Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Czarne Wilki wygryzły rywali

W niedzielę, 27 sierpnia na gniewskim Orliku, w ramach akcji wakacyjnej prowadzonej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się ostatni turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych, IX Pucharu Lata 2017. W rywalizacji udział wzięło aż 10 drużyn. Szczegóły w załączniku.

Oddaj głos na naszą twierdzę!

Miło nam poinformować, że Zamek w Gniewie znalazł się w ogólnopolskim etapie sondy na najlepsze zamki i pałace w Polsce. Głosować można od dziś do 15 września na stronie: https://www.polska.travel/pl/hity-zamki-i-palace. Zapraszamy!

Przerwa w dostawie wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że w związku z trwającymi pracami, 5 września (wtorek) w godz. 11-15 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody dla ulic Zamkowa, Górny Podmur, Brzozowskiego i Boczna w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. Jednocześnie przypominamy, że jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o planowanych przerwach w dostawie wody, skorzystaj z bezpłatnej usługi powiadomień SMS.  Szczegóły na: www.inwest-kom.pl/index.php/sms-woda.

Zakończyło się Narodowe Czytanie 2017

Od przysłowiowej "deski do deski" gniewianie przebrnęli przez dramat w trzech aktach. Lekturą Narodowego Czytania 2017 było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Ze względu na pogodę Czytanie odbyło się w sali kameralnej biblioteki, ale dzięki nagłośnieniu, treść lektury słyszano na całym gniewskim rynku.

Potrzebna pomoc – zaginęła suczka Pętla

Właściciele 16-letniej Pętli proszą o pomoc w znalezieniu psiaka. Ostatni raz czworonóg widziany był w Zblewie. Za pomoc w odnalezieniu właściciele przewidzieli nagrodę. 

Wieści z SP 1 Gniew

Od wczesnych godzin rannych w poniedziałek 4 września boisko wypełniało się dziećmi. Również na korytarzach rozbrzmiewał gwar uczniów. O godzinie 9.00 dyrektor Hanna Sobierajska uroczyście oznajmiła, że rozpoczął się nowy rok szkolny. Po oficjalnej części uczniowie,  rodzice i przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w nietypowym  programie artystycznym w wykonaniu nauczycieli.

Keramzyt wygrywa z Rodłem, Mewa pokonuje Orła

Zwycięstwami gospodarzy zakończyły się spotkania drużyn z naszej gminy w ramach rozgrywek klasy A i klasy B. Cieszą się z tego faktu sympatycy Keramzytu Szprudowo i Mewy Gniew, gdyż te zespoły rozgrywały w miniony weekend swoje mecze w Gniewie. W roli gościa wystąpił natomiast Sobieski Gniew, który uległ w Straszewie, miejscowym Czarnym.

Bardzo ciekawie zapowiadała się sobotnia rywalizacja w rozgrywkach klasy A, gdzie Keramzyt Szprudowo podejmował kwidzyńskie Rodło. Obie ekipy po 3. kolejkach legitymowały się dorobkiem 4 punktów. Chcąc zatem utrzymać dystans do czołówki, zarówno jedni, jak i drudzy musieli wygrać ten mecz. Zebrani, na trybunach gniewskiego obiektu kibice, w pierwszej części gry nie zobaczyli bramek. Oba zespoły próbowały stwarzać sobie okazję strzeleckie, jednak żadna z nich nie została skutecznie wykończona. Podobnie wyglądałaby druga odsłona tego pojedynku, jednak w 69. minucie jeden z zawodników Keramzytu został sfaulowany w polu karnym gości, a sędzia wskazał „wapno”. Do piłki podszedł Patryk ORZECHOWSKI i wyprowadził na prowadzenie podopiecznych Krzysztofa Rutkowskiego. Walka trwała do końca, ale wynik nie uległ już zmianie. Po końcowym gwizdku piłkarze ze Szprudowa mogli cieszyć się z kolejnego, ligowego zwycięstwa, które pozwoliło im wskoczyć na 6. miejsce w tabeli.

Keramzyt Szprudowo – Rodło Kwidzyn 1:0 (0:0)
Bramka dla Keramzytu: 1:0 –Orzechowski 70’
Skład Keramzytu: Bzowski – Gleizner, Karaś, Czapiewski (49’ Eggert), Gardzielewski, Szyszkowski, Borys (66’ Gajewski), Wójcik, Tylko (46’ Baranowski), Orzechowski (78’ Kozieł), Ogórek

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Kolejne punkty na swoje konto dopisali także piłkarze Mewy Gniew. Podopieczni Marka Kleistera pokonali Orła Radziejewo aż 7:2 i w tabeli klasy B, legitymują się na razie kompletem punktów. W niedzielne popołudnie zespół Mewy od początku spotkania narzucił swoje warunki i nie pozwolił gościom na zbyt wiele. Po 20 minutach spotkania bramkarz Orła trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Dwa razy pokonał go Dawid DANOWSKI, a jedno trafienie dołożył Maciej CHYŁA. Goście w pierwszej części odpowiedzieli jedną bramką. Po przerwie Mewa nie zwalniała tempa – najpierw prowadzenie podwyższył Bartosz FABISZEWSKI, a następnie kolejne trzy trafienia "dorzucił" CHYŁA, ustalając wynik meczu na 7:2. Tym zwycięstwem drużyna trenera Kleistera umocniła swoją pozycję w czołówce tabeli.
Nadal na pierwsze punkty czeka Sobieski Gniew. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego w niedzielę udał się do Straszewa, gdzie rywalizował z Czarnymi. Gospodarze podeszli do meczu profesjonalnie i od początku starali się zdominować rywali. Sobieski, nie był w stanie tego dnia nawiązać równorzędnej walki z drużyną Czarnych, o czym świadczy wynik końcowy tego pojedynku - 8:0. Na wynikach zespołu, trenera Pyrkowskiego nadal odbija się rewolucja kadrowa, do jakiej doszło latem, po spadku z klasy A Sobieskiego.

