Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Już dziś zaczynamy konkurs!

Drodzy miłośnicy Kociewia! Już dziś ruszamy z konkursem.  Już niedługo, tj. 10 lutego Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiać się będą na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. A więc zaczynajmy!

Serce dla Klaudii

W walentynki, 13 lutego, w gniewskim gimnazjum organizowana będzie akcja „Serce dla Klaudii”. Tego dnia w szkole będzie można zakupić pyszne ciasta, ręcznie wykonane serca i inne upominki. Dochód z akcji w całości przekazany zostanie na leczenie Klaudii Jabłońskiej. Zapraszamy!

Zmiany w spółce gminnej

Uchwałą nr IK/01/01/2017 z dnia 31 stycznia 2017 Zgromadzenie Wspólników Spółki Inwest-Kom w Gniewie Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Wiślana 6 w Gniewie odwołało z funkcji członków Rady Nadzorczej panie Wiolettę Ruda i Iwonę Krigiel.

Cennik na siłownię i saunę

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z cennikiem siłowni i sauny, jaką oferuje wszystkim zainteresowanym Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie.

Kolejna noc chemiczna

W piątek, 13 stycznia, w gniewskim Gimnazjum odbyła się nocka chemiczna, związana z projektem ,,Dziecko najlepsza inwestycja''. Młodzież rozwiązywała krzyżówki chemiczne, układano modele atomów pierwiastków i cząsteczek związków chemicznych. Przeprowadzano również doświadczenia, dzięki którym uczniowie poczuli się, jak prawdziwi chemicy.

Konkursu ciąg dalszy

Drodzy miłośnicy Kociewia! Dzisiaj drugi dzień konkursu. Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiać się będą na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. A więc zaczynajmy!

  • Znasz tego psa?

Spotkania informacyjne

W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego w Malborku zachęcamy Państwa do zapoznania się z terminarzem spotkań informacyjnych dotyczących funduszy europejskich.

Zostań Mistrzem Ortografii

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza na XIII Gniewską Klasówkę Ortograficzną i tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej, która odbędzie się 23 lutego w Sali Wystawowej (Plac Grunwaldzki 16/17).

Zakład Produkcji Kruszyw z pozwoleniem

Marszałek Województwa Pomorskiego wydał decyzję w sprawie Saint-Gobain  Construction Products Polska. Przedsiębiorstwu zostało wydane pozwolenie zintegrowane na eksploatację instalacji zlokalizowanej na terenie Zakładu Produkcyjnego w Gniewie przy ul. Krasickiego 9.

Wycinka drzew

Zgodnie z nowymi przepisami, osoba fizyczna może usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, niezależnie od obwodu pnia, jeśli wycina je na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą.

Stwórz projekt skwerku i wygraj

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza "Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania skwerku przy ulicy Wiślanej w Gniewie."

Dziwne materii pomieszanie

W środę, 1 lutego, na zamku w Gniewie goszczono Tczewski Uniwersytet III Wieku oraz chór „Echo” z mądrym i poruszającym przedstawieniem „Dziwne materii pomieszanie”.   W spektaklu ukazano zarówno świat polityki jak i duchowości. Nie zabrakło też odniesień do ludzkich odczuć.

Awaria sieci wodociągowej w Opaleniu

Spółka Inwest-Kom informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w Opaleniu, dzisiaj, 3 lutego wystąpi przerwa w dostawie wody dla tej miejscowości. Przewidywany termin usunięcia awarii do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy!

Konkurs trwa. Zawalcz o atrakcyjne nagrody.

Drodzy miłośnicy Kociewia! To już trzeci dzień konkursu. Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. Jeszcze masz szanse wygrać.

Wojna, sensacja, romans

Podczas każdego spotkania uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki, omawiane i wybierane są do dyskusji książki różnego gatunku literackiego. Czytelnicy sami, wybierają pozycję na temat, której pragną podzielić się swymi refleksjami. Podczas minionego spotkania najwięcej emocji wśród czytelników budziła powieść Stevena Galloway  „Wiolonczelista z Sarajewa”.

Konkurs trwa- pytanie 4

Drodzy miłośnicy Kociewia! Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. Jeszcze masz szanse wygrać.

Konkurs- pytanie 5

Drodzy miłośnicy Kociewia! Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. Jeszcze masz szanse wygrać.

Konkurs "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Pomorski ekolog

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik o działaniach proekologicznych na terenie własnej miejscowości. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób niezależnie od wieku i doświadczenia związanego z realizacją filmów. Celem konkursu jest podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie m.in. problematyki zanieczyszczenia powietrza.

Mistrzostwa w "Baśkę"

W imieniu Gminnego Domu Kultury w Lini zapraszamy na VIII Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego LZS w kaszubską "Baśkę" dnia 02.04.2017 r. o godz. 13.00 w Sali Gminnego Domu Kultury w Lini. Zapisy od godz. 11.00 do 12.40. Wpisowe 20 zł od zawodnika.

Warsztaty dla nauczycieli

W ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja ", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, grupa nauczycieli z gniewskiego gimnazjum uczestniczy w różnych szkoleniach. Biorą udział między innymi w warsztatach: „Wykorzystywanie metod eksperymentu w edukacji” i „Posługiwanie się technikami komputerowymi w dydaktyce”.

Konkurs - pytanie 6

Drodzy miłośnicy Kociewia! Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego. Jeszcze masz szanse wygrać.

Znajdź chwilę - oddaj krew!

Jeśli jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat i ważysz co najmniej 50 kg, przyjdź 17 lutego do OSP w Gniewie i oddaj krew. Tego dnia, między godziną 8.30 a 13.30, w gniewskim OSP pojawi się ambulans, w którym będzie można oddać krew. Pamiętaj tylko o śniadaniu, uzupełnieniu płynów i ważnym dokumencie ze zdjęciem.

