Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Chodnik w Jeleniu

Mieszkańcy sołectwa Jeleń dziękują Urzędowi Miasta i Gminy Gniew oraz wykonawcy inwestycji, firmie Inwest-Kom, za wykonanie chodnika w ich miejscowości. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego na rok 2016.

Dotacje na badania i rozwój - Dla kogo, ile, gdzie i kiedy?

Już w maju po kolejne środki unijne mogą sięgać firmy, partnerstwa firm lub firm z organizacjami, oraz jednostki naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami. W ramach programu „Ekspansja przez innowacje-wsparcie dotacyjne” pozyskać można fundusze na realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury.

Media społecznościowe dla rozwoju demokracji partycypacyjnej

Fundacja Instytut Równowago Społeczno-Ekonomicznej wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji "Media społecznościowe dla rozwoju demokracji partycypacyjnej", która odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. w Zamku w Gniewie.

Gniewianie nagrodzeni przez starostę

Ostatniego dnia marca w restauracji "Piaskowa" w Tczewie starosta tczewski, Tadeusz Dzwonkowski, rozdał coroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinach sportu i kultury. Wyróżnienia przyznano za działalność w 2015 r., i trafiły one również do mieszkańców gminy Gniew.

Centrum Aktywnych - Gniew zaprasza!

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew we współpracy z Fundacją M.A.P.A. Obywatelska i Grupą PROKULTURA serdecznie zapraszają na spotkania informacyjne w zakresie tworzenia i realizacji projektów z obszaru kultury, które odbędą się 4 kwietnia br. Szczegóły w załączniku.

Warsztaty dla NGO

Instytut Kultury Miejskiej serdecznie zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych na warsztaty z podstawowych zasad komunikacji w Akademii Active Citizens oraz „Warsztaty antydyskryminacyjne dla organizacji pozarządowych i osób zajmujących się edukacją”, które odbędą się 7-8 maja br. (sobota-niedziela), od godz. 10:00 do godz. 18:00 w Gdańsku. Wstęp wolny!

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej

Na podstawie Zarządzenia Nr 34/16 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew z dnia 15 marca 2016 r., Gminna Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości dane o zarejestrowanych kandydatach na sołtysów w Gminie Gniew w wyborach zarządzonych na dzień 24 kwietnia 2016 r. oraz o siedzibach Sołeckich Komisji Wyborczych. Szczegóły w załączniku.

Konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2016"

Dzisiaj upływa termin składania karty zgłoszeń do 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Zegar tyka, nie pozwól, aby Twoje starania nie zostały docenione, zgłoś się!

Niedziela, godz. 11.40, Podróże z historią w Gniewie

Rycerze Gniewu ponownie stali się bohaterami popularnego programu Radka Kotarskiego „Podróże z historią”. Tym razem ekipa TVP 2 towarzyszyła polskiej drużynie w składzie: Jarosław Struczyński z Gniewu i Jan Gradoń z Warszawy, reprezentujące Polskę w prestiżowym, jubileuszowym  Easter Tournament w Royal Armouries Museum w Leeds w Anglii. Telewizja w ten weekend kręciła też materiał na zamku w Gniewie.

Dziś ostatni dzień! -przedłużenie terminu zgłaszania kandydatów na sołtysa Sołectwa Opalenie

Publikujemy obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie przedłużenia terminu zgłaszania kandydatów na sołtysa Sołectwa Opalenie, zarządzonych na dzień 24 kwietnia 2016 r. Szczegóły w załączniku.

Dzień otwarty ZS Opalenie

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza rodziców i uczniów klas VI na Dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11:30. Więcej informacji dotyczących rekrutacji do Zespołu Szkół w Opaleniu znajdą Państwo na stronie szkoły www.zsopalenie.pl.

Podróż dookoła świata

31 marca w świetlicy szkolnej w Polskim Gronowie zorganizowano wiosenny bal. Impreza odbyła się pod hasłem „W podróż dookoła świata”, a prowadziły ją animatorki ze Stacji Dobrego Czasu w Tczewie.

Uwaga rolnicy!

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że osoby, które poniosły straty w związku z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych w uprawach rolnych, powinni złożyć odpowiedni Wniosek o szacowanie zakresu strat i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Ostateczny termin i miejsce składania wniosków: 15.04.2016 r. (piątek) do godz. 14:00 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Adoptuj kota

Trzy śliczne, zadbane kotki szukają domu. Od października maluchy mieszkają przy gniewskim gimnazjum. Dzięki uprzejmości mieszkańców naszego miasta, którzy zbudowali im specjalną budkę, i zadbali o nie zimą, kiedy maluchy chorowały, udało im się przetrwać zimę. Kotki potrzebują jednak prawdziwego domu. Zachęcamy, więc naszych czytelników do adopcji zwierzaków.

Kolejne obiekty FAMY otwarte

W sobotę, 2 kwietnia spółka FAMA Gniew uroczyście otworzyła swoje nowe obiekty – budynek administracyjny z ogromną powierzchnią biurową oraz podziemnym parkingiem na 30 miejsc postojowych oraz halę produkcyjną wyposażoną w nowoczesny park maszynowy. Poświęcenia budynków oraz błogosławieństwa dla pracowników firmy udzielił ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski. Kolejny sukces gniewskiej spółki podziwiali nie tylko jej pracownicy, ale i samorządowcy, partnerzy biznesowi firmy oraz mieszkańcy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia.

Dzień Otwarty u Hallerczyków

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie serdecznie zapraszają młodzież wraz z rodzicami, absolwentów i wszystkich chętnych na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17.00. w szkolnej auli. Będzie to okazja do  zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w szkole.

Obwieszczenie Burmistrza

Informujemy,m że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie dotyczące przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla fragmentu miasta Gniew na lata 2016 – 2020. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego programu na piśmie w Urzędzie  Miasta i Gminy w Gniewie w terminie do 11 maja 2016 roku.

