmistrz nie przyjmie interesantów

Informujemy, że z powodu sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się dziś, 24 lutego od godz. 11.00, burmistrz nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 29 lutego, w godz. od 8.00 do 11.00.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W 2011 r. parlament Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od tego czasu historia niezłomnych bohaterów podziemia niepodległościowego przebija się po wielu latach zakłamania do świadomości społecznej. Instytut Pamięci Narodowej każdego roku aktywnie włącza się w obchody 1 marca, przygotowując szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym i edukacyjnym.

Harmonogram:

24 lutego 2016, godz. 17.00 (środa)
al. Grunwaldzka 216 (siedziba gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej) 

63. rocznica śmierci gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Wykład Pawła Sztamy pt. „Mord na generale Auguście Fieldorfie »Nilu«. Wybrane aspekty” (organizowany w ramach spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”)

26 lutego 2016, godz. 17.00 (piątek)
Cmentarz Garnizonowy (ul. gen. Antoniego Giełguda)
zbiórka: brama Aresztu Śledczego w Gdańsku (ul. 3 Maja) 

Droga Krzyżowa w intencji Żołnierzy Niezłomnych

28 lutego 2016 (niedziela)
II Krajowa Defilada Pamięci Żołnierzy Wyklętych 

 • 11.00 – msza święta w bazylice św. Brygidy (ul. Profesorska 17)
 • 12.00 – wymarsz Defilady spod bazyliki w kierunku Długiego Targu
 • 12.45 – uroczyste meldunki formacji rekonstrukcyjnych wobec gen. W. Andersa
 • 13.15 – premierowe wykonanie płyty „Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych” – rodzina Pospieszalskich i Teatr Od Czapy

29 lutego 2016, godz. 17.00 (poniedziałek)
Dwór Artusa (ul. Długi Targ 43-44)

Wykład prof. Piotra Niwińskiego pt. „Pomorscy Wyklęci. 5. Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”

1 marca 2016 (wtorek)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • godz. 7.00 – społeczna akcja zapalenia zniczy na Al. im. Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku (skrzyżowanie z ul. Srebrniki)
 • godz.17.00 – uroczysty Apel Pamięci (Cmentarz Garnizonowy, ul. gen. Antoniego Giełguda)

2 marca 2016, godz. 17.00 (środa)

Ratusz Staromiejski (ul. Korzenna 33/35) 

Wieczór filmowo – muzyczny pt. „Cześć i chwała żołnierzom niezłomnym” w ramach którego odbędzie się pokaz filmu Arkadiusza Gołębiewskiego „»Inka«. Zachowałam się jak trzeba”, koncert piosenek Andrzeja Kołakowskiego oraz prezentacja najnowszej książki Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku. Miejsce pamięci ofiar komunizmu.

GDYNIA

27 lutego 2016, godz. 17.00 (sobota)

Gdyńskie Centrum Filmowe (Plac Grunwaldzki 2) 

Pokaz łotewskiego filmu fabularnego „Segvards Vientulis (Samotnik)”. Obraz oparty na autentycznych wydarzeniach, poświęcony działalności księdza katolickiego Antoniego Juchniewicza ukrywającego mężczyzn przed mobilizacją do Armii Czerwonej.

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku organizowane są w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Stowarzyszenie SUM
Współorganizatorzy: Bractwo Świętego Pawła, Fundacja Tożsamość i Solidarność, Bazylika Świętej Brygidy w Gdańsku, Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”, Stowarzyszenie Historyczne im. 5 Wileńskiej Brygady AK, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej Strzelec, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Patronat Honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Patronat medialny: TVP 3 Gdańsk, Radio Plus
Sponsor główny: Energa 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Po bieżące informacje oraz fotorelacje z wydarzeń zapraszamy Facebooka Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło: http://gdansk.ipn.gov.pl/

Data publikacji: 2016-02-24 12:27

Wymiana sieci gazociągowej - zakaz parkowania pod lebami

W związku z planowaną wymianą sieci gazociągowej w północnej pierzei rynku, wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych do miasta gości prosi się o nieparkowanie samochodów w tej części miasta. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ferie w Kursztynie

W dniu wczorajszym, 23 lutego br., odwiedziliśmy dzieci z Kursztyna by sprawdzić, jak spędzają czas podczas ferii. Jeżeli chcą Państwo poznać przepis na wspaniałą, twórczą i przede wszystkim smaczną zabawę, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej wizyty.

Przerwa w dostawie wody

W związku z remontem sieci wodociągowej w dniu 25.02 w godz. 8-15 nastąpi przerwa w dostawie wody dla m.Ciepłe oraz Gniew, ul. Sidorowicz i w części ul. 27 Stycznia. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 24 lutego 2016 r. Zarządzeniem Nr 28/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Zmiany na rynku!

W związku z rozpoczęciem prac inwestycyjnych zmianie ulega organizacja ruchu  na pl. Grunwaldzkim w Gniewie. Kierowców prosi o ostrożność i każdorazowe zwracanie uwagi na znaki drogowe.

"Miasta Otwarte - Migracje a rozwój. Sukcesy, szanse, wyzwania"

Miasto Gdańsk serdecznie zaprasza na konferencję międzynarodową "Miasta Otwarte - Migracje a rozwój. Sukcesy, szanse, wyzwania", która odbędzie się 7-8 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności. Konferencja ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie merytorycznej debaty o gospodarczym i demograficznym potencjale migracji, korzystania z zasobów i talentów nowych mieszkańców miast i metropolii.

Propozycje zagadnień do Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza do zapoznania się z propozycją zagadnień badawczych zgłaszanych przez Województwo Pomorskie do Regionalnych Agend Naukowo Badawczych (RANB). Na podstawie zagadnień badawczych zgłoszonych przez Urzędy Marszałkowskie, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dokona agregacji nadesłanych tematów i przygotuje listę RANB, w ramach której ogłoszony zostanie konkurs finansowany ze środków Poddziałania 4.1.2. POIR.

Ferie na wesoło w Jeleniu

Przedstawiamy Państwu relację zdjęciową ze spektaklu "Wilk i Zając w mieście" teatru Duet z Krakowa, który miał miejsce 25 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Jeleniu. Pełne komicznych sytuacji i humoru słownego przedstawienie rozśmiesza, a zarazem propaguje zdrowy styl życia, sport i zdrowe odżywianie. Dzieci miały możliwość zagrania różnych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych ws. RPO

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego serdecznie zaprasza na spotkanie z Komitetem Monitorującym Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 1 marca w godz. od 17.00 do 19.00 w biurze Fundacji Pokolenia w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 6.

Ferie 2016- znajdź się na zdjęciach

Co prawda zima nie rozpieszczała uczniów podczas tegorocznych ferii, ale atrakcji w gminie Gniew nie brakowało. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentujących maluchy podczas gier i zabaw.

Dzień pamięci żołnierzy wyklętych

We wtorek, 1 marca obchodziliśmy dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. W naszej parafii modlić się będziemy za nich w najbliższą niedzielę, 6 marca podczas mszy świętej o godzinie 9.00. Po modlitwie władze miasta złożą kwiaty, przy pomniku na cmentarzu.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew”. Szczegóły w załączniku.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.