10 lutego – Światowy Dzień Kociewia

W tym roku po raz dziesiąty Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zachęca do celebrowania ŚWIATOWEGO DNIA KOCIEWIA – jak zawsze 10 lutego w 2017 roku przypada 210. rocznica pierwszej pisemnej wzmianki z nazwą Regionu Kociewskiego - choć jak się okazuje, i jak dowodzą znawcy, wcale nie chodziło wtedy o KOCIEWIE.

LOT - Kociewie

Przedstawiamy Państwu styczniowy informator biurowy  Lokalnej Organizacji Turystycznej - Kociewie. W informatorze znajdują się informacje o składkach członkowskich, spotkaniach konsultacyjnych, grantach na zadania i o obchodach Światowego Dnia Kociewia. Zapraszamy do lektury.

Naucz się strzelać z łuku

W imieniu Patryka Pokorskiego, zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na strzelnicę. Zajęcia łucznicze odbywać się będą w każdy poniedziałek od godz. 17:00 do 18:00. Koszt takiej lekcji to jedyne 5 zł. Więcej informacji pod nr tel. 667 340 988. Już dzisiaj masz szansę zostać Robin Hood'em !

Podaj łapę

W dniach od 6 do 17 lutego w gniewskim gimnazjum odbywać się będzie akcja – „PODAJ ŁAPĘ”. Uczniowie i nauczyciele zbierają nowe i używane rzeczy dla psiaków i kotów w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie. Oddają stare kołdry, poduszki, stare koce, legowiska, kuwety, zabawki dla zwierzaków, smakołyki, karma sucha i mokra, drapaki, miski, ubranka dla piesków, podkłady z apteki, ryż, makaron, kaszę, żwirek dla kotów oraz drobne pieniądze na leki i inne potrzeby zwierząt. Możesz przyłączyć się do zbiórki i przynieść rzeczy do sali nr 10 w Gimnazjum w Gniewie.

Ogłoszenie burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty nabór  partnerów w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu pn. „Gniew – ludzie z charakterem” planowanego do przeprowadzenia w ramach Poddziałania 6.2.2 Rozwój usług społecznych, Działanie 6.2 „Usługi społeczne”, Oś Priorytetowa 6 „Integracja” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

O Żuławach Gdańskich w „Tekach Kociewskich”

Staraniem oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie ukazał się kolejny, dziesiąty już zeszyt „Tek Kociewskich”. W roczniku znaleźć można materiały, przybliżające dzieje ziemi pomorskiej Borów Tucholskich, Kociewia, Kaszub czy Żuław. Dziesiąty zeszyt „Tek Kociewskich”, podobnie jak wcześniejsze, dostępny jest w internecie na stronie Skarbnicy Kociewskiej lub oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie. Ponadto w najbliższy piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie, o godzinie 18.00, odbędzie się prezentacja nowego numeru „Tek Kociewskich”, gdzie każdy uczestnik otrzyma bezpłatny egzemplarz.

KP Starogard Gdański zwycięzcą w turnieju Sobieski Cup

W sobotę, 04 lutego, na hali GOS w Gniewie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej Sobieski Cup 2017. W finale, po zaciętej rywalizacji, spotkały się dwa zespoły reprezentujące KP Starogard Gdański. Mecz o trzecie miejsce rozegrany został pomiędzy zespołami Rodła Kwidzyn, które również wystawiło do rywalizacji dwie drużyny.

Konkurs - pytanie 7

Drodzy miłośnicy Kociewia! Za kilka dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego.

W opaleńskiej szkole

Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016 jedna z klas w opaleńskiej  przystąpiła do realizacji innowacji pedagogicznej w zakresie biologii i chemii. Minęły już trzy semestry, podczas których wspólnie starają się zgłębiać tajniki nauk przyrodniczych. Nieustanie szukają odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące otaczającego świata, a ciekawością zarażają innych uczniów w szkole.

PIT rozliczamy Klaudii pomagamy

Każdego roku musimy rozliczyć PIT. Tym razem robiąc to możemy pomóc Klaudii Jabłońskiej. Biuro rachunkowe mgr Alicja Bendyk z Gniewu organizuje akcję "PIT rozliczamy Klaudii pomagamy", podczas której profesjonalna księgowa rozliczy PIT, a cały dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie Klaudii Jabłońskiej.

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni. Przyznanie dofinansowania odbywać się będzie zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 25 lutego 2015 roku. W sprawie zasad i trybu udzielania oraz rozliczania dotacji celowych z budżetu gminy Gniew na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska.

Walne Zgromadzenie PZW

W niedzielę, 5 lutego 2017, odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie. Tego dnia odbyło się podsumowanie pracy Zarządu Koła za 2016 rok, jak i za całą kadencję 2013-2016. Wśród zaproszonych gości obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, Wiceprezes Zarządu Okręgu Gdańskiego PZW Pan Włodzimierz Szarafin oraz Komendant Komisariatu Policji w Gniewie podkomisarz Grzegorz Pek.

Siłownia nieczynna

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie informuje, że z powodu montażu nowych elementów siłowni, w środę, tj. 8 lutego od godz. 12:00 do 17:00 siłownia będzie nieczynna. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Ogłoszenie

Referat Podatkowy informuje, iż w związku ze zmianami przepisów ordynacji podatkowej zgodnie z art. 210 §1a decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, podatku rolnym i podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, może zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, zawierać podpis mechanicznie odtwarzany tej osoby lub nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.

