Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ślubowanie w Tymawie

W październiku w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Tymawie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej połączone z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Stylowe lampy oświetlają „Gimplac”

Osiem stylowych lamp stanęło wzdłuż alejek Gimplacu przy gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Dzięki temu będzie jaśniej i bezpieczniej. Latarnie mają zamontowane energooszczędne żarówki. Przylegający do szkoły teren zielony, z dnia na dzień, staje się coraz bardziej urokliwym zakątkiem.

Kolejne zwycięstwa gniewskich badmintonistów

W czwartek, 27 października Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie był gospodarzem zawodów powiatowych w Badmintonie. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz dziewcząt i chłopców z gimnazjów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii reprezentować będą nasz powiat na zawodach szczebla półfinału wojewódzkiego, które odbędą się w Gniewie 8 listopada br. Zapraszamy!

Afrykański Pomór Świń

Starosta Tczewski przekazuje informacje dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń. Ponadto Państwowy Instytut Weterynaryjny zaprasza do zapoznania się filmem edukacyjnym pt. "Afrykański Pomór Świń - zasady ochrony świń przed chorobą".

Gniewskie siatkarki w najleszej czwórce ligi

W wtorek, 29 października br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa A Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie złożona z dziewcząt klas II i III gniewskiego gimnazjum, zagrała dwa bardzo dobre spotkania. Dzięki odniesionym zwycięstwom drużyna zagra w fazie play off w najlepszej czwórce ligi. Brawo!

Jesień w Bajecznej Krainie pełna kolorów i wspaniałej zabawy

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy są jak zwykle zapracowani i zaangażowani w realizację wielu imprez odbywających się na terenie placówki. Zobacz sam, co świętowały przedszkolaki w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Zmagania z ortografią

25 października w gniewskim gimnazjum po raz kolejny odbył się „Ogólnopolski Test Ortograficzny”, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy. Dziewięciu uczniów starało się udowodnić sobie i innym, że ortografia może być ciekawym sposobem na jesienne dni.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano październik 2016, dostępny jest w załączniku.

Szkolenia dla producentów trzody chlewnej i rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa  Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie zaprasza producentów trzody chlewnej oraz rolników, zainteresowanych pozyskiwaniem środków z PROW 2014-2020, na szkolenia: „ Afrykański Pomór Świń - zasady ochrony świń przed chorobą”, Nowe przepisy dotyczące rejestracji zwierząt”, „Możliwości wsparcia PROW 2014-2020". Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki 8 listopada o godz. 11.00.

Nie trujmy się nawzajem - niska emisja

Przestarzałe i niesprawne urządzenia grzewcze, niska jakość węgla, spalanie w piecach odpadów (pociętych opon, worków foliowych, butelek plastikowych itp.), a także nieodpowiedni stan techniczny instalacji kominowych – to główne przyczyny niskiej emisji. Zjawisko niskiej emisji jest stosunkowo łatwe do zaobserwowania. W okresie jesienno – zimowym z kominów budynków, które ogrzewane są piecami i kotłami węglowymi, wydobywa się czarny dym, który niesie ze sobą toksyczne zanieczyszczenia, niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego jak i człowieka.

Karateczka doceniona przez władze

Pisaliśmy już Państwu o październikowym sukcesie Natalii Kottlengi podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016. Młoda zawodniczka zajęła tam wysokie 6 miejsce. Sukces był tym większy, że sportsmenka zmierzyć się musiała z zawodnikami walczącymi na najwyższym poziomie. W krakowskiej TAURON Arenie stanęło naprzeciwko siebie bowiem ponad 2 tys. zawodników z 38 państw. 2 listopada Natalia wraz ze swoimi bliskimi i trenerem spotkała się z burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską.

60 lat wspólnego życia

Państwo Wiktoria i Józef Justa z Rakowca przeżyli w związku małżeńskim 60 lat i tym samym doczekali się pięknego Jubileuszu Diamentowych Godów. Jubilaci wychowali 4 dzieci, doczekali się 10 wnuków i 13 prawnuków. Otoczeni kochającą rodziną zachowali radość życia i pogodę ducha.

Sobieski Gniew z kompletem punktów

W miniony  weekend rozegrana została 10 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo uległ 1:2 Pogoni Prabuty. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 10 miejsce, ma na koncie 10 punktów. Sobieski Gniew pokonał drużynę Rodło II Kwidzyn 6:0. W tabeli zajmuje 14 pozycję, ma na koncie 4 punkty.

Gniew w Lublinie

Polski Kongres Przedsiębiorczości oraz Targi Przestrzeń Marki odbywały się w ostatnich dniach października w Lublinie. Podczas wydarzeń nie mogło zabraknąć gminy Gniew. Samorząd przygotował na wyjazd materiały promocyjno-inwestycyjne, a burmistrz brała udział w panelach dyskusyjnych i debatach dotyczących najefektywniejszych form współpracy pomiędzy biznesem, nauką a samorządami.

Trwają konsultacje

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących projektu uchwały w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystywania. Uwagi, opinie, wnioski do projektu Uchwały można składać do 10 listopada br. w formie pisemnej na specjalnych formularzach załączonych do ogłoszenia.

Już dzisiaj- Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych!

Gniewskie Organizacje Pozarządowe oraz grupy nieformalne serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 8 listopada o godz. 17:00 w Sali Wystawowej biblioteki w Gniewie. Nie może Was tam zabraknąć! W ramach forum przedstawiciele organizacji wspólnie zastanowią się nad formułą dalszego funkcjonowania Gniewskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz dokonają wyboru jej członków na nową kadencję. To również okazja do podsumowania konsultacji nad Rocznym programem współpracy gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2017 r.

Już dziś rozpoczynamy XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne

Dzisiaj, o godz. 19.00 na zamku w Gniewie będzie miała miejsce inauguracja tegorocznych Gniewskich Spotkań Kameralnych, które co roku oferują nam bogatą ofertę koncertów muzyków klasycznych. Wieczorne spotkania, odbywające się w każdy czwartek listopada, są wspaniałą alternatywą na długie, jesienne wieczory. Dlatego już teraz zapraszamy Państwa na Tango Argentino, które wykonają: saksofonista Guido Bäumer, pianista Aladár Rácz, kontrabasista Havarđur Tryggvason i akordeonista Krzysztof Olczak.

