Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Budżet Obywatelski

Dzisiaj, tj. 28 lutego, mija ostatni dzień, kiedy można złożyć wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego. Masz pomysł, w co warto zainwestować publiczne pieniądze? Chcesz wiedzieć jak wziąć udział w Budżecie Obywatelskim i w jaki sposób złożyć projekt? Wejdź i zobacz jak to zrobić.  

Turniej piłkarski

Na gniewskim Orliku rozegrano ostatni turniej piłkarski 2016 roku o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Turniej przeznaczony był dla młodzieży rocznika 1998 - 2000. W rozgrywkach brały udział 4 drużyny.

Ważne dla hodowców

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków (zarówno u drobiu, jak i ptaków dzikich) każdy hodowca powinien zapoznać się z Apelem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia b.r.

Wydarzenia w tczewskim Domu Przedsiębiorcy

Tczewski Dom Przedsiębiorcy zaprasza na styczniowe spotkania biznesowe. Między innymi odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Biznesowe Podwieczorki".

Koncert chóru Cantores Minores

W najbliższy piątek, 6 stycznia o godzinie 16.00, w Kaplicy w Zamku Gniew odbędzie się Koncert Wigilijny chóru Cantores Minores. Bilet wstępu: 10 zł.

Hinz i Kaliszewski najlepsi w „Baśkę”

W piątek, 30 grudnia, w Kawiarni Marysieńka burmistrz Gniewu Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, wręczyła puchary i nagrody za zakończony sezon Gniewskiej Ligi Baśki (czarnej i czerwonej). W „czerwoną baśkę” wyróżniono dziesięciu najlepszych zawodników, a w „czarną" pięciu. 

Mecz siatkówki

W sobotę, 7 stycznia 2017 roku, w Hali widowiskowo-sportowej w Nowem odbędzie się mecz siatkówki. Do starcia staną zawodniczki Jokera Mekro Energomont Świecie kontra Atomówki Trefla Sopot. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Zimowiska

Fundacja PLON wraz z Krajowym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych są organizatorami zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii w 2017 roku. W zimowisku dofinansowywanym przez FS USR mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci i młodzież w wieku 7- 16 lat (urodzone nie wcześniej niż po 1.01. 2001 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu w pełnym zakresie (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym, wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę albo emeryturę z KRUS. Czas trwania turnusu wynosi 10 dni.

Dach pod choinkę

Dzięki wsparciu lokalnych firm oraz wielu osób prywatnych, które wpłaciły pieniądze na specjalnie wydzielone konto rodzina państwa Laskowskich otrzymała pod choinkę wspaniały prezent. Co prawda nie w wigilię, ale krótko po nowym roku stary budynek zyskał nowe pokrycie dachowe, a rodzina bezpieczeństwo.

Sylwestrowa zguba?

Dzisiaj, tj. 3 stycznia w miejscowości Tymawa mają miejsce próby odłowienia psa. Zwierzak jest zziębnięty i poszukuje drogi do domu. Być może jest to ofiara huku sylwestrowych petard. Jeżeli ktoś poznaje czworonoga lub chciałby go przygarnąć, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już niedługo rusza kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W Gniewie, XXV Finał odbędzie się 15.01.2017 (niedziela), na dziedzińcu zamkowym. W trakcie imprezy odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci, pokaz taneczny grupy TeenagDance, pokaz sztuki rycerskiej i występ CZELO.

Uwaga na wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Chór zaprasza na koncert

Zapraszamy państwa na Koncert Wigilijny gniewskiego chóru Cantores Minores. Wspólnie pokolędować będzie można już w najbliższy piątek (6 stycznia) o godz. 16.00 na zamku w Gniewie. Bilet wstępu na koncert kosztować będzie 10 zł, a pieniądze zebrane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wyjazd chóru na Międzynarodowy Festiwal do Florencji w lipcu 2017 r. 

Niezwykłe spotkanie

W gminie Gniew, dzięki projektowi "Dziecko Najlepsza Inwestycja", odbywają się bardzo ciekawe i nietypowe zajęcia. Na jednym z nich dzieci rozwijają język angielski. Podczas tych zajęć Pani Joanna Piekarska realizowała blok tematyczny „Travelling” i stąd pomysł na zaproszenie nietypowych gości. Podopieczni Pani Joanny ze szkoły w Polskim Gronowie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewie mieli okazję poznać Pilota i Stewardessę jednej z wiodących linii lotniczych w Europie.

Dziecko Najlepsza Inwestycja

Od listopada w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie rozpoczęła się realizacja różnorodnych zajęć popołudniowych w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” – dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Uczniowie mogą zdobywać dodatkową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w ciekawych zajęciach.

Pomóż nam go znaleźć

Wczoraj na miejskiej stronie oraz portalu facebook ukazała się informacja o zbłąkanym psie. W tym samym czasie w Tymawie miały miejsce próby odłowienia zwierzęcia przez pracowników Gminnego Centrum Reagowania. Jednakże przestraszony czworonóg przestraszył się i uciekł nie znajdując schronienia. Tymczasem dzięki Waszej pomocy wiadomość o psiaku dotarła do jego prawowitego właściciela, który wciąż poszukuje pupila. Dlatego wciąż potrzebujemy Waszej pomocy. Jeżeli ktoś spotka pieska w swojej okolicy, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88.

Ptasia Karczma tętni życiem

Zachęcamy do składania wizyty ptaszkom z zamkowej fosy. Oczywiście w odwiedziny nie wypada przychodzić bez garści słonecznika.

Uwaga na oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed oblodzeniami. Dzisiaj, dokładnie od 14.30 do 21.00 Przebieg: prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna do -5°C, przy gruncie do -6°C. Temperatura powietrza poniżej 0°C będzie się utrzymywać.

Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na spotkanie z cyklu AGRO AKADEMIA, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. w Zamku Gniew. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie zadeklarować swój udział poprzez rejestrację na stronie www.agroakademia.pl. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego program znajda Państwo w załączniku. Poszerz swoją wiedzę i wykorzystaj ją w agrobiznesie!

Planetarium w Opaleniu

W połowie grudnia do szkoły w Opaleniu zawitało Planetarium. Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, mogli uczestniczyć w pokazie odbywającym się w specjalnie przeznaczonym do tego celu namiocie sferycznym w kształcie okręgu. Został on rozłożony w sali gimnastycznej.

Uwaga kierowcy!

Bardzo trudne warunki panują dziś na drogach województwa pomorskiego. Tylko w gminie Gniew doszło już dziś do trzech incydentów. Około 1 w nocy bus wpadł do rowu w Szprudowie, około 5 rano ułamany konar drzewa uderzył w jadące auto, a o godzinie 7 wypadek w Wielkich Walichnowach miał autobus wiozący dzieci do gimnazjum w Rudnie. Strażacy apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie bacznej uwagi na przydrożne drzewa.

Przy wigilijnym stole

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie w świąteczny nastrój wprowadziła uczniów i pracowników szkoły inscenizacja pt. Przy wigilijnym stole, przygotowana przez uczniów klasy Vb, która odbyła się 22 grudnia.

