Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Diamentowe Gody

Trzy pary małżeńskie obchodziły jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. W gronie dostojnych Jubilatów znaleźli się Państwo: Urszula i Henryk Kocknecht, Stafania i Jan Deranek obie pary z Gniewu oraz Anastazja i Edward Waśniewscy z Cierzpic. Wszystkim parom życzymy jak najlepszego zdrowia, pogody ducha, życzliwej opieki najbliższych oraz doczekania razem jeszcze wielu kolejnych rocznic.

Festyn rodzinny w Wielkich Walichnowach

W minioną sobotę, 28 lipca odbył się festyn w Wielkich Walichnowach. Mimo początkowo niesprzyjającej aury impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Na najmłodszych czekał zamek dmuchany, wata cukrowa oraz popcorn. Starsi mieszkańcy mogli porozmawiać, zajadając się kiełbaskami z grilla. Cała zabawę uświetniał występ DJ'a Billo.

Zdjęcia ze starej szafy - nowa wystawa plenerowa w Gniewie

Przy kościele św. Mikołaja w Gniewie trwa przygotowywanie nowej wystawy plenerowej. Ekspozycja pn. "Zdjęcia ze starej szafy" prezentuje fotografie mieszkańców Gniewu w latach ’80 i ’90, wykonane przez fotografa Andrzeja Połomskiego.

Prace rewitalizacyjne na skwerku

Podczas przebudowy skwerku przy gniewskim urzędzie na placu Grunwaldzkim w Gniewie odkryto kamienne pozostałości kościoła ewangelickiego, stojącego niegdyś w tym miejscu. Aby zachować pamięć o świątyni, w nawierzchni skwerku cegłą ceramiczną zaznaczony zostanie kontur kościoła.

  • Prace rewitalizacyjne na skwerku
  • Prace rewitalizacyjne na skwerku
  • Prace rewitalizacyjne na skwerku

Przetargi na sprzedaż nieruchomości gminnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew 17 września odbędzie ustny przetarg na sprzedaż gminnych działek budowlanych, a 3 października ustny przetarg na sprzedaż terenu inwestycyjnego "Rafineria". Szczegóły w załącznikach.

Gospel 2018

Trwają przygotowania do XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, jednego z największych tego typu festiwali w Polsce. W tym roku na muzycznej scenie usłyszymy między innymi Golec uOrkiestrę, Luxtorpedę oraz Arkę Noego. Festiwalowe koncerty rozpoczną się od piątku, 17 sierpnia. Szczegóły na załączonym plakacie lub na stronie: www.gospel-festiwal.pl.

Pierwsze Walne Plachandry

W sobotę, 25 sierpnia w Piasecznie odbędą się I Walne Plachandry czyli zlot Kociewiaków. Impreza ma na celu integrację Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach: starogardzkim, świeckim i tczewskim. Idea została przedyskutowana i przyjęta podczas spotkań starostów i działaczy istniejących na Kociewiu, pozarządowych organizacji społeczno-kulturalnych i instytucji kultury. Szczegóły na załączonym plakacie.

No i… po Święcie Kociewia 2018

W Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika od kilkunastu lat Kociewie ma w programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia. W miniony czwartek, 2 sierpnia po raz kolejny od Zielonej Bramy na Targ Węglowy przeszedł barwny korowód. W tym szczególnym dniu dla Kociewia gminę Gniew reprezentowali członkowie Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku, Zespół Folklorystyczny Piaseckie Kociewiaki z Piaseczna oraz gniewscy samorządowcy.

Uwaga rolnicy!

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t.j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 do 31 sierpnia 2018 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT  stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2018r. do 31 lipca 2018 r.

Uwaga! Poszukujemy zdjeć dawnej synagogi

W związku z przygotowywaną tablicą upamiętniającą, nieistniejąca dziś, synagogę w Gniewie (usytuowana niegdyś obok Domu Bramnego) zwracamy się z prośbą o ewentualne udostępnienie zdjęć tegoż budynku. Synagoga ta została zniszczona w czasie wojny.

Przerwa w dostawie wody

Spółka Inwest-Kom informuje, iż z powodu uszkodzenia sieci wodociągowej rozdzielczej przez firmę BUDIMEX S.A., dzisiaj tj. 7 lipca w godz. 8:00-12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla budynków przy ul. Piłsudskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. 27-go Stycznia oraz ul. Dolny Podmur. Za utrudnienia przepraszamy.