Przed nami 11. kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017

Kolejny weekend, to kolejna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Tym razem Sobieski Gniew, na wyjeździe, spotka się z drużyną  Relax Ryjewo, natomiast Keramzyt Szprudowo, również na wyjeździe, spotka się z LKS Waplewo. Oba spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 5 listopada.

Zmiany w organizacji ruchu

Informujemy, że w związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych na gniewskiej starówce, wjazd na plac Grunwaldzki od strony ul. Pod Basztą i ul. Kościelnej jest niemożliwy. Dostać się na rynek można ul. Piłsudskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Brak wody w Małych Walichnowach

Informujemy, że z powodu awarii sieci w piątek, 4 listopada w godzinach 9-14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowościach Małe Walichnowy i Międzyłęż. Spółka Inwest- Kom przeprasza za utrudnienia. 

Komunikat Inspektoratu Weterynarii

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że 27 października br. ogłoszone zostało Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 października 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, Dz.U. poz. 1770. Zapoznaj się z obowiązującymi zmianami.

Święto Niepodległości

11 listopada odbędzie się Gniewskie Święto Niepodległości. W programie m.in turniej piłki siatkowej, parada niepodległości, śpiewy i msza święta w intencji ojczyzny.

Rozpoczęły się Gniewskie Spotkania Kameralne

W czwartkowy wieczór, 3 listopada br., na gniewskim zamku, zainaugurowano XXIX Gniewskie Spotkania Kameralne. Gościem wieczoru był „Niezwykły kwartet”. Każdy z muzyków pochodzi z innego kraju. Podczas inauguracyjnego koncertu można było usłyszeć utwory Astora Piazzolli, Maurice Ravela i Szymona Sutora. „Nasza polska kultura ma czwartkowe tradycje. To ważne, że takie imprezy odbywają się w czwartek. To święto muzyki poważnej umila listopadowe wieczory” – mówił, otwierając spotkanie, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew Tomasz Sikora.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015r. poz. 1774 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 listopada 2016r. Zarządzeniem Nr 131/16 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na powierzenie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Popularyzacja idei wolontariatu poprzez organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2016 r.” ogłoszony w dniu 7 października br. na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Szczegóły w załączniku.

Fundusze Europejskie

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na indywidualne konsultacje dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą 9 listopada 2016 r. w godz. od 11:00 do 14:00 Dom Przedsiębiorcy w Tczewie.

Zdrowe odżywianie w szkole

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Gniewie, w ramach bloku programowego „Odżywianie” - realizowanego na zajęciach technicznych, poznają rodzaje składników odżywczych oraz ich funkcje. Nauczyli się również odczytywać i obliczać wartości energetycznych spożywanych produktów i potraw. Na ostatnich zajęciach technicznych królował jogurt pitny BiFi – określany mianem jogurtu XXI wieku. Na czym polega jego wyjątkowość?

Siatkarski weekend

W minioną sobotę, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie swoje mecze rozgrywała grupa B Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Występująca w tej grupie drużyna Gimnazjum Gniew składająca się z dziewcząt klasy I sprawiła kolejną niespodziankę.

Moje życie - mój wybór

Szkolny Klub Europejski z Gimnazjum w Gniewie, we współpracy z panią pedagog, przygotował spotkanie dla młodzieży szkoły. Uczniowie klas trzecich w ramach projektu profilaktycznego pokazali przedstawienie pt. „Moje życie – mój wybór”, w którym w przekonujący sposób pokazali, jakie mogą być konsekwencje różnych życiowych wyborów.

Konkurs grantowy

Kulczyk Fundation organizuje konkurs dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego. Projekt ten ma przynieść zauważalną społeczną zmianę, przeorganizować rzeczywistość tworząc ludziom nowe możliwości. Fundację interesują „twarde inwestycje”, które mogą stać się początkiem łańcucha korzystnych zmian w społeczności lokalnej.

Gniewskie Święto Niepodległości

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółowym programem Gniewskiego Święta Niepodległości, które odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 11 listopada.

Brawo dla gniewskich „baśkarzy”

Patriotyczny turniej sportowy o Szablę Niepodległości odbył się 6 listopada w Bojanie. Zawody wygrał Jerzy Gurzęda z Victorii Miały, nasz zawodnik Kazimierz Rajski był trzeci. Drużyna Hotel Zamek Gniew w swojej kategorii była też druga. Turniej był podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Polska i Masters Kaszëbë 2016.

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu awarii na ul. Piłsudskiego nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców tej ulicy (na odcinku od skrzyżowania z ul. 27-Stycznia do skrzyżowania z ul. Górny Podmur i ul. Dolny Podmur). W imieniu spółki Inwest-Kom, przepraszamy za utrudnienia.

Bezpłatne badania glukozy i cholesterolu

Przychodnia PELMED w Gniewie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy Gniew na bezpłatne badania glukozy i cholesterolu oraz konsultacje lekarskie. Badania odbędą się 15 listopada 2016 i trwać będą od  8.00 do 10.00 w budynku przychodni (ul. Kopernika 8B Gniew).

Sylwester w Opaleniu

Dom Kultury w Opaleniu zaprasza na Sylwestra 2016/2017. Organizatorzy oferują gorące dania, zimne przekąski, ciasto, owoce, kawę, herbatę oraz szampan. Zabawę umili zespół HM.

Wyjazd do Kaliningradu

W daniach 18 - 19 października, grupa dziewcząt z Gimnazjum w Opaleniu wzięła udział w dwudniowej wycieczce do Kaliningradu. Wyjazd odbył się dzięki uczestnictwu uczniów w corocznym konkursie wiedzy o zamkach gotyckich.

Noc porażek

Noc porażek w Tczewie to wyjątkowe, biznesowe spotkanie dla przedsiębiorczych. Każdy człowiek uczy się na błędach, jednak mądry robi to na cudzych! Dlatego też na spotkaniu FUN (FuckUp Nights) posłuchamy jakie błędy popełnili nasi goście i jak sobie z nimi poradzili.

Rywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się potężnej aktualizacji, jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. Zagrasz?

Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych

Już jutro odbędzie się kolejny czwartkowy koncert. Tym razem wieczór umili recital wokalny składający się z Karoliny Klawitter - sopran wokalny, Marcina Pomykały - tenor i pianistki Anny Mikolon. Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki o godz. 19.00. Oczywiście nie jest to ostatni czwartkowy występ, przed nami jeszcze dwa kolejne - 17 i 24 listopada. 

Ognisko patriotyzmu

Szkoła Podstawowa w Tymawie zaprasza całe rodziny na "Ognisko Patriotyzmu", które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Organizatorzy zapewniają dowóz z Gniewu.