Ważne dla NGO

W związku z "Programem Współpracy Wojewody Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017", Wojewoda Pomorski serdecznie zaprasza przedstawicieli sektora pozarządowego z Gminy Gniew do udział w pracach Komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych. Ogłoszenie o naborze do Komisji konkursowych oraz formularz zgłoszeniowy dostępne w załączniku.

Konkurs - pytanie 8

Drodzy miłośnicy Kociewia! Za dwa dni, bo już 10 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u od 1 do 9 lutego.

Przedłużenie naboru do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Starosta Tczewski przedłuża nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2017-2020 do dnia 13 lutego 2017 r. do godz. 14:00.

  • Pies
  • Pies
  • Pies

Wyniki oceny ofert wspólnot mieszkaniowych

Dzisiaj, 8 lutego 2017 roku, komisja oceniająca wnioski, zweryfikowała oferty złożone w odpowiedzi na nabór wspólnot mieszkaniowych do udziału w projekcie partnerskim pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”. Do dalszego etapu udziału w projekcie partnerskim, zakwalifikowały się wspólnoty mieszkaniowe, których oferty zostały pozytywnie ocenione przez komisję. Adresy wspólnot mieszkaniowych znajdą Państwo w załączniku.

Zwiedzaj Gniew z królewską rodziną – konkurs plastyczny Zakładu Produkcji Kruszyw

Pewnego wiosennego dnia, dokładnie 340 lat temu, król Jan Sobieski wraz z żoną i synem przybija do brzegów Gniewu… Dalsze losy królewskiej podróży można poznać za sprawą nowego konkursu Zakładu Produkcji Kruszyw – „Odwiedziny Królewskiej Rodziny”. Warto sięgnąć po kartki, kredki oraz uruchomić wyobraźnię, bo na zwycięzców czekają prawdziwie królewskie nagrody – 10 aparatów fotograficznych Nikon.

Kurs obsługi kombajnów zbożowych

Nauczycielski Ośrodek Edukacyjny w Czerninie zaprasza rolników indywidualnych, dzierżawców gruntów rolnych i właścicieli ziemskich oraz inne osoby zainteresowane na kurs obsługi kombajnów zbożowych wszystkich typów. Koszt kursu to 650,00 zł.

Powołanie Komisji Konkursowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, zarządzeniem nr 23/17 z 8 lutego 2017 r., powołała Komisję Konkursową, opiniującą oferty złożone w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2017 roku oraz określenie zasad pracy Komisji. Szczegóły w załączony Zarządzeniu Burmistrza.

Konkurs - pytanie 9

Drodzy miłośnicy Kociewia! Jako że już jutro obchodzić będziemy Światowy Dzień Kociewia, dzisiaj pojawia się ostatnie pytanie konkursowe. Niektórym osobom brakuje tylko jednej odpowiedzi, a więc do roboty! Jutro odbędzie się losowanie wśród osób, które nadesłały co najmniej 5 poprawnych odpowiedzi.  Zostaną one powiadomione drogą mailową. 

  • pies
  • pies

Nowe przepisy w sprawie wycinki drzew

Od 1 stycznia 2017 r. prywatni właściciele nieruchomości mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy na swoich posesjach. Jest jednak warunek - usunięcie drzew czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Istnieją jeszcze inne ograniczenia na terenie prywatnych gruntów. Wszystkie informacje znajdą Państwo w załączniku.

Rozlicz swój PIT-37

Informujemy, że jutro, tj. 10 lutego od godz. 9:00 do 14:00, pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie, będzie rozliczał PIT-y. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do skorzystania z darmowej usługi i pojawienie się w.w. godzinach na Sali Ślubów UMiG Gniew.

Już dzisiaj Światowy Dzień Kociewia

Światowy Dzień Kociewia obchodzony jest od 2007 r. Jako datę kociewskiego święta wybrano dzień 10 lutego. Termin ten ma związek z  wydarzeniami, które miały miejsce w 1807 roku. Trwały wówczas na Pomorzu działania wojenne z udziałem wojsk napoleońskich walczących z pruską armią. W meldunku ppłk. Hurtiga do generała Jana Henryka Dąbrowskiego z dnia 10 lutego padło stwierdzenie o wysłaniu patrolu "ku Gociewiu". Jest to pierwszy znany historyczny zapis o regionie.

Konkursy rozwiązane

Światowy Dzień Kociewia przypada 10 lutego. Z tej okazji od początku lutego na stronie i fanpage’u Miasta i Gminy Gniew prowadzone były konkursy. Dziś nastąpiło oficjalnie rozlosowanie nagród głównych.

Mali Kociewiacy uczą się poznawać swoją małą Ojczyznę

W ramach obchodów Światowego Dnia Kociewia bibliotekę w Gniewie odwiedziły grupy przedszkolne:  „Żabki”, „Biedronki ” i „Słoneczka. Tematem lekcji bibliotecznych przeprowadzonych w książnicy było: „Kociewie – moja mała Ojczyzna”.

Pokaz chińskiej sztuki parzenia herbaty

Dzisiaj, tj. 10 lutego, słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku mieli okazję brać udział w tradycyjnej ceremonii parzenia chińskiej herbaty w wykonaniu senseia Kazimierza Maruta, trenera członków Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie. Tego dnia zgromadzeni w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie studenci, nie tylko kosztowali chińskiego napoju, ale także pogłębiali wiedzę o tamtejszej kulturze i tradycji, wsłuchując się w relację z wyprawy senseia. Z przyjemnością informujemy, że wywiad z panem Kazimierzem Marutem "Podążając śladami karate", znajdą Państwo w lutowym wydaniu Nowin Gniewskich.

Hej kolęda, kolęda...