Turniej Sylwestrowy

W czwartek, 29 grudnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie rozegrano turniej sylwestrowy w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy “Olimpia” Gniew. Na starcie stanęło 18 zaproszonych uczestników m.in. z Tczewa, Subków, Pelplina, Kwidzyna, Smętowa oraz Gniewa.

Uwaga na zamiecie śnieżne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed zamieciami śnieżnymi na obszarze całego województwa pomorskiego. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, z porywami do 60 km/h, z północy. Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.01.2017 do godz. 10:00 dnia 06.01.2017.

 • Znasz tego psa?

„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie”

W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To były chwile pełne niezwykłej magii, uroku i radości. W czwartek, 22 grudnia 2016 roku, w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dla przedsiębiorców

Przedsiębiorco, jeśli planujesz zmianę formy opodatkowania pamiętaj, że możesz to zrobić od początku każdego roku najpóźniej do 20 stycznia. Tylko do tego dnia przedsiębiorcy mogą zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów

Ogłoszono konkurs o dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.2. Inwestycje profilowane, Poddziałania 2.2.1. Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne RPO WP na lata 2014-2020. Konkurs skierowano do mikro, małych i średnich firm Pomorza, jest szansą na pozyskanie funduszy na dalszy rozwój głównie poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Koncert chóru Cantores Minores

W miniony piątek, 6 stycznia, w zamkowej kaplicy, rozbrzmiał anielski śpiew gniewskiego chóru. Na zamku odbył się Koncert Wigilijny chóru Cantores Minores. Chórzystki, pod batutą Izabeli Chyły, wyśpiewały tradycyjne, polskie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Rusza II edycja Agro Akademii! Zgłoś swój udział!

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza na spotkanie z cyklu AGRO AKADEMIA, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia br. w Zamku Gniew. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie odebrać zaproszenie i zadeklarować swój udział poprzez rejestrację na stronie www.agroakademia.pl i wziąć ze sobą zaproszenie, które odebrać można w Referacie Promocji i Informacji UMiG Gniew. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz jego program znajda Państwo w załączniku. Poszerz swoją wiedzę i wykorzystaj ją w agrobiznesie!

Złoci jubilaci

Państwo Bogumiła i Gerard Wittke, mieszkańcy Gniewu, przeżyli w związku małżeńskim 50 lat i tym samym doczekali się Złotych Godów. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata. Państwo Wittke wychowali dwoje dzieci, doczekali dwójki wnuków. Otoczeni kochającą rodziną cieszą się z każdego dnia. Drogim Jubilatom życzymy dużo zdrowia i doczekania kolejnych rocznic.

XXV Finał WOŚP w Gniewie

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia br. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra po raz 25. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane są dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po raz kolejny do szczytnej akcji włączyła się również Gmina Gniew, na której terenie od godz. 7:00 kwestować będzie liczne grono wolontariuszy. Do wspólnej zabawy serdecznie zaprasza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, która na ten dzień przygotowała wiele atrakcji. Na zamku w Gniewie odbędą się bowiem m.in. pokaz sztuki rycerskiej, liczne licytacje, występy, koncert Czelo, pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba".

Graj i wygrywaj z „baśkarzami”

W poniedziałek, 9 stycznia, na zamku w Gniewie podsumowany został sezon 2016 gniewskiego koła Polskiej Ligii „Baśki”. Przy kawie i cieście rozmawiano o zdobytych trofeach, o zmianach w przepisach i planach na przyszłość. Podczas spotkania specjalny puchar i prezent trafiły też na ręce dyrektora Hotelu Zamek Gniew, Macieja Krefta. „Baśkarze” dziękowali mu m.in. za pomoc w organizacji Turnieju o Puchar Gniewskiego Kata.

Budżet Gminy Gniew na 2017 rok i Wieloletnia Prognoza Finansowa

12 grudnia odbyła się debata budżetowa dla mieszkańców Gminy Gniew, na której zaprezentowano projekt budżetu na 2017 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na najbliższe lata. Na sesji Rady Miejskiej, jaka miała miejsce 28 grudnia, rajcy przyjęli oba dokumenty, z wprowadzonymi podczas obrad zmianami. Poniżej publikujemy dwie prezentacje multimedialne, stworzone na podstawie podjętych uchwał.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Piotra Płechy, który odbędzie się w środę, 18 stycznia br. o godz. 17:00 na dziedzińcu zamkowym. Artysta, to dawny członek Budki Suflera oraz zespołu TGD, który od ponad dwudziestu lat wykonuje wyłącznie muzykę o charakterze chrześcijańskim w Polsce, jak i za granicą. Jego twórczość charakteryzuje duże zamiłowanie do improwizacji w sferze instrumentalnej i wokalnej. Podczas koncertu gościnnie wystąpi chór Cantores Minores pod kierownictwem Izabeli Chyły. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy serdecznie!

ZSP Gniew z jasełkami w kościele

W miniony piątek, w Święto Trzech Króli uczniowie z gniewskiego liceum i technikum przedstawili w kościele spektakl inspirowany Bożym Narodzeniem. Jego akcja rozgrywała się na dwóch płaszczyznach czasowych - w starożytności oraz w świecie współczesnym. Młodzież pokazała, że współczesne media gonią jedynie za sensacją i patologicznymi wydarzeniami, odwołując się tylko do emocji odbiorcy. Pomijane są natomiast istotne dla człowieka wartości, brakuje refleksji nad ludzkim życiem i prawdy. Boże Narodzenie kojarzy się jedynie z pustym konsumpcjonizmem. Stąd właśnie przewodnie słowa spektaklu: „Pozwól, by Jezus narodził się również w twoim sercu." Przedstawienie uatrakcyjnione zostało pięknym odegraniem kolęd na trąbce w wykonaniu Kamila Damrata.

Młodzieżowa Liga Halowej Piłki Nożnej

W niedzielę, 8 stycznia, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbył się ostatni turniej XI Edycji Młdzieżowej Ligi Halowej Piłki Nożnej w kategorii Gimnazjum. Do rozgrywek zgłosiły się 4 drużyny: DON GRANDE, FC MAMA NAS NIE CHCE, FC PICEJKI, FC BEST TEAM. Liga prowadzona byłam systemem turniejowym "każdy z każdym". Po zakończonych meczach tego dnia nastąpiło uroczyste zakończenie rozgrywek. Podsumowania imprezy dokonał sędzia główny pan Tomasz Ostrowski. Drużyny otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary.

Grzegorz Bonin w gniewskim gimnazjum

W miniony czwartek nasze gimnazjum odwiedził jego absolwent – Pan Grzegorz Bonin, obecnie zawodnik ekstraklasowego klubu Górnik Łęczna. Uczniowie klasy I D mieli możliwość poznać znanego dziś sportowca, który tak jak oni, zaczynał na małej salce naszego gimnazjum. Jest to dowód, że osiągnięcie sukcesu w sporcie nie zależy od tego skąd się wywodzimy, w jakich warunkach trenujemy, zależy wyłącznie od determinacji i indywidualnego podejścia.