Harcerki zapraszają

Z okazji piętnastych urodzin 1 Kociewskiej Drużyny Harcerek „Borowianki” zorganizowany zostanie 26 września spotkanie wspominkowe. Na urodzinowego grilla organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich rodziców wraz z dziećmi, byłe harcerki oraz przyjaciół drużyny. Potwierdzenie udziału w spotkaniu do 15 sierpnia u podharcmistrz Kamili Flis (z domu Kolaska).

Festyn Dożynkowy w Wielkich Walichnowach

Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach wraz z Radą Parafialną serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Doliny Walichnowskiej i okolic na I Dożynkowy Festyn Parafialny, który odbędzie się 26 sierpnia na boisku w Wielkich Walichnowach. Festyn rozpocznie dziękczynna Msza Święta za tegoroczne plony o godz. 12.00 w miejscowym kościele parafialnym.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej

Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji w sierpniu br. Posiedzenia odbywać się będą w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Oferty pracy w SP 1

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego  w Gniewie poszukuje osób na stanowisko: nauczyciela wspomagającego (wymagania – ukończone studia z pedagogiki specjalnej lub kwalifikacje do prowadzenia zajęć z oligofrenopedagogiki) oraz intendenta.

Uwaga na burze i upały!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami, które utrzymać się mają do piątku.

Targ zdrowej żywności

Zapraszamy na Festiwal Smaków Pelplin 2018. Impreza ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa polskiej żywności wytwarzanej w naturalny sposób oraz przetworów wykonanych według tradycyjnych przepisów. Festiwal promuje kulturę Pomorza, szczególnie Kociewia oraz innych regionów Polski.

Cyklo Cup i Dariusz Baranowski w Pelplinie

Już 12 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig szosowy CYKLO Pelplin w ramach ENERGA Cyklo Cup. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji Cyklo Pelplin. 

Borowianki w Beskidzie Żywieckim

Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się jak wygląda życie harcerza przeczytać może sprawozdanie jakie nadesłały nam harcerski z drużyny Borowianek. Miłej lektury.

V Piknik Motocrossowy w Rajkowach

Już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, naszych sąsiadów w Rajkowach odbędzie się Piknik Motocrossowy. To już piąta edycja wydarzenia, które rok rocznie skupia rzesze miłośników motocrossu.

Wesołe Igrzyska wygrywa gniewski uniwersytet

Latające gąbki, wyścig z balonami, plażowanie, rzut kaloszem, syzyfowa praca, rajstopki na start, powożenie „żywym wozem”, matrioszka - to konkurencje na wesoło, które odbyły się podczas II Igrzysk Sportowych Organizacji Seniorskich w Morzeszczynie 3 sierpnia. Wzięli w nich udział przedstawiciele 6 gmin powiatów tczewskiego i starogardzkiego.

Awaria wodociągu na ul. 27 Stycznia

W czwartek, 9 sierpnia, doszło do awarii wodociągu na ul. 27 Stycznia w Gniewie. W związku z powyższym nastąpi przerwa w dostawie wody dla budynków na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Gdańska oraz ul. Sobieskiego. Utrudnienia w ruchu oraz dostawie wody mogą potrwać do godz. 17.00.

Konferencja dla mediów

Dzisiaj na zamku odbyła się konferencja prasowa dla mediów. Tematem spotkania były przygotowania do XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie. Pomysłodawca i twórca imprezy, ks. Zdzisław Ossowski, opowiedział o programie festiwalu, jego sponsorach i wykonawcach jakich będzie można podziwiać w tym roku w Gniewie.

Nowa łódź już w jednostce OSP Gniew

O nowy sprzęt – łódź ratowniczą wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Wraz z nią zakupiona została przyczepa podłodziowa przystosowana do zanurzania w czasie wodowania.   Co ciekawe jedną trzecią kosztów zakupu łodzi pokryli sami ochotnicy z własnych środków. W czwartek, 9 sierpnia, na wodach rzeki Wisły gniewscy strażacy zademonstrowali jej możliwości.

Uwaga na upały i burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk, otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami i burzami z gradem.

Nadzór budowlany na miejscu osuwiska

Na ul. Wiślanej w Gniewie w środę, 8 sierpnia, doszło do niebezpiecznej sytuacji, osunął się fragment skarpy z murem oporowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W pierwszych działaniach zabezpieczających teren brały udział dwa zastępy OSP Gniew oraz Państwowej Straży Pożarnej z Tczewa. Osuwisko znajduje się na granicy pasa drogowego drogi powiatowej i terenu prywatnego.