Informacja dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

Przedszkole Niepubliczne 'Bajeczna Kraina' w Gniewie, uprzejmie prosi wszystkich rodziców dzieci zamieszkałych w gminie Gniew i urodzonych w latach 2010-2016 o informację, czy wśród nich są dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, posiadające diagnozę z poradni psychologiczno-pedagogicznej, bądź dzieci, które zdaniem rodziców do takiej poradni powinny zostać skierowane. Placówka chciałaby wyjść naprzeciw potrzebom edukacyjnym tej szczególnej grupy dzieci, prosimy zatem o kontakt wszystkie osoby zainteresowane.

Obwieszczenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wzgórza zamkowego. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionej zmiany planu miejscowego na piśmie w Urzędzie  Miasta i Gminy w Gniewie do 16 maja 2016 roku.

Na Pomorzu rusza debata w ramach Klubów Obywatelskich

Klub Obywatelski serdecznie zaprasza do udział w dyskusji na temat stanu gospodarki na Pomorzu oraz konsekwencjach wprowadzanych i proponowanych zmian, podczas spotkania "Czy pomorska gospodarka potrzebuje dobrej zmiany". Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia br. o godz 17:00 w Szkole Łacińskiej (Malborskie centrum Kultury i Edukacji) przy ul. Stare Miasto 42.

Przyleciały bociany!

W powietrzu czuć już wiosnę, a wraz z tą piękną porą roku wróciły do nas bociany. Gniewko i Wisełka mieszkają na kominie gniewskiej piekarni od lat, a my jak co roku możemy obserwować ich życie dzięki kamerze zamontowanej przez Eko- Centrum Heliantus.

Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju - urząd poszukuje informacji

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie prosi o udzielenie pomocy w wytypowaniu rodziców, których dzieci odbyły wzorowo zasadniczą służbę wojskową. Informację o takich osobach proszę przekazać w terminie do 15 kwietnia do Urzędu Miasta i Gminy Gniew w pok. 105 tel. 58 530 79 73.

 

Bezpłatne usługi Centrum Informacji Natura 2000.

W związku z wydłużeniem realizacji projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług Centrum Informacji Natura 2000.

 • Plakat
  Plakat

StArT-uP – konsultacje dla przyszłych przedsiębiorców!

Dom Przedsiebiorcy w Tczewie zaprasza wszystkich zainteresowanych otwarciem własnej firmy lub jej rozwojem, na bezpłatne konsultacje, które odbędą się  18 kwietnia w godz. od 14:00 do 18:00. Skorzystaj z porad  ekspertów, w takich dziedzinach jak: prawo gospodarcze, prawo podatkowe, fundusze unijne oraz innych obszarach będących przedmiotem zainteresowania młodego przedsiębiorcy.

“Pracodawca roku Powiatu Tczewskiego” - konkurs

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie "Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego" Edycja 2016. Ideą konkursu jest wyłonienie i promocja tych pracodawców, którzy ze względu na swoje osiągnięcia w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rzetelność i wiarygodność reprezentują godny do naśladowania poziom.

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie zaprasza

15 kwietnia minie 5 lat odkąd istnieje Dom Przedsiębiorcy w Tczewie. Od tego momentu Pracownicy placówki dopasowują ofertę do potrzeb przedsiębiorców, licząc się z wszelkimi sugestiami. Na najbliższy miesiąc opracowano klika nowych elementów, z których warto skorzystać i wzbogacić się o nową wiedzę, umiejętności oraz kontakty. Powiatowe Centrum Informacyjne mieści się w Domu Przedsiębiorcy i jest partnerem wielu wydarzeń. W imieniu Domu Przedsiębiorcy zapraszamy więc na najbliższe wydarzenia.

Rozsmakuj się w Gniewie

Już od jutra rozsmakuj się w Gniewie podczas akcji promocyjnej „Weekend za pół ceny”. Skorzystaj ze specjalnych rabatów w godzinach otwarcia obiektów noclegowych i gastronomicznych Partnerów, którzy włączyli się do akcji.

"Pomaganie jest piękne" - przyłacz się do akcji

Dzisiaj, 13 kwietnia w ramach kampanii "Pomaganie jest piękne" Dom Pomocy Społecznej w Gniewie przy ulicy Gdańskiej 23 zaprasza na dni otwarte. Bez wątpienia jest to niezwykła okazją na poznanie od środka działalności hospicjów, domów pomocy społecznej i przyszpitalnych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Głównym celem akcji, która trwać będzie od 9 do 16 kwietnia br., jest wspieranie idei wolontariatu opiekuńczego.

Odszkodowania z szkody wyrządzone przez bobry

Jest możliwość uzyskania odszkodowania z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, za szkody wyrządzone przez bobry. Formą załatwienia sprawy jest protokół oględzin na podstawie którego następuje oszacowanie szkody wyrządzonej przez zwierzęta objęte ochroną gatunkową a następnie wypłacane jest odszkodowanie. Szczegóły pod poniższym linkiem.

Burmistrz nie przyjmie interesantów

Uprzejmie informujemy, że dzień 08.04.2016 r. tj. piątek nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu wyjazdu służbowego. Za niedogodności przepraszamy.

Usłyszysz syrenę- zadumaj się

Przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim, odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, a także msze i koncerty upamiętnią 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada 10 kwietnia. W Gniewie o godzinie 8.41 zabrzmią syreny alarmowe.

Gniew w konkursach Nestlé i Nivea

Gmina Gniew bierze udział w konkursie Nestlé porusza Polskę, w ramach którego w całej Polsce budowane są siłownie miejskie. Złożona przez gminę Gniew lokalizacja przy ul. Sidorowicz przeszła weryfikację i została zakwalifikowana do etapu głosowania. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję, by powalczyć o zwycięstwo.

VII Sesja Popularnonaukowa w Opaleniu

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników historii i naszego regionu na siódmą już edycję „Sesji Popularnonaukowej w Opaleniu”. Odbędzie się ona w Domu Kultury w Opaleniu w sobotę, 16 kwietnia.

Już wkrótce finał konkursu „Wczoraj: Kronika Gniewskiej Rodziny”

Uczniowie klasy V b z Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie stanęli przed nie lada wyzwaniem – jak przedstawić przeszłość miasta sprzed 40 lat? Z pomocą przyszły farby, kredki i inne przybory plastyczne, dzięki którym dzieci starały się przelać swoje pomysły na papier. Historyczna tematyka konkursu organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wpisuje się w tegoroczne obchody „Roku Kronikarzy Gniewskich”.