 Mewa Gniew – Orzeł Radziejewo 7:2 (3:1)
Bramki dla Mewy: 1:0 - Danowski 6’, 2:0 – Danowski 13’, 3:0 – Maciej Chyła 18’, 4:1 – Fabiszewski 49’, 5:1 – Maciej Chyła 60’, 6:2 – Maciej Chyła 76’, 7:2 – Maciej Chyła 83’
Skład Mewy: Głowiński – Górski (46’ Grzegorz Danowski), Fabiszewski (84’ Karczyński), Głowala (46’ Konieczny), Mariusz Chyła (76’ Kołodziejczyk), Maciej Chyła, Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Mitlewski, Dawid Danowski

Czarni Straszewo – Sobieski Gniew 8:0 (3:0)
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Kaczniewski, Szulik, Janicki, Woźniak, Heubner, Bryska, Grzyb, Torłop, Vogler, Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421

 Grała młodzież…

Junior B1
Sobieski Gniew – Błękitni Stare Pole 1:2

Junior C1
Supra Kwidzyn - Sobieski Gniew 7:1

Junior C2
Spójnia Sadlinki – Mewa Gniew 1:9

Junior D1
Keramzyt Szprudowo – AP Malbork 0:2

Junior D2
Sobieski Gniew – Jedynka Pelplin 0:17

 

Data publikacji: 2017-09-05 09:13

Bajecznie i chemicznie pożegnali wakacje

Wakacje pełne wrażeń w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina dobiegły końca. Aby podsumować ten czas radości, wspaniałych przygód i nauki poprzez zabawę do przedszkola przybyła grupa naukowców, która wykonała pokazy chemiczne dla małych miłośników wiedzy.

Baśkarska fantazja zwyciężyła

Wczoraj, 4 września w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbyło się podsumowanie wielkich baśkarskich zmagań, których liderem okazał się Tomasz Poleszak. Podczas spotkania nagrodzono najlepszych zawodników gniewskiej ligi „Baśki” oraz, nie tracąc czasu, rozpoczęto przygotowania do kolejnych zawodów zasiadając do wspólnej gry.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Informacje o emeryturze na poczcie

W związku z tym, że 1 października wejdą w życie przepisy o obniżeniu wieku emerytalnego, w części placówek Poczty Polskiej pojawią się dyżurne stanowiska ZUS, w których będzie można zasięgnąć informacji na ten temat.

Podczas wakacji w Opaleniu

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży od zajęć szkolnych. Czas pełen prawdziwych przeżyć zapewnił ośrodek kultury w Opaleniu. Każdy mógł wybrać dla siebie to w czym jest dobry, czym się interesuje i co lubi.

Pozaszkolne zajęcia w Opaleniu

Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych organizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. W ofercie znalazły się podstawy nauki gry na gitarze, warsztaty kulinarne, warsztaty taneczne, warsztaty teatralne z cieniem, warsztaty z fireshow, aerobik (również dla starszych). Zapisy do 15 września. Więcej informacji u opiekuna świetlicy Barbary Rajkowskiej.

Spełnij swoje marzenia

Od 1 września do 22 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu grupa osób pn. Dzieci Klubu realizować będzie projekt pod nazwą „Zatańczyć z cieniem”. Organizatorzy gorąco zachęcają do uczestnictwa w: warsztatach teatru cienia, warsztatach tanecznych (dla najmłodszych ,,hip-hop", dla starszych zumba), pokazach tańca i cienia podczas Balu Wszystkich Świętych, Zabawy Andrzejkowej oraz Dnia Wolontariusza.

Sportowe zakończenie wakacji z UKS Olimpia

W piątek, 1 września Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia” zorganizował sportowe zakończenie wakacji. W tym dniu, wspólnym turniejem tenisa stołowego, podsumowano okres letni, który dla gniewskich tenisistów był nie tylko odpoczynkiem, ale aktywnym okresem przygotowań do nowego sezonu sportowego.

Oferty pracy w zakładzie Rolls-Royce Poland

Rolls-Royce Poland prowadzi rekrutację na stanowiska spawacza elektrycznego, operatora CNC oraz montera konstrukcji stalowych. Zainteresowane podjęciem pracy osoby mogą składać dokumenty aplikacyjne do 31 grudnia. Szczegóły w załącznikach.

Informacja dot. nagrania z sesji Rady Miejskiej

Z powodu problemów technicznych z nagraniem video z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gniewie, materiał z obrad radnych zostanie opublikowany w późniejszym czasie – tuż po usunięciu awarii pliku. Za utrudnienia przepraszamy!

Sobieski u siebie, Mewa i Keramzyt na wyjazdach

Najbliższy weekend to termin rozegrania 5. kolejki spotkań w ramach rozgrywek klasy A i B Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem na boisku w Gniewie, sympatycy piłki nożnej, będą mogli zobaczyć pojedynek Sobieskiego z WKS Lignowy Szlacheckie. Zarówno Mewa, jak i Keramzyt tym razem wybiorą się w podróż. Piłkarze ze Szprudowa zagrają na wyjeździe z Relaxem Ryjewo, natomiast gniewski zespół uda się do Borkowa na mecz z Orłem. 