Zabytek Zadbany

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Jasełka piaseckich uczniów

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W piątek, 06 stycznia, odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów SP w Piasecznie. Przeniosły one słuchaczy w magiczny świat, oddalony od od codziennych trosk.

Rozmowy o Domu Pomocy Społecznej

W ubiegłym roku Dom Pomocy Społecznej w Gniewie obchodził 40-lecie istnienia. Z tej okazji odbyło się spotkanie pełne wspomnień i życzeń. Teraz, gdy emocje już opadły, przedstawiamy Państwu wywiad z dyrektorem placówki, Mieczysławem Matysiakiem.

Jeszcze zaświecą

W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami ze strony Państwa o niedziałających elementach iluminacji świątecznej w Gniewie, informujemy, że awarie zostały już zgłoszone z chwilą pojawienia się pierwszych z nich. Z uzyskanych od firmy Energa Oświetlenie informacji wynika, że przyczyną awarii są wadliwe zasilacze. Spółka  zamówiła już nowe elementy, i jak tylko będzie to możliwe, zostaną one wymienione. Chcielibyśmy jednocześnie podziękować wszystkim czujnym mieszkańcom za informacje i reagowanie.

Najpiękniejsze dekoracje wybrane

Wybór najpiękniejszej świątecznej dekoracji to już coroczna tradycja. Parafia św. Mikołaja w Gniewie od kilku lat organizuje konkurs „Naj-Deko”, na którym wybierane są najładniejsze, zewnętrzne dekoracje spośród kandydatur, które zgłaszać mogą nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i instytucje. Tegoroczne rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w niedzielę, ósmego stycznia, na gniewskiej plebanii.

Rok 2017 w Gniewie – rokiem Jana Sobieskiego

Jan Sobieski należy do najwybitniejszych postaci związanych z ziemią gniewską. W bieżącym roku przypada 350 rocznica objęcia przez niego starostwa w Gniewie. Hetman przejął starostwo gniewskie w 1667 roku, zachowując je do swojej śmierci, czyli do roku 1696 r. Czas jego rządów niewątpliwie należy do najbardziej pomyślnych dla ziemi gniewskiej. Ponadto zachował się on w pamięci ludzi, jako wybitny król dbający o rozwój podległych mu ziem oraz o dobry kontakt z mieszkańcami. W związku z tyloma zasługami rok 2017 ogłoszony został „Rokiem Jana Sobieskiego – Starosty Gniewskiego”.

Powrót do starej organizacji ruchu

W środę, 11 stycznia, ulica Piłsudskiego w Gniewie zostanie zamknięta do ruchu kołowego. Będzie to powrót do organizacji ruchu sprzed rozpoczęcia prac rewitalizacyjnych na rynku starego miasta w Gniewie. Mieszkańców i przyjezdnych gości prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na znaki drogowe oraz dostosowanie się do obowiązujących zasad ruchu. 

Afazja polska

Zapraszamy na promocję książki Przemysława Dakowicza "Afazja polska 2". Spotkanie odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 r. o godzinie 17.00 w auli Biblioteki Diecezjalnej im. Biskupa Jana Bernarda Szlagi w Pelplinie (ul. Biskupa Dominika 7).

Złóż wniosek na Stałe Formy i Inicjatywy Kulturalne

Nabór wniosków na inicjatywy Stałe Formy i Inicjatywy Kulturalne odbywa się w formie zamkniętego konkursu. Pierwszy nabór na działania realizowane od lutego do czerwca 2017 r.  w ramach Stałych form edukacji kulturalnej 2017 trwać będzie do 18 stycznia. Pierwszy nabór na Fundusz Inicjatyw Kulturalnych trwa również do 18 stycznia.

Zabawa Karnawałowa

Początek roku to tradycyjnie czas zabaw karnawałowych. Jeżeli ktoś z Państwa miałby ochotę na tańce przy muzyce Wiesława Igielskiego zapraszamy 25 lutego do świetlicy wiejskiej w Szprudowie. Zapisać się na zabawę można do 7 lutego pod nr tel.: 661 837 018.

Załóż łyżwy

Nie wiesz jak spędzić weekend? Albo nie masz pomysłu ma ferie? Wybierz się na lodowisko do Opalenia! Na boisku w Opaleniu pojawiło się lodowisko, z którego korzystać może każdy przez siedem dni w tygodniu bez względu na godzinę. Nocą lodowisko oświetlają reflektory. Tylko nie zapomnij wziąć łyżew!

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego położonych na obszarze gminy lub jego części zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, w określonych terminach.

Niedługo koniec ferii

Już niedługo ferie. Zostajesz w domu i nie wiesz jak wykorzystać wolny czas? Poniżej przestawiamy Państwu kalendarz feryjny, w którym znajdują się ciekawe zajęcia na każdy, wolny dzień.

Ogłoszenie

Informujemy, że 11.01.2017, tj. środa, Burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska nie będzie przyjmować interesantów. Za utrudnienia przepraszamy. 

Dziękujemy za życzenia

Co roku do Urzędu Miasta i Gminy Gniew spływają dziesiątki kartek ze świątecznymi życzeniami. Burmistrz wszystkie je czyta, ale w tym roku, zaszła pewna nowość. Otóż wszystkie pocztówki zawisły na choince, która stanęła w holu urzędu. Każdy pracownik i interesant mógł je zobaczyć i przeczytać. Za wszystkie nadesłane życzenia włodarze miasta serdecznie dziękują.

Remont szkoły w Pieniążkowie

Rok 2016 w Pieniążkowie upłynął pod znakiem remontów. Z zewnątrz szkoła została poddana już termomodernizacji, a teraz przyszedł czas na wnętrza.

Matematyczne zajęcia

Od listopada 2016 roku uczniowie gimnazjum w Opaleniu uczestniczą w zajęciach rozwijających i wyrównujących z matematyki w ramach projektu "Dziecko Najlepsza Inwestycja". Podczas zajęć rozwiązują zadania interesujące, stwarzające nowe, ale niezbyt trudne problemy, sporządzają tangramy, bryły, pomoce naukowe.

Bezpłatne szkolenia z samoobrony

Na terenie województwa pomorskiego prowadzony jest cykl bezpłatnych szkoleń dla kobiet z samoobrony. Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują kobietom, jak doskonalić techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu potrafiły sobie z nim radzić.

Szkolenie prowadzone jest w każdą sobotę miesiąca do czerwca 2017 r. Jednostkami prowadzącymi szkolenie na terenie województwa są:

- Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

- 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku

- Komenda Portu Wojennego w Gdyni

Uczestniczki kursu poprzez trening będą mogły rozwinąć umiejętności samoobrony. Podczas zajęć kobiety będą uczone, jak adekwatnie reagować na zagrożenia, również te mogące je spotkać w miejscu pracy na styku z petentem. Wypadki z Powiatowych Urzędów Pracy czy w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej wskazują, że zasadnym jest uczestnictwo pracowniczek w takich szkoleniach.