 • Kronika Gniewskiej Rodziny
 • Kronika Gniewskiej Rodziny
 • Kronika Gniewskiej Rodziny

Wiosenne przedstawienie

W dniach od 6 do 8 kwietnia br. w miejskim przedszkolu goszczono Rodziców. Grupa ,,Biedronki”, ,,Motylki”, ,,Słoneczka”, ,,Zajączki”, ,,Mróweczki”, ,,Żabki” oraz ,,Skrzaty” przedstawiła radosne, wiosenne przedstawienia, opowiadając o przyrodzie budzącej się do życia i o zwierzątkach, które z niecierpliwością czekają na koniec zimy.

Nestlé Porusza Polskę - zagłosuj na swoją okolicę

Gmina Gniew bierze udział w konkursie Nestlé porusza Polskę, w ramach którego w całej Polsce budowane są siłownie miejskie. Gmina Gniew wytypowała lokalizację takiej siłowni przy ul. Sidorowicz. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję. Głosy oddawać można poprzez stronę internetową www.nestleporusza.pl, do 6 lipca.

Prokurator umorzył śledztwo ws. "afery drogowej”

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gdańsku wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – urzędników Urzędu Miasta i Gminy Gniew, którzy mieli działać na szkodę interesu publicznego. Prokurator wydając postanowienie stwierdził, iż zgłoszone działania urzędników nie zawierają znamion czynu zabronionego. Szczegóły w kwietniowym numerze Nowin Gniewskich.

Terminarz posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w marcu. Komisja Finansów spotka się 25 kwietnia, Komisja Gospodarki 27 kwietnia, Komisja Społeczna 28 kwietnia. Przypominamy, że posiedzenia komisji są otwarte dla mieszkańców, dlatego też zainteresowane osoby zapraszamy do udziału w spotkaniach. Szczegóły w załączniku.

Oferta pracy

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowisko: specjalista/referent ds. programów w Zespole ds. Programów Europejskich i Współpracy Międzynarodowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

I Forum Małej Kultury

Miejski Dom Kultury w Redzie zaprasza instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które współuczestniczą w kreowaniu oferty kulturalnej Pomorza w miejscowościach do 50 000 mieszkańców. Forum odbędzie się 19 kwietnia. Głównym celem Forum w roku 2016 jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów w pomorskim środowisku kulturalnym. Szczegóły pod poniższym linkiem.

Gniew na targach

W ostatni weekend, 9-10 kwietnia, w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu już po raz kolejny odbyły się Targi Turystyczne „WYPOCZYNEK”. Równolegle, podczas targów odbywał się TORUŃSKI FESTIWAL SMAKÓW, stanowiący doskonałą okazję do prezentacji oferty przez producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności. Podczas tak dużej imprezy nie mogło zabraknąć i Kociewia, a co za tym idzie także Gniewu.

 

VII Sesja popularnonaukowa w Opaleniu

Zapraszamy Państwa na sesję popularnonaukową poruszającą m.in zagadnienia nt. Piaseczna, jako ważnego ośrodka kociewskiego regionalizmu na ziemii gniewskiej w XIX i XX wieku. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia (sobota) o godzinie 9:00 w Domu Kultury w Opaleniu.

Wystartuj po lepszą przyszłość z „Wiedza Start”

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim czas intensywnej nauki dla gimnazjalistów. Zbliżające się egzaminy gimnazjalne są okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania stypendium w formie pieniężnej. Jesteś uczniem III klasy gimnazjum z Gniewu lub Opalenia i przystępujesz do kwietniowego egzaminu gimnazjalnego? Wystartuj po lepszą przyszłość i zostań stypendystą „Wiedza Start”. Atrakcyjna nagroda czeka na 4 uczniów, którzy w części matematycznej i przyrodniczej osiągną najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów. Stypendium jest w całości finansowane ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. J. Słowackiego w Gniewie

W celu przybliżenia dorobku poetyckiego ks. Jana Twardowskiego serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego. Do 5 maja 2016 roku każda szkoła z powiatu tczewskiego może zgłosić dwóch uczestników, którzy zobowiązani są do przygotowania dwóch wierszy. Sam konkurs odbędzie się 13 maja 2016 roku o godzinie 10:00 w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie przy placu Grunwaldzkim 16/17.

Wystawiamy graty z chaty!

W sobotę 16 kwietnia (sobota) na terenie miasta oraz 23 kwietnia (sobota) na terenach wiejskich gminy Gniew, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić do godz. 6.00 (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję). Mieszkańcy gminy mogą zgłaszać się do sołtysów lub Urzędu Miasta i Gminy Gniew do dnia 20 kwietnia pod nr tel. 58 530-79-25 lub 530-79-48.

Będzie parkrun Tczew!

W sobotę, 16 kwietnia o godzinie 9:00 nastąpi inauguracja parkrun Tczew, która będzie trzydziestą drugą lokalizacją najszybciej rozwijającego się cyklu biegowego w Polsce. Uczestnicy tczewskiej edycji pobiegną na 5-kilometrowej trasie wyznaczonej z Bulwaru nad Wisłą w stronę Strugi Subkowskiej i z powrotem. Zapraszamy.

Wizyta studyjna chińskiej telewizji w Gniewie

We wtorek, 12 kwietnia, z wizytą studyjną zawitali do Gniewu przedstawiciele chińskiej telewizji. Pobyt w naszym mieście jest jednym z działań promocyjnych regionu pomorskiego planowanych na rynku chińskim w tym roku, w tym udział w targach w Szanghaju (maj 2016).

Dzieci lubią teatr, teatr lubi dzieci

W poniedziałek, 11 kwietnia dzieci z gniewskiego przedszkola wybrały się na przedstawienie do Kwidzyna. Tematem teatrzyku były krótkie inscenizacje, czyli „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”. Aktorzy przedstawili dzieciom wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy łącząc je ze świetną zabawą i wielką dawka humoru.