W poniedziałek, 30 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Pieniążkowie odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek klas I-III. Do konkursu przystąpiło 28 wykonawców – 12 solistów i 5 zespołów. Uczniowie prezentowali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Najczęściej wykonywana kolęda to Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Bal w przedszkolu

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W gniewskim przedszkolu taki bal odbył się 9 lutego.

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

W piątkowe popołudnie, 3 lutego do opaleńskiej szkoły zapraszano babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Tradycja ta, już na stałe wpisana jest w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Informacja dla rolników

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t. j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 ndo 28 lutego 2017 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.

Walentynki w Klubie Seniora

W tym roku, Walentynki w Klubie Seniora, obchodzono w sobotę 11 lutego. Było to spotkanie seniorów, którzy się wzajemnie szanują i lubią przebywać w swoim towarzystwie.

Opłata roczna za grunt oddany w użytkowanie

Referat Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, że do 31 marca 2017 r. należy uiścić opłatę roczną za grunt oddany w użytkowanie wieczyste. Więcej informacji uzyskać można w biurze referatu, bądź pod nr tel. 58 535 79 53.

SILGAN Ćwierćmaraton- zapisy ruszyły

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowych imprezach powiatu tczewskiego. Zapraszamy na IV edycję Silgan Ćwierćmaratonu.  Bieg odbędzie się 27 maja 2017 roku na odcinku 10 540 metrów.

Walentynki po kociewsku

W piątek, 10 lutego z okazji Światowego Dnia Kociewia uczniowie z klas 3a i 3c Szkoły Podstawowej w Gniewie zostali zaproszeni przez animatorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie na kociewskie warsztaty plastyczne. Temat zajęć brzmiał: „Walentynki po kociewsku”. Uczniowie starannie wykonywali serduszka, na których rysowali motywy kociewskie, pamiętając o kolorach Ziemi. Na zakończenie każdy został obdarowany chorągiewką z motywem kociewskim.

Bo nauka nie musi być nudna

W ramach projektu "Dziecko najlepsza inwestycja", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewie mogą pochwalić się nowymi umiejętnościami informatycznymi, jak i technicznymi.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 22 lutego odbędzie się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. W porządku obrad m. in. temat organizacji szkół w Gminie Gniew po wejściu w życie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy na godz. 11.00 do siedziby OSP w Gniewie. Szczegóły w załączonym porządku obrad.

Zgłoś swój projekt

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne do udział w konkursie pn. Inicjatywy społeczne. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: www.program-pit.org.pl/konkurs.

Brak wody w Piasecznie

Z powodu awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Piaseczno, dzisiaj, tj. 14 lutego od godz. 14.00 do czasu usunięcia awarii nastąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

"Piaseczno i okolice w starej fotografii"

Jak wyglądały miasteczka i wioski sto lat temu, jakie postacie, twarze, stroje uchwycił obiektyw starego aparatu, jakie wydarzenia, zwyczaje, miejsca zachowały się na pożółkłych, wyblakłych, ale jakże fascynujących fotografiach. Możesz się o tym przekonać udając się na wystawę pt. "Piaseczno i okolice  w starej fotografii" organizowanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno.  Wystawa będzie czynna od 15 lutego do 15 września br. Zapraszamy serdecznie.

Nikt nie może się dziś złościć, bo nadszedł dzień miłości

Walentynki, to dzień, w którym obdarowuje się osobę lubianą, kochaną drobnymi upominkami tzw. „walentynkami”. Najczęściej wręcza się jej serduszko, jako symbol szczerej przyjaźni czy miłości. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do okazywania  szczególnej radości i życzliwości również dla maluchów z gniewskiego przedszkola.

Zarządzenie burmistrza

Podajemy do publicznej wiadomości zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 14 lutego 2017 r. ws. przyjęcia Rocznego programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Treść zarządzenia oraz wzór oferty realizacji zadania publicznego dostępne w załączniku.

Poznaliśmy zwycięzców Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 12 lutego w Hali Widowiskowo Sportowej w Gniewie odbył się ostatni V turniej XIII Edycji Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym. Do turnieju zgłosiło się tym razem 55 zawodników między innymi z Kwidzyna, Tczewa, Smętowa Granicznego, Starogardu Gdańskiego, Subków, Gdańska, Rudna, Gniewu, Sztumu, Tychnów, Postolina, Pelplina, Dąbrowy i Nicponii. Łączna liczba sklasyfikowanych zawodników w całym turnieju to 86 osób. Zwycięzcą turnieju został gniewianin Bartosz Zabrocki.

Światowy Tydzień Jaskry

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry Polskie Towarzystwo Okulistyczne zaprasza serdecznie do włączenia się w akcję pn. "Polscy okuliści kontra jaskra", która odbędzie się w sobotę, 18 marca od godz. 9:00 do 15:00 w poradniach okulistycznych na terenie całego kraju, które wezmą udział w wydarzeniu. Tego dnia placówki te będą wykonywały badania przesiewowe w kierunku jaskry.Z badań skorzystać będą mogli wszyscy Ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez co najmniej rok i nie chorują na jaskrę.

Czas iść na bal

We wtorek, 14 lutego w gniewskim gimnazjum odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych. Wcześniej uczniowie na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowywali dekoracje i różne rekwizyty. To dzięki nim, tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd pomieszczenia wprowadził młodzież w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie!

Skocz po dobrą zabawę!

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich fanów deskorolki i dobrej zabawy na tegoroczne otwarcie sezonu na gniewskim skateparku z Zakładem Produkcji Kruszyw. W programie konkurs SKATE oraz piknik miejski i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Startujemy 13 maja o godz. 14:00 na skateparku Weber SKOK przy Gminnym Ośrodku Sportu w Gniewie. Szczegóły dostępne na załączonym plakacie.