Odpust Narodzenia NMP

Zapraszamy wszystkich wiernych na Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie. W tym roku uroczystości odpustowe rozpoczną się w sobotę, 9 września, a zakończą się w niedzielę, 17 września, dożynkami gminnymi.

Budowa chodnika przy parku

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 234 polegająca na budowie chodnika przy ul. Gniewskie Młyny. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a zadanie wykonuje firma Produkcja Handel Usługi Jarosław Andrych z Lubichowa. Prace potrwać powinny ponad dwa miesiące.

Krajowa Izba Kominiarzy przestrzega

Przedstawiamy państwu komunikat prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2017/2018.  Przypominamy jednocześnie właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Zawody wędkarskie

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie organizuje w niedzielę, 17 września, zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Zmagania odbywać się będą na wodach jeziora Rakowieckiego. Start godzina 6.20.  

 • plakat

IV Przegląd Chórów Pomorskich

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w IV Przeglądzie Chórów Pomorskich, który odbędzie się dnia 21 października w kościele pw. WNMP w Nowej Cerkwi (gm. Morzeszczyn).Jak co roku uczestnikami przeglądu mogą być amatorskie chóry dziecięce, młodzieżowe i dorosłe, działające przy parafiach, domach kultury, bibliotekach, szkołach i innych instytucjach na terenie województwa pomorskiego.

Strefa kibica i piknik w Szprudowie

W sobotę, 2 września, w świetlicy wiejskiej w Szprudowie na czas trwania meczu Polska-Dania została zorganizowana "Strefa Kibica”. Natomiast dzień później w tym samym miejscu odbył się "Piknik - zakończenie lata". Pomimo złej pogody w dobrej atmosferze i wspaniałej oprawie muzycznej, bawiono się do późnych godzin wieczornych. Sołtys Małgorzata Gajewska bardzo dziękuje mieszkańcom za udział w tych wydarzeniach.

Polska z góry - głosuj na Gniew

Telewizja Planete Plus organizuje konkurs "Polska z góry", dzięki któremu zwycięskie polskie miasta mogą zostać sfilmowane przez ekipę kanału, a następnie pokazane w specjalnym odcinku programu telewizyjnego. W konkursie udział bierze również Gniew, dlatego też gorąco zachęcamy do oddawanie głosów. Szczegóły na temat konkursu oraz wykaz miejscowości, na które można oddać głosy znajdują się TUTAJ.

Nowa elewacja świetlicy wiejskiej w Nicponi

Nowy wygląd zyskała świetlica wiejska w Nicponi. W sierpniu dokończono rozpoczętą w ubiegłym roku elewację budynku. Koszt prac wyniósł łącznie ok. 8 tys. złotych. Tegoroczne prace wykonała firma Tomasza Damrata Tom-Bud. Niebawem we wsi rozpocznie się też budowa 150 mb chodnika, prowadzącego do mostka na Wierzycy. Inwestycja ta zrealizowana będzie ze środków Funduszu Sołeckiego.

Piknik Cysterski w Gdańsku, a Jarmark Cysterski w Pelplinie!

Kim byli cystersi? Co znaczy łacińska sentencja „ora et labora”. Czym zajmuje się skryba? Odpowiedzi na te inne pytania odpowiedź znajdziesz podczas Pikniku Cysterskiego, na który serdecznie zaprasza Ciebie wraz z całą Twoją rodziną Lokalna Organizacja Turystyczna "KOCIEWIE". Spotkajmy się pod Bramą Wyżynną w Gdańsku, 12 września w godzinach od 13.00 do 18.00.

Wyróżnienie dla Rakowca

Z przyjemnością informujemy, że wieniec dożynkowy z Sołectwa Rakowiec otrzymał wyróżnienie podczas Dożynek Województwa Pomorskiego, które odbyły się w ubiegłą niedzielę, 10 września w Starym Dzieżgoniu. Gratulujemy, wieniec jest na prawdę piękny.

Za jeden uśmiech Matki

Uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zgromadziły w Piasecznie tysiące wiernych. Obchody te potrwają do przyszłej niedzieli, 17 września. Każdego dnia modlić się będą różne grupy: rolnicy, nauczyciele, chorzy, dzieci i młodzież, kapłani.

Spotkania pod klonem

Po raz drugi młodzi mieszkańcy Starego Miasta poznawali walory przyrodnicze gniewskiej fosy, terenów zielonych pomiędzy ul. Wąską a murami obronnymi zamku. Od wczesnej wiosny siano tam i sadzono najróżniejszą roślinność.

Ważne dla mieszkańców sołectwa Nicponia

Sołtys Sołectwa Nicponia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 19 września (wtorek) 2017 roku o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Nicponi. Głównym tematem zebrania wiejskiego będzie ustalenie zadań do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego w przyszłym roku. W spotkaniu uczestniczyć będzie również przedstawiciel Gminy Gniew.

Akcja przewonienia gazu ziemnego ''JESIEŃ 2017''

Polska Spółka Gazownictwa Odział w Gdańsku informuje, że od 10 do 12 października na terenie m.in. Gniewu przeprowadzona zostanie akcja przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2017". Działania te mają na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Posiedzenia komisji stałych we wrześniu

Przedstawiamy Państwu terminarz wrześniowych posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 21 września o godz. 10.00 spotka się Komisja Gospodarki, tego samego dnia o godz. 15.00 obradować będą członkowie Komisji Społecznej, 25 września o godz. 13.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów, natomiast dzień później, 26 września, o godz. 13.00 spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Brak wody w Piasecznie

W związku z awarią sieci wodociągowej we wtorek, 12 września, od godz. 7:30 do ok. 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Piaseczno. 