"Kartki z powstania"

W poniedziałek, 11 kwietnia br. grupa 40 uczniów gniewskiego gimnazjum wybrała się do Kwidzyńskiego Centrum Kultury na „Kartki z powstania” – spektakl teatralny na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

Sobieski Gniew pokonał LKS Waplewo

Rozegrane zostały kolejne mecze rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Sobieski Gniew pokonał 2:1 LKS Waplewo. W tabeli zajmuje 10 m-ce, ma na koncie 13 pkt. Weber Szprudowo uległ 2:4 Pogoni Prabuty. Aktualnie zajmuje 9 m-ce w tabeli, z dorobkiem 17 pkt. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Wiosenne rozgrywki

W najbliższy weekend, Weber Szprudowo i Mewa Gniew podejmą sportową rywalizację na gniewskim boisku. Weber spotka się z Powiślem Stary Targ, natomiast Mewa Gniew zagra z Wisła Tczew. Sobieski Gniew podejmie w Ostaszewie GDKiS Ostaszewo. Na gniewską murawę wybiegną Juniorzy B i C Sobieskiego Gniew, natomiast juniorzy D2 Mewy Gniew zagrają z Sokołem w Zblewie.

Gminny Konkurs Matematyczno – Techniczny

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Opaleniu odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Techniczny, którego celem było: pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych i technicznych oraz motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej

Gminna Komisja Wyborcza w Gniewie zwołuje Zebranie Wiejskie Sołectwa Opalenie na dzień wyznaczony na przeprowadzenie wyborów sołtysów w Gminie Gniew, określony Zarządzeniem Nr 20/16 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 5 lutego 2016 r. w sprawie ogłoszenia na terenie gminy Gniew wyborów sołtysa oraz określenia kalendarza wyborczego. Wyborcze Zebranie Wiejskie odbędzie się dnia 24 kwietnia 2016 r. (niedziela), o godz. 12:00 w siedzibie Domu Kultury w Opaleniu. Szczegóły w załączniku.

Rozpocznij naukę w Gogolewie

Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Oddział Przedszkolny SPSK w Gogolewie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Rodziców zainteresowanych posłaniem dzieci właśnie do placówek w Gogolewie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły, dostępną w załączniku.

Rusza remont chodników w Piasecznie

Dzisiaj, 14 kwietnia, rozpoczęły się roboty budowlane, polegające na wymianie nawierzchni chodników w Piasecznie. Remont obejmuje chodniki z obydwu stron drogi gminnej nr 228024. Obecnie ciągi piesze we wsi posiadają nawierzchnię z płyt chodnikowych kwadratowych wraz z krawężnikami i obrzeżami, które wymienione zostaną na kostkę betonową typu. Wjazdy do posesji będą wykonane z kostki w kolorze czerwonym.

Zgubiono kluczyki do samochodu

Wczoraj w godzinach porannych, w okolicy urzędu, zgubiono kluczyk do samochodu. Do kluczyków doczepiony był brelok ze znakiem Opla w kolorze żółtym. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt pod numerem tel 691 801 482.

Z potrzeby serca i dla serca - zostań wolontariuszem!

W dniu wczorajszym, 13 kwietnia,  odbył się dzień otwarty Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w wieczornicy poświęconej osobie Piotra Szczepanika, doskonale wpisującej się w ramy kampanii "Pomaganie jest piękne", której celem jest zwrócenie uwagi na ideę wolontariatu opiekuńczego. Jeśli masz czas, którym chciałbyś się podzielić, dołącz do grupy wolontariuszy działających na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.

Skocz po dobrą zabawę!

Akrobacje, triki i skoczna zabawa dla całej rodziny – tak zapowiada się rozpoczęcie sezonu na gniewskim skateparku „Weber Skok”. Już w tę sobotę, mieszkańcy Gniewu i okolic będą mogli po raz trzeci uczestniczyć w inauguracji deskorolkowego sezonu, połączonej z piknikiem miejskim. W tym roku organizatorzy – Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie oraz Gminny Ośrodek Sportu, przygotowali mnóstwo niespodzianek i nowości dla małych i dużych uczestników.

Przygotuj się do wyborów

Gminna Komisja Wyborcza informuje, że zgodnie z Kalendarzem Wyborczym wyborów na sołtysa w Gminie Gniew, spisy wyborców udostępnione będą do wglądu w dniach od 18 do 20 kwietnia 2016 r. w Referacie Społecznym Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie w godzinach pracy Urzędu.

Wystawa „150-lecie KGW” w piaseckim muzeum

Już od poniedziałku 18 kwietnia w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oddział w Piasecznie podziwiać będzie można wystawę upamiętniającą 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich. Ekspozycje podziwiać będzie można do 15 października 2016 r.

Zastanawiasz się, jak spędzić czas wolny z dziećmi?

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli wraz z rodzicami na wspólny wyjazd do największego placu zabaw i rekreacji Loopy's World w Gdańsku. Wyjazd odbędzie się 21 maja (sobota) o godz. 10:00 sprzed hali sportowej. Koszt wyjazdu - dziecko 5 zł, dorosły 10 zł. Zapraszamy.

Naukowo w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu stał się w ostatnią sobotę, 16 kwietnia, miejscem gdzie zorganizowano sesję popularno-naukową. Była to już siódma edycja imprezy. W programie była między innymi promocja „Tek Kociewskich”, prelekcja Marka Kordowskiego o Piasecznie, dyskusja oraz występ młodzieży ze spektaklem cienia „Wiosenne uniesienia”.

Andrzej Banaszak ponownie Prezesem Zarządu Gminnego OSP

W sobotę, 16 kwietnia, w Gniewie, wybrano nowy Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej z terenu gminy Gniew. Prezesem został Andrzej Banaszak z OSP Gniew. Wiceprezesami zostali Andrzej Cejer z OSP Opalenie oraz Jarosław Sławiński z OSP Kolonia Ostrowicka. Funkcję sekretarza pełnić będzie Dariusz Pofelski z OSP Rakowiec, a skarbnika Marek Brzeziński z OSP Wielkie Walichnowy. Komendantem Gminnym został Tadeusz Kordecki, a przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Lech Makowski, obaj z OSP Gniew.