Festiwal Gospel 2018

Już niebawem, utwory pełne radości i spontaniczności, ponownie rozbrzmią na gniewskiej scenie. W trakcie XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel, Gniew ponownie stanie się miastem muzyki i gościć będzie wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu tczewskiego i nie tylko.

Zmiana organizacji ruchu

Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, 27 stycznia i Piłsudskiego powstało rondo. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu.

Zbiórka urodzinowa na projekt "(do)wolność świętowania"

Z okazji 16-tych urodzin Fundacja Pokolenia organizuje zbiórkę na projekt "(do)wolność świętowania", czyli radosne obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Wspólne szycie flagi, malowanie twarzy, piknik, koncerty, animacje dla małych i dużych, pokazy iluzjonistyczne, szablony wierszy patriotycznych, debaty oksfordzkie i wiele, wiele więcej. Pomóż w urzeczywistnieniu tego pomysłu. Przekaż prezent - darowiznę na organizację tych wydarzeń. I świętujmy Razem!

Szukasz pracy?

Firma Adecco zaprasza wszystkich zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w firmie Jabil w Kwidzynie na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 20 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (Sala Ślubów) w godz. 10:00-13:00. Prosimy o przekazanie wiadomości znajomym.

Zaczynamy piłkarskie emocje

Po krótkiej przerwie, do walki o ligowe punkty wracają kluby piłkarskie z naszej gminy. Po pełnym, pozytywnych emocji sezonie 2017/2018, tegoroczne rozgrywki zapowiadają się nie mniej ciekawie. Keramzyt Szprudowo znów powalczy na V-ligowym froncie, a gniewska Mewa po ubiegłorocznym awansie zagra w Klasie A. Zapowiada się niezwykle ciekawa, piłkarska jesień.

VIVAT VASA- bitwa dwóch Wazów 1626

W sobotę, 11 sierpnia na błoniach nadwiślańskich leżących u podnóża gniewskiej twierdzy, mieliśmy okazję zobaczyć 17 już odsłonę inscenizacji bitwy Dwóch Wazów z roku 1626.

Ogłoszenie o konsultacjach

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza do konsultacji projektu statutu Gminnej Rady ds. Seniorów w Gniewie. Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii organizacji i podmiotów, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działających lub mających siedzibę na terenie Miasta i Gminy Gniew na temat w/w projektu.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Procesja Księżniczek

W środę, 15 sierpnia, Parafia św. Mikołaja chce dziękować Bogu za wniebowzięcie Matki Bożej. Tego dnia wspominane są również imieniny królowej Marysieńki, dlatego po królewsku otoczone szczególną modlitwą zostaną wszystkie panie. Z tej okazji parafia zaprasza wszystkie kobiety w wieku od 0 do 106 lat na Procesję Księżniczek. Przebierzmy się w odświętne książęce suknie i widzimy się o godz. 11.00 w gniewskiej świątyni.

Pamiętajmy o tych, którzy walczyli o niepodległość

Jubileusz 100 – lecia niepodległości Polski to doskonała okazja, by opowiadać dzieje ojczyste także poprzez często mniej znane historie lokalne. Taką piękną lokalną historią jest powstanie najmniejszego państwa świata – Republiki Gniewskiej. Nasz cmentarz parafialny jest miejscem spoczynku wielu znakomitych osób, które przyczyniły się do tworzenia zrębów państwowości polskiej na naszej ziemi po 146 latach zaborów. Członkowie Stowarzyszenia  Gniewski Uniwersytet III Wieku postanowili zadbać o część zapominanych mogił.

Pamiętajmy o tych, którzy walczyli o niepodległość

Jubileusz 100 – lecia niepodległości Polski to doskonała okazja, by opowiadać dzieje ojczyste także poprzez często mniej znane historie lokalne. Taką piękną lokalną historią jest powstanie najmniejszego państwa świata – Republiki Gniewskiej. Nasz cmentarz parafialny jest miejscem spoczynku wielu znakomitych osób, które przyczyniły się do tworzenia zrębów państwowości polskiej na naszej ziemi po 146 latach zaborów. Członkowie Stowarzyszenia  Gniewski Uniwersytet III Wieku postanowili zadbać o część zapominanych mogił.

GOSPEL GNIEW 2018 –dzień pierwszy

Tegoroczny,  XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, rozpocznie się już w piątek, 17 sierpnia. Tego dnia na scenie zaprezentują się niemaGOtu, Andrzej Nowak Złe Psy & Harfa Gospel Choir, Chester Burke & Company (USA), a na deser gwiazda wieczoru, Golec UOrkiestra.