11 listopada - zmiana terminu odbioru odpadów

Informujemy, że odbiór odpadów komunalnych, zaplanowanych na piątek, 11 listopada, odbędzie się w sobotę, 12 listopada. Za utrudnienia przepraszamy.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na miesiąc listopad. Miejscem posiedzeń jest biuro obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17.

11 kolejka sezonu piłkarskiego

W miniony weekend rozegrana została 11 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo zremisował 2:2 z drużyną LKS Waplewo. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 10 m-ce, ma na koncie 11 pkt. Sobieski Gniew uległ 0:6 Relaxowi Ryjewo. W tabeli zajmuje 14 pozycję i ma na koncie 4 pkt.

Przed nami 12 kolejka sezonu piłkarskiego 2016/2017

Kolejny weekend to następna szansa na punkty w klasyfikacji grupowej. Przed nami trzy mecze i to na boisku w Gniewie. To przedostatnia kolejka w rundzie jesiennej. Sobieski Gniew, na własnym boisku, spotka się z drużyną Powiśle Stary Targ, natomiast Keramzyt Szprudowo, również przed własną publicznością, zagra ze z Świtem Radostowo.

Poznaj zwycięzców konkursu „Gniew w Baśni Zaklęty”

Wyklejanka, kolaż, rysunek, a nawet praca inspirowana formą gobelinu – to tylko część technik, za pomocą których uczniowie przenieśli bohaterów gniewskich legend do rzeczywistości. Wysoki poziom prac sprawił, że Jury nie miało łatwego zadania. Tym bardziej gratulujemy 10 wybranym zwycięzcom. Uroczyste wręczenie nagród już wkrótce!

Mewa Gniew

W tę sobotę, tj. 12.11.2016 r. KS Mewa Gniew ostatni raz zagra w rundzie jesiennej na naszym boisku z Gdyńską AP Dąbrowa. Zapraszamy na mecz o godz. 13:00. Nie może Was zabraknąć!!!

Szkolenie z nowych formularzy ofert

W poniedziałek 14 listopada oraz we wtorek 22 listopada o godz. 17.00 odbędzie się szkolenie z nowych formularzy ofert realizacji zadania publicznego do Gminy, Powiatu, Województwa.

Prośba o nieparkowanie

Wykonawca robót rewitalizacyjnych na terenie starego miasta w Gniewie, firma WIMAR, zwraca się z prośbą o nieparkowanie na pierzei północnej (na wprost wejścia do Urzędu Miasta i Gminy Gniew) od poniedziałku, 14 października. Mają tam rozpocząć się prace, które zakończyć się powinny do końca listopada. Za utrudnienia pracownicy firmy przepraszają.

Zostań wolontariuszem WOŚP

Jeśli chcesz kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to właśnie ruszyły zapisy. Aby zostać wolontariuszem należy zgłosić się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie do  17 listopada po odbiór karty wolontariusza. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego kwestowania. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Temat jubileuszowej akcji WOŚP nosi tytuł: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Historyczne zwycięstwo

Dwa zwycięstwa i dwa remisy, to dorobek dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie podczas XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Zawody tego szczebla rozegrano wczoraj, 9 listopada w hali Gimnazjum w Dąbrówce Tczewskiej. Udział w nich wzięło pięć najlepszych reprezentacji, które udanie przebrnęły przez eliminacje gminne i miejskie. Uzyskane wyniki pozwoliły mistrzyniom Gminy Gniew na zajęcie historycznego pierwszego miejsca w turnieju tej rangi.

Remont nawierzchni

GDDKiA 0/Gdańsk, Rejon w Tczewie, informuje o rozpoczęciu prac związanych z wielopowierzchniowym remontem nawierzchni drogi krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo w km od 65+700 do km 67+385. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. w Starogardzie Gdańskim.

Szkoła Morska w Gdyni

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Morskiej w Gdyni, która od 18 lat szkoli personel morski. Prowadzi kursy oraz usługi przy użyciu systemów zdalnie sterowanych w oparciu o grupę wykwalifikowanych pracowników. Ze względu na dynamiczny rozwój wykorzystywania dronów Szkoła Morska otwarta jest na nowe propozycje ich wykorzystywania. Skrócona oferta usług: szkolenia operatorów bezzałogowych systemów powietrznych, monitoring, filmy, zdjęcia reklamowe, zdjęcia w podczerwieni.

Promocja książki

Serdecznie zapraszamy na promocję książki dr. Krzysztofa Kordy pt. Ks. ppłk Józef Wrycza (1884-1961) - Biografia historyczna. Spotkanie odbędzie się 17 listopada w Gdańsku na Wydziale Historycznym UG, Ul. Wita Stwosza, 55 Gdańsk Oliwa, sala 1.46, początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

To już jutro!

Już jutro odbędzie się Gniewskie Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w obchodach.

2 Gniewskie Forum Organizacji Pozarządowych

We wtorek, 8 listopada, w sali kameralnej gniewskiej biblioteki zebrali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych działających na terenie naszej gminy oraz przedstawiciele samorządu. Licznie zebrana grupa wybrała m.in. Gniewską Radę Organizacji Pozarządowych.

I Lokalne Forum Międzysektorowe

Forum Inicjowania wraz z Fundacją Pokolenia i Domem Przedsiębiorcy w Tczewie mają zaszczyt zaprosić na I Lokalne Forum Międzysektorowe, które odbędzie się 15 listopada 2016 o godz. 10:00 w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie. Tematem Forum będzie budowanie partnerstw lokalnych i zmienianie swego otoczenia. Buduj lokalne partnerstwo i zmieniaj swoje otoczenie!

Obchody Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie zebrali się na świetlicy, aby uczcić tę ważną dla naszego kraju rocznicę. Występ przygotowali uczniowie klasy VI i II pod kierownictwem Pani Agaty Guz, nauczycielki historii i społeczeństwa.

Piękno Trzeciego Wieku w obiektywie

Uczniowie z Gimnazjum w Gniewie realizują projekt "Piękno Trzeciego Wieku w obiektywie". Ma on na celu pokazanie starości i jego piękna w obiektywnie. Sesja zdjęciowa odbyła się 25 października w ArtymaStudio u Państwa Agnieszki i Przemysława Dorotyn. Przedsięwzięcie dofinansowano w ramach realizacji zadania publicznego Upowszechniania Kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew przez Stowarzyszenie CAG Gniew.

Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

Turniej piłki siatkowej, który odbył się w gniewskiej Hali Widowiskowo – Sportowej w rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę wpisuje się już w tradycję naszego miasta. W tym roku odbył się on po raz dziesiąty. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn: ze Starogardu Gdańskiego, Nowego, Sztumu, Pelplina i Gniewa.

Gniewska Parada Niepodległości

Szósta Gniewska Parada Niepodległości już za nami. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali jak powinno się w sposób patriotyczny obchodzić to święto. Była uroczysta msza święta, złożenie kwiatów pod pomnikiem pomordowanych, wspólny pochód i oczywiście sztuczne ognie.

Polska Liga "Baśki"

Po 20 kolejkach ligowych, Mistrzem Polski w polskiej lidze "Baśki" w sezonie 2016 został Henryk Fierka z drużyny Borucino I. Natomiast drużynowe mistrzostwo Polski zdobył "Hotel Zamek Gniew" w składzie: Kazimierz Rajski, Kazimierz Dąbrowski, Edmund Kaliszewski i Grzegorz Dąbrowski.

Debata budżetowa

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na „Debatę budżetową”, która odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia, o godzinie 16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17).

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W minioną niedzielę, w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych i Licealnych, którego organizatorem była Grupa Nieformalna Miłośników Piłki Siatkowej "SIATKARSKO MOCNI".

Oferta pracy - animator lokalny

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot poszukuje współpracowników, którzy odpowiadać będą za realizację zadań z zakresu animacji lokalnej w obszarze ekonomii społecznej i rozwoju lokalnego, w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitalny. Celem działań z zakresu animacji jest rozwój ekonomii społecznej, wsparcie podmiotów ekonomii społecznej oraz upowszechnianie i promocja produktów i usług PES na terenie działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota. Animator powinien działać na obszarze miejscowości z obszaru powiatów, gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich będących członkami porozumienia ZIT, z obszaru powiatów Gdańsk, Gdynia, Sopot, gdański, tczewski, nowodworski.

 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka

Uprawa maku i konopii włóknistych

Zgłaszanie danych do uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2017 roku.

Jesień w sadzie

W miniony piątek, gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola, które przyszły na zaproszenie kółka teatralnego, aby obejrzeć przedstawienie "Jesień w sadzie". Publiczność z zaciekawieniem obejrzała spektakl, który w wesołych scenkach i piosenkach, opowiadał o zdrowym odżywianiu, owocach i witaminach.

Będą utrudnienia

Od godziny 15.00 we wtorek (15 listopada), do godziny 12 w środę (16 listopada) ze względu na asfaltowanie zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. 27-stycznia z ul. Sobieskiego. Objazd prowadził będzie przez os. Witosa, ul. Hallera, ul. Czyżewskiego i ul. Kopernika. Wykonawca robót przeprasza za utrudnienia.

Bajeczna Kraina stawia na rozwój

Przedszkole Niepubliczne „Bajeczna Kraina” w Gniewie, zakwalifikowało się do otrzymania dofinansowania w ramach Działania 3.01 – Edukacja przedszkolna RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu „W Bajecznej Krainie Twój Maluch się rozwinie!” jest przyczynienie się do zwiększenia liczby trwałych miejsc edukacji przedszkolnej oraz do wysokiej jakości edukacji prowadzonej w placówce.

Warsztaty poetycko-plastyczne

W ramach projektu „Wieczorne spotkania z poezją” serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach poetycko-plastycznych, które odbędą się 18 listopada (piątek) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniewie pl. Grunwaldzki 45, 83-140 Gniew.

Ziemia do oddania

W związku pracami rewitalizacyjnymi na terenie starego miasta w Gniewie wykonawcy robót mają do oddania ziemię do użycia np. przy wyrównywaniu terenu lub pracach remontowo-budowlanych. Osoby, zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 696 068 586.

Gmina Gniew otrzyma środki na edukację przedszkolną

Miło nam poinformować, że projekt Gminy Gniew pn. „Mistrz Przedszkolak” został pozytywnie rozpatrzony i wybrany do dofinansowania, w ramach konkursu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 406 470 złotych. Środki przeznaczone zostaną na zwiększenie miejsc przedszkolnych w Zespole Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu.

Czym jest tolerancja?

Czym jest tolerancja? Stanisław Sojka stara się wyjaśnić znaczenie tego słowa w utworze muzycznym pod tym samym tytułem. Jego piosenka rozpoczyna się od słów: „Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie. Budować ściany wokół siebie marna sztuka. Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczy…”

Polska - moja ojczyzna

11 listopada 2016 roku obchodzono 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

W hołdzie ojczyźnie

W przeddzień głównych uroczystości związanych z 98 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Gniewie również uczczono to święto. Uroczysty apel przygotowała klasa IV B pod kierunkiem wychowawczyni H. Pietrusińskiej.

Trzy razy mistrzostwo

W miniony wtorek, Hala Widowiskowo – Sportowa w Gniewie była gospodarzem zawodów powiatowych w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców oraz Gimnazjum dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez PCS Tczew przy współudziale SZS i GOS w Gniewie. Mistrzostwa Powiatu rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, każdy pojedynek do trzech wygranych setów, do 11 punktów.

Gniewskie uczennice mistrzyniami w badmintonie!

Tydzień temu w środę, w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się XVII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie dla dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się aż 17 drużyn: z Tczewa, Swarożyna i Gniewu, w tym 9 żeńskich i 8 męskich.

Ciąg dalszy Gniewskich Spotkań Kameralnych

Już jutro odbędzie się kolejny czwartkowy koncert. Tym razem wieczór umili trio stroikowe RAATZ'UCHY. W składzie Paulina Dołęgowska - obój, Beniamin Baczewski - klarnet, Edyta Baczewska - fagot. Spotkanie odbędzie się w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki o godz. 19.00. Oczywiście nie jest to ostatni czwartkowy występ, przed nami jeszcze koncert 24 listopada.

Przerwa w dostawie wody

Jutro, 18 listopada w godzinach od 8.00 do 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulic Górny Podmur, Brzozowskiego i Zamkowej. Za utrudnienia przepraszamy!