Kajko i Kokosz od piątku w Gniewie

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Ewa Trawicka zaprasza na otwarcie wystawy Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w Muzeum w Gniewie – oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.  Wystawa łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów Janusza Christy.

III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, która odbędzie się 22-24 kwietnia br., to wydarzenie z serii tych, w których trzeba wziąć udział. Na uczestników czekają zawody sportowe, konkursy kulturalne oraz religijne, i co najważniejsze, świetna zabawa. Zapraszamy.

Wnioski tylko do 16 maja

Przekazujemy Państwu komunikat prezesa ARiMR, dotyczący zbliżającego się upływu terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2016. Aby otrzymać dopłaty trzeba wypełnić wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w Biurze Powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub pocztą elektroniczną.

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski w Tczewie

W środę, 20 kwietnia, odbędą się w Tczewie uroczystości z okazji przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Rozpocznie je o 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla w kościele Podwyższenia krzyża Św. Po Mszy Świętej, obchody będą kontynuowane w Tczewskim Centrum Kultury.

Wybory na sołtysa

Gminna Komisja Wyborcza informuje, że w niedzielę, 24 kwietnia, odbędą się w naszej gminie wybory na sołtysa. I tak nowych włodarzy będą mogli wybrać mieszkańcy Piaseczna, Rakowca i Tymawy. Głosowania odbędą się w godz. od 10.00 do 16.00. Natomiast w okręgu wyborczym nr 10 obejmującym sołectwo Opalenie nie zgłoszono żadnej kandydatury, w zwiazku z tym będzie miało miejsce zebranie wiejskie, podczas którego zostanie wybrany nowy sołtys. Szczegóły w załączniku.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Jak uczymy pracy z książką

W miniony czwartek, mury gniewskiej książnicy odwiedziły dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniewie. Uczestnicy zajęć zapoznali się z księgozbiorem poręcznym. Słowniki, encyklopedie, leksykony, taka literatura dominowała podczas lekcji bibliotecznych dla uczniów drugich klas.

Komunikat w spr. odpadów medycznych i weterynaryjnych

W związku z występującymi nieprawidłowościami w zakresie postępowania z zakaźnymi odpadami medycznymi i zakaźnymi odpadami weterynaryjnymi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o obowiązującym stanie prawnym.

Wymień piec lub przyłącz się do sieci - urzędnicy pomogą wypełnić wniosek

Gmina Gniew już po raz drugi przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czyste powietrze Pomorza”. Celem konkursu jest ograniczenie niskiej emisji poprzez redukcję emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Warto, więc pomyśleć o przyłączeniu się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub wymianie nieekologicznych pieców. A jak to zrobić, opowiada nam dzisiaj Aleksandra Wasielewska z Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego magistratu.

Kolejny wyśpiewany i wytańczony sukces

W środę, 16 kwietnia br., w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się XXII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej. Na scenie wśród 14 grup przedszkolnych z województwa pomorskiego zaprezentowały się również mali artyści z gniewskiego przedszkola.

Majówka na Kociewiu

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Warto wiec już dziś zaplanować sobie ten czas. W Gniewie odbywać się będą w tym czasie m.in. pokazy rycerskie, a w Pelplinie wziąć będzie można udział w 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Monitoring Rynku Pracy

Prezentujemy Państwu Monitoring Rynku Pracy sporządzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie. Raport zawiera dane dotyczące bezrobocia rejestrowanego w Powiecie Tczewskim w marcu 2016 r. Szczegóły w załączniku.

Zarządzenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie powołania Komisji do przejęcia lokalu mieszkalnego nr 4 położonego w budynku przy ul. Kusocińskiego 4 w Gniewie wraz z pomieszczeniem przynależnym do lokalu. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie o zamówieniu

Podajemy do publicznej wiadomości informację dot. zamówienia robót budowlanych. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Placu Grunwaldzkim oraz w ulicach Sobieskiego i Piłsudskiego w Gniewie, a także wykonanie przyłączy wodociągowych i sanitarnych z posesji zlokalizowanych przy tych ulicach i wszelkich prac i dostaw materiałów, które służą do jego zrealizowania.

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew ws. przejęcia lokalu

Podajemy do publicznej wiadomości Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 19 kwietnia 2016 r. ws. powołania Komisji do przejęcia lokalu mieszkalnego nr 4 położonego w budynku przy ul. Kusocińskiego 4 w Gniewie wraz z pomieszczeniem przynależnym do lokalu. Szczegóły w załączniku.

Gniewskie drużyny bez punktów

To nie był udany weekend dla gniewskich ekip. Weber Szprudowo uległ na własnym boisku drużynie Powiśle Stary Targ 3:11. Aktualnie w tabeli zajmuje 9 lokatę, ma na koncie 17 pkt. Sobieski Gniew 0:4 uległ teamowi GDKiS Ostaszewo. W tabeli, z dorobkiem 13 pkt, uplasował się na 11 miejscu.

Wystawiamy graty z chaty!

W sobotę, 23 kwietnia, na terenach wiejskich gminy Gniew, odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, gdzie zostaną przewiezione odpady, czynny jest w soboty do godz. 14:00. W związku z tym, prosimy aby odpady wystawić w piątek wieczorem lub w sobotę do godz. 6:00 rano (w zabudowie wielorodzinnej - przy boksach, w zabudowie jednorodzinnej - przed posesję). Dzisiaj upływa termin zgłoszeń, których należy dokonać u sołtysów lub w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew pod nr tel. 58 530-79-25 lub 530-79-48.

Dzieci dzieciom

Grupa teatralna, działająca w Zespole Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu 12 kwietnia przedstawiła dzieciom z zerówki i maluchom z przedszkola w Pieniążkowie, program artystyczny pt. „Brzechwa wśród dzieci”.

Z wizytą w gościnnych progach gniewskiego gimnazjum

W czwartek, 14 kwietnia, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gniewskiego gimnazjum gościli szóstoklasistów i ich rodziców, nauczycieli oraz absolwentów szkoły na Dniu Otwartym placówki. Była to ciekawa forma prezentacji oferty edukacyjnej i wychowawczej gimnazjum.