 • Tops czeka na nowy dom

Brak wody na ul. Brzozowskiego

Informujemy, iż przyczyną dzisiejszej przerwy w dostawie wody dla ul. Brzozowskiego w Gniewie są nieoczekiwane prace przy wymianie sieci wodociągowej. Utrudnienia potrwają maksymalnie do godziny 13.00. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia. 

Punktująca Mewa

Tylko gniewska Mewa w miniony weekend cieszyła się z kolejnych punktów w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Kleistera mają patent na drużyny z Orłem w nazwie – przed tygodniem pokonali Orła Radziejewo, a w niedzielę odprawili z kwitkiem Orła z Borkowa. Nie udało się zdobyć pierwszych punktów w tym sezonie Sobieskiemu, który przegrał w Gniewie z WKS Lignowy Szlacheckie. W rozgrywkach klasy A drugiej porażki w sezonie doznał Keramzyt, który uległ na wyjeździe Relaxowi Ryjewo.

Dlaczego kasza jest niezastąpionym składnikiem śniadania Twojego malucha?

Eksperci są zgodni, że śniadanie jest pierwszym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Z jakich produktów powinno się składać, aby zapewnić odpowiednią ilość porannej energii młodemu organizmowi? Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie kaszy, która zawiera m.in. węglowodany złożone oraz cenny błonnik pokarmowy regulujący procesy trawienia i zapobiegający zaparciom. 

Mieszkania na wynajem - duże zainteresowanie

Spółka Inwest-Kom, realizując jeden z filarów programu Mieszkanie Plus, będzie od 2019 roku posiadała w swojej ofercie mieszkania na wynajem. W związku z dużym zainteresowaniem ofertą, przypominamy, że wnioski weryfikacji wstępnej o ujęcie na liście osób zainteresowanych najmem będą przyjmowane do 31 października 2017 r.

Patryk Kwiatkowski najlepszy w województwie

W niedzielę, 10 września w Żukowie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny (WTK) tenisistów stołowych w kategorii kadetów (rocznik 2003 i młodszy). Na starcie zawodów stanęło ponad 60 osób, w tym czterech przedstawicieli UKS Olimpia Gniew: Patryk Kwiatkowski, Maksymilian Pek, Jakub Puczyński oraz Piotr Pepliński.

Oktawa odpustowa

Trwa oktawa odpustowa w Piaseczne. Wczoraj odbył się dzień modlitw za nauczycieli i wychowawców, a dziś obchodzony będzie Diecezjalny Dzień Chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Równać Szanse 2017

16 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła nową edycję Regionalnego Konkursu Grantowego! W konkursie o dotacje do 8 500 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 lutego 2018 roku i trwające nie dłużej niż do 31 sierpnia 2018 roku mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów), w tym OSP, a także miejskie i gminne domy kultury, powiatowe, miejskie i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Turniej baśki w Sztumie - baśkarz z gniewskiego koła na podium

W IV Otwartym Turnieju „Baśki” z okazji Dni Ziemi Sztumskiej brało udział 72 graczy (18 drużyn). W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Stanisław Paluchowski, który na turnieju reprezentował drużynę Pelplinkowo Pelplin, ale jest również członkiem gniewskiego koła. Serdecznie gratulujemy!

Rewitalizacja starego miasta

W październiku prace na rynku Starego Miasta w Gniewie rozpocznie już firma Budimex. Będzie to początek wielkiej przemiany naszego miasta – procesu rewitalizacji. Już trzeci rok gniewska starówka jest niczym innym, jak placem budowy. Głębokie wykopy mamy już jednak za nami. Podziemne sieci są nowe i zmodernizowane, możemy zaczynać więc docelowy etap zmian - czyli wymianę nawierzchni i instalację małej architektury.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Teraz już pora na XVII Jarmark Cysterski!

Przez ostatnie tygodnie Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE promowała kolejną edycję tej znanej pelplińskiej imprezy. Realizując zadanie zlecone przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, LOT KOCIEWIE kilkukrotnie prezentowała atrakcyjność turystyczną tego wydarzenia, organizując w kilku różnorodnych miejscach specjalnie Jarmarkowi dedykowane eventy.

Uwaga przedsiębiorcy posiadający zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Działając w oparciu o art.11 1 ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 2016r., poz.487 j.t.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty III raty za 2017r. Niedokonanie opłaty w ustawowym terminie (do 30.09.2017r. sobota) skutkuje wygaszeniem zezwolenia zgodnie z art.18 ust.12 pkt 5b wyżej cytowanej ustawy.

Gmina Gniew w programie Mieszkanie Plus

Miło nam poinformować, że gminna spółka Inwest-Kom dopełniła wszelkich formalności związanych z przygotowaniem dokumentów aplikacyjnych do programu Mieszkanie Plus, które złoży do 30 września. Prawdopodobnie już w 2019 roku, będziemy mogli wynająć mieszkanie o umiarkowanym czynszu.

Trudne zadanie Keramzytu, Mewa i Sobieski jako goście

Kolejne piłkarskie emocje czekają w najbliższy weekend sympatyków piłki nożnej. W ramach rozgrywek klasy A, na boisku w Gniewie, Keramzyt podejmie w sobotę Deltę Miłoradz. Na niedziele zaplanowane są spotkania Mewy i Sobieskiego w klasie B. Oba gniewskie zespoły zagrają na wyjeździe.