Gimnazjaliści lubią czytać

Po raz kolejny w gniewskim gimnazjum odbył się Konkurs Czytelniczy. Skierowany był do wszystkich uczniów, a w szczególności do miłośników czytania. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie fragmentu swojej ulubionej książki, którą przeczytało się kiedyś lub całkiem niedawno. Głośne czytanie i prezentacja tekstu publicznie nie jest tak łatwa, jakby się to mogło wydawać, czytając w domowym zaciszu. W tym roku niepokonane okazały się Julia Simon, Agata Górska i Daria Kordowska. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Rywalizacja na opaleńskim lodowisku

W ubiegłym tygodniu, od 7 do 10 lutego, na lodowisku przy ZS Opalenie obchodzono święto sportów zimowych. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w grze w hokeja i  short tracku. Po zakończonych zawodach nadszedł czas rozrywki. Uczestnicy Balu Przebierańców zaskoczyli wszystkich wspaniałymi strojami. Natomiast w walentynki, 14 lutego, gimnazjaliści przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów tor przeszkód na lodzie. Poznaj najlepszych łyżwiarzy.

"Mistrz Przedszkolak" w Opaleniu

Trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu. Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. W ramach unijnego programu „Mistrz Przedszkolak” na maluchy będą też czekały dodatkowe zajęcia, m.in. sportowe i teatralne. Na działania te Zespół Szkół w Opaleniu wraz z Urzędem Miasta i Gminy Gniew pozyskali ponad 400 tys. dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Jedyna pociecho duszy i serca mego!"

W święto zakochanych, tj. 14 lutego, w gniewskiej podstawówce, której patronem jest Król Jan III Sobieski, nie mogło zabraknąć opowiadań o wielkiej miłości Króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Ponadto, jeszcze przed Walentynkami, w szkole stanęła skrzynka na listy, do której wrzucano kartki z życzeniami dla swoich sympatii, kolegów, koleżanek i nauczycieli.

Przekaż 1% swojego podatku

Zbliża się czas rozliczeń zeznań podatkowych. To idealna okazja, aby 1% swojego podatku przekazać Organizacjom Pożytku Publicznego. Oprócz osób fizycznych, które można wspomóc, podatek przekazać można także na różne instytucje. Zachęcamy w szczególności do oddawania podatku na organizacje i osoby potrzebujące z terenu gminy Gniew. Niektóre z nich publikujemy poniżej.

Siłownia w Gniewie bogatsza o nowy sprzęt

Mieszkańców Miasta i Gminy Gniew uprzejmie informujemy, że Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie doposażył siłownię w dodatkowy sprzęt do ćwiczeń siłowych, tj. bramę kulturystyczną, maszynę Smitha oraz dwie maszyny do kształtowania mięśni nóg. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 22.046,00 zł brutto,  gdzie kwotę 2.049,00 zł brutto stanowiły środki od anonimowego darczyńcy, z którym rozmowy prowadził Radny Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt. Za okazaną pomoc pracownicy GOS bardzo dziękują i serdecznie zapraszają do korzystania z siłowni.

Bądź bliżej biznesu z tczewskim Domem Przedsiębiorcy

Przedstawiamy Państwu informacje o wydarzeniach organizowanych przez Dom Przedsiębiorcy w Tczewie w najbliższym czasie. Przedsiębiorco, zapoznaj się z programem spotkań.

Brzuchomówca z "Mam Talent" w gniewskim przedszkolu

Dzisiaj, tj. 17 lutego gniewskie przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Piotr Boruta–brzuchomówca, uczestnika programu "Mam Talent". Artysta wraz ze swoim włochatym przyjacielem Czocherem rozweselał dzieci przede wszystkim zabawnymi dialogami, magicznymi sztuczkami oraz skoczną muzyką.

Kaszubskie Stolemy odwiedziły Gniew

W sobotę, 18 lutego gościliśmy w Gniewie uczestników XII Zimowego Rajdu Pomorskiego PTTK "Stolemy 2017", którzy pieszo, na rowerach, a nawet w kajakach przemierzali ziemię pomorską. Grupa 60 rajdowców zwiedziła gniewską twierdzę poznając bogatą historię tego miejsca, po czym wyruszyła w dalszą drogę. Dziękujemy za odwiedziny.

Dar krwi, dar bezcenny

W piątek, 17 lutego przed gniewską OSP odbyła się akcja oddawania krwi. Specjalny krwiobus odwiedziły 24 osoby chętne oddać krew, jednakże nie wszyscy mogli podzielić się tego dnia swoja kroplą życia. Pozytywnie procedury kwalifikacyjne do oddania krwi przeszło 17 dawców, którzy oddali 7,65 litra bezcennego leku. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną tego typu akcję, która odbędzie się w maju br.

Zakończenie rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę, 19 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia XIII edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Gniewie. Lider rozgrywek Keramzyt Szprudowo I w ostatniej kolejce nieoczekiwanie zremisował z drużyną Vitis Ogrody. Potknięcie to spowodowało, że na pozycję lidera nieoczekiwanie trafiła drużyna VIP Kopernik. Wszystkim uczestnikom rozgrywek, dziękujemy za serce włożone w grę i sportowe emocje.

Znasz tego psa?

W piątek, 17 lutego, na ul. Gniewskie Młyny w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Piłka to… dwudziestościan ścięty

Przedstawiamy dziś Państwu kilka wiadomości z życia gniewskiej podstawówki. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie w ostatnich tygodniach m.in. brali udział w nietypowych zajęciach matematycznych, przyrodniczych, czy też poznawali tajniki powstawania filmów.

Dla Klaudii!