Praca w DCT – zatrudnij się i Ty

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, połączonym bezpośrednio z najważniejszymi portami Dalekiego Wschodu. Obecnie firma kończy inwestycję związaną z rozbudową i poszukuje dużej ilości pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z profilem działalności DTC i zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 11 maja w Gniewie.

Gniew przystępuje do przetargów

Gniewski urząd rozpoczął właśnie procedurę przetargową związaną z opracowaniem wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Gniew.

"Największy Bratek na Pomorzu"

W sobotę, 16 kwietnia, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbył się finał pomorskiej kampanii "Pomaganie jest Piękne!". Spotkanie było okazją do podsumowania akcji i zaprezentowania działalności wolontariatu opiekuńczego w placówkach, które wzięły w niej udział i zorganizowały Dni Otwarte. Jedną z takich instytucji był Dom Pomocy Społecznej w Gniewie.

Mistrz Przedszkolak

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w imieniu burmistrza, złożył wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Działania 03.01. Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest poprawa jakości edukacji ogólnej i przedszkolnej oraz zwiększenie ilości miejsc trwałej edukacji przedszkolnej.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Święto 3 Maja w gniewskim kościele

3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy poczty sztandarowej do uczestnictwa w eucharystii oraz mieszkańców do modlitwy za Polskę. 4 maja natomiast o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Strażaków.

Polska, Francja, okruszki, ogórki i miłostki

W kwietniu do księgarń trafiła książka napisana przez jednego z mieszkańców gminy Gniew. „Polak w krainie d’Artagnana” Lesława Tura dostępny jest miedzy innymi w sklepach internetowych, na zamówienie w Empiku, a w Gniewie kupić go można w siedzibie Studia A (ul. Gostomskiego 4) albo na zamku w Gniewie w ramach akcji „kawa+ książka”.

Team „Defekt” Pelplin zwycięzcą Grand Prix piłki siatkowej - Gniew 2016

W trzech rozegranych turach „Grand  Prix” piłki siatkowej sklasyfikowano siedem zespołów, które walczyły o miano najlepszej drużyny i trofea  ufundowane  przez Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.  Zespół „Defekt” z Pelplina wygrał trzy kolejne turnieje i z dorobkiem 36 pkt turniejowych uplasował się na pierwszej pozycji.

Ważne dla NGO

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskieg  do zgłaszania kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 29 kwietnia br.

Kolejny projekt „dla uczniów”

Referat Społeczny Urzędu Miasta i Gminy Gniew w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Gniew złożył wniosek o dofinansowanie w ramach działania 3.2.1 Edukacja Ogólna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Wniosek przeszedł już pozytywnie ocenę formalną.

Gimnazjalistki mistrzyniami powiatu

W dniach 12-13 kwietnia w hali II LO w Tczewie rozegrano Powiatową Gimnazjadę w Siatkówce. W zawodach brało udział po 5 zespołów dziewcząt i chłopców. Gimnazjalistki z Gniewu wywalczyły awans do rozgrywek półfinałowych, pokonując w rozgrywkach powiatowych rówieśniczki z Dąbrówki (2:0), Morzeszczyna (2:0), Pelplina(2:1) i Tczewa (2:0).

Sprawdź jak pracuje straż

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie zapraszają do zwiedzania swojej jednostki. W tym roku tydzień otwarty OSP przypada na 9-13 maja. Szkoły, przedszkola i osoby prywatne, które chciałyby się umówić na zwiedzanie remizy proszone są o potwierdzenie tego pod nr. tel. 58 585 22 88.

Skuteczna końcówka sezonu Olimpii Gniew w II lidze

Tenisiści stołowi UKS Olimpii Gniew, występujący w II lidze pod nazwą Ebrogym Gniew zakończyli tegoroczny sezon mocnym akcentem. Od początku wiadomo było, że utrzymanie miejsca w II lidze będzie niezwykle trudne. Jednak wielki zapał i pasja zawodników, udowodniły, że jest to możliwe.

Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę

W dniach od 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści z Gniewu i Opalenia napisali test, podzielony na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu każdego ucznia.

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Parafiada

Ruszyła III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, w ramach której rozgrywany jest Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Stowarzyszenia Parafiada. W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej, a także uczestnicy Warsztatów Terapii zajęciowej, z całego województwa. Zawody odbywają się w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie od godz. 9:00.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizowanie i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych”.

Awaria sieci wodociągowej w Piasecznie

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (25.04.2016 r.) w godzinach 8:00-15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Piaseczna. Przyczyną przerwy będą prace remontowe na sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Wybory sołeckie – mamy nowych włodarzy wsi

W niedzielę, 24 kwietnia odbyły się wybory sołeckie. Do urn poszli mieszkańcy Piaseczna, Rakowca oraz Tymawy. W Opaleniu nowego sołtysa wybrano podczas spotkania wiejskiego, zorganizowanego w dniu wyborów.

Podsumowujemy "Weekend za pół ceny"

W niedzielę, 24 kwietnia, na Długim Targu w Gdańsku, odbyło się kulinarne show z udziałem prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości biorących udział w tegorocznej akcji „Weekend za pół ceny”. Wspólnie z innymi włodarzami, w asyście profesjonalnego kucharza, gotowała na żywo burmistrz Gniewu Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

Przedszkolaki dbają o swoją planetę

W czwartek, 21 kwietnia z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi, maluszki z Bajecznej Krainy przyszły do przedszkola ubrane na zielono i niebiesko, na znak tego, że wszystkie chcą dbać o swoja planetę. Ponadto tego dnia dzieci dowiedziały się, co to jest globus, przypomniały sobie o potrzebie segregowania śmieci, a także poznały główne założenia i cele święta Dnia Ziemi.