Nagranie z XXXVIII Sesji Rady Miejskiej w Gniewie dostępne

Informujemy, że dostępne jest już nagranie z XXXVIII Sesji Rady Miejskiej w Gniewie, która odbyła się 30 sierpnia br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Zapis video z posiedzenie gniewskich rajców znaleźć można pod adresem: https://youtu.be/VGk7bMbj4SM

Jarmark Cysterski w Pelplinie

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na XVII Jarmark Cysterski do Pelplina, który startuje już dzisiaj wieczorem. W programie wystawy, koncerty, bieg cysterski, turniej rycerski i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie również stoisk kupców i wystawców z Pomorza, całej Polski i zagranicy. Szczegóły na stronie www.jarmarkcysterski.pelplin.pl.

Msza dożynkowa w Piasecznie

W najbliższą niedziele przy Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie odprawiona zostanie msza dożynkowa, wieńcząca oktawę Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia producenci rolni dziękować będą za tegoroczne plony. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie. Program niedzielnych modlitw dostępny jest poniżej.

Uwaga na intensywny deszcz

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu. 

Przedsiębiorco skorzystaj!

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza 26 września 2017r. na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi na rozwój biznesu w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Nagrodzeni międzynarodowym certyfikatem

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie od ubiegłego roku szkolnego realizowane są zajęcia w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”. Zajęcia rozwijające z języka angielskiego i z informatyki kończą się egzaminem, a uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat poświadczający zdobyte wiadomości i umiejętności. W tym tygodniu odbyła się uroczystość wręczenia tych certyfikatów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników, które jak się chwalili, już przynoszą efekty.

Niech Maryja i Józef będą wam przykładem

Chwilę po godzinie 10.00 pod kościołem Narodzenia NMP w Piasecznie zrobiło się tłoczno. Pod świątynią zebrali się przede wszystkim osoby związane z rolnictwem. W niedzielę, 17 września, dożynkami zakończyła się oktawa odpustowa. Były wieńce, kosze z darami i piękne bukiety kwiatów. Tym razem starostami dożynkowymi byli państwo Ewa i Dariusz Poznańscy z Gogolewa.

Nie ma jak u Mamy

Wielki Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie za nami. Każdego dnia oktawy odpustowej, w piaseckim sanktuarium modliły się różne grupy: rolnicy, nauczyciele, chorzy, kapłani. Natomiast w ubiegłą sobotę, 16 września był m.in. dniem modlitw dzieci. Zobacz, jak spędziły one ten słoneczny czas u Mamy.

 • Nie ma jak u mamy
 • Nie ma jak u mamy
 • Nie ma jak u mamy
 • Nie ma jak u mamy
 • Nie ma jak u mamy
 • Nie ma jak u mamy

Ogłoszenie burmistrza

Informujemy, że środa,20 września, nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Kolejnym dniem przyjęć będzie piątek, 22 września, w godzinach 8.00-11.00

2275 punktów i zwycięstwo

W niedzielę, 17 września,  na wodach Jeziora Rakowieckiego odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Na miejscu zbiórki stawiło się 29 uczestników, wśród których nie zabrakło biorącej udział we wszystkich zawodach spławikowych pani Gertrudy Sienkowiec.

XXXIX sesja Rady miejskiej w Gniewie

XXXIX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 27 września (środa) o godz. 11:00 w Świetlicy OSP w Gniewie przy ul. Kościuszki 6. W porządku obrad m.in. informacja o zaawansowaniu prac inwestycyjnych na terenie miasta i gminy Gniew. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Data publikacji: 2017-09-19 10:43

Keramzyt zwycięski, punktująca Mewa

Na brak emocji nie mogli narzekać fani piłki nożnej w Gniewie. W sobotę po pełnym zwrotów akcji pojedynku Keramzyt pokonał Deltę Miłoradz i „doszusował” w tabeli do drużyn z czołówki rozgrywek klasy A. W niedzielę swoje mecze rozgrywały Mewa i Sobieski. Kibice, którzy wybrali się na wyjazdowe spotkania gniewskich zespołów na pewno nie mogli narzekać na brak bramek.

Gratka dla miłośników operetki

Międzynarodowa Grupa Operowa SONORI ENSEMBLE i Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zapraszają na Galę Operowo-Operetkową. Koncert odbędzie się 23 września 2017 r. o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. W programie najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek.

Lekcja patriotyzmu dla klas pierwszych

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie jest  lekcja mająca na celu przybliżenie znaczenia symboli państwowych, przeprowadzana co rok dla klas pierwszych. W czasie tej lekcji prezentowany jest dzieciom sztandar szkoły, omawiane jego pochodzenie oraz rola chorążych.

 • Lekcja patriotyzmu dla klas pierwszych
 • Lekcja patriotyzmu dla klas pierwszych
 • Lekcja patriotyzmu dla klas pierwszych

Zawody wędkarskie

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie organizuje w niedzielę, 24 września, zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Zmagania odbywać się będą na wodach Wisły w Gniewskim Polu. Zbiórka przy barze Gagatek o godz. 6.00. 

Pracuj od zaraz!

Firma Iglotex ze Skórcza poszukuje osób chętnych do pracy. Pracodawca zapewnia dojazd do zakładu pracy, a po miesięcznym okresie próbnym umowę o pracę. Szczegóły pod nr telefonu: 735 955 357. 

Brak wody na ulicach Brzozowskiego i Górny Podmur

Z powodu prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej w czwartek, 21 września w godz. od 8.00 do 12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla części mieszkańców ulic Brzozowskiego i Górny Podmur w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Hip – hop w Opaleniu

19 września w Opaleniu rozpoczęły się warsztaty taneczne hip-hop pod okiem instruktorki p. Aleksandry Orzechowskiej ze szkoły tańca w Kwidzynie. Na zajęcia uczęszcza 17 osób w wieku od 8 do 13 lat. Zajęcia będą trwały około dwóch miesięcy. Podsumowaniem warsztatów będzie Pokaz tańca o tytuł Króla parkietu podczas Balu Andrzejkowego oraz Dnia Wolontariusza w Opaleniu. Organizatorzy dziękują Rodzicom za zaangażowanie w organizacje warsztatów, jakim jest dowóz dzieci na zajęcia.