Więcej informacji:

mjr Cezar Sławkowski, tel: 261 536 138

lub na stronie internetowej WKU w Malborku www.malbork.wku.wp.mil.pl

 

Data publikacji: 2017-01-11 14:07

Ostrzeżenie meteorologiczne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami.

Pomagajmy zwierzętom!

Zimą nie tylko my marzniemy, cierpią również zwierzęta. Z uwagi na mrozy przypominamy, że zima to bardzo trudny czas dla zwierząt. Pamiętajmy, czasem wystarczy okazać odrobinę troski, aby uratować życie. Troszczmy się o nasze psy podwórkowe. Pamiętajmy, że pies nie może być przywiązany do łańcucha dłużej niż 24 godziny. Łańcuch też nie może być krótszy niż 3 metry.

Ważne dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom posiadającym zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2016 oraz dokonaniu wpłaty I raty. Termin złożenia oświadczenia oraz wniesienia I raty opłaty upływa dzisiaj, tj. 31 stycznia 2017 roku.

Świadectwo kolędników misyjnych

Kolędnicy Misyjni pragną złożyć świadectwo swojej akcji misyjnej. W uroczystość Objawienia Pańskiego Ks. Proboszcz Janusz Kropiewnicki pobłogosławił wszystkich kolędników i posłał ich do mieszkańców parafii Tymawa, aby głosili Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pomimo niesprzyjającej pogody, siarczystego mrozu w trzech grupach kolędniczych, wędrowali od domu do domu, pukając do wszystkich drzwi. Mieszkańcom tymawskiej parafii kolędnicy przypominali o narodzinach Pana Jezusa, prosząc równocześnie o datek na cele misyjne. W domach zostawiali okolicznościowy obrazek.

II Ogólnopolski Thriathlon Matematyczny

Szkoła Podstawowa w Gniewie wzięła udział w drugim ogólnopolskim Triathlonie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji, które odbywały się od listopada do grudnia 2016 roku. Wzięło w nim udział 38 uczniów, w tym dziewiętnastu uczniów klas 1-3 i dziewiętnastu uczniów klas 4-6. Mimo, iż spora część uczniów osiągnęła 100% wynik, to nie udało się wylosować żadnej nagrody. Nie zniechęciło to jednak uczniów. Będą brać udział w kolejnej edycji, tym zdobywając nowe doświadczenie.

Ważne dla organizacji pozarządowych

Pan Adam Lipiński - Pełnomocnik Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Pan Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu województwa pomorskiego na spotkanie poświęcone omówieniu projektu Ustawy o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dodatkowe polowanie zbiorowe

Zarząd Koła Łowieckiego "Darz Bór" Wejherowo informuje, że dnia 15.01.2017 r.  na terenie obwodu łowieckiego nr 241 odbędzie się dodatkowe polowanie zbiorowe, które nie zostało ujęte w planie polowań zbiorowych w sezonie łowieckim 2016 / 2017.

Hotel Zamek Gniew zwycięzcą w baśce

W piątek, 6 stycznia, w Szemudzie - stolicy Baszczi i Lësa, odbył się Turniej Króla, który rozpoczyna sezon 2017 dla baśkarzy na Kaszubach i w Polsce. Zwycięzcą turnieju został Stanisław Stefański - Dragon Gdynia i Hotel Zamek Gniew.

Ogłoszenie

Ogłoszenie otwartego naboru podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i nie działających w celu osiągnięcia zysku tj. wspólnot mieszkaniowych będących właścicielami budynków mieszkalnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji, do wspólnej realizacji zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego planowanego do złożenia w konkursie dla działania 8.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Mistrzowie savoir-vivre wybrani

Jak co roku, od dnia 21 listopada, czyli Światowego Dnia Życzliwości, w gniewskim gimnazjum realizowany był projekt Obycie Umila Życie. Całość organizowana była przez Koło Młodych Dziennikarzy, przy wielkiej współpracy pani pedagog Małgorzaty Chojnackiej.

Logo roku 2017

Rok 2017 w Gniewie ogłoszony został rokiem Jana Sobieskiego - Starosty Gniewskiego. W związku z tym przygotowane zostało logo, które przydać może się organizatorom wydarzeń związanych z obchodami roku Jana Sobieskiego. Logo dostępne jest w zakładce "media - do pobrania" pod nazwą logo roku 2017.

Agro Akademia w Gniewie

W piątek, 13 stycznia, na Zamku w Gniewie odbyło się spotkanie z cyklu Agro Akademia organizowane przez Bank BGŻ BNP Paribas. Spotkanie poprowadził Bogdan Sawicki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, znany z programu Agrobiznes.

Mistrzostwa w tenisie stołowym

Wczoraj,15 stycznia, w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie zainaugurowano XIII Edycję Otwarych Mistrzostw Gniewa w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się 51 zawodników z Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Gdańska, Subków, Smętowa, Rudna, Nicponi, Gniewa, Sztumu, Tychnów i Brachlewa. Zawody przeprowadzono system "rosyjskim" do dwóch porażek. Każdy pojedynek rozgrywano do trzech wygranych setów, do 11 punktów.

Konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2017 roku. Tym samym zaprasza do składania ofert kluby sportowe w zakresie rozwoju sportu. Zakres i rodzaj działania, wysokość środków na dotację, termin, formy i warunki realizacji zadania oraz kryteria oceny wniosku znajdą Państwo w poniższych załącznikach.

Nowe miejsca w Bajecznej Krainie

W związku z otrzymaniem dofinansowania unijnego przez Przedszkole Niepubliczne "Bajeczna Kraina”, w styczniu utworzona zostanie nowa grupa przedszkolna. W imieniu "Bajecznej Krainy" zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków (3 - 5 lat) do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie jaką kadra przedszkola przygotowała dla miłośników nauki poprzez dobrą zabawę. Szczegóły w załączniku.

Seminarium Eksperckie

Instytut Metropolitalny zaprasza na Seminarium Eksperckie "Na straży interesu społecznego. Udział organizacji pozarządowych w postępowaniach prawnych", które odbędzie się 23 stycznia na Uniwersytecie Gdańskim.

Spotkanie dotyczące zmian w systemie oświaty

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że dzisiaj, tj. 26 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjno - Bankietowej przy ul. Wiślanej odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzących zmian w systemie oświaty. Podczas spotkania nastąpi wystąpienie firmy Vulcan, która na zlecenie gminy Gniew przygotowuje dokument: "Kierunki rozwoju oświaty w Gminie Gniew". Spotkanie będzie miało charakter konsultacji, podczas których swój głos w zakresie oczekiwań co do gminnej oświaty będą mogli oddać wszyscy przedstawiciele lokalnego środowiska. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców gminy Gniew.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na styczeń 2017 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

„Wesoła Jesień” w kostiumach

Zarząd klubu seniora „Wesoła Jesień” zorganizował w sobotę, 14 stycznia, bal karnawałowy. Niezależnie od wieku, wszyscy bawili się wspaniale, w swoich kolorowych kostiumach.

Szczepienia ochronne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, na który w 2016 r. zostały przeznaczone środki w wysokości 15000,00 zł w Gminie Gniew zaszczepiono czterowalentną szczepionką Silgard 58 dziewcząt urodzonych w 2004 r.