 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę
 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę
 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę
 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę
 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę
 • Przedszkolaki dbają o swoją planetę

Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie serdecznie zaprasza pracodawców z terenu powiatu tczewskiego do udziału w konkursie , którego celem jest wyłonienie i promocja tych pracodawców, którzy ze względu na swoje osiągnięcia w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rzetelność i wiarygodność reprezentują godny do naśladowania poziom. Szczegóły poniżej.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Warto spotykać się po latach, zwłaszcza gdy upłynęło ich już 40. Absolwenci I Liceum Zawodowego w Gniewie, rocznik 76’, udowodnili kolejny raz, że warto podtrzymywać znajomości i wspólnie wspominać szkolne czasy. Tym bardziej, że stanowili zgrany zespół, jak zgodnie podkreślali: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Czwarte spotkanie po latach odbyło się w sobotę, 23 kwietnia, w Nicponi. Obecni byli nauczyciele: Alicja Samulewska, Adam Rode, Ryszard Staniszewski i Roman Lomnic. Organizatorem spotkania był Wiesław Sobisch.

Bieganie w powiecie tczewskim

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na III edycję Silgan Ćwierćmaratonu.  Bieg odbędzie się 28 maja 2016 roku na odcinku 10 540 metrów.  Start i meta na parkingu firmy Silgan ul. Rokicka 13.

Mistrzostwa Miasta i Gminy Gniew

W zawodach piłki nożnej rozegranych 21 i 22 kwietnia uczestniczyło pięć zespołów. W kategorii chłopców zespół z Gniewu pokonał rówieśników z Polskiego Gronowa i Gogolewa plasując się na pierwszej pozycji. W kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały zawodniczki z Polskiego Gronowa.

Zapraszamy na nowy rajd rowerowy 14-15 maja!

Już wkrótce, 14-15 maja, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na pierwszą edycję zupełnie nowego rajdu rowerowego. - Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od wielu już lat organizuje Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Coraz większe zainteresowanie regionem ze strony amatorów kolarstwa rekreacyjnego spowodowało, że w tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić do kalendarza imprez jeszcze jeden rajd na dwóch kółkach.

Światowy Dzień Ziemi w Piasecznie

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasecznie obchodzili Światowy Dzień Ziemi, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Palący temat – niska emisja!”. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na tematy związane z ochroną powietrza i przeciwdziałaniem emisji zanieczyszczeń, a przede wszystkim wspaniała eko-zabawa.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 4 maja o godz. 11.00 w siedzibie OSP Gniew odbędzie się XX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Jednym z tematów obrad radnych będzie kwestia przystąpienia do sporządzenia lokalnego Programu rewitalizacji miasta Gniew na lata 2016-2020. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

GOSPEL 2016!

Stowarzyszenie Gospel organizuje już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2016. W tym roku gwiazdami imprezy będą między innymi Maryla Rodowicz, Skaldowie, IRA i Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra.

Sesja Rady Miejskiej

XX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się w środę 4 maja o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad znajduje się m. in. przygotowanie gminy Gniew do sezonu turystycznego 2016.

Widzisz wandalizm-reaguj!

Na przełomie marca i kwietnia br. spółka INWEST-KOM na terenie gminy Gniew dokonała wymiany i naprawy 13 hydrantów na cele przeciwpożarowe. Hydranty takie poza spełnianiem wymagań technicznych muszą być specjalnie oznaczone, tak by w razie pożaru były łatwo dostępne.  Niestety zaledwie tydzień po naprawie i oznaczeniu hydrantu przeciwpożarowego w miejscowości Jeleń, jego oznakowanie zostało zniszczone w akcie wandalizmu.

Badanie Struktury Gospodarstw Rolnych

W terminie od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. na terenie całego kraju, w wylosowanych gospodarstwach rolnych osób fizycznych, zostaną przeprowadzone badania ankietowe, które dotyczyć będą struktury gospodarstw rolnych, pogłowia bydła, owiec, drobiu i świń.

Gniewskie drużyny z kompletem punktów

Drużyny A-Klasowe zakończyły 17 kolejkę z kompletem punktów. Weber Szprudowo pokonał drużynę  Korony Rywałd 6:2. Aktualnie w tabeli drużyna zajmuje 9 lokatę, mając na koncie 20 pkt. Sobieski Gniew pokonał 2:1 Powiśle Stary Targ . W tabeli gniewianie z dorobkiem 16 pkt, uplasowali się na 11 miejscu.

Szachy - gniewscy licealiści 2 razy mistrzami powiatu

W poniedziałek, 18 kwietnia, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Oficjalnie otworzyła je dyrektor ZSP w Gniewie Wioletta Połomska, a nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwał sędzia główny Adam Kirszenstein.

Weber Szprudowo zagra z Sobieskim Gniew

1 maja nikogo nie może zabraknąć na boisku przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. W niedzielę, o godz. 13:00, swój mecz rozegrają dwie A-Klasowe drużyny, Weber Szprudowo i Sobieski Gniew. Mewa Gniew, 3o kwietnia, na własnym boisku, podejmować będzie natomiast Nogat Malbork.

 • Pies szuka domu
 • Pies szuka domu
 • Pies szuka domu

Targi pracy

Targi Edukacji i Pracy to świetna forma znalezienia pracy stałej oraz wakacyjnej. Na targach jest możliwość spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Najbliższe takie wydarzenie już jutro (28 kwietnia) w gniewskim ZSP (ul. Sobieskiego 11).

Jeździecki piknik z ISKRĄ

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej serdecznie zaprasza na niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. „VI Zawody Jeździeckie o Puchar Burmistrza Sztumu” oraz „III Piknik z ISKRĄ” odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, 15 maja 2016 r.

Aktywny Senior – Karate 60+

Klub Sportowy Karate Tradycyjnego informuje o uruchomieniu programu „Aktywny Senior – Karate 60+”, który ma na celu wspierać, upowszechniać i umożliwiać aktywność fizyczną osobom starszym w atrakcyjnej i odpowiedniej dla ich wieku formie. Program obejmuje prowadzenie regularnych, nieodpłatnych zajęć sportowych dwa raz w tygodniu z elementami karate tradycyjnego, dla osób w wieku 60 lat i starszych. Zajęcia takie w Gniewie odbywają się we wtorki od godz. 11.00 oraz w  czwartki od godziny 10.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu. Serdecznie zapraszamy!

Gniew powraca do tradycji!