Informacje od Koła Łowieckiego

Zarząd Koła Łowieckiego Kociewiak w Rudnie informuje, że dla terenach przez nich dzierżawionych (obwody łowieckie nr. 215, 216 i 246) osobami uprawnionymi do przyjmowania zgłoszeń o szkodach są panowie Kazimierz Mierzejewski i Dariusz Delewski.

Sierpniowe święto kobiet tylko w Gniewie

Tak księżcznikowo nie było 15 sierpnia chyba nigdzie indziej. Parada Księżniczek w Gniewie zgromadziła prawdziwe tłumy koronowanych głów. Młode księżniczki i królowe z dworami wyglądały pięknie krocząc ul. Sambora za historycznym feretronem.

Prace remontowe na sieci wodociągowej Jeleń-Piaseczno

Informujemy, że od dnia 16 sierpnia br. prowadzone są prace remontowe na sieci wodociągowej Jeleń-Piaseczno mające na celu poprawę stanu technicznego wodociągu. W związku z tym, w terminie 16-18 sierpnia istnieje ryzyko wystąpienia przerw w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Piaseczno. Za ewentualne utrudnienia spółka INWEST-KOM przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

Gospelowe warsztaty wystartowały

XXII Międzynarodowy Festiwal Gospel 2018 to warsztaty muzyczne oraz koncerty. W środę, 15 sierpnia, do Gniewu przyjechało ponad 300 uczestników warsztatów wokalnych. Pierwszy dzień wizyty w naszym mieście zakończyli oni Wieczorem Uwielbienia w kościele św. Mikołaja, czyli wspólną modlitwą i katechezą. Dziś rozpoczęły się zajęcia wokalne pod okiem Wayne’a Ellington’a, Peter’a Steinvig’a, Piotra Pawlickiego i Roberta Friedricha Litzy. Przygrywać im natomiast będzie Holy Noiz.

Zwiedzali i trenowali

W wakacje młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego (UKSKT Tczew-Gniew) pojechała na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną  przez Senseia Kazimierza Maruta.

GOSPEL GNIEW 2018 –dzień drugi

Drugiego dnia gospelowych koncertów program jest bardzo urozmaicony. Wieczór  rozpocznie występ poznańskiej grupy Gospel Joy. Po nich na scenie zaprezentują się Heres/ Wyrwani z niewoli, czyli chrześcijańscy raperzy. Kolejna artystka, czyli Karen Edwards ze Stanów Zjednoczonych, wystąpi z jazzowym repertuarem, a ostatnia tego dnia Luxtorpeda to zdecydowanie mocne brzmienie. Start godz. 18.00.

  • Plakat
  • Plakat

GOSPEL GNIEW 2018 – dzień trzeci

Ostatniego dnia XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel w Gniewie, w niedzielę, 19 sierpnia, na fanów muzyki czekają dwa koncerty. Podczas pierwszego z nich zaprezentuje się uwielbiana przez dzieci Arka Nowego. Podczas drugiego wystąpią uczestnicy warsztatów wokalnych prowadzonych m.in. przez Wayne’a Ellington’a. Zapraszamy od godz.15.00 do zamku w Gniewie.

Pierwszy zielony dach w Gniewie

W siedzibie firmy INWEST-KOM nasi pracownicy samodzielnie wykonali zielony dach. To innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie, do którego zastosowano niewymagające skomplikowanej pielęgnacji rośliny - różne gatunki Rozchodników.

Tryb uchwalania taryfy wodno-kanalizacyjnej

W odniesieniu do licznych zapytań dotyczących wysokości i okresu obowiązywania taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków Spółka Inwest-Kom informuje, iż dotychczasowa taryfa zachowuje ważność do czasu zatwierdzenia i wejścia w życie nowej taryfy, zatwierdzanej przez zewnętrzny organ regulacyjny - Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Festiwal dobrej nowiny

Już po raz 22. dźwięki muzyki gospel rozbrzmiały w Gniewie. W trakcie XXII Międzynarodowego Festiwalu Gospel, Gniew ponownie stał się miastem muzyki i gościł wybitnych artystów. Była to niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu tczewskiego i nie tylko.

Nowy autokar zasili flotę spółki Inwest-Kom

Spółka Inwest-Kom informuje, że w wyniku przetargu został wyłoniony dostawca kolejnego nowego autokaru turystycznego. 56-miejscowy autokar IVECO Crossway Line będzie drugim takiej klasy pojazdem w naszej ofercie EXPRESSBUS - szybko, bezpiecznie, komfortowo.