Konsultacje Rocznego Programu Współpracy Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego

15 września ogłoszono konsultacje Rocznego Programu Współpracy Powiatu Tczewskiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok, które prowadzone będą do 6 października 2017 r. Zainteresowane organizacje i instytucje prosi o zapoznanie się z projektem programu oraz o zgłoszenie ewentualnych uwag, sugestii w odniesieniu do zapisów tego dokumentu. Szczegóły poniżej.

Masz Głos

4 września ruszył nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Jej uczestniczki i uczestnicy prowadzą działania, które zmieniają ich otoczenie – organizują miejsca spotkań, nadają ulicom nazwy, wprowadzają budżety obywatelskie, odnawiają istotne dla nich miejsca, odkrywają ważne postaci ze swoich okolic – słowem… robią wszystko co sprawia, że życie w ich lokalnej społeczności staje się lepsze. Otrzymują przy tym merytoryczne i organizacyjne wsparcie oraz bezpłatne szkolenia. Każdy może dołączyć! Szczegóły w załączniku.

Ligowy weekend w Gniewie

W najbliższy weekend na gniewskich boiskach zobaczyć będzie można w akcji zespoły Sobieskiego i Mewy, które powalczą o punkty w ramach rozgrywek klasy B. Do Radostowa, na pojedynek ze Świtem uda się Keramzyt, który bardzo dobrze radzi sobie w malborskiej grupie A klasy.

Uwaga na oszustów podszywających się za pracowników wodociągów

Wczoraj, po godz. 16.00 jedna z mieszkanek bloku nr 9 przy ul. Kusocińskiego w Gniewie została okradziona przez dwóch mężczyzn, podszywających się za pracowników wodociągów. Rzekomi fachowcy weszli do mieszkania kobiety pod pretekstem sprawdzenia drożności odpływów w łazience, przez które niby zalano mieszkanie sąsiada. W rezultacie jeden z mężczyzn przeszukiwał pokoje emerytki. Kobieta straciła około 5 tys. złotych i biżuterię. Wszystkich mieszkańców prosimy o ostrożność!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Co roku na zakończenie lata Komisja Europejska organizuje kampanię, która ma przekonać Europejczyków do „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Wszystko z myślą o środowisku. Od 16 do 22 września, pod hasłem "Inteligentny i zrównoważony transport - inwestycja dla Europy" odbywa się wiele imprez związanych z ideą zrównoważonego rozwoju transportu: rajdy piesze i rowerowe, wystawy i konferencje. Kulminacyjnym punktem akcji jest Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

IV Bieg Gniewski już jutro

W najbliższą sobotę, 23 września na zamku w Gniewie około 400 biegaczy wystartuje w IV Biegu Gniewskim z Zakładem Produkcji Kruszyw. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania sportowcom, którzy tego dnia zmierzą się z trasą na terenie naszej gminy. O godz. 10.00 zachęcamy również dzieci do wzięcia udziału w III Dziecięcym Biegu Gniewskim. Szczegóły na temat biegu znajdują się TUTAJ.

Ostróg miastem partnerskim Gniewu!

Radni z gminy Gniew 30 sierpnia przegłosowali uchwałę o podpisaniu umowy partnerskiej z miastem Ostróg na Ukrainie. W sobotę, 23 września, na zamku w Gniewie burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i wiceburmistrz Ostroga Oksana Sitnitskaya podpisały ten dokument.

Przedszkolaki pomagają

Aby pomóc drugiej osobie, czasem tak niewiele trzeba, a łącząc siły możemy więcej i więcej. Właśnie dlatego przez cały rok w Przedszkolu Niepublicznym "Bajeczna Kraina" zbierano plastikowe nakrętki, a z początkiem nowego roku przedszkolnego, przekazano je na rehabilitację dla trzyletniego Krzysia, u którego stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni.

Bliżej Boga bliżej Rodziny - festyn chrześcijański

W najbliższą sobotę, 30 września na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędzie się festyn chrześcijański pn. Bliżej Boga bliżej Rodziny. W programie gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, koncerty, grill. Organizatorem wydarzenia jest Kościół Boży w Chrystusie z Malborka.

33 minuty i 16 sekund do zwycięstwa

W ubiegłą sobotę, 23 września, punktualnie o godz. 12:00 wystartował IV Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw. Rekordowa liczba uczestników, bo aż 374 zawodników pokonała dystans 10 kilometrów. Tegorocznym zwycięzcą biegu, z czasem 33 minut i 16 sekund, został Marek Kowalski z Żukowa. Najlepszą zawodniczką okazała się Alicja Misiak z Susza, która pokonała trasę biegu w 40 minut i 21 sekund. Najlepszym biegaczem naszej gminy został Kamil Górski z Gniewu, który na metę przybiegł, jako dziewiąty.

Marsz Nordic Walking "Drugi Brzeg" Opalenie - Nowy Dwór

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w marszu nordic walking pn. "Drugi Brzeg" na trasie Opalenie - Nowy Dwór (gmina Kwidzyn). Marsz odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września. Zbiórka i rejestracja uczestników w Opaleniu rozpocznie się o godz. 8.30. Szczegóły na plakacie.