Już w najbliższą niedzielę wielkie otwarcie targowiska miejskiego „Gniewskie Leby – bazar różności”, miejsca, w którym odnajdą Państwo najwyższej jakości produkty, oferowane przez regionalnych twórców rękodzieła artystycznego, producentów zdrowej żywności oraz kolekcjonerów staroci. Dzięki nim stragany z dumą uginać się będą od niecodziennych produktów, a gniewski rynek ożyje, jak dawniej.  Przyjdź, zapoznaj się z ofertą wystawców i ożyw gniewski rynek razem z nami!

Oferty pracy - fryzjerka i kosmetyczka poszukiwane

Powstający w Gniewie nowy salon fryzjersko-kosmetyczny ma dwa wolne wakaty. Do pracy poszukiwane są fryzjerka i kosmetyczka. Szczegóły poniżej. Zachęcamy do zapoznanie się z ofertą.

Gniew w konkursie Podwórko NIVEA

Zgłoszona przez Gminę Gniew lokalizacja placu zabaw przy ul. Behrendta bierze udział w ogólnopolskim konkursie Podwórko NIVEA. Przypominamy, że konkursowa rywalizacja polega na aktywnym głosowaniu na zgłoszoną lokalizację. Codziennie każdy mieszkaniec ma możliwość oddania jednego głosu, a im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną i wspólną zabawę. Zachęcamy do udziału w zabawie.

Targi Edukacji i Pracy - przyjdź na spotkanie!

W  imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Gniewie zapraszamy do udziału w Targach Edukacji i Pracy, które mają miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sobieskiego 11 w Gniewie.  Wciąż masz szansę skorzystać z możliwości spotkania się z przedstawicielami szkół wyższych, szkół policealnych, pracodawcami i pośrednikami pracy. Targi trwać będą do godziny 12:00, pośpiesz się!

 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery
 • I Targi i Kariery

Zmiana numeru w przychodni

ZOZ Medical Sp. z o.o. Ośrodek Zdrowia w Gniewie informuje o nowym, bezpośrednim numerze telefonu do Poradni Pediatrycznej. Teraz jest to numer:  58 561 21 20.

VII Edycja Ligii Mistrzów Orlika 2016 - wyniki I turnieju

Na gniewskim Orliku ruszyła VII edycja Ligii Mistrzów Orlika 2016, której patronuje Firma Mikrostyk Gniew. Przedstawiamy dziś Państwu wyniki meczów z poszczególnych grup.

 

Nasi karatecy kontynuują sukcesy

W sobotę 23 kwietnia w Hali Ergo Areny znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Klub Karate Tradycyjnego z Gniewu zaprezentował wysoki poziom. Natalia Kottlenga mieszkanka Jaźwisk zdobyła złoty medal, deklasując swoje rywalki. Dawid Szwabach z Gniewu zdobył natomiast brązowy medal.

 • Gniewscy karatecy odnoszą kolejne sukcesy
 • Gniewscy karatecy odnoszą kolejne sukcesy
 • Gniewscy karatecy odnoszą kolejne sukcesy

"Dojo- Stara Wieś" - Zgrupowanie "Sportowy Talent

W dniach 7-10 kwietnia br., w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś” odbyło się kolejne zgrupowanie karateków w ramach programu "Sportowy Talent", którego celem jest przygotowanie oficjalnej delegacji Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. W wiosennej edycji programu wzięło udział blisko 120 zawodników rekomendowanych z 14 klubów PZKT, wśród których nie zabrakło przedstawicieli gniewskiego klubu karate. Gniew reprezentowali: Natalia Kottlenga, Dawid Szwabach oraz Natan Krieger.

VII Edycja Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016

Na gniewskim Orliku rozegrano I turniej piłkarski VII edycji Trzeźwościowej Ligii Orlika 2016 w ramach 16 Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Główny patronat nad imprezą sprawuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  oraz Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Parafiada już za nami - dziękujemy!

W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. w Pelplinie, Gniewie, Subkowach i Rudnie odbyła się III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Łącznie wystąpiło w niej 544 zawodników, 28 osób prowadzących i wolontariuszy z KSM przy Parafii Subkowy. Uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych oraz konkursach: biblijnym, wiedzy o kościele, sporcie oraz plastycznym. Nowością było przeprowadzenie turnieju integracyjnego z udziałem osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora szkoły w Polskim Gronowie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Oferty składać należy do 16 maja do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły poniżej.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. Organizacja i upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i rekreacji przez przedsięwzięcia zwiększające aktywność fizyczną mieszkańców gminy Gniew w 2016 roku. Szczegóły w załączniku.

Wiosenne przedstawienie przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej

21 kwietnia wychowankowie gniewskiego przedszkola odwiedzili miejscowy Dom Pomocy Społecznej. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z grupy "Żabki". Dzieci wystawiły przedstawienie wiosenne – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Występ artystyczny zakończył układ taneczny.

Szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną

Każdy uczeń pod koniec gimnazjum musi zdecydować o swojej przyszłości. To, czy wybierze liceum, czy technikum, może wpłynąć na jego karierę. Często potrzebuje wsparcia, zarówno ze strony wykwalifikowanych doradców zawodowych, nauczycieli jak i od swoich rodziców. Ciekawym pomysłem jest organizowanie Dni Otwartych w danych placówkach. Często jednak to szkoła ponadgimnazjalna odwiedza kandydatów na uczniów, by szczegółowo zaprezentować  swoją ofertę edukacyjną.

Pożegnanie

W dniu dzisiejszym, w zamkowych murach, miało miejsce pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Gniewie. Podczas Uroczystości wręczono nagrody m.in. za najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz aktywny udział w życiu szkoły. Wydarzeniu przyświecało hasło: "Mierz wysoko - nawet, jeśli nie trafisz na Księżyc zawsze znajdziesz się wśród gwiazd."

Cebula i przedszkolaki

W piątek 29 kwietnia przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” wzbogacały swą wiedzę na temat wiosennych upraw w ogrodzie. Tym razem pod lupę wzięte zostały cebule. Dzieci opisywały warzywo, mówiły o jego wyglądzie, określały zapach a także omawiały wartości odżywcze i lecznicze cebuli. Później każde dziecko zasadziło swoja cebulę w doniczce.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.