Renowacja kolejnych kapliczek

Spółka Inwest-Kom kontynuując zeszłoroczną inicjatywę stworzenia na terenie gminy Gniew szlaku kociewskich kapliczek, w ramach swojej misji społecznej, podjęłą się renowacji kolejnych obiektów. Już wkrótce kapliczki w Tymawie oraz w Piasecznie odzyskają swój dawny blask, podobnie jak wyremontowana w zeszłym roku kapliczka w Gogolewie.

Komunikat Komisarza Wyborczego w Gdańsku I

Podajemy do publicznej wiadomości komunikat Komisarza Wyborczego w Gdańsku I ws. wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. Szczegóły w załączniku.

Keramzyt i Mewa z pierwszymi punktami, Sobieski jednak zagrał!

Początek sezonu zawsze wiąże się z zaciekawieniem, jak drużyny będą wyglądały w nowych rozgrywkach, o co będą walczyły, czy nowi zawodnicy będą wzmocnieniem. Na te, i wiele innych pytań, pierwszych odpowiedzi udzielili piłkarze drużyn z naszej gminy. Keramzyt Szprudowo w środę zremisował w Borzechowie, a w weekend Mewa wygrała ze Świtem Radostowo. Swój mecz, ostatecznie rozegrał także Sobieski, którego pojedynek z Orłem Radziejewo miał być przełożony na wtorek.

Uśmiechnij się :)

W Światowym Dniu Optymisty podopieczni gniewskiej biblioteki rozdawali mieszkańcom komplementy. Wszystko po to, aby poprawić innym dzień i wywołać uśmiech na ich twarzach.

Z życia harcerza

Wakacje to czas wypoczynku, ale może to być także czas na poznawanie historii. Swój wolny czas aktywnie postanowiły spędzić harcerki. "Więźby" wyjechały na Litwę aby upamiętnić 100 lecie odzyskania niepodległości. Z tego samego powodu druhny z 1 KDH-ek "Borowianki" wraz z rodzicami wzięły udział w pielgrzymce do Częstochowy.

Uwaga rolnicy –informacja dot. oleju napędowego

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t. j. Dz. U. z 2015 roku, poz. 1340 z późn. zm.), w dniach od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT  stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.

Krajowy Program Czyste Powietrze – spotkanie informacyjne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 5 września (środa) o godzinie 16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące nowego „Krajowego Programu Czyste Powietrze”, którego celem jest efektywność energetyczna i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery przez istniejących lub nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne.

Susza - warunki pomocy finansowej

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

W piątek możliwe burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje Prognozę Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Brak wody w Jeleniu!

W związku z awarią na sieci  wodociągowej w środę,  22 sierpnia, w godz. 8-14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Jeleń. Niedogodności dotyczyć będą zabudowań  na odcinku od przedszkola do zabudowań po byłym PGR.

Muzyka regionów w Piasecznie

Przeglądy zespołów folklorystycznych, które są esencją kultury, zwyczajów i dziedzictwa Kociewia i Północnej Polski odbędą się już wkrótce w Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie. Od 25 lat miłośnicy kociewskiego folkloru spotykają się aby krzewić tradycje regionu, przedstawiać ją ciągle żywą i inspirować nią przyszłe pokolenia. Przez 20 lat, dzień po Kociewskich Przeglądach Zespołów Folklorystycznych swoje dziedzictwo kultywują zespoły folklorystyczne Polski północnej. Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszy.

Gniewska młodzież pół metra nad chodnikami

Grupa teatralna działająca przy gniewskiej bibliotece wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych -Gniew otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego AKUMULATOR SPOŁECZNY na działanie pod nazwa „0,5 METRA NAD ZIEMIĄ”. Projekt polega na organizacji warsztatów szczudlarskich pod okiem doświadczonych aktorów Teatru 3.5.

Brak wody w Kursztynie

W związku z awarią na sieci wodociągowej w środę, 22 sierpnia, do godzin wieczornych nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Kursztyn. Komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA (1 odbiorca). Zachęcamy do większej liczby zgłoszeń: inwest-kom.pl/sms-woda.

Jeszcze jest czas – zapisz się do szkoły!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcacego dla Dorosłych na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej. Nauka trwa 2 lata, zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym od poniedziałku do środy w godzinach od 15:10-20:05. Dokumenty można składać w sekretariacie szkoły - ul. Sobieskiego 11, sekretariat 2 piętro; czynny pn - pt 8:00-15:00, tel. 58 535 35 77.