Gniew zagrał dla Orkiestry

Tegoroczny finał WOŚP w Gniewie podsumowany. Gniewski sztab zaprezentował oficjalne wyniki zbiórki. Łącznie udało się zgromadzić ponad 11 185, 15 złotych! Warto zaznaczyć, ze jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać na przestrzeni minionych lat. Tym razem pieniądze zbierane były dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Wszystkim mieszkańcom gminy Gniew dziękujemy z całego serca za okazane serca! A teraz zobacz, jak Gniew grał dla orkiestry!

Brak wody w Gogolewie

Z powodu awarii pompy głębinowej dnia 17 stycznia (wtorek) od godz. 8.00 do godz. 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Gogolewo. Za utrudnienia przepraszamy!

Dzień babci i dziadka w Polskim Gronowie

Piątek, dnia 13 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie uczcili Dzień Babci i Dzień Dziadka. W programie uroczystości znalazł się występ artystyczny dzieci z najmłodszych klas, po którym podarowały one swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli szkolne jasełka. Na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

ARR przyjmuje wnioski o dopłatę do materiału siewnego

W Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski będą przyjmowane do 25 czerwca 2017 roku.

Uwaga na mgłę

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje do służbowego wykorzystania ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silną mgłą.

Zimowe zajęcia w gniewskiej podstawówce

W Szkole Podstawowej w Gniewie zimowych zajęć nie widać końca. Członkowie koła teatralnego przygotowali przedstawienie pt. "Zimowa przygoda". Uczniowie wcielili się również w role kolędników, wcielając się w postacie historyczne.

Pomorskie Mecze Matematyczne

Pewnego roku sobót było tyle samo co niedziel, ale więcej niż piątków. Jakiego dnia tygodnia rozpoczął się ów rok? Z takimi i jeszcze trudniejszymi zadaniami zmagali się 10 stycznia uczniowie z Zespołu Szkół w Morzeszczynie i naszej szkoły. Drużynowe rozgrywki nietypowego konkursu matematycznego - „Pomorskie Mecze Matematyczne”, odbywającego się pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenia „Bez rutyny”, tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej w Gniewie.

Odpady

Przypominamy, że stawki w tym roku nie uległy zmianie i wynoszą 13,5 zł/os za odpady zbierane w sposób selektywny, 27 zł/os za odpady zbierane w sposób zmieszany, 10 zł/os dla rodzin segregujących odpady i posiadających Kartę Dużej Rodziny. Ponadto informujemy, że choinki można oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów mieszczącym się na terenie INWEST-KOM Sp. z o.o. w Gniewie.

Ułatwienia dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2017 r.

Jesteś podatnikiem PIT a Twoje przychody przekraczają 1,2 mln euro i przygotowujesz się do przejścia na „pełną księgowość"? Rozliczasz podatki w formie ryczałtu ewidencjonowanego a Twoje roczne przychody przekroczą 150 tys. euro? Planujesz inwestycję budowlaną? Powinieneś wiedzieć, że od 1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie wiele ułatwień dla przedsiębiorców w ramach pakietu 100 zmian dla firm.

Załóż firmę przez telefon

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.

Dla szkolnych wolontariuszy

W dniu 1 września ubiegłego roku w trakcie uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. W tym kontekście polecamy Państwa uwadze konkurs pn. Szkolny Klub Wolontariatu, który przeprowadzony zostanie w okresie od 1 lutego do 31 października 2017 r. Termin zgłaszania udziału szkół w konkursie upływa 31 stycznia 2017 r.

Informacje o konkursie, w tym formularz zgłoszenia dostępne są na stronie www.wolontariatwszkole.pl.

 

Data publikacji: 2017-01-17 12:25

Konkurs o Gniewie

W imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą, Który odbędzie się 7 lutego o godz. 10.00 na zamku w Gniewie.

Sesja Rady Miejskiej

Informujemy, że XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 25 stycznia 2017 r. (środa) o godzinie 11.00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6.

Zaczytana szkoła - konkurs

Polecamy Państwu Ogólnopolski Konkurs dla szkół, który przeprowadzony zostanie w okresie od 1 marca do 30 listopada 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że dzień 18 stycznia, tj. środa, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu udziału w Konwencie organizowanym przez Starostę. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz z powodu udziału w Konwencie organizowanym przez Starostę. Kolejnym dniem przyjęć interesantów przez Panią Burmistrz jest dzień 20 stycznia, tj. piątek, w godzinach od 8.00 do 11.00. Za niedogodności przepraszamy.

Ważne dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom posiadającym zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku: złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2016 oraz dokonania wpłaty I raty. Termin złożenia oświadczenia oraz wniesienia I raty opłaty upływa z dniem 31 stycznia 2017 roku.

Pomorskich Meczów Matematycznych ciąg dalszy

Drużyna Gimnazjum w Gniewie po raz kolejny zwyciężyła w ostatnim już w swojej grupie eliminacyjnej Meczu Matematycznym, pokonując Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim wysokim wynikiem 44:8. Po trzech zwycięskich meczach, daje nam to pierwsze miejsce w grupie, a tym samym awans do 1/8 finału. Mecze matematyczne organizowane są przez Uniwersytet Gdański i Stowarzyszenie „Bez rutyny”.

Rzemiosło pomorskie - meble gdańskie

Tradycja i piękno – w tych dwóch słowach można by opisać naszą najbliższą wystawę, która otwarta zostanie 27 stycznia w Fabryce Sztuk w Tczewie. Jej tematem przewodnim będą meble gdańskie, które dzięki swojej formie oraz długowiecznej tradycji są symbolem najlepszego rzemiosła. Niegdyś spotykane na dworach królewskich i w mieszczańskich kamienicach, dziś wracają nie tylko jako funkcjonalne meble, ale przede wszystkim dzieła sztuki.

Monitoring Rynku Pracy

Przedstawiamy Państwu Monitoring Rynku Pracy w Powiecie Tczewskim na grudzień 2016 r. Znajduje się w nim m.in. liczba osób bezrobotnych, stopa bezrobocia i wolne miejsca pracy.

Polski Związek Wędkarski

Zarząd Koła PZW w Gniewie informuje, że w dniu 5 lutego o 10.00 (pierwszy termin) i o 10.15 (drugi termin) w Sali Kameralnej w Gniewie odbędzie się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze. 

Apel na cześć patrona

W piątkowy poranek, 13 stycznia, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, zgromadzili się na uroczystym apelu poświęconym pamięci  patrona szkoły - generała Józefa Hallera. Przybliżono sylwetkę generała, a także dzieje gniewskiej placówki. „Święto Patrona to dzień, do którego przygotowujecie się bardzo starannie. To jest właśnie najpiękniejszy przykład patriotyzmu. Jestem z Was bardzo dumna”. - mówiła dyrektor gimnazjum Ewa Grudzińska. Tematyka patriotyczna przewijała się także w okolicznościowych piosenkach wykonywanych przez szkolny chór pod batutą pana Wojciecha Górskiego.