TWORZYMY PIĘKNO 10

W tym roku po raz dziesiąty pod hasłem „TWORZYMY PIĘKNO 10” zorganizowane zostaną: Powiatowy Konkurs Literacki pt. ” Nie szata zdobi człowieka- jestem na TAK, jestem na NIE”, Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Z pamiętnika Rzeki Wisły- dowolna interpretacja”, Powiatowy Konkurs Fotograficzny pt. „Wypełnij kadr, pokaż emocje”. Zapraszamy do udziału artystyczne dusze!

XIX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2017

Św. Augustyn napisał, że ten kto się modli śpiewając, modli się podwójnie, dlatego zapraszamy do udziału w XIX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej A.D. 2017, który odbędzie się 13 października br. (piątek) w sali kameralnej biblioteki o godz. 10:00.

Oddaj głos na naszą bibliotekę- ostatnie dni głosowania!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Akcja ma na celu promocję wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Oddany głos pozwoli na zasilenie naszych zbiorów przeznaczonych dla dzieci, książkami wybranymi przez ekspertów akcji tj. Joannę Heidman, Michała Rusinka i Martę Żysko-Pałubę. Oddać głos na naszą bibliotekę można od 2 do 31 października.

720. rocznica nadania praw miejskich miastu Gniew

Choć święto naszego miasta w tym roku obchodziliśmy w czerwcu, w dzień imienin Jana Sobieskiego Starosty Gniewskiego, to właśnie dziś Gniew obchodzi swoje urodziny. Dokładnie 720 lat temu, 25 września 1297 roku gród Gniew otrzymał bowiem prawa miejskie. Tradycyjnie z tej okazji w samo południe, z balkonu gniewskiego urzędu rozbrzmiał hejnał naszego miasta.

Nauczyciel przedszkola - oferta pracy

Dyrektor przedszkola przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie informuje, że poszukiwany jest nauczyciel do pracy w placówce. Zainteresowane i chętne podjęcia pracy osoby, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 721 570 347.

Cześć wodom!

W niedzielę, 24 września na wodach rzeki Wisły odbyły się, kończące tegoroczny sezon zmagań wędkarskich, zawody w dyscyplinie spinningowej. Tego dnia najlepszym uczestnikiem zawodów okazał się najmłodszy z grona startujących Jakub Dorn, który z wynikiem 4190 punktów zajął pierwsze miejsce. Podium uzupełnili Robert Cybulski zdobywając 855 punktów oraz Marek Bober uzyskując 465 punktów.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie uczyli się samorządności, a młodzi sportowcy z tej placówki byli bezkonkurencyjni podczas Gminnych Igrzysk Dzieci w Halowej Piłce Nożnej.

Keramzyt i Mewa nadal w czołówce

Nie zwalniają tempa piłkarze Keramzytu Szprudowo i Mewy Gniew. Pierwsi pokonali w niedzielę Świt Radostowo i odnieśli czwarte, w tym sezonie, zwycięstwo w rozgrywkach klasy A. Drudzy w sobotnie popołudnie urządzili sobie festiwal strzelecki w meczu z Termo 2 Power Bytonia i nadal mają komplet wygranych na swoim koncie. Ponownie bez zdobyczy punktowej mecz zakończył Sobieski Gniew, który okazał się słabszy od zespołu ze Skórcza.

Budowa parkingu przy ul. Stromej - prośba o nieparkowanie

Informujemy, że firma PPU RESTEKS, generalny wykonawca inwestycji rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie, w poniedziałek 2 października planuje rozpocząć roboty budowlane na parkingu przy ul. Stromej. W związku z tym prosi się mieszkańców o nie parkowanie w tym miejscu już od soboty, 30 września. Prace potrwać mają do 13 listopada. W załączniku przedstawiamy projekt nowo budowanego parkingu. Za utrudnienia przepraszamy.

Święto ZSP

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie obchodziła w poniedziałek swoje święto. Impreza połączona została 25 rocznicą reaktywowania liceum ogólnokształcącego w placówce. Na zamkowym placu turniejowym spotkali się sympatycy szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, recital uczniów i wspólne grillowanie.

Królewski festyn

Fundacja im. Jana III Sobieskiego wraz z pracownikami szkoły podstawowej nr 1 serdecznie zapraszają na festyn kulturalny „U Jana III Sobieskiego”, który odbędzie się na boisku szkolnym w piątek (29 września), w godz. 16.00-18.00. W programie szereg atrakcji oraz losowanie cennych nagród. Szczegóły na plakacie.

„e-Składka – nowy wymiar rozliczeń” - darmowe szkolenie

Inspektorat ZUS w Tczewie serdecznie zaprasza na darmowe szkolenie dla płatników składek, które odbędzie się 4 października (środa) o godz. 10:00 w tczewskim oddziale przy  ul. Jagiellońskiej 55. Tematem szkolenia będzie „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”.

Powiatowe Senioralia – w odwiedzinach u królewskiej pary

W poniedziałek, 2 października słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku będą uczestniczyć w uroczystościach inaugurujących rok akademicki 2017/2018. Jego oficjalne rozpoczęcie odbędzie się na Zamku w Gniewie o godz. 10.00. Tam słuchacze wysłuchają między innymi wykładu nt. motywowania do działania, który wygłosi pan Dariusz Sikorski. Po południu odbędą się Powiatowe Senioralia, do udziału w których zachęci królewska para Jan III Sobieski i Marysieńka.

Zbiórka żywności - podziel się posiłkiem

Od piątku 29 do soboty 30 września, Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, w Gniewie organizować będzie zbiórkę żywności pn. Podziel się dobrym posiłkiem. Wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach Netto i Ślizex Market. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, która wspiera najbardziej potrzebujących.