Gniewskie Spotkania Kameralne

RAATZ'UCHY przyjechały do Gniewu w czwartek 18 listopada. Trio, w składzie Paulina Dołęgowska (obój), Beniamin Baczewski (klarnet), Edyta Baczewska (fagot) wystąpiło w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Andrzejkowy wieczór poezji

Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji w Wigilię św. Andrzeja, który odbędzie się 29 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Zawalcz o topór katowski

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Otwartym Turnieju o Wielki Topór Kata Gniewskiego, który odbędzie się 20.11.2016 r. o godz. 13.00 na zamku w Gniewie. Zapisy od godz. 12.00 w dniu rozgrywek. 

Wystawa w piaseckim muzeum

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie przygotowało wystawę: Moja przygoda z Sienkiewiczem. Bohaterowie „Trylogii” w karykaturze Jacka Frankowskiego. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w czwartek 24 listopada 2016 roku w Muzeum w Piasecznie.

Medale w karate

VII Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym rozegrany został 5 listopada w koszalińskiej Hali Sportów Walki „Gwardia”. Nasi zawodnicy pokazali wysoką formę zdobywając medale : Dawid Szwabach (1 miejsce), Filip Tocewicz (1 miejsce), Jakub Grzyb (3 miejsce) , Natalia Kottlenga (3 miejsce), Jakub Kosmacz (2 miejsce), Wiktoria Wałaszewska (3 miejsce) ,Natan Kriegel (4 miejsce) , Oliwier  Szczeblewski (6 miejsce).

Kolejny sukces naszych siatkarek

W czwartek, 17 listopada dziewczęta z Gimnazjum w Gniewie uczestniczyły w turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: Gimnazjum Nr 1 Pelplin, Gimnazjum Nr 2 Pelplin, Gimnazjum Gniew i gospodarz ZSP w Pelplinie. Zobacz, z jakim wynikiem ukończyły turniej nasze siatkarki.

Podsumowanie rundy jesiennej KS Mewa

W minioną sobotę, KS Mewa rozegrał swój ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej. Tego dnia graliśmy na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia. Mimo porażki 5:0 udało nam się osiągnąć 9 miejsce w I Lidze Wojewódzkiej D1 Młodzik.

 

 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka
 • Siatkówka

Z życia SP Gniew

W gniewskiej podstawówce kadra pedagogiczna dba, aby nie było nudno. Tylko w ostatnim czasie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, wybrać się na basen, albo obejrzeć sztukę teatralną.

Biwak harcerski

Przez trzy dni, od 10 do 12 listopada, w Smętowie Granicznym odbywał się harcerski biwak patriotyczny, połączony z obchodami Święta Niepodległości.

Postaw na Słońce

Zapraszamy gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do projektu edukacyjnego "Postaw na Słońce". Termin rejestracji mija 30 listopada. Szczegółowe informacje w załączniku.

Finał Badmintona

W dniach 17-18.22.2016r. w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się wojewódzkie igrzyska i gimnazjada w badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach, Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców oraz Gimnazjum dziewcząt i chłopców.

Gniew w Baśni Zaklęty

Wyklejanka, kolaż, rysunek, a nawet praca inspirowana formą gobelinu – to tylko część technik, za pomocą których uczniowie przenieśli bohaterów gniewskich legend do rzeczywistości. Wysoki poziom prac sprawił, że jury nie miało łatwego zadania. Tym bardziej gratulujemy 10 wybranym zwycięzcom. Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Gniew w Baśni Zaklęty” nastąpiło 21 listopada.

Pomniki przyrody w Gminie Gniew

W wyniku przeprowadzenia „Inwentaryzacji pomników przyrody ożywionej w Gminie Gniew – 2016 r.”, dokonano inwentaryzacji drzew chronionych, jako pomniki przyrody. Inwentaryzację wykonano w okresie wrzesień - listopad 2016 r. Obejmowała ona część terenową, na podstawie której sporządzono karty ewidencyjne pomników przyrody ożywionej. Zewidencjonowano łącznie 26 pomników przyrody, w tym 17 pojedynczych drzew i 9 grup drzew, łącznie 61 drzew. Wszystkie pomniki w Gminie Gniew to drzewa liściaste gatunków rodzimych.

Kino na temat – czym jest bullying?

W środę, 16 listopada, uczniowie klas III A i III B z Gimnazjum w Gniewie, wraz z opiekunami, wzięli udział w dyskusji dotyczącej dręczenia przez kolegów. Spotkanie miało miejsce w kinie Helios w Tczewie. Na początku wyświetlony został film pt: Spijt!, opowiadający historię Joachema, który jest nieustannie prześladowany przez rówieśników. Nasilający się wobec bohatera klasowy bullying doprowadził do fatalnych skutków.

Rola kaszy w diecie nastolatka

Dzieci i młodzież należą do grupy najbardziej narażonej na skutki nieprawidłowego odżywiania. W tym okresie, konsekwencje dietetycznych zaniedbań to nie tylko złe samopoczucie i pogorszenie wyników w nauce, lecz także szereg problemów zdrowotnych, które mogą przełożyć się na życie dorosłe. O tym, jak odpowiednio zadbać o jadłospis dojrzewających dzieci włączając do niego zboża – w szczególności polską kaszę, opowiedziała Katarzyna Foszner – ekspert ds. żywienia kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”.

Ekozwycięzcy wyłonieni

Dzisiaj, tj. 21 listopada tuz po godz. 9:00 rozpoczęły się zmagania uczestników V Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanego przez EkoCentrum Heliantus. Zgromadzeni na dziedzińcu gniewskiej twierdzy uczniowie szkół z powiatu tczewskiego odpowiadali na pytania z zakresu biologii, ekologii i ochrony środowiska. To była naprawdę zacięta rywalizacja!

Oferta pracy

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowisko: doradca zawodowy/ doradca zawodowy – stażysta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

EkoAgora

Z myślą o mieszkańcach województwa pomorskiego, Polski Klub Ekologiczny Okręg Wschodnio - Pomorski stworzył Pomorski Portal Komunikacji Społecznej - EkoAgora. Portal adresowany jest do społeczności lokalnej i turystów, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych, do władz miasta i gmin, przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Kolejny numer Nowin Gniewskich już w sprzedaży

Dzisiaj, 22 listopada, do sklepów oraz kiosków na terenie gminy Gniew trafi kolejny numer naszego miesięcznika. W nowym wydaniu Nowin Gniewskich przeczytacie m.in.: o obchodach Święta Niepodległości, pieszej wędrówce do Rzymu, wynikach konsultacji projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji oraz najbliższych inwestycjach gminnych, a także o wielu innych wydarzeniach, które miały miejsce w naszej gminie. Zachęcamy do lektury!