Awaria na ul. Wiślanej

W związku z awarią na sieci wodociągowej w ul. Wiślanej w Gniewie, w czwartek 23 sierpnia, w godzinach 8-14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Wiślana, Rybacka, Rycerska i Hotel Pałac Marysieńki. Komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA (szczegóły na: inwest-kom.pl/sms-woda).

Piknik historyczno-militarny

Pokazy służb mundurowych i grupy odtworzeniowej, wystawa współczesnego i historycznego sprzętu wojskowego, rozmowy z pasjonatami historii drugiej wojny światowej, gry dydaktyczne, konkursy, stoiska edukacyjne, grochówka z kuchni polowej – tak zapowiada się Piknik Historyczno-Militarny.1 września w godz. 16.00-19.00 na Bulwarze Nadwiślańskim im. Księcia Sambora II dowiemy się, czym jest współczesne wojsko, a także jakie zadania pełnią pozostałe służby mundurowe w Polsce.

„Festiwal Smaków Pelplin 2018” w sobotę, 25 sierpnia

W naszym pięknym regionie, na Kociewiu oraz w całej Polsce, mamy coraz więcej producentów zdrowej żywności. Często są to lokalni hobbyści, ale też małe rodzinne firmy oraz większe przedsiębiorstwa. Wychodząc naprzeciw społecznemu zainteresowaniu, a z drugiej strony  potrzebie pokazania producentów zdrowej żywności, zaplanowano organizację „Festiwalu Smaków” w Pelplinie.

Jeleń zwiedza Polskę

Mieszkańcy sołectwa Jeleń wybrali się w sobotę, 18 sierpnia, na wycieczkę integracyjną. Zwiedzali Golub – Dobrzyń i Toruń. Tak im się spodobało, że już planują kolejne wyjazdy. Informacje o nowych przedsięwzięciach sołtys zamieści na portalu sołectwa: <link>.

Sesja rady miejskiej

Najbliższa Sesja Rady Miejskiej w Gniewie odbędzie się w środę, 29 sierpnia, o godz. 11.00 w świetlicy OSP Gniew (ul. Kościuszki 6). W programie obrad m.in. informacja o przebiegu wykonania budżetu Miasta i Gminy Gniew za I półrocze roku 2018 oraz informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Gniew.

Konsultacje w sprawie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie zaprasza m. in. przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Konsultacje odbędą się w środę, 5 września, o godz.14.00 w dziedzinie MGOPS Gniew (ul. Witosa 9, pok. Nr 9).

Nowa taryfa za wodę od 30 sierpnia

Informujemy, że zgodnie z decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gdańsku oraz Ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków od dnia 30 sierpnia 2018 r. wchodzi w życie taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta i Gminy Gniew na 3 kolejne lata.

Gra młodzież…

Nowy sezon, rozpoczynamy także nowym cyklem. Co tydzień będziemy przybliżać wyniki i zapowiadać najciekawsze spotkania drużyn juniorskich z naszej gminy. Najwcześniej, bo w miniony weekend rozgrywki rozpoczęli zawodnicy zespołu Junior D2 Keramzytu Szprudowo. Inauguracja wypadła bardzo dobrze, gdyż młodzi gracze, wrócili z Kwidzyna z kompletem punktów.

Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Wybory samorządowe 2018 – okręgi wyborcze

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Do 17 września poznamy wszystkich kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików województw. Do 26 września muszą być znane nazwiska wszystkich kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dziś przedstawiamy Państwu granice okręgów wyborczych dla wyboru Rady Miejskiej w Gniewie, dla wyboru Rady Powiatu Tczewskiego i wyborów do Sejmiku Województwa Pomorskiego. 

Informacje dotyczące m.in. plakatów wyborczych

Przedstawiamy Państwu obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w sprawie wykazu miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów uczestniczących  w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.

Powalcz o dotację z „Równać szanse”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nabór wniosków trwa do 25 października 2018 r. do godziny 12.00.

Medale za awans do klasy A

W sobotę,  25 sierpnia, na boisku GOSiR w Gniewie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu i medali dla  zawodników KS Mewy Gniew. Za zajęcie I miejsca w rozgrywkach klasy B-VI i awans do Klasy A w sezonie 2017/ 2018 wyróżniony też został prezes i kierownik drużyny. Medale wręczał kierownik malborskiego podokręgu PZPN, Adam Manuszewski. Tego dnia zawodnicy rozegrali również swój pierwszy mecz w nowej klasie, ulegając 2-0 Rodłu Kwidzyn.

Serce Kociewia biło w Piasecznie

W miniony weekend w Piasecznie odbył się XXV Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kociewia im. Jana Ejankowskiego. Pierwszego dnia festiwalu, tj. 25 sierpnia miały miejsce również I Walne Plachandry, czyli zlot Kociewiaków.