Muzyczna uczta dla duszy

Najpiękniejsze kolędy rozbrzmiały wczoraj, tj. 18 stycznia na zamkowym dziedzińcu. A wszystko to za sprawą urzekającego koncertu w wykonaniu Piotra Płechy, dawnego członka Budki Suflera oraz zespołu TGD, który od ponad dwudziestu lat wykonuje wyłącznie muzykę o charakterze chrześcijańskim w Polsce, jak i za granicą. Artysta nie tylko stworzył niezapomnianą atmosferę, ale również konfrontował słuchaczy z ewangeliczną rzeczywistością opowiadając o swej relacji z Bogiem. Wykonawcy towarzyszył grający na flecie etnicznym Bartosz Bobeł. Tego dnia dla licznie zgromadzonej publiczności gościnnie wystąpił również chór Cantores Minores pod kierownictwem Izabeli Chyły. Koncert ten był prawdziwą ucztą dla duszy.

Bezpieczne ferie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi gniewscy przedszkolacy uczestniczyli w ciekawych zajęciach, których tematem było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przypominano o zachowaniu rozwagi w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegano wszystkich przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, słuchały rad i przestróg.

Uwaga na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzega przed marznącymi opadami. Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Strefa opadów będzie się powoli przemieszczać z północy na południe. Ogłoszenie jest ważne od godz. 10:00 dnia 19 stycznia do godz. 6:00 rano dnia kolejnego.

Akcja „Zima” w Gniewie

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. Funkcję dyspozytora pełni całodobowo pracownik przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536-514-199.

Czy świat nas przerasta?

W imieniu prezesa Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot zapraszamy do wzięcia udziału w debacie pt. "Czy świat nas przerasta? - o tym, co nam zostało po Havlu". Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o 19.30 w budynku OMGGS/IKM przy Długim Targu w Gdańsku. Uczestnikami będą m.in. Adam Michnik i Sławomir Sierakowski.

Szczegóły w poniższym załączniku

 

Losy programu "Dziecko najlepsza inwestycja" w Opaleniu

Uczniowie  opaleńskiego gimnazjum  od listopada uczestniczą w wielu zajęciach, które odbywają się w ramach programu "Dziecko najlepsza inwestycja". Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć m.in. w dodatkowych lekcjach języka angielskiego. W ciągu kilkunastu już tygodni trwania projektu widoczny stał się wzrost poziomu umiejętności porozumiewania się w języku obcym uczestników programu.

 • Plakat

Ferie w gminie Gniew

Kończy się pierwszy tydzień ferii zimowych. W gminie Gniew czas ten spędzić można było bardzo aktywnie. Zachęcamy Państwa do oglądania zdjęć z zabaw naszych milusińskich.

Dzień Babci i Dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającego się święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Tego dnia niech żaden wnuk nie zapomni o kojącym słowie: "dziękuję". Nie zapomnijmy również o dziadkach, których już nie ma wśród nas. Pamiętajmy, że również im możemy szepnąć miłe słowo, złożyć kwiaty, podziękować za dobroć i poświęcony nam niegdyś czas. 

 • Te psy potrzbują Twojej pomocy
 • Te psy potrzbują Twojej pomocy

Pomóżmy Klaudii!

W okresie świątecznym, a dokładnie 24 grudnia, 20-letnia Klaudia Jabłońska uległa wypadkowi samochodowemu, na skutek którego doznała licznych obrażeń głowy. Lekarze ocenili jej stan na krytyczny. Po wybudzeniu ze śpiączki stwierdzono obustronne porażenie ciała. Klaudia ma ograniczony kontakt z otoczeniem jednak nie poddaje się i cały czas walczy. Reaguje na polecenia i wykonuje możliwe ruchy. Rehabilitacja Klaudii jest bardzo kosztowna. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej wynosi 11 tys. złotych. Obudźmy w sobie Anioła i przyłączmy się do zbierania środków na rehabilitację Klaudii.

Dzień Babci i Dziadka

W gniewskim przedszkolu, uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisane są w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień Babci i Dziadka to czas niezwykły, nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla zaproszonych gości. W pięknie udekorowanej dzieci prezentowały specjalnie przygotowane przedstawienie. Dzieci za sprawą życzeń, wierszy i piosenek pokazały jak bardzo kochają, szanują i doceniają swoich dziadków.

Fundusze Europejskie w nowej perspektywie

Zapraszamy na spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie w nowej perspektywie 2014-2020 na założenie działalności gospodarczej, które odbędzie się 31 stycznia, w godz. 11:00 - 13:15 w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Malborku przy ul. Kościuszki 54 (budynek Centrum Informacji Turystycznej).

Czyste powietrze Pomorza

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza kolejną edycję konkursu pod nazwą: „Czyste powietrze Pomorza” (edycja 2017). Zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres funduszu w formie pisemnego wniosku według wzoru o symbolu w-CzP/2017 wraz z załącznikami wymienionymi we wniosku.

Wiersze dla dziadków

"W starym pudle Babuni"

W starym pudle z gratami,

jest stara sukienka Babci.

Są też inne rzeczy czasami.

Jest nawet - para kapci...

Pasek pirata i wysokie buty.

Cantores Minores docenione w Chełmnie

XXII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie okazał się szczęśliwy dla chórzystek z Cantores Minores. Dziewczęta prowadzone przez Izabelę Chyłę zdobyły Srebrne Pasmo. Gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w Pieniążkowie

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco.  Powodem takiej atmosfery  był  obchodzony  w Przedszkolu w Pieniążkowie Dzień Babci i Dziadka.

Otwarte Mistrzostwa Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 22 stycznia w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się II turniej XIII Otwarych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się 65 zawodników z Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Subków, Smętowa Granicznego, Gniewu, Sztumu, Tychnów, Postolina, Skarszew, Pelplina i Wolentala. Zawody przeprowadzono w systemie "rosyjskim" do dwóch porażek. Każdy pojedynek rozgrywano do trzech wygranych setów, do 11 punktów.

Chińskie hafty i wycinanki

Fabryka Sztuk serdeczne zaprasza na wystawę pt. "Chińskie hafty i wycinanki. Obrazy – wachlarze – parasolki". Wernisaż odbędzie się w środę 1 lutego o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4.

Pomóż Klaudii walczyć

W okresie świątecznym, a dokładnie 24 lutego, 20-letnia Klaudia Jabłońska uległa wypadkowi samochodowemu, na skutek którego doznała licznych obrażeń głowy. Po wybudzeniu ze śpiączki stwierdzono obustronne porażenie ciała. Klaudia ma ograniczony kontakt z otoczeniem, jednak nie poddaje się i cały czas walczy. Rehabilitacja Klaudii jest bardzo kosztowna. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej wynosi 11 tys. złotych miesięcznie. Pomóżmy Klaudii walczyć. Jedną z takich okazji jest Charytatywny Maraton Fitness, który odbędzie się 24 lutego w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Podczas akcji nie tylko będziesz mógł dobrze się bawić, ale również wspomóc rehabilitacje Klaudii. Każda złotówka jest ważna, pamiętaj.