Pokaz fajerwerków

W najbliższy czwartek oraz piątek, 24 i 25 listopada, około godziny 23:00 na zamku w Gniewie odbędzie się pokaz fajerwerków. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do oglądania oraz przepraszamy za przerwanie ciszy nocnej.

Sesja Rady Miejskiej

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 29 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6.

Komunikat

Informujemy, że w środę (23 listopada) burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska nie będzie przyjmowała interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek (25 listopada) od godz. 8.00 do 9.30.

Baśkarze z całej Polski walczyli o Topór Kata Gniewskiego

Ponad 120 graczy, w tym 7 pań, stawiło się na gniewskim zamku, by  po raz 6. powalczyć o Topór Kata Gniewskiego. Niepokonany okazał się Franciszek Kortas z Czerska, najlepszą drużyną okazał się Sporting Luzino. Wśród pań prym wiodła Halina Kwidzyńska. Najlepszymi juniorami turnieju zostali Aleksandra Czapiewska z Chojnic oraz Szymon Poleszak z Gniewa.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 22 listopada 2016 r. otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2017 r. oraz organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2017 r.” Szczegóły w załączniku.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 22 listopada 2016 r. otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji następującego zadania publicznego Gminy Gniew: "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2017 r.". Szczegóły w załączniku.

Złoci małżonkowie

W listopadzie tego roku trzy pary małżeńskie świętowały złoty jubileusz. Pięćdziesiątą rocznicę ślubu obchodzili państwo Gabriela i Henryk Lompert z Gogolewa, państwo Halina i Erwin Grzebińscy z Kursztyna oraz państwo Eryka i Edmund Rybakowie z Półwsi.

Awaria - nie będzie wody w Gniewie

Dzisiaj, 23 listopada, od godz. 8.30 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulic: Wiślana (od nr 20), Rycerska, Rybacka oraz dla Wzgórza Zamkowego (Hotel Marysieńka). Przerwa trwać będzie do usunięcia awarii. Za utrudnienia przepraszamy!

Zakończyła się runda jesienna sezonu piłkarskiego 2016/2017

W miniony weekend rozegrana została ostatnia, 13. kolejka, sezonu piłkarskiego 2016/2017. Keramzyt Szprudowo pokonał Juranda Lasowice 6:0. Drużyna Keramzytu w tabeli aktualnie zajmuje 8 miejsce, ma na koncie 17 pkt, mając na koncie 5 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Sobieski Gniew uległ 3:7 Pogoni Prabuty. W tabeli drużyna zajmuje 14 pozycję i ma na koncie 4 pkt. Piłkarze z Gniewu raz wygrali, raz remisowali i jedenaście razy przegrali.

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu awarii, ok. godz. 8:30, nastąpiła przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic Wiślanej (od nr 20), Rycerskiej, Rybackiej oraz Wzgórza Zamkowego (Hotel Marysieńki).  W imieniu spółki Inwest-Kom, przepraszamy za utrudnienia.

Zaproszenie

W niedzielę, 4 grudnia o godzinie 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbędzie się RODZINNY FESTYN MIKOŁAJKOWY. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Zapewniamy wiele atrakcji, takich jak bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, a także kiermasz domowych wypieków.

Licealistki z Gniewu na podium

W poniedziałek, 21 listopada, w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbyła się XVII Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Do turnieju zgłosiło się 12 najlepszych drużyn wyłonionych poprzez wcześniejsze eliminacje - zwycięzcy półfinałów wojewódzkich (6 żeńskich i 6 męskich).

Ogłoszenie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ogłoszeniem w sprawie otwartego konkursu ofert na wsparcie w 2017 r. realizacji zadania publicznego pt. "Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2017."

Uwaga na mgłę!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silną mgłą.

Stypendia sportowe przyznane

Podczas posiedzenia Komisji, które odbyło się 27 października br., przyznano stypendia sportowe oraz nagrody i wyróżnienia dla zawodników, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej zamieszkałych na terenie Gminy Gniew. Serdecznie gratulujemy wyłonionym stypendystom wysokich osiągnięć sportowych oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Ważne dla NGO

Biuro Senatorskie Antoniego Szymańskiego oraz Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych mają zaszczyt serdecznie zaprosić na konferencję pt. "Zasada pomocniczości drogą do społeczeństwa obywatelskiego", która dobędzie się 2 grudnia br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Szczegóły w załączniku.

Przedszkolaki w Krainie Lodu

Wczoraj, 22 listopada, dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Zajączki” miały niezwykłą niespodziankę. Tego bardzo słonecznego listopadowego dnia zostały przeniesione do baśniowej Krainy Lodu srogiej i zimnej Królowej Śniegu.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień z gniewskim UTW

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku serdecznie zapraszana powiatowe obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień, które odbędą się w piątek, 25 listopada o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. W programie m.in. mini spektakl grupy DUET, podsumowanie konkursu na figurkę Żółwia Żelisława Życzliwka, wystawa fotograficzna oraz wspólne śpiewy i tańce. Szczegóły w załączniku.

Protokół z konsultacji

Prezentujemy protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych „Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok”.

Ostatni koncertowy czwartek

Dzisiaj, o godz. 19.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, odbędzie się ostatni czwartkowy koncert. Ten jesienny wieczór umili nam kwintet fortepianowy oraz mini recital wiolonczelowy Mateusza Jocza. Serdecznie zapraszamy!

Odkrycie na wieży kościoła w Wielkich Walichnowach

Latem odbywał się proces konserwacji dolnej, czternastowiecznej części, wieży kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach, podczas prac odsłonięto fragmenty napisów znajdujących się na południowej ścianie.

Kolejne sukcesy tenisistów stołowych

W wtorek, 22 listopada, mistrzowie powiatu tczewskiego w tenisie stołowym tj. dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie oraz chłopcy z gniewskiego gimnazjum brali udział w zawodach półfinału wojewódzkiego, które odbyły się w Gdyni Babie Doły. Sprawdź, jak poradzili sobie nasi zawodnicy.

Konkurs Kuratoryjny z Informatyki

Tydzień temu, a dokładniej 17 listopada, odbył się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z informatyki. Uczniowie zmagali się na nim z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

Obycie umila życie

W poniedziałek, 21 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Gimnazjum w Gniewie połączyło go z corocznym projektem „Obycie umila życie”. W haśle tym nie ma przesady. Wyobraźmy sobie, o ile przyjemniej spędzałoby się czas w szkole bez wszystkich niepotrzebnych złośliwości, agresji i obrażania się nawzajem.