Przerwa w dostawie wody w Opaleniu

W związku z pracami na sieci wodociągowej w Opaleniu dzisiaj, 28 sierpnia nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. 8.00-12.00 dla mieszkańców ulic: ks. L. Warneckiego, J. Hutten-Czapskiego oraz Kasztanowej. Komunikat przekazano przez serwis SMS WODA. Zachęcamy mieszkańców Opalenia do zgłaszania swoich numerów do bezpłatnych powiadomień. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://inwest-kom.pl/sms-woda

Remont w Piasecznie

Trwa remont jednej z dróg w Piasecznie. Kierowcom będzie się teraz lepiej jeździło trasą prowadzącą za Muzeum Historii Ruchu Ludowego. Prace wykonuje spółka Inwest-Kom.

Świetny początek Keramzytu, potknięcie Mewy i walczący Sobieski…

Z wysokiego „C”  ligowe zmagania rozpoczął Keramzyt Szprudowo. Po remisie ze Sławkiem Borzechowo, podopieczni trenera Rutkowskiego wygrali dwa spotkania i szybko znaleźli się w ligowej czołówce. Pierwszą porażkę w 2018 roku zaliczyła gniewska Mewa, która uległa Rodłu Kwidzyn. Punkty zdobył za to Sobieski, który w meczu z Orłem Borkowo potrafił odrobić straty i odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Program Odpustu Narodzenia NMP w Piasecznie w 50 Rocznicę Koronacji Figury MB Piaseckiej

Zapraszamy wszystkich wiernych na Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie, który rozpocznie się w sobotę, 8 września, a zakończy w niedzielę, 16 września, dożynkami gminnymi. W tym roku Sanktuarium świętuje 50-lecie Koronacji łaskami słynącej Figury Matki Bożej Piaseckiej, którą 8 września 1968 roku przyozdobił koronami ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Raki i owce w Rakowcu

Sołectwo Rakowiec zaprasza na coroczny Festyn Raka I Owcy, który odbędzie się w niedzielę, 2 września. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00  na boisku przy świetlicy wiejskiej w Rakowcu. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla uczestników, wśród nich: dmuchane zjeżdżalnie, degustacje zupy rakowej i pieczeni z baraniny oraz naturalne lody, popcorn  i wata cukrowa.

Wędkarskie zmagania o puchar burmistrza

Zarząd Koła PZW w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew organizują w sobotę, 1 września, zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Wędkarze walczyć będą o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Zawody odbędą się na wodach Jeziora Rakowieckiego. Zbiórka uczestników na miejscu zawodów (druga strona jeziora, naprzeciw zajazdu Gniewko) w godz. 6.20-6.40.

Muzyczny koniec wakacji z CMA

Centrum Muzycznie Aktywnych w Gniewie ma przyjemność zaprosić wszystkich na koncert przy salce CMA ( ul. Hallera). Impreza odbędzie się w sobotę, 1 września, o godz. 16.00.  Występ rozpocznie gniewski rockowo-heavy metalowy zespół Anterion. Potem zagrają nasi znajomi metalowcy z kwidzyńskiego Mroku którzy już występowali u nas w ubiegłym roku podczas festyno-koncertu w parku miejskim. Jako trzeci, po raz pierwszy z nowym bębniarzem zagra Dark Side. Na koniec, tradycyjnie Furia Gniew.:) Przybywajcie tłumnie, wstęp wolny.

Renowacja kolejnych kapliczek

Spółka Inwest-Kom kontynuując zeszłoroczną inicjatywę stworzenia na terenie gminy Gniew szlaku kociewskich kapliczek, w ramach swojej misji społecznej, podjęła się renowacji kolejnych obiektów. Już wkrótce kapliczki w Tymawie oraz w Piasecznie odzyskają swój dawny blask, podobnie jak wyremontowana w zeszłym roku kapliczka w Gogolewie.

II Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej w Jeleniu

W niedzielę, 26 sierpnia odbył się II Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej w Jeleniu. Wyzwanie na piasku podjęły trzy czteroosobowe drużyny. I tak po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna "GURU Gniew". Na drugim miejscu uplasował się zespół "MIX Team". Natomiast trzecią lokatę zajęła drużyna "Pędzące Jelenie". Na zakończenie dla uczestników turnieju i ich gości zorganizowano ognisko z kiełbaskami.