Dzisiaj,  od godz. 18:00 do 20:oo w Hali GOS w Gniewie trwać będzie Charytatywny Maraton Fitness dla Klaudii! Podczas imprezy będziesz mógł wspomóc rehabilitację Klaudii Jabłońskiej, ale także spędzić miło czas na wspólnej zabawie. Jeżeli maraton fitness nie jest dla Ciebie atrakcją, na pewno tego dnia znajdziesz również coś dla siebie. No bo kto nie lubi słodkości? Przepyszne ciasta i wypieki - tego dnia będziesz mógł skosztować je wszystkie, nie mając żadnych wyrzutów sumienia. Podczas imprezy będzie można także wziąć udział w licytacjach. Zapraszamy!

Gdy amor śpi - miłość płata figle

Walentynki, to dzień wyjątkowy. W Szkole Podstawowej w Pieniążkowie, 14 lutego odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Gdy amor śpi-miłość płata figle", oczywiście z okazji święta zakochanych. Natomiast, gdy już mali aktorzy zeszli ze sceny, rozpoczęła się dawno oczekiwana zabawa karnawałowa.

Pomieszczenia pięknieją

Nieprzerwanie trwają prace remontowe w przedszkolu w Opaleniu w ramach projektu "Mistrz Przedszkolak". Pomieszczenia placówki są całkowicie przebudowywane, a kiedy prace te się zakończą powstaną nowe miejsca przedszkolne. Aktualnie ma kontynuowany montaż płyt kartonowo-gipsowych, tym samym pomieszczenia zyskują nowe oblicze. W budynku szkoły natomiast, już w marcu wielkie otwarcie laboratorium chemiczno-biologicznego. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W karnawale super bale!

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W poniedziałek, 13 lutego w Zespole Szkół w Opaleniu odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III SP w Opaleniu. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Zabawie nie było końca.

Kurs tworzenia stron internetowych

Podczas ferii zimowych uczniowie Zespołu Szkół w Opaleniu mogli zapoznać się z dwoma językami służącymi do tworzenia nowoczesnych witryn internetowych: HTML5 oraz CSS3. W czasie zajęć uczniowie stworzyli podstawy własnych witryn oraz nauczyli się jak za pomocą protokołu FTP umieścić je w bezpłatnych serwisach hostingowych. Zobacz efekty ich pracy.

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że osoby które planują w bieżącym roku usuwać wyroby zawierające azbest mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich demontaż, transport i unieszkodliwienie w terminie do 4 kwietnia 2017 r. Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.bip.gniew.pl oraz w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska (pok. 208) Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Więcej informacji w powyższej sprawie można uzyskać pod nr tel.: 58 530 79 70.

Z życia piaseckiego przedszkola

Zima nie musi być nudna. Zimowe miesiące stwarzają warunki do najróżniejszych zabaw, zarówno w przedszkolu, jak i w plenerze. Dzieci z piaseckiej placówki uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach ruchowych, muzycznych czy zajęciach plastycznych,  inspirowanych białą porą roku. Gdy sprzyjała pogoda, nie zabrakło również zabaw na śniegu. W ten chłodny czas, maluchom stworzono ciepłą atmosferę w walentynki. Od rana był to dzień pełen emocji. Najpierw dzieci wzięły udział w koncercie umuzykalniającym Leszka Boliboka w Domu Kultury, po czym rozpoczęły zabawę walentynkowo-karnawałową. Zachęcamy do obejrzenie zdjęć z tych wydarzeń.

Karnawał w Polskim Gronowie

16 lutego w Szkole Podstawowej w Polskim Gronowie odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli w kwestii strojów karnawałowych. Można było podziwiać księżniczki, bohaterów komiksowych, zwierzątka, a nawet roboty. Pomiędzy tańcami przy dobrej muzyce dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach, m.in. w tańcu z balonami i tańcu ze smokiem. W międzyczasie chętni korzystali z ozdobnego malowania twarzy, jako uzupełnienia karnawałowego kostiumu. Dodatkową niespodzianką była zumba, którą poprowadziły dziewczęta z klasy szóstej.

Komórki do zbiórki

W Waszych szufladach i innych zakamarkach zalegają stare, zużyte, zepsute i nikomu już niepotrzebne telefony, które jedynie zbierają kurz? Zamiast wyrzucać je do śmieci, weź udział w zbiórce używanych telefonów komórkowych organizowanej przez Centrum Aktywnych Gniew oraz Eko-Centrum Heliantus i pomóż środowisku. Zbiórka mająca miejsce w Pracowni Orange w Gniewie, przy Pl. Grunwaldzkim 45, trwać będzie do 12 maja 2017 r. Zapraszamy do udziału w akcji!

KS Mewa wygrywa Halowy Turniej o puchar Burmistrza Kwidzyna

Na początku lutego, w hali przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie, rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dzieci o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn. Organizatorem było Rodło Kwidzyn. W turnieju rocznika 2005 triumfowała Mewa Gniew, prowadzona przez Marka Kleistera, która w finale pokonała 3:0 drużynę Rodło I Kwidzyn, prowadzoną przez Jacka Graczyka. Trzecie miejsce wywalczyła Wda Świecie.

Gratka dla łyżwiarzy

Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież na wyjazd rekreacyjno-sportowy na kryte lodowisko w Hali Olivia w Gdańsku, który będzie miał miejsce w sobotę, 4 marca o godz. 8:00. Koszt wyjazdu to 20 zł. Szczegóły na załączonym plakacie.

Zostań mistrzem ortografii!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zaprasza wszystkich pogromców ortograficznych pułapek na kolejną, XIII edycję Gniewskiej Klasówki Ortograficznej o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Gniewskiej. Zmierz się z trudnościami języka ojczystego, klasówka już w najbliższy czwartek, 23 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. I Ty możesz zostać mistrzem!