Nowy grill na Gimplacu

Na Gimplacu zamontowany został grill. Doskonałe wkomponował się w otaczający park. Stylowe lampy, ławeczki i grill tworzą bezpieczną przestrzeń, gdzie można spędzać wolny czas, nie tylko podczas przerw. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie tego miejsca. Wszystkie prace prowadzone były w ramach projektu Bezpieczna+.

Mecze matematyczne

W tym roku szkolnym Gimnazjum w Gniewie bierze udział w II edycji Pomorskich Meczów Matematycznych organizowanych przez Uniwersytet Gdański i Stowarzyszenie „Bez rutyny”. Są to rozgrywki drużynowe systemem każdy z każdym. W grupie eliminacyjnej znalazły się: Gimnazjum z Morzeszczyna oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 ze Starogardu Gdańskiego.

Konkursy w gniewskim gimnazjum

Gimnazjum w Gniewie organizuje dwa konkursy. Jeden na najgrzeczniejszą klasę, a drugi na na Mistrza i Mistrzynię savoir-vivre. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami.

Zajrzyj na: spgronowo.pl

Chcielibyśmy dziś zachęcić Państwa do odwiedzenia nowej, internetowej strony Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Polskim Gronowie. Znajdują się tam zarówno informacje dla uczniów, jak i ich rodziców. Więcej na: http://spgronowo.pl/.

Bohaterzy Trylogii w karykaturze

W 170. Rocznicę urodzin oraz 100. Rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza Sejm RP ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji, dzisiaj, tj. 24 listopada br., w piaseckim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego otwarto nietypową wystawę, która przedstawia bohaterów Trylogii w karykaturze autorstwa Jacka Frankowskiego. Serdecznie zapraszamy do oglądania, wystawa trwać będzie do końca stycznia.

Cantores Minores powalczy w Krakowie

 VII Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych odbędzie się w tym roku w dniach 2 - 4 grudnia. Podczas imprezy zaprezentuje się między innymi gniewski chór Cantores Minores.

Pomaganie jest piękne

Masz czas, którym chciałbyś się podzielić? Chciałbyś zrobić coś dla innych? Przyłącz się do nas i zostań wolontariuszem.

Powiatowa Gala Wolontariatu - zgłoś kandydata

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VIII Powiatowej Gali Wolontariatu 9 grudnia br., która odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Domu Kultury w Subkowach . Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów upływa dnia 2 grudnia 2016 r.

Diamentowe Gody

Wczoraj, 25 listopada br. w gniewskim urzędzie gościliśmy Państwo Janinę i Henryka Stachowskich z Gniewu, którzy obchodzili 60-tą rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody. Jubilaci wychowali 2 dzieci, doczekali się 3 wnuków i 2 prawnuków. Jubilaci otoczeni kochającą rodziną cieszą się z każdego dnia. Choć ze zdrowiem bywa różnie, umieją żartować ze swoich słabości.

Nasza opowieść wigilijna

Już dziś o godz. 15.00, w Gimnazjum w Gniewie, odbędzie się spotkanie "Nasza Opowieść Wigilijna", które połączone zostanie z uroczystym otwarciem Gimplacu. Szczegóły w załączniku.

Muzyczna uczta na zakończenie Gniewskich Spotkań Kameralnych

W czwartek, 24 listopada w Sali Kameralnej, zakończyły się XXIX Spotkania Kameralne w Gniewie. Ostatni koncert okazał się wielką gratką dla melomanów. Serca publiczności podbił Mateusz Jocz, syn Tomasza Jocza, Przyjaciela Gniewu, który pokazał słuchaczom moc dźwięku wiolonczeli.

Dzień Pluszowego Misia

W ostatni piątek listopada po raz kolejny w Przedszkolu w Gniewie obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej niepozornej zabawki posiada bogatą i długą, bo 114-letnią historię. Długo wyczekiwanego 25 dnia listopada wszystkie aktywności w gniewskim przedszkolu przebiegały pod znakiem tej sympatycznej i kochanej przez wszystkich zabawki.

Uwaga na wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologicznego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wiatrem.

Ciekawe zajęcia w jeleńskim przedszkolu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu zawsze dzieje się coś ciekawego. W ostatnim czasie wybrano się do kina na bajkę "Bociany" i  obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Konkurs z angielskiego

W środę, 9 listopada, w Szkole Podstawowej w Gniewie odbył się konkurs kuratoryjny z języka angielskiego. Przystąpiło do niego szesnaścioro uczniów z klas szóstych. Aby przejść do następnego etapu należało uzyskać 49/70 punktów. Test był bardzo trudny i należy pogratulować wszystkim, którzy do niego przystąpili.

Bardzo zdrowy sok jabłkowy

W czwartek, 24 listopada, w Szkole Podstawowej w Gniewie odbyły się warsztaty tłoczenia soku jabłkowego. Uczniowie wielu klas własnoręcznie przygotowywali witaminowy sok.

Już po Świątecznej Zbiórce Żywności

W dniach 25 do 27 listopada, czyli od piątku do niedzieli, trwała Świąteczna Zbiórka Żywności, w której uczestniczyli wolontariusze z Gimnazjum w Gniewie.

Tczewska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

W sobotę, 26 listopada, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyły się rozgrywki fazy finałowej Tczewskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Tego dnia swoje mecze rozgrywały drużyny, które w fazie zasadniczej zajęły dwie najlepsze lokaty w grupach. Wszystkie mecze, które odbyły się w I rundzie fazy finałowej były bardzo zacięte i emocjonujące. W pierwszym spotkaniu dziewczęta reprezentujące GOS Gniew spotkały się z UKLO Tczew, w składzie którego występują 3 byłe reprezentantki gniewskiego gimnazjum.

Wariacje na dwóch nóżkach

Dom Pomocy Społecznej w Gniewie obchodził będzie w tym tygodni 40-lecie istnienia. W placówce życie wre przez cały rok, a my tym razem chcielibyśmy Państwu opowiedzieć tylko o kilku przedsięwzięciach, w które angażowali się w ostatnim czasie podopieczni i pracownicy domu.

Owoce i warzywa w Szkole Podstawowej

W ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole” uczniowie klasy II c na zajęciach własnoręcznie przygotowali pyszne witaminowe sałatki. Było bardzo pysznie, a przede wszystkim zdrowo. W sałatce owocowej znalazły się takie owoce jak jabłka, banany, mandarynki, kiwi oraz winogrona, natomiast do surówki warzywnej uczniowie wykorzystali marchewki, jabłka oraz sok z cytryny.