Rozwiń działalność gospodarczą

W związku z ogłoszonym naborem na rozwijanie działalności gospodarczej Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” organizuje szkolenie dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o przyznanie pomocy w zakresie rozwijania działalności gospodarczej. Szkolenie odbędzie się w dniu 30 stycznia (poniedziałek) o godz. 9.00 w Restauracji „Piaskowa” w Tczewie, ul. Piaskowa 3.

Czyste powietrze Pomorza

Miasto i Gmina Gniew działając na podstawie konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2017) ogłasza konkurs pod nazwą „Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew” (edycja 2017).

Smog naprawdę zabija

Zanieczyszczenia powietrza kojarzy się nam z czarnym dymem z komina fabryki lub elektrociepłowni. Jednak dymy z kominów przemysłowych nie są już tak groźne jak kilka lat temu, bo firmy muszą stosować filtry i spełniać unijne normy emisji. Głównym źródłem smogu i zanieczyszczenia powietrza jest u nas dym z pieców i z kominków w domach jednorodzinnych.

Konkurs ofert

W związku z ogłoszonym 16 stycznia 2017 r. konkursem ofert na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2017 roku zamieszczamy edytowalną wersję wniosku dostępnym w załączniku. Jednocześnie zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje do udziału w konkursie.

Ogłoszenie

Informujemy, że 25 stycznia, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska będzie tego dnia brała udział w sesji Rady Miejskiej.

Żelazne gody

Państwo Maria i Alfons Przygoccy z Małych Wyrębów obchodzili 65-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Burmistrz Pani Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska udała się z wizytą by złożyć Jubilatom serdeczne życzenia. W małżeństwie Jubilatów były okresy pomyślności i zadowolenia, ale zdarzały się również momenty trudne, wymagające poświęceń i wyrzeczeń. Najważniejsze, że wytrwali  przy sobie w dobrych i złych chwilach. Jubilaci cieszą się dobrym zdrowiem w otoczeniu szóstki dzieci, ośmiu wnuków i siedmiu prawnuków. Życzymy im dalszych pogodnych lat.

"Dziwne materii pomieszanie"

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zaprasza na spektakl "Dziwne materii pomieszanie" w wykonaniu Słuchaczy Tczewskiego Uniwersytetu III Wieku w reżyserii Piotra Weintza. Przedstawienie odbędzie się 1 lutego 2017 r. o godz. 17.00 na Zamku w Gniewie.

Bal karnawałowy w Kuchni

Wczoraj w Kuchni odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyło mnóstwo dzieci wraz z rodzicami. Humor dopisywał wszystkim - i małym i dużym. Dzieci tym samym pożegnały ferie, które wielkimi krokami zbliżają się do końca.

Sobieski Cup 2017

Już na początku lutego, miłośnicy piłki nożnej w Gniewie będą mieli okazję kibicować gniewskim zawodnikom w turniejach Sobieski Cup 2017 organizowanych przez KS Sobieski. W sobotę, 4 lutego na hali Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Kusocińskiego, do rywalizacji staną Trampkarze (rocznik 2002 i młodsi). W turnieju oprócz zespołu gospodarzy o zwycięstwo powalczą zawodnicy drużyn: KP Starogard Gdański, Rodło Kwidzyn, Unia Susz, Wierzyca Pelplin, GKS Kolbudy oraz AP Malbork. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 9:00, a finał zaplanowany jest na godz. 15:45.

Ważna data w historii Gniewu

27 stycznia 1920 roku Gniew wrócił do Polski, wówczas też zakończyła swą działalność Republika Gniewska. Zapraszamy Państwa na sesję popularnonaukową z okazji 97 rocznicy powrotu Gniewu do macierzy, która odbędzie się w piątek, 27 stycznia,  o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Licytacje WOŚP trwają nadal

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadal trwają. Wciąż możesz wspomóc WOŚP i sprawić, że pobity już rekord, będzie jeszcze bardziej okazały. Wystarczy, że weźmiesz udział w licytacji przedmiotów, które trafiły na internetową aukcję WOŚP. Wśród licytowanych przedmiotów znaleźć można m.in. odznaczenie OSP Gniew w związku ze 160- leciem istnienia. Zapraszamy do licytacji.

Weź udział w konkursie i wygraj unikatowe nagrody! Ruszamy w najbliższą środę!

Drodzy miłośnicy Kociewia! Już niedługo, tj. 10 lutego Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiać się będą na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. Poznaj warunki udziału w konkursie. Ruszamy już w najbliższą środę!

Ważne dla przedsiębiorców

W imieniu Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Malborku zapraszamy na dwa spotkania informacyjne. Jedno z nich dotyczy wsparcia dla przedsiębiorstw w perspektywie 2014-2020, drugie natomiast będzie mówiło o tym, gdzie i jak skutecznie ubiegać się o wsparcie z Funduszy Europejskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 lutego o godz. 11, kolejne 20 lutego o godz. 10.

Otwarte Mistrzostwa Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 29 stycznia br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się III turniej XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 56 zawodników z Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Subków, Gdańska, Smętowa Granicznego, Rudna, Gniewu, Sztumu, Tychnów, Postolina oraz Pelplina. Niedzielny turniej wygrał gniewianin Bartosz Zabrocki, który w klasyfikacji generalnej kategorii Open zajmuje obecnie III miejsce. Warto też wspomnieć o sukcesach innych gniewskich tenisistów, wysoką V lokatę zajmuje aktualnie Patryk Kwiatkowski, a Filip Dering plasuje się na VII pozycji. Gratulujemy!

97 rocznica powrotu Gniewu do macierzy

97 lat temu, a dokładniej 27 stycznia 1920 roku, wojska generała Józefa Hallera przyłączyły miasteczko Gniew do państwa polskiego. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się sesja popularnonaukowa, której zadaniem było przypomnienie tego historycznego wydarzenia. Przybyłych gości powitała dyrektor placówki Jadwiga Mielke, wśród których byli obecni Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, miejscy i powiatowi radni oraz mieszkańcy.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

W niedzielne popołudnie, tj. 29 stycznia br. w Kolonii Ostrowickiej odbył się długo wyczekiwany karnawałowy bal przebierańców. Tego dnia sala świetlicy wiejskiej zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, rycerzy oraz innych barwnych postaci z bajek. W różnorodnych zabawach i konkursach uczestniczyły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Dzień Babci i Dziadka

W opaleńskiej szkole i w przedszkolu w Pieniążkowie złożono serdeczne podziękowania wszystkim babciom i dziadkom. W ramach Szkolnego Kółka Plastycznego „SŁONECZNI-pasjonaci scrapbookingu”, dziewczęta wykonały przepiękne kartki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Przedszkolaki natomiast przedstawiły swój program artystyczny pt. ”Kiedy Babcia była mała”. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności.

Rozwój szkoły w Opaleniu

W szkole w Opaleniu bardzo wiele się dzieje. Szkoła jest w trakcie budowy laboratorium chemicznego, otrzymała również sprzęt sportowy, w tym orbitreki, stepery, rowery stacjonarne i wioślarza. Ponadto organizuje zajęcia pozalekcyjne dotyczące programowania w języku Python.

Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017

Na początku września br. odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu.

Nowy radiowóz w gniewskim komisariacie

Na początku nowego roku, a dokładniej 4 stycznia, Komisariat w Gniewie otrzymał nowy, oznakowany radiowóz. Opel corsa sprawdził się już w akcji. Radiowóz sfinansowano z połączenia środków uzyskanych od samorządów powiatu tczewskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Warsztaty aktorstwa

W ubiegły weekend, na Zamku w Gniewie odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Dawida Kartaszewicza. Aktor  jest pracownikiem krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego i absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor występuje również w popularnym serialu telewizyjnym "Barwy Szczęścia". Dla wszystkich uczestników był to nie tylko solidny warsztat aktorstwa, ale również niecodzienne i emocjonujące przeżycie.

Ciekawe ferie w Opaleniu

Jak co roku w świetlicy opaleńskiej organizowane są ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Również w tym roku dzieci nie mogły narzekać na brak atrakcji. Odbył się wyjazd do Aquaparku w Kwidzynie, grano w gry planszowe. Dzieci zmierzały się również w różnych konkursach sportowych i nauczyły się wielu ciekawych rzeczy na warsztatach plastyczno-techniczne i kulinarnych.

Ferie naukowo-badawcze

W Szkole Podstawowej w Gniewie w czasie ferii dzieci poznawały tajniki przyrody i badały zjawiska zachodzące w naturze. Dzieci wcieliły się w rolę naukowców i z zapałem eksperymentowały.

Owoce i warzywa w szkole

Po feriach zimowych rozpoczną się dostawy porcji owocowo-warzywnych w ramach administrowanego przez ARR programu „Owoce i warzywa w szkole”. W programie uczestniczy 11 892 szkół podstawowych. Budżet przeznaczony na dostawy owoców i warzyw w II semestrze roku szkolnego 2016/2017 wynosi około 40 mln złotych.

Plan zamówień publicznych na rok 2017

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych jakie Gmina Gniew przewiduje przeprowadzić w 2017 roku. Plan sporządzony jest zgodnie z art. 13 a ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Zmiany w GOS

Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew  z dnia 27 stycznia 2017 r. odwołany został dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Zarządzenie w chodzi w życie 31 stycznia 2017 r.

Ważne dla organizacji pozarządowych

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2017-2020. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące działalność statutową na terenie powiatu tczewskiego.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2017 roku w Tczewie przy  ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (Ośrodek Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 1994 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Ogłoszenie Burmistrza

Informujemy, że 1 lutego, tj. środa, i piątek  3 lutego, tj. piątek, nie będą dniami przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Za utrudnienia przepraszamy.

Kolejne nabory wniosków ogłoszone

Informujemy, że Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” ogłosiła kolejne nabory wniosków w ramach rozwijania działalności gospodarczej, podejmowania działalności gospodarczej oraz tworzenia inkubatora przetwórstwa lokalnego produktów rolnych. Wszystkie wnioski przyjmowane są od 30 do 13 lutego br. Szczegółowe informacje dot. poszczególnych naborów dostępne są na stronie: http://wstega-kociewia.pl/.

Jakie imprezy zaplanowano na ten rok?

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej Miasta i Gminy Gniew, w zakładce "Kalendarium", ukazał się kalendarz imprez organizowanych w bieżącym roku przez gminne instytucje. Graficzne zestawienie imprez dostępne w załączniku. Zobacz, co nas czeka w 2017 roku.

Wyjazd do Osieka

W dniach 16-17 stycznia, grupa 23 wolontariuszy z Gimnazjum w Gniewie, wraz z opiekunkami Elżbietą Zielińską i Katarzyną Puczyńską, przebywała w Osieku. Przybyli tam na zaproszenie ks. proboszcza Zdzisława Ossowskiego. Wyjazd zorganizowano w ramach podziękowań za pracę wolontariuszy podczas XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel.

Terminarz posiedzeń Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji na luty 2017 rok. Komisja gospodarki i komisja społeczna odbędą się w czwartek 16 stycznia, komisja finansów 20 lutego, natomiast komisja rewizyjna we wtorek, 21 lutego.

Konkurs na stanowisko Dyrektora GOS w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie na czas określony czterech lat, w pełnym wymiarze czasu pracy. Wymagania, zakres wykonywanych zadań, termin napływu zgłoszeń i spis wymaganych dokumentów znajdą Państwo w poniższym załączniku.

Nabór na kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki INWEST-KOM

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór na kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki INWEST-KOM SP. ZO. O w Gniewie. Wymagania, termin napływu zgłoszeń i spis wymaganych dokumentów znajdą Państwo w załączniku.

Turniej w Tenisie Stołowym

Wczoraj, 5 lutego, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie, odbył się IV turniej z XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 61 zawodników między innymi z Kwidzyna, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Subków, Gdańska, Rudna, Gniewa, Sztumu, Tychnów, Postolina i Pelplina. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się mieszkańcy Gniewa. Turniej wygrał Bartosz Zabrocki, a Filip Dering uplasował się jako drugi.

Światowy Dzień Kociewia

Już w najbliższy piątek obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs z pytaniami dotyczącymi Kociewia. Jednak to nie wszystkie atrakcje związane z obchodami tego dnia. W piątek bowiem, od godziny 14:00 do 17:00, w gniewskiej Bibliotece prowadzone będą zajęcia regionalne. Natomiast w południe, z balkonu ratusza, odegrany zostanie hejnał Kociewia.

Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew - edycja 2017

Gmina Gniew, działając na podstawie konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Czyste Powietrze Pomorza” (edycja 2017) ogłosiła swój konkurs pod nazwą „Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew” (edycja 2017). Celem konkursu jest wyłonienie spośród zgłoszonych zadań tych, których realizacja spowoduje redukcję substancji szkodliwych do atmosfery, a następnie dofinansowanie ich realizacji w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i ze środków budżetu Gminy Gniew.

Sobieski Cup

W sobotę, 11 lutego, w hali GOS w Gniewie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej Sobieski Cup 2017. Tego dnia do rywalizacji stanęły zespoły juniorów starszych (rocznik 1999 i młodsi). Niestety z różnych przyczyn, na turniej dotarło mniej drużyn niż spodziewali się organizatorzy, ale nie przeszkodziło to w sportowej rywalizacji.

 • Sobieski Cup
 • Sobieski Cup
 • Sobieski Cup
 • Sobieski Cup
 • Sobieski Cup
 • Sobieski Cup

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - styczeń 2018

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, styczeń 2018. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Szukamy właściciela kotka

Dzisiaj, tj. 18 stycznia w okolicy sklepu "Biedronka" znaleziono małego kotka. Zwierzę nie boi się ludzi, co może oznaczać, że oddaliło się od mamy i właścicieli. Kotek jest ładny i zadbany, prawdopodobnie jednak od paru dni przebywał na mrozie. Szukamy jego właścicieli, prosząc o rozpowszechnienie informacji. W przypadku rozpoznania kotka prosimy o kontakt z Referatem Promocji i Informacji pod numerem telefonu 58 535 40 21.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.