Ul. Czyżewskiego nocą bez wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że 22 lutego od godz. 22.00 do godz. 2.00 dnia następnego, z powodu prac instalacyjnych na sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Czyżewskiego w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się dzisiaj, 22 lutego br. o godz. 11:00, burmistrz nie przyjmie interesantów. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 24 lutego w godz. od 8:00 do 11:00.

Uwaga na oszustów

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż nie ma nic wspólnego z, rozsyłanymi pocztą elektroniczną, wezwaniami do zapłaty za potwierdzenie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy. Autor maili, podszywając się pod MRPiPS, domaga się wpłaty 365 zł na podane konto, na poczet potwierdzenia wpisu do Rejestru.

Nowe służby skarbowe

Urząd Skarbowy w Tczewie informuje, że 1 marca 2017 roku zostanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. W załączeniu znajdą Państwo list otwarty Szefa KAS - Pana Mariana Banasia, zawierający informacje na temat reformy, powodów jej przeprowadzenia oraz jej celów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią listu.

Turniej trzech województw

We wtorek, 21 lutego w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z trzech województw: Publiczne Gimnazjum Susz (Warmińsko – Mazurskie), Publiczne Gimnazjum Nowe (Kujawsko – Pomorskie), Zespół Szkół Katolickich Tczew (Pomorskie) oraz dwie drużyny gospodarzy Gimnazjum Gniew, dziewczęta klas I i III.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej już 27 lutego

W najbliższy poniedziałek, 27 lutego w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki, o godz. 15.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie. Rajcy głosować będą tego dnia nad projektem uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach.

Strażacy zapraszają!

Nie pozwól sobie na niedzielną nudę. Wstań z kanapy, wyłącz telewizor i dołącz do wspólnej zabawy z gniewskimi druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zobacz Gniew z lotu ptaka, poznaj ciężką, ale jakże fascynującą prace strażaków i przez chwilę poczuj się jednym z nich, a przy okazji pomóż Klaudii Jabłońskiej w jej ciężkiej walce o powrót do sprawności sprzed wypadku. Do zobaczenia w niedzielę przy gniewskiej strażnicy, walczymy dla Klaudii od godz. 12:00 do 14:00. Nie może Cię zabraknąć.

Wyłoniono najmłodszych Mistrzów Ortografii

Dzisiejszego ranka poznaliśmy najmłodszych mistrzów języka polskiego, natomiast o godz. 16:00 z wyzwaniem ortograficznym zmierzą się starsi mieszkańcy naszej gminy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się wyzwań, na tegoroczne dyktando, do Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. Nim poznamy laureatów wszystkich kategorii, przedstawiamy Państwu Mistrzów Ortografii Szkół Podstawowych z terenu Miasta i Gminy Gniew.

Gramy dalej!

Drużyna Gimnazjum w Gniewie, 14 lutego wzięła udział w kolejnej rozgrywce w ramach II edycji Pomorskich meczów Matematycznych, tym razem już w rundzie pucharowej. Po zaciętej walce z rywalami z Gimnazjum w Suminie uczniowie gniewskiego gimnazjum znaleźli się w ćwierćfinale turnieju, czyli wśród ośmiu najlepszych drużyn. Gratulujemy serdecznie naszym reprezentantom, a Państwa zapraszamy do kibicowania - kolejny mecz rozegrany zostanie 1 marca.

Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego - wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności

Na podstawie pisma Powiatowego Lekarza Weterynarii informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem www.minrol.gov.pl w zakładce Informacje – informacje branżowe – aktualności) została zamieszczona zaktualizowana informacja dla rolników i innych podmiotów pt. Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego – wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności. Szczegółowe informacje dostępne również w załączniku.

Dyktando 2017

O tym, jak po brzydkiej zimie zakrólowała w Polsce wiosna hojnie obdarzając świat oraz wielkich podróżach, będących marzeniem Anatola pisali najmłodsi uczestnicy XIII edycji zmagań o tytuły Małego Mistrza oraz Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Gniew, które odbyły się, 23 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej książnicy. Tego samego dnia, tuż po godzinie 16:00 z pułapkami języka ojczystego, zmierzyli się starsi mieszkańcy naszej gminy. Poznaj tegorocznych Mistrzów Ortografii.

Przedszkolaki, jak mali ratownicy

Dzisiaj, tj. 24 lutego trzej druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odwiedzili gniewskie przedszkole. Wizyta miała na celu zapoznanie dzieci z ogólnopolskimi numerami alarmowymi oraz przekazania informacji, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia. Najmłodszym zaprezentowano również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Kongres Kultury Pomorskiej- zaproszenie

W 2016 roku, w serii debat w cyklu "Mapa i terytorium" dokonano rozpoznania, które stało się bazą do przygotowania Kongresu. W ramach cyklu "Region: Identyfikacja" zostaną zaprezentowane efekty tych działań, m.in. Mapa kultury pomorskiej oraz wyniki ankiety Kultura na Pomorzu, która została przeprowadzona we wszystkich gminach województwa pomorskiego. Spotkanie w  w Kwidzynie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych kulturą w powiatach: gdańskim, kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim i tczewskim. Chodzi o silną, aktywną reprezentację osób, którą chcą mieć wpływ na kształt kultury w regionie, jaki wszyscy tworzymy.