Dzień Misia w SP Gniew

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...miś, zabawka towarzysząca dzieciom od lat To nie tylko pluszowa przytulanka, to ktoś bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy i pomagają zasypiać. 25 listopada jest jego dzień - dzień misia.

Rusza nabór na małych piłkarzy

Akademia Piłkarska KS Sobieski Gniew zaprasza dzieci urodzone w latach 2009-2010 na treningi piłkarskie. Od połowy października odbywają się w Gniewie zajęcia piłkarskie dla małych adeptów piłki nożnej. Prowadzi je trener Sebastian Wojtowicz, który zachęca chłopców i dziewczynki do spróbowania swoich sił.

Andrzejki w Klubie Seniora

Klub Seniora „Wesoła Jesień” zorganizował 26 listopada spotkanie towarzyskie przy muzyce i tańcach. Motywem przewodnim były tym razem zabawy andrzejkowe.

Zaproszenie na konferencję

Biuro Senatorskie Antoniego Szymańskiego oraz Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych mają zaszczyt zaprosić na konferencję pt. Zasada pomocniczości drogą do społeczeństwa obywatela objętą Patronatem Honorowym Marszałka Senatu RP - Stanisława Karczewskiego oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego Adama Lipińskiego, która odbędzie się 2 grudnia 2016 na sali wystaw czasowych w Europejskim Centrum Solidarności (Gdańsk Pl. Solidarności 1).

Życzliwi i uśmiechnięci

„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień, są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca i daje pocieszenie.” To piękne motto Humprey’a Davy’ego przyświecało organizatorom tegorocznego dnia życzliwości w Gniewie.

Informacja

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pt. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew - edycja 2016”. Projekt, który jest kontynuacją wieloletniego programu usuwania wyrobów azbestowych, polegał na udzieleniu dotacji osobom prywatnym, które usunęły wyroby zawierające azbest z obiektów budowlanych. Realizacja zadania była możliwa, dzięki dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) w wysokości 35% kosztów kwalifikowanych i w ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych pn.: „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część 2) - Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016-2017

Sezon piłkarski w 2016 roku dobiegł końca, czyli przyszedł czas na podsumowanie zmagań drużyn Klubu Piłkarskiego Keramzyt Szprudowo. Przed przystąpieniem do rundy jesiennej nowego sezonu podjęto kilka kluczowych decyzji i zmian. Zmiany te miały na celu poprawienie wyników sportowych oraz polepszenie promocji naszego Klubu.

Złote Gody Państwa Gertrudy i Jana Klimczaków

Dzisiaj, Urząd Stanu Cywilnego gościł Państwa Gertrudę i Jana Klimczaków - mieszkańców Szprudowa. Doczekali się oni 50 rocznicy ślubu. Złoci Jubilaci zostali udekorowani medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał wiceburmistrz Tomasz Sikora. Jubilaci dostali dyplom z okolicznościowymi życzeniami oraz kosz pięknych kwiatów.

Dzień Misia w SP w Polskim Gronowie

W piątek, 25 października w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie dzieci z młodszych klas świętowały bardzo milusiński dzień - Światowy Dzień Misia. Tego dnia, kreatywnym zabawom nie było końca.

XI Edycja Młodzieżowej Ligi Piłki Halowej

W niedzielę, 27 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie zainaugurowano rozgrywki XI Edycji Młodzieżowej Ligi Piłki Halowej. Do ligi zgłosiły się 4 zespoły składające się z młodzieży w wieku gimnazjalnym, tj. Don Grande, FC Mama Nas Nie Chce, FC Picejki, FC Best Team.

Tajemnica Nocy Listopadowej

186 lat temu wybuchło Powstanie Listopadowe. Rozpoczęło się wieczorem, 29 listopada, napaścią na Belweder. Celem tego działania był zamach na Wielkiego Księcia Konstantego. W miniony poniedziałek, 28 listopada, pamięć o tamtych wydarzeniach upamiętnili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie. „Listopad jest miesiącem szczególnym. Wiele wydarzeń historycznych, które wpłynęły na kształt narodu polskiego, miało miejsce właśnie w listopadzie.” – mówił Jacek Ordowski, historyki i inicjator przedsięwzięcia.

Najbliższe wydarzenia w Tczewie

W najbliższym czasie, w Tczewie, odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców jak i mieszkańców powiatu.

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż w związku z kontynuacją prac rewitalizacyjnych, jutro, tj. 30 listopada br. w godz. od 8:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Partyzantów. W imieniu spółki Inwest-Kom, przepraszamy za utrudnienia.

Rodzinny Festyn Mikołajkowy

W niedzielę, 4 grudnia o godzinie 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbędzie się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Zapewniamy wiele atrakcji, takich jak bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, a także kiermasz domowych wypieków.

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem Klub Sportowy Sobieski Gniew przyjął wiadomość o śmierci zasłużonego dla gminy działacza piłkarskiego pana Ryszarda Rajskiego, który przez wiele lat był prezesem starej Mewy, a w ostatnich latach wiernym kibicem KS Sobieski Gniew. Rodzinie i bliskim Zarząd i Piłkarze klubu składają wyrazy współczucia.

Pomoc dla rolników

Od dziś do 5 grudnia br. producenci rolni poszkodowani w wyniku tegorocznej suszy, gradobicia, huraganu, deszczu nawalnego lub ujemnych skutków przezimowania, w przypadku gdy szkody w danej uprawie wynoszą co najmniej 50% i mniej niż 70% lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70% upraw w szklarniach i tunelach foliowych, mogą składać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego wnioski o udzielenie pomocy.

Andrzejki w piaseckim przedszkolu

W miniony piątek, 25 listopada, w piaseckim przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Andrzejek. Dzień ten przepełniony był radością i pozytywnymi emocjami. Dzieci przyszły przepięknie ubrane i czekały na rozwój wydarzeń. Odczytywano przyszłość z wosku. Wszyscy dowiedzieli się kim zostaną w przyszłości i jaki prezent  przyniesie im mikołaj. Były tańce i przeróżne grupowe zabawy. Dzieci poznały również tradycje ludowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Protokół z konsultacji

Podajemy do publicznej wiadomości Protokół z konsultacji projektu uchwały ws. określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli wykorzystania. Szczegóły w załączniku.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano listopad 2016, dostępny jest w załączniku.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.