  • Pomóżmy mu znaleźć nowy dom
  • Pomóżmy mu znaleźć nowy dom

Środki finansowe dla szkół

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Gniew pozyskała dodatkowe środki finansowe dla szkół, w ramach podziału rezerwy części subwencji oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018.

Właściciel czworonoga poszukiwany

Od dłuższego czasu, w okolicach ulicy Sidorowicz w Gniewie błąka się bezpański pies. Jeśli znają Państwo jego właściciela, prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania pod nr tel. 58 535 22 88. - Pies pojawia się i znika w tych okolicach, nie wiemy więc czy nie ma właściciela czy po prostu bez opieki zostaje wypuszczany z domu, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie informacje - mówią funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania.

Z życia harcerza

Jakiś czas temu zapraszaliśmy państwa na biwak i spotkanie wspominkowe harcerzy z „Więźby”. Dziś przedstawiamy wam relację ze spotkania oraz galerię zdjęć z wyjazdu harcerek za wschodnią granicę.

Gra młodzież…

Miniony weekend był niezwykle udany dla graczy zespołu Junior D2 Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Grzegorza Połomskiego wysoko pokonali swoich rówieśników ze Styny Godziszewo i po dwóch seriach spotkań mają komplet „oczek”. Rozgrywki rozpoczęli także gracze zespołu Junior B Sobieskiego Gniew. Zespół Mateusza Watkowskiego, w 1. kolejce rywalizował z Pogonią Prabuty, której nieznacznie uległ, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. 

Ponad 42 tysiące dla OSP Piaseczno

Dzisiaj, 30 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu motopompy Tohatsu dla OSP Piaseczno. Na zakup sprzętu udało się pozyskać 18 200 złotych z Urzędu Marszałkowskiego oraz ponad 24 tys. złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z ramienia Gminy Gniew umowę podpisały burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska i skarbnik Maria Olszewska. W wydarzeniu uczestniczyli też przedstawiciele gniewskiego Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Ekodopłaty na wymianę pieca i termomodernizację

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dot. dopłat na wymiany pieców i termomodernizacje budynków, które odbędzie się w środę, 5 września o godz.16.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki.

Warsztaty szczudlarskie odbędą się w Gniewie. Zapisy trwają!

Wczoraj, 30 sierpnia w tczewskim Domu Przedsiębiorcy odbyło się wręczenie umów oraz szkolenie dla grantobiorców tegorocznego konkursu AKUMULATOR SPOŁECZNY z subregionu nadwiślańskiego. Wśród dofinansowanych projektów znalazła się propozycja Koła Teatralnego działającego przy gniewskiej bibliotece pn. „0,5 METRA NAD ZIEMIĄ”. I tak na realizację warsztatów szczudlarskich pod okiem doświadczonych aktorów Teatru 3.5 pozyskano 4 400 zł. Zajęcia z teatrem przygotują grupę do uroczystej parady podczas obchodów 11 listopada. Młodzież uświetni w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy i życzymy wspaniałej przygody 0,5 metra nad ziemią.

Parafialne święto plonów w Wielkich Walichnowach

W niedzielę, 26 sierpnia odbyły się Dożynki w Wielkich Walichnowach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną w tamtejszym kościele, następnie na pobliskim boisku na wszystkich gości czekało mnóstwo atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, degustacje, atrakcje dla dzieci i zabawa taneczna. Zobaczcie zdjęcia!

Z życia sołectwa Szprudowo

Mieszkańcy Szprudowa i okolic byli w tym roku na dwóch wycieczkach nad morzem, i już planują kolejną. Ponadto, 25 sierpnia, obchodzono w tamtejszej świetlicy wiejskiej Dzień Seniora.

Test Coopera 2018

Już dzisiaj Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie w imieniu wszystkich organizatorów imprezy zaprasza do udziału w kolejnej edycji Testu Coopera. Tegoroczny „Jesienny Test Coopera 2018”  odbędzie się 15 września na Stadionie Miejskim im. Alfonsa Guzińskiego w Tczewie (ul. Bałdowska). Początek zawodów zaplanowano na godzinę 09:30. Zapisy będą prowadzone przed startem.

Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do strażaków z Gminy Gniew

Dzisiaj, 31 sierpnia w gniewskiej strażnicy bryg. Andrzej Mróz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie oraz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przekazała przedstawicielom czterech jednostek OSP z terenu Gminy Gniew sprzęt ratownictwa medycznego zakupiony w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiono dwa wysokiej klasy defibrylatory AED wraz z pulsometrami, rozpieracz kolumnowy, detektor prądu przemiennego oraz czujnik wielogazowy.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.