Zajęcia polisensoryczne

Od stycznia w szkole podstawowej w Gniewie odbywają się zajęcia polisensoryczne. Terapia Integracji Sensorycznej ma postać ukierunkowanej zabawy, w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że tworzy zajęcia wspólnie z terapeutą. Podczas terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności. Cel terapii skoncentrowany jest raczej na poprawie integracji pomiędzy zmysłami w układzie nerwowym. W pracy tą metodą terapeuta stymuluje zmysły dziecka oraz usprawnia takie zakresy jak np.: motoryka mała, motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Z życia gniewskiej podstawówki

Ostatni tydzień bogaty był w wydarzenie w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dzieci nie tylko obchodziły tłusty czwartek, czy bawiły się przy karnawałowych rytmach, ale też spotkały się z ornitologiem i przeprowadzały eksperymenty.

Podążając śladami karate

Przedstawiamy Państwu wywiad z gniewianinem, Kazimierzem Marutem, na co dzień związanego z gniewskim Klubem Karate Tradycyjnego, z kolejnej wyprawy marzeń. Tym razem, w poszukiwaniu korzeni karate, udał się do południowych prowincji Chin, gdzie przez prawie dwa tygodnie żył tamtejszym życiem oraz zwiedził wiele fascynujących miejsc. Relacja z podróży sensei'a ukazała się również w lutowym wydaniu Nowin Gniewskich.

Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy z Pracodawcami

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zaprasza na spotkanie „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy z Pracodawcami”. Konferencja odbędzie się 14 marca na zamku w Gniewie. W programie m.in. usługi i instrumenty rynku pracy oferowane przez PUP Tczew, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, zatrudnianie cudzoziemców w powiecie tczewskim.

UWAGA! Oszuści wciąż aktywni

W ostatnim czasie do różnych instytucji trafiają przesyłane pocztą elektroniczną maile. Autor, podszywając się pod Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, domaga się wpłaty pieniędzy na podane poniżej konto, na poczet potwierdzenia wpisu do Rejestru. Informujemy, że MRPiPS nie ma nic wspólnego z rozsyłanymi pocztą elektroniczną wezwaniami do zapłaty. To próba wyłudzenia pieniędzy.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano luty 2017, dostępny jest w załączniku.

Obudźmy Kasię

Gmina Gniew od lat współpracuje ze studentami i kadrą Uniwersytetu Technologiczo-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Dziś zwrócili się oni do nas z prośbą o rozpowszechnienie informacji o aukcjach obrazów prowadzonych na rzecz jednej ze swoich pracownic, Kasi Przygody. Kobieta po komplikacjach poporodowych zapadła w śpiączkę. Pomóżmy obudzić Kasię!

Wielki Post

Dzisiaj, w środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu w kościele katolickim. W gniewskiej parafii to również czas rekolekcji. W Środę Popielcową msze święte odbędą się o godz. 6.15, 8.00, 11.00, o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18.00, na którą szczególnie zaproszona jest młodzież, przygotowująca się do bierzmowania.

Ogłoszenie

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 16 lutego 2017 r. Zarządzeniem Nr 27/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016r. poz. 2147 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 lutego 2017r. Zarządzeniem Nr 28/17 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Jak w bajce

W piątek, 24 lutego gniewskie przedszkole odwiedzili niezwykli goście - bohaterowie bajki „Kraina Lodu”. Anna, Elsa i Olaf przeprowadzili warsztaty taneczne . Podczas trwania spektaklu dzieci żywiołowo reagowały na bohaterów bajki. Barwnemu spotkaniu towarzyszyły kolorowe korowody, kółeczka, pląsy w rytm muzyki z filmu. Nie zabrakło również, wspólnie odśpiewanej piosenki pt. ”Mam tę moc”. Uśmiech na twarzach dzieci był najlepszym odzwierciedleniem tej wspaniałej, bajkowej imprezy.

Ogłoszenie ws. przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w poniedziałek, 10 kwietnia o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Gniew, pl. Grunwaldzki 1 (pokój 109) odbędzie się trzeci i czwarty ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Informacja dla interesantów

Informujemy, że z powodu nieobecności, dzisiaj, tj. 1 marca 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska nie przyjmie interesantów. Zapraszamy na spotkania w piątek, w godz. od 8.00 do 11.00.

Reforma oświaty – już dziś kolejna sesja

Nad uchwałą w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, czyli przekształceniem Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w ośmioletnią szkołę podstawową, Rada Miejska w Gniewie obradowała już dwukrotnie. Dotychczas nie została podjęta jeszcze żadna decyzja. Dzisiaj, w piątek 3 marca, po raz kolejny radni pochylą się nad organizacją sieci szkół w Gniewie po reformie oświaty. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na godz. 15.00 do Sali Konferencyjno-Bankietowej „Wiślana” w Gniewie.

Szkolenie dla rolników

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie w związku z Ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników organizuje szkolenie pn. „Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”. Szkolenie odbędzie się 17 marca o godz. 10.00 Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Serdecznie zapraszamy.

Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Kobiet 2017

W  niedzielę, 5 marca, w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej piłki siatkowej z okazji zbliżającego się "DNIA KOBIET". Do rywalizacji przystąpiło aż 12 żeńskich drużyn z Tczewa, Pelplin, Susza, Nowego i Gniewa. Zespoły podzielono na 4 grupy w, których rozgrywano mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

  • Znasz tego psa?

Kondolencje

Pani Halinie Górskiej i całej Rodzinie wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci Męża składają byli współpracownicy Szkoły Podstawowej w Kursztynie.

KS Mewa na podium

W niedzielę, 18 lutego na hali miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim odbył się kolejny turniej z cyklu KP Starogard CUP. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowało 10 zespołów z rocznika 2005 i 2004, a wśród nich nie zabrakło młodych adeptów gniewskiej Mewy. Mewa Gniew ukończyła turniej na 2 miejscu. Brawo Wy!

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.