 • Plakat

Informacja dla interesantów

Informujemy, że w związku z odbywającą się w środę, 27 września sesją Rady Miejskiej w Gniewie, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nie będzie przyjmować interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Koncert Chóru Cantores Minores w Tczewie

Chór Cantores Minores serdecznie zaprasza na uroczysty koncert, który odbędzie się w niedzielę, 1 października o godz.17.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Koncert jest podziękowaniem ze strony chóru za okazaną pomoc i wsparcie wyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Chóralny Leonarda da Vinci we Florencji. Mieszkańców naszej gminy szczególnie zapraszamy na występ naszych młodych muzyków.

Złote Gody

Urząd Stanu Cywilnego gościł dwie pary, które wspólnie przeżyły 50 lat i doczekały pięknego Jubileuszu Złotych Godów. Jubilaci to Państwo Janina i Bogdan Fortuna z Tymawy i Państwo Maria i Paweł Wentowscy z Ciepłego. Obie pary zostały odznaczone medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonała burmistrz Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska i zastępca burmistrza Tomasz Sikora.

Szkolenie dot. sprzedaży produktów rolnych

1 stycznia 2017 roku weszły w życie przepisy Ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (Dz.U.poz.1961). W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem, zapraszamy na bezpłatne szkolenie z zakresu sprzedaży okazjonalnej, bezpośredniej oraz sprzedaż w ramach rolniczego handlu detalicznego produktów rolnych, które odbędzie się 5 października o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

Wyjazdowe mecze naszych drużyn - Mewa w meczu na szczycie

Niezwykle ciekawie zapowiadają się, najbliższe spotkania drużyn z naszej gminy. W klasie A Keramzyt Szprudowo zmierzy się z Błękitnymi Kmiecin, którzy w ubiegłym sezonie, bardzo długo bili się o awans do „okręgówki”. Mecz na szczycie czeka sympatyków rozgrywek klasy B. W sobotnie popołudnie, 30 września gniewska Mewa powalczy o fotel lidera z Koroną Rywałd. Tego też dnia o pierwsze punkty postara się Sobieski, który zagra z Sokołem Lubichowo.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Gniewie bez zmian

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami mieszkańców, dotyczącymi zmian w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej informujemy, że od 1 października br. usługi medyczne popołudniami w dni powszednie, w soboty, niedziele i święta realizowane będą nadal w Przychodni Medical w Gniewie. Zmianie ulega jedynie świadczeniodawca usług, którym będą Szpitale Tczewskie S.A.

Diamentowe Gody Państwa Ziorkiewicz

Państwo Franciszka i Franciszek Ziorkiewicz z Piaseczna 28 września odchodzili sześćdziesiątą rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody. Jubilaci znali się od dzieciństwa. Założyli rodzinę w 1957 roku. Wychowali córkę i dwóch synów. Doczekali sześciu wnuków i trzech prawnuków. Na uroczystym spotkaniu z burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską, kierownikiem ROB Barbarą Rus oraz przyjaciółmi Jubilatów, wspominano minione lata.

Pies szuka domu

W czwartek, 28 września w Tymawie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie złapali błąkającego się już od jakiegoś czasu w tej okolicy psa. Osoby, które chciałyby zapewnić dom czworonogowi proszone są o kontakt z GCR-em osobiście bądź telefonicznie pod numerem 58 535 22 88.

155 lat Kółek Rolniczych w służbie polskiej wsi

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno zorganizowało wystawę poświęconą 155 rocznicy  założenia pierwszego w Polsce Kółka Rolniczego w Piasecznie na Pomorzu Gdańskim oraz 188 rocznicy urodzin jego twórcy i przewodnika, Juliusza Kraziewicza. Wystawa ma na celu przypomnienie jego życia i zasług wśród najszerszych kręgów naszego społeczeństwa, przede wszystkim wśród rolników.

Obwieszczenia wojewody

Prezentujemy państwu obwieszczenia wojewody pomorskiego dotyczące „Budowy napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz-Pelplin-Gdańsk Przyjaźń” . Szczegóły w załącznikach. 

Spotkanie w sprawie pracy

Firma Iglotex poszukuje osób chętnych do pracy na stanowiskach pracownik produkcji i operator maszyn pakujących. Osoby zainteresowane mogą spotkać się z pracodawcą w poniedziałek, 9 października, w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) w godz. 11.00-13.00. Firma Iglotex zapewnia m.in. dojazd do zakładu pracy, umowę o pracę i system premiowy oparty o realizację celów produkcyjnych. W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie. 

Prośba o nieparkowanie

W związku z organizowanymi w poniedziałek, 2 października Senioraliami Powiatowymi, organizowanymi przez Gniewski Uniwersytet III Wieku informujemy, że w godz. od 14.45 do 16.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na placu Grunwaldzkim w Gniewie. W związku z tym organizatorzy proszą w miarę możliwości o nieparkowanie samochodów przez ratuszem. W imieniu inicjatorów wydarzenia za utrudnienia przepraszamy.

Wieści z SP Piaseczno

Dzieci chodzące do Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie mają duży wybór dodatkowych zajęć sportowych. Po wakacyjnej przerwie ruszyły spotkania koła cheerleadersko – gimnastycznego, piłki nożnej i tenisa stołowego.

Twój głos ma moc. Użyj jej!

Pod tym hasłem wraz z koalicją organizacji pozarządowych prowadzona jest kampania profrekwencyjna, w której zachęca się obywatelki i obywateli do udziału w tegorocznych wyborach samorządowych.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.